Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 155

Tema: novogodisnja obecanja

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Sve vas čitam i suzdrzavam se...
    Dva stana, dvije supe, garaža, ormar na hodniku... Sve puno stvari osim stana u.kojem živimo.
    I još držimo auto iz 1972 pred kućom jer se md ne može dogovoriti sam sa sobom što će s njim.
    A sve mi/nam treba.

  2. #52
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Salicu s onom curicom koja lovi leptirica necu
    uf kakav biser u kolekciji, prekrasno
    ako se ikada poželiš riješiti, tu sam.

    "problem" sa šalicama je nerješiv,
    svaku od njih vežem za nešto.
    barem polovicu je kćer donijela sa putovanja - iz NY, chicaga, toronta, niagarini slapovi,
    milano, beč, ljubljana... kako to baciti?! nema šanse, nikada.
    jednu od kolegice s posla s kojom više ne radim, baš krasno prozirna,
    jednu neobičnog oblika od prijateljice, jednu mickey mouse - poklon iz amerike,
    neku ljubavnu isto negdje izvana, dvije ogromne široke iz kojih možeš i juhu jesti,
    jednu jutarnji list staru sigurno 16-17 godina, jednu unicef koju je mali dobio za prvi roćkas,
    jednu rozu, ta mi je najbezveznija, ali lijepo stoji u chicago šalici...
    tih pojedinačnih ima sigurno oko 25 i točno se zna koja u kojoj stoji.
    onda jedan kompletić koji uopće ne koristimo, ali me veže za jednu divnu šetnju gradom
    sa kćerkom prije nekih 10-ak godina, jedan komplet koji sam kupila kad smo uselili u ovaj stan,
    jedan komplet poklon od mame.
    najnovije u kolekciji dvije šalice iz ikee, one dugačke što izgledaju kao puding,
    dvije iz razloga jer nemam mjesta za više.

    znači osnivamo udrugu ŠuŠ

  3. #53
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sve vas čitam i suzdrzavam se...
    Dva stana, dvije supe, garaža, ormar na hodniku... Sve puno stvari osim stana u.kojem živimo.
    I još držimo auto iz 1972 pred kućom jer se md ne može dogovoriti sam sa sobom što će s njim.
    A sve mi/nam treba.

    kaos u prostoru stvara kao u mojoj glavi,
    bacam bez beda ono što mi ne treba.
    ako mi je neka stvar baš jako važna, a više mi ne paše u prostoru,
    onda ide u kutiju i u podrum, ali to su stvarno rijetke stvari.

  4. #54
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    radije bi običnije,ak mogu birati
    Imas pp

  5. #55
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku

    kaos u prostoru stvara kao u mojoj glavi,
    bacam bez beda ono što mi ne treba.
    ako mi je neka stvar baš jako važna, a više mi ne paše u prostoru,
    onda ide u kutiju i u podrum, ali to su stvarno rijetke stvari.
    Tamo di živimo je skoro minimalizam, ako izuzmemo igračke.

  6. #56
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Joj, salice! Ne dirajte mi salice. Nas je troje, a imamo barem 50 razlicitih salica.
    Najdraze su mi one sto su isle uz jacobs kavu i ne mogu preboljeti sto sam dvije propustila.

  7. #57
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    I kod mene je salica u salici, i onda opet u salici... tri etaze. Ali to su sve nekako salice koje se i koriste... neke su velike, pa kad mi treba 3 deci kave, dobro dodju. Neke imam samo da mjerim kolace ciji su recepti na salice... neke su deci i pol, pa je to kad gosti dodju za kavu. I tako, svaka ima svrhu. Tu se bas ne bi naslo viska a da netko u kuci ne bude zakinut.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Joj, ja imam te Jacobs šalice..pa stalno gledam da bi ih najradije bacila kako su prešarene..nemoj za njima žalit

  9. #59
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, ja imam te Jacobs šalice..pa stalno gledam da bi ih najradije bacila kako su prešarene..nemoj za njima žalit
    Nemoj baciti, prodaj meni ako su to one koje nemam. Toliko su mi drage da ih ni u perilicu ne stavljam da ne izblijede. :bolesnik:

  10. #60
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Kod mene kuhinja zatrpana pvc kesama. Nemam naviku da ih bacam, kad otvorim donju ladicu ladicara, bukvalno iskacu. I cuvam jos nesto - plasticne kasicice raznoraznih sirupa. Eno puna zdjelica (smajlikojiimakesunaglavi ali kucam sa moba pa nemrem metnut').

  11. #61
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja ne volim puno stvari i sretna sam kad odnesem vrecicu stvari koje mi ne trebaju van. Neki sam dan kutiju s fotkama preslozila i tu su se nasle neke skripte za UNIX i za tecaj spanjolskog. Bas sam to veselo odnijela do kante.
    I planiram sad jos svasta pobacati, al ne volim slagati stvari, a to ide jedno s drugim. Nema to slaganje i bacanje s Novom godinom veze, nego s malo vise vremena.

    (Plasticne vrecice nisu od PVC-a, nego PE-a ili polietilena.)

  12. #62
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Novogodišnje odluke?
    Da.
    Sad su mi na redu one iz 2006.

  13. #63
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja bih htjela da imam osam istih salica, casa, tanjura i kraj. Imam ih malo vise, i povremeno gledam kako nagovoriti muza da se rijesimo jos malo toga - i ide nam, malo po malo, imamo sve manje stvari (a uopce nemam salica u salici situaciju - no svejedno kad vidim set casa koji nismo koristili zadnjih godinu dana odmah bi ih najradije frknula pored kontejnera)

    Jos da imam neki veeeliki stan sa spojenim db+kuhinja+blagavaona od 50m2 a unutra samo trosjed, stol za rucanje za sest osoba, polica za tv i jedna linija kuhinje - sve ostalo prazni prostor - to mi je ideal

    Mogla bih si staviti takav stan u ng zelje :megaloman:

  14. #64
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Jos da imam neki veeeliki stan sa spojenim db+kuhinja+blagavaona od 50m2 a unutra samo trosjed, stol za rucanje za sest osoba, polica za tv i jedna linija kuhinje - sve ostalo prazni prostor - to mi je ideal

    Mogla bih si staviti takav stan u ng zelje :megaloman:
    Da, ali umjesto police za TV, TV visi na zidu .
    I jedna crno-bijela umjetnička fotografija naše obitelji.

    Ja imam takav prostor, samo u 20-tak kvadrata. Kuhinja, stol i 4 stolice, kutna garnitura i TV na zidu.

    I 554 igračke na podu. Vreća od djeda mraza na kvaki. Šarena slova zaljepljena po vratima. 800 dječjih crteža po zidovima i vratima. 100 magneta svakakvih na frižideru i radijatorima. Šlape, kape, šalovi sve rašireno pola dana se suši po svuda. Maknem jedno, pojavi se drugo.
    Uživam u idealnom prostoru otprlike 3 minute tjedno, ili samo dok gledam onu reklamu za InDizajn.
    Možda jednom, računam za nekih 10 do 15 godina. Ali onda će mi vjerojatno faliti te drangulije posvuda.

    Inače, meni je nekako draže 18 svakakvih šalica nego 6 istih. Dosadno je to malo zar ne, samo taj krajni minimalistički dizajn, bez note osobnosti, vlastite povijesti, uspomena i sl. Meni je, fali mi uvijek nešto u tome.

  15. #65
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Jos da imam neki veeeliki stan sa spojenim db+kuhinja+blagavaona od 50m2 a unutra samo trosjed, stol za rucanje za sest osoba, polica za tv i jedna linija kuhinje - sve ostalo prazni prostor - to mi je ideal

    Mogla bih si staviti takav stan u ng zelje :megaloman:
    Ja imam ovako sređen stan samo mi je tv na zidu. Minimalist do srži. Sad bih slikLa da dokažem. I tu su takve neslućene prednosti kad brišeš prašinu i shvatiš da gotovo i nemaš s čega brisati.
    Igracke su u daminoj sobi.

  16. #66
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nama je godinama kuća izgledala ko vrtić-igračke svugdje, crteži po frižideru, zidovima, plišane igračke po kauču, stolicama..i onda mi je jednog dana dopizdilo, dosta mi je bilo vrtića i manjka vlastitog prostora. Igračke su otišle u njihovu sobu, nema više crteža okolo, dječjih stvari, a stan se uredio po odraslim standardima. sad sam vratila igračke u dnevni ali privremeno a jedino što je dječje, su ukrasi iz vrtića za Božić i Ng. I to još malo leti. I tek onda sam shvatila koliko mi uređenje mog vlastitog prostora znači za moju psihu. Šalice za kavu su mi sve iste ali zato čaše i šalice velike su sve različite.

  17. #67
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Mene, recimo, skupljanje šalica, suvenira i ostalih điđebaja ne privlači. To su mi samo nekakva smetala, skupljači prašine ma o kakvim uspomenama je riječ, i ja, kao ljubiteljica reda, rada i discipline volim da je sve organizirano po nekom redu. I u redu.
    Ali sam zato slaba na fotografije. Imam ih po svuda po zidovima. Imam i onaj veliki pano gdje sam ljepila princezine slike prvih 8mj. Pa sad gledam da kupim još jedan.
    Fotke nas u raznim životnim situacijama. ZOO. More. Hranjenje kokoši.
    Fotke su mi slabost.
    Posljednje uređivanje od mayato : 04.01.2015. at 16:09

  18. #68
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ma ni mene ne privlaci to skupljanje, ali ljudi donesu, poklone. I onda ja to cuvam, eto iz pristojosti. Ali sad sam evo krenula i te "poklone" bacati. Dobila sam neku glupost pod bor, neko suho cvijece, stajaznam, od ljudi koji valjda nisu znali sto bi mi poklonili... taj tren kad su otisli kuci, poklon u smece. Ne mogu vise skupljati smece radi pristojnost neke.

  19. #69
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Hehe, ja ih proslijedim _ svekrvi, šogorici, frizerki...lančano...neću baciti jer mi je žao, još i neraspakirani poklon samo proslijedim dalje.
    Milijun puta sam naglasila ljudima da za poklone ne trpim te tričarije, ako baš žele mogu mi kupiti svaki po knjigu. Bilo kakvu,nebitno, knjige isto obožavam Ali ne, zid bi me prije poslušao.
    Oni i dalje nose te neke figurice, suho cvijeće - potpuri, jel? i ukrasne zdjelice.
    Pa, ako već ne slušaju, ko im kriv što je njihovu, neznam, vazu dobila moja draga frizerka?

  20. #70
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Stan moje mame je pravi muzej tih drangulija - ona čuva kartonsku kutiju od neke kave iz inozemstva. I još par stotina svega i svačega. Znam još takvih ljudi.
    Ali nisam mislila na to, nego da mi je dosadno kad je baš sve po minimalizmu, i soba i kuhinja, pa onda još i identične šalice i suđe, ono ko iz kataloga. Daj da se vidi nešto što nije iz kataloga.

    A da, dječji vrtić u stanu... još su mali, pa će to biti još neko vrijeme. Ali i ja sanjam o prostoru bez svega toga, i već sad znam da će mi psihički dobro doći. To mi je jedna od stvari o kojima maštam za 2017. Ili 2018. ... I vikend s mužem.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 04.01.2015. at 16:50

  21. #71
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nemam memorabilija u vidu pribora za jelo. Mislim, na sto da me podsjeca preostalih 2 case iz starog seta - na onaj dan kad smo mm i ja otisli u metro i kupili sest komada? Na nove iz kike imam malo "bolje" sjecanje - mislili smo da je 24kn cijena za paket od 4 kom (jos je pisalo "akcija") ali je naravno bila cijena za komad ipak smo kupili, jer nas prezivjele dvije case iz metroa vise nikako nisu zadovoljavale plus do tad smo vec jedno dvije godine trazili zamjenu i povremeno navracali u metro u nadi da ce se opet pojaviti nas stare u ponudi

    Inace, otkad je junior prohodao iz db smo izbacili "vrtic", ima jedan segment odvojen od ostatka gdje su njihove igracke, no u db, kuhinji i blagavaoni nemamo igracki i sl. Ipak nas zivi 4-ero u dvosobnom stanu i bez nekih pravila kaos bi izmaknuo kontroli...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja se uvijek kad dođem kod nekog s djecom tko nema igračaka posvuda čudim ko pura dreku... A zapravo odavno je meni jasno kako se postiže takvo zen stanje stana... saginjanjem, podizanjem i spremanjem... ali ja radi svog zena žrtvujem zen stana. Čak sam se uvjerila da igračkama stan dobiva na toplini.
    A bacam rijetko i malo... i tako sam zadnjeg proljeća pokrenula mini revoluciju i pobacala barem 20 vreća koječega... A moglabih bar još toliko nakupiti, ali kako da bacim bakine čipkice, kako i kako da bacim skripte??? Ja bi trebala sručnu pomoć... a kupujem one ikeine plastične kutije pa sortiram, slažem na ormare, pod krevete, pod kauč...

  23. #73
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Neke stvari zbilja ne mogu baciti, ali te neke materijalne uspomene s putovanja, to mi zbilja nista ne znaci. Dobila sam za diplomski od prijateljice supermirisno mlijeko za tijelo i to mi je fenomenalna uspomena, u mozgu. S putovanja si donesem lokalni specijalitet pa se s veseljem sjecam porta iz Lisabona i sira iz Udina. Iz Helsinkija i Kopenhagena imam po jednu dizajnerski vazicu, zgodno, al nije mi to uspomena na ta putovanja. Uspomena mi je voznja biciklom po Kopenhagenu, ulicni party...

  24. #74
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A zapravo odavno je meni jasno kako se postiže takvo zen stanje stana... saginjanjem, podizanjem i spremanjem... ali ja radi svog zena žrtvujem zen stana. Čak sam se uvjerila da igračkama stan dobiva na toplini.
    Pa da. Tko bi pokupio igračke za 20-mjesečnim djetetom? Osim toga, novogodišnja mi je odluka da radim po kući što je moguće manje, i da ne radim ništa što ne moram. Tu mi spadaju igračke u dnevnoj sobi - N E M O R A M . Osim toga, to je i njihova dnevna soba, i njihov stan, što bi oni trebali raditi u dnevnoj sobi? Nemam igračaka u spavaćoj sobi jer se tamo ne igraju. Lažem, imam noćni asortiman plišanaca za spavanje. Neka.

    Zapravo sam zaključila da će mi stan još dugo izgledati ko dječji vrtić jer mm potencira sve to šareno svuda obljepljeno... Dugo (godinama) smo na vratima prezime imali na post-it-u . Nismo mogli naći pločicu koja nam se oboma sviđa. Pa je mm zaključio da mu se sviđaju šarena drvena slova. I sad to imamo na vratima. Da samo šarena velika drvena slova, još je i neke sličice stavio. I tako...

    A šalice i čaše nisam u životu kupila. To se uvijek od nekud stvori. Nije da su uparene i da sam luda za dizajnom poklonjenih, ali nije me ni briga. To su samo čaše i šalice . Ne da mi se uopće hodati po tim "home" dućanima. Ja sam valjda jedina na svijetu koja je bila u Ikei i nisam potrošila ni kune. Lažem, pojela sam kolač u restoranu. Kupljeni artikl - nada, nula, zero, ništa. Razgledala ko u muzeju i izašla. (Dio plana "riješi se stvari" - "ne kupuj ništa dok ne baciš nešto". "Ako sad nešto kupiš opet ćeš dovući nešto što ti sigurno ne treba")

    Nego, to za šalice i uspomene, sam mislila na ove cure gore... koje imaju još šalicu iz studentskog doma ili onu od kinderlade, pa im teško baciti, ali bi isto radije 6 lijepih istih, ali im teško baciti... pa im velim da što se muče, ako im je teško baciti, bolje i kinderlada, i leptirić nego 6 nekih modernih zen šalica ako neće biti sretne s njima. Pročitajte post od Tashunice još jednom i recite, bi li ona bila sretna s novim, jednakim šalicama .

  25. #75
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    pa im velim da što se muče, ako im je teško baciti, bolje i kinderlada, i leptirić nego 6 nekih modernih zen šalica ako neće biti sretne s njima. Pročitajte post od Tashunice još jednom i recite, bi li ona bila sretna s novim, jednakim šalicama .
    evo tash će ti sama odgovoriti - ne bi
    savršeno sam sretna sa svojim rasparenim šalica u šalici dizajnom
    i baš ih volim.
    ne bih radije 6 istih, jer imam tri puta 6 istih
    sreća pa imam veliku kuhinju.

    i sreća da nisam sakupljač ostalih stvari,
    jer ne smijem ni zamisliti kako bi mi stan izgledao.
    šalice iz nekog razloga imaju posebno mjesto u mom srcu.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma u redu je imati svoje strasti, pa makar to bila i strast za šalicama... ali problem je kad te strasti počnu bujati po stanu na uštrb ljudi koji u njemu žive. A još gore kad te strasti nisu prave ljubavi, već samo strast "to je šteta bacit" a s tim se ja borim. Bar prepoznajem problem... pa bacam neke stvari iz kategorije "to je šteta bacit" ali trebam ih bacit sve do jedne. A ne mogu... ne jer se vežem za stvari već jer mi je baš žaobacit krasan servis 6 istih čaša na malu nogicu (Za pivu) a otkako smo se ovdje doselili prije pet godina nijednom ih nismo koristili... IDEM IH BACIT... Tek kad sam ovo napisala vidim koliko je poremećeno zauzet jednu policu u neprevelikoj kuhinji nečim što nisi nikad upotrebio samo zato što ti je to netko poklonio...

  27. #77
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    casa, pa pokloni nekome
    steta je baciti nesto sto se jos moze iskoristiti - kao ove tvoje case

  28. #78
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja samo odlucila likvidirati okrhnute salice.
    ima ih par (jedna Jacobsova)
    moze se jos iz njih piti, ali nema smisla da mi zauzimaju mjesto u kuci pored tolikih citavih i lijepih

  29. #79
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Novogodišnje odluke? Teško navodim odluke, bez zadovoljenog uvjeta da su se ostvarile želje.
    Želje bi bile:
    Da smo:
    1.) zdravi
    2.) sretni

    Pod tim uvjetima, odluke bi bile:
    1.) biti dobra mama / supruga / kćer / sestra / kolegica,... biti čovjek. To mi je nekako prvo, da nikakvi životni uvjeti, stresovi, želje,... ne ubiju čovjeka u meni.
    2.) uspjeti na novom poslu
    3.) uštedjeti nešto sitno
    4.) riješiti viškove - sve - materijalne u vidu odjeće, stvari, emocionalne,...
    ....
    Ove su za javnost.

  30. #80
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E da.
    Sad kad popijem kavu krećem u čistku.
    Idem prvo od špajze.

  31. #81
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    A što napraviti sa skupim kristalnim čašama, poklon od drage osobe, isto nikad korištene?
    Ili meni famozne kristalne zdjelice za bombone ili veće zdjele za voće ?
    Prodati, pokloniti, baciti ? Žao mi bilo koje od ponuđenog izbora

  32. #82
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Spremis ih u kutiju i stavis na dno ormara. Zaboravis na njih par godina, pa kad ih nadjes jednog dana mozda ces znati sto s njima.
    Mislim da nije poanta sad sve pobacati, nego maknuti iz prostora koji se svakodnevno koristi.

  33. #83
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    A što napraviti sa skupim kristalnim čašama, poklon od drage osobe, isto nikad korištene?
    Ili meni famozne kristalne zdjelice za bombone ili veće zdjele za voće ?
    Prodati, pokloniti, baciti ? Žao mi bilo koje od ponuđenog izbora
    skupe kristalne čaše pokloni prijateljima koji će ih koristiti pa ćeš ih i dalje viđati ili ih počni koristiti.
    ako su ti zdjelice famozne, zašto ih ne koristiš?
    ja vodu pijem iz predivnih visokih pivskih čaša jer mi je baš gušt držati ih u ruci i imaju veliku zapreminu.
    Mo pije vodu iz čaše za vino s nogicom jer joj je super (nije kristalna)
    kad filozofira i glumata onda lijekove ili vodu ili što god pije iz malih ukrasnih čašica za rakiju

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ovo rješenje koje nudi bella77 sa spremanjem u kutiju je najveće zo od svih zala. Tako misliš da si nešto rješio, a nisi rješio ništa jer kutije koje nisu pred očima nego tako na dnu ormara, na ormaru ili pod krevetom imaju tendenciju eksponencijalno rasti nekim čudom, sve dokjednog dana ne shvatiš da ne znaš što je u kojoj, osim prašine , naravno. Treba stvari dati, pokloniti, odnijeti u Caritas i ja ništa ne bacim u smeće već nosim u Caritas...

  35. #85
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja planiram početi vježbati. Po ne znam koji put u životu
    I da više vremena provodim "kvalitetno" s djecom (štogod "kvalitetno" značilo)
    I da više i raznovrsnije kuham a manje se snalazim dostavama, toplotekama i sl.
    I? Kako vam ide? Ja
    ...uopce nisam vjezbala, niti jedan jedini put. Sad mi je cilj da se makar pocnem istezati i razgibavati ujutro, pa nakon mjesec dana da predjem na vjezbanje
    ...jesam malo vise se igrala s njima ali i dalje gledaju previse crtica i igraju previse igrica dok smo svi doma (bar po mom ukusu - nije neki izgovor ali sam navecer precesto umorna i nemrem se natjerat maknut s kauca)
    ...ovo sam posve iznevjerila, ali bit ce bolje u veljaci

  36. #86
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni- nikako.
    Radim još više i dulje nego lani i ne stignem.
    Sad se tješim da počinje uskoro Korizma pa bih mogla onda nešto poduzeti, iako...

  37. #87
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja nisam imala neka obecanja, ali evo krenula vjezbati, u tjeku je generalka stana, trenutno krecim kuhinju.

  38. #88
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Uporno vjezbam, vaga nije bas dobronamjerna, pokazuje samo kilogram manje, ali priznajem da nisam ni uvela jacu restrikciju unosa hrane. Fizicki se osjecam nesto jacom, ali cigarete ce izgleda biti najveci problem...
    To nikako da presjecem. Hehehe, tjesim se da je tek februar .

  39. #89
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam pobacala dosta stvari iz kuhinje i kupaonice.
    Sad kad udjem u kuhinju, nema nista po radnim povrsinama, sve je spremljeno! :jeeej:
    Do kraja godine cu valjda raskrciti ormare. Vec me i kuhinja s manje stvari cini sretnijom :D

    S vjezbanjem treba samo poceti! Dalje je lako

  40. #90
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    sillyme, ako možeš upiši se na neko grupno vježbanje. Nema te sile koja bi mene natjerala da ustrajem u redovitom vježbanju sama, a na pilates idem više od 5 mjeseci u komadu.

  41. #91
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Sa spremanjem sam zadovoljna. Iako ima još prostora. Puno je pobacano, a ima još detektiranih stvari što idu van, ali tražim predugo optimalnog nasljednika za neke stvari koje su u odličnom stanju, al nam ne trebaju.

    S vježbanjem - slabo. S kilažom - katastrofalno. Idem jednom tjedno na rekreaciju 90 minuta i to je to. Efekt je samo da mi je zabavno i da sam pokretnija, al na masu nema nikakav učinak, za razliku od slatkiša

  42. #92
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Eh, evo, moj izvjestaj. Treninzi jos uvijek grupni, 3x sedmicno, nisam nista pojacavala, ali zadovoljna sam jer sam istrajala s obzirom da sam do pred kraj 2014. cijeli zivot bila okorjeli nevjezbac. Kile, hehe, nije 10 ali jeste 6 kg manje, ali ne izgleda lose, valjda zbog vjezbanja . A za cigarete sam, priznajem, masno slagala. Pusim jos uvijek . Ne znam kako se otarasiti, bojim se. Svega sam svjesna, ali prosto ne vjerujem u sebe da mogu sa tim da se izborim. I to uopste na mene ne lici...

    Kako vase soljice, jel' se koja razbila ? Spremile ste supe, spajze, ostave i garaze?

    Sretna vam svima 2016. i da budemo jos zdravije, srecnije, pametnije, ljepse i ispunjenije nego ikad do sad!

  43. #93
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Bas citam sto sam napisala par postova gore. Evo opet sam pocela vjezbati, nadam se da ce me ovaj put dulje drzati.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pobacala sam još vreća, dosta, naravno i dalje premalo... Al ono baš vidim da sam u godinu dana napravila veći napredak nego u zadnjih deset.
    Ne vježbam, niti namjeravam.
    Ne pušim otkako sam trudna i toplo se nadam počet ponovno kad dijete napuni 6 mjeseci.

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hm zanimljiva tema, razmislim pa javim.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Uf, srećom se nisam na ništa obečala godinu prije ...

    U potpuno sam istoj gužvi, krami i frci ... možda je čak i veća ... a mogučnosti za promjenu se ne naziru
    dakle, ni ove godine ništa ne obečajem

  47. #97
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam ove godine obećala (samoj sebi) da ću manje zvocati.Ali to sam obećala i prošle godine i nije mi uspjelo.Možda ova godina bude bolja.

  48. #98
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    imam novih šalica.

  49. #99
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    imam novih šalica.

    I mi isto!

    Ali. Rijesila sam se igracaka.
    Poklonila puno knjiga knjiznici.
    Rijesila se dosta robe.

    I naucila sam pistol squat! Sad sam tek skuzila da sam si to zadala 1.1.2015.

    Ovu godinu nastavljam sa svim zapocetim i dodajem nesto to je mamica napisala i sto naoko zvuci kao floskula, ali je bitno: nastojati zivjeti sto mirnije sa sobom i najblizima.
    Ne mislim pritom da necu trcati iz glazbene skole na mladost jer to hocu nego zelim zivjeti mirnije sa sobom. Sto manje se opterecivati stvarima na koje nemam utjecaj.
    A one na koje imam, rijesiti na nacin da sam s tim koliko toliko mirna i zadovoljna.

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Anci mudro zboris

    Ja bih nekako ovako:
    1. raskrcit izbu u kojoj ima svega zivog i nezivog
    2. sredit komodu s knjigama i papirima te djecje slikovnice
    3. razvrstat silnu posteljinu ispod kreveta
    4.podijelit djecju robu
    5. istrcat 2 polumaratona po mogucnosti u nekom gradu vani da imamo priliku upoznat i neki grad
    6. otputovat u neku dosad neposjecenu destinaciju s obitelji
    7. bit redovita s treninzima kao dosad
    8. bar dio fotki sortirat na kompu i prebacit na svoj hard
    9. Manje surfat po Rodi i fejsu

    Sto se tice praznjenja stana, imam 3 opcije: zadrzat, bacit ili poklonit/donirat.
    A ono sto nisam ni znala da imam odmah ili bacam ili darujem.

    Jedva cekam pocet da osjetim onaj oslobadjajuci osjecaj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •