Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 221 od 221

Tema: psiholog za velike odbijače dohrane

  1. #201
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nisam uhvatila o kakvom savjetovalištu se radi ali kakvo god, odi.
    Činiš mi se dosta pod stresom i mislim da bi i tebi i njemu koristilo čuti stručnu osobu.

  2. #202
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    nisam pohvatala o kakvom savjetovalištu se radi?
    pls napiši tu ili na pp.

  3. #203
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sad više nisam ni živčana, nego samo tužna... meni stvarno žao gledati ga takvog mršavog, i ne znam više kako da mu pomognem malo. Sad mi tu kuri preko 39, još mi je manja mrvica...

    Jučer je prvi puta u životu probao palačinku. Uz ucjenu. Pojeo trećinu smotane. I to jedva. Kad nekom u RL opisujem kako nam je teško, nitko ne kuži. Još su mi najbolji oni "kod nas se jede što se skuha, nema dizanja od stola". Hm da, lako tako s prosječnim djetetom, iako mi ovaj drugi dio s nedizanjem stvarno bude brrrr

  4. #204
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jedino sam naišla na ovo
    http://www.poliklinika-helena.hr/nas...jima-hranjenja
    A i prije smo bili kod njih, isto kod gastrićke

  5. #205
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nemoj se ljutiti, meni to sve ne zvuči u toj mjeri strašno kao tebi.
    Ali da nije lako, nije.
    Ajde vidi u Heleni ali ako je sve u redu s nalazima, popricaj s psihologom.

  6. #206
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Vrci, drzite se! mislim da je svakako dobra ideja da odete u savjetovaliste.

    No do tad, to sto ne jede sad kad ima 39 je sasvim normalno... a i prije koji tjedan si rekla da mu se popravio apetit... mozda ipak ide na bolje (bolest na stranu).

  7. #207
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja iskreno ne znam niti jedno dijete koje ima 3 godine i 12 kila. Plus svi komentari kako je mršav. Plus što ne možemo otići nikud van jesti jer od takve hrane on 90% ne bi jeo.
    Koliko je život lakši kad dijete normalno jede...

    Jadranka, popravio mu se, i onda od tada bile 2 runde bolesti - crijevna viroza, 7 dana pauze i sad ovo. I tako stalno, kad dođemo na gore, uvijek, ali uvijek dođe bolest i padnemo puno
    Posljednje uređivanje od Vrci : 30.03.2017. at 00:09

  8. #208
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Možda jesam večeras malo nesuvisla, ali baš me ovo neugodno iznenadilo jer je između temperatura jeo.
    Plus offtopic što već mjesec i pol nisam dobila mengu, a spremam se u FET, i sve mi se nekako skupilo i valjda kulminiralo.

    Plus strana je što se pedijatrica ne brine - još. Samo je pitala jel izbirljiv i komentirala da stvarno je mršav.

  9. #209
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vrci, moja ima 3 godine i 4 mjeseca - 13 kg
    jedva
    ne voli bas jesti, ali ona jede svasta, samo u malim kolicinama
    doduse, slatko voli, ali joj ogranicavam
    kad je jesenas krenula u vrtic, nije imala niti 12 kila (mislim cak 11,5)
    ali tamo rado jede (osim cokolina) i tamo je nabila ovu kilu
    i srednja mi je bila takva, oguglala sam
    objema moram suzavati tajice
    i da, svaka viroza sroza kilazu pa opet ispocetka
    i tak....samo da te malo utjesim, nemam neki posebno pametan savjet
    kad je bolestan, bitno je da dovoljno pije, jelo je u drugom planu
    a kad je zdrav, daj mu jesti sto voli
    sto ne znaci da toga mora pojesti u velikim kolicinama

  10. #210
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moja ce za mjesec dana napuniti 4 godine, a mislim da ima 12, mozda 13 kg. Tj., uopce ne razmisljam o tome pa ju nisam vagala sto godina, a prije par mjeseci je imala oko 12. Najmanja je u vrticu, neka su djeca doslovce za glavu veca od nje, dodje im do ramena.
    Al ja sam to prosla s malim, koji sad sa 7 god. ima 20-21kg, pa s njom niti ne razmisljam o tome previse. Bitno mi je da pojedu nesto, al ne uzrujavam se. Da se njih pita, jeli bi srijedom i nedjeljom, ostalo vrijeme "nisu gladni". Kad jedu, to doslovce mozes na prste nabrojati zalogaje. Eto bas palacinke - on pojede jednu, ona pola ili trecinu. I to ne kao desert, nego kao jedini obrok par sati nakon proslog obroka.

    Samo polako, bit ce ok.

  11. #211
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    P.S. A kad dodjemo u goste, na rodjendan i sl. od zaigranosti tek nista ne jedu. Pitaju me "sto ce oni jesti", ja uvijek odgovorim "oni ne jedu" .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 30.03.2017. at 09:26

  12. #212
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Hvala cure, lakše mi kad čujem da ima iste kategorije djece kao on...
    On ima manje kila, al po visini je prosjek, ili čak malo viši. Pa se baš ističe mršavost.

  13. #213
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj od kako je bio beba ima dosta kila za svoje godine - po onitm tablicama je izmedju 70 i 90 percentile. Al visine ima jos i vise... Debelo je iznad 100-tog percentila (makar ne znam po kome su radili te tablice, po Dalmatincima/Hercegovcima sigurno nisu) - tako da je sve u svemu pravi mrsavko i ja bi zaista rekla da on za svoju visinu nije dovoljno jeo. Al u zadnje vrijeme jede poprilicno vise nego prije, rekla bih cak i 50% vise - napokon je i obrascice dobio

    Evo sto je nama pomoglo za otvaranje apetita (mozda bude stogod korisno)
    - bez prisiljavanja na jelo - oces, super, neces, ne moras
    - al, ako ne pojede skoro nista il pojede slabo (po mojoj procjeni), ja jako brzo (za sat vremena recimo), nudim ponovo nesto drugo i po mogucnosti kaloricno, recimo pancetu, a u mene moze i cokolada il sladoled
    - kuham ono sto voli skoro svaki dan, a kad prestane volit (a prestane, dosadi mu), onda predjem na nesto drugo sto voli
    - crveno meso - ne skodi povecat zeljezo
    - i mozda najvaznije, puno vremena vani na zraku, pod puno mislim bar 2-3 sata svaki dan - nista ne dize apetit kao sat vremena skakanja po trampolinu

  14. #214
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Zar nisi rekla da hoće jesti meso i paradajz? Pa neka voli samo te dvije stvari ja bih mu tog nudila koliko god hoće, samo da pojede, napuni želudac dok se nije stisnuo skroz.

  15. #215
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Vrci Helena je odlicna,kao i dr.Jaklin Jucer sam razgovarala s njom ,ali osim pretraga da se izkljuce eventualne alergije,bolesti-neces nista novo saznati.
    Kod nje moja frendica ide cije dijete ima 3god i 2mj i nepunih 12kg.Zdravo,mrsavo,izbirljivo.
    Meni je jucer rekla(kuri pa smo isli,ali isla sam i radi nejela i miksanja hrane).
    Naoreduje,dobro izgleda,kks je savrsena.To su takva djeca.Raspon namirnica koji jede joj je dovoljan....
    Meni isto baci u ocaj jer padne po pol kg u bolesti jer ne jede nista,a pije na kapaljku.

  16. #216
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj od kako je bio beba ima dosta kila za svoje godine - po onitm tablicama je izmedju 70 i 90 percentile. Al visine ima jos i vise... Debelo je iznad 100-tog percentila (makar ne znam po kome su radili te tablice, po Dalmatincima/Hercegovcima sigurno nisu) - tako da je sve u svemu pravi mrsavko i ja bi zaista rekla da on za svoju visinu nije dovoljno jeo. Al u zadnje vrijeme jede poprilicno vise nego prije, rekla bih cak i 50% vise - napokon je i obrascice dobio
    na boldano

  17. #217
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Vrci u periodima kad nije bolestan, je l te brine količina ili izbor namirnica koje jede?

    Ne znam da je moja pojela kuhan kupus. Sad ne jede karfiol, brokulu, niti ijedno termički obrađeno povrće. Crveno meso samo mljeveno, piletinu dobro raskuhanu. Ne voli kašastu hranu, tipa čokolina, zdrobljenog keksa, zobene kaše. Palačinke ne jede, samo nekad kad vidi da joj vršnjaci jedu. Kolače i torte ne jede, pojest će samo ako joj kažemo da je rođendanska i na toj torti mora vidjet svjećice.

    Kao što vidiš, i moja je ograničena u izboru. Prilagodili smo joj se. Prošli januar, sa 2 godine i 9 mjeseci je imala 12,6 kg. I nekad u jesen je počela malo više jesti.

    Ovo ti pišem da ti ukažem da nije sve tako crno. I moja je imala periode kad je živjela na par zalogaja cijele dane.

  18. #218
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Mojoj curki koja sad ima 8 god. je nedavno na pregledu na Srebrnjaku dr. u nalaz napisala "slabije uhranjena".....
    Klinci joj znaju govoriti da je štrkljava i premršava, a ona sasvim normalno dijete.
    Od kad je beba bila uvijek na sredini one krivulje i ne baš oduševljena hranom.

    Imala je od malena periode kad je jela više ili manje, tako i sad.
    Salate nikakve vrste neće jesti, ali jede čušpajze i ja zadovoljna.
    Hoću reći ne bi se ja puno oko toga uzbuđivala, neka jede što voli iako bi mi nekad da je to raznovrsnije i u većoj količini,
    ali i to se mijenja.

  19. #219
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja iskreno ne znam niti jedno dijete koje ima 3 godine i 12 kila. Plus svi komentari kako je mršav. Plus što ne možemo otići nikud van jesti jer od takve hrane on 90% ne bi jeo.
    Koliko je život lakši kad dijete normalno jede...
    Vrci, ja mislim da mi svi znamo mršavu djecu, ja imam mršavo dijete, i ta djeca rastu, igraju se, sretna su. Pomalo mi se čini da tebe muče ove popularne kalsifikacije i kategorizacije..zaboravi to. Dijete nije tablica. Nemoj ga davit s tom hranom, daj mu slobodu. Dijete nema puno slobode kad razmisliš, ali hranjenje, kakanje, piškenje, spavanje su njegovi i daj mu to. Kada mu daš prostora, bit će ti uahvalan. Ovako može samo zamrziti hranu a to može odvesti u poremećaj prehrane (upravo se liječim od jednog).
    Nitko bolestan ne jede. Pa ja ovako proždrljiva ne mogu jest kad sam bolesna. Moja u tjedan dana bolesti pojede 2 tanjur ajuhe.
    A i gledaj kontinuitet - ne možeš očajavati zbog nejela u doba prehlade...to ruši statistiku. Gledaj u globalu.

    I to kaj neće sve - pa mi imamo bolonjez najmanje 2 put tjedno!

  20. #220
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Lavko potpisujem te od prve do zadnje riječi. Mislila sam i ja to isto ali ne znam kao ti napisati .
    Mi imamo grah dva puta sedmicno, a na drugu sedmicu pitu sa sirom.
    Posljednje uređivanje od j-la : 01.04.2017. at 09:20

  21. #221
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lavko i meni fali rijeci da to ovako lijepo srocim kao ti
    Potpisujem

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •