Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Strahovi

  1. #1
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno Strahovi

    Imam sina koji će za 3 mjeseca napuniti 5 godina i unazad tjedan dana je odjednom upao u fazu neke čudne paranoje gdje se počeo bojati da će mu se dogoditi svašta pa plačnim glasom postavlja pitanja tipa Hoće li mi se prst pretvoriti u trokute i otpasti? Hoće li mi noga narasti velika, velika? Hoće li mi oko biti zauvijek zatvoreno (ili usta)? Boli me ruka, hoće li otpasti? Boli me glava, da li mi možda rastu rogovi? Hoće li mi narasti krila? Hoće li me zauvijek boliti uho? i milijun puta dnevno ide pitanje Hoće li mi se što dogoditi? Toliko puta je već procvilio Hoće li mi se što dogoditi? da sam već i ja postala napeta i nervozna radi toga.
    Kad ga pitam odakle mu takve ideje, on kaže da je ili vidio na crtiću ili je izmislio sam.
    Ne znam, nije nikad bio puno opterećen svojim tijelom ni bolestima, ne znam što ga je toliko spopalo, ali zvuči ko hopohondar s paranojom. Zbilja ne znam kako da mu pomognem. Odgovaram na svako takvo njegovo pitanje, on pita Jesi sigurna da je tako? i onda za 5 min evo ga opet pita isto.
    Nije nam se ništa tragično dogodilo, ne znam uopće što bi bio okidač za tako nešto. Teta u vrtiću kaže da je unazad tjedan dana prilično plačljiv i nemiran, ali ne zna uzroke, a ne znam ih ni ja jer se ništa nije mijenjalo.

    Ima li tko sa sličnim iskustvima?

  2. #2
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Javi se psihologu da porazgovara snjim i da ti da neki pametan savjetan.
    Mozda nije nista ..mozda neka prolazna faza ali da nebi postalo ozbiljno odi na razgovor.

  3. #3
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    BubaSanja, rekla bih da je ovo normalna razvojna faza i da i ovi strahovi spadaju pod tzv. razvojne strahove koji se mijenjaju sukladno dobi.
    Znam da sam negdje čitala da se oko 5. ili 6. godine godine razvijaju strahovi koji su vezani za život i smrt, ozljede i sl., a pogledaj si malo oko strahova na ova dva linka:
    http://www.poliklinika-djeca.hr/aktu...trebamo-znati/
    http://www.roditelji.hr/jaslice/razv...ovi-kod-djece/

  4. #4
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    E. je imao takve strahove od treće godine pa sve do sada, na mahove su intenzivniji pa onda nestanu, ali nisam uspjela povezati što je okidač i ima li ga uopće.

    Dok god vidim da ih uspješno rješava sam sa sobom ne mislim ga voditi nigdje (samo zakomplicira problem jer stječe dojam da ne valja i da ga treba popraviti).

  5. #5
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Moja curka se boji zvuka puštanja vode u WC-u. Uvijek netko mora ići sa njom i čuvati ju, može i mala seka, ako ništa drugo zgrabi neku igracku, obavi, uredno opere ruke, pusti vodu i panično juri van. To traje već pola godine sigurno. Nekad bas jntenzovno pa malo.popusti i tako stalno, ali unatoč svim objašnjenjima ona se zaista boji!

  6. #6
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Moj se boji domestosa. reklama za domestos je sa malim zelenim cudovistima u wc skoljci.hahaha

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •