Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 461

Tema: kitite li bor?

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno kitite li bor?

    vidim da svi mahnito kupuju borove / jelke, peku se tone kolača, kupuju pokloni... ja sam se zadnjih nekoliko godina "povukla" iz tog kolektivnog slavlja.
    prvo je kikica stradala, onda sam ja imala neki "mali moždani" (nemrem se sjetit onih slova ), pa sam sad ostala bez posla.

    osim što više ne doživljavam božić / novu godinu / uskrs / valentinovo / noć vještica i kajjaznamkajjoš - počela sam se dobro osjećati u ovoj jednostavnosti. zapravo i ne vidim što bih trebala "slaviti" .


    da li sam (jedina) iznimka?
    crna ovca?
    bijela mačka na snijegu?

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    nisi crna ovca. eno moj bivši mi je dao bor. ni on ne kiti

    mi smo okitile bor još prošli tjedan i stajat će do veljače ili do kad njoj ne dosadi.
    božić ne slavim pa me ne puca neka euforija. ona je ionako kod njega pa ja idem prijateljima na ručak iako mi nije problem provesti dan sama.
    nova godina me još veseli, zapravi više me veseli što idem kući i što će biti savršen koncert, ali to ćemo se uvaliti mojima pa mama preuzima pripremu kolača i ostalog. već sam izrazila želje i prohtjeve

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kitimo, jer je to trenutak kad sam ko dijete.
    Sretna sam, svadjam se oko ukrasa....
    To je rijetki trenutak kad se tako osjecam
    Za dosta kuglica i figurica znam kako su stigle u nasu kucu pa se u tom trenu sjetim i dragih ljudi.

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mi kitimo, djeca ne bi bila sretna da je drukčije. Mali je posebno sretan jer je ove godine samostalno izabrao bor.
    Htjeli smo uzeti umjetni ali djeca su se usprotivila.

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    hm... ja sam sve ukrase podijelila... bilo je nekih 5-6 velikih vrećica.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kitimo bor, imamo umjetni radi psa, kupujemo poklone, pečemo kolače, ne radimo to mahnito nego normalno, ne potrošimo više nego što možemo (a ne možemo puno), ne prejedamo se, ne napijemo se, ne pečem tone kolača nego tri vrste, Božić provedemo sa obitelji, posjetimo prijatelje, odemo u kino, prošetamo po gradu ..

  7. #7
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da svi mahnito kupuju borove / jelke, peku se tone kolača, kupuju pokloni... ja sam se zadnjih nekoliko godina "povukla" iz tog kolektivnog slavlja.
    prvo je kikica stradala, onda sam ja imala neki "mali moždani" (nemrem se sjetit onih slova ), pa sam sad ostala bez posla.

    osim što više ne doživljavam božić / novu godinu / uskrs / valentinovo / noć vještica i kajjaznamkajjoš - počela sam se dobro osjećati u ovoj jednostavnosti. zapravo i ne vidim što bih trebala "slaviti" .


    da li sam (jedina) iznimka?
    crna ovca?
    bijela mačka na snijegu?
    Slično je i kod mene. Tj. kitim, mali i vrlo jednostavan, i to samo iz tradicijskih razloga.
    Mene zapravo strah božićnih blagdana. 2010. mi je mama stradala u prometnoj uoči Božića, 2011. šogorica umrla od karcinoma, 2012. brat završio na aparatima i u komi, sve oko Božića.
    Mislila sam da ću se bolje osjećati u ovo doba godine sad kad je stiglo dijete, ali nije se ništa promijenilo (bar zasad).
    I ne pečem tone kolača, prošle godine sam napravila cheesecake koji sam onda danima jela sama.
    Jedino čemu sam se veselila je što skraćeno radim u radne dane, a i višku neradnih dana.

  8. #8
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Sorciere, šta se dogodilo Kikici?

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    U ovo božićno vrijeme, što sam starija, manje vremena trošim na čišćenje stana i pravljenje kolača, a više na preispitivanje sebe, odem na ispovijed, razmišljam o mogućnosti poboljšanja sebe kao osobe..da budem podnošljivija okolini
    Bor se okiti obavezno, idemo na mise, obilazimo obitelj i prijatelje i ove dane se malo opustimo.
    Napunimo se pozitivnom energijom i obnovimo vjeru.

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    I ne pečem tone kolača, prošle godine sam napravila cheesecake koji sam onda danima jela sama.
    ja sam prestala raditi kolače kad sam došla u sličnu situaciju...

  11. #11
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ja sam totalni freak sto se toga tice. Bor je okicen, ima 20 dana, u kolacima/tortama uzivam, pa pecem za sebe, za moje, prijatelje, ma tko god pozeli. Ali, zapravo moram biti iskrena, jako volim ovaj dio godine i zbog svog rodjendana, a to je bas na Bozic i ne dam da mi nitko to dira. Mozda se i vise zbog rodjendana okupljamo kod mene, nego zbog Bozica, ali ja to dvoje ne mogu razdvojiti i naprosto obozavam ovaj mjesec

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa Vidi poruku
    Sorciere, šta se dogodilo Kikici?
    http://www.jutarnji.hr/vjekoslav-ced...i-bod/1027635/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da svi mahnito kupuju borove / jelke, peku se tone kolača, kupuju pokloni... ja sam se zadnjih nekoliko godina "povukla" iz tog kolektivnog slavlja.
    prvo je kikica stradala, onda sam ja imala neki "mali moždani" (nemrem se sjetit onih slova ), pa sam sad ostala bez posla.

    osim što više ne doživljavam božić / novu godinu / uskrs / valentinovo / noć vještica i kajjaznamkajjoš - počela sam se dobro osjećati u ovoj jednostavnosti. zapravo i ne vidim što bih trebala "slaviti" .


    da li sam (jedina) iznimka?
    crna ovca?
    bijela mačka na snijegu?

    Joj i ja bi tako!!! Nisam vjernik, pa ne vidim ni ja sta bi slavila. Samo radi tradicije mi nema smisla, jer ovo kako se danas slavi bozic mi nema bas puno zajednickog sa smislom bozica - hrpetine poklona, milioni kolaca i zderacina. Fali mi ona poveznica sa vjerom, dok konzuma ima previse. Da si ja smijem sama osmisliti bozic, to bi sasvim drugacije izgledalo. Al evo, pokleknula sam pred ocekivanjima familije, a okitim bor, jer bi mi inace sveki dosla, dovela me do zivcanog sloma i okitila ga sama. A i curka se veseli, pa sve to radim ugl. zbog nje.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mi smo od bora visokog 4 metra i ručno rađenih ukrasa, preko niza borova s korijenom koje smo zasadili na gruntu, došli do kartonskog bora i ukrasa koje je radila Smjehuljica.
    Možda sutra kupimo neki mali bor i okitimo ga, samo zbog nje... ali meni je pun kua svega... jedino što sam se potrudila da svi dobiju puno darova jer volim ceremoniju dijeljenja i otvaranja darova... naravno darovi su simbolični, mahom doma rađeni ili do 30 kn. I... sad se itekako isplatilo moje gomilanje okvira za slike, malo sam ih pofrabala i stavila unutra fotke i sl..

  15. #15
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    ja volim ovo vrijeme, bor je okićen ima već 10-ak dana i svakodnevno uživamo u njemu. ne pretjerujem s kolačima, jelom i pićem, posjećujemo se međusobno i družimo i to mi je super...

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Uh-puh , i ja sam dugo vremena radila neke stvari "zbog familije" . sad sam im uspjela objasniti da oni kod sebe rade što god im paše, a da ja kod sebe ne moram raditi to što NJIMA paše.

    prije više od 10 godina, upoznala sam jednu divnu amerikanku, dr. janelle barlow. ona mi je prva pričala o tome kako je prestala s formalnim obilježjima takvih blagdana, i kako se osjeća puno bolje, bez nekog pritiska. rekla je da te dane provodi u miru i odmaranju. meni je to tada bilo jako čudno, no moram priznati da ju sad razumijem .

  17. #17
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    A ono, kitimo neki minijaturni bor, ne zato što slavimo Božić, jer ne slavimo, već zato jer je meni kićenje bora ostalo iz djetinjstva sinonim za Novu godinu pa mi je fora da mi nešto svjetli u kutu. Poklone isto vezujem za NG. Kolače nisam spekla, budem sutra jednu vrstu, za par dana drugu. A na Božić idemo na ručak kod svekija jer je njima ok okupit djecu i unuke pa nas nahrane i napoje. I tako nas sljedeća dva tjedna svakog neradnog dana netko nahrani zato što se ili slave neki blagdani ili se imaju rođendani. Mi nemamo ništa protiv, volimo biti pozvani

    A da sam malo nostalgična prema "proslavama" od prije koju godinu, jesam... (izađeš i ubiješ se).

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    lol zuska
    sorciere, a što onda slavite ako ništa ne slavite? :D
    rođendane?
    ja obožavam ovo doba godine, obožavam.
    a doma smo uvijek slavili božić, svi ovakvi nevjernici kakvi jesmo i bakalar i fritule za badnjak i sve po ps-u.
    al ja volim tradiciju. a to sam prenijela i na moju djecu. ove godine moja mama ne radi bakalar za badnjak jer je bila na putu, a inače smo svake godine kod nje na bakalaru. i j je danas izjavio onako tuzno - raspada nam se familija lol

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa sad kad pitaš - uglavnom niš ne slavimo.
    ja sam prestara da slavim rođendan , kikici se ne da.

    kolače jedemo kad nam se jedu, poklone s familijom razmjenjujemo stalno...
    družimo se kad nam paše, a ne u "nametnutim" danima.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Da, kitim , i mahnito kupujem ( ok, ne bas mahnito, ali dobro zvuci), zamatam poklone , hodam po crkvama gledati jaslice i kuham za 14 ljudi svaki Bozic vec godinama.
    Lastane, ima li mi spasa?
    :D

    Meni je ok, ako netko to ne cini. Svaka obitelj ima pravo smisliti svoje tradicije.
    Eto , nasa je ( trenutno ) sirova klasika.

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    vidim da smo janelle i ja usamljene u ovoj priči...

  22. #22
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ajde, malo mi je lakše kad vidim da nisam jedini grinč na ovim prostorima. baš sam maloprije virnula na topic o božićnim kolačima i pobjegla glavom bez obzira. ko i s one teme o vježbanju

    bor smo čak i okitili i to zahvaljujući kćeri kojoj je to još uvijek bitno. ali ne slavimo božić. više radi običaja. da se mene pita, i to bi preskočila. dok su djeca bila manja nekako bi se i uspjela ufurati u sve to, ali otkad su oni poodrasli ovo je doba koje bi najrađe prespavala.

    jedino mi je drago zbog dočeka nove jer obično budemo s ekipom pa se malo otkačimo iako mi nekad neobavezni provodi budu puno bolji od tih novogodišnjih.

    na sam božić imamo običaj otkad su se djeca rodila jednu godinu biti kod mene na ručku, a druge kod sestre. ništa specijalno, ali se običaj nekako održao. ovu godinu mm radi peku pa ću valjda samo salatu napraviti. a neki kolač će možda kćer sklepati sutra ako se ne bude zadržala negdje s dečkom. ionako trebamo paziti na kalorije

    uglavnom, ovo vrijeme me raduje jedino utoliko što znam da su dani sve duži i da će brzo proljeće i ljeto.

  23. #23
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    a i bubi mi je u depresiji zbog ovih glupih petardi pa mi je i zbog njega muka. htjela sam malo prije s njim izaći vani, ali se nije dao iz stana. pokušat ću malo kasnije kad ovim pucarošima ponestane municije. što je stariji to mi je jadničak osjetljiviji. a vani roka li ga roka

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ma daj, vec ima pucanja kod vas.
    u mom kvartu se puca samo za Novu.

  25. #25
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj, vec ima pucanja kod vas.
    u mom kvartu se puca samo za Novu.
    e, da je bar kod nas tako.
    ovdje već danima ne prestaju. čini mi se da je ipak nešto manje nego prijašnjih godina, ali ovaj moj dlakavac je pod stare dane postao ko mimoza pa se sav trese čim i u daljini čuje da pukne. uglavnom, još jedan od razloga zašto ne volim prosinac.

  26. #26
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    uuu ja volim, pravo ovo sto uh-puh ne voli. okitili smo bor na početku decembra, danima smišljam jelovike, volim da mi svi dodju, volim ici drugima, volim kupovati poklone, obožavam ih umatati, sutra od doručka krećem, palačinke i vruća čokolada za klince, stare ploče elle fitzgerald, gužva po gradu, fali mi nešto u zadnji tren, ma i to volim...ma sve volim, a najviše mi stalo da tu neku djed mraz čaroliju prenesem klincima, uglavnom za jednu ateistkinju konzumiram konzumeristički božić baš žestoko. jedino se vježbanja ne odričem
    Posljednje uređivanje od sasa : 24.12.2014. at 00:22

  27. #27
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    mislim da to ima veze i s time kolika su nam djeca. već sam prije rekla da je meni sve to bilo draže kad su ovi moji bili mali i uživljeni u sve to. možda se i ja opet navučem ako doživim unučad mada, čisto sumnjam. ja sam pravi ljetni tip i draže mi je sto puta pivo s ekipom kraj plaže nego sve delicije ovog svita u ove zimske dane.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    pa sad kad pitaš - uglavnom niš ne slavimo.
    ja sam prestara da slavim rođendan , kikici se ne da.

    kolače jedemo kad nam se jedu, poklone s familijom razmjenjujemo stalno...
    družimo se kad nam paše, a ne u "nametnutim" danima.
    Evo! Ni ja ne bi slavila svoj rodjendan, al zadnji je prosao tako da je sveki, kad je cula da necu kupiti tortu, otisla u ducan, kupila tortu i sampanjac ( koji ne volim, al se na svakom hebenom rodjendanu mora piti, nema da nema sampanjca) i nacrtala se kod nas. Ma trubim ja njoj svake godine da ona kod sebe kako ona hoce, a ja cu kako ja hocu, al nema vajde. Uzalud vam trud sviraci.

  29. #29
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ne kitimo, ljepota ziva jer nemamo sto cistiti kad zavrsi cijela tarapana. za blagdane idemo drugim clanovima obitelji u posjetu i to mi je lijepo.

  30. #30
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    uuu ja volim, pravo ovo sto uh-puh ne voli. okitili smo bor na početku decembra, danima smišljam jelovike, volim da mi svi dodju, volim ici drugima, volim kupovati poklone, obožavam ih umatati, sutra od doručka krećem, palačinke i vruća čokolada za klince, stare ploče elle fitzgerald, gužva po gradu, fali mi nešto u zadnji tren, ma i to volim...ma sve volim, a najviše mi stalo da tu neku djed mraz čaroliju prenesem klincima, uglavnom za jednu ateistkinju konzumiram konzumeristički božić baš žestoko. jedino se vježbanja ne odričem
    Tako sam i ja ranije... osim bora koji smo kitili na badnjak, jer je MD-u tako po volji..
    Ali, darove sam smišljala tjednima, jelovnik isto... pa umatanje darova, svi su darovi morali biti u istom papiru... Čak sam starce tjerala da darove koje su donijeli prepakiraju u taj moj papir. Jedne godine sam našla jedan fora papir sa starinskim uzorkom, ali sam da bi još ljepše izgledao umotavala u taj papir + celofan...
    A danas će biti super ako se sjetim na vrijeme lignje izvaditi iz leda.

    MD-u je Božić bitan... meni nije, meni je NG... i on mi nikako ne vjeruje da je tako... ja bi sve ovo rađe za NG... u mojoj obitelji smo imali svečanu večeru za NG. Ali voljela sam sav taj kičeraj... sad mi ide na živce. Priznajem, možda mi ne ide na živce, koliko nemam vremena, pa me prolazi volja za bilo čim.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Sve manje i manje kako su djeca veća ..... to meni stvara pritisak i nervozu
    i umjesto da uživam , ja živčana jer radim i ne stižem sve što planiram...

  32. #32
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji klinci su jos mali, i jos uvijek se vesele djedu mrazu (kod nas se tako zove ) pa cemo zbog njih okititi mali umjetni bor, povjesati ukrase po kuci i upaliti lampice (volim lampice)
    Kolace nisam ispekla niti jedne, jucer je malo stan pospremila teta cistilica (nista vise nego i inace), ja danas radim skraceno i kad dodjem doma izvadit cemo bor, objesiti ukrase i pustiti malo bozicnih pjesmica, pa otic kod sveki na veceru. Na mise ne idemo ni inace pa ni veceras.

    Mozda ispecemo koje kolace ovih dana, klinci se tome vesele a ja cu imati vise vremena. Ako ce nam se dati. :p

    Dok nismo imali klince godinama nismo kitili bor, samo bi uzivali u ljencarenju...

  33. #33
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja imam petogodišnjaka koji vjeruje u djeda mraza tako da se mi ne brojimo, naravno da je atmosfera na maksimumu
    bolje da ni ne znate koliko sam pogledala youtube tutoriala o kićenju bora ali mi je prekrasan, već 10 dana mu se divim

    imala sam neke faze kad mi se nije dalo to nešto posebno slaviti, ali ono što mi se nije svidjelo je što su mi onda ti dani isti ko i svi ostali. na kraju mi ipak bude draže kad slavimo (blagdane, rođendane, godišnjice braka, štogod), kad se malo potrudimo da ti dani budu posebni i drugačiji, jer mi je inače sve previše isto: poso, kuća, tjedan, vikend.. dodatni faktor je što je moja obitelj raštrkana po raznim gradovima i državama, pa nam dobro dođu te prigode kad se bez isprika svi okupimo za istim stolom.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    kitim s djecom bor, to me podsjeća na djetinjstvo. ove bih godine najrađe sve to preskočila i prespavala, da me netko probudi kad sve ovo bude iza nas. mama je u bolnici, tati je svaki od ovih dana možda posljednji, što da slavim ove godine? sav taj ugođaj prolazi mimo mene, a i ovo malo što me pogodi preko tv-a (jer sam uglavnom kući, budući da sam još s nogom u gipsu, što me dodatno komira, ako je to uopće moguće) više me nervira nego podiže raspoloženje.
    ali, načelno, volim i održavam tradiciju, sviđa mi se to nešto u zraku, ma koliko ponekad bilo umjetno i konzumeristički, volim ta druženja, izlaske, čestitanje, dobre želje...zapravo kad ljudi nastoje biti dobri i ljubazni...trenutno ja zaista nisam dobro društvo i ne mogu to biti, morat ću se večeras prisiliti da djeci pomognem kititi bor, sve ću nekako "odraditi", ali... onda se sjetim koliko je još ljudi u takvim ili još gorim problemima pa se posramim sama sebe i nabacim smješak i napravim kolače koje moji smažu prije vremena i tako...

  35. #35
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I mi kitimo, baš guštamo u tome, pogotovo klinci. Jedino kuhati ne volim, pa i ne kuham, ionako smo kod mojih na bogovskoj gozbi
    a darovi su posebna priča, obožavam ih i kupovati i dobivati.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Slično je i kod mene. Tj. kitim, mali i vrlo jednostavan, i to samo iz tradicijskih razloga.
    Mene zapravo strah božićnih blagdana. 2010. mi je mama stradala u prometnoj uoči Božića, 2011. šogorica umrla od karcinoma, 2012. brat završio na aparatima i u komi, sve oko Božića.
    Mislila sam da ću se bolje osjećati u ovo doba godine sad kad je stiglo dijete, ali nije se ništa promijenilo (bar zasad).
    ma promijenit će se kad ti dijete (djeca) malo više bude svjesno svijeta oko sebe.
    meni je sa nemilim događajima oko Božića bilo slično kao i tebi, ali dolaskom djece
    i s njihovim entuzijazmom situacija se je skroz promijenila.
    mada u meni uvijek strah pomalo ostaje.

    bor kitimo oko 5.12., i to nam je posebna svečanost, a onda kod bake i prabake na sam Badnjak
    kako se je to nekada radilo. To me vrati u djetinjstvo jer sam i ja bakama na Badnjak kitila bor (i uvijek razbila po koju
    prekrasnu, staru kuglicu).

    ja inače pečem kolače i ostalo, ali za Božić se totalno pretvorim u malo dijete i uživam u onom što su napravile
    sveki, mama, baka...sa mojim minimalnim doprinosom.
    moja baka tradicionalno peče iste kolače i kekse (pored ostalih npr. londoneri, vanilci, žarbo kocke) već skoro cijelo stoljeće i
    moja se djeca unaprijed vesele baš njima.
    znam da će jednog dana i to biti drugačije pa sad još uživam dok je ovako.

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    U ovo božićno vrijeme, što sam starija, manje vremena trošim na čišćenje stana i pravljenje kolača, a više na preispitivanje sebe, odem na ispovijed, razmišljam o mogućnosti poboljšanja sebe kao osobe..da budem podnošljivija okolini
    Bor se okiti obavezno, idemo na mise, obilazimo obitelj i prijatelje i ove dane se malo opustimo.
    Napunimo se pozitivnom energijom i obnovimo vjeru.
    isto tako.
    i nastojim otići na barem pokoju zornicu i onako rano u jutro se susresti sa Gospodinom i samom sobom.
    poslije zornice se osjećam kao da sam pročišćena, tako slobodna.
    i onda cijeli dan na poslu nema one gorčine, ljutnje i sl.

  37. #37
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    riječanka

    inače, jedino ovo
    jucer je malo stan pospremila teta cistilica
    mi fali da budem potpuno slobodna od nervoze.
    kuhanje mi ne stvara nervozu, kićenje isto tako, pokloni bože sačuvaj da nervoza. to mi je sve neopisivi gušt.
    jedino čišćenje ne podnosim, al bože moj, svo zlo s tim, negdje moraš malo fasovat.

    a još ove godine četvrtak božić, pa doma do ponedjeljka, kud ćeš bolje.
    a šušur u gradu.
    i to u rijeci, a čujem da je zagreb prepredivan.
    pa onda u ovo doba godine sve te završne priredbe, sportski turniri, revije, na poslu svako malo neko nešto slavi...

    ma kako ne voljeti prosinac?

  38. #38
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    O joooj, nisam znala.
    Nadam se da se Kikica oporavila.

  39. #39
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    znači za sad - MC i ja...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    mi čak jedemo hladetinu za Božićni doručak,
    baš me zanima jel se još netko drži toga običaja
    (ili je li nekome uopće to i bio običaj)?

    djeca se svake godine iznova čude tom želeu od mesa,
    ali baki i prabaki (a i meni pomalo) je to must have.

  41. #41
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    i mi kitimo,cijela kuća je u nekim božićnim đinđama. Kod mm to je pravi vjerski blagdan,u mene više kićerica pa se nadopunjujemo.evo ja sam nakitila bor a on sad slaže jaslice!
    jedino uz trenutačnu trudnoću i veselog dvogodišnjaka imam manje energije.

  42. #42
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kod nas je bor okićen evo već 2 tjedna. Umjetni, bijeli. Meni je to fora (pogotovo od kad imamo umjetni, pa je i pospremanje jednostavnije), a kitimo ga tako rano zbog klinca.

    Inače prije smo kitili puno kasnije, nakon Božića. Razloga za to je puno: ne slavimo Božić, a dalo se baš na Božić naći neprodanih borova, ovih prirodnih, besplatno.
    Bor nam obično stoji dok se netko od nas ne odluči pospremiti ga... nikome se ne da...

    Kod nas se slavi NG i pokloni se dijele za NG. Tako je bilo uvijek i dok sam bila klinka, a i kod mm-a isto tako. Baš smo se našli.

    Kolače pečem, kao i uvijek kad imam vremena. samo što eto, sad u 2 tjedna ima puno neradnih dana, pa ispadne da i više kolača napravim. Volim praviti kolače, a moji ih vole jesti.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Riječanka

    sorciere priča je koma, ali hvala bogu da ti je kćer ok.

  44. #44
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    A ja imam traume iz djetinjstva zbog Bozica bez poklona. Nije da nismo imali novaca za poklone, nego to jednostavno nije bio obicaj. Bor se kitio, radio bogati rucak, na Badnjak riba i obavezno u crkvu. Nekoliko puta.
    A ja, isprazna kakva jesam :D patila za filmovskim Bozicima.
    Zato sad kupujem poklone (onima koji njurgaju da je to nepotrebno, vise ne kupujem, ko im kriv), radim kucice od tijesta, bor kitimo pocetkom prosinca i ostaje skoro do proljeca, lijepimo naljepnice po prozorima, gledamo Bozicne crtice. Klinka i ja bas uzivamo, a MM njurga (nije on neki duhovni tip, samo voli njurgati), ali, sam si je kriv :D
    I meni se dogodilo nekoliko ruznih stvari u Bozicno vrijeme, ali ne odustajem od sve te pompe.
    Jedino mi zao sto kcer cudno reagira na ribu, pa nemam prilike nauciti raditi bakalar.

  45. #45
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    mi čak jedemo hladetinu za Božićni doručak,
    baš me zanima jel se još netko drži toga običaja
    (ili je li nekome uopće to i bio običaj)?

    djeca se svake godine iznova čude tom želeu od mesa,
    ali baki i prabaki (a i meni pomalo) je to must have.

    Vis, hladetinu sam skroz zaboravila. To se kod nas jelo poslije polnocke. Glodale se nogice i repici.
    E to mi fali.

  46. #46
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Kod nas će biti bor, prvenstveno za dijete. Popodne mu stiže deda koji je izrazio želju kitit bor s unukom, pa neka uživaju.

    Kolač sam napravila jedan rano jutros ali smo ga malac i ja pola već pojeli za doručak : )

    Općenito ove dane doživljavam prvenstveno kao dane u kojima se malo stane s poslom, obavezama i rutinom, opusti se i druži s obitelji.

  47. #47
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Sorci, protrnula sam kad si napisala da je kcer stradala.
    Drago mi je da je dobro ❤️

  48. #48
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa da je dobro - baš i nije. ali guramo nekako....
    dobro je to što je ostala živa. spasilo ju je dugogodišnje treniranje tekvondoa, i sportski organizam. tako kažu doktori. inače... ne želim ni zamisliti.

    al to nije tema .

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    znači za sad - MC i ja...
    PreCjednica kluba i drugarica Tajnica ....
    Mogu se ja upisati kao pridruženi član?? Samo girlanda od pravog bora jer volim taj miris u kući i dvije torte jer imamo i dva rođendana u užoj obitelj u tri dana blagdana, a slavljenici odabiru slaviti ih za Božić. Gužvu zaobilazim u velikom luku, shoping-centre još više kao da tamo vladaju kuga i kolera (:necijepljena: ), rođendanski pokloni kupljeni odavno i umotani u papir neblagdanskog uzorka, đinglbels kao i samukućijedandvatriičetiri mi uzrokuju urtikariju i jedino što me zaista jaaaaako veseli je višednevni kolektivni godišnji odmor. Ustvari bih najradje od svega toga pobjegla u planinu. Ili u tople krajeve, vatever.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    znači za sad - MC i ja...
    Mozete pribiljeziti i mene.

    Ne slavim, ne kitim, ne spremam, ne pecem i sada sve racunam hocu li stici jos danas u ducan nabaviti ista od hrane za sutra da ne ostanemo potpuno gladni jer su ducani sutra zatvoreni, a zalihe su mi na nuli...

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •