Stranica 155 od 279 PrviPrvi ... 55105145153154155156157165205255 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,701 do 7,750 od 13916

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #7701
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Smijem samo upasti?
    Zasto svi planirate da djeca obvezno nakon srednje idu na faks?

    Da moje dijete nije sigurno u koju zeli srednju i sto zeli u zivotu, draze mi bi bilo usmjeriti ga u nesto gdje nakon srednje ne mora obvezno na faks. Jer tko zna,mozda uopce ne bude volja za faks

    Il je ovdje sve prepuno djece koja sva idu na faks i zavrsavaju ga?

    Evo moja susjeda upisala gimnaziju jer nije znala sto bi, a frendica joj isla u gimnaziju. Frendica upisala i zavrsila jedan faks. Ona upisala drugi,koji joj nije isao. Pa se nakon 2god prebacila. Nije joj ni sad naj,al mora nesto zavrsiti jer bez toga nema nikakvo zanimanje...
    Posljednje uređivanje od Vrci : 17.02.2020. at 10:02

  2. #7702
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Smijem samo upasti?
    Zasto svi planirate da djeca obvezno nakon srednje idu na faks?

    Da moje dijete nije sigurno u koju zeli srednju i sto zeli u zivotu, draze mi bi bilo usmjeriti ga u nesto gdje nakon srednje ne mora obvezno na faks. Jer tko zna,mozda uopce ne bude volja za faks

    Il je ovdje sve prepuno djece koja sva idu na faks i zavrsavaju ga?

    Evo moja susjeda upisala gimnaziju jer nije znala sto bi, a frendica joj isla u gimnaziju. Frendica upisala i zavrsila jedan faks. Ona upisala drugi,koji joj nije isao. Pa se nakon 2god prebacila. Nije joj ni sad naj,al mora nesto zavrsiti jer bez toga nema nikakvo zanimanje...
    Pa moj mlađi je upravo zbog toga upisao tehničku školu. Sam je rekao da želi imati zanimanje ako mu ne upsije upisati faks ili ako upiše pa ne bude išlo... On će biti računalni tehničar po završetku srednje škole. Ne mora čak ni na državnu maturu, može se odmah zaposliti...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.02.2020. at 10:15

  3. #7703
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    "Svi" nisu hrvatski prosjek, ovo je samo forum, tj. podforum od školstvu na kojem piše dvadesetak većinom visokoobrazovanih žena koje očekuju da im i djeca budu visokoobrazovana.
    Postotak odustajanja tijekom studija u HR se procjenjuje na visokih 40%.

  4. #7704
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Imamo više od 100 različitih visokih učilišta i fakulteta na manje od 4 milijuna stanovnika. Značajan postotak upisnih mjesta ostaje nepopunjen, ali država i dalje dozvoljava otvaranje novih i novih...

  5. #7705
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Smijem samo upasti?
    Zasto svi planirate da djeca obvezno nakon srednje idu na faks?

    Da moje dijete nije sigurno u koju zeli srednju i sto zeli u zivotu, draze mi bi bilo usmjeriti ga u nesto gdje nakon srednje ne mora obvezno na faks. Jer tko zna,mozda uopce ne bude volja za faks

    Il je ovdje sve prepuno djece koja sva idu na faks i zavrsavaju ga?

    Evo moja susjeda upisala gimnaziju jer nije znala sto bi, a frendica joj isla u gimnaziju. Frendica upisala i zavrsila jedan faks. Ona upisala drugi,koji joj nije isao. Pa se nakon 2god prebacila. Nije joj ni sad naj,al mora nesto zavrsiti jer bez toga nema nikakvo zanimanje...
    ah, ovako su razmisljali moji starci i nisu mi dozvolili ici u kulturu (sadasnja opca/jezicna gimnazija) nego su me poslali u strukovnu. nije da mi nije legla, ali me odvela gdje nikad sama ne bih i odmaknula od stvari koje sam voljela
    a sa 14 nisam znala sto zelim, samo sam znala sto volim

  6. #7706
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Smijem samo upasti?
    Zasto svi planirate da djeca obvezno nakon srednje idu na faks?

    Da moje dijete nije sigurno u koju zeli srednju i sto zeli u zivotu, draze mi bi bilo usmjeriti ga u nesto gdje nakon srednje ne mora obvezno na faks. Jer tko zna,mozda uopce ne bude volja za faks

    Il je ovdje sve prepuno djece koja sva idu na faks i zavrsavaju ga?

    Evo moja susjeda upisala gimnaziju jer nije znala sto bi, a frendica joj isla u gimnaziju. Frendica upisala i zavrsila jedan faks. Ona upisala drugi,koji joj nije isao. Pa se nakon 2god prebacila. Nije joj ni sad naj,al mora nesto zavrsiti jer bez toga nema nikakvo zanimanje...
    Ja ne planiram.
    Starije dijete ide u strukovnu skolu, a i mlade ce.
    Da li ti je sad lakse?

  7. #7707
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Karin prvotno napisa Vidi poruku
    U oko mu je upala Zrakoplovna u Gorici, i to mu se čini zanimljivo, ali nisam sigurna da li je to pametno jer je to vrlo usko područje, pa ako se kasnije odluči za nešto deseto, imat će hrpu bespotrebnog znanja. Ja mu još predlažem Arhitektonski tehničar u Graditeljskoj tehničkoj školi - ne zato što mislim da će studirati arhitekuru (ja sam ju završila i znam da iz te škole ionako nema velike šanse) već zato što je dosta kreativan pa mi se ok čini da ipak ima i malo crtanja, nacrtne i nekih kreativnijih stvari od suhoparnih tehničkih predmeta.

    Da li možda znate nekog tko ide u te 2 škole i kako kotiraju? Da li bar iz matematike i fizike mogu dobiti neko ok znanje za polaganje mature po A razini (ako se odluči za neki bolji tehnički faks kasnije) i koliko je nemoguće ili moguće iz strukovne škole proći solidno A razinu iz hrvatskog. Ili čak i B razinu? Da li bi se trebao kontinuirano pripremati sve 4 godine za to?

    Puno pitanja i dilema, znam. I vidim da su tu manje više sve roditelji gimnazijalaca ali ipak ću okušati sreću. Možda je netko nešto čuo o tim školama, makar i iz druge ruke.
    Puno hvala svima unaprijed.
    Draga Karin,
    kako sam obećala, javljam se s info u vezi zrakoplovne škole u Velikoj Gorici, ali imam i info za Tehničku školu u Palmotićevoj.

    Kopiram odgovor od kolegice:

    Moj X je bio u osnovnoj školi učenik 4/5 i bez problema je upisao Zrakoplovnu. Program je dosta zahtjevan što se tiče matematike i posebno elektrotehnike, a kotira kao jedna od boljih škola što se tiče ovakvih predmeta. To je više tehnička škola, dobra podloga za fakultete kao FER ili strojarstvo, ali nema puno kreative i crtanja.

    Što se tiče Tehničke škole u Palmotićevoj gdje ide Y koji je bio odlikaš cijelu osnovnu, isto je hvaljena što se tiče ovakvih predmeta, matematike, fizike i dobro kotira. Ako je dijete ipak sklonije kreativi možda onda bolje neka građevinska ili sl. škola gdje ima više crtanja...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.02.2020. at 16:15

  8. #7708
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mislim da neodoumice oko fakuleteta ipak ne pripadaju tu. nego na ovoj temi:
    http://forum.roda.hr/threads/91300-Upisi-na-faks/page23

  9. #7709
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Pa spajka, kak ćeš sad odvojit maturu sa škole, i upise na faks? sve nam je zbrkano

  10. #7710
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa premjesteni postovi su definitivno tema upisi na faks.

  11. #7711
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ah, ovako su razmisljali moji starci i nisu mi dozvolili ici u kulturu (sadasnja opca/jezicna gimnazija) nego su me poslali u strukovnu. nije da mi nije legla, ali me odvela gdje nikad sama ne bih i odmaknula od stvari koje sam voljela
    a sa 14 nisam znala sto zelim, samo sam znala sto volim
    moja majka meni pak nije dala u medicinsku nego me gurnula u kulturu

  12. #7712
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja majka meni pak nije dala u medicinsku nego me gurnula u kulturu
    I zato si lakse upisala medicinu nego sto bi ti to bilo iz medicinske.

  13. #7713
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I zato si lakse upisala medicinu nego sto bi ti to bilo iz medicinske.
    pa to nije bila njena namjera
    njena namjera je bila da me makne iz medicinskih voda
    da mi otvori neke druge vidike
    ali kod upisa na fax nije mogla (sad bih čak rekla i nažalost) odlučiti umjesto mene

  14. #7714
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I zato si lakse upisala medicinu nego sto bi ti to bilo iz medicinske.
    u mom selu bas i ne. iz mog razreda medicinske, jako puno ih je otislo na medicinu

  15. #7715
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    u mom selu bas i ne. iz mog razreda medicinske, jako puno ih je otislo na medicinu
    i moj brat i dosta njegovih kolega

  16. #7716
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa to nije bila njena namjera
    njena namjera je bila da me makne iz medicinskih voda
    da mi otvori neke druge vidike
    ali kod upisa na fax nije mogla (sad bih čak rekla i nažalost) odlučiti umjesto mene
    Ja sam imala sličan slučaj sa svojim tatom (ista struka). Kad je došlo vrijeme upisa, rekao je da to možda nije najbolji izbor za mene, ali nije više bilo šanse da ga poslušam...
    Puno puta se sjetim toga i mislim kako mi je život mogao izgledati drugačije (ne nužno bolje - to se nikad ne zna) da sam odabrala ponuđenu stipendiju za agronomiju ili prehrambenu tehnologiju, a možda i da sam odabrala neki društveni studij. Kasnije sam probala krpati, ali nije to isto.

    Ne možemo znati. Život je kao i vožnja - dugačak niz odluka. Nekad pogodimo, nekad ne.... ali kako bi rekao moj starij sin - trebamo dati sve od sebe u zadanim okolnostima. Okolnosti se mijenjaju, pa da je meni sadašnja pamet, vjerojatno bih odabrala studij s kojim sam se mogla vratiti u rodni grad i živjeti tamo dokoni provincijski život. Ovako živim dokoni gradski život, hehehe....

    Isto je i s našom djecom. Donose odluke u skladu s trenutno dostupnim informacijama, afinitetima itd. Punoljetni su - ne možemo (i ne trebamo) im više kontrolirati živote. Možemo jedino savjetovati, ako nas žele saslušati i eventualno poslušati.

  17. #7717
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    u mom selu bas i ne. iz mog razreda medicinske, jako puno ih je otislo na medicinu
    Ma naravno da idu i da nije nemoguce.
    Al neimanje glavnih predmeta sa prijemnog zadnje dvije godine se itekako osjeti.

  18. #7718
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Hvala svima na tako puno odgovora na moje dileme Ne dobivam obavijesti na email pa sam tek danas bacila pogled i našla hrpu vaših iskustva i savjeta.

    Ja sam vezano uz mog Marka prvo također navijala za Ruđer, da se malo više potrudio mogao je imati bodova za smjer mehatronike koji je po mom najperspektivniji. No kako sad stvari stoje za taj smjer nema dovoljno bodova, upao bi vjerojatno u tehničara za elektroniku. I možda u još koji smjer ako se malo potrudi. I po mojim istraživanjima je to najbolje tehnička škola, ali on je iz nekog razloga preferira Zrakoplovnu.

    S obzirom da nije nešto posebno zaluđen zrakoplovstvom (trenutno je najviše zaluđen igranjem igrica ) nije mi jasno zašto mu je to baš 1. izbor. On mislim da bi to bilo zanimljivo za raditi, čini mu se da je to nešto konkretno, ali pitanje je koliko se teško zaposliti u tako specifičnoj grani ako nemaš baš nikakvo zaleđe iz te struke. Vojska daje stipendije i zapošljava, ali ja ne želim da se zaposli u vojsci, tako da mu ne bih dozvolila da aplicira za tu stipendiju.

    Netko je spominjao i XIII gimnaziju ali gimnazije ga ne zanimaju, ne želi učiti toliko puno predmeta. Matematika i fizika je ono što ga više zanima, ali ja kad ga gledam kakakv je, čini mi se da ne bi trebao odmah odbaciti i neka kreativnija zanimanja. Zato sam mu i predložila arhitektonskog tehničara. Ta mu je škola i blizu, što isto nije za odbaciti. U Zrakoplovnu bi morao putovati u Goricu.

  19. #7719
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Karin,
    kako sam obećala, javljam se s info u vezi zrakoplovne škole u Velikoj Gorici, ali imam i info za Tehničku školu u Palmotićevoj.

    Kopiram odgovor od kolegice:

    Moj X je bio u osnovnoj školi učenik 4/5 i bez problema je upisao Zrakoplovnu. Program je dosta zahtjevan što se tiče matematike i posebno elektrotehnike, a kotira kao jedna od boljih škola što se tiče ovakvih predmeta. To je više tehnička škola, dobra podloga za fakultete kao FER ili strojarstvo, ali nema puno kreative i crtanja.

    Što se tiče Tehničke škole u Palmotićevoj gdje ide Y koji je bio odlikaš cijelu osnovnu, isto je hvaljena što se tiče ovakvih predmeta, matematike, fizike i dobro kotira. Ako je dijete ipak sklonije kreativi možda onda bolje neka građevinska ili sl. škola gdje ima više crtanja...
    Hvala ti puno na trudu i informacijama. Na kraju će biti kako on odluči ali budemo svakako otišli na dane otvorenih vrata, da na licu mjesta vidi što bi mu bilo zanimljivije. Budem pogledala i tu Tehničku u Palmotićevoj. Imat će i u školi Dan karijere. Tamo će biti Graditeljska škola, pa možda dobije bolju ideju o njoj.

  20. #7720
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Nema na čemu Karin, neka mu je sa srećom da odabere pravu školu!

  21. #7721
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne znam je li netko već spominjao, prijateljičin je sin jako zadovoljan u geodetskoj (dijele prostor s 13. gimn.)

  22. #7722
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Tu školu je završio moj rođak i kasnije mu je to bila podloga za daljnje školovanje i posao.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.02.2020. at 21:28

  23. #7723

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozz, ima li netko iskustva sa jezičnom XVI gimnazijom? Zanima me i težina škole, društvo, da li su zaista 90% samo ženska populacija? Hvala puno!

  24. #7724
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nije ima puno i muških
    Ali to ovisi ko i upiše školu
    Imaju Erasmus program
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.03.2020. at 12:29

  25. #7725
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ovi moji poznati su na njemačkom
    Idu polugodišnje testove pol godine samo pov, pol god geo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.03.2020. at 12:57

  26. #7726

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi moji poznati su na njemačkom
    Idu polugodišnje testove pol godine samo pov, pol god geo
    U XVI. je prvi strani jezik engleski, koliko znam?
    Jedino ako si mislila da im je njemački drugi jezik.

  27. #7727
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    U svakoj gimnaziji je eng prvi jezik

  28. #7728
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U svakoj gimnaziji je eng prvi jezik
    Meni nije bio, bio mi je njemački.
    No, možda se to promijenilo..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #7729
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ovisi kad di u školu išla

  30. #7730
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Zacka07 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz, ima li netko iskustva sa jezičnom XVI gimnazijom? Zanima me i težina škole, društvo, da li su zaista 90% samo ženska populacija? Hvala puno!
    Prijatelj mog sina je to završio. Razred je bio pola-pola, tako da ne mora značiti da je samo ženska populacija... Poslije je upisao nešto na Filozofskom, ne sjećam se više koji jezik, ali nije imao nikakvih problema na državnoj maturi i pri upisu.

    Offt. Zašto je to bitno? Ima puno škola u kojima omjer spolova nije 50:50. Moj mlađi je u tehničkoj školi, imaju jednu djevojku u razredu. Susjed je bio u medicinskoj, njih je bilo trojica dečki, a ostalo djevojke. Moj stariji je bio u miocu, u A smjeru. U razredu je bilo dvostruko više djevojaka nego dečki, a sad je cijeli čopor cura iz razreda s njim na FER_u, koji slovi kao muški fakultet (iako iz vlastitog iskustva znam da je to predrasuda - ima tamo puno djevojaka). Isto, npr. na studiju novinarstva i brojnim smjerovima FF-a ima puno dečki, ne samo cura. Ako baš hoćeš - puno djevojaka upisuje se i na vojno učilište.

    Moj mlađi sin ima žensko društvo na slobodnim aktivnostima kojima se bavi i redovno se druže. Mislim reći, ne fali mu žensko društvo iako je u pretežno muškoj školi. Puno je važnija kvaliteta nastave. Na to treba obratiti pažnju, a omjer učenika po spolu bi nam stvarno trebala biti zadnja briga.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.03.2020. at 07:41

  31. #7731
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Prijatelj mog sina je to završio. Razred je bio pola-pola, tako da ne mora značiti da je samo ženska populacija... Poslije je upisao nešto na Filozofskom, ne sjećam se više koji jezik, ali nije imao nikakvih problema na državnoj maturi i pri upisu.

    Offt. Zašto je to bitno? Ima puno škola u kojima omjer spolova nije 50:50. Moj mlađi je u tehničkoj školi, imaju jednu djevojku u razredu. Susjed je bio u medicinskoj, njih je bilo trojica dečki, a ostalo djevojke. Moj stariji je bio u miocu, u A smjeru. U razredu je bilo dvostruko više djevojaka nego dečki, a sad je cijeli čopor cura iz razreda s njim na FER_u, koji slovi kao muški fakultet (iako iz vlastitog iskustva znam da je to predrasuda - ima tamo puno djevojaka). Isto, npr. na studiju novinarstva i brojnim smjerovima FF-a ima puno dečki, ne samo cura. Ako baš hoćeš - puno djevojaka upisuje se i na vojno učilište.

    Moj mlađi sin ima žensko društvo na slobodnim aktivnostima kojima se bavi i redovno se druže. Mislim reći, ne fali mu žensko društvo iako je u pretežno muškoj školi. Puno je važnija kvaliteta nastave. Na to treba obratiti pažnju, a omjer učenika po spolu bi nam stvarno trebala biti zadnja briga.
    Nama možda da, ali djeci ne. Recimo, moja je odbila jednu školu prijaviti jer su večinom ženski razredi.

  32. #7732
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nama možda da, ali djeci ne. Recimo, moja je odbila jednu školu prijaviti jer su večinom ženski razredi.
    Ma slažem se, ali ti razlozi za (ne)prijavljivanje nisu uvijek racionalni, ni naši ni njihovi. Moj mlađi nije htio ni čuti za gimnazijske programe, a sad ima veselje kad je zaključio da mu treba A razina hrvatskog jezika, pa cijelu godinu ide na instrukcije. Ne možemo mi unaprijed predvidjeti sve njihove i naše mrtve kutove.

  33. #7733
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nama možda da, ali djeci ne. Recimo, moja je odbila jednu školu prijaviti jer su večinom ženski razredi.
    I kak je ona prije sastavljanja razreda znala da je ženski razred? Vidovitost?
    Kod mojeg u mat školi je isto malko više cura

  34. #7734

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U svakoj gimnaziji je eng prvi jezik
    U većini jest, ali u svakoj nije, a pogotovo se to ne odnosi na jezične gimnazije koje omogućuju razne kombinacije prvog i drugog jezika.
    U XVI. prvi strani jezik jest po defaultu engleski, IV. i XVIII., koje su također jezične, imaju drugačije kombinacije. Ali o tome bolje neka se javi netko tko ima djecu u tim školama, ja mogu reći samo ono što vidim s weba.

    Što se tiče XVI., imam informacije iz druge ruke i čini mi se da je škola dosta zahtjevna, ali za jezičare idealna. Ono što sam čula kao potencijalni problem (ali to nema veze s tom konkretnom školom, nego s programom jezične gimnazije općenito) je mala satnica matematike, što nekome može predstavljati poteškoću za polaganje A razine matematike na maturi.

  35. #7735
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    U većini jest, ali u svakoj nije, a pogotovo se to ne odnosi na jezične gimnazije koje omogućuju razne kombinacije prvog i drugog jezika.
    U XVI. prvi strani jezik jest po defaultu engleski, IV. i XVIII., koje su također jezične, imaju drugačije kombinacije. Ali o tome bolje neka se javi netko tko ima djecu u tim školama, ja mogu reći samo ono što vidim s weba.

    Što se tiče XVI., imam informacije iz druge ruke i čini mi se da je škola dosta zahtjevna, ali za jezičare idealna. Ono što sam čula kao potencijalni problem (ali to nema veze s tom konkretnom školom, nego s programom jezične gimnazije općenito) je mala satnica matematike, što nekome može predstavljati poteškoću za polaganje A razine matematike na maturi.
    Eto - opet ista stvar.... Ja nisam uspjela svom mlađem sinu objasniti taj problem u trenutku kad se upisivao u srednju školu, jer to mu tada nije bilo bitno. Poslije se opametio i sad ima dodatno opterećenje, jer u vlastitom aranžmanu mora pokrpati dio gradiva koji mu fali.

    To je razumljivo - afiniteti za daljnje školovanje još nisu jasni u trenutku upisa u srednju školu, pa je tu teško unaprijed predvidjeti razvoj situacije. S druge strane, mala satnica nekog predmeta kod dobrog profesora često je bolja nego puna satnica kod nekoga tko ne odradi gradivo kako treba... a to ne možeš unaprijed znati.

  36. #7736
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Mojem je dovoljan B hrv ali on je izabrao A

  37. #7737

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče XVI., imam informacije iz druge ruke i čini mi se da je škola dosta zahtjevna, ali za jezičare idealna. Ono što sam čula kao potencijalni problem (ali to nema veze s tom konkretnom školom, nego s programom jezične gimnazije općenito) je mala satnica matematike, što nekome može predstavljati poteškoću za polaganje A razine matematike na maturi.
    Tako je.
    Ali pri odabiru škole smo svjesni toga, zar ne? I mislim da biraju djeca kojoj matematika i nije odveć važna, dakle matura B. Iako moja kaže da bi na A... Nadam se da će se opametiti

    16. je ženska škola. Nekada bude 5-6 muških u razredu, a u nekim razredima 1-2. Mislim da već generacijama nije bilo 50:50...
    Škola ja zahtjevna kao svaka gimnazija.

  38. #7738
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I kak je ona prije sastavljanja razreda znala da je ženski razred? Vidovitost?
    Kako si pogodila.

  39. #7739

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Ali pri odabiru škole smo svjesni toga, zar ne? I mislim da biraju djeca kojoj matematika i nije odveć važna, dakle matura B. Iako moja kaže da bi na A... Nadam se da će se opametiti

    16. je ženska škola. Nekada bude 5-6 muških u razredu, a u nekim razredima 1-2. Mislim da već generacijama nije bilo 50:50...
    Škola ja zahtjevna kao svaka gimnazija.
    Hvala vam puno!!
    Mojoj matka nije vrlina i nije osobito važna mada ima 5, ona je jezičar, hrv obožava, engl isto, te je umjetnički više nadarena, logičko zaključivanje 0 bodova

  40. #7740
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Ali pri odabiru škole smo svjesni toga, zar ne? I mislim da biraju djeca kojoj matematika i nije odveć važna, dakle matura B. Iako moja kaže da bi na A... Nadam se da će se opametiti

    16. je ženska škola. Nekada bude 5-6 muških u razredu, a u nekim razredima 1-2. Mislim da već generacijama nije bilo 50:50...
    Škola ja zahtjevna kao svaka gimnazija.
    Moja išla na A razinu. S visokim postotkom riješila matematiku, kemiju i biologiju

    U razredu bilo 5 muških. Čak i dosta.

    U moje vrijeme, mi smo imali 2 muška.
    Posljednje uređivanje od pepi : 02.03.2020. at 11:08

  41. #7741

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Sestra prijateljice moje kceri ide u XVI. Ona uziva jer obozava jezike.
    Uci kao i u svakoj drugoj gimnaziji.
    Dosta putuju u organizaciji skole, u zemlju ciji jezik uci (kao drugi, osim egleskog). Ne znam je li to obavezno, ali znam da je ona već par puta boravila tamo.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 02.03.2020. at 11:17

  42. #7742
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nije obavezno ali većina ih ide što je ok.vide stranjki svijet.
    Meni je to kaj taj program nije kod mog u X . Ali i on je dobio jednom stipendiju ali preko druge organizacije

  43. #7743
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kako si pogodila.
    Gle rekla si kod Prijave ,znaš koliko klinaca zadnju noć predlože prioritete, masu njih i moj je i većina njegovih
    Kod frendice i cura za upis na faks....
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.03.2020. at 13:48

  44. #7744
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    S druge strane, mala satnica nekog predmeta kod dobrog profesora često je bolja nego puna satnica kod nekoga tko ne odradi gradivo kako treba... a to ne možeš unaprijed znati.
    Ovo je točno. Znam da dosta djece iz XVI. upisuju fakultete gdje je potrebna A razina matematike.

  45. #7745

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    molim vas, da li netko ima insajderske informacije o kvaliteti nastave iz matematike, bilogije, fizike, kemije u
    II, III, X, VII, XVII ili Gornjogradskoj

    (dijete će imati 78,nešto ili 77,nešto bodova, dakle nedovoljno za Prelog, XV, V, Tituš, a velika je želja studirati stomatologiju,
    medicinu, odnosno totalni je prirodnjak)

  46. #7746
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    orange80, mislim da ti to više ovisi o profesoru nego o školi. Moj je u X. imao izvrsnu matematiku prve tri godine, kod dvije različite profesorice. Na prvu se na jednom roditeljskom sastanku digla kuka i motika *od strane roditelja* jer "previše traži", MM i još jedna mama su bili jedini koji su bili stali u njenu obranu. Druga je izvrsna profesorica nažalost otišla iz školstva u privatni sektor. Sad ima profesora koji je ok. Biologija je katastrofa sve četiri godine. Fizika i kemija je solidna, može se naučiti ako želiš.
    Posljednje uređivanje od Kanga : 03.03.2020. at 15:19

  47. #7747
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Da baš kad je otišla dosta je toga stagniralo s time da je kojem omiljeni iz matke prošle godine isto otišo.ali Matka kod mojeg je još uvijek na razini

  48. #7748
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas, da li netko ima insajderske informacije o kvaliteti nastave iz matematike, bilogije, fizike, kemije u
    II, III, X, VII, XVII ili Gornjogradskoj

    (dijete će imati 78,nešto ili 77,nešto bodova, dakle nedovoljno za Prelog, XV, V, Tituš, a velika je želja studirati stomatologiju,
    medicinu, odnosno totalni je prirodnjak)
    Misliš na XVI.?
    Ovako je kako Kanga kaže, ovisi o profesoru, a to ne možeš unaprijed znati. Sve škole koje si nabrojala su dobre.

  49. #7749
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas, da li netko ima insajderske informacije o kvaliteti nastave iz matematike, bilogije, fizike, kemije u
    II, III, X, VII, XVII ili Gornjogradskoj

    (dijete će imati 78,nešto ili 77,nešto bodova, dakle nedovoljno za Prelog, XV, V, Tituš, a velika je želja studirati stomatologiju,
    medicinu, odnosno totalni je prirodnjak)
    Prelog ti prima i sa nižim pragom, ali u programe ekološkog i kemijskog tehničara.
    Profesori su isti za sve učenike.

  50. #7750
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Gornjogradska matematika je, kažu, dosta slaba.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •