Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: želudac ..bolovi

  1. #1
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno želudac ..bolovi

    Dakle...već godinama imam problema sa želucem, jela lešo, ribu, povrće, voće ili janjetinu, krumpir..ostalo. Bol se pojavljuje 2 sata nakon jela.Bila sam na kolnoskopiji prije par godina i rečeno mi je da, sad ću laicki . žuć mi se vraća u želudac i da mi je kao prežabljeno "nešto" i to mi stvara problem. Ima perioda kad me ne boli mjesecima, a ima kad umirem svaki dan (kao sadaaa!) i nemam pojma kaj da radim?? Ima li netko sličnih simptoma i problema? Izbacila sam kruh prije 10tak dana..za sada, ne osjetim neku razliku. Jedno vrijeme su mi pomagali probiotici / 2 mjeseca ih piješ pa si onda miran godinu dana, naručivala izvana/ međutim sada..ne

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Suosjećam...

    Evo malo tuđe pameti: http://www.coolinarika.com/magazin/c...tljiv-zeludac/

    A iz mog iskustva, protiv te vrste bolova pomažu bademi (sirovi, s kožicom - oguljeni nisu tako efikasni jer baš kožica sadrži ljekovite tvari).

    Pojedem šaku i bol vrlo brzo prođe (to vrijedi za bol uslijed viška kiseline). Probaj grickati bademe - mnogima je pomoglo. Bilo je o tome tema i ovdje, na podforumu o trudnoći.

  3. #3
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jesi radila pretragu na helicobacter pylori?
    Mm je zadnje 3 godine periodicno imao jake bolove nakon jela, neredovitu stolicu... pripisivao sve stresu jer su se obicno tad problemi javljali, a na kraju je bila bakterija i sanirao problem jednom udarnom kurom lijekova.

  4. #4
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Podižem...
    Nisam nikad imala problema sa želucem, mogu svašta pojesti i pomiješati, u bilo koje doba dana (češnjak sam znala jesti pred spavanje). Počelo je preksinoć po noći, jaka bol u žličici i isto tako u donjem dijelu trbuha, jedva sam ustala ujutro, ko da me netko tukao cijelu noć. Cijeli dan jučer i danas povremeno boli (u pravilu prestane ako se krećem i kod spavanja potrbuške, dakle promjena položaja pomaže). Zbog bolova nisko u trbuhu i u donjem dijelu leđa mislila sam čak da je ciklus koji već dosta kasni. Od sinoć što god pojedem odmah nakon toga idem na wc i nakratko bude malo lakše (stolica je obilna i mekana, ali nije proljev), danas sam išla četiri puta. Imam laganu mučninu, kao nemam apetita, ali kad počnem jesti, mogu pojesti.
    Mislim da nije crijevna viroza jer sam je imala prošli vikend (dobila od djeteta). Mada nije isključeno, jer je i mališa danas imao tri obilne mekane stolice.
    Ono što me najviše brine da nije nešto što vučem već neko vrijeme i sad je kulminiralo (od početka godine sam praktički stalno u infektu uho-grlo-nos, u sklopu ORL obrade sam radila i helicobacter iz stolice, ali nije dokazana, a znam da upale grla i želučane bolesti mogu biti povezane). Ima par mjeseci i da imam povremeno bol u žličici, u drugom dijelu noći, ili ako me dijete slučajno udari u to mjesto baš me jako zaboli.
    Trebam li se brinuti, što napraviti? Trčati odmah privatno gastriću ili pričekati koji dan da vidim hoće li se smiriti, koliko čekati uopće?

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem...
    Nisam nikad imala problema sa želucem, mogu svašta pojesti i pomiješati, u bilo koje doba dana (češnjak sam znala jesti pred spavanje). Počelo je preksinoć po noći, jaka bol u žličici i isto tako u donjem dijelu trbuha, jedva sam ustala ujutro, ko da me netko tukao cijelu noć.
    S obzirom na ovo, da sam na tvom mjestu, ne bih čekala.

  6. #6
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ti najbolje mozes raspoznati da li je to nesto drugacije od nekih uobicajenih bolova i ako jest i ako je tako snazno mislim da bi trebala na hitnu ako ti doktor ne radi a sad je vikend.

    Ja cesto sam imala a isada znam imati problema sa zelucem, ali jednom sam imala slicno kao i ti bol u zlicici plus donji dio ledja samo sto meni polozaj nije pomago i bilo je strasno...a bila sam i trudna....tako da sam isla na hitnu i nakon svih zivih pretraga skuzili su da je zuc...tako sam jos par puta nakon trudnoce imala napadaj i onda otisla na laparaskopski zahvat i odstranili mi zuc i preporodila se ...puno manje problema sa zelucom, nema vise napadaja i raznih bolova s povracanjem i sl...
    Slicno nesto mi je prijateljici bilo, ali njoj na kraju ispalo da je slijepo crijevo i srecom da je otisla na hitnu jer je bilo na rubu da prsne

  7. #7
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Stvar je u tome da dosad nisam imala nikakvih želučanih bolova nikad (tj. imala bih ako dulje en bih jela, ali baš zato jedem redovite obroke i međuobroke) i ne mogu procijeniti je li to nešto što je došlo s godinama i nakupljenim stresom pa nije hitno za rješavanje ili je nešto akutno. Večeras mi je općenito lakše, čini mi se da prolazi.
    No kad odvrtim film, unatrag pola godine imala sam tri puta epizodu s iznenadnom mučninom, glavoboljom i jakim povraćanjem, što je potrajalo par sati i onda prošlo. Nije bila crijevna viroza jer nitko drugi od ukućana nije imao. Dva puta je bilo dan nakon sladoleda iz lokalne slastičarnice pa sam pomsilila da je stafilokokno trovanje, no opet i ostali su u kući jeli pa nisu imali. Možda ima veze s ovim, možda nema.
    Ja se općenito osjećam loše, preumorna sam, no to pripisujem dvogodišnjem nespavanju, što zbog djeteta, što zbog noćnog rada (prije poroda nisam funkcionirala ako ne bih odspavala sedam sati, a otkad sam rodila možda sam tri puta odspavala tri sata u komadu između noćnih buđenja).
    Malo mi je teško iskeširati 2-3 tisuće kuna za gastroenterološku obradu kod privatnika, ne želim paničariti, a opet muči me što je ovo nešto sasvim novo (uz ostale probleme koje imam).
    Je li helicobacter iz stolice pouzdan test? Ili je izdisajni bolji?

  8. #8
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Meni je muz uvijek isao na izdisajni test....njega uvijek uhvati po noci i isto bude bol u zlicici...i to je vec godinama na periode

  9. #9
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    On bas ima gastritis i h.b....pa pije controloc
    Ali ne moras ici privatno...ako ti je bas gadno, odes na hitnu pa cete tamo sve obraditi u jednom danu...ako ne ides na uputnicu

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vikki najbrze ces a i najpovoljnije u smislu financija saznat sto je ako odes na hitnu . Nekad predvece kad ti dr.vise ne radi. Naprave ti sve pretrage jako brzo jedino te mogu zadrzat na promatranju par sati.

    ja se na tvom mjestu ne bih igrala znas za situacijus mojim muzem na kraju je osim gastritisa ustanovljen pankreatitis zbog zuci prepune kamenaca. Na kraju je imao 2 akutne upale ostao u bolnici 38 dana operiran je i izvadjena mu je zuc.
    jos se oporavlja u smislu prehrane al je ko nov bez tih bolova.

    ne zelim te plasit al please nemoj ignorirat posebno kad uzmes u obzir sve sto ti se izdogadjalo zadnjih mjeseci.
    znam da si govorila da ponekad osjecas da ti nesto nije u redu s organizmom u zdravstv. smislu.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A mozes otici privatno i napravit samo uzv za pocetak po potrebi i gastroskopiju.
    imam ti dr.privatno za preporuku. Al istrazi sto se dogadja , samo nemoj ignorirat.

  12. #12
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Necu ignorirati, no vec sam toliko toga napravila privatno, otorinca, pulmologa, uzv dojke, stitnjace...jer nesto ne stima, a ne mogu dokuciti sto niti mogu odjednom napraviti sve moguce pretrage.
    Ovo sa hitnom mi je malo bed, ono da oduzimam vrijeme ljudima, a zapravo nisam hitan slucaj :/

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Meni ovo ne zvuči nimalo dobro. Nije normalno da se tako loše osjećaš. Tko zna što bi moglo bit posrijedi.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja sam se tako godinama loše osjećala i bio je helicobacter. Al meni su čvaknuli na gastroskopiji i dokazali. Jer mi je izazvao i čir na dvanaestercu.
    Terapija je konjska.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Necu ignorirati, no vec sam toliko toga napravila privatno, otorinca, pulmologa, uzv dojke, stitnjace...jer nesto ne stima, a ne mogu dokuciti sto niti mogu odjednom napraviti sve moguce pretrage.
    Ovo sa hitnom mi je malo bed, ono da oduzimam vrijeme ljudima, a zapravo nisam hitan slucaj :/
    Nemoj tako , pa i tebi je potrebna pomoc vidis da si u zacarom krugu.
    uostalom ni moj muz nije mislio dok je imao blaze napadaje da je hitan slucaj al da bar je na vriheme bi se uocilo u cemu je problem i ne bi se doveo u situaciju u kojoj je bio i sad je.

    Oni ti na hitnoj naprave (skori) sve pretrage u najkracem roku i cijelu te "poskeniraju" barem na Sv.Duhu.

    ja sam imala neobjasnjive neizdrzive bolove nakon oba carska nekih mhesec i pol nakon poroda, bili su odlicni. Bila sam po danu na promatranju i pretragama 2-3 dana a nocu doma radi bebe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2015. at 10:55

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mislim beba je bila u kolicima cijelo vrijeme oko bolnice s tatom i dolazili na dojenje.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Nema ti što biti bed otići na hitnu, ako trpiš bolove, nije hitna samo za umiruće ili totalka potrgane pacijente. Prema simptomima koje si navela može biti svašta, meni osobno najviše vuče na žuč, ali može biti i čir, teško je reći napamet. Kada sam porezala pošteno prst išla sam na hitnu, sašili me, dali tetanus, uopće nije bilo gužve i nisam čekala. Ja bih na tvom mjestu otišla na hitnu. Iskreno se nadam i vjerujem da nije ništa strašno, ali zašto bi trpila bolove ako ne moraš. Držim fige da sve prođe u redu!

  18. #18
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    a može bit i viroza. baš se ove jeseni vuče puno crijevnih sa tako nespecifičnim simptomima. a može biti i psihosomatski, osobito ako si pod velikim opterećenjem. ako te opterećuje napravi gastroskopiju i uzv- ne mislim da jeu ovom trenutku toliko akutno da trebaš ići privatniku ili na hitnu..

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Vikki ja sam imala ovu virozu koju spominje sasa. Mogla sam jesti. Bilo mi je muka. Trbuh me bas bolio. Stolica mekana. No mene je jos i grlo jako bolilo. Sve mi je to bilo pred obranu teme pa sam mislila da je dio simptoma radi toga. No i drugi su u labosu imali slicne probleme. I da bila sam slomljena da sam cak dva dana i lezala doma. Temperatura mi nije bila visoka. Ja je ne mjerim ali osjetim kad je iznad 38.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 18.10.2015. at 13:21

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Odi na uzv ipak.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 18.10.2015. at 14:16

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Zbrljala sam gornju poruku, sry
    Mog muža je dr slala i na rendgen pluća i na ekg kad je imao slične simptome.

    Na kraju je ipak bio želudac, tj. GERB
    Ali išao je privatniku na gastroskopiju pa je tako dobio tu dijagnozu.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 18.10.2015. at 14:20

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vikki ako ti se opetovano ponavlja ta bol a kazes da je, mislim da nije viroza i da trebas detaljnije pretrage. Drz se!

  23. #23
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ja se ne bi zezala s cudnim bolovima jer prvi put mi je bila zuc, a drugi put mi je krenulo ko menstrualni bolovi, ali sam po noci pala u nesvijest sto nikad niaam i cijeli dan mi se vrtilo s bolovima u trbuhu....onda sam otisla na hitnu na nagovor muza i doktorice. Dva dana mi na hitnoj i u croatia zdravstvenom poliklinici nisu znali reci sto ja bol se mijenjala. Sumnjali na slijepo crijevo ili nesto ginekoloski. Treci dan bol mi je bila samo na pritisak i otlana posao i popodne odwm u czo polikliniku po nalaze i jedna starija internistica je inzistirala da me opet vidi. Temperatura porasla malo i bol na pritisak...sva sreca me ona uputi da odem hitno na hitni kirurski opet.....itd nakon opet sati i sati pregleda zavrsim na operaciji jer su vidjeli na uzv da ima neke tekucine....na kraju bila je cista na jajniku i pola litre krvi ...a sada imam rez preko cijelog trbuha.....no da nisam isla na hitnu mogla sam biti bye bye.
    Tako da iako ja ne volim ici po doktorima i zna biti iscrpljujuce satima tamo cekati na pretrage, bolje ici pa da i ne bude nista jer iz mog iskustva dva puta sam srecom otisla...i to nisam ja htjela nego me muz nagovarao

    Poslano sa mog Nexus 7 koristeći Tapatalk

  24. #24
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja isto mislim da bi trebala detaljne pretrage napraviti, zbog svih ovih tegoba koje dugo vuces

    ali osvrnula bih se na ovo

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije crijevna viroza jer sam je imala prošli vikend (dobila od djeteta). Mada nije isključeno, jer je i mališa danas imao tri obilne mekane stolice.
    imala sam neku crijevnu/zelucanu virozu prije par godina
    i zeludac me bolio puna 3 tjedna. stogod bih pojela, popila, gutljaj vode- bol u zelucu
    najgore je bilo prvi tjedan (uz proljev, mucninu, sarafljenje u zelucu ...), ali se bol nastavila i dalje, islo je na bolje, ali je skroz skroz prestalo tek mjesec dana nakon sto je pocelo
    Posljednje uređivanje od emily : 18.10.2015. at 18:34

  25. #25
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Danas je sasvim ok, gotovo kao da ništa nije bilo, osim još male nelagode ujutro nakon doručka.

    Sasa, spajka, emily, može biti da je viroza. U srijedu je u vrtiću teta rekla da misli da cijela grupa ima crijevnu jer su svi redom kakali 3-4 puta skroz mekano (no klinci su generalno bili ok, bez temperature i proljeva nakon toga, i sutradan su svi bili opet u vrtiću). Ja obično dobijem već dan, dan i pol nakon mališe. A i na poslu su se ljudi žalili na mučninu i "kao da im se nešto sprema". Mislim da bi crijevna mogla biti i zato što je krenulo s boli u želucu, a onda se spuštalo, nakon tih nekoliko stolica bilo je sve lakše.

    Danka, prije par mjeseci sam zbog jake boli u desnom ramenu i ruci i kratkoće daha (trčim godinama, a odjednom trčim sasvim polako i ne mogu do daha, a znam da sam u formi) hitno obavila RTG pluća i EKG i sve je bilo u redu s te strane. Gastro obradu mi nisu preporučili (to mi je preporučio otorinac, zapravo samo helicobacter zasad).

    Lili, ne ponavlja se ta bol, rekoh da sa želucem nikad nisam imala nekih problema, pogotovo otkad ne pušim, ne pijem (uglavnom ), imam redovite i većinom zdrave i lagane obroke. Ovo je bilo iznenada i dva dana je baš boljelo da bih najradije samo ležala potrbuške. To povremeno lagano žarenje u žličici u drugom dijelu noći, kad je želudac prazan, mi nije zabrinjavajuće, nije svakodnevno, to sam oduvijek znala osjetiti tu i tamo. U životu nsiam popila ni jedan gastal niti išta slično.

    Uglavnom, osim viroze pada mi na pamet žuč, jer i onih par povraćanja (za što sam mislila da sam se otrovala hranom), i bol u desnom ramenu i ruci, i refleksna bol koja ide u donji dio leđa, a sad i ovo, sve to može biti od žuči. Drugo mi ne pada na pamet niti ću puno guglat jer i specijalist teško može zaključiti što je na prvu, a kamoli ja.
    Napravit ću UZV abdomena, ionako mi je vrijeme za kontrolu jer imam hemangiom na jetri koji pratim jednom-dvaput godišnje, a UZV-om bi se mogli vidjeti i žučni kamenci.

    Cure, hvala, pomogle ste!
    Posljednje uređivanje od vikki : 18.10.2015. at 20:33

  26. #26
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja ne savjetujem ignoriranje. Samo sam ukazala na mesto sto ocito hara okolo. Danas se i jedna poznanica zali na slicne simptome. Spomenula je da je tako trbuh nikada nije bolio.
    A vikki tako mi je zao sto te sve snalazi, za da sad sto cu napisati zvucat ce kao da prodajem pamet. Ali tebi treba sna. Kad pocnes malo vise spavati i tvoje tijelo ce se nadam se vracati u normalu. A sve to ti zelim cim cim prije.

  27. #27
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    nisam čitala sve postove pa se ispričavam ako ste već išle na pregled
    samo da vam kažem da je moj tata imao takve jake bolove u želucu i žličici i ispalo je da mu je žučnjak pun mulja
    odite liječniku, nemojte se igrati s tim

  28. #28
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Neću ignorirati, samo neću trčati na hitnu ili iskeširati već sutra 2-3 tisuće kn za gastroskopiju privatno. Stalno radim nešto, najprije je u fokusu bio reumatoidni artritis, srećom ispalo je da nije to, nego samo artroza. Pa još jedna neuspjela trudnoća, pa obrada kod pulmologa. Sad sam završila ORL obradu koja isto nije ništa pokazala, svi su nalazi ok, isto kao i štitnjača. A ja nijedan mjesec od prošloga rujna nisam bila bez upale grla ili sinusa, čak ni ljeti kad je mali bio zdrav. Netko kaže da je to normalno uz jasličara, netko da nije. Dr. opće prakse vjerojatno misli da mi treba psihijatar (i u pravu je).
    Krvnu sliku sam radila sad uoči polumaratona, bila je savršena, i svi upalni parametri, željezo nikad bolje (20), šećer... sve ok.
    Hoću reći, radim korak po korak.
    Što se sna tiče u pravu si, ali tu sad ne mogu ništa. Već je bolje nego što je bilo donedavno pa se nadam da ću uskoro spavati.

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A vikki jel.moze tata uskocit pokoju noc da se bar nekad naspavas?
    Sretno dalje kojim god putem krenes.

    eh da mom muzu nisu uopce vidjeli kamence na uzv, tek kad je hospitaliziran endoskopijom.
    a imao je prepun zucnjak i mulj u zucovodu.

    inace pri atno je platio 600 kn za gastroskopiju i to je bio piece of cake a u bolnici ajme koma ziva.
    on ima gastritis i gerb i imao je kamence koje vise nema jer nema zuc. :D
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.10.2015. at 00:09

  30. #30
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    vikki pregledaj se
    sva
    Pogotovo ako se tegobe nastave

    Sto se tice spavanja ma ja te razumijem
    Moja maslackica ima 3.5 i jos imamo noci u kojima me zove, tjedno bar 2x.
    To me strasno slama al racunam nece valjda do skole potrajati.
    E, nakon takvih noci ja budem sva bolesnjikava...
    Nema tu tate ni nikoga,ona hoce mene i gotovo.
    To sto tvoja dr.ob.med.misli, pa dobro. Otidi i psihologu ako mislis da ti moze pomoci.
    Samo ne ignorirati...

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Neću ignorirati, samo neću trčati na hitnu ili iskeširati već sutra 2-3 tisuće kn za gastroskopiju privatno. Stalno radim nešto, najprije je u fokusu bio reumatoidni artritis, srećom ispalo je da nije to, nego samo artroza. Pa još jedna neuspjela trudnoća, pa obrada kod pulmologa. Sad sam završila ORL obradu koja isto nije ništa pokazala, svi su nalazi ok, isto kao i štitnjača. A ja nijedan mjesec od prošloga rujna nisam bila bez upale grla ili sinusa, čak ni ljeti kad je mali bio zdrav. Netko kaže da je to normalno uz jasličara, netko da nije. Dr. opće prakse vjerojatno misli da mi treba psihijatar (i u pravu je).
    Krvnu sliku sam radila sad uoči polumaratona, bila je savršena, i svi upalni parametri, željezo nikad bolje (20), šećer... sve ok.
    Hoću reći, radim korak po korak.
    Što se sna tiče u pravu si, ali tu sad ne mogu ništa. Već je bolje nego što je bilo donedavno pa se nadam da ću uskoro spavati.
    Slažem se s ekipom da ti pregled neće škoditi.

    Dok čekaš na pregled, uzmi kuru probiotika. Možda ti se samo poremetila crijevna flora. Uzmi linex ili biokult - svejedno, možda neki s većim brojem dobrih bakterija. Osim toga, ovo što kažeš za upale sinusa zna biti posljedica candide u organizmu. Probiotik će pomoći ako je to. Pomoći će i anticandida dijeta. Ne moraš ništa radikalno - samo izbaciš slatko i škrob na cca 2 tjedna (a to ti je taman vrijeme čekanja na spec. pregled).

    Eto! Škoditi ne može, a pomoći bi moglo. Sretno!

  32. #32
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Osim toga, ovo što kažeš za upale sinusa zna biti posljedica candide u organizmu. Probiotik će pomoći ako je to. Pomoći će i anticandida dijeta. Ne moraš ništa radikalno - samo izbaciš slatko i škrob na cca 2 tjedna (a to ti je taman vrijeme čekanja na spec. pregled).

    Eto! Škoditi ne može, a pomoći bi moglo. Sretno!
    Ovo mi uopće nije palo na pamet! Otorinac je tražio da, među ostalim, napravim i ginekološki pregled i zubni rendgen (papa je pokazao nekakvu upalu i baš sam završila s terapijom). Šećere, kruh, kvasac i sl. sam izbacila i kupila probiotik čim sam pročitala ovo (sumnjam da bih mogla biti na čistoj anticandida dijeti, umrla bih od gladi, nadam se da ima koristi i ako je manje restriktivna).

    Lili, gdje je to gastroskopija 600 kn?

  33. #33
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pijes ipp? (controloc il neki slični lijek)

  34. #34
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ne pijem nikakve lijekove ni dodatke prehrani osim magnezija.

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Uzmi to

  36. #36
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja doktorirala na želucu - 3 gastroskopije, 2 kolonskopija, kornični gastritis..može biti gastritis, pogotovo akoje bol u žličici a inače se reflektira na rame.
    Aj ti ne zezaj se, odi na hitnu da te obrade ako ti se ponovo javi i prati izgled stolice, reakciju na jelo i piće, doba dana, itd.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi uopće nije palo na pamet! Otorinac je tražio da, među ostalim, napravim i ginekološki pregled i zubni rendgen (papa je pokazao nekakvu upalu i baš sam završila s terapijom). Šećere, kruh, kvasac i sl. sam izbacila i kupila probiotik čim sam pročitala ovo (sumnjam da bih mogla biti na čistoj anticandida dijeti, umrla bih od gladi, nadam se da ima koristi i ako je manje restriktivna).
    ...
    Djeluje. Mene je to mučilo na ulasku u klimakterij. Isto nisam tip za radikalnu anticandida dijetu, ali pazila sam koliko se dalo. Nikad nisam izdržala dulje od mjesec dana. Uzimala sam i yeast relief homeopatski pripravak bez nekog učinka. Ono što mi je zaista pomoglo bio je Paraprotex - ovo (nije badava, ali vrijedi svaku lipu): http://www.vitamini-hr.com/calivita_...araprotex.html

  38. #38
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ne mogu više držati jezik za zubima. na hitnu se ne ide da te se obradu. vikki to očito zna. ostali koji joj to dobrohotno preporučujete razmislite kako će vam nedajbože biti kada će vam hitni liječnik stvarno trebati, ali biti će zauzet i premoren svim ovim pacijentima koji su se došli obraditi jer je tako najbrže i najpraktičnije.

  39. #39
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pijes ipp? (controloc il neki slični lijek)
    Misliš dok ne napravim obradu? Bi li mi to zamaskiralo eventualne veće probleme?
    Naime, jutros sam osjetila laganu mučninu, kao u prvom tromjesečju trudnoće, bojim se da sam se sad fokusirala na to pa će mi se stalno činiti da nešto nije u redu.


    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu više držati jezik za zubima. na hitnu se ne ide da te se obradu. vikki to očito zna. ostali koji joj to dobrohotno preporučujete razmislite kako će vam nedajbože biti kada će vam hitni liječnik stvarno trebati, ali biti će zauzet i premoren svim ovim pacijentima koji su se došli obraditi jer je tako najbrže i najpraktičnije.
    U pravu si, znam to. Ne bih se usudila koristiti hitnu da preko reda iliti na mala vrata dođem do kompletne obrade. A definitivno nisam hitan slučaj (možda bih bila da su se bolovi nastavili ili pojačali).
    Sjetim se samo kad sam MM-a dovezla kad je imao infarkt, izgledao je relativno OK, i bio na nogama, a bile su minute u pitanju da ne dođe do trajnog oštećenja ili smrti, čim je legao na stol bio je na koronarografiji i ugrađivanju stentova.

  40. #40
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    mislila sam čak da je ciklus koji već dosta kasni.?
    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Naime, jutros sam osjetila laganu mučninu, kao u prvom tromjesečju trudnoće .?
    Jesi probala napraviti test?

  41. #41
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Nisam, ali bila sam nedavno na pregledu, perimenopauza...

  42. #42
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Podižem! U međuvremenu sam napravila gastroobradu, UZV abdomena ok (malo mulja u žučnjaku), tumorski markeri ok, gastroskopija pokazala aktivni gastritis i helicobacter. Pila sam controloc i emaneru, zatim sam prošla i terapiju za helicobacter, ali kontrolu iz stolice još nisam obavila. Kako sam to trebala napraviti prije dva mjeseca, prestala sam nakratko piti ipp (jer mi je dr. opće prakse rekao da dva tjedna ne smijem piti da bi nalaz stolice na helicobacter bio vjerodostojan). No stolicu nisam dala, a dva mjeseca nisam ništa ni pila (jer sma svaki čas mislila da ću obaviti pretragu, ali nisam) i nisam imala želučanih problema. Nažalost nisam se sasvim pridržavala ni preporučene dijete i sad su se ovih nekoliko dana bolovi preko noći vratili, i gori su nego ranije, ne pomaže ni ipp. Ono što me brine jesu simptomi koje prije nisam imala: kratkoća daha, zaduha, bol u cijelom području prsne kosti, sve do grla, povremena bol u gornjem dijelu leđa (lopatice i između njih). Nekad manje, nekad više, ali definitivno imam stalno određen pritisak u prsima.
    Je li moguće da je sve to od želuca (nadam se, da nije nešto gore)? I je li istina da ne smijem uzimati nikakav ipp dva tjedna prije nego dam uzorak stolice za helicobacter? I što zapravo ako i dalje imam helicobacter, neću valjda opet terapiju (jedva sam je preživjela, tek me od toga bolio želudac), ili što ako više nemam helicobacter, a bolovi se pogoršavaju?
    Nadam se da ne pitam previše

  43. #43
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    vikki samo znam da sam ja morala ponoviti terapiju za helicobacter i tek tad sam je se uspjela riješiti
    no ne sjećam se vise što sam pila, to je bilo prije nekih 10.tak godina možda
    evo dok se ne javi netko s vise informacija...

  44. #44
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala, flopice Jučer sam imala dvije obilne stolice (ne proljev) i nakon toga je popustilo, danas više želudac ne boli...

  45. #45
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja ne znam jel uopce spada tu....
    Dakle vec duze vrijeme mi se javi bol.lijevo.od pupka(nije cak ni neka bol vise me pikne,probode)onako neugoda.Ali na tocno istom mjestu.Ima dana kada ne osjetim nista ili kao danas kad osjetim cesce i lagano mi se siri prema ledima.donji lijevi dio.Leda me inace cesto bole osobito donji dio.
    Danas i cesce moram mokriti plus pritisak skroz nisko kao u trudnoci pred kraj.tt
    Problema sa zelucem nemam-bar nisam imala.Iako me i neka nadutost muci zadnjih dana.
    Zbog drugih razloga sam prije mjesec-dva radila kks urin jetrene probe ,stitnjacu....
    Sve ok.
    Slijepo crijevo je desno?Jeli ovo previsoko za jajnike?
    LILI koje je simptome imao tvoj muz?

  46. #46
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    podižem malo temu.......
    zadnjih tri dana doslovno umirem od bolova u želucu, inače patim od gastritisa (nisam bila na gastroskopiji, već mi je na temelju dugogodišnjih muka dr opće prakse dijagnosticirala)
    imam problema sa želucem od kad znam za sebe, ali mislim da se stvari pogoršavaju.
    Proljetos sam dobila controloc 40mg kao terapiju od 2 mjeseca i smirilo se ne mogu reći.
    Sad se opet aktiviralo i boli me u valovima, zna me znoj obliti kad me zaboli, peče konstantno i kaj god pojedem izađe iz mene.

    Pijem čaj i jedem rižu, uzimam probiotik, peptoran, čak sam i med.ugljen iz očaja popila, ali ništa.
    Dr mi neće dati uputnicu za heicobacter jer smatra to polovičnim rješenjem, nego bi me odmah slala na gastroskopiju.
    Radila sam taj test na hp prije 15 godina i nisu mi je našli.

    E sad...kako da si trenutno pomognem, što prije, samo da mi se malo oporavi želudac jer imam osjećaj da je sva sluznica oštećena i upaljena?
    Što jesti? Ne mogu biti na kuhanoj riži non stop.
    Savjeti pls

  47. #47
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Jedino razumno rjesenje je gastroskopija. Iza bolova u zelucu moze se kriti ulkusna bolest, karcinom. Davanje lijekova bez gastroskopije se ne preporucuje.

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  48. #48
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    danas mi je malo bolje, pijem čaj od stolisnika i popila sam controloc
    znam da moram na gastroskopiju samo da sad ugasim vatru

  49. #49
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Imala sam iste simptome. Moja gastroskopija je otkrila kroničnu upalu jednjaka, rekli su mi da pod hitno moram nešto promijeniti u životu jer će mi morat odstranit pola jednjaka.
    Dala sam otkaz na poslu isti dan, počela paziti na omjer alkalnih i kiselih namirnica tako da u korist alkalnih jedem 70%, počela dublje disati i otpuštati stres koji me jeo iznutra.

    Nisam išla na drugu gastroskopiju jer me nikad više nije boljelo ništa. Toliko o kroničnoj upali.

    Konopljino ulje je jako blagotvorno za želudac, meni je pomoglo više od lanenog, u roku par dana su nestale žgaravice i bolovi.

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2023
    Postovi
    1

    Početno

    GERB i LPR- istraživanje za diplomski

    Pozdrav svima, nadam se da će admini odobriti što se ubacujem.

    Provodim istraživanje u sklopu svojeg diplomskog rada koje se bavi mentalnim zdravljem osoba koje boluju od GERB-a i/ili LPR-a.
    Ako bolujete od neke od ovih bolesti, molim Vas da ispunite anketu https://mzdravljegerb.limesurvey.net/591941?lang=hr

    Ispunjavanje traje oko 15 do 20 minuta, a svojim biste mi ispunjavanjem pomogli u prikupljanju vrijednih podataka za bolje razumijevanje ove važne teme te biste mi pomogli da diplomiram. Sudjelovanje je u potpunosti anonimno.

    Također, ako poznajete nekoga tko boluje od GERB-a ili LPR-a, puno bi mi značilo kada biste im proslijedili link na istraživanje jer mi je potreban velik broj ispitanika, kako bih mogla adekvatno ispitati ovu temu. Mnogi ljudi GERB nazivaju žgaravicom, no žgaravica je samo jedan od simptoma, pa možda netko koga znate da se žali na nju ima dijagnozu GERB-a i/ili LPR-a.

    Hvala Vam unaprijed!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •