Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 107

Tema: Zadrzavanje stolice

  1. #51
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Probiotici? Lupam na slijepo.

  2. #52
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Probala sam dodatne, u prahu, ovo ono, par razlicitih proizvodjaca, sve super hvaljeno. I sve pet - osim sto su njemu izazivali zatvor?!

    Inace obozava kefir i jogurt, jede na svakodnevnoj bazi.

  3. #53
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kaae ja imam tvrdu stolicu. i jedino sto mi pomaze, je gibanje i vjezbanje. u njegovom slucaju trcanje vjerujem. ali mi zbilja pomogne. valjda pokrenem i te misice pa kakam svaki dan. a kako to ide tako onda ne bude tvrdo jako.
    neke cure su pisale i za ulje kokosa da im pomogne.

  4. #54
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mogu mu pojacati kokosovo ulje, ali jede ga cesto, to nam je prilicno cesta masnoca.

    A za trcanje, sto da mu radim, povrh toga sto nema niti tri godine, non stop trci i penje se nekamo, vozi bicikl... od utorka opet krece gimnastika jednom tjedno. Jos samo da mu kupim onaj kotac za hrcke.

    Mene zapravo muci cijeli zacarani krug - ok je ako uzima laksativ, nije ok kad ga skinem s laksativa duze od 7 dana. Zadrzavanje stolice mu ide super, ali ne smijem ga dovoditi u tu situaciju zbog (prije) prosirenog crijeva. O dijelu sa skidanjem iz pelena, to uopce ne znam kako i gdje pase i ne pase u cijelu pricu. Mislim, ne pase, jer nece kakati ako nema pelenu, sto je posljedica traume od prije godinu dana. I onda kad nema pelenu, zadrzava stolicu.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Kad bih ja bar mogla dokuciti u cemu je stvar s tim zadrzavanjem stolice...

    Moja jos malo pa cetverogodisnjakinja to radi vec 15 mjeseci i nema nikakvih naznaka da bi skoro mogao biti kraj tome.

    Jedino sto jos nismo probali je potraziti strucnu (psiholosku?) pomoc. Sada je krenula u vrtic pa se jos nekako nadamo da bi ta promjena mogla rezultirati nekim pomakom, a ako ne, onda stvarno vise ne znamo kako izaci na kraj tome. :/

  6. #56
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Kad bih ja bar mogla dokuciti u cemu je stvar s tim zadrzavanjem stolice...

    Moja jos malo pa cetverogodisnjakinja to radi vec 15 mjeseci i nema nikakvih naznaka da bi skoro mogao biti kraj tome.

    Jedino sto jos nismo probali je potraziti strucnu (psiholosku?) pomoc. Sada je krenula u vrtic pa se jos nekako nadamo da bi ta promjena mogla rezultirati nekim pomakom, a ako ne, onda stvarno vise ne znamo kako izaci na kraj tome. :/
    mislim da je 15 mjeseci puno previše za ovakvo nešto...mi smo krenuli po pomoć nakon 2 mjeseca...išli smo kod gastroenterologa u polikliniku Helena, sve riješili u roku mjesec dana

  7. #57
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    tek sad vidim da si i Rijeke...

    uglavnom, moja E je imala 2,5 godine, bilo je skidanje pelene u igri...
    dobili smo od gastrice mjesečnu proceduru:
    1. svako jutro i navečer po žlica Portalaka (neovisno o kakanju za taj dan)
    2. posjesti dijete na tutu uvijek u isto vrijeme i čekati da obavi, ukoliko se ne bi sama pokakala dobila bi čepić - mi smo to radili oko 5 popodne kad bi se vratili s posla

    (u početku je sjedenje na tuti trajalo po dva sata, onda se skratilo)
    također smo postepeno i smanjivali količinu sirupa, a čepić je bila dobila prva tri dana
    kao što sam ranije navela, četvrti tjedan je zadnja dva dana obavila sve sama i bez portalaka

  8. #58

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Hvala puno Boxice na tvom odgovoru.

    Da, kad ovako razmislim 15 mjeseci je zaista uzasno dugo razdoblje i mozda stvarno nismo smjeli pustiti da toliko prodje bez trazenja pomoci lijecnika. :/

    Uvijek smo nekako mislili da je to nesto sto ona sama treba rijesiti (sazrijeti za to?), jer je mi recimo nikada nismo uspjeli posjesti na tutu sve dok ona sama nije to htjela. Nikakve sanse nije bilo da ona ostane sjediti na njoj. Takodjer bilo kakav nagovor da ode na wc (jer tocno vidim i znam kada mora na wc bilo piskiti ili kakiti) ona kategoricki odbija. Dok sama ne odluci ici.

    Par puta smo probali s cepicima, ali iz nekog razloga na cepice ni jednom nije reagirala. Takodjer smo joj u par navrata u duzem vremenskom periodu (po dva-tri mjeseca) davali Portalak. Obicno po jednu do dvije zlicice jedanput dnevno. To bi kao da malo pomoglo u smislu da je bilo manje natezanja. Ali stolica joj je i uz to bila obicno na svaka 3-4 dana.

    U svakom slucaju, sada uvidjam da oko primjene i doziranja Portalaka mi zaista nismo trebali odlucivati sami i da bi nam tu sigurno pomogla strucna pomoc.

    A sto se ovog drugog koraka tice, posjedanje na tutu i zadrzavanje na njoj u tocno odredjeno vrijeme i sve dok se stvar ne obavi to stvarno ne znam kako bi nam uspjelo izvesti...

    Hvala jos jednom. Pomoglo mi je uvidjeti da se tu vise nema sto cekati i da nam je zaista potrebna strucna pomoc.

  9. #59
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nama je strucna pomoc prepisala miralax; pisala sam o tome ranije. Uz to nam je izuzetno naglaseno da ne prisiljavamo na sjedenje ni na cemu, od kahlice to wc skoljke, jer mu nikako nije potrebna dodatna trauma.

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sjedenje na kahlici do 2 sata?, ima da odrveni, ja svojem nedam više od koje minute ( normalno kenja)

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Bili smo danas kod nase pedijatrice. Ona nije bila pretjerano zabrinuta, niti iznenadjena zbog ovog problema. Toga ima puno kaze. Po njoj je stvar vise psiholoske naravi u smislu da dijete na taj nacin nas "kontrolira" i da bi se stvar tim prije rijesila cim manje bi mi pridavali tome ikakvo znacenje (nije da nismo probali i to, ali moguce je ne dovoljno ozbiljno ili ne dovoljno dugo).

    U svakom slucaju ona misli da bi Portalak i po potrebi cepici, uz nas stav naravno, i eventualnu pomoc vrtickog psihologa trebali rijesiti stvar.

    Prepisala je Portalak 2x1 zlicicu kroz 2 tjedna, zatim 2 tjedna po 1 zlicicu i potom svaki drugi dan po 1 zlicicu. Ako zatreba (tu nisam sasvim sigurna u kojem to konkretnom slucaju) onda plus 3 dana glicerinski cepici.

    To su upute koje smo danas dobili. Da nisam u medjuvremenu naletjela na ovaj clanak pomislila sam da bi to moglo biti dovoljno za rijesenje naseg problema. U clanku međutim izmedju ostalog pise da je proces reguliranja stolice dugotrajan i da u pravilu traje onoliko dugo koliko je problem trajao. Tako da... No, vidjet cemo i kako god bilo trazit cemo pomoc lijecnika cim vidimo da negdje zapinje.

    Ono sto zelim poruciti svima koji se susretnu sa zadrzavanjem stolice kod djeteta jeste da ne cekaju dugo nego neka traze strucnu pomoc brzo i ustraju na rjesavanju problema uz lijecnicku pomoc dok god on ne bude u potpunosti rijesen ("sada je malo bolje", ili bilo je bolje pa ponovo nije - nije rijesenje!).

  12. #62
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas traje stvarno gotovo onoliko dugo koliko je trajao pocetni problem, koji nismo rjesavali jer mi se cinilo da ne treba (trebalo je, itekako). U sijecnju ce biti godina dana otkako mu je prepisan laksativ, ali nadam se da ga nece toliko uzimati. Trenutno ne dajem - kaka svaki dan, sve izgleda ok (osim dijela u kojem odbija kakanje ako unaprijed nema pelenu). No kod njega je i ta cijela zavrzlama oko pelena vezana uz pocetnu traumu s fisurom.

  13. #63
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A jeste uveli mekinje i izbacili čokoladu, kod mog najstarijeg je bio to povremeni problem kad bi pojeo malo čokolade, trebalo mi je vremena da objsnim svekrvi da se dijete ne smije hranit s čokoladom

  14. #64
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne jede cokoladu. Mozda eventualno par puta godisnje. Od mekinja nikakve koristi, ili bilo kakve druge hrane koja navodno otvara ili pospjesuje probavu. Zdravo se hrani, nema mjesta za neke bitnije promjene. Igrali smo se neko vrijeme s chia sjemenkama, a onda ih je gastric zabranio. Ima i smisla zasto, iako se cesto spominju kao dobre za probavu - upijaju tekucinu i bujaju, a onda povecavaju volumen stolice. Preodlicna stvar za nekoga tko zadrzava stolicu, a crijevo mu ima sklonost prosirivanju. To vise nikako ne jede, iako voli.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ma moj je od par kockica ( doslovce par) čokolade mjesečno imal takve seanse, s time da ja pod čokoladom smatram kakao

    u to doba kad je on bio mali bio je samo http://www.konzum.hr/Proizvodi/Hrana...-g-Bio-Familia

  16. #66
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    čitamn, čitam, i sve mi nešto lakše, nismo jedini, ali vjerujem da smo najstariji.

    aurora nemoj si prebacivati, mi smo čak na vrijeme krenuli po pomoć, ali jok, rezultat nula bodova.

    dakle ukratno, pun zraka, nadut, pun kake, zadržava, kaka ponekada svaki dan, ponekada stoput u danu, ponekada svako par dana i UVIJEK u gaćice. 4 godine.

    inače pije portalak.

    SVE smo probali. na lijepo, na ozbiljno, na mito i korupciju, na razgovore, na čitanja knjiga... ništa. nula bodova.

    u stanju je sjediti sat vremena na tuti, wc-u, noge mu odrvene i ništa. siđe, ode se igrati i za deset minuta evo punih gaća.
    ne znam jel za plakat ili smijat se.

    s pedijatricom razgovarali puno puta.
    bili kod psihologa.
    bili na uzv abdomena.
    još idemo gastru.
    no ne očekujem čuda. čekam klik u glavi i mantram proći će.

  17. #67
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas traje stvarno gotovo onoliko dugo koliko je trajao pocetni problem, koji nismo rjesavali jer mi se cinilo da ne treba (trebalo je, itekako). U sijecnju ce biti godina dana otkako mu je prepisan laksativ, ali nadam se da ga nece toliko uzimati. Trenutno ne dajem - kaka svaki dan, sve izgleda ok (osim dijela u kojem odbija kakanje ako unaprijed nema pelenu). No kod njega je i ta cijela zavrzlama oko pelena vezana uz pocetnu traumu s fisurom.
    mi recimo nismo nikada davali laksative, čepiće i to.
    ali vjerujem da mora biti neka traumica s fisurom iz prošlosti koja mu je napravila blokadu.

  18. #68
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Moja ima tri godine, od šest mjeseci kaka na kahlicu i do sad nikakvih problema, kad ono frajlica odjednom prestala kakati......jednom čak 5 dana nije.
    Njoj je pomogao sok od šljive , probajte, ima hi.p, ili pfanner, happy day, odlični su bili za naš slučaj

  19. #69
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ljubavna1pogled prvotno napisa Vidi poruku
    ...traumica s fisurom ...
    Vjeruj mi, probala sam na vlastitoj koži, bol fisure nikako nije "traumica". To je itekakva trauma, kao da nož reže, svaki put kad osjetiš nagon na stolicu.
    Sad više nema fusuru, zar ne?
    Nadam se da će što prije to zaboraviti i normalno početi kakati.

  20. #70
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma moj je od par kockica ( doslovce par) čokolade mjesečno imal takve seanse, s time da ja pod čokoladom smatram kakao

    u to doba kad je on bio mali bio je samo http://www.konzum.hr/Proizvodi/Hrana...-g-Bio-Familia
    Ja ne toleriram visoku koncentraciju kakaa, osim ako je u mlijeku kao napitak, ali kod njega nisam primijetila bilo kakvu razliku ako pojede nesto u cemu ga ima. Opet, to je stvarno prilicno rijetko. Zitarice i vlakna jede svakakva. Nemam probavin, ali probao je mekinje svih mogucih vrsta.

  21. #71
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Portalak je laksativ, samo malo drugacija vrsta od ovog sto smo mi odlucili dati.

    Mozda neki (ne)sretnik s fisurom moze ranu smatrati traumicom, ali moze to biti i prilicno opaka bol. Probala sam na svojoj kozi na pocetku ove trudnoce. Recimo da mogu uzivanciju opisati ovako: porod mi nije bio bolan, izvadila sam zivac iz zuba bez ikakve anestezije, mogu podnijeti svastanesto. Fisura... e, mislila sam da cu krepat', i najmanje se ne zezam. Curio mi je znoj i suze, i tako danima. Sad zamisli dijete u takvoj situaciji. (Moje je imalo puknuce od preko centimetra, a trajalo je sve skupa mjesecima, izmedju njegove prve i druge godine zivota.)

  22. #72
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Samo da javim, mjesec dana kasnije - rijesili pelene i rijesili Miralax. Nema ni jednog ni drugog.

    Prvo smo skinuli dnevnu i to je bilo to. Teta u vrticu je bila za i kroz par dana je skuzio kako stvari funkcioniraju. Onda sam ukinula i nocnu. Dvije noci se slozio s idejom podstavljenih gacica, a onda je rekao da nece i zapisao krevet samo jednom, prekjucer, s temperaturom 39.5 i salicom od oko 3 deci caja koju je popio tik pred spavanje. Sto se tice stolice, Miralax ne uzima uopce oko mjesec i pol, tako nekako. Stolica izgleda apsolutno normalno, cak i bolje nego sto je ponekad izgledala uz laksativ, nema nikakvih problema s eliminacijom, kenja jednom dnevno i tu i tamo preskoci dan (ali bez ikakvih vidljvih posljedica, ukljucujuci konzistenciju sljedeceg govanca). Ono sto smo napravili, a nismo namjeravali - ponudili smo kocku cokolade za svaku stolicu na WC-u. Ne bih to radila ni pod razno u nekim 'normalnijim' okolnostima, ali kad je vec stvarno bitno da ne zadrzava stolice... sta's. Funkcionira super.

  23. #73
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Zadrzava toliko da je boli, najvj cemo pedijatru pa dalje, stisce guzu i nece tiskat

  24. #74
    thunder buddy avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    70

    Početno

    Bili jucer kod gastro zbog istog problema. Preporucila je portalak sirup.

  25. #75
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Zadrzava toliko da je boli, najvj cemo pedijatru pa dalje, stisce guzu i nece tiskat
    sad se već naviknula na bol pa ju je strah...potrajati će neko vrijeme dok se to ne uspostavi...

    pisala sam ranije o proceduri koju smo mi bili dobili od gastrice za kćer (kad je imala 2 godine):
    1. portalak sirup obavezno 2x dnevno (ujutro i navečer)
    2. svaki dan u isto vrijeme na wc, ako se ne sama nije pokakala, morala je dobiti čepić

    Portalak nema učinka, ako se crijeva ne isprazne...
    Kombinacija Portalaka i čepiće je trajala nekih tjedan dana, a onda još dodatno tjedan dana samo Portalak

  26. #76
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Pisala sam vec prije..moja je isto imala tu fazu negdje par mj nakon skidanja pelena..zabolilo ju jednom tvrda stolica i onda je zadržavala. Ako hoćeš probat prvo sa suhim šljivama namočenim preko noći, sjemenke lana cijele isto malo namočene u juhi, jogurtu..vodi.. ak nece to ima super prirodni sirup 'Smokvan' -od šljive i smokve. To mi je preporučila prof Cvitković iz Helene i rekla da ga uvijek mogu imat doma pa kad zapne slobodno dam. Mojoj je pomogao. Imas tocno doziranje -mislim da je za djecu 1 zl navecer, ali ja sam kasnije znala dati i jednu navecer i jednu ujutro ak bas nije išlo..
    Savjet 'nase bivse' pedijatrice je bio -pustite ju..moze da ne kaka i 8 dana!!? Ignorirajte..a dijete place i zapomaze...
    Dr Cvitkovic je rekla da isto mora svaki dan kakati..onda ce stolica biti mekana i zaboravit ce da ju je bolilo..

  27. #77
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Uspjela jucer, ode u kucicu, kazem da stisne sake i tiska, tvrdo, al islo, vidjet cemo danas, inace, taj je sirup pio tata, sklon opstipaciji, i ja bila do poroda, nadam se da nije nasljedno

  28. #78
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Savjet 'nase bivse' pedijatrice je bio -pustite ju..moze da ne kaka i 8 dana!!?..
    ova konstatacija i to od strane pedijatrice je

    normalna stolica je od jedne u tri dana do tri u jednom danu

    sve preko tri dana ili preko tri stolice znači da nešto nije u redu...

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Zadrzava toliko da je boli, najvj cemo pedijatru pa dalje, stisce guzu i nece tiskat
    kenja u pelenu ili kahlicu?

  30. #80
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    U gace, pelene nema vec par mjeseci, ne spotam je zbog toga, nekad sama trazi tutu i novine, al rijetko uspije

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a jel nudiš, imate li dve kahlice?

  32. #82
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Naravno, nudim, seka to obavi u tutu bez frke

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, nudim, seka to obavi u tutu bez frke
    Nisam od početka pratila pa se možda guram bzvz, ali da li bi možda mala daskica za wc bila bolja motivacija? Moj mlađi sin je to volio više nego tutu.

    Kod djece s probavnim smetnjama taj proces je teži. Ali ljeto je na vidiku, ići će to.

  34. #84
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    i mi imamo isti problem od kad smo skinuli pelenu....sad traži pelenu samo za kakanje i stavim mu ali kako su počeli ljepši dani i puno smo vani on valjda preskoči i onda smo u problemu...nekad me zna nazvati od none i pitati da li se mora pokakati i kad mu ja kažem da mora on se pokaka...sinoć, nakon što dva dana nije kakao, lijepo mu objasnim da sutra nećemo ići van ako se neće pokakati jer to nije dobro za crijeva i trbuščić, nakon 10ak minuta on dotrči kaže da mu stavim pelenu i pokaka se...inače nikad nije imao problema sa stolicom, mislim da možda probam sa tim sirupom koji je spomenula angel 1

  35. #85
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Evo nje opet nakon 4 mjeseca uredne stolice, opet stisce guzu, sad je u zatvoru 5 dana, neki savjet? Popodne zovem dr, sad je to jako muci i boli. Jede dobro i raznoliko, samo pocne stiskat guzu, kad sam doma skuzim je i uvalim tutu, al kad me nema prođe

  36. #86
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nije neka mudrost, ali mojem djetetu je pomoglo da se "opusti" i skoncentrira.
    Bio je vrlo aktivan i nije imao vremena sjediti na wc.
    Na kahlicu nije nikad htio, odmah smo kupili nastavak za wc i obavezno stolčić pod noge (koristi ga i danas s 9 godina) - to je udobniji položaj. Na wc je bila zbirka slikovnica i knjigica i odmah bi počeli čitati. Tako se uspio opustiti i nakon 10 minuta čitanja, obavezno je kakao.
    U jednoj težoj fazi sam ga uvijek u isto vrijeme u 3 sata kad sam došla s posla stavljala u kadicu na balkon da se kupa (bilo je ljeto) i tada se isto dovoljno smirio i kakao.

  37. #87
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja svom malom dajem ove probiotike:
    http://zdravakrava.24sata.hr/hrana/p...-cokolade-2858
    Njemu su super jer su na cokoladne medvjedice i jer mu ih rodjak pije

  38. #88
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Anemona, sve to radim, al treba je nagovorit da se smiri i prekine igru kad skuzim, pa izmisljam u kucicu, pa knjigice pa u kadu, al sad je nekak preslo par dana i frka, sad ne ide nikako

  39. #89
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jadranka, hvala. Al ne vidim da je za zatvor. Htjela bi izbjeci cepice, probali sve prirodno, i sirup od sljiv i smokava i nista

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sad ja nikak ne bi probiotike s čokoladom, moj najstariji je imal problema kad bi pojeo i kockicu čokolade, tak da sam jedno vrijeme bila u ratu s svekrvom

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, hvala. Al ne vidim da je za zatvor. Htjela bi izbjeci cepice, probali sve prirodno, i sirup od sljiv i smokava i nista

    Postoji jedan trik koji je nama par puta upalio. Mozda bi mogao i u vasoj trenutnoj situaciji. A to je da das djetetu dok sjedi na wc-u puhati balon.

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ovo nis cela, i kaj bi prije eksplodiralo balon ili guzica?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ovo nis cela, i kaj bi prije eksplodiralo balon ili guzica?
    Molim?

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    zazam se jel prije napuhan balon ili izletila kakica?

  45. #95
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Savjet koji vrijedi i za porod i za ove guzne sfinktere - NE stiskati sake. Opustene sake i celjust pomazu opustanju svih donjih misica.

    Poucena grozomornim iskustvom sina, ja bih otisla na pregled. Mozda postoji fisura, a fisura prestrasno boli. Dobila sam je u drugoj trudnoci i, osim sto sam rikavala od bolova, bilo mi je uzasno i pomisliti kako se osjecalo moje tad dvogodisnje dijete s ranom u anusu. Stolica mu nije izgledala tvrdo i nikad nije bilo krvi, no puknuce je bilo ogromno.

  46. #96
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Prošao zastoj s ćepićima. Bilo ok od tad i sad opet dva dana ništa. Ne vidim da je boli..jednostavno nema vremena
    Posljednje uređivanje od mare41 : 01.09.2016. at 10:59

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Prošao zastoj s ćepićima. Bilo ok od tad i sad opet dva dana ništa. Ne vidim da je boli..jednostavno nema vremena
    Ovo je bilo kod mog mlađeg uvijek problem. Prošlo je tako da smo našli zabavu /igru koja se mogla igrati dok sjedi i obavlja (slikovnice = nula bodova, ali recimo moj mobitel ili daljinski od televizora, koji nije dobivao u ruke u drugim prigodama držale bi ga na mjestu dovoljno da obavi). To inače nije u skladu s mojim poimanjem dobrih odgojnih mjera, ali kad si u situaciji da nađeš bilo kakvo rješenje, svašta čovjeku pada na pamet.

    U vrtićkim danima posjedala sam ih rano ujutro i to je nakon nekog vremena profunkcioniralo. Nije uvijek bilo uspješno, ali...s vremenom bude.

  48. #98
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Iscitala sam obe teme na forumu i samo se deprimirala. Ja sam vec ocajna posle tri nedelje, a sad vidim da problem moze trajati i duze od godinu... tako da prvo sto meni treba sada je savet kako da ja sacuvam zivce i da se nosim sa tim....
    Mala ima 3.5g, posle varicela je krenulo odbijanje. Nema zatvor, prosto psihicki problem (koji je mozda zapoceo jer je imala par ospi na guzi, pa je bilo neke boli). Par dana se suzdrzava i kad vise ne moze krece visesatna agonija. Nekad i po pola dana izbegava kretanje i sve sto moze izazvati nagon da kaki. Krene da kuka, da place, da trazi da se nosi, da bezi od mesta gde oseti nagon, uzas kako to izgleda. Na kraju se ta kuknjava intenzivira i onda se desavaju dva scenarija: ili zaspi pa se ukaki u snu (u vise navrata) ili je ja nateram da sedne na nosu i u roku od minut se ukaki (a bolje da ne pricam kakav je taj minut). Tada iste sekunde nastaje veselje jer dolazi do olaksanja, ona navodno nema pojma sto je odbijala, obecava sva srecna da vise nema frke i onda se nastavlja po starom.
    Ono sto sam ja gresila, sad citajuci vidim je da sam od toga pravila svetsko pitanje i isuvise cesto je podsecala, ubedjivala i slicno. Ok, treba kulirati i prepustiti detetu resenje... ALI, lako je to u teoriji, u praksi nama dani i dani prodjose u toj agoniji, ona kuka i trazi od mene pomoc, ali zapravo ne zeli da prihvati nista, strah je jaci. Moze da izdrzi nenormalno puno trpeci. Objasnjenja ne pale, nema sanse da je stavljam na nosu u nekim regularnim periodima, jer jedini nacin da ostane na njoj je da je drzim silom (sto ne radim osim kad agonija kulminira i kad vidim da ce za manje od minut biti gotovo). Krenuli smo sa portalakom, ali mislim da njoj on ne resava problem koji je cisto psihicke prirode.
    Nemam nikakav problem sa tim fizickim delom - laksativi ce pomoci da ne dodje do nekog zatvora, ja pre brinem da joj ovo ne stvori neke traume, a i ne znam ni sama kako da se nosim sa tim. Osim toga, bukvalno je problem poceo da nas ogranicava (ako joj je doslo popodne za kukanje nema odlaska nigde). Osim toga, ona ima i problem sa zglobovima i hipotonus zbog kog nam je savetovano sto vise fizicke aktivnosti, a zbog ovog problema svakih par dana po ceo dan izbegava kretanje...

    I da dodam jos da je to dete ocigledno sklono zadrzavanju. Istu smo agoniju imali nesto posle skidanja pelena (pre godinu dana) kada se suzdrzavala da piski i sigurno obarala rekorde kad je kapacitet besike u pitanju.
    Posljednje uređivanje od lady.x : 09.01.2019. at 15:37

  49. #99
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Moja je napokon prestala s tim, a ja sam pričala sage o kakanju. Crtala, demonstrirala, pjevala o kakanju. Puno, puno. Imamo loptice pa sam radila od papira tube i pričala da hrana ide unutra, a izlazi drek. Partner me ispravljao da ne govorim drek, govno, ali baš sam ciljano govorila tako da shvati da je to prirodna stvar. Govorila sam kada ja idem kenjati, naglašavala. Nju sam ispitivala osjeća li da govno nadolazi. Ako osjeća da onda treba kakati jer tko neće kakati taj ne može ni skakati (ona se trudila ne kretati previše da joj ne pobjegne). Kada bi sjela na tutu, morali smo je držati za ruku i biti moralna podrška. Čak ju je i braco u sili prilike jednom držao i tješio je. Kontra onom kako je mene moja mama učila, ja sam joj rekla da govno stisne. Govno mora ići van. Pretvarala sam se da govno kucka "kuc, kuc, pusti me van... molim te, ja hoću van, moram vidjeti svijet..." Crtala na papiru crijeva i kuda govno prolazi. Crtala govanca s očima kako se smiju i vesele. Ona ih je bojala u smeđe. Na koncu bi joj kuhala toplog mlijeka u nadi da će je ono potjerati pa i davala hrane koje sam znala da će se obilato najesti (keksi), a nakon toga bi se obilato pokenjala. Davala joj pet kada bi obavila nuždu. Bez obzira na sve to, patnja, natezanje i zadržavanje se vuklo valjda godinu dana.

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bravo žuta
    I ja svojima ponekad velim da idu kenjati,većinom se i pokenjaju

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •