Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: čokoladna glazura

  1. #1
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno čokoladna glazura

    Fali mi 50g čokolade za kuhanje za glazuru.( imam 100g, a trebam 150g ) Mogu li dodati mliječnu ili je to totalni “nonsens“?

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Naravno da mozes

  3. #3
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Hvala ti. Da stavim manje šećera s obzirom na slatkocu mliječne?

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja nikada u glazuru ne stavljam šećer. Mi ne volimo jako slatko

  5. #5
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Da, i ja sam smanjila šećer, poduplala mliječnu čoksu i mogu ti reći da nam je kolač ispao mrak. Stvarno, često radim Crnca bez jaja, ali ovo mi je jedna od najuspješnijih glazura.

  6. #6
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Moj frend inače profesionalni kuhar je rekao da za vrhunsku glazuru stavi na 1 kg čokolade 1/2 kg biljne masti i to je to, a ja da smanjim po mojim količinama. Znači na 100 g čokolade za kuhanje - 50 g biljne masti. I stvarno glazura je vrhunska, nemoš fulat. Samo, to radim baš za neke posebne prilike jer ne volim često koristit biljnu mast...a i pakiranje dolazi najmanje od 1/2 kg pa mi je ostane.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Meni je jako bitno koju/čiju kohčokoladu koristim, nisu mi sve jednako dobre, pa mi ni glazura ne bude jednako dobra.
    A najgore mi je kad glazura puca ...
    Skoro pa su mi draže glazure po bakinom receptu: 3 rebra čoko+2 žlice vode+1 žlica šećera, nego ovi novi recepti s masnoćom.

  8. #8
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja zagrijem zdjelu u mikrovalnoj i ubacim natrganu čokoladu koju god i mješamdrvenom ili silikonskom spatulom dok se ne otopi onda umiješam omekšani maslac ili slatko vrhnje ili koju žlicu ulja sa ili bez šećera u prahu - tim kombinacijama dobijem različite vrste glazura i uvijek upali i ne pucaju. važno je da čokolada neprelazi 40stupnjeva, a mliječna i bijela još manje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ja zagrijem zdjelu u mikrovalnoj i ubacim natrganu čokoladu koju god i mješamdrvenom ili silikonskom spatulom dok se ne otopi onda umiješam omekšani maslac ili slatko vrhnje ili koju žlicu ulja
    to sve radiš u mikrovalnoj ili samo rastopiš čokoladu u mikrovalnoj?

  10. #10
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ja pak muku mučim sa svakom čokoladnom glazurom,sve mi se stisnu odma u startu.
    Probala na sto mila načina i jedino mi bude tekuča kad ju otopim samu ili sa malo ulja. Al onda kad se stvrdne,vrati se u svoje prvobitno stanje i par kolača sam ukakala jer sam jedva prerezala čokoladu. Ok,sad još ja nju prerežem (vruči nož) ali nije to to.
    Probala otopit u mikrov.,na pari,sa maslacom,sa marg.,hladnim,toplim,vrhnjem...i kad sve počnem mješati,malo po malo se stisne. Koma. Nemreš namazat na kolač. Mislim da odustajem.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    meni je trenutno vrh recept za glazuru:
    2 dcl slatkog vrhnja
    10 dag putra
    20 dag čokolade

    otopim čoksu u mikrovalnoj i sve umiješam unutra. po potrebi još malo dogrijem ako je pregusto.
    glazura mi ostane relativno mekana, ne okameni na kolaču.

  12. #12
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    To dođe kao ganache,i to mi je ok. Ali kad neki kolači baš traže klasičnu glazuru.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    To dođe kao ganache,i to mi je ok. Ali kad neki kolači baš traže klasičnu glazuru.
    istina, te ne radim jer me glazura dovela do ludila. zake*a mi cijeli kolač.

  14. #14
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ma točno to...sad dok trebam kao glazuru,rastopim čistu čoksu pa šaram po kolaču
    A da se i lijepo zdekorirati time.

  15. #15
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    samo zdjelu zagrijem porculansku koja drži temp poškropljenu s vodom i u tome topim usitnjenu čoksu
    ako treba dogrijem ali kratko 15-20 sek
    radije zagrijem odvojeno sastojke koje dodajem
    mislim da vam je to stezanje do čokolade probajte sa onom baš za glazure ili manner i bez kuhanja šećera umješaj štaub brzinski i ne steže

  16. #16
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Otopim na pari,znači čim vidim da se kockica počela kliziti a još je u komadu,maknem na stranu i mješam...i onda ili dodam tad kaj sam mislila,ili sam od starta odma stavila (marg./maslac/šečer...) i odma se steže. Tako da sam si i mislila da nije od možda previsoke temperature več je do čokolade. Al kad vidim druge kakve sve čokse tope..

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    3 žlice vode, 3 žlice šećera, 10 dag čokolade, otopim na laganoj vatri, maknem, umiješam oko 4-5 dag putra.
    Stvarno mi uvijek uspije, lijepo se lijeva, a ne razlijeva i brzo se stisne.

  18. #18
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Pa ova koju inače stavljam na Crnca ide:
    150g čokolade za kuh.
    150g maslaca
    120g šećera
    120ml mlijeka
    Čokoladu rastopiti na vatri, dodati maslac, šećer i mlijeko te miješati dok se ne dobije glatka masa. Super mi ispadne, stisne se ne previše već se onak, lagano prelijeva i kad rezem kocke ostane na mjestu, a ipak je mekana

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja pak muku mučim sa svakom čokoladnom glazurom,sve mi se stisnu odma u startu.
    Probala na sto mila načina i jedino mi bude tekuča kad ju otopim samu ili sa malo ulja. Al onda kad se stvrdne,vrati se u svoje prvobitno stanje i par kolača sam ukakala jer sam jedva prerezala čokoladu. Ok,sad još ja nju prerežem (vruči nož) ali nije to to.
    Probala otopit u mikrov.,na pari,sa maslacom,sa marg.,hladnim,toplim,vrhnjem...i kad sve počnem mješati,malo po malo se stisne. Koma. Nemreš namazat na kolač. Mislim da odustajem.
    otopi čokoladu sa zlicom vode i malo slatkog vrhnja. ta se ne bi trebala stisnut. ja to nikadd tako ne radim, jer mi se sviđaju samo glazure koje se stisnu.

  20. #20
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    moj recept za super glazuru
    10 dag čokolade
    kockica margarina
    malo ulja da bude glazura sjajna

    polako otopiti, paziti da ne zakuha i to je to, ne može se pogriješiti, uspije svaki put
    Posljednje uređivanje od Ana i mamino zlato : 06.01.2015. at 12:05

  21. #21
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ću da probam prvom prilikom...redom kak ste pisale.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    kod mene su u opticaju 2 čokoladne glazure:

    100 g čokolade za kuhanje
    4 žlice mlijeka
    4 žlice ulja
    4 žlice šećera

    i druga:
    200 g čokolade za kuhanje
    2 dcl slatkog vrhnja

  23. #23
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Čokolada (koju po mogućnosti omekšam npr. u toploj pećnici, nemam mikrovalnu), ako je ne stignem omekšavati natrgam je što sitnije, dodam maslac i mlijeko. Količine maslaca i mlijeka prema osjećaju, otprilike na 100 g čokse stavim maslaca za oko 3-4 male kocke i mlijeka da sve pokrije, često dolijem još mlijeka ako mi se učinilo da se masa teško miješa a još se sva čokolada nije otopila.
    Šećer ne stavljam jer mi je dosta slatko ovako, a i hoće se zagarati. Ulje ne stavljam jer se onda ne stisne, a ovako s maslacem je tvrda kad je u frižideru, a malo omekša na sobnoj temperaturi.

  24. #24
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Otopim na pari,znači čim vidim da se kockica počela kliziti a još je u komadu,maknem na stranu i mješam...i onda ili dodam tad kaj sam mislila,ili sam od starta odma stavila (marg./maslac/šečer...) i odma se steže. Tako da sam si i mislila da nije od možda previsoke temperature več je do čokolade. Al kad vidim druge kakve sve čokse tope..
    Kad se u rastopljenu čokoladu dodaje bilo kakva tekućina ili čokolade dođe u dodir sa tekućinom onda se komadi čokolade međusobno počinju lijepiti i zato ti se stisne. I onda ako ti se stisne, samo polagano dodaji još te tekućine koja ti je potrebna i miješaj i miješaj na pari dok sve opet ne dođe u tekuće stanje.

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Jeste probali mirror glazuru? Jako je sjajna? U nju ide želatina. Jel ima netko recept da ne ide glukozni sirup ili mlijeko u prahu? To nemam a ujutro bih napravila...help

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste probali mirror glazuru? Jako je sjajna? U nju ide želatina. Jel ima netko recept da ne ide glukozni sirup ili mlijeko u prahu? To nemam a ujutro bih napravila...help

    Ojoj...sad ti je prekasno verovatno, jutro je prošlo?
    Ja pravim mirror glaze samo sa običnim šećerom, želatinom i slatkom pavlakom (vrhnjem), pa dodajem jestive boje. Meni ispadne vrlo sjajna, finog je ukusa i fino se drži na torti. Treba malo prakse, doduše. Ali nisam nikad pravila tamnu čokoladnu varijantu mirror glaze-a, ako si na to mislila.
    Inače, ne znam da li znaš, ali mirror glaze mora ići isključivo na potpuno smrznut kolač, nije dovoljno da je samo ohlađen u frižideru.

  27. #27
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Uh .na kraju obična čoko glazura ostala sam bez vrhnja...bit ce jos prilike...

  28. #28
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Prijavljujem najbolju glazuru ikad: 20dkg čokolade i 6 žlica ulja otopiti na pari. Voda kad je zakipila sam ugasila i kad se otopilo par min sam ostavila da se čoko ohladi. Glatka, bez grudica, stisne se taman za rezati ma krasno nešto.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •