Stranica 244 od 279 PrviPrvi ... 144194234242243244245246254 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 12,151 do 12,200 od 13934

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #12151

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    U Trećoj trenutno zadnji koji ostvaruje pravo upisa ima 79.51 bod
    Evo stanje u Trećoj od ove godine, post s prethodne stranice

    Inače, slažem se s Peterlin da solidne nastave matematike ima i u školama koje nisu gimnazije, ali i takve strukovne škole postaju sve traženije - ne znam više gdje sam pročitala da je za upis u TŠRB ove godine trebalo bodova skoro kao i za bolju gimnaziju. Postala je elitna strukovna škola

  2. #12152
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Evo stanje u Trećoj od ove godine, post s prethodne stranice

    Inače, slažem se s Peterlin da solidne nastave matematike ima i u školama koje nisu gimnazije, ali i takve strukovne škole postaju sve traženije - ne znam više gdje sam pročitala da je za upis u TŠRB ove godine trebalo bodova skoro kao i za bolju gimnaziju. Postala je elitna strukovna škola
    Pa isto se dogodilo i s Prelogom prije par godina.

    ***
    Htjela sam samo reći da i u elitnim školama zna biti loših nastavnika, a i obrnuto - u prosječnim školama nađe se izvanrednih ljudi. Nema ŠANSE da sve prednosti objediniš u isto vrijeme i na istom mjestu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.11.2022. at 15:20

  3. #12153

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    U XIII gimnaziji je prag bio oko 75 bodova.

  4. #12154
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    i ja sam već gledala jesu li objavili listu... treba na ovu listu iz 2021. dodati po 2-3 boda (to vrijedi za ZG), toliko je trebalo više bodova za većinu gimnazijia i atraktivnih strukovnih programa

    ruđer je bio oko 77 ili čak i više bodova, svi tehničari za računalstvo su općenito trebali lani dosta više bodova nego preklani, samo odlikaši dolaze u obzir

  5. #12155
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Sin je završio PM smjer u XIII. gimnaziji; kad se on upisivao zadnji upisani je imao ispod 70 (on je imao oko 72) i to je onda bilo dovoljno za neke smjerove u Ruđeru, ali ne i za one najatraktivnije.

    Ja sam mu tada predlagala i PM smjer u gimnaziji u Velikoj Gorici kao opciju u slučaju da ne upadne u XIII.

  6. #12156
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Sin je završio PM smjer u XIII. gimnaziji; kad se on upisivao zadnji upisani je imao ispod 70 (on je imao oko 72) i to je onda bilo dovoljno za neke smjerove u Ruđeru, ali ne i za one najatraktivnije.

    Ja sam mu tada predlagala i PM smjer u gimnaziji u Velikoj Gorici kao opciju u slučaju da ne upadne u XIII.

    sad je minimalni bodovni prag za pm smjer 72 boda, pretpostavljam da će za sljedeću školsku godinu biti premalo i 75 bodova

  7. #12157

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    2021. je za upis u p-m smjer XIII. gimnazije trebalo 76 bodova (može se naći podatak na upisi.hr). Za ovu godinu ne znam na koliko je bodova bila granica za tu školu, ali mogla je biti samo još viša. Budući da su mnoge zagrebačke p-m gimnazije uvele prijemni, tako je bodovna granica skočila u školama istog usmjerenja koje prijemni nemaju (koliko znam, bez prijemnog su zasad još p-m smjerovi u III. i XIII.).

  8. #12158
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    jel ima šanse da mi mali upiše ijednu matematičku gimanziju sa cca 75 bodova? 4 iz hrvatskog garantirana svake godine...a iz biologije i geografije mu se smiješi isto
    PM gimnazije ne gledaju zaključnu ocjenu iz geografije tako da mu ona utječe jedino na opći prosjek.

    XIII je, ako dobro pamtim, imala nešto ispod 77 bodova zadnji na listi.
    Ako je dobar u engleskom možda da proba X gimnaziju, ovaj dvojezični smjer. Ove godine je u tom smjeru ostalo mjesta za jesenski upisni rok.

  9. #12159
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Svima nama želim što prije uvođenje male mature, ovo s tim bodovima, osudama 4-ki je naprosto grozno.

    Kako moja nije željela matematičke smjerove nije se spremala za prijemne u tim školama, ali znam da se u MIOC upisao dečko koji je pred par godina imao slične ocjene kao i moja - 4-ka geo i takve stvari - možda je imao za bod bolje - rasturio je prijemni za koji se pripremao i upisao se, moguće da je tada koristio i neke od onih dodatnih bodova (zdravstvene koje su ukinuli ili tako nešto).

    Sretno svim 8.-mašima i roditeljima 8.-maša, a ostalima želim ili da svi uvedu prijemne ili malu maturu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.11.2022. at 23:21

  10. #12160
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    PM gimnazije ne gledaju zaključnu ocjenu iz geografije tako da mu ona utječe jedino na opći prosjek.

    XIII je, ako dobro pamtim, imala nešto ispod 77 bodova zadnji na listi.
    Ako je dobar u engleskom možda da proba X gimnaziju, ovaj dvojezični smjer. Ove godine je u tom smjeru ostalo mjesta za jesenski upisni rok.
    Koliko se ja sjecam Lucijanka gleda geografiju a ne bioligiju.

  11. #12161

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Svima nama želim što prije uvođenje male mature, ovo s tim bodovima, osudama 4-ki je naprosto grozno.

    Kako moja nije željela matematičke smjerove nije se spremala za prijemne u tim školama, ali znam da se u MIOC upisao dečko koji je pred par godina imao slične ocjene kao i moja - 4-ka geo i takve stvari - možda je imao za bod bolje - rasturio je prijemni za koji se pripremao i upisao se, moguće da je tada koristio i neke od onih dodatnih bodova (zdravstvene koje su ukinuli ili tako nešto).

    Sretno svim 8.-mašima i roditeljima 8.-maša, a ostalima želim ili da svi uvedu prijemne ili malu maturu.
    Sad kad su uvedeni prijemni, četvorke koje samo kvare prosjek više nisu problem, možeš i desetak takvih četvorki nadoknaditi bez problema. Ali ako imaš dvije četvorke iz bitnih predmeta koje ti odnesu cijeli bod, bez dodatnih bodova s natjecanja, to je već jako teško. Većina na prijemnom ima sličan broj bodova (ti se podaci isto mogu naći na stranicama škole) i imati dva boda više od prosjeka je stvarno pothvat.

  12. #12162
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Svima nama želim što prije uvođenje male mature, ovo s tim bodovima, osudama 4-ki je naprosto grozno.

    Sretno svim 8.-mašima i roditeljima 8.-maša, a ostalima želim ili da svi uvedu prijemne ili malu maturu.
    Upravo to.
    Sretno svima, da izađemo normalni iz ove situacije.
    Jadna djeca, već sada su pod stresom gdje će se upisati.
    Djeca koja imaju tj. imat će ukupno 78 bodova, prestrašno.

  13. #12163
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo to.
    Sretno svima, da izađemo normalni iz ove situacije.
    Jadna djeca, već sada su pod stresom gdje će se upisati.
    Djeca koja imaju tj. imat će ukupno 78 bodova, prestrašno.
    Tako je moj mlađi imao, 78 bodova. Upisao se u Ruđer. Nije bilo nikakve drame, ali on nije ni želio u gimnaziju.

    Slažem se da bi bilo bolje uvesti malu maturu, ali ne tako da je uvedu od godine do godine. Trebalo bi to uvesti planski, da djeca koja se sada upisuju u peti razred (ili završavaju četvrti) točno znaju što ih čeka, a ne da uvedu malu maturu preko noći i bez odgovarajućih priprema, jer time će cijele generacije izložiti dodatnom stresu.

  14. #12164
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Evo i nas od iduće god.na upisima.Kako vrijeme leti!
    Jel ima netko iskustva s upisima djece koja rade po IP-u?
    Njena razrednica kaže da neće imati problema kod upisa.
    Razmišlja o strukovnoj školi,koliko vidim bod.pragovi su dosta visoki.

  15. #12165
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Djeca sa IP mogu se upisati preko Gradskog ureda za obrazovanje, direktno. Ima pravilnik koji to regulira. Dobra stvar kod IP je profesionalna orijentacija u Zavodu za zapošljavanje, gdje to stvarno dobro obave. Testiranje traje 4 sata ako se dobro sjećam, a uz to se ide na pregled njihovom liječniku medicine rada i psihologu. Dobiješ mišljenje i preporuku za tri programa tj smjera koji djetetu najbolje odgovaraju. Ne preporučuje se škola, samo program. Školu možeš birati. Bez brige, dijete i roditelj imaju pravo glasa. Razgovor s psihologom ima 2 dijela, samo dijete i onda pozovu i roditelja. Vode računa da buduće zanimanje ne šteti zdravlju djeteta i da bude u skladu s njegovim ograničenjima, ako postoje. Ako niste zadovoljni preporukom, uvijek ostaje i redovni upis.

    Pitaj u školi, stručna služba zna sve o tome, oni prijavljuju testiranje u HZZ, a ako hoćeš direktni upis, s tim papirima ideš u Gradski ured. U školi će te uputiti što treba. Sretno!

  16. #12166
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Hvala ti puno.

  17. #12167
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ono o čemu trebaš voditi računa kod predupisa, odnosno upisa s IP-om je da nema promjene redoslijeda škola, znači ono što djeca na redovnim upisima mogu raditi, mijenjati škole kako žele do trenutka kad se zaključuju liste, toga na predupisima nema. Ako je dijete primljeno u prvu školu na popisu to je to. Također, ako upadne u neku od škola sa liste na predupisima onda nema redovnih upisa.

  18. #12168
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se ja sjecam Lucijanka gleda geografiju a ne bioligiju.
    U pravu si, isprike, sada sam pogledala.
    Obzirom da nam ta škola nije niti u jednoj kombinaciji bila, a niti nekome iz bližeg kruga, nisam znala da imaju nešto drugačije predmete od većine PM gimnazija koje gledaju kod upisa.

    Slično je kod Tituša koji kao opća gimnazije gleda ocjenu iz fizike, to me baš iznenadilo.

    Definitivno se slažem za uvođenje ili male mature ili prijemnog ispita koji donosi više bodova nego sada i, po mogućnosti, jednog prijemnog za sve PM gimnazije, opće gimnazije itd.
    Drago mi je za primjer iz mioca, sigurno ima takvih koji su odličnim prijemnim nadoknadili "nesavršen" prosjek, ali bogme su rijetki. Pritom govorim o djeci koja su imala 76,nešto ili eventualno 77,nešto bodova - svi takve koje znam, bez obzira na dobro riješene prijemne, nisu uspjeli nadoknaditi bodove koje su izgubili ocjenama.

  19. #12169
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Djeca sa IP mogu se upisati preko Gradskog ureda za obrazovanje, direktno. Ima pravilnik koji to regulira. Dobra stvar kod IP je profesionalna orijentacija u Zavodu za zapošljavanje, gdje to stvarno dobro obave. Testiranje traje 4 sata ako se dobro sjećam, a uz to se ide na pregled njihovom liječniku medicine rada i psihologu. Dobiješ mišljenje i preporuku za tri programa tj smjera koji djetetu najbolje odgovaraju. Ne preporučuje se škola, samo program. Školu možeš birati. Bez brige, dijete i roditelj imaju pravo glasa. Razgovor s psihologom ima 2 dijela, samo dijete i onda pozovu i roditelja. Vode računa da buduće zanimanje ne šteti zdravlju djeteta i da bude u skladu s njegovim ograničenjima, ako postoje. Ako niste zadovoljni preporukom, uvijek ostaje i redovni upis.

    Pitaj u školi, stručna služba zna sve o tome, oni prijavljuju testiranje u HZZ, a ako hoćeš direktni upis, s tim papirima ideš u Gradski ured. U školi će te uputiti što treba. Sretno!
    Ne postoji nikakav direktan upis.
    Postoje predupisi gdje se djeca sa preporukama natjecu za ( vrlo ogranicen ) broj mjesta u skolama za koje su dobila preporuke. Upisuje se samo odredeni broj onih sa najboljim ocjenama.

  20. #12170
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i nas od iduće god.na upisima.Kako vrijeme leti!
    Jel ima netko iskustva s upisima djece koja rade po IP-u?
    Njena razrednica kaže da neće imati problema kod upisa.
    Razmišlja o strukovnoj školi,koliko vidim bod.pragovi su dosta visoki.
    Zeljenu skolu ce upisati samo i jedino ako ima dovoljan broj bodova koji su navedeni na listama od proslih godina. Obicno se bodovi vrte vise manje isto. Ako nema bodova kao prosjecno upisani proslih godina tesko da ce upisati unatoc preporuci.
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.11.2022. at 19:30

  21. #12171
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sto se tice testiranja ove godine se obavlja u skolama, a koliko sam skuzila vise nema ni medicine rada nego pregled i misljenje daje lijecnik skolske medicine na pregledu prije.

  22. #12172
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zeljenu skolu ce upisati samo i jedino ako ima dovoljan broj bodova koji su navedeni na listama od proslih godina. Obicno se bodovi vrte vise manje isto. Ako nema bodova kao prosjecno upisani proslih godina tesko da ce upisati unatoc preporuci.
    Na žalost,za željeni smjer nema bodova.
    Morat cemo naci plan B.

  23. #12173
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice testiranja ove godine se obavlja u skolama, a koliko sam skuzila vise nema ni medicine rada nego pregled i misljenje daje lijecnik skolske medicine na pregledu prije.
    I za strukovne vise nema pregleda kod medicine rada?

  24. #12174
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    I za strukovne vise nema pregleda kod medicine rada?
    Do sada je to odlucivala sr.skola za pojedina zanimanja,neznam jel se sto mjenjalo.

  25. #12175
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    I za strukovne vise nema pregleda kod medicine rada?
    Ne znam , trebalo bi biti po propisima , ako ih nisu promjenili.
    Ali pedagogica mi je rekla da se testiranje sad radi u skoli ( dolazi psiholog izvana) i da prije toga misljenje daje skolska medicina. Da li jos uz to treba medicina rada , ne znam. Moramo skolskoj drugi tjedan pa cu pitati.

  26. #12176
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam , trebalo bi biti po propisima , ako ih nisu promjenili.
    Ali pedagogica mi je rekla da se testiranje sad radi u skoli ( dolazi psiholog izvana) i da prije toga misljenje daje skolska medicina. Da li jos uz to treba medicina rada , ne znam. Moramo skolskoj drugi tjedan pa cu pitati.
    Na stranici škole ti pišu uvjeti upisa za konkretno zanimanje koje vas zanima. Barem je tako bilo kod nas.

  27. #12177
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice testiranja ove godine se obavlja u skolama, a koliko sam skuzila vise nema ni medicine rada nego pregled i misljenje daje lijecnik skolske medicine na pregledu prije.
    To su radili i prije, upravo na temelju tog papira škola je slala odabrane učenike (one koji su imali IP ili PP) u HZZ, a ostale koji su htjeli profesionalnu orijentaciju u Cisok.

    Ne mogu samo tako ukinuti testiranje, to je bilo propisano Pravilnikom za učenike s teškoćama. Ne pratim više, možda se nešto mijenjalo. Treba provjeriti. Stručna služba u osnovnoj školi to svakako zna.

  28. #12178
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Većina na prijemnom ima sličan broj bodova (ti se podaci isto mogu naći na stranicama škole) i imati dva boda više od prosjeka je stvarno pothvat.
    Pa kakvi su to loši testovi?! Kako se ne zapita taj koji sastavlja pitanja kakav mu je to rezultat testa kad mu na velikom uzorku od parsto djece sva djeca postižu jednako loše ili jednako dobre rezultate? Čemu takav prijemni? Samo se opterećuje nastavnike da dežuraju.

  29. #12179

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    PM gimnazije ne gledaju zaključnu ocjenu iz geografije tako da mu ona utječe jedino na opći prosjek.

    XIII je, ako dobro pamtim, imala nešto ispod 77 bodova zadnji na listi.
    Ako je dobar u engleskom možda da proba X gimnaziju, ovaj dvojezični smjer. Ove godine je u tom smjeru ostalo mjesta za jesenski upisni rok.
    Ekica...Lucijanka traži geo umjesto biologije.. Odličan je u engleskom, ali za X je prag 76 (koji se nadam da će imati)... Hvala

  30. #12180

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    A daj mi recite... nema više bodova za bolest...a moje dijete na lijekovima za epilepsiju bilo od 4. do kraja 7. razreda... Jel ja mogu nešto ostvarit s tim...?

    Vidjela sam onu glupost ak ima isti broj bodova, a zadnji je na listi - ostvaruje prednost...osim toga ništa?

  31. #12181

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kakvi su to loši testovi?! Kako se ne zapita taj koji sastavlja pitanja kakav mu je to rezultat testa kad mu na velikom uzorku od parsto djece sva djeca postižu jednako loše ili jednako dobre rezultate? Čemu takav prijemni? Samo se opterećuje nastavnike da dežuraju.
    Evo jedan primjer, za upis je potrebno cca 6,5 boda. Otprilike 10% kandidata ima 8 i više bodova, što je prilično malo, a i dobar dio njih već ima dodatne bodove s državnih natjecanja pa bi ionako bili na vrhu liste. Znači većina koja je upisana je u razmaku od jednog i pol boda što znači da jedan izgubljeni bod možeš relativno lako nadoknaditi, ali dva izgubljena boda skoro nikako. Po meni zadaci nisu jako teški osim možda nekoliko težih, ali vrijeme je kratko pa se lako događaju i greške.
    Teoretski bi se sa 10 bodova moglo nadoknaditi i tri izgubljena boda, ali samo 4 učenika je lani na tom prijemnom imalo 10 bodova. 77 bodova je ionako bodovni prag pa se s manje bodova ni ne može prijaviti u tu školu.

  32. #12182
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ima li netko svježe iskustvo u vezi zadovoljstva učenika Lucijankom, PM smjer? Hvala.

  33. #12183
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Evo jedan primjer, za upis je potrebno cca 6,5 boda. Otprilike 10% kandidata ima 8 i više bodova, što je prilično malo, a i dobar dio njih već ima dodatne bodove s državnih natjecanja pa bi ionako bili na vrhu liste. Znači većina koja je upisana je u razmaku od jednog i pol boda što znači da jedan izgubljeni bod možeš relativno lako nadoknaditi, ali dva izgubljena boda skoro nikako. Po meni zadaci nisu jako teški osim možda nekoliko težih, ali vrijeme je kratko pa se lako događaju i greške.
    Teoretski bi se sa 10 bodova moglo nadoknaditi i tri izgubljena boda, ali samo 4 učenika je lani na tom prijemnom imalo 10 bodova. 77 bodova je ionako bodovni prag pa se s manje bodova ni ne može prijaviti u tu školu.
    A OK, nije tako kako sam ja shvatila, odnosno kako si prvotno napisala. Ipak su pitanja dovoljno teška da samo 10% može riješiti za četvorku. Logično je da većina osvaja ocjenu dobar odnosno od 6,5 do 8,0 bodova. Onda je test OK.

  34. #12184
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    A daj mi recite... nema više bodova za bolest...a moje dijete na lijekovima za epilepsiju bilo od 4. do kraja 7. razreda... Jel ja mogu nešto ostvarit s tim...?

    Vidjela sam onu glupost ak ima isti broj bodova, a zadnji je na listi - ostvaruje prednost...osim toga ništa?
    Ne mozes nista ostvariti. Ne postoji vise dodatni bod zbog zdravstvenog stanja djeteta.

  35. #12185
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  36. #12186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko svježe iskustvo u vezi zadovoljstva učenika Lucijankom, PM smjer? Hvala.
    Moja je pm lucijanka
    Treći razred
    Reci kaj te zanima

  37. #12187
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Onako općenito atmosfera, odnos profesora i učenika, razina znanja s kojom izlaze iz gimnazije, možda neke aktivnosti unutar škole....i tako.

    Hvala.

  38. #12188
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    prema rezlutatima su godinama u vrhu:
    https://www.mnovine.hr/naslovnica-1/...a-u-hrvatskoj/

  39. #12189
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Onako općenito atmosfera, odnos profesora i učenika, razina znanja s kojom izlaze iz gimnazije, možda neke aktivnosti unutar škole....i tako.

    Hvala.
    Kolegica ima dva sina u Lucijanki, zapravo jedan je završio i ove godine bez drame upisao željeni fakultet (tehnika) bez ikakvih posebnih priprema, samo na temelju rezultata državne mature, a drugi je još u školi. Sportaši sa zahtjevnim obvezama, ali nisam čula da je ikada bilo nekih problema.

    Inače, moj dojam o Lucijanki je prilično star (djeca su tamo išla na natjecanja iz matematike) ali stekla sam dojam da osoblje puno ulaže ne samo u imidž škole i kvalitetu nastave, nego da se baš trude da im učenici budu zadovoljni.

  40. #12190
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Hvala spajka i Peterlin.

    Wooow pa ta djeca su rasturila maturu, mraak...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.11.2022. at 12:05

  41. #12191
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    U pravu si, isprike, sada sam pogledala.
    Slično je kod Tituša koji kao opća gimnazije gleda ocjenu iz fizike, to me baš iznenadilo.
    Ovo je zapravo smijurija jer je moja mala u OŠ imala "izvrsnika" stila dijeli svima 5-tice, a nema ga tipa u 8-me po mom osjećaju barem mjesec dana u školi (projekti i slično), a zamjene bile - profa iz povijesti, profesor iz tjelesnog i knjižničarka - pogledali video iz e-škole il škole za život (jednom im je poslao duplo, isti video) i to je to. I s redovnim instrukcijama (to je cijena toga) nemam dojam da nešto super zna (što se sad pokazuje u srednjoj), a eto... imala je sreće jer je dobila 5 iz Fizike i lijepo se upisala kao, a niđe veze.

    Ti koji kažu da je stres mala matura, trebaju vidjeti kojem trogodišnjem stresu dabili stresu su sva djeca sad izložena!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.11.2022. at 22:13

  42. #12192
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    A daj mi recite... nema više bodova za bolest...a moje dijete na lijekovima za epilepsiju bilo od 4. do kraja 7. razreda... Jel ja mogu nešto ostvarit s tim...?

    Vidjela sam onu glupost ak ima isti broj bodova, a zadnji je na listi - ostvaruje prednost...osim toga ništa?
    Ništa od toga više. Tj., ja bih te savjetovala da svejedno odeš na taj neki pregled za dobit tu kao prednost ako je zadnji/a. Meni se taj pregled čak i dobar pokazao jer je fakat osvijestio neke poslove koje ne bi bilo dobro da radi (to je profesionalna orijentacija), a što smo smetnuli s uma. Dakle, ne toliko zbog tog (polu)boda, ne znam kako bih to nazvala, nego je meni baš to bilo korisno u smislu profesionalnog savjetovanja koje poslove izbjegavati visavis njenih dg.

  43. #12193
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Kad razmišljam o tim njenim ocjenama... toliko je to random - geo i pov 4, a fiziku 5. Fakat bzvze sve to skupa. Upisala se na kraju u gimnaziju u kojoj se čini hepi i koja se čini normalna u smislu da miče taj fokus s ocjena (vjerojatno je to većinski dojam jer se svi spase kad se maknu od tog naganjanja bodova i ocjena). To čemu su izložena djeca, roditelji i nastavnici od 6-8. u lovanju ocjena je stvarno grozota jedna i sramota.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.11.2022. at 22:19

  44. #12194
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Uglavnom kod klinke se napokon posložilo dobro i lijepo .Prve dve godine su promijenili nekih 4-5 razrednika sad već godinu dana imaju stalnog razrednika. S nekim predmetima nije baš najzadovoljniji kako se predaju, ali u 3. imaju fakultativne pa je uzela nešto iz tog dijapozona pa sad to ipak bolje sjeda.
    u 1. Je upisala uz redovni njemački još i izborni ali je ipak odustala od njega u 2.
    Smjene su svi parni skupa, svi neparni skupa.
    U školu već godinu i pol ide bicom , prije pješke. Ima dosta klinaca iz ovih kvarta koji su susjedni i Samobora, tek poneko dijete iz grada. U razredu je s curom iz osnovne .
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.11.2022. at 06:48

  45. #12195
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    valjda i ovo spada ovdje

    za sve prošle i buduće učenike, poduzetnike..... 1.-4.12.
    https://rckrb.hr/new2/2022/11/29/1-i...sajmu-croagro/
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.11.2022. at 07:51

  46. #12196
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    hvala jelena_o.

  47. #12197

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Pazite cure kad skupljate dojmove da ne uspoređujete nekoga tko ide u srednju nakon korone s onima prije korone. U svim školama je došlo do velikih promjena na gore.

  48. #12198

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Pazite cure kad skupljate dojmove da ne uspoređujete nekoga tko ide u srednju nakon korone s onima prije korone. U svim školama je došlo do velikih promjena na gore.
    Otkud ti da je baš u svim školama došlo do promjena, i to na gore
    Evo mojeg je zahaklala korona usred srednje škole, sad, u 4. razredu, mogu reći da ima sasvim normalnu nastavu i ne vidim da se nešto pokvarila kvaliteta ili organizacija nastave u odnosu na početak 1. razreda (osim kod rijetkih iznimki).
    Problem koji je sve izraženiji u većini škola je manjak nastavnika STEM predmeta, ali to nema direktne veze s koronom.
    Također, korona se nekako poklopila s famoznom reformom "škola za život", koja je sigurno utjecala na kvalitetu naučenog (tek će se vidjeti u kojoj mjeri), ali to dvoje nije u izravnoj vezi.

  49. #12199

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Po meni, više od korone na nastavu u srednjim školama u Zagrebu utjecao je potres i prespora obnova oštećenih škola, zbog čega su gotovo sve gimnazije, koje su ranije bile u jednoj smjeni, sada dvosmjenske.

  50. #12200

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Otkud ti da je baš u svim školama došlo do promjena, i to na gore
    Evo mojeg je zahaklala korona usred srednje škole, sad, u 4. razredu, mogu reći da ima sasvim normalnu nastavu i ne vidim da se nešto pokvarila kvaliteta ili organizacija nastave u odnosu na početak 1. razreda (osim kod rijetkih iznimki).
    Problem koji je sve izraženiji u većini škola je manjak nastavnika STEM predmeta, ali to nema direktne veze s koronom.
    Također, korona se nekako poklopila s famoznom reformom "škola za život", koja je sigurno utjecala na kvalitetu naučenog (tek će se vidjeti u kojoj mjeri), ali to dvoje nije u izravnoj vezi.
    Veliki dio nastave je bio online (da, potres je tome itekako pridonio jer su skoro sve škole postale dvosmjenske), slobodne i izvannastavne aktivnosti su bile online ili ih nije ni bilo, nije se išlo na izlete... mi tek ove godine zapravo otkrivamo što su propustili prošle dvije. A na staro će se vratiti tek kad se obnove sve te škole oštećene u potresu, tako da to stvarno nisu isti uvjeti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •