Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: Kako preživjeti prestanak pušenja

  1. #1
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno Kako preživjeti prestanak pušenja

    ne prestajem ja, nisam ni počela (ali mogla bih )
    nego moj muž, od Nove Godine
    nešto smo pričali u 12. mjesecu i on je tad spomenuo da bi mogo prestat od Nove, i poslije nismo to spominjali, dok nije na staru godinu rekao "aha ja kao od ponoći ne pušim"
    uglavnom, danas je koji? peti, i meni dođe da pripalim
    užasno je mrzovoljan, na sve žuga, lako plane, ili je depresivan. ma ko najgori tinejdžer
    znam da mu nije lako i pretpostavljam da je to od toga, pa pređem preko dosta stvari, ali nekad pozvizdim i ja
    deder, vi koji ste kroz to prošli, je li to normalna reakcija i koliko zaboga traje?

  2. #2
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Itekako normalno.. I traje, traje

    Ja i mm smo u isto vrijeme prestali pusit, ajme kakvo je to klanje bilo.

    Moj savjet: budi mu podrska. Samo to. Jedno uho unutra- drugo van. Bit ce laksih i tezih dana, taman kad pomislis da je gotovo opet ce poludit... Nece mu pomoci ako ces mu vracat ljutnjom, samo podrskom!

  3. #3
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    svi su preživjeli koji su se ostavili cigarete, tako će i on.....

  4. #4
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    joj blago meni, em sin koji se navikava na mlađu sestru, em muž se skida sa dvije ovisnosti, jedino me mala beba ne muči

  5. #5
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja i mm smo u isto vrijeme prestali pusit, ajme kakvo je to klanje bilo.

    Potpis na ovo :D
    Izdržite i budi mu podrška, nije mu lako, kao niti jednom ovisniku. Kad pregrmi ovo najgore, poslije samo neka se sjeti koliko mu je bilo teško da mu ne padne na pamet zapaliti jednu

  6. #6
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    meni ta fizička ovisnost traje jako kratko, do tjedan dana
    šizim nešto više nego u pms-u, ali kako imam kratak ciklus, tako da se ni ne kuži da je još nešto u pitanju

    psihička ovisnost kod mene nikad ne prolazi, tako da ja svako malo prestanem i počnem ponovo

    tješim se da ne pušim puno, u prosjeku 6-7 cigareta

    potpisujem cure za podršku
    meni su super bile porukice koje mi je muž pisao, tipa "izdrži danas, sutra će ti biti lakše"

  7. #7
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    ja niti ne pokušavam (tješim se da, kao, ne pušim previše ),
    ali moja mama koja je okorjeli pušač sad zbilja zbog zdravlja mora prestati

    razmišlja o hipnozi, našla je nešto na zdravaglava.com
    pa me zanima, je li netko probao i kakva su vam iskustva
    možda možete nekog preporučiti

    i potpis na rahelu, fizički se kroz par dana očistiš, ali psiha je druga spika
    po meni se čovjek treba zaposliti nečim da ne razmišlja previše, započeti neku novu aktivnost,
    stavljat novce na stranu koje bi potrošio na cigarete pa si onda nešto na kraju tjedna/mjeseca priuštiti...

    dobro je da ti nisi pušač; ja sam budala opet propušila nakon što je MM nakon godinu dana počeo

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Lucky2 prvotno napisa Vidi poruku
    razmišlja o hipnozi, našla je nešto na zdravaglava.com
    pa me zanima, je li netko probao i kakva su vam iskustva
    možda možete nekog preporučiti
    za hipnozu sam već 2x čula istu priču - od različitih ljudi - da je nakon toga osjećaj, e sad bih baš zapalio, ali mi je bed nakon što sam keširao tolike pare

    tangerina, nemam savjeta, samo želim sreću

  9. #9
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Ponavljam se ko papiga
    Skini mu s neta knjigu A. Carra “Lako je prestati pušiti.“
    Preporučam svim srcem i umom

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    za one koji se pitaju kako je - ja sam trebala prestati pušiti godinu dana. nagrada je bila - put oko svijeta + džeparac.
    nisam mogla...

    prvi dio sam "odradila" , i za mjesec dana nepušenja (izdržala 35 dana) - dobila sam povratnu avio kartu za pariz.

  11. #11
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    uh, nije mu lako. ja sam se patila nekih 11 mjeseci i nakraju odustala i ponovo zapalila. imala sam srecu da mi se u trudnoci zgadilo. samo mu budi podrska.

  12. #12
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja bih mu pripalila jednu, tko bi to trpio Šalim se, nije lako donijeti odluku, a bome se nekima stvarno nije lako othrvati napasti.Moja majka je učas prestala, ma preko noći doslovno (zdravstveni razlozi), a bila je malo teži ovisnik.Ja recimo ni ne pokušavam prestati, znam da odluka nije još sazrila.Ali tješim se da sam na teškom minimumu, ne pušim u kući nego samo na balkonu. Pa se to svede na max. 5 cigareta dnevno. Bilo bi dobro i da si ih u autu zabranim (puno vozim), ali ni ta mi odluka još nije sazrila.

  13. #13
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    joj sad sam se malo prisjetila, meni je nagori bio 7 dan. ja sam se doslovno tresla. uzasno mi je bilo.
    a moj muz je bio na hipnozi kod jednog poznatog (zaboravila kako se zove). uglavnom, baceni novci, jos pusi.

  14. #14
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Jel itko uopće registrirao moj post???

    Knjiga?
    “Lako je prestati ...“???
    Ne mora uopće biti teško ... sve je stvar percepcije.
    Bitno je preokrenuti stav.
    E da se Zuska javi...ona bi to bolje objasnila

  15. #15
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    samo šaljem podršku - ja sam prvi put prestala u prvoj trudnoći jer mi je od cigarete pozlilo, ponovno počela kad sam počela raditi, ponovno prestala s drugom trudnoćom (isti razlog) i sad još uvijek ne pušim... ali se još nisam vratila na posao (to mi je glavni izvor stresa - kaj ću...)
    u međuvremenu sam dobila astmu pa se držim tog razloga kao pijan plota i stvarno se nadam da ću uspjeti...

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    da, trudnoća... u 5 dana sam s TRI kutije došla na nulu, bez ikakvih nuspojava... autosugestija...
    al sad mi je prekasno za takvo odvikavanje...

  17. #17
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj mayato prvotno napisa Vidi poruku
    Jel itko uopće registrirao moj post???

    Knjiga?
    “Lako je prestati ...“???
    Ne mora uopće biti teško ... sve je stvar percepcije.
    Bitno je preokrenuti stav.
    E da se Zuska javi...ona bi to bolje objasnila
    A ja ti savjetujem kontra...ne skidaj mu tu knjigu ni slučajno, mene je toliko živcirala da sam htjela ići pušiti samo koliko mi je digla tlak

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U jednom, jedinom danu sam sa dvije kutije došla na nulu i nikad više.
    Nikad mi više nije palo na pamet, niti falilo i tako već punih 15 godina.
    14.01. će biti točno 15 godina.
    Sve je to u glavi i svatko to može.
    Ali da imam više love nego tada, ni slučajno.
    Suprug je pokušavao nekoliko puta i izdrži 6 mjeseci i opet počne.
    Ali nekako mi se čini da on puno manje puši kad ne pokušava prestati.
    5-6 cigareta dnevno mu je dosta.

  19. #19
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    A ja ti savjetujem kontra...ne skidaj mu tu knjigu ni slučajno, mene je toliko živcirala da sam htjela ići pušiti samo koliko mi je digla tlak
    Ajd bar si me registrirala
    :D

  20. #20
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    I mm i ja bili pušači koji uzivaju u cigaretama, pušili 15 godina. Na pocetku korizme prije deset godina jednostavno odlucili cvrsto u glavi i rekli - "od sutra ne pušimo". Niti jednom nismo pokleknuli. Dakle, stvar je u glavi, sve ostalo je bacanje novaca.

  21. #21
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    znam i ja da je stvar u glavi, ustvari me baš iznenadio svojom odlukom, jer je uvijek bio baš jako vezan za te cigarete, tj vezao svoju sreću za njih, zato valjda sad kaže da se osjeća dosta prazno
    ali su ga razni efekti na zdravlje očito ponukali

    meni se isto čini da bi na to mjesto trebale doći neke druge aktivnosti koje pričinjaju zadovoljstvo, ali valjda mora proći neku fazu grinčevanja i mrgudovanja prije nego krene u to. šta god ja predložim ne valja, osim seksa


    što se tiče knjige, mogu ja bacit pogled jer mi možda da nekih uvida u to što se zbiva, ali mm je tip ko jen, već vidim da bi mu digla tlak

  22. #22
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih mu pripalila jednu, tko bi to trpio
    da se i šališ, bilo je momenata kad sam to pomislila

  23. #23
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ma, proci ce i ta kriza! Jedino sto ju morate svi prolaziti s njim ali krajnji cilj je vrijedan toga! Podrzite ga i ukljucite "ignore" na neko vrijeme. Velika je stvar vec i to sto je sam tako odlucio i krenuo! Moram priznati da meni i dan danas nakon toliko godina ponekad zamirisi cigareta...

  24. #24
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Bez uljepšavanja, kriza može potrajati jako dugo i biti neizdrživa. Skidanje sa nikotina jednako je skidanju sa bilo koje druge droge, posebno što se tiče mozga, a tu je i glavna razlika. Nikotin izađe iz sistema u roku 3 dana, to je najmanji problem (osim onog katrana što je u plućima, to se razgrađuje godinama, ako i kada se naravno prestane), ali problem je mozak i time pušački staž. Niktoin je hebeno snažan alkaloid i jedini otrov koji uspjeva probiti barijeru mozga koja štiti mozak od otrova i prljavšina inih, i prži receptore na mozgu, zauvijek. Stoga be gentle prema svom mužu
    Cigerata tj. nikotin je jedna od najpodlijih droga, samo što je prilično spora, pa stoga i legalna.
    Mislim da sam diplomirala sve oko pušenja prestanka, cigareta, nikotina i droga općenito i hbg meni nije uspijelo, mene ni hipnotizirati nisu uspijeli, kod mene ništa ne pali, spržio mi niktoin očigledno recpetore u nepovrat. Osim što sam uspijela jako reducirati, pa mjesto dvije kutije dnevno nekad, zadnjih 5 godina pušim pol kutije.Pod pritiskom krize više nisam mogla niti željela živjeti, kod mene je trajala skoro godinu dana, i tu mi je dopizdilo.

    Skidanje sa cigareta nije uopće laka stvar kako neki misle, pogotovo zauvijek, i broji jako puno faktora u tom procesu. Recidivi su uobičajeni, recidivisti broje 99%, dakle samo ih 1% prestane zauvijek, ono, never ever da ikad više zapale u životu. Jedan od prilično bitnih je pušački staž i količina dnevno.

    Znam puno ljudi koji su realtivno lako prestali i hvale nikad kraja o jakoj volji, karakteru itd..nakon par godina apstinencije opet puše kao da nikad nisu prestali, no skidanje sa cigarete nema sa time veze, jednom pušać uvijek pušać, kao i kod alkohola, pitanje je samo okolnosti, dnevne rutine, pomoći i općeg stanja čovjeka s obzirom na prateću životnu situaciju da zauvijek ostaneš "čist".
    Jedna draga poznanica je nedavno počela opet pušiti nakon 9 godina od prestanka. Tako da, ono, fakat naoružaj se strpljenjem i velikom voljom, ovo što on prolazi je puno gore od odvikvanja od pelena ili tantruma

    I znam isto dosta ljudi kojima nije uspijelo iz prve, ali jest iz drugog, trećeg, nekad i više pokušaja. Govorim naravno o prstanku evener never, ne na par mjeseci, ili par godina.

  25. #25
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj mayato prvotno napisa Vidi poruku
    Ponavljam se ko papiga
    Skini mu s neta knjigu A. Carra “Lako je prestati pušiti.“
    Preporučam svim srcem i umom
    Da, knjiga glasi nešto kao biblija kod prestanka s pušenjem, kome naravno pomogne da prestane zauvijek.
    U svakom slučaju trebao bi i nju nabaviti i čitat je, ne jednom, stalno je imat uz sebe.

  26. #26
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    A ja ti savjetujem kontra...ne skidaj mu tu knjigu ni slučajno, mene je toliko živcirala da sam htjela ići pušiti samo koliko mi je digla tlak
    X i mene, đizus kad se sjetim samo, ali ima ljudi koji će se kleti na tu knjigu i koja im se fkat pomogla. To je to, različiti smo, a u borbi sa ovakvom ovisnošću to odlično dolazi do izražaja. Nema na žalost univerzlane formule, svako mora pronać neku svoju.

  27. #27
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mm je bez problema prestao, sad već prije đizs 18 godina. kad smo se upoznali, pušio je 2 kutije dnevno. a ja sam pušila samo u izlasku, s alkoholom. i onda sam s njim počela baš pušiti, ono ujutro uz kavu pa nadalje. i nakon 2 mjeseca, on prestao, a ja pušim dan danas.
    njemu se već dugo baš gadi, i nema šanse da bi pušio. i nije imao nikakvih problema, tih živčanih, osim što je dobio sigurno 10 kila.
    sad 1-2 puta godišnje zapali cigaru ili...
    al cigaretu nema šanse.

  28. #28
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    [QUOTE=cvijeta73;2718768 i onda sam s njim počela baš pušiti, ono ujutro uz kavu pa nadalje. i nakon 2 mjeseca, on prestao, a ja pušim dan danas.
    [/QUOTE]


  29. #29
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    za hipnozu sam već 2x čula istu priču - od različitih ljudi - da je nakon toga osjećaj, e sad bih baš zapalio, ali mi je bed nakon što sam keširao tolike pare
    zato se ona i dvoumi, velike su to pare za umirovljenicu, a i čisto sumnjam da bi joj pomoglo
    jer koliko ju znam, nije baš neki sugestivni tip

    ma ja skidam kapu svima koji makar pokušaju; osobno sam bez problema u obje trudnoće prestala pušiti, naravno
    nisam pušila niti tijekom popriličnog dojenačkog staža

    ali kad mi je zamirisalo...

  30. #30
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    joj i meni zamiriši...
    ali se onda sjetim onog osjećaja kada sam se gušila i želje da vidim svoju djecu kao odrasle ljude pa me prođe volja... za sad pomaže...
    a ja nisam bila neki pušač - 3 do 5 cigareta dnevno... između dvije trudnoće sam uglavnom pušila iza jela ili jednu uz kavu... više ako bi otišla van pa uz pivu...

  31. #31
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nakon 15 g preko noci prestala, sad ima tek 4 godine. Bez ikakvih dramaticnih kriza. Mislim da je pitanje u stavu. Nutkali su me, ali odluka je bila cvrsta i to je to. Ne vidim razloga cemu tolika drama jer da netko mora prestati, prestao bi. Mislim da je do stava "mogao hih, trebao bih" ali bez onog kljucnog zelim.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ja sam kraljica prestanka pušenja. Prestajala sam jedno 8x.
    Prvi put uz knjigu koju Mayato preporučuje. Ima mnogo lijepih stavova u toj knjizi - svi pušači zavide nepušačima. I da, fizička kriza je kratka, traje cca 7 dana (u svih mojih 8 prestanka trajala je samo toliko).
    U prvailu MM i ja prestajemo zajedno, pa se koljemo zajedno
    Imala sam samo jedan prestanak pušenja koji sam odradila bez da sam trepnula, bez ovisničke krize, samo sam u jednom trenu znala da cigareta više u moja usta ne ide. A to je bio dan kad sam podigla nalaz bete Od tog trena, sve dok mi klinci nisu napunili 7 mjeseci nisam zapalila, ni trepnula na pogled zamotane cigare (ne pušim industrijske cigarete, duhan only). I onda sam se vratila na posao, pa opet propušila.
    Glupi su razlozi zašto sam opet počinjala pušiti, ono - da se opet osjetim mlada i divlja
    MM i ja imamo duhana za još dvije cigare, nakon toga opet prestajemo, dakle večeras počinje klanje i tako idućih tjedan dana.
    Ne trošimo puno na duhan, ide nam paketić na 7-10 dana. Al smrdimo na cigare. I žgaravica me hvata od pušenja.
    Vidjet ćemo kako će dalje.
    Ove metode hipnoze, flasteri, žvake i slično - sve je to bacanje novca.
    Kod mene je najvažnije složiti misli i potrpit se prvih 7 dana. Nakon toga je sve piece of cake

  33. #33
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam se odvikavala jedno godinu dana. Nisam nikako mogla napraviti rez, nego sam si ukidala jednu po jednu. I uspjelo je, evo već 8 godina ne pušim, nakon isto toliko pušačkog staža. Pušila sam kutiju dnevno.

    Jednostavno nisam jak karakter po tom pitanju i kad sam bila u pušačkom društvu, još ako je u drugoj ruci piće, ja sam palila jednu za drugom... morala sam dosta toga promijeniti. Ono što mi je najviše pomoglo je da sam se prestala previše družiti s pušačima i počela se družiti s nepušačima, onda je i kriza lakša. Od pušača u mojoj blizini, ostao je samo mm. A on ne pokazuje naznake da bi prestao.

  34. #34
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    samo da prijavim da se malo lakše diše kod nas u kući
    stvarno, danas 7. dan
    sumskovoce, sretno

  35. #35
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    . Al smrdimo na cigare. I žgaravica me hvata od pušenja.
    Ajme da, žgaravica, okus u ustima, smrad pod nosom, bol u želucu...uhhh...peckanje jezika...sweet memories

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    ja imam isto jednog doma, ali ovaj moj je smislio da ce prestat pusit tako sto ce pocet pusiti lulu. I sad imam grintavog muza koji se bez pardona svako malo pokupi na terasu na 15 min da si u miru zapali lulu. A ja bi trebala biti puna razumjevanja .Prestrasno

  37. #37
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj sophie girafe prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam isto jednog doma, ali ovaj moj je smislio da ce prestat pusit tako sto ce pocet pusiti lulu. I sad imam grintavog muza koji se bez pardona svako malo pokupi na terasu na 15 min da si u miru zapali lulu. A ja bi trebala biti puna razumjevanja .Prestrasno
    Ništa mu to ne znači. Pušio lulu, cigaretu, cigaru ili duhan sam motao uvijek je osnovna komponenta - nikotin.
    A on nas čini ovisnicima.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ne prestajem ja, nisam ni počela (ali mogla bih )
    nego moj muž, od Nove Godine
    nešto smo pričali u 12. mjesecu i on je tad spomenuo da bi mogo prestat od Nove, i poslije nismo to spominjali, dok nije na staru godinu rekao "aha ja kao od ponoći ne pušim"
    uglavnom, danas je koji? peti, i meni dođe da pripalim
    užasno je mrzovoljan, na sve žuga, lako plane, ili je depresivan. ma ko najgori tinejdžer
    znam da mu nije lako i pretpostavljam da je to od toga, pa pređem preko dosta stvari, ali nekad pozvizdim i ja
    deder, vi koji ste kroz to prošli, je li to normalna reakcija i koliko zaboga traje?
    Traje i traje. Ja bih mu preporučila da se bavi sportom (trčanjem npr.) ili nekim teškim fizičkim radom kao ispušnim ventilom.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Traje i traje. Ja bih mu preporučila da se bavi sportom (trčanjem npr.) ili nekim teškim fizičkim radom kao ispušnim ventilom.
    recimo čuvanjem djece

  40. #40
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    recimo čuvanjem djece
    Uh bolje ne...da mu djeca ne postanu ispušni ventil.
    Ali, istina jest da druženje s djecom pomaže odvratiti misli s cigaretne fiksacije i čovjek skonta koliko vremena uludo potroši dok puši umjesto da ga iskoristi na nešto pametnije
    .
    Posljednje uređivanje od mayato : 07.01.2015. at 16:39

  41. #41
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    uh, mene poslije sporta uhvati ogromna želja za cigaretom i naslađa mi je baš ta.
    kad se pošteno naradim, cigareta mi je dupli odmor

    razmišljam zadnjih mjeseci da bi trebala nekako prestati, ali žao mi djece to prvo vrijeme, jer smo same veći dio dana, pa da ne pucam na njim.
    možda kad škola počne sad, pa će bar dio dana biti na sigurnom.

    pomažu li žvake (nikotinske) išta?

  42. #42
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Meni žvake nisu pomogle. Nisu mi pomogli ni nicorete flasteri, ali zato niquitin flasteri jesu, a njih više nema...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mayato prvotno napisa Vidi poruku
    Uh bolje ne...da mu djeca ne postanu ispušni ventil.
    Ali, istina jest da druženje s djecom pomaže odvratiti misli s cigaretne fiksacije i čovjek skonta koliko vremena uludo potroši dok puši umjesto da ga iskoristi na nešto pametnije.
    Mene upravo čuvanje djece potiče na ispušni ventil - pušenje, pa ne znam koliko je dobro čovjeku uvaliti dječicu

  44. #44
    keska avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Dragi svi pušači, knjiga "Lako je prestati pušiti" mi je puno pomogla...sasvim druga metoda od svih dosadašnjih. Pušla sam 20 godina namanje kutiju dnevno. Sada već 6 mj. ne pušim, nemam velikih kriza i JAKO SAM SRETNA ŠTO VIŠE NE PUŠIM I NE SMRDIM SEBI I UKUĆANIMA!!!
    Hrabro se držite svi koji pokušavate izaći iz začaranog kruga pušenja i utuvite si u glavu DA NIŠTA NE GUBTE VEĆ SAMO DOBIVATE svakim danom nepušenja. Život dobija potpuno novu dimenziju uživanju u raznim lijepim malim stvarima.
    A najvažije je što djeci dajete primjer osobe koja se bori sa svojim slabostima! Moj sin je ponosa na mene i ne želim ga razočrati!

  45. #45
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Knjiga je pomogla i meni. Ne pusim 10 godina. Da je bilo tesko, jest. Preporučujem knjigu.
    Pomogne posloziti stvari u glavi. Presretna sam sto sam se rijesila te ovisnosti.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    jel hoda???

  47. #47
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ah, baš mi je drago vidit ovu temu i prvi post, da sam svjesna koliko mi je sad normalno stanje u kući
    drži se još, a preživi li ispitne rokove bez cigarete, e onda smo tek negdje

  48. #48
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    bilo bi dobro dok uči da ima pri ruci neke zdrave grickalice, da mu ne zafali cigareta, a i da se ne uprasi od ovih drugih.
    bademi, tostirani lješnjaci, mrkva narezana na štapiće, brusnice, suhe smokve...

  49. #49
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    nemoj mi ništa govroit, nikad nismo kupovali toliko jabuka

  50. #50
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Kaže se za jabuke da pospjesuju čišćenje organizma od nikotina

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •