Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: promjena adrese djeteta

  1. #1
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno promjena adrese djeteta

    da li mogu sama promjeniti adresu djeci na mup-u ili moram imati pristanak njihovog oca?

  2. #2
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Mislim da da ako prijavljujes na adrese razlicite od adrese oca. Ako dijete prijavljujes na adresu na kojoj otac zivi, mislim da onda ne moras imati suglasnost.

  3. #3
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Vidi ovdje:
    Prijave za maloljetne osobe i osobe potpuno lišene poslovne sposobnosti te osobe djelomično lišene poslovne sposobnosti u pogledu davanja izjava ili poduzimanja radnji koje se odnose na osobna stanja u upravnoj stvari koja je predmet postupka, podnose roditelji, odnosno skrbnici.
    Kada roditelji maloljetne osobe imaju prijavljeno prebivalište ili boravište na različitim adresama, prebivalište ili boravište maloljetne osobe prijavljuje se na adresi jednog roditelja, uz suglasnost drugog roditelja.

    http://www.mup.hr/43.aspx

  4. #4
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    eto, hvala. toga sam se i bojala.
    jel netko zna da li ja to mogu imati na pismeno od njega, pa recimo ovjereno ili bas mora samnom u mup?

  5. #5
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ako imaš rješenje o skrbništvu, ne treba ti pristanak, niti potpis oca.

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ako imaš rješenje o skrbništvu, ne treba ti pristanak, niti potpis oca.
    da se još nadovežem PRAVOMOĆNO rješenje o skrbništvu, to je jako bitno.

  7. #7
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    nemam . tek planiram krenuti u sve to. trebam mi promjena adrese prije rjesenja zbog upisa u skolu i vrtic.

  8. #8
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    zapravo nisam ti baš najtočnije rekla,
    nije to klasično rješenje o skrbništvu,
    nego na presudi o rastavi braka treba pisati kome su djeca pripala
    i naravno opet ponavljam, mora biti pravomoćna, bez toga ništa.

    ako nemaš, trebat će ti potpis oca za promjenu adrese.

  9. #9
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    da, razumjela sam. ali ja to nemam, jer nisam jos ni krenula u postupak. zato me zanima ako netko zna da li mora ici samnom u mup (nece htjeti, jer su redovi kod nas strasni i mora uzimati slobodan dan) ili ga mogu odvuci kod biljeznika da mi to potpise pa da sa time idem sama u mup.

  10. #10
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Najbolje da nazoves i pitas u mup? Ovako laicki mi izgleda da bi izjava s ovjerenim potpisom kod JB bila ok. Ali molim te, provjeri to.

  11. #11
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    hocu, hvala. sto vise razmisljam o tome, nailazim na sve vise problema koje ustvari pojma nemam kako cu rjesiti. ustvari sumnjam da ce on uopce pristati na to i onda sam u gadnom problemu.

  12. #12
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ako ti je o toliki problem mislim da trebas otic kod djecje pravobraniteljice ( savjeti su besplatni ) ona ce ti naci najbezbolnije rjesenje. Ja nisam bila u toj situaciji ali tak je moja frendica rjesila problem.

  13. #13
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ne mogu za sada jos nista. za sada nemam jos nikakav dokument, tako da bez njega necu moci nista. jos sam u fazi planiranja sta cu i kako cu i raspitivanja sta mi sve treba da budem spremna na sve. moguce da mi mali ostane jos jednu godinu u vrticu, onda to mjenja sve. planiram otici u drugu opcinu, a onda to znaci da spadamo u drugi vrtic i drugu skolu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ako nemas pismenu suglasnost oca, czss ce ti umjesto njega dati suglasnost za preseljenje u istom gradu ( sa jedne adrese, a na drugu )., ako se radi o preseljenju u durgi grad, tada ti oni nece dati suglasnost nego moras ici preko suda. eto, tako su meni rekli u centru prije mjesec dana

  15. #15
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    ako nemas pismenu suglasnost oca, czss ce ti umjesto njega dati suglasnost za preseljenje u istom gradu ( sa jedne adrese, a na drugu )., ako se radi o preseljenju u durgi grad, tada ti oni nece dati suglasnost nego moras ici preko suda. eto, tako su meni rekli u centru prije mjesec dana
    hvala, korisna informacija.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu za sada jos nista. za sada nemam jos nikakav dokument, tako da bez njega necu moci nista. jos sam u fazi planiranja sta cu i kako cu i raspitivanja sta mi sve treba da budem spremna na sve. moguce da mi mali ostane jos jednu godinu u vrticu, onda to mjenja sve. planiram otici u drugu opcinu, a onda to znaci da spadamo u drugi vrtic i drugu skolu.

    meri., od skole i ravnatelja ovisi hoce li ti raditi probleme. pouzdano znam da je moguce upisati dijete u drugu skolu ako nemas prebivalište u istom mjestu. Ravnatelji mogu donijeti odluku i ukoliko su imalo ljudski, nece ti radi toga raditi probleme.

    sto se procedure tice., potrebno ti je od CZSS dobiti suglasnost za prijavu:
    Ako roditelji maloljetne osobe ne žive u obiteljskoj zajednici, a nije donesena odluka nadležnog tijela o tome s kojim će roditeljem maloljetna osoba živjeti, prebivalište maloljetne osobe prijavljuje se na adresi roditelja s kojim živi, uz suglasnost centra za socijalnu skrb.

    obzirom na tvoju situaciju, sa kojom je CZSS upoznat kao i to da jedino mozes otici kod majke u drugo mjesto, sigurna sam da ce ti izdati suglasnost.

    samo pomalo..

  17. #17
    Sarfila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zagreb - Rudeš
    Postovi
    73

    Početno

    meri., od skole i ravnatelja ovisi hoce li ti raditi probleme. pouzdano znam da je moguce upisati dijete u drugu skolu ako nemas prebivalište u istom mjestu. Ravnatelji mogu donijeti odluku i ukoliko su imalo ljudski, nece ti radi toga raditi probleme.
    Ovo je točno.

  18. #18
    Ivac avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Obzirom da sam jako puno informacija skupila na ovom forumu osjećam se dužnom objaviti ... "update" odnosno moje iskustvo vezano za promjenu adrese djetetu...
    Nakon što je završilo suđenje i donešeno je rješenje o roditeljskoj skrbi, viđanju i alimentaciji u 5mj o.g. Računala sam da krajem sedmog mjeseca rješenje može već biti pravomoćno te da kada sam na godišnjem maloj odem promjeniti adresu... I tako sam nazvala MUP raspitala se što mi sve treba... obzirom da živim s malom u obiteljskoj kući, moja osobna je na toj adresi jedino što sam trebala je donjeti riješenje o roditeljskoj skrbi, njezin rodni list (ne treba biti svježe izvađen), moja osobna i ispunjen obrazac koji dobiješ tamo u MUPu.
    Nakon dužeg čekanja dođem na šalter i žena me pita da li je rješenje pravomočno... hm.. velim ja pa je, valjda?
    Uglavnom, moj ex nije bio na zadnjem ročištu (nije bio ni na ostalima, osim na prvom) te će rješenje biti pravomočno tek onda kada mu ga uspiju uručiti, odnosno tek kada sud odustane od slanja rješenja njemu i stavi rješenje na oglasnu ploču suda, a to će biti ??? Bila sam na sudu i u pisarnici tražila potvrdu o pravomočnosti gdje su mi rekli da mu rješenje nije još uručeno, te da nazovem nakon 15.8 i tada provjerim da li je postalo pravomočno.
    Uglavnom da ne bi čekale bez veze kao ja u MUPu prvo odite na sud i neka vam udare žig o pravomočnosti rješenja, pa tek onda idite mjenjati adresu i sve ostalo...

    LP
    Sretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •