Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 99

Tema: Pedijatar + homeopata

  1. #1
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno Pedijatar + homeopata

    Zna li netko za kakvog pedijatra (pedijatricu) koji se bavi i homeopatijom i da je, uz to, u Zagrebu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Znas li ti ikog takvog u Rijeci :D

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja sam iz Pule i ovdje imamo jednu (nasu) pedijatricu
    Ali Pula ti nije tako daleko (kad si vec u Rijeci). :wink:

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Dr. Metka Regan na Knežiji. Ako sam dobro zapamtila.

  5. #5
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Hvala Davorka, dobro si zapamtila javila mi je Iv za nju.

  6. #6
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    Ja sam se sa Lukom preselila kod dr. Regan i prezadovoljna sam!

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ima nas dosta kod iste pedijatrice. - mi stanujemo 20m od ambulante.

  8. #8
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    Ja stanujem u Sigetu!!! i moja "stara" pedijatrica mi je 20 m od kuce, ali sam 7 god. bila nezadovoljna i odlucila sam se za Reganicu-muz me svaki put psuje kad me mora voziti na Kneziju, ali ja sam jako zadovoljna

  9. #9
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    :D

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Zato mi nemamo gdje parkirati kad dokica ordinira - onda psuje MM.

  11. #11
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno


  12. #12
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi se isto prebacili kod Reganice jučer!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Nisam znala dal ju smijem tu spominjati, al vidim da svi znate za Reganicu. Ima sve moje preporuke. Žena mi je život spasila. "Prava" medicina nema sigurnog lijeka za moju bolest, a i taj polovni čekam već tri godine. Već sam bila došla do toga da dam otkaz, jer nisam mogla normalno funkcionirati. Moram priznati da nisam vjerovala u homeopatiju, pogotovo za tako ozbiljne stvari, al morala sam nešto probati. ALI, nakon dva tjedna je već krenulo na bolje i danas ne osjećam nikakve tegobe, a čak su mi i nalazi sve bliže normali.
    Stvarno je fantastična!!! :D

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Smokica, o kakvoj je bolesti riječ?

  15. #15
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Da li mi netko može poslati na pp broj telefona od dr.Regan ili kako bi ju mogla kontaktirati.Frka nam je sa stolicom,again,a doktorica nas hoće poslati na gastro-enterologiju.Puno hvala

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Poslala sam ti pp.

  17. #17
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Metka je u Domu zdravlja Knezija, moze se i tako saznat na 988 njezin broj.

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Napisala sam joj broj telefona - a dom zdravlja Knežija ne postoji pod tim imenom

  19. #19
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    OK, super, ja nisam imala broj na poslu, pa sam htjela pomoci savjetom, koji cak, vidim, ni nije ispravan

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Ima nas dosta kod iste pedijatrice. - mi stanujemo 20m od ambulante.
    a mi 200m

    Citiraj thora prvotno napisa
    Da li mi netko može poslati na pp broj telefona od dr.Regan ili kako bi ju mogla kontaktirati.Frka nam je sa stolicom,again,a doktorica nas hoće poslati na gastro-enterologiju.Puno hvala
    mi smo isto imali frku, bila je sjajna-nismo otišli na gastro i ve nam se s vremenom smirilo, ovo je nasa prica:http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...004&highlight=

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Ja sam dobila info da u ZG postoje dvije dr. pedijatrice+homeopate, dr. Regan koju svi hvale i dr. Vidović u domu zdravlja Kruge o kojoj ne znam ništa. Ima li tko iskustva s dr Vidović?

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    Mi smo isto nezadovoljni svojom pedijatricom, i to najviše zbog stalnog prepucavanja oko vegetarijanstva (i "prventivnih" antibiotika). Ako može, i ja bih molila broj dr. Regan u pp. Hvala, baš ste

  24. #24
    Dolca

    Početno

    Senija Grčić, Baruna Trenka 4, tel. 4922 471. Nazoveš, ona te naruči za 2-3 dana, Cijena prvog pregleda je 250 kn, a ako se nastaviš tamo liječiti, onda je 60 kn. Žena je fenomenalna, malom od frendice izliječila je kolike, njenoj sestri problematične akne, i za sve ostalo idu njoj.

  25. #25
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Napisala sam joj broj telefona - a dom zdravlja Knežija ne postoji pod tim imenom
    Može i meni brojček, blink, blink? Gdje je taj dom zdravlja na Knežiji? Jel to u Bićanićevoj (prek puta Dione) ili Kalinovica? Ja sam odrasla na Knežiji (nedavno preselila u Strmec Samoborski) i moji starci su tam - tak da bi rado tamo kod pedijatrice ako je zbilja dobra. Btw, kako se "prijavljuješ" kod određene pedijatrice - samo dođeš ili ima neka procedura? Naime, mi još nismo bili (beba je stara 2 tjedna).

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    dr. regan je u bićanićevoj, strippy imaš pp za broj, a oni će ti dati neki formular za prijavu

  27. #27
    Strippy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    165

    Početno

    Super, puno ti hvala!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    Drage,
    moze li/smije li neka staviti broj telefon od cijenjene dr. Regan na forum, kao sto je Dolca napisala od dr. Senije Grčić? Ako se to ne smije, molim i ja pp s brojem. Koja je procedura da primi dijete. Moja lara ima 5 godina i do sad smo bile kod pedijatrice u Domu zdravlja u Preckom. Ponekad bi otisla kod dr. Grčić, ali kako smo se preselili na Jarun, ova dr. Regan na Knežiji, a jos tako hvaljena, puno bolje bi mi odgovarala.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Jel se može kod dr Regan privatno? Da li netko zna koliko bi to onda koštalo? Ja bih isto molila broj na PP.

  30. #30
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    mi smo kod dr.Vidović i ja sam njome zadovoljna, ali mi nasreću nismo imali nikakvih većih bolesti zasad. cijenim to što ne propisuje odmah antibiotike kao neki doktori, nego samo u krajnjem slučaju. da joj se objasnit sve kaj ju pitate...

  31. #31
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi smo jednom bili kod vidovic, jer je mijenjala hecimovic

    nije mi se zena nimalo svidjela, uvjeravala nas je da moramo bebi od 3 mjeseca obavezno davati caj svaki dan i vodu, jer sta ce jadno u vrticu kad ne bude htjelo caj pa tete nece znat sto ce s njim:?

    ukratko, ne cini mi se bas informirana o dojenju, a ima mi i neki pomalo sirovi pristup koji mi uopce nije u skladu s principima homeopatije

    nek se niko ne uvrijedi

  32. #32
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    mi smo jednom bili kod vidovic, jer je mijenjala hecimovic

    nije mi se zena nimalo svidjela, uvjeravala nas je da moramo bebi od 3 mjeseca obavezno davati caj svaki dan i vodu, jer sta ce jadno u vrticu kad ne bude htjelo caj pa tete nece znat sto ce s njim:?

    ukratko, ne cini mi se bas informirana o dojenju, a ima mi i neki pomalo sirovi pristup koji mi uopce nije u skladu s principima homeopatije

    nek se niko ne uvrijedi
    Potpisujem sve što je Meda napisala. Meni je živa tlaka kad ona mijenja Hečimovićku, svaki puta nakon njenog pregleda koji je bio onako nekako napola obavljen imali smo još većih problema. Možda se žena manje trudi ako zna da dijete nije njezin pacijent. :/

  33. #33
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    ozbiljno!? :shock: :shock:
    baš bed
    meni nije ništ spominjala vodu nikad, a da pregled nekad bude ubrzan, to je istina.
    meni je stvarno super to kako ne uvaljuje antibiotike (moja nećakinja je do 2 godine 7x bila na antibioticima za ništa) i što se ne izčuđava kad velim da sam dijete u čaju okupala (bolestan je bio)
    možda ste ju ulovili na loš dan, a možda je malo aljkava a da ja to nisam primjetila
    ne znam :?

  34. #34
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    meda, a kaj fali da djetetu daš vode? pa nekad je zaista samo žedno, a ne gladno

  35. #35
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Podržavam čuđenje za negativne komentare na račun dr. Vidović. Posebnu nevjericu upućujem na račun bočica, čajića i vrtića jer sam trostrukim iskustvom uvjerena da je protiv svega navedenog!

  36. #36
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    I ja sam bila na zamjeni kod dr. Vidović, kad je Hana imala 3 mj- nama je pak rekla da se beba nosi u nosiljci, u ležećem položaju i nikako drugačije (došla sam s maramom)

  37. #37
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    I ja sam bila na zamjeni kod dr. Vidović, kad je Hana imala 3 mj- nama je pak rekla da se beba nosi u nosiljci, u ležećem položaju i nikako drugačije (došla sam s maramom)
    Možda poludi na zamjenama? Meni je za Ivanicu rekla s mjesec dana OK ali ne predugo (npr. cijeli dan na Sljeme)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Nemam nikakvog iskustva s dr. Vidović ali možda žena govori ono kaj misli da pacijenti koji dolaze u suprotnu smjenu žele čuti

  39. #39
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Mislim da ćete teško naći pedijatra homeopata.
    Naime.......
    pedijatar= doktor medicine sa specijalizacijom iz pedijatrije - obrazovanje traje 10 do 11 godina. Koristi u liječenju postupke i preparate čija je učinkovitost znanstveno dokazana brojnim ispitivanjima na velikim brojevima ispitanika
    homeopata= osoba koja je završila školu homeopatije - obrazovanje traje dvije godine. Koristi u liječenju postupke i preparate koji se bez ikakvih znanstvenih dokaza smatraju korisnima jer je tako napisao prije 200 godina neki Hahnemann.
    Alopatska, zapadnjačka ili kako se već naziva medicina koja se uči na sveučilištima zna za homeopatiju i ne odbacuje ju u potpunosti, već primjenjuje principe homeopatije tamo gdje je dokazana učinkovitost.
    Homeopatija pak, bez znanstvenih dokaza o učinkovitosti, na temelju filozofije i anegdotalnih slučajeva izliječenja primjenjuje principe "liječenje istim u malim dozama" prilično nekritički.
    To mi se čini prihvatljivo kod stare osobe koja koja je teško bolesna i medicina joj ne može pomoći, pa "više nema što izgubiti".
    Ali na svojoj niti bilo čijoj djeci, u slučaju bolesti to ne bih prakticirao. Nekako ne bih volio da se moje dijete liječi na principima za koje u 200 godina postojanja ne postoje znanstveni dokazi učinkovitosti. Zato mislim da će biti jaaako teško naći pedijatra - homeopata........

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mujica,baš sam se pitala kad ću tebe naći i na ovoj temi .

    Mogao bi napomenuti kad si već tako dobro informiran da je homeopatija priznata medicina u većem dijelu Evrope.U Velikoj Britaniji postoje homeopatske bolnici i bolnice koje prakticiraju homeopatiju i alopatiju.
    Nijhova kraljevska obiteljima svog homeopata...

    Da je teško nači homeopata pedijatra to je točno.
    Trebao bi imati završen medicinski fakultet,specijalizaciju ,te fakultet za homeopate(koji usput budi rečeno traje četri godine i vrlo je opsežan).

    Ja se iskreno nadam da će uskoro doči vremena kad će homopatija biti službeno priznata u Hrvatskoj ,pa tko voli nek izvoli .
    Ja sam izbor već napravila.

  41. #41
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    vjerojatno znaš kolikim uvjetima moraju udovoljiti preparati koji s primjenjuju u medicini. Koliko opsežna pretklinička i klinička ispitivanja moraju proći i kasnije zadovoljiti u terenskim pokusima.
    Velika je mogućnost da sam neupućen, ali stvarno ne znam da homeopatske remedije prolaze takav postupak.....

  42. #42
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    vjerojatno znaš kolikim uvjetima moraju udovoljiti preparati koji s primjenjuju u medicini. Koliko opsežna pretklinička i klinička ispitivanja moraju proći i kasnije zadovoljiti u terenskim pokusima.
    npr. cjepiva

  43. #43
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Homeopatija pak, bez znanstvenih dokaza o učinkovitosti, na temelju filozofije i anegdotalnih slučajeva izliječenja primjenjuje principe "liječenje istim u malim dozama" prilično nekritički.
    mnogi se s time ne slažu, pogledaj npr ovdje http://www.otherhealth.com/archive/i...hp/t-5894.html

    (na samom linku ima još nekoliko linkova na tu raspravu, za one koje zaista zanima)
    NEW DELHI: It is no sweet pill. In fact, the Lancet report on homoeopathy, The End of Homeopathy has stirred a hornet's nest.

    Homeopathic practitioners in India say the credibility of a 250-year-old system can't be questioned just because a bunch of allopaths have different views on it.

    The article was published by scientists from the University of Berne, Switzerland, and had concluded that homoeopathy had the same medical value as placebos and was no better than dummy drugs.

    Homoeopaths say the conclusions are completely off the mark. "The study was based on random controlled trials (RCTs), while homoeopathy is a people-oriented system.

    Medicines are prescribed, based on individual traits and requirements. Unlike allopathy where one drug works on everybody with a particular ailment, here, 10 different combinations may be required for 10 patients with the same ailment," says Dr R K Manchanda, deputy director, Nehru Homeopathic Medical College and Hospital, Delhi.

    Tonsillitis alone has 100 different kinds of homoeopathic medicines.

    Therefore, the random controlled trials concept does not work here.

    "Is it right to check the effectiveness of one medical system using the meas ures of another, when the two systems are so different?" asks Dr Sunita Joshi, a practitioner.

    The absence of homoeopathy experts in the study team and the editorial board of the journal is another point of contention.

    Homoeopaths argue that the Lancet report was just a statistical paper based on random controlled trials lifted from the Internet and not based on actual tests.

    "What's more, in 1997, the same journal had published a report by German scientists that said homoeopathic drugs are 245% more effective than placebos. And now, this study. Which is correct?" asks Dr Mukesh Batra, Dr Batra's Positive Health Clinic.

    Homoeopaths also say the article included a list of clinical topics on which the survey was based, except paediatrics. This is the only field of medicine free of the placebo effect, and where data could show the unbiased clinical effect of each system.

    "Traditionally, homoeopathy works best among children. Also, if it wasn't effective, 100 billion people all over the world would not trust it," says Batra. Doctors say patients turning to homoeopathy have increased.

    In the last five years alone, Batra says, it has grown 25% all over the world. He claims he treats around 7,500 patients every month.

    In fact, the gap between allopathy and homoeopathy is not much.

    A recent paper titled Cost effectiveness and efficacy of homoeopathy in primary health care units of government of Delhi by Dr Manchanda and Dr Kulashreshtha says: "The average annual patient turnover in an allopathic clinic as against a homoeopathic one was 27,508 patients and 24,943 respectively."

    Experts however say the Lancet study might have dealt a body blow to the age-old system discovered in Germany.

    Practitioners however say homoeopathy still is the safest system as it has no side-effects.

    No wonder it remains the second-most popular system of medicine after allopathy. No wonder Manchanda is all for promoting it at the primary health care level too in order to minimise costs.

    Source link: http://timesofindia.indiatimes.com/a...-0,right-0.cms (http://timesofindia.indiatimes.com/a...-0,right-0.cms)
    bdw, "neki" Hahnemann je bio liječnik (koji je homeopatiju isprobao na sebi). više o njemu na http://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Hahnemann


    ma, ako mojem djetetu svaki, ali baš svaki put kad kuri i dobije homeop. lijek temperatura počne padati, ako je MM-u nakon homeopatske terapije spermatogram popravljen skoro 5 puta; ako sam se ja nakon hom. terapije riješila opetovanih upala sinusa, ako su mi djetetu tek nakon homeopatske terapije prestali izbijati čirevi po guzi (a popila je prije toga antibiotik, opet su se vratili i drugi put smo rabili samo homeop.), itd., itd. imam još razno raznih manjih i većih iskustava u bližoj okolini; nakon svega toga meni ne treba više znanstvenih dokaza.
    a uvjerih se da djeluje i na bebe i na životinje, pa možemo mi pričat o placebu...call it anecdotal evidence...

  44. #44
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mam ju

    btw, u austriji je hoomeopatija priznata metoda lijecenja. toliko o znanstvenim dokazima.
    + postoji sasvim solidan broj lijecnica i lijecnika koji su zavrsili i med. fakultete i hoomeopati su - kao npr. nasa pedijatrica i hno lijecnica.

    ja ljubim znanost i nemam nikakvih problema s tim da mi dijete uzima hoomeopatske pripravke, jer djeluju.
    i ako smijem biti i malo cinicna, uprkos "nepostojanju znanstvenih dokaza učinkovitosti", ja puno radje biram hoomeopatiju umijesto 10 antibiotskih terapija na godinu, kakve imaju djeca nasih prijatelja u hrvatskoj. s naglaskom da su to zdrava djeca, ali je eto uvrijezeno da se svaki kasalj i lagana temperatura porati s antibiotikom.

  45. #45
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    vjerojatno znaš kolikim uvjetima moraju udovoljiti preparati koji s primjenjuju u medicini. Koliko opsežna pretklinička i klinička ispitivanja moraju proći i kasnije zadovoljiti u terenskim pokusima.
    npr. cjepiva
    Apsolutno!

  46. #46
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    a uvjerih se da djeluje i na bebe i na životinje, pa možemo mi pričat o placebu...call it anecdotal evidence...
    Neki se s time zadovolje, neki ne....
    Ali je neobično da se isti ljudi zadovolje anegdotalnim primjerima, recimo to - iskustvenim dokazima za homeopatiju, a znanstveni dokazi iz znanstvene medicine im nisu dovoljni.
    Jer se kao, tu može manipulitati. Jer industrija hoće zaraditi na nezaštićenim pacijentima.
    A kolike su tek manipulacije moguće s tumaćenjem anegdotalnih slučajeva..... I kolike su tu tek zarade na zbunjenim bolesnicima.....

  47. #47
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    bdw, "neki" Hahnemann je bio liječnik (koji je homeopatiju isprobao na sebi). više o njemu na http://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Hahnemann...
    Znam.
    Bilo je tada doktora koji su kod živčanih žena provodili psihokirurgiju (blažu varijantu lobotomije) i koji su liječili zarazne bolesti blatom, konjskim izmetom itd..., ali od onda do sada je medicina napredovala.....

  48. #48
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    je, je, a postojao je i Bechamps , ne samo Pasteur...

  49. #49
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    The article was published by scientists from the University of Berne, Switzerland, and had concluded that homoeopathy had the same medical value as placebos and was no better than dummy drugs.
    ...ovo baš ne služi na čast homeopatiji
    Homoeopaths say the conclusions are completely off the mark. "The study was based on random controlled trials (RCTs), while homoeopathy is a people-oriented system.
    ....Ovo je stvarno blesav argument. Naravno da se različite people-oriented metode mogu uspoređivati
    "Is it right to check the effectiveness of one medical system using the meas ures of another, when the two systems are so different?" asks Dr Sunita Joshi, a practitioner.
    ...Definitely!!!!!!!
    "Traditionally, homoeopathy works best among children. Also, if it wasn't effective, 100 billion people all over the world would not trust it," says Batra. Doctors say patients turning to homoeopathy have increased.
    ......Ideeeeš! Pa koliko to milijardi ljudi ima na zemlji?
    Practitioners however say homoeopathy still is the safest system as it has no side-effects.
    ...i liječenje tuberkuloze ili raka debelog crijeva propisivanjem dvije čaše vode dnevno nema nuspojava...
    itd.....

  50. #50
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ali je neobično da se isti ljudi zadovolje anegdotalnim primjerima, recimo to - iskustvenim dokazima za homeopatiju, a znanstveni dokazi iz znanstvene medicine im nisu dovoljni.
    ako aludiraš na mene, nisam ta .
    rekoh da čak i da nema konkretnih dokaza, moje osobno iskustvo i ono iz bližnje okoline je previše uvjerljivo da bi bilo slučajno.
    što ne znači da ih nema.
    a znanstvenim dokazima iz znanstvene medicine vjerujem (dok se ne dokaže suprotno).
    ali me brine kad se teorije izvode ne na osnovu takvih dokaza nego na osnovu pretpostavki koje nisu zn. dokazane.
    možda se jednom uvjerim da je cijela priča oko cijepljenja zaista dokaziva, u tom slučaju se mogu posut pepelom.
    do sad me nije uvjerilo.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •