Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: Razvoj govora u prvoj godini života

  1. #51
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne, mala iz prve trudnoće. Ona je kasnila. Pretpostavljam da se gestacijski dijabetes nije povukao preko noći.

  2. #52
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    je, preko noći se povuče. Čim rodiš, gotovo, nema gestacije, nema gestacijskog dijabetesa.

  3. #53
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jesi li sigurna? Jer rade se testovi GUK-a nakon par mjeseci da vide je li se povukao ili se pretvorio u dijabetes 2. Na što ja nisam išla jer sam nemarna.

  4. #54
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam eto započela temu, malac pošteno propričao s 3 godine. Niti sam imala gestacijski dijabetes, niti inače imam povišen šećer. A dojila sam na žalost samo mjesec dana.
    Ali sam se često pitala da li je imalo veze što sam u trudnoću ušla s kortićima, sioforom...pa dok sam to ukinula prošlo prvo tromjesečje. Ne znam, često mi palo na pamet da je nešto od tih tableta možda imalo utjecaj

  5. #55
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I da dodam, s obzirom na to da je kasnio u govoru, jako je brzo nadoknadio. Plus što sad zna i hrvatski i engleski, i točno zna razliku i uživa pjevati pjesmice na oba jezika. Što se tiče tih nekih stvari i napredniji je (zna sva slova, broji preko 100 na oba jezika, sve boje odavno, neke riječi zna pročitati što su nam i u vrtiću potvrdili). Doduše u nekim stvarima i kasni (koncentracija, neki dijelovi motorike, slova L i R i nekad šuškavci)
    Sad ima 3 god i 9 mjeseci

  6. #56
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Super Vrci. Drago mi to pročitati.

  7. #57
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno



    Sad me baš zanima kako bude seka...s njom nisam uzimala kortiće početkom trudnoće. Plus što kažu da curice ranije propričaju, i da drugo dijete ranije propriča...vidjet ćemo

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li sigurna? Jer rade se testovi GUK-a nakon par mjeseci da vide je li se povukao ili se pretvorio u dijabetes 2. Na što ja nisam išla jer sam nemarna.
    Ako je GD, povuci ce se s porodom. Druga je stvar sto se neki slucajevi tipa 2 otkriju tek u trudnoci (jer je nadzor pojacan, mnogo zena inace ne bi ni izmjerilo GUK), pa tek kad zena rodi shvate da to nije ni bio GD nego tip 2.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku


    Sad me baš zanima kako bude seka...s njom nisam uzimala kortiće početkom trudnoće. Plus što kažu da curice ranije propričaju, i da drugo dijete ranije propriča...vidjet ćemo
    U mom slucaju: cura je puno ranije propricala, ali losije. Jos je muce c,z,s i kvacice. Sin je kasno progovorio, ali cisto i bez greske.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •