Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 352

Tema: TRUDNICE 2015. ( dvojke,trojke,četvorke......... )

  1. #201
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    anabrnelic nemoj se sa time zamarati i ja sam imala manji trbuh sa njih dvoje nego većina njih sa jednim bila dobila samo 10kg a oni rođeni sa 2410 i 2400g
    uživaj možda ih nosiš više u leđima ko ja pa je manji trbuh

  2. #202

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Da Anabrnelic nemoj se zamarat,moja frizerka i ja imamo isti datum poroda,ona nosi jedno i jos uvijek ima veci stomak od mene,danas smo 30+5,obje smo prvorotke,neznam jel smjestaj posteljice ima veze,meni je sprijeda.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    12

    Početno

    AnaBrnelic, ne moras zbog toga brinut. Meni je stomak isto manji nego nekima koje nose samo jedno dijete, tako da se nema potrebe s nikim usporedjivati.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Cure da vas pitam jel imala koja slicnih problema,jucer ujutro oko 4 sata me probudila takva bol u ledjima sa desne strane,skoro sam plakala,proslo za nekih 3 min.da bi se ponovilo opet oko 7 sati,odonda nemam takve napadaje,ali nocas me onak pratila tupa bol na tom mjestu,pomislila sam da nije bubreg,strah me otic na hitnu jer ce me sigurno ostavit na promatranju,a nece me pogledat niko do utorka zbog blagdana,popila sam lupocet i trenutno ne boli,danas sam 31 tt.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    12

    Početno

    U kojem polozaju spavas? Mozda je do toga...

  6. #206

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Na boku,vise desnom nego ljevom,a ta desna strana me i boli,mozda je do toga

  7. #207
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    joj draga ne znam, ali ja bih ipak otišla, takva sam...
    ja se preforsirala jučer i danas, kako sam u drugom tromjesečju pa mislim sve mogu, a ne ide više...sad me boli i zateže kod pupka...

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Nina 83, jesu li se ponavljali bolovi? Nadam se da je sve ok

  9. #209

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Evo i ja završila u bolnici zbog kontrakcija, pustili me doma za dva dana, uloživa za vrsak prsta, cervixa ima dosta, uu zatvoreno. Nadam se da nije strasno, kontrakcije imam najviše ponoći, preko dana manje, strah me ful i samo ležim vise manje, nikakvu terapiju nisam dobila. Nina83 su prošli bolovi?

  10. #210

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Evo curke da se javim na brzaka,jucer sam zavrsila u bolnici.opet imala kontrakcije cijelu noc,cerviks mi se smanjio na 2,81,otvorena za vrsak prsta,cordipin mi nije pomagao tako da su me stavili na tokolizu i tu cu bit do poroda,sutra sam 32 tj.nadam se da cu izdrzat jos bar 3 tj.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Nina83 šta imaš bolne kontrakcije i koliko su česte? Meni tvoj nalaz uopće ne zvuči toliko loš.. Za moje kontrakcije i uloživost su komentirali da je sasvim uredan nalaz za blizanačku trudnoću, i neka samo malo usporim

  12. #212

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Da,bolne kontrakcije,pa nije lose ovo,ali hoce me drzat pod nadzorom.jer lezala sam i kod kuce,pila cordipin ali nista nije pomogao

  13. #213

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Mrkvice koliko si ti tjedana?

  14. #214

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    U 28 tj sam, mene ne bole kontrakcije, samo me stežu, kao to je normalno

  15. #215

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Malo su neugodne ali ne bolne

  16. #216

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Nisu ni meni u tim tjednima bile bolne,zavrsila sam ja vec sa 26 tj.zbog kontrakcija u bolnici,drzali me 10 dana i pustili,e a sad neznam,mislim da ostajem do kraja

  17. #217

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Ma neka, bolje da te drže pod kontrolom, barem si na miru. Ja imam kontrolu za 2 tj pa ću vidjeti da li je ostala ista situacija, a do tada po malo.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Primila sam injekcije za razvijanje pluca i laganini,kazu da i za 2 tj.rodim to je za blizice ok.Danas je jedna rodila u 34 tj.i sve je proslo ok,curice 2300 i 2100,tako da se tjesim

  19. #219

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Da moji su procijenjeni prije 3 dana decko 2 kg a cura 1700g

  20. #220

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Da, od 34 tj pa na dalje je ok, ma da bi bilo najbolje u 37. Mislim da ces ti izgurat i do 37 tj.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    pa ja bi kuci,nek me puste onda pa cu se vratit sa 37

  22. #222

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Ma brzo će ti proći vrijeme, znam da nije lako u bolnici, ali nista nije tesko za nase bebice

  23. #223

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Twinolina,
    ja sam u istoj situaciji kao i ti: imam blizance od 5 godina i sad sam trudna, opet s blizancima
    imam sto pitanja u glavi... hocu li ja to moci, kako cemo s 4 djece i slicno, hocu li opet moci voditi normalan zivot, izlaziti s muzem...
    onda nekako mislim da je zapravo to super varijanta jer su to ipak samo 2 trudnoce, a blizanci su inace jako povezani pa ce mozda biti samo mrvicu teze nego da dobijemo jednu bebu
    moji blizanci su super skupa, odlicno se slazu tako da mislim da mi je sad jednostavnije s njima nego mamama s djecom razlicite dobi.

    mislim da je na forumu jos jedna mama duplih blizanaca, dupla duplica, koja sigurno ima vise iskustva i pametnih savjeta...

  24. #224

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Evo cure da se i ja javim, od srijede sam u bolnici jer sam otvorena 3cm. Ne primam nikakvu terapiju, samo mirovanje, nemam kontrakcije niti bolove. Sada sam 35+3 i nadam se da cu izdrzat do 37.tj. Najvjerojatnije ce biti carski jer se dojnja cura ucahurila zadkom u mojoj zdjelici i njoj je dobro, gornja cura je sad poprecno i ona se stalno vrti. Malo mi tesko pada mirovanje jer sam cijelu trudnocu bila aktivna, ali sada je to sve doslo na naplatu.
    Twinka cestitam i drzim fige da sve prodje ok i u ovoj trudnoci!

  25. #225

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Vidim da dosta vas ima kontrakcije u mojim tjednima u kojem sam sad..ovo mi je prva trudnoca i zanima me hocu li ja znati prepoznati kontrakcije i na vrijeme ici u bolnicu..?

  26. #226

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj anabrnelic prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da dosta vas ima kontrakcije u mojim tjednima u kojem sam sad..ovo mi je prva trudnoca i zanima me hocu li ja znati prepoznati kontrakcije i na vrijeme ici u bolnicu..?
    Naravno da cesprepoznat,nemora znacit da ces ih imat,onako ti se stomak stvrdne,ja se odmah preznojim kad mi pocne,zateze,drzi minutu pa pusti.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Nadam se,stalno me neki strahovi pucaju,jako su mi nisko u zdjelici i imam osjecaj kad lupaju da ce ispasti van..nadam se da budem skuzila na vrijeme kad da idem u bolnicu..:/

  28. #228

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj anabrnelic prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se,stalno me neki strahovi pucaju,jako su mi nisko u zdjelici i imam osjecaj kad lupaju da ce ispasti van..nadam se da budem skuzila na vrijeme kad da idem u bolnicu..:/
    Ja te necu bas utjesit
    Ja sam imala trudove dok sam lezala u bolnici dva tjedna prije poroda non stop. A uopce ih nisam osjecala, po ctg u su se penjali do 120-130 a na tolko neke zene rađaju. .. bili su pravilni svakih 5 min. Na kraju su me porodili na carski zbog polozaja beba. Al uglavnom to bi te mene zategnuo trbuh i to je to bez neke boli prerastegnuta maternica valjda ili imam velik prag boli

  29. #229

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Toga me najvise i strah..prag boli mi je inace jako visok..radim pod temp od 39 bez problema,a znala sam otrpjeti zubobolje sta bi neki lupali glavom o zid..evo sad me lagano love grcevi kao menstrualni ali full lagano.. Oh Boze mislim da ne budem nocas spavala od razmisljanja..sutra u 8 direkt zovem gin da me naruci prije na pregled jer cu izgubiti zivce..

  30. #230

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    anabrnelic tako je i kod mene visok prag boli i nisam osjecala kontrakcije i kad su me spustili u salu dr mi rece da imam bas jake kontrakcije a ja ne osjecam nista , zena nije vjerovala da me ne boli i da ne osjecam jer kao sa takvim kontrakcijama zene vec vriste a ja nista.al s druge strane to je i dobro posle carskog me nije nesto ni bolilo cak nisam uzimala nista protiv bolova.

  31. #231

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Od sinoc osjecam bolove u donjem dijelu leda..pojavljuju se svako malo,sinoc par puta dok nisam zaspala i sad opet ujutro kad sam se probudila ali trbuh mi se ne grci kao u normalnim bh kontrakcijama..nemam pojma sta da radim,dali da zovem gin pa narucim raniji pregled ili sta.. Jer mi je ovaj sljedeci tek za tjedan dana.. A opet ne zelim raditi paniku bezveze..ulovi me grc u donjem dijelu leda drzi par minuta pa popusti..a i kad sam stvari imala nikad nisam imala neke bolove u rbuhu nego vise na straznjoj strani a po zadnjem pregledu posteljica mi je straga i jako nisko nosim..zadnji put su obje glavice bile u zdjelici..

  32. #232

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Anabrnelic u kojem si tjednu?

  33. #233

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Ulazim sutra u 29tj

  34. #234

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Tu smo negdje, ne mora te biti strah kontrakcija, to je uobičajeno dok nisu bolne i ne rade nikakvu štetu, većina trudnica ih ima, a i ne moras ih imati. Ove bolove šta si opisala ja imam od početka trudnoć ,leđa, tupi bolovi u maternici, cijela zdjelica, ma sve živo i 100 puta isla kod doktora, i uvijek sve ok, jednostavno tako reagiram na trudnoću. Skužila sam da ako sam nervozna mi se pojačavaju bolovi, možda si i ti malo nervoznija pa još više doživljavas bolove.

  35. #235
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    cure a dajte mi recite kad ste vi osjetile bebe? ja sam sad 19+4, kao već par dana osjetim tu i tamo kad legnem nešto, ali već sam zaboravila kad se ono pravo, nedvojbeno jako lupanje može očekivati?
    plus, zadnjih dana sam toliko umorna i pospana da me to brine, inače sam leteća....

  36. #236

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Evo cure i ja hospitalizirana u 29 tt radi kontrakcija..rekli su samo na dan dva da vide kako ce to ici tako da se nadam da cu ubrzo kuci..al kakve sam srece..:'(

  37. #237

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Citiraj anabrnelic prvotno napisa Vidi poruku
    Evo cure i ja hospitalizirana u 29 tt radi kontrakcija..rekli su samo na dan dva da vide kako ce to ici tako da se nadam da cu ubrzo kuci..al kakve sam srece..:'(
    Bit ce sve ok.meni sutra tjedan dana kako sam u bolnici na tokolizi

  38. #238
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    ajme cure...
    anabrnelic a otvorena nisi?

    Nina 83 iss, tek sad vidim da si i ti u bolnici! drž se! što kažu?

  39. #239

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Ana ne brini..bolje da si tamo... nece te drzati bez razloga vjeruj mi ako je sve ok pustit ce te doma

  40. #240

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Nisam otvorena..cekam vizitu pa cemo vidjeti..molim Boga da odem danas doma..

  41. #241

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    82

    Početno

    Ana tako sam i ja bila dva dana u bolnici, baš me zanima šta će ti reći u vezi kontrakcija, meni nisu ni terapiju nikakvu dali. Nadam se da će te pustiti i javi šta je bilo

  42. #242

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Evo bila na uzv,rekli su da je sve ok..na ctg me od jucer kako sam zavrsila u bolnici uopce nisu spajali..ne kuzim ako sam dosla radi kontrakcija valjda njih moras pratiti.. A kad sam pitala za doma samo je odmahnula glavom kao bolje da sam par dana njima pod kontrolom nego da se sutra vracam..a najgore je sto sam pusac,smanjila am doduse u trudnoci i sad uza sve te kontrakcije jos me zivci pucaju radi krize jer ne smijem ici van..doduse nisam ni pitala a mislim da i pitam da bi me sestre ubile.. Al sta je tu je,izdrzat cu nekako par dana..strah me samo za bebice da nebi moja nervoza i zivci kako utjecali na njih a nemogu se smiriti..

  43. #243

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Joooj cure i meni tesko pada ova bolnica,danas sam posebno razddražljiva,samo mi se place,rekla mi doktorica danas da i ne pomisljam da bi kuci,da trebam izdrzat do 36tj.pa to je jos 3 tj.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Hey evo mene su pustili doma na strogo mirovanje.. Kontrakcije se i dalje javljaju ali nepravilno tako da cu probati to rijesiti magnezijem i mirovanjem..nina ti izdrzi,meni je bilo muka ovih par dana a kamo pak tebi koja ces cekati do kraja..bude i dobrih i losih dana vjerujem ali misli na bebice i sve ce bit ok.. Barem te imaju na oku..meni koliko god je drago da sam doma iskreno sad kad razmislim sigurnije sam se osjecala tamo kad me kontroliraju po par puta na dan pogotovo jer sam u prvoj trudnoci ali uzasno sam vezana uz supruga pa mislim da je bolje da sam doma s njim jer sam tamo pucala po savovima..neznam sta ti reci.. Izdrzi jos malo i zelim ti svu srecu..termin nam je na blizu mi se cini pa vjerujem da cemo se jos cuti..❤

  45. #245

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    130

    Početno

    Curke da vam se javim,ja sam i dalje na tokolizi,danas sam 33+4 i dr.mi je rekla da ce me drzat na ovome jos 2 tj.pa me skidaju,najvjerojatnije idem na carski jer mi je jedan bebac na zadak,jucer bila na uzv kazu da su napredniji za svoju dob sto je super.Eto valjda cu izdrzat jos toliko,pozdrav od nas troje iz KBO!!!

  46. #246
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    naravno da ćeš izdržat, a što mi duplice ne možemo?! mi smo mislima uz tebe!

  47. #247
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    ja bih vam se samo pohvalila, bila jučer na uzv-u, imamo dva dečka, jučer 20+5, a težine su procijenjene na 464gr i 476 gr.

    u pon pregled baš, zanima me što će reći na to da nekad imam dojam da mi je u donjem dijelu trbuha mjehur zraka koji mi kao vrši pritisak...ali brzo prođe...ono kao kad trebate pustiti vjetar, lai vam taj zrak nije u crijevima, već van njih...

  48. #248

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Nina, izdrzi! Ja sam evo vec punih 16 dana u bolnici, strogo mirovanje (otvorena 5cm). Dogovoren mi je carski za slijedecu srijedu (38+1) pa se nadam da cemo izdrzati do tada u komadu. Veliki pozdrav za sve!

  49. #249
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    oooo, pa ti si u super tjednima, ako i ne izdržiš, nemaš brige! u svakom slučaju - sretno!!!!

  50. #250
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    Citiraj Twinka prvotno napisa Vidi poruku
    Twinolina,
    ja sam u istoj situaciji kao i ti: imam blizance od 5 godina i sad sam trudna, opet s blizancima
    imam sto pitanja u glavi... hocu li ja to moci, kako cemo s 4 djece i slicno, hocu li opet moci voditi normalan zivot, izlaziti s muzem...
    onda nekako mislim da je zapravo to super varijanta jer su to ipak samo 2 trudnoce, a blizanci su inace jako povezani pa ce mozda biti samo mrvicu teze nego da dobijemo jednu bebu
    moji blizanci su super skupa, odlicno se slazu tako da mislim da mi je sad jednostavnije s njima nego mamama s djecom razlicite dobi.

    mislim da je na forumu jos jedna mama duplih blizanaca, dupla duplica, koja sigurno ima vise iskustva i pametnih savjeta...
    DAKLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja tek SAD vidim ovaj post, ne kužim

    ugl ajmeeeeeeeee, znam ja tri duple duplice još od prije, ali sad ni jedna nije aktivna na forumu... ma daj javi se češće, znam da si u panici, isto kao i ja! u kojem si tjednu sad? di vodiš trudnoću? kojeg su ti spola blizanci, i jedni i drugi? sad je definitivno lakše, nakon treće postaje lakše, a nakon pete neusporedivo lakše!

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •