Stranica 229 od 278 PrviPrvi ... 129179219227228229230231239 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,401 do 11,450 od 13899

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #11401

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    Zar nije da se do 7.7 u 12 mogu mijenjati baš sve škole pa prema tome i npr. ako netko ne prođe prijemni onda tu školu makne s popisa i stavi novu koja niti nije imala prijemni?
    Jer ja sam shvatila da je sad do 28.12. u 12 važno prijaviti škole s provjerama znanja radi organizacije istih.

  2. #11402

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Prva tri mjesta na natjecanju iz tehničkog nose direktan upis za pm gimnazije - to je nešto novo? I za glazbene škole isto tako?
    A čini mi se da se prije ni natjecanje iz geografije nije bodovalo za pm gimnazije? Ili griješim?
    Posljednje uređivanje od ninaXY : 26.06.2022. at 01:23

  3. #11403
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Prva tri mjesta na natjecanju iz tehničkog nose direktan upis za pm gimnazije - to je nešto novo? I za glazbene škole isto tako?
    A čini mi se da se prije ni natjecanje iz geografije nije bodovalo za pm gimnazije? Ili griješim?
    Sve si u pravu, neka je greška u sustavu.
    Meni je žao što smo uopće gledali večeras, samo smo zbunjeni sada svim tim izravnim upisima i dodatnim bodovima koji se ne boduju, a zapravo stoje na listama.

    I kod moje je očita greška, prvi izbor joj je prelog i kao dodatan bod su joj stavili natjecanje iz povijesti koje se sigurno NE boduje u prelogu. Ona ima plasman i dodatan bod za Prelog zbog natjecanja iz kemije, ali to na listi nije vidljivo.

    Dodatno, kvota Preloga je smanjena sa 104 na 95 štp nikako ne razumijem kako se došlo do tog broja?

    Sve u svemu, previše mi se čini grešaka, tim više što sustav nije "od jučer".

  4. #11404

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sve si u pravu, neka je greška u sustavu.
    Meni je žao što smo uopće gledali večeras, samo smo zbunjeni sada svim tim izravnim upisima i dodatnim bodovima koji se ne boduju, a zapravo stoje na listama.

    I kod moje je očita greška, prvi izbor joj je prelog i kao dodatan bod su joj stavili natjecanje iz povijesti koje se sigurno NE boduje u prelogu. Ona ima plasman i dodatan bod za Prelog zbog natjecanja iz kemije, ali to na listi nije vidljivo.

    Dodatno, kvota Preloga je smanjena sa 104 na 95 štp nikako ne razumijem kako se došlo do tog broja?

    Sve u svemu, previše mi se čini grešaka, tim više što sustav nije "od jučer".
    Uopće mi nije palo na pamet da je greška, mislila sam da su se promijenila pravila. Ali barem doslovno svi ti s izravnim upisom imaju po 80 bodova ili mrvicu manje, nema nikoga s trojkama iz kemije kakvih je bilo prije dvije godine.

  5. #11405
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj ursa prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nije da se do 7.7 u 12 mogu mijenjati baš sve škole pa prema tome i npr. ako netko ne prođe prijemni onda tu školu makne s popisa i stavi novu koja niti nije imala prijemni?
    Jer ja sam shvatila da je sad do 28.12. u 12 važno prijaviti škole s provjerama znanja radi organizacije istih.
    Prije dvije godine je tako bilo. Moje dijete je skolu u kojoj je pisao prijemni izbrisao i dodao opcu gimnaziju. I izbrisao je jos jednu i to sve vecer prije zakljucavanja.

  6. #11406
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Svakako reagirate na dodatne bodove napose ako su krivo predočeni.

    Kako da je manje rqspoloživih mjesta po školama, radi toga jer imaju djeca s pp, IP ili slično po rješenju prednost, nije to novost bilo je i prijašnjih godina

  7. #11407
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Izbrisati se može samo prije prijemnog ne nakon ako slučajno nije prošao

  8. #11408

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sve si u pravu, neka je greška u sustavu.
    Meni je žao što smo uopće gledali večeras, samo smo zbunjeni sada svim tim izravnim upisima i dodatnim bodovima koji se ne boduju, a zapravo stoje na listama.

    I kod moje je očita greška, prvi izbor joj je prelog i kao dodatan bod su joj stavili natjecanje iz povijesti koje se sigurno NE boduje u prelogu. Ona ima plasman i dodatan bod za Prelog zbog natjecanja iz kemije, ali to na listi nije vidljivo.
    A
    Dodatno, kvota Preloga je smanjena sa 104 na 95 štp nikako ne razumijem kako se došlo do tog broja?

    Sve u svemu, previše mi se čini grešaka, tim više što sustav nije "od jučer".
    Smanjena je kvota na 95 jer je upisano devetero djece koja se školuju po posebno programu s teškoćama u razvoju, a koji su prošli prijemni koji je bio 23.6. za njih.

  9. #11409
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj navi prvotno napisa Vidi poruku
    Smanjena je kvota na 95 jer je upisano devetero djece koja se školuju po posebno programu s teškoćama u razvoju, a koji su prošli prijemni koji je bio 23.6. za njih.
    Računala sam na predupise i djecu s teškoćama i da će se tu smanjiti kvota za određeni broj mjesta, ali bogme nisam računala da će to biti 9 mjesta odnosno 9% ukupnog broja raspoloživih mjesta?
    Očito kvota djece s teškoćama koju Prelog prima je po prilično visoka.

    Jedino mi nije jasno, prošle godine je bio da je u predupisu upisano 2 djece s teškoćama i kvota se s 26 smanjila na 22.
    Ja sam to shvatila da postoji neki pravilnik koji kaže da ukoliko je u razredu dijete s teškoćom onda se ono "vrijedi" za dvoje (mozak mi je žvaka, uopće ne znam kako bi se korektni je izrazila, ali nadam se da je razumljivo)?
    Ako netko ima voljei zna cijenila bi kratko pojašnjenje

  10. #11410
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Razred s jednim učenikom sa teškoćama smije imati max 26 učenika, sa dva 23, sa 3 20. Tako se onda valjda "smanjuju" kvote za upis. Kako se odredi broj mjesta na predupisima, to nikad nisam usojela otkriti. (obzirom da se puno učenika s teškoćama upisuje na redovnim upisima ne znam niti kakvog ovo sve skupa ima smisla)

  11. #11411

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Prema rezultatima prijemnog 9 ih je prošlo.
    Nažalost ne znam ti pojasniti koliko ih ukupno primaju.
    Vide se ti rezultati na stranici škole.

  12. #11412

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Jesu li potrebne neke dodatne prijave za prijemni u nekoj školi ili je dovoljno što su odabrali te škole u sustavu?

  13. #11413
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Izbrisati se može samo prije prijemnog ne nakon ako slučajno nije prošao
    Jesi li sigurna?

  14. #11414
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li potrebne neke dodatne prijave za prijemni u nekoj školi ili je dovoljno što su odabrali te škole u sustavu?
    Nisu, samo odabir te škole i sustavu. Evo kopirani sa stranice Preloga:
    "Nije se potrebno posebno prijavljivati za dodatne provjere ni za provjeru posebnih znanja ni za test poznavanja engleskoga jezika za dvojezičnu nastavu."

    Kad smo već kod stranice Preloga sve što vidim su rezultati 11 učenika koji su pristupili prijemnom u preudupisnom roku. Ja ne nalazim da ih je primljeno 9.
    Poslati ću im mail, baš me zanima.
    A danas sam i saznala da u Prelogu kandidati za sportski razred ne pišu prijemni što me baš iznenadilo. Mislila sam da je poanta sportskog razreda u dodatnoj fleksibilnost i profesora prema djeci koja puno izostaju, dodatni dogovori oko ispitivanja i ispita, ali očito je, uz dužno poštovanje sportašima, dovoljan sportski uspjeh

  15. #11415

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li potrebne neke dodatne prijave za prijemni u nekoj školi ili je dovoljno što su odabrali te škole u sustavu?
    Treba npr. u X. izvršiti prijavu putem on line obrasca do 28.6. Bolje ipak provjeriti na stranici pojedine škole.

  16. #11416
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu, samo odabir te škole i sustavu. Evo kopirani sa stranice Preloga:
    "Nije se potrebno posebno prijavljivati za dodatne provjere ni za provjeru posebnih znanja ni za test poznavanja engleskoga jezika za dvojezičnu nastavu."

    Kad smo već kod stranice Preloga sve što vidim su rezultati 11 učenika koji su pristupili prijemnom u preudupisnom roku. Ja ne nalazim da ih je primljeno 9.
    Poslati ću im mail, baš me zanima.
    A danas sam i saznala da u Prelogu kandidati za sportski razred ne pišu prijemni što me baš iznenadilo. Mislila sam da je poanta sportskog razreda u dodatnoj fleksibilnost i profesora prema djeci koja puno izostaju, dodatni dogovori oko ispitivanja i ispita, ali očito je, uz dužno poštovanje sportašima, dovoljan sportski uspjeh
    Daj ih odma pitaj i za tocne dijagnoze koje imaju ti koji su upali na predupisima. Cisto da vidimo da li su po nasoj procjeni imali se pravo prijaviti u tu skolu.

  17. #11417
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ekice, a zašto te žuljaju rangirani sportaši koji se prijavljuju u SPORTSKI razred? Njima je i prag niži (73) nego što je u običnom nesportskom razredu. Oduzimaju li mjesto tvom djetetu? Oni mogu samo sami sebi oduzeti mjesto jer će upasti onaj sportaš koji osim boljih ocjena ima i više sportskih bodova.

  18. #11418
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li sigurna?
    Naravno jer u tom slučaju bi imao više izbora , a već si jedan ili dva potrošio

  19. #11419
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno jer u tom slučaju bi imao više izbora , a već si jedan ili dva potrošio
    I kaj ako staviš 6 škola sa prijemnim i niti u jednoj ne prođeš? Malo bez veze....
    Posljednje uređivanje od Cathy : 26.06.2022. at 16:43

  20. #11420
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    U moje doba, zadnja generacija s prijemnim, mogli smo prijavit samo dvije škole i svi upisali

  21. #11421
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno jer u tom slučaju bi imao više izbora , a već si jedan ili dva potrošio
    Pogledala sam pravilnik i širiš dezinformacije.
    Normalno se programi za koje nisi zadovoljio uvjete mogu obrisati i umjesto njih staviti drugi.
    Meni to ne treba, ali oni koji to budu koristili neka isto pogledaju malo bolje pravilnik.

  22. #11422
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Prije dvije godine moje dijete je nakon prijemnog izbrisao tu skolu i stavio drugu.
    Vec sam napisala to.
    Ove godine nisam jos ni citala a provjeriti mogu nakon prijemnih.

  23. #11423
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I tako je dobio u 7. odluku


    Sretno svima novim srednjoškolcima

  24. #11424
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Daj ih odma pitaj i za tocne dijagnoze koje imaju ti koji su upali na predupisima. Cisto da vidimo da li su po nasoj procjeni imali se pravo prijaviti u tu skolu.
    A mogla sam misliti da ćeš ti skočiti napadački! Uopće ne znam čime sam dala povod ovakvom postu, moje pitanje je bilo zašto je Prelog smanjio upisni kvotu? I, ok, ako je to zbog 9 učenika primljenih na predupisu, fine. Da mi je čudna brojka, čudna je, obzirom je riječ o skoro 10%upisne kvote određenog programa.

    A ako baš hoćemo cijepati dlaku, ajmo se vratiti za koji dan na ovu temu pa vidjeti ima li koje dijete na ocjene ispod 78 bodova s četvorkom iz kemije + prijemni svega 2.75 boda, a da je upalo u program? U redovnom upisu toga nema šanse da će biti, u predupisu to je.

  25. #11425
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ekice, a zašto te žuljaju rangirani sportaši koji se prijavljuju u SPORTSKI razred? Njima je i prag niži (73) nego što je u običnom nesportskom razredu. Oduzimaju li mjesto tvom djetetu? Oni mogu samo sami sebi oduzeti mjesto jer će upasti onaj sportaš koji osim boljih ocjena ima i više sportskih bodova.
    Odluka škole je da ima razred za sportaše i to je sasvim legitimno. Mene čudi ako imaš toliku navalu na program i toliko djece koja bi htjela u tvoju školu i koja em moraju imati odlične ocjene em odlično riješen prijemni iz tri predmeta da bi upisali program, ti držiš sportski razred s debelo nižim upisnim pragom i u kojem djeca ne moraju prolaziti prijemni.
    Možda je to pitanje više za filozofski kutak, ali odavno (ako ikad) ovo nije samo tema servisnih informacija već daleko šira.

  26. #11426
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I tako je dobio u 7. odluku
    Sretno svima novim srednjoškolcima
    Ali djeca koja biraju škole bez prijemnih mogu imati i taj 7. i 8. i 9. itd izbor zar ne?
    Odnosno, mogu dodavati i oduzimati škole i programe sve do dana zaključavanja liste.

  27. #11427
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    A mogla sam misliti da ćeš ti skočiti napadački! Uopće ne znam čime sam dala povod ovakvom postu, moje pitanje je bilo zašto je Prelog smanjio upisni kvotu? I, ok, ako je to zbog 9 učenika primljenih na predupisu, fine. Da mi je čudna brojka, čudna je, obzirom je riječ o skoro 10%upisne kvote određenog programa.

    A ako baš hoćemo cijepati dlaku, ajmo se vratiti za koji dan na ovu temu pa vidjeti ima li koje dijete na ocjene ispod 78 bodova s četvorkom iz kemije + prijemni svega 2.75 boda, a da je upalo u program? U redovnom upisu toga nema šanse da će biti, u predupisu to je.
    Pa zato i sluze predupisi. Da luzeri sa cetvorkom iz kemije i sa 2.75 boda na prijemnom zauzmu mjesto perspektivnijima.

    Ja bi na tvom jestu na prvom roditeljskom se kandidirala u Vijece roditelja, i onda lobirala da ravnatelj trazi jos jednu izmjenu Pravilnika za upis u kojem ce ukinuti predupise ili mozda samo mogucnist da se na predupisima kandidati pokusaju upisati u elitne gimnazije.

    Oprosti , ali meni tvoje brige i dileme vise nisu ni komicne, nego tuzne.

  28. #11428
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Inace pretpostavljam da ako na predupisima postoje dva i vise kandidata sa jednakim brojem bodova upadaju svi kao i na redovitim upisima. Mozda je to rjesenje dileme.

  29. #11429
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali djeca koja biraju škole bez prijemnih mogu imati i taj 7. i 8. i 9. itd izbor zar ne?
    Odnosno, mogu dodavati i oduzimati škole i programe sve do dana zaključavanja liste.
    Možeš i ti dodavati i iduzinati ostale škole koje nemaju prijemni sve do dana zaključenja ako imaš još mjesta u izboru

  30. #11430
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Pa da rezimiramo: nemojte niti slučajno, ma u kakvom kontekstu, spomenuti predupise ili djecu s teškoćama jer je to crvena krpa za sirius koja će revno doći, prosuti žuć na vas i dodatno vas, šatro "u fino", izvrijeđati.
    Neka, hvala, ne bi se tako razgovarala pa ću lijepo tvoje postove ubuduće na ignore.

  31. #11431
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Samo daj. Ja tvoje necu ako slucajno naletim na temu.

  32. #11432
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Odluka škole je da ima razred za sportaše i to je sasvim legitimno. Mene čudi ako imaš toliku navalu na program i toliko djece koja bi htjela u tvoju školu i koja em moraju imati odlične ocjene em odlično riješen prijemni iz tri predmeta da bi upisali program, ti držiš sportski razred s debelo nižim upisnim pragom i u kojem djeca ne moraju prolaziti prijemni.
    Možda je to pitanje više za filozofski kutak, ali odavno (ako ikad) ovo nije samo tema servisnih informacija već daleko šira.
    Pa ovakvo mi razmišljanje zbilja nije u redu. Svaka čast ravnatelju Preloga da podupire profesionalne sportaše koji su također izvrsni učenici te ne žele zanemariti školovanje, iako par sati dnevno posvećuju sportu, a gle čuda, interesira ih baš - prirodoslovlje.
    Koji je sljedeći prijedlog, ukinuti niškoristi Prelogove kozmetičarke da bi se oslobodile učionice izvrsnim prirodoslovcima - gimnazijalcima?
    Prelog nije postao tražena škola sam od sebe, nego upravo zato što je omogućio različitost unutar jedne zgrade i to je ravmatelj više puta naglasio.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 26.06.2022. at 23:39

  33. #11433
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Naglasak je na izostanku prijemnog za sportski razred prirodoslovne gimnazije, taj dio ne razumijem.
    Misliš da se ne može podupirati sport i omogućiti sportski razred ako se sportašima uvede prijemni kao i ostatku djece koja upisuju gimnazijski program?

    Čemu ovaj dio o insinuiranju ukidanja ostalih Prelogovih programa stvarno ne znam? Dapače, ja sam svojoj kćeri predlagala da joj jedan izbor bude smjer kemijski tehničar jer znam koliko je dobar i kvalitetan. Kao što znam koliko je kozmetički smjer odličan jer sam imala doticaja s kozmetičarkama školovanim u toj školi.

  34. #11434
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj Tines prvotno napisa Vidi poruku
    Treba npr. u X. izvršiti prijavu putem on line obrasca do 28.6. Bolje ipak provjeriti na stranici pojedine škole.
    Hvala na ovom postu, to mi je prvi i jedini glas o tome

  35. #11435
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ekice ja isto mislim da je OK imati sportski razded. Jer djeca koja se natjecu u sportu bi trrbala ici u strukovne skole. Jer imaju jos nesto cemu su posvecena u zivotu.
    Moja djeca nisu sportasi. Niti im je ta skola bila u izboru.
    Sto se tice predupisa meni je i to OK.

    Jelena sad ces me natjerati pravilnik da citam. Ali ono sto znam je da je moje dijete prije dvije godine izbiralo skolu u koju je isao na prijemni. I umjesto nje stavio drugu. E sad jel se to mijenjalo s Pravilnikom ne znam.

  36. #11436
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na ovom postu, to mi je prvi i jedini glas o tome
    Svimbalo i u Lucojanki se treba prijaviti. U V ne treba.
    I ja predlazem pogledati na stranicama skole.

  37. #11437
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Ovo za X. odnosi se samo na program sa skupinom predmeta na eng., nisam nigdje našla da je za prijemni za obični PM program potrebno ispuniti obrazac.
    Pogledala sam na MIOC i Prvu, kod njih isto ne treba
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 27.06.2022. at 00:08

  38. #11438

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za X. odnosi se samo na program sa skupinom predmeta na eng., nisam nigdje našla da je za prijemni za obični PM program potrebno ispuniti obrazac.
    Pogledala sam na MIOC i Prvu, kod njih isto ne treba
    Ja sam skužila da se u X svi trebaju prijaviti. Za mioc izričito piše da se ne treba prijaviti, ali za V npr. ne piše ništa (ili ja nisam našla ništa).
    Posljednje uređivanje od ninaXY : 27.06.2022. at 00:55

  39. #11439

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Btw. zanimljiva anegdota, upisuje sin u tražilicu na upisi.hr 'V ' i izbacuje mu da nema rezultata. Wtf, kako nema? Nađemo ju nekako, a kad ono sve gimnazije upisane s točkom nakon rednog broja!!!

  40. #11440
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za X. odnosi se samo na program sa skupinom predmeta na eng., nisam nigdje našla da je za prijemni za obični PM program potrebno ispuniti obrazac.
    Pogledala sam na MIOC i Prvu, kod njih isto ne treba
    Provjera znanja matematike održat će se 30. lipnja 2022. u 12:00 sati u prostorijama X. gimnazije “Ivan Supek”. Potrebno je popuniti obrazac, najkasnije do 28. lipnja 2022. do 12:00 sati. Kandidati trebaju biti u hodniku pokraj dizala na IV. katu u 11:30 sati.

  41. #11441
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    3.) PROGRAM PRIRODOSLOVNO MATEMATIČKE GIMNAZIJE I PRIRODOSLOVNO MATEMATIČKE GIMNAZIJE SA SKUPINOM PREDMETA NA STRANOM JEZIKU:

    Provjera znanja matematike održat će se 30. lipnja 2022. u 12:00 sati u prostorijama X. gimnazije “Ivan Supek”. Potrebno je popuniti obrazac, najkasnije do 28. lipnja 2022. do 12:00 sati. Kandidati trebaju biti u hodniku pokraj dizala na IV. katu u 11:30 sati.

    link na obrazac
    https://docs.google.com/forms/d/e/1F...0WQsA/viewform

  42. #11442
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Naglasak je na izostanku prijemnog za sportski razred prirodoslovne gimnazije, taj dio ne razumijem.
    Misliš da se ne može podupirati sport i omogućiti sportski razred ako se sportašima uvede prijemni kao i ostatku djece koja upisuju gimnazijski program?
    zašto bi ikoga smetao izostanak prijemnog za razred u koji se njegovo dijete ne misli upisivati?
    i kad ti već smeta, zašto ti dijete nije sportaš pa bi mu bilo tako jednostavno upisati sportski razred bez prijemnog?
    poznajem dijete koje je izvrsno u sportu, dobro znam kako izgleda njegov život i raspored, podržavam upis bez prijemnog i pritom mi nije na kraju pameti razmišljati kako je to nepravedno jer moje dijete nije sportaš :/
    koga baš toliko smetaju prijemni za upis u određene gimnazije, ima izbor jer (zasad) postoje i one koje nemaju prijemni, a daju kvalitetno obrazovanje.

  43. #11443
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Brzopleto sam koji post ranije napisala da za prijemne ne treba posebna prijava, isprike, ravnala sam se prema školama koje mi pratimo pa sam mislila da je svugdje tako.
    MIOC, 29.06., doći pola sata ranije tj. u 8:30, piše da će raspored (učionica) biti objavljen ranije pa treba 28. baciti oko na web
    PRELOG, 30.06., dolazak čak 1h ranije tj. u 8:00. Za provjeru eng nisam sigurna, treba provjeriti kad treba doći tj. koliko ranije, a sama provjera je u 15h.
    1.GIMNAZIJA, PM smjer, 01.07., potrtbo doći u 11:40 tj. 20min prije početka.

    Za ove tri škole navodi se isto: identifikacijski dokument s fotografijom, kemijska koja piše plavo ili crno i ravnalo/trokut. Nema upotrebe kalkulatora, tablica s formulama niti grafitnih olovaka/gumica. Za ove tri škole ne treba posebna prijava mimo one u sustavu upisi.hr

  44. #11444
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    3.) PROGRAM PRIRODOSLOVNO MATEMATIČKE GIMNAZIJE I PRIRODOSLOVNO MATEMATIČKE GIMNAZIJE SA SKUPINOM PREDMETA NA STRANOM JEZIKU:

    Provjera znanja matematike održat će se 30. lipnja 2022. u 12:00 sati u prostorijama X. gimnazije “Ivan Supek”. Potrebno je popuniti obrazac, najkasnije do 28. lipnja 2022. do 12:00 sati. Kandidati trebaju biti u hodniku pokraj dizala na IV. katu u 11:30 sati.

    link na obrazac
    https://docs.google.com/forms/d/e/1F...0WQsA/viewform
    Opet hvala , valjda ne vidimo od vrućine

  45. #11445

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Pozdrav! Imate li saznanja o ekonomskim školama u Zagrebu: prva, druga, treća. Prema statistikama na Školskom e-rudniku može se zaključiti da prva daje kvalitetnije obrazovanje i bolje šanse za fakultet, dok je druga najlošija, a čini mi se da joj je i reputacija po forumima takva. Na žalost, nemam koga pitati i saznati iz prve ruke. Dijete ima želju upisati ekonomsku, odlična je učenica, ima i previše bodova za tu školu, pa ne bi htjeli pogriješiti u odabiru.

  46. #11446
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ekonomska Dobojska

    Bili su djeca iz razreda velikog, Nijemci, svi nastavili njemački, i uz to engleski koji im je bio jako jako, uglavnom njih 4-5 iz istog razreda maturiralo s jako dobrim ocjenama išli su na maturu iz oba strana jezika, svi su upisali ekonomiju

    Završavaju 2. godinu faksa

  47. #11447
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Imate li saznanja o ekonomskim školama u Zagrebu: prva, druga, treća. Prema statistikama na Školskom e-rudniku može se zaključiti da prva daje kvalitetnije obrazovanje i bolje šanse za fakultet, dok je druga najlošija, a čini mi se da joj je i reputacija po forumima takva. Na žalost, nemam koga pitati i saznati iz prve ruke. Dijete ima želju upisati ekonomsku, odlična je učenica, ima i previše bodova za tu školu, pa ne bi htjeli pogriješiti u odabiru.
    Najbolja prijateljica od moje kćeri je završila drugu ekonomsku i bez ikakvih problema upisala ekonomski fakultet koji uspješno studira.
    Po čemu bi ta škola bila najlošija ako pruža solidno obrazovanje za upis i studij na ekonomskom fakultetu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #11448
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Opet hvala , valjda ne vidimo od vrućine
    moja to prati kao kobac. nije da sam ja ista vidjela. pogledala sam jutros jer sam pomislila na sta se sve ona prijavila

  49. #11449
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Imate li saznanja o ekonomskim školama u Zagrebu: prva, druga, treća. Prema statistikama na Školskom e-rudniku može se zaključiti da prva daje kvalitetnije obrazovanje i bolje šanse za fakultet, dok je druga najlošija, a čini mi se da joj je i reputacija po forumima takva. Na žalost, nemam koga pitati i saznati iz prve ruke. Dijete ima želju upisati ekonomsku, odlična je učenica, ima i previše bodova za tu školu, pa ne bi htjeli pogriješiti u odabiru.
    Znam nekoliko djece koji su završili 1. i 2. ekonomsku i nakon toga upisali Ekonomski faks (unazad 2-3 godine).
    Ako je tvoja odlična učenica i motivirana, nema razloga da i ona ne uspije

  50. #11450
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Izbrisati se može samo prije prijemnog ne nakon ako slučajno nije prošao
    ovo ne razumijem kako znas prije prijemnog da nisi prosao?

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno jer u tom slučaju bi imao više izbora , a već si jedan ili dva potrošio
    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš i ti dodavati i iduzinati ostale škole koje nemaju prijemni sve do dana zaključenja ako imaš još mjesta u izboru
    Dakle sa stranice:
    https://srednjeadmin.e-upisi.hr/file...zoom=100,92,97 na str: 16
    Programi obrazovanja koji se žele upisati dodaju se na listu prioriteta koja se može mijenjati do rokanavedenoga u Kalendaru.
    Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi program obrazovanja koji senajviše želi upisati, a zatim i ostali, željenim redoslijedom. Sukladno tome, kandidat će se optimalnorasporediti u program obrazovanja koji mu je najviši na listi prioriteta, a za koji se, prema ostvarenimbodovima, nalazi u okviru upisne kvote.
    Važno je da kandidati provjere jesu li im svi programi obrazovanja na listi prioriteta poredani premanjihovim željama i mogućnostima jer nakon zaključavanja odabira programa obrazovanja odnosnoškola, nikakve izmjene više neće biti moguće.

    Kalendar se nalazi ovdje: https://srednjeadmin.e-upisi.hr/file...zoom=100,92,97 na str:22
    Jelena iz čega ti čitas da skola koju su unio ne mozes promijeniti nakon prijemnog?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 27.06.2022. at 12:06

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •