Stranica 154 od 279 PrviPrvi ... 54104144152153154155156164204254 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,651 do 7,700 od 13916

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #7651

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Vremena se mijenjaju, ne možete svojim metrom od prije 40 i kusur godina , mjeriti današnju djecu.

    Ako znaš s njima, rade čuda.

    Nit su glupi, nit su lijeni, nit imaju deficit pažnje.


    Kako ih ja dobijem ?

    Vrlo jednostavno, na emociju, zajedničko iskustvo, pitam ih za savjet, dam im važnost... Razgovaram s njima. Putem yammera ili maila mi se mogu obratiti kad god.

    Moji odmori između satova su ispunjeni razgovorom sa učenicima.

    Radimo i planiramo projekte o klimatskim promjenama... Dan mi nije dovoljan.

  2. #7652
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Vremena se mijenjaju, ne možete svojim metrom od prije 40 i kusur godina , mjeriti današnju djecu.

    Ako znaš s njima, rade čuda.

    Nit su glupi, nit su lijeni, nit imaju deficit pažnje.


    Kako ih ja dobijem ?

    Vrlo jednostavno, na emociju, zajedničko iskustvo, pitam ih za savjet, dam im važnost... Razgovaram s njima. Putem yammera ili maila mi se mogu obratiti kad god.

    Moji odmori između satova su ispunjeni razgovorom sa učenicima.

    Radimo i planiramo projekte o klimatskim promjenama... Dan mi nije dovoljan.
    Svaka čast!

  3. #7653
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    To mi velika stalno govori. Ako ima "emocionalnu" vezu s profesorom, taj joj predmet nikad nije težak.
    Kod hladnih "birokrata" koji nemaju vremena ni za pitanje u prolazu, sve joj ide teže.

  4. #7654
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da da, i moji u gimnaziji imaju favorite.. Čak mislim da će to mlađu dovest i do budućeg zanimanja. Jako je zavoljela jedan predmet. I stvarno zahvaljujući profi
    Al otom potom, ima još dosta vremena.

  5. #7655
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ih ja dobijem ?

    Vrlo jednostavno, na emociju, zajedničko iskustvo, pitam ih za savjet, dam im važnost... Razgovaram s njima. Putem yammera ili maila mi se mogu obratiti kad god.

    Moji odmori između satova su ispunjeni razgovorom sa učenicima.
    ovo je divno i slažem se potpuno

  6. #7656
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Pozdrav svima. Ako može, ja bih se malo vratila temu na one početne postavke - kud nakon osnovne. Moj specijalac je jedan od onih nedovoljno odličnih odlikaša (čitaj 4.5-4.7 kako koje godine) i još ima tu otežavajuću okolnost da iz predmeta koji mu u stvari ide dobro i koji više voli nema 5 (matematika) jer je jako površan, dekoncentiran i nedokazan (obožava računati napamet ne uvijek uspješno ). Više bodova imao bi za upisu u neku jezičnu gimnaziju koja mu nije ni u peti, dok ni za jednu matematičku nema dovoljno bodova. No s obzirom da ionako ne želi u gimnaziju i nije baš za učenje hrpe predmeta pokušavamo mu pronaći neku solidnu strukovnu nakon koje bi ipak imao šanse proći ok na maturi (uz pripreme naravno). Jako je još nezreo i u stvari nema pojma što želi, samo zna da bi radije učio matematiku i fiziku. A ja znam da je nekad (dok mu kompjuterske igrice nisu ispile mozak) bio jako kreativan i voli raditi nešto svojim rukama. Još i sad ponekad (ali rijetko) dobije neku inspiraciju).

    Ja sam isprva navijala za Ruđer - mehatronika, ali za to teško da će imati dovoljno bodova, a i njemu je to nekako previše apstraktno.

    U oko mu je upala Zrakoplovna u Gorici, i to mu se čini zanimljivo, ali nisam sigurna da li je to pametno jer je to vrlo usko područje, pa ako se kasnije odluči za nešto deseto, imat će hrpu bespotrebnog znanja. Ja mu još predlažem Arhitektonski tehničar u Graditeljskoj tehničkoj školi - ne zato što mislim da će studirati arhitekuru (ja sam ju završila i znam da iz te škole ionako nema velike šanse) već zato što je dosta kreativan pa mi se ok čini da ipak ima i malo crtanja, nacrtne i nekih kreativnijih stvari od suhoparnih tehničkih predmeta.

    Da li možda znate nekog tko ide u te 2 škole i kako kotiraju? Da li bar iz matematike i fizike mogu dobiti neko ok znanje za polaganje mature po A razini (ako se odluči za neki bolji tehnički faks kasnije) i koliko je nemoguće ili moguće iz strukovne škole proći solidno A razinu iz hrvatskog. Ili čak i B razinu? Da li bi se trebao kontinuirano pripremati sve 4 godine za to?

    Puno pitanja i dilema, znam. I vidim da su tu manje više sve roditelji gimnazijalaca ali ipak ću okušati sreću. Možda je netko nešto čuo o tim školama, makar i iz druge ruke.
    Puno hvala svima unaprijed.

  7. #7657
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Karin,
    sin moje kolegice s posla ide u zrakoplovnu u Gorici, pitat ću je i javiti ti u pon jer trenutno nije na poslu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.02.2020. at 14:18

  8. #7658
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Draga Karin, nemam iskustva s tim školama, ali čisto da spomenem da se na većini tehničkih fakulteta (npr. FER) ne traži A razina mature iz jezika.

  9. #7659
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Ma da, znam. Ali on je još uvijek tako jako u zraku da nisam uopće sigurna što bi ga kasnije moglo zanimati. Jer meni se čini da bi i neki dizajn jednom mogao doći u obzir, a tu već čini mi se treba A razina hrvatskog. Za tehničke ne treba, istina.

  10. #7660
    Karin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Karin,
    sin moje kolegice s posla ide u zrakoplovnu u Gorici, pitat ću je i javiti ti u pon jer trenutno nije na poslu.
    Puno hvala. Njemu se to za sad čini najzanimljivije a ja sam malo skeptična.

  11. #7661
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni ni jedna ni druga škola ne zvuče loše, naprotiv. Mislim da niti s jednom neće pogriješiti. Tako da bi ostali kriteriji mogli biti koju bi on radije od te dve i do koje mu je praktičnije doći. To smo već raspravljali, ali stvarno mislim da kompliciriani i dugotrajni prijevoz do škole je ipak gubitak vremena

  12. #7662
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Karin, a recimo XIII gimnazija? Znam dečka koji je bez problema nakon nje upisao PMF. Škola ima dosta niski bodovni prag ali ako želiš učiti škola je dobra.

  13. #7663
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Karin, a recimo XIII gimnazija? Znam dečka koji je bez problema nakon nje upisao PMF. Škola ima dosta niski bodovni prag ali ako želiš učiti škola je dobra.
    Potpis...
    S druge strane, ne treba samo tako odustati od Ruđera. Evo, moj mlađi je sad tamo maturant, a upisao se s ocjenama kakve Karin opisuje. Cijela generacija je bila takva, odlikaši s malo slabijim prosjekom nego za mioc. Tesla isto nije loš izbor. U gotovo svim smjerovima ima puno matematike.

  14. #7664
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja ih znam više koji su išli/ idu u Zrakoplovnu u Gorici no to su mahom dečki zaluđeni avijacijom pa im je to bio primarni motiv i zadovoljni su školom. Jedan je nastavio studij čini mi se isto tamo to nisam sigurna ali mogu provjeriti, studij je vezan za logistiku, ne više za avijaciju.
    U Tesli je par vršnjaka mog sina no ne znam kakve su im ocjene i daljnje ambicije.
    Imaš i Tehničku školu Zagreb, imali su gimnazijski smjer godinu, dvije, ali je mislim ukinut. Tu ide također sinov frend i zadovoljan je.

  15. #7665
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Za arhitekturu su ocjene tijekom školovanja na maturi gotovo nebitne, ali mora položiti A razinu iz HJ i EJ, a B iz matematike (ne vidim smisla, ali tako je).

  16. #7666
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Za arhitekturu su ocjene tijekom školovanja na maturi gotovo nebitne, ali mora položiti A razinu iz HJ i EJ, a B iz matematike (ne vidim smisla, ali tako je).
    Da, to je totalno nelogično, s obzirom da arhitektura ima temelje u dobroj matematici, al' više se ničemu ne čudim .

    A džaba ti i odlični rezultati mature kad na njih otpada samo 25 % pri upisu, prijemni je ključna stvar (60 %), što, naravno, otvara prostor svekolikim manipulacijama...

  17. #7667
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je totalno nelogično, s obzirom da arhitektura ima temelje u dobroj matematici, al' više se ničemu ne čudim .

    A džaba ti i odlični rezultati mature kad na njih otpada samo 25 % pri upisu, prijemni je ključna stvar (60 %), što, naravno, otvara prostor svekolikim manipulacijama...
    Pa možda da se da prilika i klincima iz Primjenjene i sličnih škola. Oni imaju samo dvije godine matematiku.

  18. #7668
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na odjelu za arhitekturu imaju sve 4 godine matematiku.

  19. #7669
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Karin, neka prijavi Ruđer, škola je odlična, znam dosta ljudi koji su završili FER nakon Ruđera, a muž je bez ikakvih priprema upisao studij građevine (isto je završio Ruđer). dobra je i Tesla, koliko čujem, sve bolja, a i 13. gimnazija je dobra, imaš i matematički smjer.

    ako je voljan potegnuti do Gorice, gorička gimnazija ima i opći i matematički smjer, bodovni prag je niži nego u zg gimnazijama.

  20. #7670
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    A zubotehničar na zdravstvenom učilištu u Medvedgradskoj.
    Rekla si da je kreativan tu bi on onda bio dobar.
    Posla nakon škole ima gotovo odmah a imaju super plaće.
    Moja susjeda ima preko 7000 kn a tek je odstažirala.
    Prve 2 god su klasični predmeti i stručni a druge dvije godine većinom stručni sa vježbama gdje ne mora puno učiti.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  21. #7671
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Sad vidim da se smjer zove dentalni tehničar.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  22. #7672
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Karin, nemam iskustva s tim školama, ali čisto da spomenem da se na većini tehničkih fakulteta (npr. FER) ne traži A razina mature iz jezika.
    Moj je prijavio hrv A,eng B
    Mat A,fiz i kemiju
    Ne želi se gombati s eng
    A ide na tehnički faks definitivno
    Vtš traži strani jezik A
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.02.2020. at 03:03

  23. #7673
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Karin,
    Ja bih isto preporučila Ruđer.
    To je odlična škola.
    Znam nekoliko mladića koji su nakon Ruđera bez ikakvih problema upisali FER i PMF i uspješno studiraju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #7674
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I ja sam čula da Ruđerovci bez problema upisuju FER, štoviše, da su na upisnim listama FER-a oni ispred svih ostalih škola, čak i Mioca.

  25. #7675
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam čula da Ruđerovci bez problema upisuju FER, štoviše, da su na upisnim listama FER-a oni ispred svih ostalih škola, čak i Mioca.
    Ne samo da bez problema upisuju, nego bez problema i završavaju. Ja imam u firmi nekoliko mladih kolega ruđeraša koji su poslije završili fakultete (FER, FSB, TVZ).

    Iz osobnog iskustva još s faksa - ekipa se dijeli na dvije grupe: ljudi iz gimnazija (ne nužno mioc) koji su malo bolje potkovani iz matematike i ljudi iz strukovnih tehničkih škola koji su puno bolje potkovani iz stručnih predmeta (elektrotehnika, fizika, mjerenja...)

    Iz roditeljskog iskustva - moj mlađi sin imao je na računalnom smjeru u Ruđeru jednak broj sati matematike kao i stariji u A smjeru u miocu. Moj stariji je brucoš na FER-u i kaže da je studij zahtjevan, ali ne i težak. Kraj priče.

    Ruđer je dobra škola, ali isto tako i III gimnazija (matematički smjer) i XIII gimnazija (mislim da i oni imaju matematički smjer). Od tehničkih škola još treba spomenuti Teslu, ali i Elektrotehničku školu (nekadašnju Končarevu) u Konavoskoj. Svi oni imaju tehničke smjerove s dosta matematike, koji daju dobru podlogu za dalje.
    Ima i Tehnička škola u Palmotićevoj. Oni su imali smjer "tehnička gimnazija" prije 5 godina, kad je moj stariji birao srednju školu, ali ne znam da li to još postoji.

  26. #7676
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ruđer je sjajan. Da imam dijete zainteresirano za tehničku školu, to je prva koju bih preporučila.

  27. #7677

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i Tehnička škola u Palmotićevoj. Oni su imali smjer "tehnička gimnazija" prije 5 godina, kad je moj stariji birao srednju školu, ali ne znam da li to još postoji.
    Smjer tehničke gimnazije u Palmotićevoj je ukinut, mislim prošle godine. Generacije koje su ga upisala završit će ga po tom programu, ali nove se ne upisuju.

    A kod preporuka bilo bi dobro ponovo pročitati početni post:

    Citiraj Karin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj specijalac je jedan od onih nedovoljno odličnih odlikaša (čitaj 4.5-4.7 kako koje godine) i još ima tu otežavajuću okolnost da iz predmeta koji mu u stvari ide dobro i koji više voli nema 5 (matematika) jer je jako površan, dekoncentiran i nedokazan (obožava računati napamet ne uvijek uspješno ). Više bodova imao bi za upisu u neku jezičnu gimnaziju koja mu nije ni u peti, dok ni za jednu matematičku nema dovoljno bodova. No s obzirom da ionako ne želi u gimnaziju i nije baš za učenje hrpe predmeta pokušavamo mu pronaći neku solidnu strukovnu nakon koje bi ipak imao šanse proći ok na maturi (uz pripreme naravno). Jako je još nezreo i u stvari nema pojma što želi, samo zna da bi radije učio matematiku i fiziku. A ja znam da je nekad (dok mu kompjuterske igrice nisu ispile mozak) bio jako kreativan i voli raditi nešto svojim rukama. Još i sad ponekad (ali rijetko) dobije neku inspiraciju).

    Ja sam isprva navijala za Ruđer - mehatronika, ali za to teško da će imati dovoljno bodova, a i njemu je to nekako previše apstraktno.

    Dakle, Karin je odmah napisala da dijete neće imati dovoljno bodova za PM-gimnaziju, a da za gimnaziju nije ni zainteresiran. III. i XIII. gimnazija koje se ovdje spominju upisuju samo po jedan razred P-M usmjerenja koji se prilično brzo popune (za XIII. ne znam točno, ali za P-M smjer u III. treba imati oho-ho visoke bodove). Vidim da su bodovi i za Ruđer upitni.
    Spomenuto je ovdje dosta tehničkih škola, treba vidjeti koji su vam od tih smjerova interesantni i onda kako stojite s bodovima, jer na kraju na žalost to odlučuje o upisu.

  28. #7678
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ruđer je sjajan. Da imam dijete zainteresirano za tehničku školu, to je prva koju bih preporučila.
    Eh, ima Ruđer i svojih mana, ali i Mioc i doslovce svaka škola. U korist Ruđera - bili su najviše pozicionirana strukovna škola na PISA testiranju za 2018. godinu, a prešišali su i mnoge gimnazije.

    Ne bih sad iznosila puno toga o manama, jer nemam uvid u deset škola, nego samo dvije u koje idu moja djeca (TŠRB i Mioc), aliiii moje primjedbe su se uglavnom odnosile na nesuvisli i nestabilan raspored sati. Razumijem ja da je to teško uskladiti u školama gdje se velik dio nastave odrađuje u laboratorijima i kabinetima, ali svejedno - u četiri godine koliko je moj sin tamo, nije se poboljšala situacija s rasporedom, u kojem ima rupa i stalno se nešto mijenja u zadnji čas... Možda se sad nešto pomakne na bolje, jer su zaposlili nekoliko novih profesora.

    S druge strane - nema spasa, to je tako u svakoj školi - nigdje nije savršeno.

  29. #7679
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Zaboravih spomenuti još i Tehničku školu Fausta Vrančića na Držićevoj (nekad je to bila Prvomajska), koja ima uglavnom strojarske smjerove, ali ne isključivo:

    http://ss-strojarskotehnickafvrancic...stava/smjerovi

    Čula sam da su u zadnjih nekoliko godina značajno podigli kvalitetu nastave.

  30. #7680
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Peterlin, kao što si napisala, nema škole bez mane, ali Ruđer je po rezultatima dokazano dobar već godinama.

  31. #7681
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Po kojim rezultatima? Znaju li se rezultati mature za Ruđer? Ono što je nedavno objavljeno je bilo samo za gimnazije, zar ne?

  32. #7682
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Po kojim rezultatima? Znaju li se rezultati mature za Ruđer? Ono što je nedavno objavljeno je bilo samo za gimnazije, zar ne?
    Ne objavljuju rang listu škola po rezultatima DM: http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...rzavnoj-maturi

    Što se tiče PISA testiranja, kao član VR dobila sam izvještaj na e-mail i TŠRB je prvi od strukovnih škola u matematičkoj i prirodoslovnoj pismenosti, ali i u području koje nisam očekivala - čitalačkoj pismenosti.

    Na sjednicama VR redovito nas informiraju koliko učenika se upisalo na koji studij, ali nema usporedbe s drugim školama.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.02.2020. at 14:58

  33. #7683

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam čula da Ruđerovci bez problema upisuju FER, štoviše, da su na upisnim listama FER-a oni ispred svih ostalih škola, čak i Mioca.
    ne bih baš rekla, i u moje vrijeme su upisivali ETF no nisu bili ispred tadašnjih matematičkih škola iz cijele Hrvatske
    Posljednje uređivanje od larmama : 14.02.2020. at 15:03

  34. #7684
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Objavljene su prosječne ocjene na državnoj maturi po predmetima za gimnazije, ali Ruđera nema na tim listama jer nije gimnazija.
    Ne znam isto baš da su ispred MIOC-a na upisnim listama na FER-u, jer bi to značilo da imaju više ocjene na DM, a to iskreno rečeno čisto sumnjam.

    I ja sam studirala na FER-u dok se još nije niti tako zvao, pa ne mogu baš reći da su učenici iz ruđera dominirali, iako je naravno bilo pojedinih dobrih studenata iz te škole.

  35. #7685
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    ne bih baš rekla, i u moje vrijeme su upisivali ETF no nisu bili ispred tadašnjih matematičkih škola iz cijele Hrvatske
    E, bome se ne bih složila - ekipa iz Ruđera i općenito tehničkih škola (npr. iz Šibenika) u moje vrijeme je bila sjajna na predmetima tipa osnove elektrotehnike i mjerenja, a mi gimnazijalci (zapravo šuvarovci informatičari) smo imali bolje startne pozicije na matematici. Kad se sve zbroji i oduzme - ista stvar. Kolegica koja je bila najbolja u generaciji išla je u srednju strukovnu školu. Bila je nagrađivana studentica. Ne vjerujem da je sad drugačije.

    A sad eto, slučajno imam jednog sina na FER-u, a drugi je maturant u Ruđeru i gle čuda - kad je riječ o predmetima digitalna logika ili programiranje, vidim ja mog ruđeraša kako ravnopravno s bratom komentira i raspravlja o zadacima koje ferovac dobiva na faksu... Nije on inferioran. JA jesam ... Ne mogu ih više pratiti, prešišali su me u nekim područjima, a raskorak je svaki dan sve veći.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.02.2020. at 15:17

  36. #7686
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Btw. moj ruđeraš je FER stavio na treće ili četvrto mjesto odabranih fakulteta. Neke druge stvari ga više zanimaju.

  37. #7687
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja ću biti sretna ak moj uspije staviti barem 3 faksa na listu. Njega ne zanmima niš. Još uvijek

  38. #7688
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Je i moj valjda drugo ili treće FER

  39. #7689

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    E, bome se ne bih složila - ekipa iz Ruđera i općenito tehničkih škola (npr. iz Šibenika) u moje vrijeme je bila sjajna na predmetima tipa osnove elektrotehnike i mjerenja, a mi gimnazijalci (zapravo šuvarovci informatičari) smo imali bolje startne pozicije na matematici. Kad se sve zbroji i oduzme - ista stvar. Kolegica koja je bila najbolja u generaciji išla je u srednju strukovnu školu. Bila je nagrađivana studentica. Ne vjerujem da je sad drugačije.
    nisi dobro čitala, nisam ja rekla da su na faksu oni ili ovi bili bolji, nego da kod samog upisa nisu ruđeraši bili ispred ostalih. To sam se osvrnula na Angie75 post u vezi samog upisa.
    Posljednje uređivanje od larmama : 14.02.2020. at 15:25

  40. #7690
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome u mojoj generaciji definitivno nisu bili bolji na faksu. Najbolji studenti su bili iz matematičkih škola iz raznih dijelova Hrvatske.

    Ali to stvarno nije bitno, nego ne vjerujem da đaci iz Ruđera bolje polože matematiku na DM od onih iz MIOC-a.

  41. #7691
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naime, prosječna ocjena gimnazijalaca iz matematike je 2,97 za A razinu, prosječna ocjena prirodoslovno matematičkih gimnazijalaca je 3,67 za A razinu, a prosječna ocjena učenika iz MIOC-a je 4,19 za A razinu!

    To stvarno jest velika razlika, i očito je da đaci iz MIOC-a zaista imaju bolje rezultate. Tako da mi je teško povjerovati da su đaci iz Ruđera bolji.

  42. #7692
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću biti sretna ak moj uspije staviti barem 3 faksa na listu. Njega ne zanmima niš. Još uvijek
    A jel prijavio maturu?

  43. #7693
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Rekao je da je. Sve A razinu

  44. #7694
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nekaj dodatno?

  45. #7695
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Samo fiziku

  46. #7696
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Nano, baš me zanima gdje će završiti.
    Jel može otići na neko savjetovanje?

  47. #7697
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bude se to sve posložilo.
    Zapravo su rijetki maturanti koji točno znaju što hoće.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #7698
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Rekao je da je. Sve A razinu
    Ovo smo mi imali sa starijim sinom prošle godine. Htio je upisati snimanje i montažu na ADU, pa je prijavio A razinu i za hrvatski jezik, iako se to ne traži na većini tehničkih fakulteta. I dodatno fiziku. Na sreću, okanio se akademije i upisao FER. Sad imam još jednog maturanta koji bi rado na vojnu akademiju, pa je i on prijavio A razinu hrvatskog. No, bumo vidli... Ako mu bude ko bratu, puna šaka brade... Danas mu počinju pripreme za maturu, ali ostat će doma, ima gripu i baš mu nije dobro.

  49. #7699
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    nisi dobro čitala, nisam ja rekla da su na faksu oni ili ovi bili bolji, nego da kod samog upisa nisu ruđeraši bili ispred ostalih. To sam se osvrnula na Angie75 post u vezi samog upisa.
    To nam je rekla jedna ovdje jako uvazena psihologica na testiranju za prof. orijentaciju... ako je ona lagala mene, i ja lazem vas

  50. #7700
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    nisi dobro čitala, nisam ja rekla da su na faksu oni ili ovi bili bolji, nego da kod samog upisa nisu ruđeraši bili ispred ostalih. To sam se osvrnula na Angie75 post u vezi samog upisa.
    Pa ne znam, nikad nisam vidjela rang listu ekipe iz mioca, ali iz razreda mog starijeg sina upisalo ih se sedmoro na FER, ako dobro pamtim.

    Iz Ruđera ćemo vidjeti - dosta ljudi iz razreda mog mlađeg sina planira se tamo prijaviti.

    Inače, čini mi se da ekipa iz mat.gimnazija često (silom prilika) ima bolje radne navike, ali ne mora to biti potpuno točno. To je zaključak na temelju mojih primjeraka doma, od kojih stariji definitivno ima bolje radne navike. Mlađi je pak snalažljiviji, a to se isto računa. To ne mora imati veze sa srednjom školom, nego više s karakterom. Nemam pojma...

    Vrlo je teško dobiti objektivne usporedbene podatke o rezultatima državne mature, kad NCVVO to ne daje u javnost. Kažu da je to teško usporedivo, a možda imaju pravo.

    Kako god bilo - učenici se iz raznih škola upisuju na razne fakultete. U današnje vrijeme kad ih više od polovine ide na dodatne plaćene pripreme za maturu, teško je procijeniti kolika je zasluga pojedine škole u rezultatima DM.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •