Stranica 278 od 278 PrviPrvi ... 178228268276277278
Pokazuje rezultate 13,851 do 13,899 od 13899

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #13851

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Mislim da se ni jedna škola nije toliko promijenila na bolje od našeg vremena do danas kao Prelog. U moje vrijeme se kemijska škola upisivala s 2.0, ali prestigli su doslovno sve s kim se mogu uspoređivati. Zlatko Stić je u toj školi napravio čudo.

  2. #13852
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se ni jedna škola nije toliko promijenila na bolje od našeg vremena do danas kao Prelog. U moje vrijeme se kemijska škola upisivala s 2.0, ali prestigli su doslovno sve s kim se mogu uspoređivati. Zlatko Stić je u toj školi napravio čudo.
    Jest da je napravio cudo , ali i reklama cini svoje.
    Sa 2,0 se nikad tamo nije upisivalo, ali moglo se svakako sa puno manje nego danas.
    Sa dvojkom iz matematike u 8 razredu i prosjekom 4,2 ja sam upisala Zdravstveno uciliste i upala u Gornjografsku gimnaziju prije 30+ godina tako da je prilicno nezahvalno usporedivati nekad i sad po ocjenama.

  3. #13853
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma kakvih 2,0


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #13854
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Prelog je zaista procvao zadnjih godina.

  5. #13855

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Prelog je zaista procvao zadnjih godina.
    Je, što se gimnazije tiče.

    Al mene zanimaju friška iskustva kemijskog tehničara.

  6. #13856
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Je, što se gimnazije tiče.

    Al mene zanimaju friška iskustva kemijskog tehničara.
    Sto te tocno zanima?
    Skola ima visoke kriterije za sve smjerove , pa i za ovaj.
    Prijateljicina kcer je upisala godinu prije covida , prosjek u osnivnij 4,9. Sve je bilo ok dok u drugom razredu nije dobila covid , produzeni covid pa gripu. To joj je jako utjecalo na koncentraciju . Pala je drugi razred, ali ni to nije pomoglo jer je program bio zahtjevan. Na kraju se ispisala iz skole, i upisala vecernju.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.03.2024. at 21:30

  7. #13857

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sto te tocno zanima?
    Skola ima visoke kriterije za sve smjerove , pa i za ovaj.
    Prijateljicina kcer je upisala godinu prije covida , prosjek u osnivnij 4,9. Sve je bilo ok dok u drugom razredu nije dobila covid , produzeni covid pa gripu. To joj je jako utjecalo na koncentraciju . Pala je drugi razred, ali ni to nije pomoglo jer je program bio zahtjevan. Na kraju se ispisala iz skole, i upisala vecernju.
    Ovo mi je odlična informacija.
    Interesira me i koje su mogućnosti što se tiče zaposlenja nakon završene škole. Ili je fakultet pod must...

  8. #13858
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je odlična informacija.
    Interesira me i koje su mogućnosti što se tiče zaposlenja nakon završene škole. Ili je fakultet pod must...
    Naravno da se moze zaposliti nakon srednje. U struci i izvan nje.
    Kemijski tehnicari rade u proizvodnji , istrazivanjima i kontroli kvalitete u raznim industrijama.
    Moja prijateljica kemijski tehnicar radi u Plivi. Pogledaj i na potralu "moj posao" tko trazi pa ces imati bolji uvid.

  9. #13859
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Je, što se gimnazije tiče.

    Al mene zanimaju friška iskustva kemijskog tehničara.
    Yep da, u pravu si.

  10. #13860
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da se moze zaposliti nakon srednje. U struci i izvan nje.
    Kemijski tehnicari rade u proizvodnji , istrazivanjima i kontroli kvalitete u raznim industrijama.
    Moja prijateljica kemijski tehnicar radi u Plivi. Pogledaj i na potralu "moj posao" tko trazi pa ces imati bolji uvid.
    Moja frendica kem.tehnicarka radi u Halmedu.

  11. #13861

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da se moze zaposliti nakon srednje. U struci i izvan nje.
    Kemijski tehnicari rade u proizvodnji , istrazivanjima i kontroli kvalitete u raznim industrijama.
    Moja prijateljica kemijski tehnicar radi u Plivi. Pogledaj i na potralu "moj posao" tko trazi pa ces imati bolji uvid.
    Hvala.

  12. #13862
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Je, što se gimnazije tiče.

    Al mene zanimaju friška iskustva kemijskog tehničara.
    To je zanimanje koje ima široku lepezu zapošljavanja, od kontrole kvalitete vode (svaki vodovod), preko kvalitete sirovina i materijala do zahtjevnih tehnoloških procesa... Danas kad se jako jaši po ESG (npr. za ljetovališta se ispituje kvaliteta morske vode) ima tih poslova na raznim mjestima. Evo jednog otvorenog natječaja koji sam prvi našla: https://www.moj-posao.net/Posao/7428...Technician-mf/

    Osim toga, nije se teško prebaciti i na faks nakon takve srednje škole, samo je bitno kako je napisana državna matura.

  13. #13863

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Može se mijenjati poredak još par dana nakon rezultata prijemnih, maknuti neku s prijemnim i staviti bez. S tim da iako su rezultati prijemnih bili poznati isti dan upis rezultata je trajao skoro 2 dana za npr mioc tako da je poredak na rang listama nakon prijemnih se ustabilio prakticno predzadnji dan. To se vidi na listama ako klikneš na par njih vidi se da li svi imaju upisane bodove prijemnog ili ne.
    Ne znam da li možeš npr maknuti neku s prijemnim pa je vratiti ako je bila odabrana prije zaključavanje za prijemne, ne znam je li itko probao. Moguće da ne.
    Dodajem pitanja na ove informacije:

    Budući je ispit iz poznavanje engleskog samo eliminacijski i nema bodova, što to točno znači za poredak na listama? Da se učenik automatski stavlja ispod praga ili briše, bez obzira što ima više bodova iz prijemnog i ocjena nego onaj koji je prošao engleski?
    Kad se to vidi?
    Ili takvih nema?

    Drugo pitanje se odnosi na dodatne bodove s natjecanja.
    Kada se oni upisuju učenicima? Nakon prijemnih ispita ili se vide i prije, već pri prijavi programa?
    Može li netko opisati taj dio. Ona nema dodatnih bodova, ali čisto da zna kako stoji u odnosu na one koji će imati. Pogotovo jer je u Prelogu samo jedan dvojezični razred pa da vidi na što se sve može nadati odnosno da ju ne izgura netko u zadnji tren.

    Nadam se da je u X lakše jer ima više dvojezičnih razreda.

  14. #13864

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    X. je hit medju osmasima (barem koliko cujem od svoje kceri).
    Od dvojezicnih upisuju 2 opca i 2 pm razreda.

  15. #13865

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    X. je hit medju osmasima (barem koliko cujem od svoje kceri).
    Od dvojezicnih upisuju 2 opca i 2 pm razreda.
    Znamo to. Valjda će prijemni dobro napisat.
    Za opću se još ne zna hoće li biti prijemni?

  16. #13866

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Al se spominje da bi i opća X. uvela prijemni?
    Moja se sprema u pm X.-tu, pa se nismo bas puno raspitivali o opcim ali ocito i one uvode malo-pomalo.

  17. #13867

    Datum pristupanja
    Apr 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Učenik se briše jer nije zadovoljio kriterij za upis u taj program.
    Dodatni bodovi se upisuju prije prijemnih, trebali bi biti upisani i prije prijava škola, tako da već i prije prijemnih možeš otprilike vidjeti kakva je "konkurencija" i kako dijete stoji. Naravno, kod tih škola s prijemnima većina djece ima blizu maksimalnog broja bodova i stvarno bodovi prijemnog puno znače.
    Prelog ima jedan dvojezični razred, mislim da ih je na listi prošle godine za polaganje engleskog bilo 58, a 9 ih nije zadovoljilo. U razred se upisivalo 24, od toga 3 na predupisima, upisali su na predupisima 2.
    Nakon prijemnog se lista za taj razred nije mijenjala, jer u teoriji samo netko tko misli ev u prirodoslovnu na hrv. u Prelog a polagao je i engl može konkurirati za taj razred, a za njega je trebalo više bodova nego za običnu prirodoslovnu.

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Dodajem pitanja na ove informacije:

    Budući je ispit iz poznavanje engleskog samo eliminacijski i nema bodova, što to točno znači za poredak na listama? Da se učenik automatski stavlja ispod praga ili briše, bez obzira što ima više bodova iz prijemnog i ocjena nego onaj koji je prošao engleski?
    Kad se to vidi?
    Ili takvih nema?

    Drugo pitanje se odnosi na dodatne bodove s natjecanja.
    Kada se oni upisuju učenicima? Nakon prijemnih ispita ili se vide i prije, već pri prijavi programa?
    Može li netko opisati taj dio. Ona nema dodatnih bodova, ali čisto da zna kako stoji u odnosu na one koji će imati. Pogotovo jer je u Prelogu samo jedan dvojezični razred pa da vidi na što se sve može nadati odnosno da ju ne izgura netko u zadnji tren.

    Nadam se da je u X lakše jer ima više dvojezičnih razreda.

  18. #13868

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    U medjuvremenu je nasla da se u I. PM kao drugi jezik moze uzeti francuski nastavljacki.
    (Vec se pisalo tu koliko je ogranicen broj skola s mogucnoscu nastavka ucenja francuskog, a pogotovo PM gimnazije)

    Ima li netko tu iz Prve, jer me zanima da li je to sigurno ili je fora kao i u nekim drugim gimnazijama da to ovisi o interesu ucenika te godine?
    Nasla sam natjecaj od prosle godine (za upis 2023./2024.) u opci i pm smjer I. gimnazije i doista se spominju njemacki i francuski kao nastavljacki i kao pocetni. Ne vidim nikakvu zvjezdicu kao kod npr. X. gim da ce drugi jezik biti određen ovisno o interesu upisanih.

  19. #13869

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    U medjuvremenu je nasla da se u I. PM kao drugi jezik moze uzeti francuski nastavljacki.
    (Vec se pisalo tu koliko je ogranicen broj skola s mogucnoscu nastavka ucenja francuskog, a pogotovo PM gimnazije)

    Ima li netko tu iz Prve, jer me zanima da li je to sigurno ili je fora kao i u nekim drugim gimnazijama da to ovisi o interesu ucenika te godine?
    Nasla sam natjecaj od prosle godine (za upis 2023./2024.) u opci i pm smjer I. gimnazije i doista se spominju njemacki i francuski kao nastavljacki i kao pocetni. Ne vidim nikakvu zvjezdicu kao kod npr. X. gim da ce drugi jezik biti određen ovisno o interesu upisanih.
    Kći od kolegice, sada maturantica, prije 4 godine htjela je u Prvoj uzeti nastavljački francuski, ali nije bilo dovoljno zainteresiranih pa je morala upisati početni njemački.
    Ne znam je li se u međuvremenu što promijenilo u organizaciji nastave i interesima učenika. Možda je najsigurnije raspitati se u školi kad bude otvoreni dan ili neka slična prigoda.

  20. #13870

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    [QUOTE=tanja_b;3265222]Kći od kolegice, sada maturantica, prije 4 godine htjela je u Prvoj uzeti nastavljački francuski, ali nije bilo dovoljno zainteresiranih pa je morala upisati početni njemački.
    Ne znam je li se u međuvremenu što promijenilo u organizaciji nastave i interesima učenika. Možda je najsigurnije raspitati se u školi kad bude otvoreni dan ili neka slična prigoda.[/ QUOTE]

    Hvala! Znaci, nije ni tamo sigurno...
    Svakako ce ici na dane otvorenih vrata tih par skola koje su joj u uzem izboru pa mozda nesto vise sazna.

  21. #13871

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    U medjuvremenu je nasla da se u I. PM kao drugi jezik moze uzeti francuski nastavljacki.
    (Vec se pisalo tu koliko je ogranicen broj skola s mogucnoscu nastavka ucenja francuskog, a pogotovo PM gimnazije)

    Ima li netko tu iz Prve, jer me zanima da li je to sigurno ili je fora kao i u nekim drugim gimnazijama da to ovisi o interesu ucenika te godine?
    Nasla sam natjecaj od prosle godine (za upis 2023./2024.) u opci i pm smjer I. gimnazije i doista se spominju njemacki i francuski kao nastavljacki i kao pocetni. Ne vidim nikakvu zvjezdicu kao kod npr. X. gim da ce drugi jezik biti određen ovisno o interesu upisanih.
    Uvijek ovisi o interesu učenika a pogotovo kod nastavljačkog.
    Jako puno škola ima u ponudi mogućnost francuskog ali ne znači da će ga imati i svake godine. I to bi eventualno mogao biti početni ako je dovoljan broj učenika. Dobra je vijest da ne mora biti 25 jer vidim da se kombiniraju različiti jezici u jednom odjeljenju, ali očito mora biti neki minimum zainteresiranih učenika.

    Mi smo odustali gledati koji se jezik nudi jer očito ne može znati prije upisa, što je velika šteta.
    Nije jezik presudan ali je šteta učiti osam godina i onda morat upisat neki drugi.

  22. #13872

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kći od kolegice, sada maturantica, prije 4 godine htjela je u Prvoj uzeti nastavljački francuski, ali nije bilo dovoljno zainteresiranih pa je morala upisati početni njemački.
    Ne znam je li se u međuvremenu što promijenilo u organizaciji nastave i interesima učenika. Možda je najsigurnije raspitati se u školi kad bude otvoreni dan ili neka slična prigoda.
    Mislim da je najsigurnije pronać 15 učenika koji su učili francuski 8.godina i imaju max broj bodova, dobro će napisati prijemni i da svi ciljaju na istu školu.

    U našoj okolini svi jedva čekaju da se riješe francuskog kroz koji mjesec. Buba Klara je prva za koju čujem da gleda i to još u PM gimnaziji.

  23. #13873

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo odustali gledati koji se jezik nudi jer očito ne može znati prije upisa, što je velika šteta.
    Nije jezik presudan ali je šteta učiti osam godina i onda morat upisat neki drugi.
    Upravo tako... nije presudan ali je steta.

  24. #13874

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku

    U našoj okolini svi jedva čekaju da se riješe francuskog kroz koji mjesec.
    I kod nas

  25. #13875

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Prijatelj od kćeri (sada 2. razred u I. PM gimn. kad je upisivao htio nastaviti francuski no također bezuspješno.



    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    U medjuvremenu je nasla da se u I. PM kao drugi jezik moze uzeti francuski nastavljacki.
    (Vec se pisalo tu koliko je ogranicen broj skola s mogucnoscu nastavka ucenja francuskog, a pogotovo PM gimnazije)

    Ima li netko tu iz Prve, jer me zanima da li je to sigurno ili je fora kao i u nekim drugim gimnazijama da to ovisi o interesu ucenika te godine?
    Nasla sam natjecaj od prosle godine (za upis 2023./2024.) u opci i pm smjer I. gimnazije i doista se spominju njemacki i francuski kao nastavljacki i kao pocetni. Ne vidim nikakvu zvjezdicu kao kod npr. X. gim da ce drugi jezik biti određen ovisno o interesu upisanih.

  26. #13876

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ima netko iskustva s I. pm gimnazijom? Da netko od vasih ili vama bliske djece ide tamo...

  27. #13877

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Zar ne moraju škole omogućiti učenicima da nastave učiti prvi jezik? Kad sam ja išla u srednju bilo ih je dvoje koji su učili francuski i zbog njih je dolazila posebna nastavnica. Čak je i na faksu bilo omogućeno da imaju francuski a ne engleski kao mi skoro svi ostali. Samo treba francuski biti prvi a ne drugi jezik.

  28. #13878
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je očito si i moje vrijeme išla u srednju Nina, sad su gimnazije na engleskom , a eventualno se može drugi jezik učiti, u nekim školama ko početni, u nekim ko nastavni


    Inače prvoga iz francuskog i I je zakon ko i ona u Ix
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.03.2024. at 15:05

  29. #13879

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    djeca odmah biraju školu i prema jezicima koji se nude kao prvi strani jezik

  30. #13880

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Da ne bude zabune, njoj je engleski prvi jezik u OŠ. Francuski uci kao drugi plus uci ga i van skole vec osam godina (Alijansa) pa je mislila nastaviti, ukoliko postoji ta mogucnost.
    No, ocito ce morati odustati od te ideje, narocito jer planira pm gimnaziju gdje je izbor drugog jezika suzeniji.

    Sad je zanimaju generalno iskustva s I. PM, pa ako ima netko...
    Posljednje uređivanje od buba klara : 25.03.2024. at 15:33

  31. #13881

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je očito si i moje vrijeme išla u srednju Nina, sad su gimnazije na engleskom , a eventualno se može drugi jezik učiti, u nekim školama ko početni, u nekim ko nastavni


    Inače prvoga iz francuskog i I je zakon ko i ona u Ix
    Da, bilo je to davno. Ali ne mogu vjerovati da danas baš svi uče engleski kao prvi jezik. Pa što da netko uopće ne zna engleski?

  32. #13882
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    To je pravilo u gimnazijama, u drugim školama je drugačije recimo nećakinja u zdravstvenom ide na njemački, i u tehničkim školama možeš birati, ali u nekim zanatskim ti nametnu ako imaju za cijeli razred djece, pa da nemaju dva učitelja

    Dok recimo u Dobojskoj u ekonomskoj daju paralelno i njemački i engleski, ali tam većina klinaca ide i na obje mature, napose ako žele ići na Ekonomiju!

  33. #13883
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Možda u slučaju da stvarno nema veze s engleskim , onda možda osiguraju nastavnika za neki drugi, ali većina klinaca koja dolaze u gimnazije imaju većinom dva jezika u osnovnoj, ok znam par osoba koje imaju samo engleski!

    Je ako je netko išao u školu , prošlo prijemni.... Zašto mu nebu omogućili drugi jezik, mada ima i vala kod polaganja jezika kojeg nisi učio u osnovnoj.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.03.2024. at 17:56

  34. #13884
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ....caka, a ne vala.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.03.2024. at 17:57

  35. #13885

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Da, bilo je to davno. Ali ne mogu vjerovati da danas baš svi uče engleski kao prvi jezik. Pa što da netko uopće ne zna engleski?
    Mislim da više od 95% djece uči engleski jezik u osnovnoj školi. Za koju godinu, s ovim trendovima, doseći ćemo i 100 %.
    Njemački se još dobro drži, ponajviše zato jer je drugi strani jezik - uči ga oko 20 - 30 % djece

    Francuski, talijanski, španjolski - sada smo na manje od 1 % na razini osnovne škole

    Samim time i podaci o izboru prvog stranog jezika u srednjim školama su slični.

  36. #13886

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako... nije presudan ali je steta.

    Šteta je jer ispada da veliki broj škola nudi francuski, ali se nastava ne može realizirati zbog malog interesa učenika. Od svih upisanih ne bude dovoljan broj da se sastavi razred jer se djeca koja bi možda i učila francuski rasprše po raznim školama.
    Možda bi bilo bolje da se samo u nekoliko škola nudi francuski pa da znamo na što možemo računati.

    Tu je netko stavio link na raspored sati u X.gimnaziji i gledala sam koliko ima nastave francuskog u 4. razredima (od A-K).
    Samo je jedan razred koji ima francuski i to polovica razreda, druga polovica ima španjolski.
    Pretpostavka da će ti nastavnici preuzeti prve razrede i po meni postoji nada da će u ponudi biti i francuski jer ima nastavnik. Ali kako znati ima li zainteresiranih učenika prije zaključavanja lista?
    Posljednje uređivanje od kvizorama : 28.03.2024. at 10:00

  37. #13887

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ja sam bacila oko na raspored prvih razreda I. gimnazije. Od 6 prvih razreda, u dva se uci francuski ali po pola razreda, druga polovica uci njemački.
    Ne mogu skužiti koji je opći a koji pm, ali pretpostavljam da je od ta dva jedan opći a jedan pm.

  38. #13888
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Citiraj Basic prvotno napisa Vidi poruku

    Napisat ću info samo za X. gimnaziju jer je moje dijete bilo na upisu prošle godine:
    - Prijemni ispit za dvojezični program u X. gimnaziji je isti prijemni za opći i matematički smjer i priznaje se ako ste prijavili još i dvojezični program u Prelogu.
    - Kad prijavite dvojezični program u X. još obavezno na stranicama škole ispunite prijavu za prijemni iz engleskog
    - Primjere prijemnog možete pronaći na stranicama škole
    - Prijemni je zaista lagan i djeca se zbog prijemnog iz engleskog ne moraju dodatno stresirat (moje dijete se uopće nije spremalo za taj prijemni i prošla je)
    - Da bi se prošao prijemni trebalo je riješiti 60%
    - Prošle godine je izašlo na prijemni u X. gimnaziji 259 djece, a položilo je 247. (ukupno djeca prijavljena za opći i matematički program), rezultati prijemnog budu na stranici škole isti dan kad bude ispit

    A koliko djece se upisuje u X.gimnaziju?

  39. #13889
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko djece se upisuje u X.gimnaziju?
    Ovisi što te zanima koji smjer opća ili PM, program na engleskom ili ne.

  40. #13890
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Opća smjer na engl. Ne da mi se googlati sorry. Voljela bih sve info na jednom mjestu. Znam da je još rano, mi krećemo u istraživanje iduće godine.
    Malac je dobar u svemu, jako je inteligentan, voli i znaost i pm predmete, jezici mu super idu...e sad...gdje krenuti nemam pojma...

    U X.gimanaziju sam i ja išla pa mi to neki prvi izbor...možda...Iako razlika je u 20 i sitno godina....

  41. #13891
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    .... Ali kako znati ima li zainteresiranih učenika prije zaključavanja lista?
    ovo nećeš znati nakon zaključavanja lista nego tek kada budu objavljeni rasporedi po razredima, dakle u 9 mjesecu neposredno prije početka škole
    barem je tako bilo u X. prije dvije godine

  42. #13892
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    samlo info u Ruđer se vraća super profač iz matke, nakon povratka iz Amerike, mada mislim da već i sad predaje (vratio se sad pred koje vrijeme)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.03.2024. at 14:01

  43. #13893
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko djece se upisuje u X.gimnaziju?
    već godinama isto 11 razreda
    https://deseta-gimnazija.hr/?page_id=253

  44. #13894
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Hvala jelena.o! Dakle svi koji pristupe prijemnom i upišu...

  45. #13895
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ako prođu prijemni i nađu se u tih 286 sretnika ili koji broj manji radi pp. s time da ako netko odabere varijantu s drugim jezikom, i ako nema za cijeli razred, onda se u taj razred prelije koliko treba iz A programa. znači ne mora cijeli razred biti eng+ drugi jezik, ko ni pojačana info+mat, nego i mješani razred, moj je bio u takvom, recimo 70-75 % je bilo njemaca kod njega+ ostalo pojačano info-mat
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.03.2024. at 15:25

  46. #13896
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a za utjehu ili ne, svake godine je sve veća navala i na X gimnaziju, i svake godine podosta više ima zadnje upisani od prethodne godine, na tvom je trenutno da se primi knjige i ima ćim bolje ocjene, a i znanje da riješi prijemni, jer na njemu se podosta može i dobiti i izgubiti.
    Sretno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.03.2024. at 15:31

  47. #13897
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    On ima sve 5 tako da možda ne moram brinuti

  48. #13898
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A vidjet ćeš sretno

  49. #13899

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo nećeš znati nakon zaključavanja lista nego tek kada budu objavljeni rasporedi po razredima, dakle u 9 mjesecu neposredno prije početka škole
    barem je tako bilo u X. prije dvije godine
    Znam.
    Zato i pitam kako to znati prije zaključavanja liste. Kad bi znali da u npr. X opća nema uopće zainteresiranih za francuski u prvih 120, a da u I. ima, presložili bi škole, iako nam prva nije blizu.
    Sve što znamo je da škola ima jezik u ponudi i da ima nastavnika koji bi mogli predavati, ali škola zadržava pravo biranja jezika sukladno mogućnostima.

    Iz tog razloga u potpunosti odbacuje izbor škole po jezicima, nada se samo da neće dobiti njemački koji baš jako ne želi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •