Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 176 od 176

Tema: Gdje kupujete špeceraj ...

  1. #151
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Slučajno naišla na ovu temu pa damalo podignem...

    Kakvo je stanje danas? Mi smo na selu pa puno toga kupujemo od malih domacih proizvodjaca i uzgajivaca: svjezi sir, med, meso, povrce nesto malo imamo iz vlastitog vrta, od voca jabuke...

    Meso kupujemo u lokalnoj mesnici kad nemamo pri ruci od susjeda, sad dolazi sezona kad povrce kupujemo na placu u gradu ali i to je upitnog porijekla...kao i ono u centrim...vise nikome ne vjerujem na ono "domaće je nešpricano"...

    Kako vi?

  2. #152
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Kod mene sve isto, dakle Dolac uglavnom, plus Biobio, Garden, Veronika i odnedavno nam se u kvartu otvorio Speceraj- koji ima genijalnu ponudu- voce i povrce malih OPGova, mlijecne proizvode, oraside, masline, pekmeze. Super ducan!

  3. #153
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Slučajno naišla na ovu temu pa damalo podignem...

    Kakvo je stanje danas? Mi smo na selu pa puno toga kupujemo od malih domacih proizvodjaca i uzgajivaca: svjezi sir, med, meso, povrce nesto malo imamo iz vlastitog vrta, od voca jabuke...

    Meso kupujemo u lokalnoj mesnici kad nemamo pri ruci od susjeda, sad dolazi sezona kad povrce kupujemo na placu u gradu ali i to je upitnog porijekla...kao i ono u centrim...vise nikome ne vjerujem na ono "domaće je nešpricano"...

    Kako vi?
    Kod nas je slično - od tržnica uglavnom Utrina (tamo mm svake subote ide na plac, jer mu je mama u susjedstvu, pa kad obavlja kupovinu za nju, donese i za nas). Inače, meni je bliže Kvatrić, a pogotovo tržnica Volovčica, ali ove jeseni bila je slaba ponuda. U naselju su bili radovi (rekonstrukcija plinske mreže) pa je ulica bila zatvorena i sve skupa nije bilo bogznakaj. Pokvarila se ponuda unatrag nekoliko godina, jer prije je ta tržnica imala i dvije ribarnice (sad ne radi ni jedna), više malih lokalnih mesnica (jedna se zatvorila, a kasnije ju je preuzeo Pivac, kod kojeg mi se ne sviđa u odnosu kako je prije bilo ... Možda griješim dušu, ali čini mi se da kod njih prevladava preprodana roba, pa radije kupujem u mesnici Karlo, za koju sam sigurna da ima pouzdane izvore, ali ima i visoke cijene. Mi ne jedemo puno mesa, pa radije kupim tamo nego u velikim centrima. Kombiniramo kako znamo. MM na utrinskom placu uglavnom kupuje u mesnici Agrozelina - dosta je dobro, iako nema uvijek svega što si čovjek zamisli, ali tako je to...

    Povrće - mm ima svoje dobavljače na utrinskom placu, kod kojih kupuje već godinama. Uglavnom su to Dalmatinci iz okolice Zadra i nešto lokalnih ljudi.

    Med kupuje Kraljev (cvjetni, kadulja) - zadovoljni smo, ali med od lokalnih dobavljača znam i ja nabaviti, kad sam u prilici da odem na koprivnički plac.

    Pekmeze ne kupujem - imam svoje, jer imam svoje voće koje nije špricano (koliko ja znam) iako se to ne može tvrditi, jer susjedi špricaju svoje vinograde, pa nismo izuzeti. Ne možeš uteći od toga. Ove godine su mi sve vinogradarske breskve imale kovrčavo lišće i požalila sam što nismo koristili crveno ulje (nisam stigla). Iduće godine moram obavezno. Uostalom - špricano ili nešpricano, ove godine je opalio mraz u vrijeme cvatnje šljiva bistrica i višanja, tako da sam sa tri stabla šljiva ubrala dvije (2 kom), a višanja je bilo samo za višnjevac, ali ne i za džem. Od džemova ove godine imam divlju šljivu (cibor) s grunta, marelicu (od kolegice) i kombinaciju te dvije vrste, imam jednu turu vinogradarskih bresaka u koje sam dodala desetak šljiva stenlijevki, da dobije lijepu boju. Ove godine nisam baš imala ni ribizla (bilo je taman za liker), ali je bilo malina i kupina (smrzla nešto, ima za kolače - to mi je šteta ukuhavati, jer ima taman dovoljno za jesti i za kolače). Šumskih jagoda je isto bilo taman za jesti, a vrtnih nedovoljno za ukuhavanje. Prošla je godina bila bolja za jagode, pa imam još nešto prošlogodišnjeg džema, iako taj loše podnosi stajanje, jer je fotoosjetljiv. Potamni i izgubi lijepu crvenu boju.
    Moram kupiti još par kila šljiva za crni pekmez iz pećnice.

    Od zimnice sam još ukuhala rajčice (dobila od susjede). Iz istog izvora zelene rajčice sam ukiselila. Imam i kisele krastavce (kupila na placu - Kvatrić, od iste gospođe od koje uzimam godinama). Paprike za kiseljenje mi je mm donio s utrinskog placa, kao i glavu zelja.

    Inače, voće nabavlja mm iz već navedenih izvora, a ako nam fali - ima u kvartu odlična privatna voćarna u kojoj obitelj iz Rugvice nudi svoje proizvode. Oni drže voće i povrće vlastite proizvodnje, ali i tuđe. Najeli smo se ove godine njihovih prekrasnih lubenica i dinja, koje uzgajaju na svojem imanju. Ima i drugog voća, drže i med i suhe brusnice, grožđice, suhi grah domaći (jest skup ko vrag, a ja ga baš ne volim jer obično smrznem mladi grah, ali zimi kad potrošim zalihe, ponekad uzmem). Sad vrebam kod njihpaprike za pečenje, jer nisam mužu rekla da ih kupi na placu. Moj sin je obožavatelj zelene salate, a to mi ne stoji dugo pa kupujem i u tjednu, kad ne stignem do placa.

    Kad imam priliku, volim ići na Kvatrić, jer tamo ima odličan štand sa suhim voćem i orašastim plodovima, imaju sušene paradajze i slične oblizeke...MM kaže da ima štand te vrste i na utrinskom placu. Tamo mi je nabavio pinjole koje sam dugo tražila, a drže i curry u rinfuzi, sve vrste suhog voća, crvenu leću i druge vrste, sojine medaljone - svašta.

    ***
    U kvartovskom Konzumu jako rijetko kupujem povrće i voće, eventualno uzmem vreću krumpira ako mi baš fali. Ne sviđa mi se higijena (nisu prodavačice krive, proširili su ponudu, a smanjili broj osoblja - vidim da je slično i u drugim njihovim trgovinama) ali eto - izbjegavam. Od velikih centara uglavnom smo orijentirani na Lidl, jer nam je u blizini. Tamo od povrća često kupujem mrkvu, celer, kuhanu ciklu (španjolski proizvođač), mini rajčice, tikvice, karfiol, luk kozjak... smrznuti grašak isto. Još kupujem kod njih i konzervirano povrće (upecala nedavno veliku limenku slanutka, taman za humus) - grah, kukuruz... Konzervirane mahune nemaju, ali to kupim u Kauflandu ili Sparu. Moja djeca to jedu s bučinim uljem. Eh, kad smo već kod bučinog - to dovlačim iz Koprivnice iz uljare, a ako nema - Spar ima ok ulje iz Slovenije, a i Lidl neko međimursko. Maslinovo ulje kupim od kolegice, a ako nema - Lidlova jeftinjara mi je ok zamjena dok ne nabavim domaće.

  4. #154
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene sve isto, dakle Dolac uglavnom, plus Biobio, Garden, Veronika i odnedavno nam se u kvartu otvorio Speceraj- koji ima genijalnu ponudu- voce i povrce malih OPGova, mlijecne proizvode, oraside, masline, pekmeze. Super ducan!

    sad vidim da sam ti od svih koje bi k tebi na ručak, ja možda kvartovski najbliža

    Ja sad baš uživam na placu - ima svega. A iako izbjegavam one štandove na trgu (jer me živciraju), par puta sam ipak nekaj kupila - i uvijek nekaj fino

  5. #155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Cek jel to onaj Speceraj blizu Korice?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.09.2019. at 06:58

  6. #156
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Nano trenurno ima prefinih namirnica na Trgu na tim standovima, bila neki dan. Kupila bucino ulje, zakiseljenu donacu salatu, kobase, ...sve neki zagoraki opg-i.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.09.2019. at 06:59

  7. #157
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    jnormalno zagorski kad je bila manifestacija 100 posto Zagorsko

  8. #158
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cek jel to onaj Speceraj blizu Korice?
    Nemam pojma gdje je Korica, al Špeceraj (novi) je otvoren u Ilici kod Britanca

  9. #159
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Veći dio kupim subotom ujutro na Trešnevačkom placu.
    Onda i kruh kupim u Bread Clubu, njihov mi traje 2-3 dana (toliko i košta da mora )
    A nadokupim ostalo u Muelleru, Sparu, Lidlu. Više mi se ne da ići u shopping centre.

  10. #160
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma gdje je Korica, al Špeceraj (novi) je otvoren u Ilici kod Britanca
    Korica je na križanju Zelenog vala prema istoku i Preradovićeve. Popularna pekara.

  11. #161
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Inače Konzum i Spar godinama pa sad malo isprobavam specijalizirane dućane Grinceg i Špeceraj. Plac. Grožđice je nemoguće nać fine, svježe u lancima. Samo Grinceg. Zato im je slanutak sav piknjav od žiška. Otkrila sam Žabac. Imaju super niske cijene, ali gužva je nepodnošljiva skupa sa smradom ljudskog znoja. Garden mi ima tako apsurdne cijene i još jedna trgovina koja jaše na valu greenwashinga, a to je Tvornica zdrave hrane.

  12. #162
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Otkrila sam u međuvremenu još par trgovina: Plac.hr, Mr. Eko, Vrata Zdravlja, Breza, Gastro Natura.
    Sve su koncipirane da preprodaju ono što se inače prodaje na placu na štandu, ali sad u zatvorenim trgovinama, na malo.
    Neke su eko, neke nisu. Neke su lokalna proizvodnja, neke imaju uvozno.
    Žao mi je što se trgovina Vrata Zdravlja brzo zatvorila, a imali su krasne fine male jabuke, ali nula smisla za organizaciju prostora i promidžbu.

  13. #163
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Joj, blago vama u metropoli, imate izbor. Mi smo praktički na selu, pa nemaš skoro nigdje kupit domaće. Nitko ne prodaje eko. Imamo 3 štanda na tržnici, al tko će s njima znat jel domaće ili uvoze pa preprodaju. Jedino ako nađem u špinatu korova par travki, znam da je domaće. Dok sam živila u Splitu išla sam stalno na pazar i kupovala uvijek najružnije mrkve i krumpire. To mi je uvijek vodilja, ako izgleda kvrgavo i nepravilno, domaće je.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 06.02.2020. at 10:40

  14. #164
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Vera, u tvom gradu ima stvarno finih netretiranih domacih batata koji se brzo rasprodaju.

  15. #165
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    kod mene na placu prodaje proizvođač batate, klinac naručio sutra ručak batak s batatom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.02.2020. at 15:31

  16. #166
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Jelena.o daj hint, koji dio placa? Hvalaaa

  17. #167
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Vera, u tvom gradu ima stvarno finih netretiranih domacih batata koji se brzo rasprodaju.
    Ma kod koga. Nisam vidjela nigdje da se prodaje ili reklamira.

  18. #168
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.o daj hint, koji dio placa? Hvalaaa
    Žena ispod stepenica kod mliječnog sa strane

  19. #169
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Ima i ja trešnjsvki većinom vikendom kod začina na sredini
    Dolac kod suhog voća ispred ribarnice
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.02.2020. at 06:02

  20. #170
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ma kod koga. Nisam vidjela nigdje da se prodaje ili reklamira.
    Ako imas fejsbuk, potrazi Batat s Norina i gospodjica Mandarina

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Žena ispod stepenica kod mliječnog sa strane
    Ja sve kupujem kod te zene, ona mi bas ima fino povrce

  22. #172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    ma daj ko bi reko da si i ti od tuda
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.02.2020. at 15:16

  23. #173

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Gdje kupiti rastiku?
    Na nasoj trznici nisam vidjela da itko prodaje, kao ni u Gajnicama..
    Posljednje uređivanje od milasova8 : 18.02.2020. at 18:38

  24. #174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Raštike ima vikendom kod Milice ako donese.to ti je ona pored Slavice,ona koja prodaje domaće zelje iz kace ,odmah pored mlijekarskog
    Neki dan sam bila i na trešnjevački bilo je
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.02.2020. at 19:04

  25. #175
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Na Savici OPG Jurmanović, preporučam.

  26. #176
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno


Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •