Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Potpomognuta u okolnim zemljama

  1. #1
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno Potpomognuta u okolnim zemljama

    Ima li tko kakvu informaciju o tome?
    Srbija,Slovenija..kakva su onda ograničenja u godinama i cijene?

    Hvala!

  2. #2
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    kako misliš koja su ograničenje u godinama?

    SLO - Slovenke mogu na teret njihovog zavoda za zdravstveno osiugranje do navršene 43. godine (kod nas u HR do navršene 42. godine/42. rođendan žene) ići u postupke i to 6 puta puna stimulacija za prvo dijete, za drugo i svako sljedeće dijete (ovo nisam sigurna, ali sigurno za drugo dijete) mogu ići na teret njihovog zavoda za zdravstveno osiguranje 4 puta u punu stimulaciju.

    Znam da je IVF/ICSI postupak u Sloveniji bez lijekova bio oko 2000-2200 EUR - sve ovisno što radite, ima li smrzlića, itd.

    Što se pak tiče Srbije, oni imaju mislim samo dva postupka na teret njihovog zdravstvenog osiguranja (bar su imali 2013.g) i to samo ako se ne varam do 40. godine žene.

  3. #3
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    i još mogu reći da su Slovenci - Mariborčani imali sjajne rezultate, imaju odličan laboratorij, veliki su i ustvari odlično funkcioniraju.

    Ne znam točno što tebe zanima, koja vam je dijagnoza, zašto vas zanima inozemstvo. Ako nešto više napišeš, možda ti bolje možemo odgovoriti.

    Za Srbiju znam da imaju dosta centara, o uspješnosti ne znam ništa ali će se možda koja pacijentica iz Srbije javiti.

  4. #4
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Imam 43.godine i ovdje sam ispucala sve gratis pa me zanimalo pokušati negdje bliže zbog cijene.Imali smo 2 postupka ovdje i ništa posebno..Mislila sam možda je u okolici povoljnije nego kod nas(možda i uspješnije).pozdrav!

  5. #5
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    opet ne znam ili ne pamtim kakvi su ti nalazi - broj antralnih folikula, AMH i FSH, eventualno i estradiol, jer 43 godine žene nažalost stvarno više nisu godine za ozbiljniji IVF u stimulaciji osim ako imaš veliki broj antralaca (PCOS npr. u tim godinama), AMH iznaprosječno visok ili FSH u granicama normale (ispod 10).

    Još ako imate i neki muški faktor, nažalost šanse da zatrudniš iz stimuliranog postupka s očekivano lošijim nalazima koje gore navodim, su male - čak minimalne:

    For a woman over 42, there’s only a 3.9 per cent chance that a live birth will result from an IVF cycle using her own, fresh eggs, according to the American Society of Reproductive Medicine (ASRM). A woman over 44 has just a 1.8 per cent chance of a live birth under the same scenario, according to the US National Center for Chronic Disease Prevention and Health Promotion. Women using fresh donor eggs have about a 56.6 per cent chance of success per round for all ages.
    http://aeon.co/magazine/society/why-...8242d-68681193

    Please nemoj ovo shvatiti (ovo vrijedi i za druge) kao napad na sebe ali bojim se da su brojke neumoljive u našim godinama, nažalost, te da su postupci s doniranim jajnim stanicama ono što u konačnici ima smisla. Uvijek će poneka i uspjeti u tim godinama s vlastitim jajnim stanicama (posebno ako ovarijalna rezerva prkosi godinama žene i pokazuje mnogo bolje stanje nego što se u tim godinama očekuje), ali će jedna uspjeti a njih recimo 50 nažalost neće. A s doniranim j.s. će svaka druga uspjeti

  6. #6
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Philipa, jesi bila možda u Mb ili drugdje?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Bit cu slobodna napisati da u Makedoniji nema dobne granice.
    Philipa ja sam bila u Acibadem Sistini pa znam. Neznam dal si vec dosla do nekih informacija.
    Sretno......

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Dobne granice se odnose samo na postupke koji su na teret fonda, privatno se bilo gdje moze ici neovisno o dobi.

    Sent from my GSmart Guru G1 using Tapatalk

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Ova klinika isto radi postupke preko fonda.
    A philila je pitala za god. dobnu granicu i cijene o svom trosku.

  10. #10
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj philipa prvotno napisa Vidi poruku
    Imam 43.godine i ovdje sam ispucala sve gratis pa me zanimalo pokušati negdje bliže zbog cijene.Imali smo 2 postupka ovdje i ništa posebno..Mislila sam možda je u okolici povoljnije nego kod nas(možda i uspješnije).
    mislim da privatne klinike u hr imaju najniže cijene u exyu regiji. barem je tako bilo prije cca godinu dana kad sam provjeravala. uspješnost je druga tema

    pogledaj webove klinika, dobar dio ih ima objavljene cjenike +iz cjenika pokušaj dešifrirati što je sve uključeno u cijenu postupka (odnosno što nije).

    sretno!
    Posljednje uređivanje od sushi : 19.09.2015. at 13:04

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Mi imamo pravo na tri postupci ovde u mk preku fond za prvo i tri za drugo dijete i sada cekamo novi zakon za trece i za cetvrto dijete nema ogranicenja na god zenama jer mi smo se pobunili oti svi su svesni za rizici nakon 37 god ali zasto placamo zdravstveno osiguranje zasto i vi ne se bunite za tog ogranicenja ja licno znam zeni koji su rodili nakon 40 god

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Pozz...zanima me ima li tko iz Austrije tocnije Beca..trenutno sam u postupku u klinici Goledenes Kreuz i za sad sam zadovoljna. Je da smo se naplacali dok smo povadili sve nalaze ali ovdje to jako brzo sve ide a placa se zato sto ovdje zdravstveno ne priznaje nista imaju ovdje IVF fond(2/3 troskova snose sto je dosta) koji ako ispunjavas neke od uvjeta mozes koristiti ali tek kad udes u postupak.poceli smo prije 3 mj(s tim da dva mj odgadam zbog HSK i cjepiva nakon kojeg sam morala pauzu radit) i evo vec sam na injekcijama molim boga da sve dobro prode i uskoro bude beba na putu..ugl u klinici nema cekanja,dr.full prijateljski raspolozeni i voljni objasniti(za one koji nezz jezik imaju u klinici izbor lijecnika po jeziku ima i za Hrvatski sto je odlicno,a inace se moze na engleski razgovarati) ugl jaako pristupacni i profesionalni bar za sad jer svjesna sam da me jos puuno toga ceka..eto toliko pa ako se nade netko u blizini voljela b

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Pa ako se nade netko u blizini voljela bih da se javi...pozz

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Grickavjestica, i ja sam trenutno u Austriji i razmišljam se prijaviti u koju kliniku ovdje nakon što ispucam postupke u HR.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    92

    Početno

    Ili jos nemam pravo slanja pp zato sto sam nova il ja to neznam . Javim ti kako je proslo moje iskustvo s Goldenes Kreuz jos sam na pocetku pa nemam bas cijelu sliku o njima da ti preporucujem..ali do sad nemam primjedbe.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Super, može
    Mislim da će ti odobriti slanje poruka nakon 10 postova. Nisam sigurna, ali javi se i držim fige

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Bravo za Makedoniju!
    Ovdje u Srbiji je sad ja mislim granica podignuta na 41, i uslov da se nema djece ( ovo je baš bzvz). Ja sam plaćala, jer sam starija, i imam dijete iz prirodne trudnoće, ali koliko sam vidjela sa foruma, to preko zdravstvenog je jako komplikovano, traže jako puno nalaza, i neki od rezultata su eliminacioni. Tako da je to samo za mlade i strpljive. E da, i čini mi se da se najprije rade 3 inseminavije, pa tek onda IVF. Iscrpljujuće.
    Inače u Beogradu samo imaju 3 jake klinike privatne, i nekoliko manjih. Najpoznatije su Jevremova i Ivanović (ovdje sam ja bila i prezadovoljna, iako prva nije uspjela (IVF/ISCI), ali do embriotransfera je sve bilo super, i nisu nas puno mučili, pogotovo ne sa analizama, tako da ćemo vjerovatno pokušati još jednom, sat otkucava, a treba pare skupiti). Naprosto, na prvom pregledu UZ, vidjela mi da jajnici rade, imala 6 folikula i mjesec dana antibebi, i sljedeći ciklus kratka stimulacija. Napravila 13 js, na svakoj rađen ISCI, oplodilo se 9. Muž se pojavio samo jednom, od straha izbacio samo dvije kapi, doktorka rekla, ovo nam je dosta, nećemo ga više plašiti, zamrznuli i to je to .Vadila samo osnovne analize krvi i brisa. Kad sam pitala za hormone, doktorka je rekla: ne treba, vidjela sam šta me zanima. Vadila samo estradiol 3. dana stimulacije da vidi da raste, svaki 3. dan UZ, i pred kraj stimulacije progesteron i FSH. Sve što se oplodi a ne transferiše, ako preživi do 5 dana ide na zamrzavanje ( blastociste). Mislim da sve klinike rade slično. ( Moj slučaj je bez sporednih zdravstvenih problema, pa je zato jednostavan).

    Zakon u Srbiji ne dozvoljava donaciju, i zato neke žene ako dođe do toga idu u Prag. A u Makedoniju idu one bez partnera, jer tamo to može, iako ja ne znam ni jednu, osim iz priča. Ukupna cijena za IVF/ISCI je oko 3500e, a ako uspije zamrzavanje embriona, FET je ja mislim oko 500e, ali ja nisam imala te sreće (opet moje godine, najvjerovatnije).
    Znam da i Novi Sad ima nekoliko klinika, hvaljena je i jedna u Valjevu, i Spebo u Leskovcu. I sve su krcate, svi imaju posla . Ja u posljednje vrijeme više parova znam da su dobili djecu potpomognuto nego prirodno. na žalost, to je stvarnost, pogotovo velikih gradova.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •