Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 176

Tema: Gdje kupujete špeceraj ...

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    ma meni je problem što kruže glasine da je na pojedinim placevima
    sve puno švercera...
    i šta mi onda vrijedi lovit plac, ako je roba originalno ionako iz supermarketa
    ili imate neki savjet?
    moram kopirati kopirati davni post (osjecam se kao Petrlin kad sam tako sistematicana )


    Evo nekoliko savjeta za kupovinu na placu za početnike

    1. Budite redoviti (otprilike iste dane u tjednu, isti plac) -tako će te pohvatat raspored prodavaća i među njima naći svoje pouzdane, to je dugoročna garncija dobre kvalitete i usluge.
    2. dođite jako rano ako podnosite rano buđenje.Jako rano znaći u mjesecima kada nije zima oko 7 . Korist tako ranog dolaska je u tome da polovite tko kakvu robu donosi. Npr. na trešnjevci većina bakica kupuje matovilac na veliko od jednog prodavaća , pakira ga u manje vrećice i prodaje duplo skuplje. Rani dolazak omogućava da uočite takve prodavaće (to nisu preprodavaći sa zelene tržnice , nego proizvođači koji višak prodaju bakicama na placu),oni imaju i svoj štand na kojem možete dobiti isti proizvod 30-40 % jeftinije .
    3. Kad nađete nekoga sa čijom ste kvalitetom zadovoljni , budite tamo redoviti, ne škrtarite (ostavite kunu ako vam nema za izvratiti), ne važite doma i ne ljutite se ako vam na početku oduzmu koju deku. Ako ste zadovoljni kvalitetom isplati se platiti malo više.
    Dugoročno će te plačati isto za bolju kvalitetu.
    4. Ako još nemate svoje prodavaće, tada se pouzdajte u sreću i par trikova. Idite na plac radnim danom, tada je jeftinije . Dođite kasnije,pokušajte spustiti cijenu pogotovo ako uzimate veće količine. Probajte robu na licu mjesta. Pitajte da li možete sami birati (to najčešće ne bude problem), kada vam važu prizvod koncentrirano gledajte u prodavaća i vagu (makar ne imali pojma o njihovim trikovima, važan je dojam da imate pojma ).
    5. pitajte za savjet ili recept ako vidite nešto novo ili zanimljivo . U mesnici isto tako pitajte za savjet i preporuku koji komad mesa upotrijebiti za nešto (ako vam za sve predlažu biftek ili teleći but , ne dajte se smesti prvih par puta)
    6.ako ste zadovoljni dajte prodavaću povratnu informaciju (mene moje bakice već znaju i najavljuju mi bez da pitam kada točno dolaze posebne mahune koje jako volim ili crni ribiz npr.)
    7. ako niste sigurni kod koga, stanite u red kod štanda gdje ima najviše ljudi (ili je jeftino, ili je kvalitetno, ili prodavač sporo radi, ali to je dio rizika )

    ako se sjetim još čega , napišem

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Koji Kaufland od ova dva na Zapadu je bolji/veći/opskrbljeniji?
    Možda odem isprobati ovaj vikend ...
    obožavam kupovati na placu ali na žalost nisam u prilici biti redovna (prvi uvjet iz Uputa za početnike) pa mi ne preostaje nego po marketima ...
    a pomoglo bi mi da znam kuda ću ovaj vikend
    ima li tko da me uputi ...

  3. #53
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    sirius, odlični su ti savjeti. Idem na plac samo radnim danima. Točno imam dane kada što i kod koga kupujem. uglavnom idem na Dolac ali znam se zaletiti i na Kvatrić.

    i idem rano, prije posla

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    moram kopirati kopirati davni post (osjecam se kao Petrlin kad sam tako sistematicana )


    Evo nekoliko savjeta za kupovinu na placu za početnike

    1. Budite redoviti (otprilike iste dane u tjednu, isti plac) -tako će te pohvatat raspored prodavaća i među njima naći svoje pouzdane, to je dugoročna garncija dobre kvalitete i usluge.
    2. dođite jako rano ako podnosite rano buđenje.Jako rano znaći u mjesecima kada nije zima oko 7 . Korist tako ranog dolaska je u tome da polovite tko kakvu robu donosi. Npr. na trešnjevci većina bakica kupuje matovilac na veliko od jednog prodavaća , pakira ga u manje vrećice i prodaje duplo skuplje. Rani dolazak omogućava da uočite takve prodavaće (to nisu preprodavaći sa zelene tržnice , nego proizvođači koji višak prodaju bakicama na placu),oni imaju i svoj štand na kojem možete dobiti isti proizvod 30-40 % jeftinije .
    3. Kad nađete nekoga sa čijom ste kvalitetom zadovoljni , budite tamo redoviti, ne škrtarite (ostavite kunu ako vam nema za izvratiti), ne važite doma i ne ljutite se ako vam na početku oduzmu koju deku. Ako ste zadovoljni kvalitetom isplati se platiti malo više.
    Dugoročno će te plačati isto za bolju kvalitetu.
    4. Ako još nemate svoje prodavaće, tada se pouzdajte u sreću i par trikova. Idite na plac radnim danom, tada je jeftinije . Dođite kasnije,pokušajte spustiti cijenu pogotovo ako uzimate veće količine. Probajte robu na licu mjesta. Pitajte da li možete sami birati (to najčešće ne bude problem), kada vam važu prizvod koncentrirano gledajte u prodavaća i vagu (makar ne imali pojma o njihovim trikovima, važan je dojam da imate pojma ).
    5. pitajte za savjet ili recept ako vidite nešto novo ili zanimljivo . U mesnici isto tako pitajte za savjet i preporuku koji komad mesa upotrijebiti za nešto (ako vam za sve predlažu biftek ili teleći but , ne dajte se smesti prvih par puta)
    6.ako ste zadovoljni dajte prodavaću povratnu informaciju (mene moje bakice već znaju i najavljuju mi bez da pitam kada točno dolaze posebne mahune koje jako volim ili crni ribiz npr.)
    7. ako niste sigurni kod koga, stanite u red kod štanda gdje ima najviše ljudi (ili je jeftino, ili je kvalitetno, ili prodavač sporo radi, ali to je dio rizika )

    ako se sjetim još čega , napišem
    Svaka čast sirius


  5. #55
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    od placa imam traume... ono, tipa - pogledam nešto, a prodavač/ica zgrabi škarniclu i pita - kolko trebate?
    mislim - kaj je GLEDANJE zabranjeno, il moraš kupiti ako pogledaš?????

    plus oni koji se deru da je nešto "x" kuna, a kad dođeš kažu - pa nisam rekao za koliko proizvoda je ta cijena...
    ispalim... dođe mi da porušim štand. probude u meni divljakušu u sekundi....

    aaaaaaaaaaaaa.........

  6. #56
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast sirius

    ne zaboravi Peterlin

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    od placa imam traume... ono, tipa - pogledam nešto, a prodavač/ica zgrabi škarniclu i pita - kolko trebate?
    mislim - kaj je GLEDANJE zabranjeno, il moraš kupiti ako pogledaš?????
    xxx

    plus ja im izgledam "balavo", pa kad krenu sa "dušo", "zlato", "ti",
    pa ti "u oči" kaže da je paradajz sladak...

    mislim, svaka čast onim par bakica, kod njih kupim pod obavezno,
    ali kod ovih mlađih mi se ne sviđa ta "drž-nedaj" atmosfera...

    kažem, još da znam da je zdravije, pretrpjela bih, ali ovako ne vidim
    komparativnu prednost spram dućana
    Posljednje uređivanje od orange80 : 22.01.2015. at 14:25

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ne zaboravi Peterlin
    Fala, ali nisam ja tu doma - nisam dežurna za plac - to već dosta godina obavlja mm, a ja idem s njim samo ako mi se prohtije. On uglavnom ide svake subote na tržnicu Utrina, jer mu je mama u N.Zagrebu, pa obavi kupovinu i za nju i za nas. Ja znam ponekad za vrijeme pauze skočiti na lokalni plac i/ili na Veronikin kiosk.

    ALI provincijski plac u mom rodnom gradu je nešto drugo i to ne propuštam, ali tamo već znam treću generaciju prodavača, isto kao što oni znaju i treću i četvrtu generaciju svojih kupaca, he he he...

  9. #59
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    a ja pak znam gdje se nalazi plac u svakom gradu u kojem sam bila. U Hr a i šire

    To mi daje baš nekakav dobar uvid u to mjest. I atmosferu

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    xxx

    plus ja im izgledam "balavo", pa kad krenu sa "dušo", "zlato", "ti",
    pa ti "u oči" kaže da je paradajz sladak...

    mislim, svaka čast onim par bakica, kod njih kupim pod obavezno,
    ali kod ovih mlađih mi se ne sviđa ta "drž-nedaj" atmosfera...

    kažem, još da znam da je zdravije, pretrpjela bih, ali ovako ne vidim
    komparativnu prednost spram dućana
    Najcece napadaju sa " gospodicna" i " susjeda".

  11. #61
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    godinama kupujem kod jednog gospona iz sukošana na utrinama,
    povrće je domaće, provjereno,
    znači kupujem kod poznatih
    Je li taj štand tamo prema Krašu, par štandova od kraja, u drugom redu? Znam da su tamo negdje dva štanda koje drže Dalmatinci, ali ne znam točno koji je koji. Na jednom radi jedan gospon , a na jednom jedna plavokosa gospođa.


    Ja već 100 godina idem na utrinski plac, ali uopće ne znam tko su prekupci, a tko ima svoje.

  12. #62
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Narance kupujemo u sparu jer su i fine i jeftinije nego na placu.
    Neki dan na placu vidim potpuno iste naranče kakve imaju u Sparu - znam da su iste, jer imaju istu naljepnicu, imala sam ih doma. U Sparu 7 kn, na placu 12 kn.


    (Zadnjih par puta sam kupila na placu po 10 kn/kg naranče za koje tvrde da su domaće - nemam pojma jesu li stvarno, ali imaju po sebi lišće - i još su finije i slađe od tih Sparovih grčkih.)

  13. #63
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ja na placu stalno imam dojam da me zele prevariti. Poludim kad na pultu nemaju nijednu istaknutu cijenu.

  14. #64
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja na placu stalno imam dojam da me zele prevariti. Poludim kad na pultu nemaju nijednu istaknutu cijenu.
    A meni je još gore kada ne dozvoljavaju birati.
    Šipci mi uvijek ubace nešto trulo na dno, to ima je valjda u krvi.

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne kuzim zasto bi bilo tko zelio kupovati kod preprodavaca kad postoji i drugacija opcija?
    Osim jedino zato sto krajem radnog vremena imaju puno nize cijene koje se jos mogu spustati, ali tada postoji i rizik od odredene kolicine lose robe.

  16. #66
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim zasto bi bilo tko zelio kupovati kod preprodavaca kad postoji i drugacija opcija?
    Osim jedino zato sto krajem radnog vremena imaju puno nize cijene koje se jos mogu spustati, ali tada postoji i rizik od odredene kolicine lose robe.
    Ne, to je bilo nekada, sada odem lijepo u dućan izaberem si sama i ako mi je loše sama sam si kriva.
    Pred par godina mi je djed skoro odapeo, jedna gospođa nažalos je, od domaćih šljiva. Prodavać je zaboravio napomenuti da ih je pošpricao i odmah dao u prodaju.
    Od onda u širokom luku izbjegavam "domaće".

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ja ne volim plac ni cjenkanje, ni ono nuđenje pred nos, pa se osjećam krivom ako ne kupim..kad te sve oči gledaju a ti moraš izabrati jednog od koga ćeš kupim.. ne volim to..
    ni te uspute priče s bakicama..
    neka meni cijena, vaga, izabrat i vagat, nema garancije tko je i kako nešto proizveo..
    i uglavnom kupujem u konzumu, imaju česte akcije, nekad spar jer mi je bliži..
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 22.01.2015. at 18:14

  18. #68
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja ne kuzim kak ne volite plac
    Ja ne pricam sa svima, samo s odredjen prodavacima
    Uopce ne osjecam obvezu kupiti. Mrkvu, salatu... Nisam nikad u ducanu nasla kao na placu kod te svoje babe. Operem sve dobro. Sta ja znam jel sprica i koliko.

  19. #69
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne kuzim kak ne volite plac
    Ja ne pricam sa svima, samo s odredjen prodavacima
    Uopce ne osjecam obvezu kupiti. Mrkvu, salatu... Nisam nikad u ducanu nasla kao na placu kod te svoje babe. Operem sve dobro. Sta ja znam jel sprica i koliko.
    Ja uvijek imam osjećaj da me budu prevarili, ali ja sam od onih koji povremeno provjeravaju u dućanu izvagano na dvije vage.
    I imam averziju prema tržnicama.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Povrće i meso uglavnom kupujem na placu, voće kombinirano. Od velikih ducana prije sam u veću nabavku išla u Spar, a zadnje vrijeme u Konzum.u. S time da mi je i kvartovski dućan Konzum. A tu smo malo malo. Sad kad pogledam unatrag godinu dana u Konzumu sam najviše para ostavila.

  21. #71
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja ko anci. meni se baš ovo popakirano meso i povrće u dućanu gade. na placu imam "svoje ljude", s njima koju prozborim, nitko me ne vuče za rukave, ne cjenkam se, ali sve što Dolac nudi, od proizvoda do atmosfere, to Interspar ne može nikako. Ja isto najvolim, osobito u stranim gradovima posjećivati tržnice...

  22. #72
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni se isto vecina hrane u ducanima gadi a da ne velim kako volim ljudima gledati u kolica- za pol stvari jedva znam sto su. Na placu me nitko ne vuce za rukav. Vecinu preprodavaca s Dolca znam - od nekih ne bih kupila i da su jedini tamo.
    jaja iz ducana nema sanse da pojedem. Kad nema domacih - zimi, ne jedem jaja. O ducanskom mlijeku i jogurtu isto imam svoje misljenje.
    i sada najgore od svega - moja djeca ne idu nikada samnom na plac jer im smrdi. Tako da su sve moje teorije pale u vodu s djecom koju imam. Oni ce sve kupovati zapakirano i u Konzumu.

  23. #73
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nabavi si novu djecu...

  24. #74
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Bum si nabavila pesa koji bu setal samnom po placu.

  25. #75
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Meni Kaufland sve nesto naopak. I nis po cijeni nisam bila odusevljena. Dok kad sam u Njemackoj, stalno kupujem u Kaufland. Spar, Billa mi se cine preskupi, tamo odem bas kad moram i iskljucivo po odredenu namirnicu. Plodine su mi ok., al ga nema u mojoj blizini. Lidl sam i u Njemackoj izbjegavala, pa tako i tu. Nema nasih proizvoda, na koje sam navikla... Konzumu sam najvise vjerna. Za sada tamo mogu kupiti, omjer cijene i namirnica/kvalitete skroz zadovoljavajuce.
    Priliku za plac nemam cesto, ali kad mogu obavezno idem, meso takodjer cim imam priliku kupiti domace od meni poznatog to iskoristavam maximalno..

  26. #76
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne kuzim kak ne volite plac
    .
    x

    emotivno sam vezana uz pjacu , pa moram i ja, kao sirius, kopirati svoj post s one neke davne teme:

    uvijek kupujem na pjaci. uglavnom vikendom jer drugačije ne stignem. voće i povrće samo u teškoj nuždi kupim u nekom marketu. volim tu veliku ponudu, volim puno štandova, volim birati i voće i povrće, volim što je sve na otvorenom, volim imati poznatu ženu koja mi da najbolje, volim malo popričati s nekim prije nego kupim, volim kad mi daju sve što im je ostalo od blitve po manjoj cijeni
    a u daljnju analizu, ne ulazim. i ne opterećujem se uopće s tim.
    obožavam pjacu
    a uostalom, valjda je u zg bolja ponuda, al u rijeci, kad mi prifali, pa radnim danom idem kupiti povrće u neki od centara, bude baš loše. recimo, srijedom u plodinama dobijaju svježe povrće, a ako dođeš neki drugi dan, jedva proberem jedan dobar karfiol od ona tri što imaju sve skupa :D
    neusporedivo.
    a tek kad dođe proljeće, ajme meni, divote od tržnice. pa pol toga ni nema u centrima, bar u rijeci. a ono što ima - jadan je izbor. potočarka, mišancija, cimice, sto i jedna vrsta salata...
    eto, npr, mi volimo cikoriju, to nisam nikad vidjela u centrima.

  27. #77
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ne samo proljeće , a jesen...
    evo ujutro sam obavila super špeceraj : 30 domaćih jaja, sir , vrhnje, luk
    3 odlične ribe na ribarnici za 20 kn i još meso za nedjeljne goste - i jooš MM kupi salatu i mirni smo za vikend.

    I nikada ne kupujem povrće niti mliječno u zatvorenom dijelu tžnice - pisala sam negdje o svojoj teorili. I meni je odlazak na plac nešto neprocjenjivo.

    Ajme, kao studentica sam priovela mjesec dana u Barceloni. Živjeli smo, nas 10tak studenata, kod jedne bakice i svatko je imao neko zaduženje. Ja sam odabrala odlazak na plac. Bez znanja riječi španjolskog, to je bilo ludo i veselo iskustvo <3

  28. #78
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ja sam danas tražila ono hvaljeno Sparovo mlijeko - nema, prazna polica.

  29. #79
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ma joj, pa najbolje datulje u gradu su na Dolcu, pa svjeza srdela, pa cimulice, pa sparuge, pa svjeze gljive, pa klice, masline..Ma nista to nema u sparu..

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gdje se na Dolcu nalaze najbolje datulje?

    Ja jako volim plac, ali rijetko kad idem, jednostavno nemam vremena za to.
    No, MM ide redovito na plac, ali on u principu zna kupiti samo po narudžbi.
    Povrće i voće kupujemo gotovo isključivo na placu, kod Severa, i kod još nekoliko ljudi koje znamo.
    MM zna kupiti i sir, ali ostalo slabo - ja kad odem na Dolac nađem svašta fino.

  31. #81
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Najbolje datulje su ti kad uđeš dolje na glavni ulaz i šrođeš onaj piceki dio i uđeš u prošireni, onda su ispred tebe svi oni štandovi sa orašidima i suhim voćem.. i onda ako gledaš prema njima lijevo, zove se AGRO KUTIĆ, imaju izraelske (medjol) datulje, koje su sočne i mesnate i seksi. cijena je malo manje seksi, 20 kn za 5 komada, ali bogati vrijede svake lipe.

  32. #82
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    omg STVARNO su skupe. Bolje da se ne navlačim.

  33. #83
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Neces pozaliti Mima, ove pjevaju u ustima. Osjecas se ko da si u O ljubavi i tmini. Juj sto mi se sad jedu..

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma da, u pravu si, pa to je jedva dva i pol franka.

  35. #85
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Evo, vidis kako znas racionalizirati kad hoces.

  36. #86
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno


  37. #87
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja volim plac, ali ovaj seoski je koma. komaaaa.
    pa odem u grad na plac, vecina me smatra ludom, ali odem i kupim pristojnu salatu, ako nista drugo.
    dolac poharam ponekad, kad na posao ne idem autom, pa prolazim kroz njega. onda sve u fridz i odvezem sutra doma ili isti dan ako mi je auto ostao na poslu dan prije. tad svi doma uzivamo.
    tako i ljeti volim proci kroz dolac kupiti si po jedan paradajz, pa jednu papriku, raznih vrsta i jos sitnica i napravim si salatu za jesti. uzivam ko prasica.

  38. #88
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    A koji vam je plac najdrazi, najbolja ponuda, najisplativiji...?
    Ja kad idem onda je to Tresnjevacki/Zagreb.

  39. #89
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    ja mrzim kad me na placu tjeraju isprobavati sir i vrhnje :traumatična:

    a obožavam kod Dalmatinki uzeti verduru svih vrsta :blitvarka:

    inače, volim sve te plac-bojice: zelena salata, žute banane, narančaste mrkvice, crvene i zelene paprike, crveni pomidori, žuti limuni, narančaste mandarine i naranče, crvene rotkvice, bijelo-zeleni mladi luk, narančaste buče, smeđi krumpiri, crveni radič...

  40. #90
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolje datulje su ti kad uđeš dolje na glavni ulaz i šrođeš onaj piceki dio i uđeš u prošireni, onda su ispred tebe svi oni štandovi sa orašidima i suhim voćem.. i onda ako gledaš prema njima lijevo, zove se AGRO KUTIĆ, imaju izraelske (medjol) datulje, koje su sočne i mesnate i seksi. cijena je malo manje seksi, 20 kn za 5 komada, ali bogati vrijede svake lipe.
    Seksi datulje? To moram probati!

    Nego, glupo pitanje, jesu li svježe ili suhe? (Nikad nisam jela svježe ). Radim jedan super kolač sa suhim datuljama pa bih htjela da bude super seksi

  41. #91
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    forka - pa kako onda kupiš sir i vrhnje? na izgled?
    ja sam se spasila mnogih loših sireva isprobavanjem. nema šansi kupiti bez toga.

  42. #92
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    hahaha, sorc, upravo tako: na izgled
    nema šanse da ja uzmem isprobavat' ono na ruku i te fore... (moja frendica to obožava, na primjer... :D )

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ja nista ne isprobavam. Imam svoju tetu koju ne mjenjam.

  44. #94
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nista ne isprobavam. Imam svoju tetu koju ne mjenjam.
    ja čak nemam ni svoju tetu...

    ali najčešće ipak dobro "ubodem" s obzirom da mi je kriterij samo izgled

  45. #95
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    ja čak nemam ni svoju tetu...

    ali najčešće ipak dobro "ubodem" s obzirom da mi je kriterij samo izgled
    Ako ides na Tresnjevku poslat cu ti na pp koje je moja teta.
    ali ako zelis vrhnje moras biti u subotu tamo prije 7 30, nestane kasnije.

    Ps: vidim da je tebi kvatric blize. Ne mogu ti pomoci , odselila sam sa kvatrica prije 8 godina.
    Posljednje uređivanje od sirius : 23.01.2015. at 20:31

  46. #96
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    hahaha, baš htjedoh odgovoriti da mi je Trešnjevka dijametralno suprotna
    a ni Kvatrić ne volim otkad se odselio s Kvatrića
    srećom, Dolac mi je usput

  47. #97
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Niti ja ne ispribavam svjezi sir. Moj kruterij je izgked - i volim mijenjati kumice jer onda dobijem razlicite sireve.
    ali probam one suhe - zbog slanoce. Ali nekad i ne, nego pitam - ja volim neslane MM slane. Vrhnu isto ne probam neg kupim gdje i sir.

    E da, putar uglavnom probam - da nije star.

  48. #98
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I gorak. U stvari putar kupujem uglavnom samo za maslo. Jer mi se zna pokvariti - nije industrijski

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja na svom pplacu imam baricu za mlijecnu, milicu za povrce, zeljka za voce.....

  50. #100
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    uf, ja sam kod iste tete znala naletjeti na iste sireve po izgledu - ali potpuno različite po okusu. i nema šansi bez probanja.
    ko klinka sam se čudila zakaj to ljudi probaju, a sad me želudac (gastritis) naučio da bez probanja ništa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •