Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: skakanje:/

  1. #1
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno skakanje:/

    kad trebaju znati sunozno skociti?
    M ima 28 mjeseci, poskakuje, ali ne skace sunozno. ustvari je, jedan jedini put prije par dana, usred nekakvog glupiranja sa tatom.
    inace je svu motoriku savladao , jede sam, pokusava se skinuti/obuci/obuti, prica prilicno cisto, slaze dulje smislene recenice .... ali ne skace.

    on je. nedonosce, bivsi vjezbac ( imali smo tortikolis)

    da se brinem? iskustva?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Poskakuje li sunožno ? Navedi ga da skače po krevetu, ili, ako imate priliku, otiđite do nekog trampolina. Je li puzao ? Može li voziti bicikl s pomoćnim točkovima ?
    Posljednje uređivanje od rehab : 18.01.2015. at 10:03

  3. #3
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ne poskakuje sunozno, nego ono, jedna pa druga u mjestu. puzao je, mi smo vjezbaci, pa smo naucili, tj. forsirali smo puzanje. prohodao je sa 16 mjeseci ( samostalno). nemamo bicikl sa pomocnim, ima tricikl, ali ne zeli okretati pedale. po krevetu poskakuje, ali to mi otezava J kojem krevet sluzi za divljanje svakom prilikom koju dobije

  4. #4
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Daj mu da skace po krevetu do mile volje, moj dwckic prohodao s 17 miseci bio nedonosce, al prema uputama s goljaka skacemo po krevetu stalno....ma koliko ti to glupo zvuci.
    Trampolin idealna stvar.

  5. #5
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    dam ja njemu da skace, ali kad uleti J, onda je to samo bacanje sa mogucnoscu lomljenja nogu, stvarno. (to treba dozivjeti). morat cemo dogovoriti malo pravila oko tog (opet)

    hvala vam,

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Šaljem pp

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    kad trebaju znati sunozno skociti?
    M ima 28 mjeseci, poskakuje, ali ne skace sunozno. ustvari je, jedan jedini put prije par dana, usred nekakvog glupiranja sa tatom.
    inace je svu motoriku savladao , jede sam, pokusava se skinuti/obuci/obuti, prica prilicno cisto, slaze dulje smislene recenice .... ali ne skace.

    on je. nedonosce, bivsi vjezbac ( imali smo tortikolis)

    da se brinem? iskustva?
    Moj mladji (nedonosce) proskakao je s neke 2,5 godine.
    Moj stariji, sa dijagnozom usporenog neuroloskog razvoja (neurolog i fizijatar iz Suvaga) proskakao je sunozno sa pet godina, provozio bicikl sa deset.
    Imam negdje na starom racunalu snimke njihovog skakanja po krevetima (terapija) u dobi 3 i 4 godine - cirkus!

    Eh, sto je (ja mislim) mom starijem pomoglo - proskakao je sunozno nakon zavrsene trotjedne skole plivanja. Mozda je slucajno, a mozda nije. Kako god bilo - plivanje i aktivnosti u vodi su izrazito korisni takvoj djeci s malo usporenom motorikom. Te godine sam ih upisala i u Sokol. Bitno je naci neku aktivnost koju dijete voli - bilo kakvu.

    Moj stariji (ovaj koji je proskakao s pet) i dan danas puno cesce prolije sok kad toci iz boce, ali navikli smo i mi i on - nedajbog goreg zla!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.01.2015. at 20:41

  8. #8
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    peterlin, tjesi me da on jos nema 2,5 :/
    danas se igra s velikim bratom, skoci jedan , pa drugi... ali dok ga T drzi za ruke( ne povlaci, samo drzi, kao da plesu)

    ince, trci, penje se uz stepenice i na sve na sto stigne, pedale ne zeli okretati ( ali zna, lijen je), dohvaca igracke sa kontra strane, crta, prepoznaje geometrijske oblike ( boje ne, ali tata mu je daltonist, tako da...), plese, koordiniran je dobro u pokretima, sam jede... ali me izludi to skakanje.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    nemam stručnog znanja ali čini mi se da bi malo stariji uzor mogao biti veliki poticaj

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •