Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Putovanje u trudnoći?

  1. #1
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno Putovanje u trudnoći?

    zanimaju me vasa misljenja i savjeti...

    naisla sam na razne ali ni sama ne znam sta da mislim... kazu svakako ne prije kraja 3.mj dok beba nije sigurna i dok posteljica ne preuzme komplet svoju ulogu? cula sam i da nije preporuceno ici vlakom zbog "druckanja"? da je svakako najbolje putovati u drugom tromjesecju, a izbjegavati u prvom i trecem?

    ja svakako cekam da prodje 3.mj., isla bi na put autom ili autobusom, ne duze od 5h putovanja, i svakako bi se prije savjetovala sa gin. ako je sve u redu ne vidim zasto ne bi i trudnice smjele otici malo negdje naravno ako postoji bilokakva opasnost za mene ili bebu ne bi ni pomisljala na to
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 04.01.2015. at 14:25

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Putovala sam i u prvom i u drugom i u trećem tromjesjeću, te par sati prije poroda i sve je bilo ok.
    Putovanja su bila duža, autom, vlakom, trajektom i katamaranom, letjela nisam, ali da je trebalo i to bih.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 04.01.2015. at 14:42

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku

    ako je sve u redu ne vidim zasto ne bi i trudnice smjele otici malo negdje naravno ako postoji bilokakva opasnost za mene ili bebu ne bi ni pomisljala na to
    sama si odgovorila na svoje pitanje
    ako je sve u redu, nema razloga da ne bi putovala
    ja sam ležala 8 mjeseci i nisam bila dalje od WC-a osim par puta do bolnice
    da je bilo sve u redu sama bi odlučivala za što sam spremna i voljna, a za što ne

  4. #4
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Landrala svim prijevoznim sredstvima u*obke trudnoce negledjuci koje je tromjesjecje. I uzivala.

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Osim ako si na mirovanju, vjerojatno onom pravom bolnickom, idi kamo te volja.

    Ja sam prekobarno letjela s oko 6 i 9 tjedana. Americkom ginekologu je to bilo kao dobar dan, a hrvatski se snebivao pola sata i pokusao mi prepisati Apaurin.

  6. #6
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Nema problema sto se putovanja tice. U prvom tromjeecju nije preporucljuvo iskljucivo radi mucnina koje se mogu pogorsati na putu. Ja sam putovala do sredine 3. tromjesecja. Ako trebas dulje sjediti, znam da lijecnici preporucaju one posebne carape za trudnice.

  7. #7
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Ja sam isla na more. 4 sata vožnje. Stajali smo često zbog mog odlaska na toalet. Vozila se i trajektim i do dan pred porod vozila auto. Kako sama kažeš, ako je sve ok, uživajte. I naravno, osluškuj svoje tijelo

  8. #8
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja sam se sama odvezla u bolnicu na zadnji pregled da bi me zadržali u bolnici za porod

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Ja sam s 9tt putovala 12h do Međugorja busom i penjala se na Križevac i Podbrdo. Svi oko mene su se snebivali i stalno ispitivali jesam li dobro

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Jao, pa ja onda nikuda ne bi ni išla Sa prvim sinom sam išla posvuda, samo nisam letjela, ali nisam imala priliku...Druckali se u Graz autom, cijelu trudnoću sam provela planinareći i odlazeći posvuda... Sad sam malo opreznija zbog lošeg iskustva, ali sam svejedno išla na 7 satni put za RH za Božić i nazad... Trenutno sam 17+4 tjedana, i planiramo za Španjolsku avionom u trećem ili četvrtom, tako da ne brini. Ako je sve OK samo ti daj...Jedino što znam je da aviokompanije traže potvrdu doktora ako si preko 32. tjedna (nisam ziher za tjedne...)... Obavezno imaj putno osiguranje (vjeruj mi!!!!) i to je to... Malo je neudobno letjeti zadnje tromjesječje, ali nemaš razloga za brigu ako je sve u redu sa trudnoćom. Moja doktorica tu me gledala u čudu kad sam joj rekla da ćemo putovati i da želim raditi do zadnjeg dana, kao rijetko čuje od žena da život nije stao ako su trudne ginica u RH bi me vjerovatno dala zatvoriti na čuvanje trudnoće već sad
    Posljednje uređivanje od TinchyZg : 15.01.2015. at 12:11

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    u 5 mjesecu trudnoće sam letila avionom do Dubrovnika (gin. rekao da nema problema) i tamo 4 dana radila više od 12 sati dnevno (imala sam jednosatne pauze svaki dan), a u 7 mjesecu sam vozila do Krka. sve bez ikakvih problema.
    ako je trudnoća OK i ako se ti dobro osjećaš, nema niti restrikcija što se tiče putovanja.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se sama odvezla u bolnicu na zadnji pregled da bi me zadržali u bolnici za porod
    I ja isto!

  13. #13
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja sam letila u 4tom mjesecu trudnoce,stjuardesa me na ulasku u avion pitala,velik trbuh koliko ste trudni,imate li potvrdu ginekologa?
    (nabavila sam je jer sam citala da ju avio kompanije mogu trazit)

    i makli su me iz reda gdje je sigurnosni prolaz...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    hehe ja sam letjela 5 tjedana pred porod i bilo sve okk
    a putovanja u prvoj trudnoci su mi bila nesto najljepse: muz, ja i cekamo treceg clana
    ne mogu reci da mi i u slijedecim trudnocama nije bilo lijepo putovati samo sto je bilo veca tlaka pakiranja i inog

  15. #15
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    I ja sam se naputovala u trudnoći, doduše samo autom. (A čak sam se usred trudnoće i kompletno preselila iz Zg u Istru. Kompletnu akciju izveli smo samostalno dragi i ja i bilo nam je super.)

  16. #16
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Na sta savjetujete da se posebno pripazi prilikom putovanja(autom)? Jel mi sigurnije sjedit nazad ili naprijed? znam da je vezanje obvezno, da treba pit tekucine i naravno ne trpit i zadrzavat ju u sebi

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nemam pojma , vozila sam u trudnoci do poroda svakodnevno po gradu 2 sata, pa sam prema tome morala sjediti na mjestu vozaca. :D

  18. #18
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ma vozim i ja normalno, da se razumijemo, i put mi je skroz ok i normalan, bez drame u glavi. ali oko mene su ljudi tolko uspaniceni da si mislim da sam ja luda jer ih ne shvacam nikako u cem je kvaka.. pa reko da ispitam s vama.. mozda trebam brinut ili pazit na nest posebno ili nest postoji da se ne smije

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    kažu da je suvozačko mjesto najnesigurnije, ali ja nikad nisam sjedila odozada zbog toga.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    56

    Početno

    chao cure.. ja imam upit vezan za putovanje ali ne u trudnoci vec kad beba dode. moja sestra ima svadbu krajem osmog mjeseca a moj mali bi trebo doci krajem petog. sad problem nebi bio nikakav da mi ne zivimo u australiji a svadba je u hrvatskoj sto podrazumijeva putovanje avionom dva dana a bebac ce bit star ne puna tri mjeseca., ima li iko slicnih iskustava i moze par savjeta za to. na put cemo ici samo ja i partner ( mislim sa bebacom) svi ostali idu par dana ili cak tjedana ranije.. pomisao na cekanje sljedeceg leta po deset sati sa bebom u rukama ledi mi krv u zilama.. zadnji put kad smo bili sami cekali smo 14 sati na aerodromu spavajuci na podu jer je let otkazan pa am od zivaca uspila i proplakat ( inace nisam cendrava i ne placem).. ako mi se to dogodi na ovom putu .. sta da radim ?

  21. #21
    tončica34 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav cure, evo ja bi malo refreshala ovu temu.
    zanimaju me vaša mišljenja i iskustva.
    Naime ja bi trebala ici u 16-om tjednu trudnoce na putovanje. Putovanje bi bilo autom, trajalo bi 7-8 sati kroz BIH. Nakon nekoliko dana slijedi povratak, dakle jos 7-8 sati vožnje.
    Koliko je preporučljivo ici na tako dugacku vožnju u trudnoći?
    Čitala sam svakakve komentare i savjete i ne znam ni sama. Imam 35 god, ovo mi je prva trudnoća nakon godina pokusavanja. Generalno ja se ne osjecam loše. Sada sam u 14-om tjednu, još uvijek imam mučnine popodne, kao što sam imala i u prvom tromjesječju, ne povraćam. Inaće, brzo se umaram, svako popodne moram odspavati sto prije nikada nisam imala potrebu. Znam imati umjerene glavobolje, primjetila sam kada idem kod ginekologa (1 h vožnje, mene ta vožnja umori i obavezno me zaboli glava). Često osjetim bol u donjem dijelu maternice ako se naglo ustanem,kihnem, zakasljem ili okrenem u krevetu.
    Sljedeci tjedan svakako idem na pregled i razgovaratii cu sa doktoricom ali htjela sam cuti i vaša misljenja i savjete.
    Hvala

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ako je trudnica uredna ne znam zasto bi to bio problem?
    Ima zena koje voze auto u trudnoci gotovo svaki dan po toliko sati.

  23. #23
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Sirius, nakon dubokog razmisljanja zasto je bitno da je trudnica uredna shvatila sam da mislis na trudnocu.

  24. #24
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, nakon dubokog razmisljanja zasto je bitno da je trudnica uredna shvatila sam da mislis na trudnocu.
    Hahahaha!!!

  25. #25
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    A zbunilo me jer sam dosta putovala u trudnocama i vozila do pred porod, a nisam bas olicenje urednosti pa ono. :p

  26. #26
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Bitno je raditi pauze negdje na odmoristu, protegnut noge, popit sok. Izdrzi se sve.

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Hahahaha

    Imam gumenu zastitu na ekranu mobitela pa tipkovnica ima svoj zivot.

  28. #28
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam prilicno neuredna bila u trudnoci al sam putovala i putovala

  29. #29
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    3ipol mjeseca trudna, putovala na vis i spavala u satoru

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    3ipol mjeseca trudna, putovala na vis i spavala u satoru
    Jesi bila uredna?

  31. #31
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi bila uredna?
    naravno, slapice sam uredno slagala prije spavanja :macapapucarica:

  32. #32
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja u prvoj trudnoći nisam putovala.I onda sam u drugoj trudnoći odlučila sve nadoknaditi.Putovala sam satima autom.Pa nakon par dana opet.I tako...taj godišnji smo odlučili obići valjda svu rodbinu .I onda je počelo krvarenje(27tj.ako se dobro sjećam).Sreća pa nije bilo jako.Kad smo se vratili na sigurno,bila sam otvorena 1 prst i na strogo mirovanje.I onda nisam više putovala nigdje.Eto....

  33. #33
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Meni je to o.k ako možete prihvatiti rizik.Ginekolog je mojoj snajki od 42 godine(prva trudnoća) isto rekao da slobodno putuju.I tako se oni spremili da dođu kod nas u drugu državu,ma kofer spreman,samo da krenu,a ono krenulo krvarenje.I počeo spontani.E sad,kud bi ja sa njom da su stigli kod nas?Znam,u bolnicu...Ali to nosi druge komplikacije,ležanje,plaćanje,oporavak...,a ti 500km od svoje države...

  34. #34
    tončica34 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Da, zato nisam ni sama pametna, ipak nosiš jedan određeni rizik. Inače volim putovati, a sad uopće nemam volje. Svaki dan popodne imam mučnine, danas bome od muke nisam znala što ću, a povratiti ne mogu... Zapravo nisam sigurna kako će taj put utjecati na mene.

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    tončica, postavi to ovako.
    ako ti se ne ide na put, ako se ne osjecas najbolje, odes li na put? pitam za stil prije trudnoce.
    ja obozavam putovati, i nije mi palo na pamet da ne putujem.
    ali niti sam imala mucnine, niti sam problematicna bila niti ista.
    OK malo neurednija po kuci nego inace al sta sad

  36. #36
    tončica34 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    tončica, postavi to ovako.
    ako ti se ne ide na put, ako se ne osjecas najbolje, odes li na put? pitam za stil prije trudnoce.
    ja obozavam putovati, i nije mi palo na pamet da ne putujem.
    ali niti sam imala mucnine, niti sam problematicna bila niti ista.
    OK malo neurednija po kuci nego inace al sta sad
    Inače volim putovati, ali sada kako imam još uvijek mučnine, ne znam kako ću podnijeti taj put, to je 7-8 sati vožnje u svakom pravcu. Od kad sam trudna u vožnji od sat vremena kada idem ginekologu na pregled mene i glava zaboli i to dosta. Možda jednostavno da to odgodim, nije da se mora ići. Htjela sam vidjeti eto kakva vi iskustva imate

  37. #37
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ne mora ni to značiti.Ja sam se u drugoj trudnoći osjećala super prije putovanja.kako je ginekolog rekao-zabetonirana.Ali,ponekad,ma koliko mi bili nabrijani,tijelo ne može izdržati.Nije džaba to drugo stanje.

  38. #38
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Čak i kad je počelo krvarenje,nisam bila loše.Samo sam krvarila,nisam imala bolove,umor,ništa.Samo sam lagano krvarila.Tako da ni osjećaj ne mora značiti da je sve super.Kod mene nije bilo.Sreća pa je dobro završilo.

  39. #39
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Toncice, ako dr kaže da je s trudnoćom sve ok, možeš putovati.
    36 godina, druga trudnoća, putovala na more u 18 tt, i to nakon odrađene amniocenteze. Samo smo više puta stali nego inače. Put je trajao oko 7 sati.
    A prije puta na more pa do 30 tt sam putovala na posao, svaki dan vozila 120 km i plus sjedila na poslu 8 sati.
    Sve je bilo ok, sa obje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •