Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Harmony prenatal test / Nifti prenatal test

  1. #51
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mozaicizam isto moze pobrkati rezultate.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Htjela bi vam skrenuti pozornost na ovo ako ste razmišljale o Harmony testu. Naime, upravo sam i ja odabrala Harmony test iz više razloga. Moje dvije prijateljice su već nalaz na test dobile za 3 radna dana. Spletom okolnosti, ginekolog mi je preporučio Polikliniku Breyer u Zagrebu (svoj uzorak sam dala u njihovoj poliklinici na Bundeku). Ondje su mi rekli da se rezultati čekaju do 10 radnih dana od dana uzimanja uzorka. Pretpostavila sam da je možda to prijateljicama bilo napomenuto i da su one manje čekale na rezultat, no istraživajući sam saznala da Harmony zastupaju dvije tvrtke kod nas u Hrvatskoj (možda i više njih, no za ove sam pouzdano istražila). Naime jedna tvrtka uzorke šalje u laboratorij u Njemačku, a druga u Španjolsku. Mojim prijateljicama uzorci su slani u Njemačku i pretpostavljam da je zato brži rezultat. Naravno, ovdje ne prozivam Polikliniku Breyer jer su me upoznali gdje se šalje uzorak i koliko se čeka, tu je prvenstveno kriva moja neinformiranost. No, kada se već radi o istom testu koji na različitim mjestima ima jednaku cijenu, svakako bi uzorak vadila negdje gdje se manje čeka na rezultate.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Mame, jel ima neko da je dobio los nalaz Nifty testa a da je bilo sve u redu na kraju? Dobila sam test jucer, ukazuje 1/20 rizik na Down sindrom. Trebam raditi amnio... Cekam jos tjedan dana, moj dr je rekao najranije u 15 tj. Na rubu sam nervnog sloma. Pls ako moze neko podijeliti svoje iskustvo ako ste bile u slicnoj situaciji? Hvala puno.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Drage mame,
    Ima li neka od vas da je imala los nalaz Niftyja 1/20 za T21, a da je sve bilo u redu na kraju? Ja sam danas dobila nalaz, i u soku sam. Imam 40 g, treca trudnoca. Radila Nifty u svakoj, rizici niski u prethodnim trudnocama, dvije predivne bebice. Trebala bih na amnio, ali trebam cekati jos 2 tjedna. Ubi me ovo. Sutra idem na razgovor i konzultacije sa svojim dr. Hvala za svaku info.

  5. #55
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Uma1134, a što je sa uzv mjerenjem, nuhalni nabor je li povećan?

  6. #56
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Odbila sve testove, uopće se neću s tim zamarati. Puno puta sam čula za loše rezultate testa, a na kraju sve bilo ok. Ionako ću roditi pod svaku cijenu pa makar rodila i prase (kao u onoj priči)...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Pa jedan dr je izmjerio 2.9mm, a drugi 0.9 do 1.5mm ovisi kako je beba pozicionirana. Sve ostalo na uzv u 12 tj uredno. Drugi dr tvrdi da je prvi pogrijesio jer je mjerio i dio posteljice koji valjda izgleda kao da je dio nuhalnog. Ali me brine ovaj rezultat Niftyja, fetalna frakcija je 3.56% sto je u stvari jako malo koliko sam uspjela povezati.

    A i ja evo dva dana citam sve moguce i ima jako puno situacija da su dbl i triple testovi pokazali pogresne nalaze, ali nisam nasla slucajeva kod nas gdje je radjen NIPT test los, pa da je na kraju ispalo sve ok. Mozda zato sto je kod nas to jos nov nacin testiranja. Cula sam za neke situacije gdje je NIPT pokazivao mali rizik a na kraju su rodjena djeca sa DS u Puli cini mi se.
    Ja ne mogu biti mirna dok ne napravim sve sto mogu napraviti da znam je li moja beba ok. Strah me je svega, ali nekako pokusavam izgurati.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 08.09.2021. at 17:34

  8. #58
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Uma1134, naravno da može biti sve u redu. Konzultiraj se s doktorom koje su ti opcije. Želiš li ići na amnio? Ali mislim da to ne možeš prije 20 tjedna. Također bilo bi dobro napraviti fetalnu ehokardiografiju da se vidi srčeko koje često zna biti problem kod djece s domom, ali i to ne možeš prije 20.tog tjedna. Pokušaj se što više smiriti, nuhalni se čini ok, a i sve ostalo na uzv. Koji si tt?

  9. #59
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj špelkica prvotno napisa Vidi poruku
    Odbila sve testove, uopće se neću s tim zamarati. Puno puta sam čula za loše rezultate testa, a na kraju sve bilo ok. Ionako ću roditi pod svaku cijenu pa makar rodila i prase (kao u onoj priči)...
    Špelkica, ja sam pak radila većinu testova, pa jebeba opet bila teško bolesna. Neke rijetke genetske bolesti ne može otkriti niti probir, a bome ni amnio. Ipak, zašto ću se opet odlučiti za neke od testova iako sam istog stava kao i ti da ću roditi pod svaku cijenu, je to da rano otkrivanje neke bolesti daje prostora da se bebi na vrijeme osigura medicinska intervencija koja mu može spasiti život

  10. #60

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Zakazali su mi amnio s 15 tt jel netko radio tako rano amnio? Ja zelim sve pretrage da budem spremna, naravno svjesna sam da se neke stvari ne mogu ni otkriti.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Uma1134, naravno da može biti sve u redu. Konzultiraj se s doktorom koje su ti opcije. Želiš li ići na amnio? Ali mislim da to ne možeš prije 20 tjedna. Također bilo bi dobro napraviti fetalnu ehokardiografiju da se vidi srčeko koje često zna biti problem kod djece s domom, ali i to ne možeš prije 20.tog tjedna. Pokušaj se što više smiriti, nuhalni se čini ok, a i sve ostalo na uzv. Koji si tt?
    Sad sam 13+5 tt. Danas su mi iz Podobnika javili da mogu vec iduci tjedan. Zelim ici na amnio da, ne mogu podnijeti neizvjesnost...

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Uma1134 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jedan dr je izmjerio 2.9mm, a drugi 0.9 do 1.5mm ovisi kako je beba pozicionirana. Sve ostalo na uzv u 12 tj uredno. Drugi dr tvrdi da je prvi pogrijesio jer je mjerio i dio posteljice koji valjda izgleda kao da je dio nuhalnog. Ali me brine ovaj rezultat Niftyja, fetalna frakcija je 3.56% sto je u stvari jako malo koliko sam uspjela povezati.

    A i ja evo dva dana citam sve moguce i ima jako puno situacija da su dbl i triple testovi pokazali pogresne nalaze, ali nisam nasla slucajeva kod nas gdje je radjen NIPT test los, pa da je na kraju ispalo sve ok. Mozda zato sto je kod nas to jos nov nacin testiranja. Cula sam za neke situacije gdje je NIPT pokazivao mali rizik a na kraju su rodjena djeca sa DS u Puli cini mi se.
    Ja ne mogu biti mirna dok ne napravim sve sto mogu napraviti da znam je li moja beba ok. Strah me je svega, ali nekako pokusavam izgurati.
    Tvoja beba je ok , cak i ako se potvrdi da ima DS .
    U ovom trenutku je jedino vazno koje ce te odluku donjeti ti i partner u slucaju da amniocinteza bude imala rezultat kao i test.

  13. #63
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam imala jako los rezultat za Edwards sindrom, pa sam otišla na amnio, sve je ipak srecom bilo ok. No to je bio kombinirani test, on je ipak manje precizan. Jednostavno pričekaj ta dva tjedna do amnio i onda ako treba plati privatnu analizu koja je neusporedivo brza od državnih bolnica. Pa ćeš znati. 20:1 ipak znaci da je 20x veca sansa da nema DS nego da ima. A kao sto ti je i drugi dr rekao uvijek može biti krivo mjerenje pa time i netočno rezultat. Amnio je puno točnija, i nema smisla sad googlati previse o pojedinačnim slučajevima jer rubni slucajevi uvijek postoje a sanse nisu velike da si bas ti taj 1 od milijun slučajeva. Ja sam kad sam dobila taj rezultat pogledala 5 min sto je taj sindrom, nakon toga jednostavno dalje nisam gledala jer sam odmah donijela odluku sto cu ako se potvrdi (srecom nije).
    Posljednje uređivanje od sillyme : 09.09.2021. at 08:55

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Bravo sto si uspjela tako reagirati i hvala Bogu da je sve na kraju bilo dobro za tebe i tvoju bebu. Ja pokusavam da se maknem od citanja i istrazivanja, i da se fokusiram na nedto drugo, ali kako god opet se vratim trazeci neku pozitivnu notu....

  15. #65
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam radila amnio u 17 tt. Rekli su mi da može i ranije, ali da je bolje malo kasnije zbog veće količine plodove vode. Naveli su mi i mogućnost da me vrate za tjedan dana ako bi se na pregledu koji prethodi amniocentezi ispostavilo da količina plodove vode jos uvijek nije optimalna, odnosno dovoljna za uzimanje uzorka. Tako će vjerojatno i kod tebe postupiti. Izdrži i sretno!

  16. #66
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Argente, na amnio si išla zbog neke indikacije ili si svakako mislila ići?

  17. #67
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Argente, na amnio si išla zbog neke indikacije ili si svakako mislila ići?
    Ma bila sam stara.
    Ako pitaš jesam li prije imala loš nalaz nekog od testova, nisam radila nikakve testove prije.

  18. #68
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nifty & co. su u to vrijeme bili relativno nova stvar na tržištu, pa moji ginekolozi nisu bili za to (pa ni ja).

  19. #69
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Ja mislim da ću prihvatiti amnio samo ako bude neka indikacija, a predložit će mi sigurno zbog godina i anamneze. Zasada ću prvo Panoramu /Nifty pa ćemo vidjeti za dalje.

  20. #70
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Zenii prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da ću prihvatiti amnio samo ako bude neka indikacija, a predložit će mi sigurno zbog godina i anamneze. Zasada ću prvo Panoramu /Nifty pa ćemo vidjeti za dalje.
    Oooo, pa nisam znala da si trudna Čestitam!

  21. #71
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Oooo, pa nisam znala da si trudna Čestitam!
    Jesam, hvala. Opet spontana trudnoća, tako da sam malo i u šoku. Ali idemo dan po dan...

  22. #72
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Zenii, čestitke!

  23. #73
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Zenii, čestitke!
    Hvala Riri92

  24. #74
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Uma1134, jesi išla na amnio?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Jesam. Sad mirujem i cekam nalaz. Uzv koji su radili prije amnio uredan, nema nikakvih markera, osim sto je nuhalni nabor oko 6mm. Dr tvrdi da to sam po sebi ne znaci nista, srce ok, mozak ok, plodna voda cista. Ima mali pijelom na bubrezima, 3 mm. Rekao mi je da nema nalaz Niftyja bi rekao da nosim zdravo dijete, ali 5% djece koja su rodjena sa DS ne pokazuje nikakve markere na UZV, tako da... Predstoji cekanje...nadanje...

  26. #76
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Uma1134, sretno i samo hrabro...

  27. #77
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Cure,
    Da li se koja od vas pikala s Clexane I isla na nifty?
    Čitala sam da se treba raditi pauza od min 24h s pikanjem, da ne bi utjecalo na rezultate.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    2

    Početno

    UMA kakvi su rezultati amnio bili na kraju ?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    2

    Početno

    Uma kakav je bio nalaz amnio ?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •