Stranica 172 od 279 PrviPrvi ... 72122162170171172173174182222272 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,551 do 8,600 od 13928

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #8551
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Može se zaposliti u DM-u na OTC kutku isto, vjerojatno.

  2. #8552
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kad sam ja praksu odradivala, nis se skoro nije radilo. tu i tamo (citaj, 1xmjesecno i to ako) kombinirani prasak. ostalo vrijeme posao skladistara i trgovca
    Kombiniranih nema vec par godina .
    Radi se dosta prasaka za bebe i djecu.
    Dosta ninura i sve vise je djece sa srcanim manama pa se rade lanitopi,fursemidi,aldactone...

    Svaki dan ima puno posla u labosu sa ovim obicnim pripravcima.

    Cak su i privatne ljekarne pocele dosta raditi kreme za lice,ruke,serume.
    Ljudi ih bas dosta kupuju.

  3. #8553
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Kombiniranih nema vec par godina .
    Radi se dosta prasaka za bebe i djecu.
    Dosta ninura i sve vise je djece sa srcanim manama pa se rade lanitopi,fursemidi,aldactone...

    Svaki dan ima puno posla u labosu sa ovim obicnim pripravcima.

    Cak su i privatne ljekarne pocele dosta raditi kreme za lice,ruke,serume.
    Ljudi ih bas dosta kupuju.
    eto, proslo je puno previse godina.
    ali svejedno nikad nisam pozalila sto nisam ostala SSS niti otisla na farmaciju. no i dalje je meni to posao trgovca sa zanemarivim izletima u struku. a nije da nemam SSS i VSS farmaceuta u familiji

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  4. #8554
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ima li netko iskustva sa Privatnom umjetničkom gimnazijom?

  5. #8555

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Koje ZG srednje škole idu po B modelu (tj. išle su dok nisu svi prešli na C)?
    Koliko sam pronašla podatak cca 57 srednjih ide po A, dok je svega 7-8 po B modelu.

    I naša nesretna ide po B modelu zato jer je kod njih smještena Gornjogradska (moraju biti potpuno odvojeni, svaka u svojoj smjeni). Ne bi bio nikakav problem da i npr. Gornjogradska kao gost ide po B modelu pa da se jedan hodnik npr. prepustio MIOC-u i nadoknadi barem djelomice nedostatak učionica. Sada MIOC kao domaćin ide po B, a škola gost po A modelu. Po A modelu ide i IB program. Obnova Gornjogradske će zasigurno trajati dvije, ako ne i tri godine (od potresa je prošlo već 9 mjeseci ...), a mjere će još dugo biti na snazi ...

    Uglavnom, malo smo pokrenuli pitanje dugoročne organizacije nastave (npr. djeca u ovom polugodištu skoro pa da niti nemaju ocjena jer se testovi ne pišu online, nego kad su u školi, što znači da je vrlo malo dana u mjesecu raspoloživih za pisanje ispita; a ako se nakon praznika vrate u razrede, opet će nastaviti po B modelu), pa želimo pozvati i ostale razrede/roditelje da nam se pridruže u poticanju tehničke organizacije nastave na ravnopravan način za sve škole i svu djecu (naravno, sve u skladu s epidemiološkim mjerama).
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 21.12.2020. at 23:46

  6. #8556
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pises o miocu? pa imaju ocjena, a i pisu testove online. i odgovaraju. ne, nije idealno, daleko je od toga, ali ova online nastava je sasvim solidna u odnosu na lanjsku. nadam se sa ce s proljecem biti manje SI, pa i manje online nastave. ali ako imas neki link, proslijedi

  7. #8557
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ima dosta škola kombinirano u danu malo online malo pravu ili 2+3

  8. #8558

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Koje ZG srednje škole idu po B modelu (tj. išle su dok nisu svi prešli na C)?
    Koliko sam pronašla podatak cca 57 srednjih ide po A, dok je svega 7-8 po B modelu.

    I naša nesretna ide po B modelu zato jer je kod njih smještena Gornjogradska (moraju biti potpuno odvojeni, svaka u svojoj smjeni). Ne bi bio nikakav problem da i npr. Gornjogradska kao gost ide po B modelu pa da se jedan hodnik npr. prepustio MIOC-u i nadoknadi barem djelomice nedostatak učionica. Sada MIOC kao domaćin ide po B, a škola gost po A modelu. Po A modelu ide i IB program. Obnova Gornjogradske će zasigurno trajati dvije, ako ne i tri godine (od potresa je prošlo već 9 mjeseci ...), a mjere će još dugo biti na snazi ...

    Uglavnom, malo smo pokrenuli pitanje dugoročne organizacije nastave (npr. djeca u ovom polugodištu skoro pa da niti nemaju ocjena jer se testovi ne pišu online, nego kad su u školi, što znači da je vrlo malo dana u mjesecu raspoloživih za pisanje ispita; a ako se nakon praznika vrate u razrede, opet će nastaviti po B modelu), pa želimo pozvati i ostale razrede/roditelje da nam se pridruže u poticanju tehničke organizacije nastave na ravnopravan način za sve škole i svu djecu (naravno, sve u skladu s epidemiološkim mjerama).
    Moram reći, u početku mi nije bilo drago što će baš oni raditi po B modelu, a većina Zg gimnazija po A modelu, ali kad je krenulo sa samoizolacijama, pa dva tjedna svi online, pa natrag u školu, i tako to, shvatila sam da je taj potez bio vrlo mudar. Na taj način se i djeca i profesori lako prešaltavaju iz nastave uživo u nastavu na daljinu i zapravo cijeli nastavni proces ide bez zapinjanja.
    Problem ocjenjivanja ostaje, tu se slažem. Kod mojeg u razredu imaju dosta ocjena, dakle, nije da im fali, i za vrijeme online nastave ih usmeno ispituju, ali problem su pismeni koji ih čekaju dok se ne vrate u školu pa onda slijedi nevjerojatan pritisak (pamtim jedan tjedan kad su u 4 dana pisali 6 testova i mislila sam da će tada ispaliti na živce od nespavanja i brige). Vidim da njega to jako opterećuje, samo ne znam je li i drugima tako ili je on posebno osjetljiva biljka pretjerano usmjerena na ocjene

    Ipak, na zadnjem Zoom-roditeljskom nam je razrednica natuknula nešto kako se radi na poboljšanoj organizaciji nastave i da će se ići za time da u 2. polugodištu imaju više nastave uživo. Detalje ne znam.

  9. #8559
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Nama su zbog par samoizolacija razreda i sada on line nastave sve testove prebacili za drugi mjesec.
    Užas.

  10. #8560
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moja je nešto pisala,nešto odgovarala
    Ali recimo jedan predmet iz kojeg pišu svaki tjedan nešto uopće nisu pisali već više od mjesec dana

  11. #8561
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak, na zadnjem Zoom-roditeljskom nam je razrednica natuknula nešto kako se radi na poboljšanoj organizaciji nastave i da će se ići za time da u 2. polugodištu imaju više nastave uživo. Detalje ne znam.
    vi imate zoom roditeljske? do nas samo ponekad dode mail s informacijom koju smo vec prije saznali nesluzbeno :/

  12. #8562

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Da, imali smo ga već dvaput. Jednom na početku školske godine, i drugi put prošli tjedan.
    Mislim da bi svi trebali održavati bar neki oblik roditeljskog 4 puta godišnje, negdje sam to pročitala?

  13. #8563
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni nema nikakve logike da skola domacin ide po B modelu,a skola gost po A modelu. Al fakat mi nema.

    Mislim da je minimum 2 roditeljska u skolskoj godini, al nisam skroz sigurna. Mi nikad u OS nismo imali 4.
    Moguce da su za gimnazije drugacija pravila.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.12.2020. at 17:23

  14. #8564
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod klinke sad u zadnje vrijeme online svaki 2-3 tjedna dobimo izvještaj na mejl o eventualnostima
    I kod nje i i klinca u osnovnoj je bi jedan živući sastanak

  15. #8565

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nema nikakve logike da skola domacin ide po B modelu,a skola gost po A modelu. Al fakat mi nema.
    Pa kakve to veze ima? Škole su u odvojenim turnusima, ne miješaju se (ni učenici ni profesori) i svaka ima organizaciju nastave kako im najbolje odgovara s obzirom na broj razreda, broj učionica, praktičnu nastavu i ostalo.


    Što se tiče broja roditeljskih sastanaka, to nema veze s osnovnim školama, nego je regulirano godišnjim planom i programom škole. Kopiram:

    Svaki razrednik održat će najmanje 4 roditeljska sastanka (na početku i kraju školske godine, na kraju polugodišta, poslije proljetnih praznika). Ukoliko to prilike budu zahtjevale održat će i veći broj roditeljskih sastanaka. Roditeljski sastanci će se u pravilu provoditi on-line.

  16. #8566
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja sam Vrijesku (ocito pogresno) shvatila da se do toga doslo jer vam je druga skola gost,pa su losije prosli ucenici skole domacina MIOc-a.

    A ocito i da plan i program skole svasta podnose na papiru,a u praksi to bas i nije tako, sto se vidi tu po iskustvima roditelja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.12.2020. at 19:00

  17. #8567
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nema nikakve logike da skola domacin ide po B modelu,a skola gost po A modelu. Al fakat mi nema.

    Mislim da je minimum 2 roditeljska u skolskoj godini, al nisam skroz sigurna. Mi nikad u OS nismo imali 4.
    Moguce da su za gimnazije drugacija pravila.
    To su dvije odvojene skole u istom prostoru, u dva turnusa. Zajednički im je samo prostor.

  18. #8568
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Da JE do toga doslo....

  19. #8569
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To su dvije odvojene skole u istom prostoru, u dva turnusa. Zajednički im je samo prostor.
    Pa onda Vrijeskina tvrdnja nema smisla i logike, svaka skola odlucuje za sebe.
    Sad sam ponovno procitala Vrijeskin post i pise da je to ZATO sto imaju skolu gosta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.12.2020. at 19:25

  20. #8570
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    naravno da je zato, jer se ne moze rastegnuti kroz 2 turnusa, nego samo 1

  21. #8571

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    I inače je ta skola bila u jednom turnusu pa je stala. A sad naglo ne može. Ravnateljica kaže jer nema dosta uciona za sve. Pa ako nema, zašto skola gost nije raspoređena u još neku, obližnju školu djelomično?
    Ovako skola domaćin ide po B modelu i slažem se sa Vrijeskom da je to neprihvatljivo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #8572

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    I inače je ta skola bila u jednom turnusu pa je stala. A sad naglo ne može. Ravnateljica kaže jer nema dosta uciona za sve. Pa ako nema, zašto skola gost nije raspoređena u još neku, obližnju školu djelomično?
    Ovako skola domaćin ide po B modelu i slažem se sa Vrijeskom da je to neprihvatljivo.
    Zato što nema obližnje škole koja bi mogla "djelomično" prihvatiti gimnaziju a da to bude organizacijski prihvatljivo i da se ne miješaju učenici iz dviju škola u istom turnusu.
    Škola gost je opća gimnazija, ima 26 razreda i njihove potrebe za specijaliziranim učionicama su dosta manje nego u školi domaćinu.
    Za školu domaćina nema dovoljno "općih", nespecijaliziranih učionica da bi svaki od 32 razreda mogao imati svoju matičnu učionicu i da pritom ne bi stradala praktična nastava iz prirodoslovnih predmeta. Meni je ovo recimo jako drago, da im nisu ukinuli vježbe (sin se ne bi sa mnom složio, ali na sreću, njega nisu pitali )
    B model nije najsretnije rješenje, ali u ovim okolnostima, i s ovakvom epidemiološkom situacijom, najbolje je što smo mogli dobiti. Online nastava je stvarno dobro organizirana. Naravno da je za djecu bolje da su u školi, ali kad je ovako - dobro je i da su pola svakog tjedna u školi, a ide se za tim da budu i više. Bolje i to nego da cijepaju razrede (kako je B model izvorno bio zamišljen).
    S obzirom da su razredi svako malo u samoizolaciji, ili cijela škola mora ići online, iz B modela lakše se prešaltavaju na nastavu putem zooma. Nema potrebe za prilagodbom, to im je plus.

    Svi smo pogođeni i pandemijom i potresom, situacija je takva kakva jest, ali osobno moram reći - nakon 8 godina kaotične osnovne škole u kojoj se ništa nije znalo na vrijeme, napokon mi dijete ide u dobro organiziranu i sređenu školu koja se i u ovakvim situacijama nastoji prilagoditi tako da rješenje bude što je bolje moguće.

    Nemojmo tražiti kruha povrh pogače.

  23. #8573

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Učenici iz dviju skola se stalno “miješaju” jer je IB uvijek ujutro.
    Zatim, kako su naglo svi stali u studenom kada je na red došlo vrijeme da su treći razredi mjesec dana u školi, cetvrti su ionako stalno- pa u one Dane 3+2 ili 2+3 za prve i druge razrede koji su zajedno u tom 2 ili 3? Tada su sve 4 generacije ipak nekako stale! Ne zadugo, jer je nastupio oper c model ali dva tjedna jesu. Kako?

    Ne tražimo kruh povrh pogače nego jednake uvjete za sve učenike srednjih skola.
    Zašto nisu sa školom gostom napravili 4+1 neku kombinaciju, npr? Ne, ispašta skola domaćin. Ne krivim školu gosta, samo mi je upitna organizacija svega skupa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #8574

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    IB je u svom hodniku i ne miješa se ni s kim.
    U vrijeme kad su dvije generacije učenika stalno u školi (npr. 4. i 3. razredi), druge dvije generacije se izmjenjuju po modelu 2+3 tako da nisu u školi u iste dane. Npr. 1. razredi su u školi ponedjeljak, utorak i srijedu, a 2.razredi su za to vrijeme online. U četvrtak i petak se zamijene. Dakle, istovremeno u školi borave 3 generacije učenika.
    U ostale detalje ne bih se miješala, mogu samo reći da smo u datim okolnostima zadovoljni organizacijom i ne mislim da su učenici škole domaćina zakinuti za kvalitetu nastave.

    Ali, kako rekoh, govori se o tome da se u 2. polugodištu poveća udio nastave uživo za sve učenike, pa ćemo vidjeti kako će to funkcionirati.

  25. #8575

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Pa evo, vrijeska i ja smo isto roditelji djece iz te škole pa smo očito nezadovoljni.

    Otkad to prvi i drugi nisu skupa u modelu 2+3?

    Nezadovoljni smo, jer nadam se da se možemo složiti- da online skola nije ista kao skola uživo, pa ako cijela država ide normalno, ustavom je zajamčeno svima jednako pravo na obrazovanje, zašto onda mioc to nema?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #8576

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Hodnika ima vise, pa Ajmo staviti jedan hodnik za mioc u suprotnu smjenu sa gornjogradskom, kada to nije miješanje a Gornjogradska neka malo bude na b modelu ako ne stane u preostale hodnike.

    Zašto sada u c modelu nemaju stalno nastavu ujutro, mislila sam da je to zbog toga sto profesori “emitiraju” iz ucione ali moje dijete smatra da to čini samo jedan profesor? Mislim da bi i to malo olakšalo sjedenje pred računalom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #8577

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Znam da ima nezadovoljnih roditelja. Niste vas dvije jedine ja pak ne mislim da je sve tako crno i da je, s obzirom na situaciju, ovo najbolje što se moglo izvući, a vjerujem i da će škola nastojati poboljšati sustav koliko bude moguće.

    Što se tiče organizacije nastave, kad je koji razred s kim u kombinaciji, pogledajte još jednom onu tablicu koja je svima poslana (dobili su je učenici na WhatsApp, a trebali su i roditelji od razrednika). Neću je ovdje kopirati, ne bi bilo u redu. Ali uvijek su u školi istovremeno tri generacije učenika, nikad četiri.

    Što se tiče cijele države, mislim da je ona, na žalost, vrlo daleko od normalnog, naročito po pitanju školstva, i da naši učenici imaju još i dobre uvjete za školovanje s obzirom na sve okolnosti.

  28. #8578

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku

    Zašto sada u c modelu nemaju stalno nastavu ujutro, mislila sam da je to zbog toga sto profesori “emitiraju” iz ucione ali moje dijete smatra da to čini samo jedan profesor? Mislim da bi i to malo olakšalo sjedenje pred računalom.
    Ima i učenika koji idu u dvije škole pa im je jutarnji turnus već zauzet

  29. #8579

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da ima nezadovoljnih roditelja. Niste vas dvije jedine ja pak ne mislim da je sve tako crno i da je, s obzirom na situaciju, ovo najbolje što se moglo izvući, .
    Zašto, zašto Tanja je ovo najbolje sto se moglo izvuci, ako je ovo JEDINA skola u državi koja nije u ucionama sve dane?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #8580
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    I ja sam nezadovoljni roditelj. Moje dijete danima ne izlazi i sobe. I to vrijeme koje su trrbali boraviti u ekoli im nitko neće nadoknaditi. Još je ona 3. razred pa kad je njih trebao zapast onaj period kad su stalno u školi, sve škole su otišle online.

  31. #8581

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Imam dvoje srednjoškolaca. Oboje idu u škole koje su primile "goste".
    Od jednosmjenske su postali dvosmjenske škole. SVe je to u redu, i naravno da nitko nema s tim problem.
    Ali jedno dijete ide stalno po A modelu (sad je, naravno, C), a ovo u MIOC-u ide po B modelu.

    U ZG više od 90 % škola je u A modelu, dakle epidemiološka situacija nije razlog da i oni ne bi mogli ići po A modelu.
    Svjesni smo složene situacije, i potresa i korone, i posebno potrebe da se u potpunosti moraju razdvojiti dvije škole. Ali zabrinutost raste jer, koliko imamo informaciju, Gornjogradska još nema ni razrađen plan obnove. Dakle, ovakav način školovanja po B modelu bi mogao trajati cijelu ovu školsku godinu, a vjerujem da će mjere biti na snazi sigurno još cijelo sljedeće polugodište i ja sam uvjerena da će se primjenjivati i sljedeću školsku godinu te je moguće da se nastavi u nekom obliku online nastava i dalje.

    Ispitivanje usmeno se provodi, ali pismeni se odgađaju.
    Nekoj djeci (evo, npr. mom djetetu) ovakav način rada uopće ne odgovara. I nova škola, i 1. srednje, i pubertet, i online... sve to dovodi do slabije koncentracije i bezvoljnosti.
    Neki dan smo se šalili da smo trebali djecu upisati u Gornjogradsku pa bi barem išli po A modelu. Ili pak u 1. gimnaziju gdje su isto prošli prijemni.

    IB ima cijeli hodnik za sebe i A model. Privilegija ima cijenu. Možda da tamo prebacim dijete...

  32. #8582
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    To nije privilegija. To su novci.

  33. #8583

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dvoje srednjoškolaca. Oboje idu u škole koje su primile "goste".
    Od jednosmjenske su postali dvosmjenske škole. SVe je to u redu, i naravno da nitko nema s tim problem.
    Ali jedno dijete ide stalno po A modelu (sad je, naravno, C), a ovo u MIOC-u ide po B modelu.

    U ZG više od 90 % škola je u A modelu, dakle epidemiološka situacija nije razlog da i oni ne bi mogli ići po A modelu.
    Svjesni smo složene situacije, i potresa i korone, i posebno potrebe da se u potpunosti moraju razdvojiti dvije škole. Ali zabrinutost raste jer, koliko imamo informaciju, Gornjogradska još nema ni razrađen plan obnove. Dakle, ovakav način školovanja po B modelu bi mogao trajati cijelu ovu školsku godinu, a vjerujem da će mjere biti na snazi sigurno još cijelo sljedeće polugodište i ja sam uvjerena da će se primjenjivati i sljedeću školsku godinu te je moguće da se nastavi u nekom obliku online nastava i dalje.

    Ispitivanje usmeno se provodi, ali pismeni se odgađaju.
    Nekoj djeci (evo, npr. mom djetetu) ovakav način rada uopće ne odgovara. I nova škola, i 1. srednje, i pubertet, i online... sve to dovodi do slabije koncentracije i bezvoljnosti.
    Neki dan smo se šalili da smo trebali djecu upisati u Gornjogradsku pa bi barem išli po A modelu. Ili pak u 1. gimnaziju gdje su isto prošli prijemni.

    IB ima cijeli hodnik za sebe i A model. Privilegija ima cijenu. Možda da tamo prebacim dijete...
    Trajanje obnove Gornjogradske gimnazije u startu je bilo predviđeno na dvije školske godine. Kao i OŠ Petra Zrinskog, te dvije škole su najteže stradale. Iluzorno je očekivati da će Grad Zagreb išta provesti u roku (pa 9 mjeseci nakon potresa oni tek raspisuju natječaj za ravnatelja fonda za obnovu grada!!!), meni je odmah bilo jasno da će školu gosta imati vjerojatno i dulje od 2 godine.

    Ali A, B i C model nemaju veze s potresom. Da nema pandemije, oni bi svi mogli ići u školu istovremeno, mijenjati učionice pod odmorom i miješati se na hodnicima, odlaziti u kabinete na vježbe i koristiti ormariće i podrum. Sve bi bilo kao i ranije, samo bi išli u dvije smjene.
    Dakle, kad prođu epidemiološke mjere, ni B model više neće biti potreban. A to ne ovisi o školi.

    Učenicima u 1. srednje je svakako teže nego ostalima više puta sam se pitala jesu li se oni uopće uspjeli međusobno upoznati.

    Da me ne shvatitie krivo, nije da je mojem djetetu super u ovim okolnostima - zapravo mu uopće nije super i mislim da će posljedice svega ovoga (prije svega mislim na nedovoljno kontakta s vršnjacima i profesorima) osjećati još dugo. Zbog druge smjene izgubio je nešto što mu je bilo dragocjeno - društvo dobrih prijatelja u glazbenoj školi, jer su im se sve grupe rasturile zbog potresa i gostujućih škola u drugim zgradama. Boravi doma više nego ikad prije, puca ga pubertetska bezvoljnost i ponekad sam zbilja zabrinuta kako će se dalje razvijati. Ali neću za to kriviti model nastave u školi, jer mislim da je njima još i dobro. Imaju nastavu u realnom vremenu, drže se rasporeda, profesori su ažurni i trude se (dobro, neki više, neki manje ). Ocjena imaju relativno dovoljno. Uči količinski isto kao i da ide svaki dan u školu. Funkcionira sve skupa nekako.
    Od online nastave puno više trpi nastava u glazbenoj, ali to sad nije tema.

    I ne, oni nisu jedina škola u Hrvatskoj koja radi po B modelu - našla sam negdje podatak koji je iznio Fuchs krajem studenog, da 73 škole u Hrvatskoj rade po B modelu.

  34. #8584
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da li su se uspjeli upoznati?
    Mislim da kod moje jesu,neki dan sam slušala jedan zoom,i čim je profač prozval određeno dijete ,odmah su svi znali kaj će oni reći,najveća fora u njihovom imeniku stoji ime jednog djeteta iz nekog drugog razreda,i to su odmah komentirali. Ok kod moje je možda i prednost,jer ide u razred s jednom curom iz svog bivšeg razreda.sli koliko vidim i neki drugi imaju nekog od prije poznatog,tak je bilo i kod velikog u sasvim drugoj školi.

    Moja već više od 5 tjedan skroz online,prije tog tjedan dana škole,prije tog opet dva tjedna online

  35. #8585
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    O pa kad sam procitam sve vase postove, vidim da uopce nisam pogresno shvatila Vrijesku i da stvari nisu tako "jednostavne" kako ih je tanja_b prikazala jucer u svom odgovoru.

  36. #8586
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa kad saD procitam..

  37. #8587

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Krajem studenog je možda i bilo 73%, ali samo zato sto je tada epidemioloska slika bila losa, pa su očito pogodjenije škole na to prešle.

    Ali mioc je u ovom režimu od prvog dana u rujnu!!!


    I još k tome su prva dva tjedna u rujnu bila i gora pa su se ipak preorganizirali i vratili barem maturante!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #8588
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nije bajno, daleko od toga, ali mislim da nije ni jako lose kako bi moglo biti. moj je prvi razred, dosta je bio u skoli, zadnji ciklus kad su trebali biti stalno u skoli bili su online zbog puno SI i jer su svi presli na online. skolu nije upoznao, sjede u svojoj ucionici i ne mrdaju puno, kad su online, stalno je za racunalom u sobi, jer skola, zadaca, ucenje. ali iako su si svi novi i nepoznati, upoznali su se, skompali i druze se i izvan nastave. ocjene imaju i iz nastave uzivo, i iz online, pisu testove i kad su online. razgovaraju, suraduju. cak i fakultativne predmete imaju dobro slozene.
    ne znam kako je u miocu u normalno vrijeme, ne zna ni on, ali znam(o) kako je bilo u osnovnoj. ovo je neusporedivo organiziranije i kvalitetnije.

  39. #8589
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod moje je fakultativni zapravo najbolje organiziran,do je jedan od glavnih jako loš

  40. #8590

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Jučer smo imali sastanak za roditelje osmaša vezano za upise u srednju. I između ostalog potegla se tema da se pogledaju bodovni pragovi zadnjih godina da dijete ima neku predodžbu šta mu je dostupno, šta nije. Isto tako smo raspravljali i došli do zaključka da bi ove godine bodovni pragovi mogli skočiti i to osjetno na račun lanjskog masovnog podizanja ocjena u online školi.

    Šta vi mislite onako po osjećaju kako bi se to moglo kretati?Ja isto očekujem rast pragova, ali koliko je realno da se to podigne?

  41. #8591
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    iz onog sto sam ja pratila, broj bodova zadnje upisanih i prirodoslovnomatematickim gimnazijama varira, ali u ZGB na decimalama, nikad na jedinicama.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 25.02.2021. at 12:28

  42. #8592
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    U našoj gimnaziji su već prošle godine bili potrebni dosta veći bodovi i neki koji su računali s prosjecima prethodnih godina, nisu uspjeli upisati prvi izbor.
    U našoj županiji ima najmanji postotak učenika s 80 bodova od svih županija u hrvatskoj, a prošlu godinu je 16 posto učenika završilo s 5.0.

  43. #8593
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sretno svima,nadam se da upisi neće ići u pozno ljeto ko prošle godine

  44. #8594

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ZG je specifičan. Samo rastu bodovi potrebni za upis (naravno one škole koje su već na 80 nemaju puno prostora za rast, imaju prijemne.)

  45. #8595

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    iz onog sto sam ja pratila, broj bodova zadnjeupisanih i prirodoslovnomatematickih varira, ali u ZGB na decimalama, nikad na jedinicama.
    Mislim da će ove godine bit baš specifičan rast, jer upisuju lanjski sedmaši, a čula sam iz više škola da su ocjene lani bile i za dva više. Ja nekako računam ako je lani zadnje upisani imao 63 boda, a on će imat recimo 73, da je siguran.

  46. #8596
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa jesu li tvom djetetu bile više ocjene?

  47. #8597

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jesu li tvom djetetu bile više ocjene?
    Da, tehnički je mu bio 5. Realno ne zaslužuje 5 i ove godine neće imat 5. Matematika, kemija, biologija, fizika, povijest, engleski, glazbeni, likovni , informatika su mu 5 i sad, to ne može na više.
    Međutim ima djece u njegovom razredu koji su lani imali kemiju 4, ove godine 2. isto sa matematikom i povijesti.
    prijateljica iz druge škole je 6. prošla sa 3.8, lani je prošla sa 4.5, ove godine je rekla vjerojatno opet oko 3.6 do 3.8.

    On je imao tjelesni 3 i lani i sad. Svi koji su tražili ocjenu više iz tjelesnog lani su je i dobili. On nije htio pitati. Hrvatski je isto lani imao ocjenu više nego će imat ove godine, ali to nema toliko veze sa online školom koliko sa ekstra popustljivom prof koja je lani bila na zamjeni, svi su digli hrv. Ove godine im se vratila njihova sa porodiljnog i svima su ocjene ljosnule.
    Prof bio i kem je lani otvoreno rekla da će im svima podignut ocjene na račun otežanih uvjeta rada. Isto sa povijesti, testovi su bili višestrukog izbora dok su u normalnoj nastavi pitanje esejskog tipa. Jednostavno je bilo lakše dobiti dobru ocjenu.
    Posljednje uređivanje od naplavomzalu : 25.02.2021. at 12:40

  48. #8598
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer smo imali sastanak za roditelje osmaša vezano za upise u srednju. I između ostalog potegla se tema da se pogledaju bodovni pragovi zadnjih godina da dijete ima neku predodžbu šta mu je dostupno, šta nije. Isto tako smo raspravljali i došli do zaključka da bi ove godine bodovni pragovi mogli skočiti i to osjetno na račun lanjskog masovnog podizanja ocjena u online školi.

    Šta vi mislite onako po osjećaju kako bi se to moglo kretati?Ja isto očekujem rast pragova, ali koliko je realno da se to podigne?
    U Zagrebu se već godinama (bez obzira na koronu) događa da se dižu pragovi. Brojne škole tome su doskočile uvođenjem prijamnih ispita (mioc, Prelog, Tituš...) jer nisu mogli ni na koji drugi način probrati učenike. Vjerujem da će se tako nastaviti i dalje, jer broj mjesta je ograničen, a škole moraju na neki način postaviti kriterije koga primaju, pogotovo ako ima velik broj učenika s istim brojem bodova.

    Kako god bilo - sretno! Ja sam svojoj djeci uvijek govorila da će završiti u obrazovnoj ustanovi u koju i pripadaju, a tako je i bilo - upisali su se jedan u gimnaziju, drugi u tehničku školu, točno prema afinitetima. Alternativa im je bila druge srodne škole, ali obojica su upisali prvi izbor.

  49. #8599
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ocjene predmeta koje navodis utjecu na prosjek, jako je bitno da pazi na predmete koji se pojedinacno racunaju, a to su:
    hrvatski, matematike, prvi strani jezik za sve skole.
    za PM gimnazije dodatno jos: kemija, biologija i fizika
    za opce: geografija, povijest i biologija.

  50. #8600

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku

    On je imao tjelesni 3 i lani i sad. Svi koji su tražili ocjenu više iz tjelesnog lani su je i dobili.
    Mislila sam da su zaključne trojke iz tjelesnog stvar prošlosti
    Mislim, tako sam ja prolazila s tjelesnim u osnovnoj školi (a bogme ni u srednjoj nije bilo puno bolje), ali gledajući sina i njegov razred, mislila sam da su tjelesnjaci s godinama postali popustljiviji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •