Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 221

Tema: psiholog za velike odbijače dohrane

  1. #151
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja sam bila od one djece koja ne jedu skoro ništa. Roditelji su mi pričali da sam do dobi od tri godine jela isključivo jedno jedino varivo i povremeno koricu kruha. A to varivo se nisu usudili baš svaki dan kuhati da mi se i ono ne zgadi pa onda dan, dva ne bi jela ništa pa treći dan to varivo i tako ukrug. Kad sam krenula u vrtić počela sam jesti još poneko jelo, ali otkad znam za sebe ne volim mnoga jela, neka mi baš izazivaju dizanje želuca, neka mi užasno smrde i nikakva glad ne može u meni izazvati poriv da pojedem nešto od tih jela. Unatoč tome, oduvijek sam stvarno zdrava, a i narasla sam dosta visoka.
    I dan danas, iako sam jelovnik značajno proširila do četrdesete, svejedno sam jako izbirljiva i teška za uskladiti jelovnik s drugima.
    Zato imam jako puno tolerancije kad djeca nešto ne žele i ne vole i ne sekiram se oko toga. Ja vjerujem da dijete, posebno dijete predškolske dobi, osjeća što mu i koliko treba i neće se svjesno i namjerno izgladnjivati. Ako je dijete zdravo i dobrog općeg stanja to što slabo jede ne bi me uopće uzbuđivalo.

  2. #152
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kod nas u vrticu ne sile na jelo. Jedino moraju probati barem 1 zlicu,a ne da napamet odbiju

    Ma cak nemam problema da jede tih malo stvari,al nece obroke jesti sam. Il bez crtica.
    Iako se stvarno trudimo.
    Ako jede sam, onda mu se nakon par zlica vise ne da,dize se,i gotov obrok. Stvarno ne moze ni 3min mirno sjediti
    Posljednje uređivanje od Vrci : 02.03.2017. at 09:35

  3. #153
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Mislim da ti je taj način jedenja pitanje koje bi bilo dobro riješiti, a raznolikost ostavit zasad sa strane
    Ne znam koliko ste uopće pokušavali jednostavno kad je obrok, da svi sjednete za stol i svatko jede. U vrtiću jede sam, ako sam dobro skužila? Reci "od danas jedemo kao u vrtiću", ako u vrtiću imaju redare, možete i doma uvesti, stavite ubruse kao u vrtiću i lijepo svi sjednite za stol i jedite.

    Sad sam se sjetila na kojoj smo temi, ima li vrtić psihološko savjetovalište gdje bi se mogla obratiti?

  4. #154
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Idem doma probati unijeti red sama. Evo sad sam mu htjela dati da jede uz crtice. Nije htio, nista od ponudenog. Nema crtica.
    Jest da sad place,al nemam vise snage za pregovaranja.
    Ak bude gladan, trazit ce. Valjda
    Posljednje uređivanje od Vrci : 02.03.2017. at 09:50

  5. #155
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo sad je trazio pecivo. Dala sam mu, i morao je sam pojesti pola prije crtica.

    Jel to ok,ako nesto izricito nece,da mu dam alternativu? Jer i ja na volim kad se dijete sili na nesto

  6. #156
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    OK, ja sam se malo pogubila koji ti je cilj
    da nešto pojede ili da jede sam ali uz ekran ili da jede sam i bez ekrana?
    Što je bilo s drugom polovicom peciva kad si upalila TV, je li je pojeo sam ili si mu ti davala?


    za ovo drugo pitanje, ja bih rekla da je odgovor definitivno da, ako dijete nešto izričito neće, ono da jednostavno nikad ne voli određenu hranu, ostaviti to sa strane i nuditi što voli.

    Drugo je ono kad pitaš ujutro dijete
    "šta ćeš za doručak?"
    "ne znam"
    "hoćeš kruh i sir?"
    "ne"
    "hoćeš pahuljice i mlijeko?"
    "ne"
    "hoćeš kruh i pekmez?"
    "ne"

    Tu onda presječem, biraj između 2-3 opcije ili ništa. Jer ponekad i to puno biranja ih zna izbezumit, kao da traže idealan doručak, a ne treba bit idealan, nego se samo treba dogodit

  7. #157

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Meni se kosa diže na glavi kad vidim da se djeca hrane uz ekrane. Evo iskreno.
    Em ga taj TV/tablet dekoncentrira ili bolje rečeno hipnotizira, em nema pojma što je pojeo, em će dijete svako hranjenje povezivat s crtićima.
    Jelo je puno više od zadovoljavanja osjećaja gladi, uče se manire i pravila ponašanja, bolje rečeno pristojnost dok se jede.
    Upoznavaju se namirnice, mirisi, okusi, pravilno držanje bešteka, kako se sjedi i ponaša za stolom, a kako kad smo gotovi s jelom.
    Moj je mlađi od tvog, nema ni pune dvije, ali jede obroke kad i mi, odnosno kad svi- tad i on, osim pokojeg peciva/ voćke u gradu.
    I bitno mi je da se ne igra s hranom, čim počne bacat- hvala, dosta. Pa ako nije pojeo puno ili skoro ništa, ne silim ga. Nekad pojede onda više za ručak, nekad za međuobrok, nekad za večeru...a nekad ne. Kako koji dan.
    U tvom slučaju, s obzirom na kilažu, potražila bi i stručno mišljenje- iako poznajem djecu koja su tako sitna, iako neka od te djece super jedu.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 02.03.2017. at 10:30

  8. #158
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj je prvo vrijeme jeo bez iceg. Crtici su dosli kad je radije bio gladan nego nesto pojeo.
    Uglavnom sad znam da sam fulala. Vrijeme ne mogu vratiti. Sad zelim da jede, i jede sam.
    Ne mogu dulke tipkati trenutni

  9. #159
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo da malo pojasnim... on od rođenja nije zaintersiran za hranu. Ni za dojenje. Ni za mlijeko. Ni za dohranu. Nikad ga nije nešto fasciniralo da bi sam probao. Teško je to objasniti nekome čije dijete normalno jede i želi jesti i zainteresirano je.
    Isto tako mu je i kilaža išla, jako jako teško. Od rođenja.
    Jedno vrijeme je stvarno jeo skoro sve- juhe, variva, mesa, rižu ,tjesteninu, griz, jogurte... i onda je počeo odbijati. Nema šanse. Kao što nema šanse da sjedne s nama za stol i jede. Postavimo mi njemu, on uzme 2 zalogaja i mora dalje. Ako mu kažemo da ne smije, kao i plač i onda tek uopće više ne želi jesti. Probali smo i s hranilicom uz stol, normalan stolac, njegov stolić, ma ništa ništa ne pali.

    Bili smo prošle godine privatno kod jedne gastrićke, i ona se nije brinula. Malac slijedi svoju krivulju, i dan danas iako ima tak malo kila. Rekla je da ima djece koja tako zafrkavaju i nije ništa rekla da je obvezno da podhitno mičemo crtiće iz obroka. Mislim, dugo je trajao razgovor i procjena, da sad ne idem u detalje. Dobili jesmo savjete.

    Danas je rekao da za doručak želi mesa i paradajza. Taj nesretni paradajz, uz sve mu ide. Ali toga nemam. Ponudila sam mu jogurt, čokolino i pecivo. Prvo je vikao da ništa neće, onda je zatražio pecivo. Sam ga je jeo, dio sjedeći uz mene, a onda je malo gledao crtiće i jeo. Crtići mu dosadili, ugasio ih, i još usput jeo to pecivo... I pojeo skoro cijelo.

    Bili smo na sistematskom, ni doktorica se nije jako zabrinajvala jer zna našu povijest. Samo su rekli da je mršav i visok.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 02.03.2017. at 11:03

  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ne jede ni moj mlađi puno, jedino puno cica. Prije sam se opterećivala time, nudila stalno, sad to ne radim više.
    Ali, on je po kilaži super za svoju dob.
    Neće ti doktor reć da izbaciš crtiće jer je to stvar odgoja u koji se oni ne miješaju. To ti moraš sama odlučit. Ili ne.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Htjela sam napisat- ne jede uvijek koliko bi trebao, ali jede. Ima dana kad jede lošije, ima dana kad jede super. Ali, to je tako.

  12. #162
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo rucak nije htio ni probati grasak s noklicama. Ali je jeo tjesteninu, s paradajz salatom. Sjedio za stolom, sam si nekad pikao na vilicu. Nekad sam piknula ja,pa njemi dala vilicu da sam stavi u usta.

    Mislim da moram tako s malim stvarima i dosljedno kretati

  13. #163

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Slažem se, vrci, samo hrabro i dosljedno dalje!

  14. #164
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Znaci prvo neka jede sto zeli, a da je normalno za stolom i da se hrani sam. Onda cemo dalje kad budem vidjela kako to ide.

    Meni se cini da jede malo stvari,al kad se nabroji, nije bas strasno.

    E i on ima jako brzu probavu, po 2 puta na dan kaka. Sve proleti kroz njega

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    vrci moj savjet je prvo - odustani. tek kad odustanes, kad te to istinski prestane zabrinjavati, kad sve posaljes kvragu, mozes nanovo krenuti s uvodjenjem novih praksi.
    mi smo prosli pakao s R u pocetku po pitanju hranjenja, a bila je skoro ispod krivulje (kad uzmemo u obzir visinu s kojom je bila u gornjih 5%., rekla bih ispod). suza i suza sam isplakala, a bogme i ona. i danas je stravicno izbirljiva. drz se, znam da je tesko.
    sad sam vidjela za kakanje. R je do nedavno kakala 5 puta na dan, sad najmanje 2.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 02.03.2017. at 14:01

  16. #166
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Od čega točno da odustanem? Za sad sam odustala od forsiranja nove hrane, ali red za jelo za stolom mora imati. Sad bi jeo na kauču dolje, gore kod nas u boravku, na podu... ma svugdje

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Od čega točno da odustanem? Za sad sam odustala od forsiranja nove hrane, ali red za jelo za stolom mora imati. Sad bi jeo na kauču dolje, gore kod nas u boravku, na podu... ma svugdje
    odustala u smislu -neces ne moras. zadrzala bih stvari koje su dosad bile uobicajene, ako to ne bi islo, ako bi pokusavao pomaknuti granice ne bih dopustila. jer mislim da te on non stop testira i tesko je rjesavati probleme koji su vam uhodani, ako moras jos i granice postavljati.
    znaci, ono sto vam se "uhodalo" zadrzati, ako hoce - jede, nece ne mora. bez stresa i uzrujavanja. tesko mi je ovako na poslu pisati...

  18. #168
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meso s paradajzom, imho, je kvalitetniji obrok od čokolina, peciva i jogurta.
    Na tvom mjestu bih uzela papir, olovku i zapisivala što dijete voli, to mu i radila. Crtiće smjesta gasiti cijeli tv. Kad se krene plakati, zagrliš i objasniš da ne daš gledati crtiće jer je vrijeme za hranu.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Od čega točno da odustanem? Za sad sam odustala od forsiranja nove hrane, ali red za jelo za stolom mora imati. Sad bi jeo na kauču dolje, gore kod nas u boravku, na podu... ma svugdje
    Ok, "jeo bi" kao stvarno bi JEO tamo ako mu dopustiš, ili bi "jeo", tj. testirao granice?
    Jer je moja starija bila takva, nije mogla da bude duže od par sekundi na jednom mestu, i da sama ima dovoljno strpljenja za više od par kašikica.
    Ali je jela puuuno bolje ako je smela da šeta po kući i jede. Ili na kauču, ili na krevetu, ili bilo gde, samo ne sedeći za stolom.
    Ili ako smo je mi hranili, samo da ne mora sama.
    Ja sam je pustila tako do njenog 4. rođendana.
    Kuća mi je bila zamazana i puna mrva, stalno sam tu i tamo čistila.
    I dobila sam mooore komentara o nevaspitanom i nesamostalnom detetu.

    Ali mi je dete bilo prosečne težine, oko 14-15 kg, ne sećam se tačno više.
    I izrasla je u dete koje savršeno samostalno i prilično pristojno jede za stolom.
    Znam da moj stav nije baš popularan, ali da imam dete koje želim da ugojim, ja bi ga pustila da jede makar nogama i dubeći na glavi u krevetu, ako ga to čini srećnim i sitim. Pogotovo ako je to trogodišnjak...

  20. #170
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jeo bi. Tj. pecivo i voće nekad i jede. Šeće se, igra se autićima, i jede.
    I gastrićka je rekla da to nije tako strašno, da djeca prerastu tu potrebu da jedu svugdje osim za stolom... i da stignemo kasnije to vježbati

    Ali barem kod nas obroci ne traju dugo kao kod neke djece što čujem u okolini...kad ih roditelji doslovce po sat vremena hrane. Ja sam to uvijek presjekla. Il jedeš ili ne. Nemam ja živaca za tak nešto

  21. #171
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Prerastu? Neki ne prerastu

  22. #172
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Slažem se s bubekicom..pusti malo.
    Ostavi mu tanjur s hranom na stolu, ako pojede 3 žlice, pusti ga da ode. Pusti!
    Za pol sata, dok ćeš ti raditi nešto drugo, vidjet ćeš hoće li doći po još koju žlicu.
    Ja svojoj u tim slučajevima kažem - ok, hoćeš da ostavim an stolu a ćeš ti poslije? Ako se ohladi, ona ne pojede, maknem.

    Pusti.

    Izdrži.

    POlako.

  23. #173
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ovo je jedan zgodan tekst koji bi ti mogao pomoći:
    "Deci je svet zasnovan na kontroli i moći
    Zapitajte se, na trenutak, kako izgleda svet iz perspektive mališana. Oni ne mogu da biraju šta će raditi, šta će jesti, gde će ići itd. Roditelji kontrolišu svaki njihov pokret. Zbog toga oni smatraju da se sve odvija zahvaljujući kontrolisanju i zbog toga će pokušati da i sami steknu moć – odbijaće određenu odeću i vrstu hrane, odbijaće da odu na spavanje kada im se kaže i sl. Zbog svega toga, dr Klajn predlaže da se deci omogući privid kontrole. Naime, ukoliko im obuvamo cipele koje uvek odbijaju da nose, počećemo to s pitanjem da li želi prvo da obuje levu ili desnu. Važno je da se detetu ponudi više opcija i da ono stekne makar minimalnu moć."

    Izvor:
    http://www.mojpedijatar.co.rs/saveti-doktorke-klajn-kako-razumeti-malisane-uzrasta-od-2-5-godina/

  24. #174
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo nekim cudom i danas sam jeo. Rucak jeo za stolom s nama,bez crtica.
    Ali je s tanjura pojeo samo paradajz,meso ne.
    Pa sam se zakacila s muzem koji ga silio i na meso,a ja ne. Dobije obrok,neka bira sto od toga hoce. Nesto bude valjda pojeo

    Svida mi se kad je za stolom s nama

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nekim cudom i danas sam jeo. Rucak jeo za stolom s nama,bez crtica.
    Ali je s tanjura pojeo samo paradajz,meso ne.
    Pa sam se zakacila s muzem koji ga silio i na meso,a ja ne. Dobije obrok,neka bira sto od toga hoce. Nesto bude valjda pojeo

    Svida mi se kad je za stolom s nama
    nadam se da ste tu raspravu proveli nakon rucka, van dometa usiju djeteta...

  26. #176
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Jesmo,uvijek pazimo da pred njim ne raspravljamo.

    Mene moji nisu silili jesti,bila jesam mrsava do puberteta. Mm je njegova mama silila, i isto je bio kost i koza dok nije dosao u zg na studij.
    A ja sad jedem vise stvari nego on

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jesmo,uvijek pazimo da pred njim ne raspravljamo.

    Mene moji nisu silili jesti,bila jesam mrsava do puberteta. Mm je njegova mama silila, i isto je bio kost i koza dok nije dosao u zg na studij.
    A ja sad jedem vise stvari nego on
    rjesit cete to sve, samo strpljivo i budite njezni prema sebi.
    jutros dok sam imala onih pola sata vremena biti sama s vlastitim mislima sam se prisjecala svojih trauma iz vrtica po pitanju hrane i rasplakala se kad sam sjetila sto smo sve ispokusavali s R kad je stigla.

  28. #178
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je jedan zgodan tekst koji bi ti mogao pomoći:
    "Deci je svet zasnovan na kontroli i moći
    Zapitajte se, na trenutak, kako izgleda svet iz perspektive mališana. Oni ne mogu da biraju šta će raditi, šta će jesti, gde će ići itd. Roditelji kontrolišu svaki njihov pokret. Zbog toga oni smatraju da se sve odvija zahvaljujući kontrolisanju i zbog toga će pokušati da i sami steknu moć – odbijaće određenu odeću i vrstu hrane, odbijaće da odu na spavanje kada im se kaže i sl. Zbog svega toga, dr Klajn predlaže da se deci omogući privid kontrole. Naime, ukoliko im obuvamo cipele koje uvek odbijaju da nose, počećemo to s pitanjem da li želi prvo da obuje levu ili desnu. Važno je da se detetu ponudi više opcija i da ono stekne makar minimalnu moć."

    Izvor:
    http://www.mojpedijatar.co.rs/saveti-doktorke-klajn-kako-razumeti-malisane-uzrasta-od-2-5-godina/
    Ovo bi mogla potvrditi iz vlastitog iskustva, iako nikad nisam pročitala niti jednu knjigu o odgoju djece, vodim se naprosto zdravim razumom i osjećajem. Promatram puno svoje, puno razmišljam o njima, i dajem im puno slobode, osim u doslovce dva slučaja, ponašanje bez respekta prema svim živim bićima i maniri. Tu nema puno kompromisa. ostalo rješavamo u hodu i nisam opterećena sa time da me moja djeca moraju slušati i činiti upravo ono što ja od njih zahtjevam. Potićem da, ali upravo ovo gore citirano. Moja cura nikad ne bi svirala klavir i gitaru, da sam kao prvo ptiala je da li ona to želi (mala je bila kad je počela), ili da sam je kao drugo silila na to, i rekla ti to moraš. Od svega ne bi bilo ništa. Da je bilo lako nije, ali nakon godine i pol osvojila je prvu nagradu na regionalnom natjecanju i puca mala pišulja od ponosa, jer ona misli da je to sve njena zasluga. Naravno da samo naša učiteljica i ja znamo da je to prije svega moja zasluga u ovoj dobi, ali ne pada mi na pamet to ikad djetetu spomenuti, pošto to nisam poticala i radila i radim radi sebe, već radi nje.

  29. #179
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I da slažem se da ljudi općenito, recimo ljudska vrsta teže kontroli i dominaciji. Vječna borba ko je gori, a ko doli, tko je u pravu, a tko u krivu. čija riječ ima veću ili manju težinu, tko zna više, a tko manje, pa normlano da to prenosimo čak zapravo i nesjvesno na svoje potmostvo. To je tako, teško se oduprijeti, ali malo po malo, korak tu korak tamo, pa nekako ide.

  30. #180
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma kakva borba za dominaciju. Dijete ne jede jer nije gladno (toliko da mu to smeta), a nije gladno jer malo jede. Ja bi mu kombinovanim metodama Pulinkr i Zute minute bildala apetit - svaki dan iznova dok ne projede. Bilo zbog metoda, bilo zbog odrastanja

  31. #181
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Naravno da je i stvar kontrole..pa što misliš da je dijete samo želudac koji se napuni kad je gladan. Da je barem tako jednostavno.
    Ne znamo što je točno kod Vrci ali uzeti u obzir obiteljsku dinamiku.

  32. #182
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Haha... definitivno ne mislim da je dijete zeludac. Al da, mislim da ne jede jer nije gladan. A ne jer se bori s roditeljima za kontrolu. Pa nisu djeca bas tako komplicirana. Uglavnom.

  33. #183
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa cesto imam osjecaj da uopce nije gladan...
    Danas je doruckovao kajganu. Jer je bila uz paradjz . Njemu valjda sve moram uz paradajz davati :D

  34. #184
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Tak je i moj veliki jeo sve uz paradajz i bananu

  35. #185
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Do kad?

  36. #186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    S bananom od početka do hrane do 13-14mj,onda je preko na paradajz, recimo do nekih 2-3godine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.03.2017. at 13:50

  37. #187
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Vrci ti se prvo moras sama sa sobom dogovoriti sto je tebi bitno i sto ti zelis.I ako tako odlucis onda se toga drzati.
    Moje dijete definitivno spada u selektivne jedace.Sto se tice rucka ona ga osim juhu ne jede.Ona nema klasican rucak.
    Rucak ne zvace i nema te sile ,gladi i sl.koja bi nju natjerala da pojede nesto.Nit ne proba.
    Isto sam pisala da od rodenja ne jede,nit ju zanima.
    Ja sam bila vise puta kod gastro i psihologa.Sitna je i dinamitna.
    Takva je.
    Iako ima sitnih pomaka u odnosu na prije.
    Jede uglavnom u hranilici s nama.Nekad uz crtic nekad bez.
    Mene recimo crtici uopce ne uzrujavaju.
    Nekad jede sama,nekad ne.
    Njoj je jelo beskrajno dosadno.
    Nikad nije probala salate,ne jede meso,rizu,mlince,variva......
    U biti lakse mi je napisati sto jede.
    Na puno toga joj se dize zeludac.
    Unatoc tome je zdrava.
    Cokolino mi tecimo uopce ne spada u namirnicu koju bi nudila,krafne,fritule i sl.
    Kod djece koja malo jede mislim da je ipak vazno i sto.pojedu
    Mi jedemo pekmez od sipka,maslac,abc.Kruh i inacice istog.Jogurt,zobene,proso.Svo voce,suho voce,jaja,krem ,bistre,juhe,poprcke od raznog povrca Orasasto.
    Spinat,blitvu-u smiksanoj verziji s povrcem.
    Imas puno home made keksica,coksi,cak i zele bonbona koje mozes raditi.Zdravi su i debljaju.
    Chia pudinga.
    Moja ima 13,5kg.Visina oko 96mislim.
    I da u vrticu nije jela nista osim voca.2tjedna je samo isla.
    Posljednje uređivanje od ellica : 06.03.2017. at 10:36

  38. #188
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Omg kako mi dignuo zivac... Urla jer sam mu dala da proba bombon (kupila sam one vitaminske neke,tek da proba). Nema sanse teoretske,nece ni liznut.

    Majke mi ludo dijete,vecina zica bombone...

    I onda popizdim kad negdje procitam "kod nas se jede svi il nitko, nema biranja i dizanja od stola i nema da kazu ne". Dala bih mu malo ovakvo dijete pa da vidim pametovanje


    Inace dajem mu vitaminski sirup i vidim da mu se pojacao malo apetit

  39. #189

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Pratim. Imam dva nejedača. Živjeli bi na glupostima. Eto sad sjede nad tanjurom juhe. Potrajat će

    Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

  40. #190
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj nema sanse da sjedi :mrgeen:

    Kad ga pitam sto je jeo u vrticu: kruh i caj. Kruh, ne jogurt. Juhu.
    I to ne jedan dan, svaki dan nesto od toga.

    Al od sirupa mu se pojacao apetit, dosta pojede kad dode doma (ceka ga meso, paradajz, tjestenina, pa jede bananu, grozde, keksom se zasladi)

  41. #191
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Joj Vrci suosjećam.
    Tak i moj nije htio probati sladoled..ma mislim wtf..drugoj djeci se mora branit.
    A jedno ljeto, kad smo bili u hotelu gdje je za večeru švedski stol, dala sam mu da sam izabere kaj bi jeo. Tak vele stručnjaci jel..ja sam mu bila spremna dozvoliti da jede bilo što što si odabere, pa makar kruh ili kolače.
    I stvarno je bio bogat taj švedski stol.. i on je hodao, hodao, obilazio, gledao i na kraju veli JA BI TO!
    I prstom pokaže na krišku naranče koja je bila ukras na nekoj tacni

  42. #192
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I onda budi smiren jel...
    Ja pred njim ne posizim, maknem se. Al nekad je stvarno tesko.

    U vrticu se nekad rasplace kad teta zamoli da proba barem 1 zalogaj neceg. Ne sile ga, samo pitaju

  43. #193
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku

    Al od sirupa mu se pojacao apetit, dosta pojede kad dode doma (ceka ga meso, paradajz, tjestenina, pa jede bananu, grozde, keksom se zasladi)
    Izvrsno! Samo tako naprijed!

  44. #194

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Vrci mene zanima koji sirup mu davas. imam i ja jednog doma, a vec mu je skoro osam godina... jako slabo jede

  45. #195
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Trenutno smo na Medex Multivitamin Junior sirupu. Probala već par vrsta, ovaj mu je trenutno dobar i očito mu malo podignuo apetit, primijeti se

  46. #196
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi mu jos dala neki fini kolac umjesto... hehe... pa kad mu naraste apetit, natrag na nesto zdravije

  47. #197
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Neće. Pljuje, ako već otvori usta.

    Jedino od kolača što je ikad jeo je bila krema od rođendanske torte. Za 3. rođendan.
    A stalno mu ponuđeno

  48. #198
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne mogu, ima 3godine i mjesec dana...i opet 12.3 kile. U 2 tj druga bolest, i s 13 kg se srozao i ne vraća se.
    Ne znam niti jedno drugo tako lagano dijete. Svaki obrok nam je ili ucjena, ili uvjeravanje, ili zabava. On kao da ne osjeća potrebu za jelom.
    Prije sam se barem tješila da je zdrav, ali zadnjih par mjeseci svakih tjedan-dva-tri neka bolest.

    Mene duša boli što je to takav problem i stvarno ne znam...pustila bih da ga sam zaključi i proba, bez da bilo što ja nudim. Ali kako pustiti dijete od 12 kila da gladuje? I ovak je ko perce, i kost i koža...

  49. #199
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A da odete nekom psihologu čisto na procjenu? Da vidi gdje bi mogao biti razlog...

  50. #200
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A valjda tamo u savjetovalištu ima nešto takvo.
    Ne znam, toliko mi se toga skupilo zadnjih dana, plus sad još on i ta kilaža, ne mogu više

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •