Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Promjena rasporeda cijepljenja?!

  1. #1
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno Promjena rasporeda cijepljenja?!

    Zvala sam pedicu za sistematski i cijepljenje s godinu i pol (bila mi frendica tako) i kaže mi ona da se cijepi s 22 mjeseca i da je tad i sistematski, da s godinu i pol nema ništa . To bi trebalo biti kombinirano cjepivo DTaP-IPV-Hib koje, po rasporedu cijepljenja, ide 6-12 mjeseci nakon treće doze DTaP-IPV-Hib (izvor http://www.zzjzdnz.hr/hr/usluge/cije...enja?&l_over=1). E sad, treća doza ide sa 6 mjeseci pa mi nije jasno kako onda četvrta ide tek sa 22 mjeseca.

    Molim dobre duše pojašnjenje.
    Posljednje uređivanje od phiphy : 30.12.2014. at 10:55

  2. #2
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    phiphy ne znam možda je tvoja pedica nešto pogriješila ili ima drugačiji raspored jer naša je naručila J. na docjepljivanje sa 18 mj. za DTP, eto baš pogledala u knjižicu u 3. mj. imamo termin

  3. #3
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Cetvrta doza treba ići u drugoj godini života, obično s godinu i pol. I to se nije mijenjalo. Mijenjalo se vrijeme za petu dozu koja je inače išla u četvrtoj godini života, a sad je prebačeno na navršenih 5.

    Pedica ti je ili nešto krivo razumjela, ili, što je isto moguće-da im nedostaje cjepiva, s obzirom da je imunološki u banani, svako malo fali neko cjepivo, pa ti to nije htjela reći-nego te pomakla za kasnije.
    Ako te to brine, neće se ništa dogoditi ako ne cijepite točno u tom periodu od 6-12 mj. Dijete ima zaštitu

  4. #4
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    I ja se dala u iščitavanje Provedbenog programa obveznog cijepljenja u 2014. pa sam vidjela da promjena nema osim ove koju navodiš.

    Ne brine me zaštita, nego volim da je sve po PS-u. Ako je netko napisao da treba biti od 6-12 mjeseci, onda ja želim da to tako bude. Jer, valjda je bitno ako je tako napisano. Da nije bitno, rekli bi tijekom 2. godine života i 6 mjeseci od 3. cijepljenja.

    Pokušavam dobiti pedicu pa ću pitati.

  5. #5
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    A vidiš kako su promijenili ovu petu dozu. Pomakli je za min. godinu i pol. Umjesto sa cca tri i pol, prima se tek sa punih pet.
    Znači, očito nije bas tako bitan taj raspored...a i neke su zadnjih tjedana otkazivali jer fali nekih cjepiva...

  6. #6
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Pitala, sestra mi je rekla da se kod njih to tako radi već duže vremena i da cijepe s 22 mjeseca . Ne znam čemu onda ova uputa do 12. mj. ako je se ne pridržavaju?!

  7. #7
    1 Mandarina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Mi smo to cjepivo (i usput sistematski odradili) s 27 mjeseci i nije bilo problema iako nam je receno da ga primimo s 18. Ocekivala sam da ćemo dobit bukvicu di smo dosad

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se dala u iščitavanje Provedbenog programa obveznog cijepljenja u 2014. pa sam vidjela da promjena nema osim ove koju navodiš.

    Ne brine me zaštita, nego volim da je sve po PS-u. Ako je netko napisao da treba biti od 6-12 mjeseci, onda ja želim da to tako bude. Jer, valjda je bitno ako je tako napisano. Da nije bitno, rekli bi tijekom 2. godine života i 6 mjeseci od 3. cijepljenja.

    Pokušavam dobiti pedicu pa ću pitati.
    To sto je netko napisao 6-12 mj. ne znaci da je u kamenu zapisano.
    Te stvari se mjenjaju svake godine ( kao sto je ove godine pomaknuta peta doza za dvije godine).
    Ako zastita postoji ( a postoji ) uopce se ne bih uzrujavala zbog razlike od 4 mj.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.12.2014. at 15:05

  9. #9
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Jbg, ja nisam od improvizacije. Al' dobro, tu smo gdje jesmo, pravila su tu kod nas da se krše, boleštinu neku, velite, pobrati neće pa ću se scoolirati i čekati da nam dijete napuni 22 mjeseca.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    moj se je trebao cijepiti s 3,5 go, pa je ped rekla da je to pomaknuto (novi zakon od 9 mj) na 4.5 god. Sva cjepiva se pomiću za 1 god.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •