Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: papuče za wannabe hodače

  1. #1
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno papuče za wannabe hodače

    Zanima me u čemu su vam bebačuji koji ustaju i pokušavaju hodati ili uglavnom pužu? A da su mekane kao čarapice s abs-om ali ipak malo čvršće jer čarape odmah skine a i pod je dosta hladan u kući. Za ciciban papuče ima visok rist i ne mogu ih navući. Imate li slični problem?

  2. #2
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    termo čarape
    sve drugo joj otežava ustajanje

  3. #3
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Imam isti problem i pustila sam ju da hoda bosa. kad sjedi,leži, miruje joj stavim čarape,al čim pokaže interes da bi đipala skidam čarape.

  4. #4
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Papuče iz rodinog dućana. Stvarno su genijalne. Ne skidaju se za razliku od čarapa i ima lufta za oble buckaste noge.

  5. #5
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    gdje su te rodine papuče?
    ima ih u webshopu?

  6. #6
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Baobaybi - Pelice 169 kn

  7. #7
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    i mi imamo takve kao Pelice

    kožne su i ne kližu se i što je najvažnije, ne može ih skinuti

  8. #8
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    mišulice
    ili one visoke termo čarape s "džonom" od tanke kože (ima ih u mulleru)

  9. #9
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Te kožne su najbolje. Ne sklize se i ne skidaju se.

  10. #10
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    jel itko isprobao ove s ebaya, isto izgledaju

  11. #11
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    jedno pitanje, ima svoju podlogu puzzle a rijetko je kad na njima,a parket se dosta kliže, vidim da kad bilo što pokušava samo kliže, imaju li kakve čarapice hulahopice il nešto slicno, jer imam osjecaj da se nikad nece posjesti na parketu

  12. #12
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj trenutno ima protuklizne štramplice

    Imaju one gumbiće na tabanima, gornjem dijelu stopala i oko koljena. Kupili ih u nekom no name dječjem dućanu, ali kažu da ih je bilo i u Lidlu

  13. #13
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ajd baš cu se raspitat, jadna samo klizi, mislim da na ovom parketu nikad nebi propuzala

  14. #14
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    ajd baš cu se raspitat, jadna samo klizi, mislim da na ovom parketu nikad nebi propuzala
    Hoce, hoce. Kad skontaju, puzu oni i po laminatu i parketu, i po betonu i asfaltu

  15. #15
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    vjeruj mi laminat je toliko ulašten da jedva ja hodam po njemu :D
    al vidjeti cu jos kad malo žešce krene

  16. #16
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ninunanu, kad je Panda počinjala puzati bila je kao palačinka povremeno na podu, svuda i sve joj se klizalo. Onda je to usavršila bez problema, počela se dizati na noge pa je opet klizala, sad i to vec ima pod kontrolom. Ali ipak joj je najbolje u kožnim slapusarama.

  17. #17
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ma vjerujem da ce se ona snaci vec....al necakinja kad bi puzala il se dizala na noge tu kod mene svako malo je ljubila pod
    pocela je nesto nabadati puzanje, rola se na veliko al namješta se
    za sada necu nista uzimati pa cu vidjeti al papucice ce biti pod obavezno

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    moja još uvijek puza na sve strane i hoda uz namještaj i do sad sam joj oblačila samo termo protuklizne čarapice ili one dokoljenke iz mullera koje imaju tanku kožu dolje. E sad je zadnjih par dana pokazala interes za hodanje npr. pusti se nakratko između dva elementa namještaja i napravi malecki koračić sama i samostalno stoji uz namještaj bez držanja. Sad ima 11 mjeseci.
    Pa mene sad zanima kad je vrijeme za papuče po kući? svekrva mi danas kaže da joj hitno moramo nabaviti čvrste visoke papuče jer će se kao naučiti biti bosa i više neće htjeti cipele!? Što vi mislite jel to moguće... mislim pa cijeli je život pred njom osim toga vani naravno da neće biti bosa !?
    Imamo cipelice ciciban i njih oblačimo samo kad idemo van i čak joj i ne smetaju ne skida ih.

  19. #19
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Mi smo kupili ovakve u h&m-u, odlične su.. http://m.hm.com/hr/product/24553?art...ILL_LIFE_FRONT

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Ja sam imala upravo takve tj. jos uvijek imamo, ali mojs taje jako sad vec na noge i vidim da mu se u gleznju tek sad kad sam kupila ciciban papucice za 150kn drzw dobro.

  21. #21
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Postoje li neke papuče slične Pelicama, ali da su od umjetne kože?

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mislim da ti kod nas nema, najbliže tome što sam našla je ovo:

    http://www.target.com/p/nobran-nb-bo...l/-/A-17363814

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

  24. #24
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Hvala! Lijepe su Nakon što sam pitala sjetih se eBaya. Ja sam osoba iz srednjeg vijeka, to mi padne na pamet zadnje. Ugl,kome ne smetaju kineski materijali i boje, ima čuda za male pare. A ima i boljih stvari, naravno.

  25. #25
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Nas bebek je motoricki OK, 9 mjeseci, solidno puze, posjeda se, stalno se dize na noge, ne treba ga motivirati, sam puze po cijelom stanu (zatvaram vrata da ne moze, al cim ulovi priliku). Pedica nam je preporucila da mu za doma kupimo najskuplje cipele sa zatvorenim prstima jer mu je bitno za kukove i kicmu da pravilno staje na stopala. Mi kupili cipelice i sad mu zapinju zbog trenja gume o parket. Je l obuvao tko cipelice ili ste svi na slapama i carapama?

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Potraži mišljenje drugog pedijatra. Koliko sam čitala za dijete je najzdravije ne stavljati ništa na stopala, što se nekako čini i logičnim.

    K tome preporuka "najskuplje" je posve promašena i idiotska.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.06.2016. at 22:42

  27. #27
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    meni logika nalaže da najpravilnije staje na stopala boso, za što je sada idealna sezona

    btw, ja sam oduševljena ovim papučicama http://cdn3.bigcommerce.com/s-4hntla....44.58.JPG?c=2, http://www.shoeszoo.com/carozoo-bird...er-kids-shoes/
    (jedino, uloščić treba ili zalijepiti ili izvaditi, gužva se)
    mislim da ću ih i starijem kupiti za po kući za jesen

  28. #28
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Potraži mišljenje drugog pedijatra. Koliko sam čitala za dijete je najzdravije ne stavljati ništa na stopala, što se nekako čini i logičnim.
    K tome preporuka "najskuplje" je posve promašena i idiotska.
    Mislim da je poanta da za van nije bitno sto nosi, a da je doma bitno. Ne da kupujem zlatne, nego visoke, s cvrstom petom, zatvorenih prstiju.

  29. #29
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Pokazala mi je na sebi sto se dogadja kad bebe vrte stopala, tj ne staju na stopalo pravilno, nije mi skroz bez smisla.

    Morat cu malo dublje to prouciti.

  30. #30
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    kako to bebe vrte stopala?

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pazi ovo, kad beba već ima nešto pričvršćeno na nozi, ravno, ono uopće ne osjeti podlogu. Uopće ne razlikuje kada stopalo staje na nešto. Mislim, znaš i sama kakva je razlika kada bosa hodaš po nečemu i kako kada je ispod čvrsti džon. A bebi ti prvi podražaji nužno trebaju, da se stvore veze u mozgu, da nauči kakve su i podloge po kojima hoda, i kada je stopalo nužno pomaknuti drugačije da bi dohvatilo, stalo ispravno.

    Nisam nikakav ortoped. Zato kažem, potraži drugo mišljenje jer ovo se čini jako zastarjelo, pa i štetno što pedijatrica savjetuje.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.06.2016. at 23:18

  32. #32
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

  33. #33
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pazi ovo, kad beba već ima nešto pričvršćeno na nozi, ravno, ono uopće ne osjeti podlogu. Uopće ne razlikuje kada stopalo staje na nešto. Mislim, znaš i sama kakva je razlika kada bosa hodaš po nečemu i kako kada je ispod čvrsti džon. A bebi ti prvi podražaji nužno trebaju, da se stvore veze u mozgu, da nauči kakve su i podloge po kojima hoda, i kada je stopalo nužno pomaknuti drugačije da bi dohvatilo, stalo ispravno.

    Nisam nikakav ortoped. Zato kažem, potraži drugo mišljenje jer ovo se čini jako zastarjelo, pa i štetno što pedijatrica savjetuje.
    x
    plus što su kosti stopala u ranoj dobi meke i samo djelomično formirane i svaka čvrsta cipela ometa prirodan razvoj kostiju i tjera ih da rastu prema cipeli

    Nisam ni ja niti nutricionist, niti pedijatar, niti ortoped, ali sam majka dvoje male djece koju sve zanima i volim sve preispitati (istraživačka struka, a i narav ).

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uostalom, što se događa kada beba staje bosa? Što je pokazala na sebi? Ljudi dva milijuna godina uče hodati bosi, i sad to odjednom ne valja?

  35. #35
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, što se događa kada beba staje bosa? Što je pokazala na sebi? Ljudi dva milijuna godina uče hodati bosi, i sad to odjednom ne valja?
    Ne staje punim stopalom, izvrce zglob, a onda se izvrce i kuk.

    Ne kazem da sam se odlucila za neku opciju, al ja nisam tip koji drzi do argumenta milijun godina se tako radi, ako ima razumno kontraobjasnjenje. Nadam se da cu stici na vrijeme pogledat ozbiljnije izvore.
    Ne znam je li optimum jednak ako se beba ustaje sa 7-8 mjeseci ili s 11-12 mjeseci, ima li 7,5 ili 10 kg i sl. Ne vjerujem da je isto, nije jednako razvijeno tijelo. A inace sam zadovoljna u vecini stvari s dr. Spasila nas je od druge dvije pedijatrice za neke agresivne preglede. Tako da ozbiljno uzimam sto kaze, naravno ne bezrezervno.

    Al cicibanke su nam jako slatke. Nosio ih po doma ili samo za fotkanje
    (Mi smo pak vani u carapicama ili bosi. Osim luftanja buhtlica, ne moze ni na tobogan za velike bebe. 90% djece u kvartu ima cipele pa je moja mama njemu kupila za setnje neke "starke", da ne izgleda kao da nema. Mi smo srednjestojeca obitelj. Imamo za cipele )

    Za sada ce malo s abs carapama, malo s cipelicama. Bolje stoji u cipelama, al tesko ustane jer mu jos zapinju. Nosio ih je do sad oko 1 sat

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, imaš pravo. To nije neki argument. Ali nije ni 90 % djece ima cipele. Jesu li to isto bebe koje tek prohodavaju ili djeca koja pravo hodaju?

    Ovdje je neka tema od ranije:
    http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-2329.html

  37. #37
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ako dijete ima nekih problema samo se tada preporucuju anatomske i cvrste cipele. Ne izvrcu sva djeca stopala kada prohodavaju. Inace je najbolje da je beba sto vise bosa i kako je zuta napisala.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  38. #38
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, imaš pravo. To nije neki argument. Ali nije ni 90 % djece ima cipele. Jesu li to isto bebe koje tek prohodavaju ili djeca koja pravo hodaju?
    Ma nije ni meni argument. To je mojoj mami argument "sto ce ljudi reci". Iznimno rijetko obuje te tenisice za van.

  39. #39
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Nadala sam se da ce se javit netko iz struje koja nosi savitljivr cipele s cvrstom petom po preporuci pedijatra. Da cujem iskustvo. Kriva adresa. Sutra mozda stignem pogledat sto je trenutno in i sto prolazi u pedijatrijskoj ortopediji.

    Moj tata je nas stalno tjerao bose da hodamo. Isto seoska fix ideja. Sestra je imala izrezana stopala, ja zadebljanu kožu (jos uvijek), obje imamo spustena stopala. Ja i krivu kicmu. Provele smo puno vremena na selu bosonoge po makadamu, pokosenoj livadi (i sad mi je muka od debelih ostrih pokosenih trava) i tucanog kamena na cesti. Sestra danas ne ide nikamo bosa. Nosi sandale na moru. Ja ne. Al imamo totalne traume od tatine fix ideje.

    Moj tata kao da je zacetnik rode (ne samo po tome sto smo morale bose hodati po selu).

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Svašta.

  41. #41
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Uh, ovo sto vise bosa se nije odnosilo na van. Ja imam te traume od kamenja.Ok je pustiti ponekada ali bas inzistirati tako, ne.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  42. #42
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Al ja sam čitala da kažu da je to boso hodanje zapravo baš radi raznih tekstura.
    U kući na ravnom i tvrdom to nije to (barem što se tiče razvoja stopala). Kažu da je ono što razvija mišiće i kosti stopala hodanje po travi, pa po ravnom, pa po šljunku i takve promjene terena.

    Ne znam točno, ali nešto me tako pamćenje služi.

    Moj je bio i u papučama i bos, i u mišulicama i u protukliznim čarapicama, sve smo kombinirali.

  43. #43
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma je ako se radi o livadi, pjesku itd...ovo kaj ona pise meni je prestrasno. Pa cak i beton ispred kuce mi je ok.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  44. #44
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jedna stvar je propagirati nešto, a sasvim druga prisiljavati...

    Ja propagiram bosonogo hodanje, ali ne tjeram mlađeg da hoda bos jer to ne želi.
    Pružim mu priliku da proba na mekšem terenu, ali ako neće, ne mora, ima Ipanemice.

    Stariji se jako brzo privikao i tog jedva dobijem da se obuje kad mislim da treba.

    A ja sam rođena u vrijeme kad su visoke cipele sa anatomskim uloškom bile alfa i omega.
    Moji su zadnje dinare štedili da sestra i ja imamo prave cipele, svaka gajnc nove ofkors.
    Obe imamo spuštena stopala, unatoč i kasnijem nošenju anatom uložaka i vježbama.
    Također, ljeta smo većinom provodile bose.
    Mene kičma muči ponešto, nju poprilično, al mislim da cipele nemaju veze sa time.

  45. #45
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    E, da, Christine, ozbiljno me zanima, ukoliko možeš opisati što ti je pedica pokazivala, kako to bebe uvrću stopala?
    Nije bila provokacija
    Stvarno me zanima, jer ja kod svojih nisam primijetila nikakvo uvrtanje, a oboje su prilično rani hodači (10 mj i 11,5 mj).

  46. #46
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Moj tata kao da je zacetnik rode (ne samo po tome sto smo morale bose hodati po selu).
    kakve veze Roda ima s bosonogim hodanjem???

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    kakve veze Roda ima s bosonogim hodanjem???
    Kužiš, seoske fix ideje: dojenje, nosiljke, platnene pelene i ... bose noge.

  48. #48
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Eto ti ga kud se zakuha kad napises nesto i poslije ne stignes vise gledati forum.

    Prvo da svog jadnog tatu obranim Nije to bilo tjeranje u smislu bit ce kazna ako ne, nego u smislu to se mora to je zdravo. Druga stvar je sto smo mi potpuno vjerovale roditeljima. Niti smo ostavljale krvave tragove po cesti Ni nosile vrece od krumpira umjesto haljine Malo sam ja to predramaticno napisala.

    Nisam stigla prouciti sto je najbolje. U medjuvremenu sam ionako gledala sto je bebi najbolje iz moje procjene. Ponekad bih mu obula cipele, al nikad kad je pospan jer mu je lakse biti bos. Cipele je prerastao, a jos ne hoda samostalno. Samo uz guralicu i namjestaj (11mj). Par puta je pokusao stajati samostalno.

    Sad smo kupili Frodo slape da vidim kako ce s tim. Ne buni se. Mogao bi postat neki sminker. (Jedino kape i sesire ne voli).

    Sto se izvrtanja nogica tice, dr je pokazivala John Wayne stil hodanja.

  49. #49
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kužiš, seoske fix ideje: dojenje, nosiljke, platnene pelene i ... bose noge.
    Ovo mi je kao kad vic objasnjavas. Ne bude uopce smijesno (a ocito je bilo samo meni smijesno )

    Da ne udjem u teski OT, recimo da se jako trudi zivjeti u skladu s prirodom i da nam pokusava prenijeti dio toga.

  50. #50
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Eh da, a bebek je vecinom ljeto ipak proveo bosnog. Nemamo klimu. A vani ne hoda, osim po spravama na igralistu, uglavnom drvene daske ili poliester. Ponekad puze po toboganu i travi u parkicu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •