Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: vodene kozice na oku i na jeziku

  1. #1
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno vodene kozice na oku i na jeziku

    cure molim pomoć.
    Nina nam je jučer dobila vodene kozice. Najviše ih ima u predjelu pipice, trbuh i leđa. Al ono šta mene brine je da sam upravo vidjela da joj je izbila jedna ispod gornjeg kapka - onako stoji na dole i dodiruje unutrašnjost oka a druga je na jeziku.
    kako ste tretirali te, pretpostavljam da nikako pa me zanima kakve su moguće komplikacije.
    Vjerojatno ak dobije još koju na jeziku i sluznici neće htjet jesti, davat ću joj juhe, maneštrice... a šta s ovom na oku?
    Da li ak je dobila i tu jednu na jeziku onda možemo vjerojatno očekivati još koju ha?
    joj cure veliki sam paničar ali molim vaša iskustva dobra i loša, savjete...

  2. #2
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    ja sam imala jednu u oku, na beonjaci
    i nisu je nicim tretirali i proslo je sve OK
    ono sto ja pamtim je da me je dugo svrbilo...i nakon sto su prosle vodene kozice
    danas je na tom mjestu samo lagano crvenilo, a kad mikroskopski gledas ima mali majusni oziljak

  3. #3
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    moja mlađa sestra ih je najviše imala po kapcima, ustima i dlanovima
    to je bio užas
    srećom pa je bila jako disciplinirana i nije se češala...ali da je ...uh...

  4. #4
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    a kojom brzinom izlaze te kozice?
    mi smo prekjučer imali jednu kapitalku, jučer 10-15 a danas cca 30 tak.
    više je onih sitnih a jedno 5 su kapitalke. :/

  5. #5
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    samo da se javim, za sad ih ima 4 na jeziku, temp 39, groznica...mislim da će noć biti "vesela"..

  6. #6
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    ma zam da je dosta pisalo o vodenim kozicama na forumu
    samo ukucaj u pretraznik!!!

    drzim fige da noc prodje sto je moguce bezbolnije
    pusa suncu!

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako imate iskustva sa homeopatijom,dobra remedija za bolne kozice u ustima ,očima i nosu je Mercurius.Dijete uz to ima i neugodan zadah i usta puna sline .Vanjske kozice su velike i bolne.Mogu biti gnojne,otvoriti se i postati rane.Obićno se puno znoje i slabi su.Ako slika odgovara (i vi možete nabaviti pripravak )ovo bi trebalo pomoći...

  8. #8
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    ineska, nemoj brinuti. samo joj spustaj temperaturu kao i kod bilo koje druge virusne infekcije, tusiraj je cesto i tapkaj puderom protiv boginjica. i ,naravno, ceka te par teskih noci kada moras strazariti pored nje da ne rascese neki plik, narocito na licu ili oku. cuvajte se, mislim na vas! javi sutra kako je malena.

  9. #9
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    vishnja
    eto noć je bila katastrofa, temp se digla do 39,6 i u 3 ujutro smo ju išli tuširati...sad ih ima jako puno na jeziku a da ne govorim o pipici i guzi - tamo ih ima na milijarde...
    sad sam joj opet stavila čepić jer je temp. 38,7
    ali miš moj mali dobre je volje, kad se hoće počešat prvo me pogleda i pita: mooogu?

  10. #10
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Tuširati? Mislim da ne bi smjeli tuširati kozice.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Da obavezno tusirati i to im jako godi. Preporuka o netusiranju je zastarjela. Ja sam ih tusirala sa preparatom na bazi lavande. I cini mi se da su se brze susili oni koje nisam mazala puderom.

  12. #12
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    jesam li aj nesto pomjesala ili se i u slucaju vodenih kozica preporucuje brckanje u vodi sa hipermanganom?

  13. #13
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    bolje lavanda, nije otrovna.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    koliko se meni čini za vodene kozice vijedi sto doktora sto savjeta

    Mi nismo kupali niti tuširali niti mazali puderom, samo smo stopala prali u otopini hipermangana jer su se tamo kozice teže sušile i bilo ih je između prsta, i neke kozice ispod pelene smo mazali tom otopinom i prašili običnim baby puderom i to je ubrzalo sušenje. Davali smo Fenistil da ne svrbi.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače sa hipermanganom pazite, otopina mora biti svijetlo svijetlo roze boje a najbolje je otopiti zrnce u prozirnoj čaši tako da vidite da nije ostalo komadića i onda to staviti u kadu/lavor i to najbolje procijediti kroz gazu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Citiraj Njojza prvotno napisa
    jesam li aj nesto pomjesala ili se i u slucaju vodenih kozica preporucuje brckanje u vodi sa hipermanganom?
    Ne brckanje jer postoji mogucnost infekcije, iskljucivo tusiranje. Moram priznati da su se moji tusirali i po 20 min cak i usred noci najgorih dana

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Zadnje preporuka je samo tusiranje + uzeti neki antihistaminik.
    Puder je prakticki pase.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    prebrzo pisem, pa sam pola izostavila
    zadnja preporuka nase pedijatrice (odnosno struke) je to tusiranja + antihistaminik a bez pudera

    ja sam se drzala lavande - sto sam i saznala na ovom forumu i stvarno sam zahvalna na toj inf. jer stvarno smiruje svrbez i niti jedna kozica se nije upalila, a vjerujte da je bilo strasno jer je doc. kad nas je vidjela rekla da smo pobrali u najajcem mogucem obliku i visokom temp.

    jedna krastica nam se tek nakon sto ju je skidala (12 dana nakon pocetka) pa sam tu mazala antibiotskom kremom.

  19. #19
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    danas i dalje visoka temp 39.5, koze su se stvarno namnožile ima ih posvuda a najviše na glavi, guzi, 3 na oku , 5 na jeziku.,jedna je u desnoj nosnici tako da teško diše...
    inače kašlje,nos curi, abnormalno slini...
    e sad temperatura nam je počela u utorak popodne i znači danas popodne će biti 3 dana da kuri, al stvarno kuri -ujutro,popodne,noć stalno preko 39. jel to dugo?
    a isto tako prva kozica nam je izbila u ponedjeljak a sad je već petak i one i dalje izbijaju...Do kada će tako? :/
    gledam dali se neka kozica upalila ali čini mi se da nije za sada?!
    one na pipici mi čudno izgledaju, prvo sam pomislila jel to gnoj, jel to kožica, jel to od pudera...bo.??!
    nama je pedijatrica rekla tuširanje + puder. dal je to ok ne znam jer stvarno 100 doktora, 100 savjeta.
    evo cure malo sam si olakšala dušu a stvarno sam zabrinuta i prestrašena...

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zato puder između ostalog i je bezveze jer se od njega više ne vidi stanje kozice. Što se tiče preporuka mi smo ih dobili deset različitih sa deset strana (a sve su to ZADNJE preporuke jer je Lea imala kozice prije tri mjeseca, a mi uvijek zivkamo i konzultiramo razne doktore ). Temperature može biti sve dok izbijaju kozice, ali sam zaboravila koliko dugo mogu izbijati.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    bolje lavanda, nije otrovna.
    šta od lavande

    ulje mi se čini nekako jako i prepeckavo

    u međuvremenu smo tapkali hipermanganom

    srećom oči i usta su ok

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mislim da su mojima izbijale nekih 7 dana.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    cca jedna jedvavidljiva piknjica praćena laganom temperaturom 2-3 dana
    povećena temperatura i izbijanje na veliko 3 dana,
    bez temperature , možda tu i tamo koja nova naredna 2-3 dana

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Ineska, danas bi vec trebala vidjeti lagano poboljsanje, da li obaras temp stalno? 5-6 dan od prvog izbijanja bi treblo proci najgore, a tako se nama i snizila temp.

    Da te utjesim moja An je otprilike iste starosti i najgori dan joj je bio na Uskrs, lezala je na meni, odnosno na ciici (bez obzira sto ju vise ne dojim od 11 mjeseca) slinila tesko disala i nije upoce tjela razgovarati (a jako je ziva i brbljava). Vrtio mi se film cjepljnje, prekidac visoka temperatura, autizam... i bila sam stvarno zabrinuta ...
    ali onda je ipak krenulo na bolje.

    Znaci nama je 5 dan od 1. plika bio najgori a 6 dan je vec pomalo krenulo na bolje.

    Sto se lavande tice ja sam koristila preparate za tusiranje od L'Occitenea s uljem francuske lavande, jer ga i inace koristim za sebe.

  25. #25
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    ¸nama je danas 5. dan od 1. plika i molim boga da nam bude ko vama pa da nam sutra ide na bolje.
    snižavam joj temp sa lupocet čepićima kad pređe 39 i danas je najgore jer kad joj dam čepić već nakon 2 sata joj počne rast temperatura, i onda ju tuširam i kad dođe razmak 4 sata dam joj opet čepić.
    danas je stvarno najgori dan - uspjela sam joj vidjet grlo i ima ih puno i u grlu i na nepcu, jeziku,usnicama, ma katastrofa. kad joj se počne dizat temp, legne na krevet i bulji u prazno, sline cure iz ustiju i jedva diše...
    stalno mislim da je to to i da će krenut na bolje al onda nova temp i masu kozica...
    samo da spomenem da sam se dodatno šokirala kad sam joj gledala glavu i tražila kozice po kosi, naišla na 2 izrasline za koje sam prvo pomislila da su kozice i onda vidim da nisu, nego ko neke dve loptice koje se miču pod prstima :shock: - onako u visini uha al otraga...
    kaže mi mama možda su neke žlijezde al ne znam baš za žlijezde na tom mjestu????

  26. #26
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj lalah prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    bolje lavanda, nije otrovna.
    šta od lavande

    ulje mi se čini nekako jako i prepeckavo

    u međuvremenu smo tapkali hipermanganom

    srećom oči i usta su ok
    eterično ulje.
    prirodni antiseptik (dezinficira krastice) i umiruje svrab.
    slobodno namaži na kožu, koristi se i za ubode insekata .
    inače su lavandu nekada koristili za raskuživanje, ima baš jako antiseptičko djelovanje.

  27. #27
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    evo da se javim.
    danas napokon ide na bolje. nema više temperatureee !!! kozice se suše, čini mi se da nove više ne izbijaju. 8)
    jedino ima 3 na pipici koje nikako da se počnu sušiti a te je dobila među prvima...a dobro valjda će se počet...
    ali noćas smo išli na hitnu jer se probudila i počela vrištati, plakati, povraćati i nije htjela piti. Naravno da je mene takva panika jer sam mislila da se nije šta upalilo u grlu ili oteklo pa ne može disati??!!
    Uglavnom sve ok, dr rekao da ih ima 3 na grlu i da nisu upaljene za sada i da joj se vjerojatno grlo posušilo pa ju je peklo i nije mogla piti..
    Pregledao joj je pluća, trbuh, i onu kvržicu na glavi (rekao je da je to limfni čvor) i sve je u reduuuu - ne mogu vam ni opisati kakav kamen mi je pao sa srca!!! I rekao je da su ove zime imali jako puno upala pluća kao komplikacija vodenih kozica!!! Užas!

  28. #28
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    od moje frendice curica je kozice dobila prije no što su išli na more a dečko ih je dobio na moru. Vratili su se doma nakon 10 dana bez ijednog fleka s time da ih nije mazala ničime, stalno su bili na suncu i u vodi.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Ineska super, najgore iza vas. Jasno mi je kad kazes da je nepomicno lezala i slinila jer smo i mi imali tocno isto...

    Sada moras paziti da se ne bi koja rascesala. To je napravila 10 dana nakon sto je vec sve proslo. Kozice u podrucju pokrivenom s pampom i nama su se teze susile.

    Jucer joj je tek otpala zadnja krastica (mjesec dana od izbijanja) s glave a trbuh joj je ko boljno polje. Na srecu su nam ove s lica u jako dobrom stanju.

    Hildegard, naravno pa postoje i kozice sa samo nekoliko plikova u toliko blagom obliku da niti ne skuze da su kozice, ali ovo stoi ima Ineska i sto smo imali mi sigurno nije blagi oblik.

  30. #30
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Nama su leđa kao bojno polje, stvarno su joj bile ogromne na leđima... :/
    Nina je dosta disciplinirana što se tiče češanja al bez obzira na to pazim
    da se ne rasčeše... Zna reći : mama češe me i onda ode po gazicu i da mi ju - kao da ju ja lagano počešem tj. pređem gazicom po kozici koja ju svrbi...miš moj mali...
    Znam da joj je imunitet sad na nuli, ali isto tako znam da joj je već jako dosadno doma pa me zanima dali se smije izaći malo van na zrak?
    Jer u jaslice kreće sljedeći ponedjeljak a do tada nema šanse da budemo samo doma... kad ste vi cure počele izlaziti van?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Poceli smo izlaziti 10 odnosno 11 dan. Iv nije smio u vrtic 15 dana (zbog sebe ne zbog drugih), jer im padne imunitet pa poberu svasta. Ali ni to nije bilo dovoljno nakon 1 tjedna vrtica pobrao je grozan kasalj i upalio mu se sinus, tako da je i An pobrala bronhitis nakon kozica a nju cuva teta cuvalica. Zato ako mozes daj joj jos barem 1 tjedan postede.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •