Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Kako zapamtiti godine?

  1. #1
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno Kako zapamtiti godine?

    Dajte nabacite ideje kako zapamtiti godine iz povijesti?
    Kad uci nove pojmove i imena tada najcesce ubacim asocijacije ili smislim pjesmicu u rimi, ali za brojke nemam bas nekih ideja...
    Mozda nacrtati neku ilustraciju sa brojem godine...
    Ali fali mi neka audio metoda za ubaciti, M. je vise slusni tip...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte nabacite ideje kako zapamtiti godine iz povijesti?
    Kad uci nove pojmove i imena tada najcesce ubacim asocijacije ili smislim pjesmicu u rimi, ali za brojke nemam bas nekih ideja...
    Mozda nacrtati neku ilustraciju sa brojem godine...
    Ali fali mi neka audio metoda za ubaciti, M. je vise slusni tip...
    Pitat ću sina... on tako kao pjesmicu pamti raspored (isto je pretežno slušni tip). On mora čitati naglas, a onda si sam nađe neki sustav pamćenja, skrojen prema gradivu.

    Nedavno je spomenuo kako pamti godinu francuske buržoaske revolucije: 1789. - prvo 1, pa 789 (rastući niz)

    Tako da treba naći neki smisao. Najlakše je kad si dijete to samostalno osmisli. Znam da moje dijete pamti slijed događaja kako idu redom, pa tome pridružuje godinu u kojoj se nešto dogodilo, npr. slom Mletačke republike 1797. - pamti se da je to sam kraj osamnaestog (punoljetng) stoljeća i da ima dvije sedmice unutra. Pamti da je Mletačka republika pala prije Dubrovačke (koja je pala 1808. - opet imaš dva ista broja, to su osmice, pamti se prijelaz stoljeća - treba naći nešto što baš tvom djetetu ima smisla).

    Tek nakon što zapamti cijelu priču (redoslijed događaja) treba tome pridružiti brojčane podatke o godinama. Ako proba zapamtiti godine bez da je naučio cijelu priču, dobije 3, a profesorica mu u napomenu zapiše "nesiguran u izlaganju gradiva". Dogodilo se više nego jednom. Znači, ja svog sina moram naganjati da zapamti priču (čitanjem naglas) a kad to uspije, godine se već nekako utrpaju na odgovarajuća mjesta.

    Isprobajte više načina. Nekome pomažu mentalne mape (mom sinu je to super, ali može nacrtati mentalnu mapu tek kad je prilično dobro savladao gradivo čitajući, tako da je to dobro za ponavljanje, ali ne i za učenje, isto kao i radna bilježnica - može ju riješiti kako treba tek kad je naučio).

    Dobri su i podsjetnici (linearni slijed događaja - zapisati redom godine s ključnim događajima - to sam si ja radila za ponavljanje).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.12.2014. at 08:34

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    M.super pamti detalje i kronoloski red. Cak i imena pamti vrlo solidno. Ali tocne godine su ( manji) problem.
    kazem " manji" jer ovo prvo troje ne steka.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Sad mi je palo na pamet da cu svakom pojmu stoljece pridruziti prvo, a onda jos dodati samo dvoznamenkasti broj godine.
    kad dogadaj kronoloski smjesti u stoljece ( to zapamti), treba samo zapamtiti neki dvoznamenkasti broj pridruziti.

  5. #5
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    moj odbija moju pomoć po tom pitanju i sjedi ponavlja naglas dok ne zapamti, a vidim da mu užasno dugo treba.
    neće raditi mindmapu, ja sam to ovako radila; pročitam, potcrtam i nacrtam i napišem asocijacije slobodno, drugi put izvučem bilješke u različitim bojama godine jedna, naslovi druga itd, onda ih povežem s crtežima i svojim slganima i dobijem fora plakat

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ali fali mi neka audio metoda za ubaciti, M. je vise slusni tip...
    Svojedobno sam znala pamtiti telefonske brojeve tako da od njih napravim melodiju po solmizaciji - broj 1 je do, 2 re, 3 mi, itd., pa onda brojeve možeš "otpjevati".

    Kod pamćenja godina, može ih pokušati povezati s nečim što mu je otprije poznato (asocijativno), ali teško mi je dati primjer jer to mora svatko sam za sebe.

  7. #7
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    poanta je da imaš više plakata za tematdje cijeline pa učiš tako što ti stoje na zidu, a onda ih možeš i skandirati
    jedan sedam devet sedam slomljen mletak bijedan

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Bilježim temu .
    Napominjem da sam na Interliberu kupila ovu knjigu. Trebat će nam, doduše, tek za 3 godine, ali neka je doma .
    http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page...act=add2basket

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    uf, a ja sam se ponadala da si ti već smislila neku tehniku!

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Uuuuu, samo reci koja ti godina treba, specijalizirala sam pjesmice, evo ti ih par nabrzaka:

    Tisuću osamsto šeste
    ide Napoleon
    Dubrovčani bjež'te!

    Na Krbavi tisuću četiristo devedeset treće
    Turci Hrvate strpali u vreće.

    Kad neparnima trojka pobjegne na kraj (1573)
    Matija Gubec ode u raj.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    znala sam!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Uuuuu, samo reci koja ti godina treba, specijalizirala sam pjesmice, evo ti ih par nabrzaka:

    Tisuću osamsto šeste
    ide Napoleon
    Dubrovčani bjež'te!

    Na Krbavi tisuću četiristo devedeset treće
    Turci Hrvate strpali u vreće.

    Kad neparnima trojka pobjegne na kraj (1573)
    Matija Gubec ode u raj.
    Meni bi bilo teže zapamtiti ove stihove nego godinu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Svojedobno sam znala pamtiti telefonske brojeve tako da od njih napravim melodiju po solmizaciji - broj 1 je do, 2 re, 3 mi, itd., pa onda brojeve možeš "otpjevati".
    a što je sa 9 i 0?

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Uuuuu, samo reci koja ti godina treba, specijalizirala sam pjesmice, evo ti ih par nabrzaka:

    Tisuću osamsto šeste
    ide Napoleon
    Dubrovčani bjež'te!

    Na Krbavi tisuću četiristo devedeset treće
    Turci Hrvate strpali u vreće.

    Kad neparnima trojka pobjegne na kraj (1573)
    Matija Gubec ode u raj.
    svaka čast!
    i meni bi bilo teže zapamtiti stihove, mada imam jednu doma kojoj bi možda odgovarala i ova metoda.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi je palo na pamet da cu svakom pojmu stoljece pridruziti prvo, a onda jos dodati samo dvoznamenkasti broj godine.
    kad dogadaj kronoloski smjesti u stoljece ( to zapamti), treba samo zapamtiti neki dvoznamenkasti broj pridruziti.
    ovo mi se čini logičnim, ne samo za naštrebati za školu, nego bi na taj način moglo i malo dulje ostati u glavi,
    a i pomoći stvaranju šire slike.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    a što je sa 9 i 0?
    0 = donji "ti" (u C-duru, mali h), 9 = gornji "re" (u C-duru d2)
    Ali naglašavam da to nikad nisam koristila za učenje godina, nego malo duljih brojevnih nizova (telefonski brojevi i sl.). Za godine mi se ipak čini prekratka tonska cjelina za suvislo pamćenje.

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moja ne bi mogla po ovoj Siriusinoj metodi (prvo prve dvije znamenke za stoljeće, pa kasnije pridruživati druge dvije znamenke) jer joj ako joj kažem npr. da "stoljeće" počinje brojem 17, automatski će reći da je to 17. st. Smještanje u stoljeća apsolutno joj je najteži dio prirode (povijesti), skoro u rangu gledanja na sat. Svaki se put mora duboko zamisliti, a šanse da odgovori točno nisu veće od 50%.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ne bi mogla po ovoj Siriusinoj metodi (prvo prve dvije znamenke za stoljeće, pa kasnije pridruživati druge dvije znamenke) jer joj ako joj kažem npr. da "stoljeće" počinje brojem 17, automatski će reći da je to 17. st. Smještanje u stoljeća apsolutno joj je najteži dio prirode (povijesti), skoro u rangu gledanja na sat. Svaki se put mora duboko zamisliti, a šanse da odgovori točno nisu veće od 50%.
    Ovo sam ja davno i elegantno riješila sa svojom djecom - trik se zove "stoljeće = prve dvije znamenke plus jedan" dakle sada je 2014. godina, stoljeće je 20+1=21

    Stariji je to odmah shvatio, a mlađem je trebalo objašnjavati. Jednostavno kinestetičko objašnjenje - puniš boce vodom ili čime želiš (može pivom ili prošekom, a za moje klince ledenim čajem) a onu koju sada punimo (a nije još napunjena) smatramo onom na kojoj se obavlja radnja (to je u tijeku). Koju bocu sada punimo? Dvadesetprvu!

    20 stoljeća je već napunjeno godinama, sad se puni 21. ali još nije napunjeno do kraja. Tek kad se napuni, počinjemo puniti 22.

    Nismo pretakali, samo smo tu priču koristili za objašnjavanje. Uspjelo je od prve. Da li je i drugima jasno - nemam pojma. Smisao mnemotehnike je u tome da si svatko SAM nađe svoj najbolji način.

    Offt. meni bi oni stihovi bili preteški za pamtiti. Nije to za mene. Ja imam u glavi sliku stranice i godinu (označenu signirom) i to mi je uglavnom bilo dosta, ali to je za vizualce.

    Uostalom, nisu mnemotehnike od jučer - to je stara metoda. Nas su isto profesori učili neke primjere tipa "Mala moja dajem ti na znanje, sila masi daje ubrzanje" što je meni apsolutno bezlično i bezveze (više mi znači formula) ali kod mog mlađeg djeteta savršeno pali. Isto iz matematike "kad je pred zagradom više, zagrada se briše - kad je pred zagradom manje, u zagradi se mijenja stanje" - meni glupo i otrcano, mom starijem sinu bezvezarija, ali mlađem savršena i dragocjena pomoć. Nabrajanje suglasnika isto - profesor hrvatskog nas je učio kako da to zapamtimo: "Bičem pucaj dok tjeraš krdo goveda" (ček malo da se sjetim koji su to - neki usneni, ne znam više točno koji).

    Moj mlađi sin je od onih kojima bolje ide slušanje. Njegovo pjevanje (odnosno recitiranje) rasporeda sati mi je u početku bilo ali njemu je to zapravo bio način da ga NAPOKON upamti. I uspio je. Moj linearni mozak za to previše ne mari, ali naučila sam prihvaćati ono što si dijete samo nađe, kao i poticati traženje takvih trikova.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    da, to sa stoljećima pretpostavlja da znaju da je 17XX u 18 stoljeću,
    ali kad se to savlada, meni je najlogičnije događaje staviti prvo u neko stoljeće,
    povezati sa događajima iz istog stoljeća, zapamtiti da je nešto bliže početku ili kraju stoljeća
    i onda nabubetati te dvije konkretne znamenke.

    možda treba pitati dijete kako si ono zamišlja to sve skupa.

    npr, ja sam svojima godinu crtala kao krug i onda mjesece
    kao sate, ali obrnutim smjerom od smjera kazaljke na satu. ja sam si tak uvijek zamišljala godinu.

    povijest mi je uvijek bila brojevni pravac, a uvijek su mi bile najupečatljiviji događaji koji su se događali početkom stoljeća,
    tipa 1808, pad Dubrovnika, pa bi onda sa njima povezivala druge događaje, da su bili toliko i toliko prije ili kasnije.
    Mletke je Napi pobijedio 1797, dakle 8+3=11 godina prije Dubrovnika.
    okrunio se 1804, 1808-4, ili 1800+4

    drugi princip bi mi bio 1573 zapamtiti kao: bila je u 16. stoljeću, a sestrična mi je rođena 73-će,

    francusku revoluciju sam zapamtila da je bila u 18 st. tj. 17xx po odjeći sa slika i filmova, a 89-ta mi je ostala u sjećanju jer
    se sjećam da smo ko klinci gledali na telki proslavu 200 godišnjice i imala sam 9 godina. Pad Bastille je opet nečiji ročkas.

    1492 mi je 8 manje od okrugle 1500

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Peterlin, ne mere to tako uvijek. Što ćeš s 2000. godinom, ona je još uvijek u 20.st. sve do 31.12. u ponoć .
    Ajme, kad se sjetim lani tog užasa u zadacima tipa: od kojeg je do kojeg datuma trajalo 10. desetljeće/10. stoljeće/1.tisućljeće? To je užasan problem djetetu koje povremeno tvrdi da godina ima 7 mjeseci, tjedan 12 dana, godina 365 tjedana, dan 60 sati i sl. Totalno nesnalaženje u vremenu na mikro i makro razini.

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja isto godine vidim kao brojevnu crtu koja se penje pod blagim nagibom, a godine lako pamtim (po pjesmicama ih ne bih nikad zapamtila!), samo djetetu izmišljam sve što vidim da koristi.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ne mere to tako uvijek. Što ćeš s 2000. godinom, ona je još uvijek u 20.st. sve do 31.12. u ponoć .
    Ajme, kad se sjetim lani tog užasa u zadacima tipa: od kojeg je do kojeg datuma trajalo 10. desetljeće/10. stoljeće/1.tisućljeće? To je užasan problem djetetu koje povremeno tvrdi da godina ima 7 mjeseci, tjedan 12 dana, godina 365 tjedana, dan 60 sati i sl. Totalno nesnalaženje u vremenu na mikro i makro razini.
    Znam da ne ide uvijek, pa i napisala sam to. Istražuješ dok ne nabodeš pravu stvar. Svatko SAM mora naći svoj sustav. Tvoje dijete je još malo, dorast će za koju godinu. Moje mlađe dijete je tek nedavno počelo samostalno osmišljavati metode. Prije sam ja s njim to radila, ali vidim da mu bolje odgovara ono što si je sam našao i smislio. Doći će do toga, ne ide na silu. Baš u ovoj dobi meni je bilo zabavno s djecom istraživati što se sve nudi i što bi moglo koristiti, a sad polako puštam. Ne mora to uvijek biti problem.

    MM recimo prigovara starijem sinu zašto ovaj mora učiti/ponavljati gradivo ujutro prije škole, ali ja sam zaključila da to i nije učenje nego ponavljanje. On nauči ranije, a ujutro na brzinu samo sve preleti i podsjeti se. Njemu paše. Njegovi rezultati govore da si je našao metodu koja mu je odlična. Čemu intervenirati? Dijete je uspješno. Nitko od nas mu nije rekao da tako treba - sam je to smislio. Meni na kraj pameti ne bi palo ponavljati gradivo u cik zore, ali moje starije dijete je jutarnji tip i složio si je raspored aktivnosti koji mu je ok. Za njegove metode učenja ni ne znam točno kako izgledaju jer nema potrebe da mu pomažem ili nadzirem. Povremeno pitam, tek da budem u toku koje gradivo sad ide, ali ako me nešto pita - iznenadi me... Pitao me nešto prije tjedan-dva (matematika, neki zadatak s korijenima, dodatna) pa sam sama sebe ugodno iznenadila kako sam se uspjela sjetiti racionalizacije nazivnika iz glave. Neš ti dometa (mog, ne njegovog, he he he...) - gradivo osmog razreda!

    Moj mlađi je tek počeo s vlastitim konceptima. Nedavno je rekao "ostavi mi obični (analogni) sat ujutro negdje u spavaćoj sobi, da ujutro ne zakasnim u školu". On je jutarnja spavalica, a upravljanje vremenom uvijek mu je bio problem. Pojam dnevnog vremena pokušavali smo savladati još od vrtića. Pješčani sat, boce s vodom - svašta sam radila jer je praćenje dnevnog vremena mom mlađem dugo bilo problem. Dugo mu je trebalo da savlada sat. Tek kad je naučio dosta matematike, to je nekako kliknulo. Naučio je razlomke po satu debelo prije nego su došli do tog gradiva u školi. Osim toga, sat koji kuca zvukom ga podsjeti da vrijeme ide i da na to treba obratiti pažnju - npr. spremati za školu ili ići na sviranje. Prije sam ga morala zivkati i podsjećati, ali već neko vrijeme dobro funkcionira.

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Evo, podizem temu i dodajem ST-ST za Spartakov ustanak 73.g.pr.Kr.

    SparTak SedamdesetTreća

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Vidim da sam s ovim datumom bila prestala učiti povijest .
    Godine i dalje ne pamti. A nagomilale su se ko mravi, sad imaju i datume... je li bilo jutro ili predvečerje....
    Čujem je upravo iz sobe kako ponavlja da je Februarska revolucija bila zapravo u ožujku, a Oktobarska u studenom zbog "pomaknutog" ruskog kalendara...
    Posljednje uređivanje od čokolada : 09.10.2018. at 10:32

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da sam s ovim datumom bila prestala učiti povijest .
    Godine i dalje ne pamti. A nagomilale su se ko mravi, sad imaju i datume... je li bilo jutro ili predvečerje....
    Čujem je upravo iz sobe kako ponavlja da je Februarska revolucija bila zapravo u ožujku, a Oktobarska u studenom zbog "pomaknutog" ruskog kalendara...
    Moj stariji danas piše test iz povijesti - prvi svjetski rat. U srednjoj školi se kod njega očekuje da znaš povezati činjenice (uzročno-posljedične veze) i misliti svojom glavom. Mom sinu je povijest bila veliki problem na početku srednje škole, zbog rupa iz osnovne škole (tamo je bilo dovoljno papagajski ponoviti ono što je profesorica napisala na ploču i to je bilo sve, easy petica).

    Znam da je u prvom razredu padao jer nije nikad prije vidio povijesni atlas (geografsku komponentu povijesnih zbivanja). Ovaj moj sin pamti godine ok, ali mu je problem što ne umije uvijek odvojiti specifično značenje događaja, tj. razlikovati bitno od nebitnog. Osim toga, čini mi se da nedovoljno pazi na satu, jer ga to baš i ne zanima. Uvijek me ispituje zašto baš to mora učiti, a ja kažem da tak i drugi ljudi misle o matematici i fizici, ako ih zanima studij medicine... Literatura im je gimnazijska i jaaaako opširna, pa se u prva dva razreda znao pomagati bratovim udžbenicima za strukovne škole, hehehe... ali sad dobiva za domaću zadaću pročitati literaturu (kao lektiru) i to je baš odlično, iako se on ne bi složio.

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod profesora moje kćeri bi mu baš dobro došlo što ne zna razlikovati bitno od nebitnog, jer moraju naučiti i bitno i nebitno

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kod profesora moje kćeri bi mu baš dobro došlo što ne zna razlikovati bitno od nebitnog, jer moraju naučiti i bitno i nebitno

    Odličan!

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nisam citala druge primjere, ali ja jedino pamtim brojeve ako se logicno zbrajaju ili oduzimaju.
    Npr. Pin (ovo nije stvarni primjer).

    2350
    2+3=5 5-5=0

    Brojeve ne pamtim nikakve.
    Kad izađem iz ducana ne znam koliko kosta osnovna stvar. Kruh, mlijeko,... koliko sam platila,...

    Cisto da napomenem, svjesna sam potrosenog, imam taj osjecaj, ali samo ne pamtim brojeve.

    Zanimljivo je da su mi uvijek najbolje isli matematika, fizika, kemija, biologija i da sam preko 10 god radila u racunovodstvu samo s brojevima.

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kad izađem iz ducana ne znam koliko kosta osnovna stvar. Kruh, mlijeko,... koliko sam platila,...

    Cisto da napomenem, svjesna sam potrosenog, imam taj osjecaj, ali samo ne pamtim brojeve.

    Zanimljivo je da su mi uvijek najbolje isli matematika, fizika, kemija, biologija i da sam preko 10 god radila u racunovodstvu samo s brojevima.
    Evo me, ista sam. Pojma nemam koliko nešto košta i uopće ne znam kako da to zapamtim. A brojeve obožavam, uvijek išla na natjecanja iz mat i fizike.
    Inače, neke detalje primjetim i pamtim koje većina ljudi ni ne uoči.
    Ne znam zašto je to tako. Sad mi je lakše kad vidim da nisam jedina "ne pamti cijene" tip.

    moj svekar koji nije volio nikako matematiku, pamti sve moguće brojeve, od rođendana, adresa, pa nadalje. Sva sreća uvijek mi je na adresama bio 3 ili 5 moji omiljeni brojevi pa njih zapamtim

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kod profesora moje kćeri bi mu baš dobro došlo što ne zna razlikovati bitno od nebitnog, jer moraju naučiti i bitno i nebitno
    Kaže moj sin da je njemu sve to nebitno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •