Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: kako da napravim ljigavca

  1. #1
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno kako da napravim ljigavca

    Dijete me terorizira da joj napravim ljigavca (prvo je tražila da joj kupim, pa sam rekla da odbijam trošiti lovu na to i da ga možemo napraviti doma, što me dovelo u ovu nevolju).
    Tražim tutoriale po netu, već sam ih viđala i ranije ali nisam čitala pozorno - sad vidim da su tu sastojci koji se zovu liquid starch - tekući škrob, ima li toga kod nas? ili što umjesto toga? te elmers ljepilo - je li to nešto kao naš Drvofix?
    Je li tko to radio doma?
    evo par linkova s tutorialima koji mi ne pomažu dovoljno:
    http://littlebinsforlittlehands.com/...-slime-recipe/
    http://www.funathomewithkids.com/201...detergent.html ili ovdje gdje se umjesto liquid starch koristi tekući deterđent - ali su mjere u ozima, pa mi je lakše otvoriti temu ovdje nego da to preračunavam.

    Ako bi mi netko napisao jednostavan recept na hrvatskom, s našim mjerama i dostupnim sastojcima, bila bih zahvalna

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pratim, naša teta u vrtiću ga je napravila, bio je super. Ako se nitko ne javi, pitati cu nju za recept.

  3. #3
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Liquid starch je Štirka, bilo je toga prije za kupiti, znam jer je meni trebala za peglanje narodne nosnje dok sam isla na folklor.

    Ljigavca mozes napraviti od gustina, vode i jestive boje, neznam tocne omjete, poguglaj malo

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme pomikaki ja bih 100 puta prije istoga kupila nego istraživala što kupiti i kako to napraviti eto različiti smo...

  5. #5
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme pomikaki ja bih 100 puta prije istoga kupila nego istraživala što kupiti i kako to napraviti eto različiti smo...

    VEKIKIIIIII potpis...

  6. #6
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme pomikaki ja bih 100 puta prije istoga kupila nego istraživala što kupiti i kako to napraviti eto različiti smo...
    pa evo, nije samo pitanje novaca, radije razvijam istraživački i kreativni duh umjesto konzumerističkog kod potomstva.

    Ima i neki recept kako napraviti liquid starch, i izgleda da to još neki entuzijasti koriste pri peglanju http://pinkyhasabrain.com/homemade-l...starch-recipe/

    Mojca, ako se sjetiš, pitaj tetu. Ja ću javiti iskustva ako bude što za javiti

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hoću, čim ju vidim.
    Uguglaj kako napraviti ljigavca, izaći će ti video tutorial na hr. Malo nedorečen, bez količina. Samo dva sastojaka, ljepilo i detergent.

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hoću, čim ju vidim.
    Uguglaj kako napraviti ljigavca, izaći će ti video tutorial na hr. Malo nedorečen, bez količina. Samo dva sastojaka, ljepilo i detergent.
    Hvala, pomogao mi je video da dobijem ideju kako to izgleda - jedino će me doći više da kupim tekući deterđent koji ne koristim i ljepilo koje nemam ali mogla bih ipak probati, biti će zabavnije eksperimentirati s raznim bojama nego samo kupiti drekac u trgovini.


    Pitanje za tetu iz vrtića ili bilo koga tko zna - može li se umješati neka druga boja osim one prehrambene (dijete je dovoljno veliko da shvati da to ne smije jesti)? Akrilna ili tempera? Na nekom tutorialu radili su ljigavca koji svijetli u mraku i umješali su žlicu fosforescentne boje iz hobby dućana.

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ok, pitati ću.

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pitaj i koji je deterđent koristila, čitam po netu pa kažu da ne uspije sa svakim, osim toga ako hoću eksperimentirati s raznim bojama trebao bi biti bezbojni.

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ok.
    Ovaj je bio zelen i mirisan.

  12. #12
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Pratim i podržavam uradi sam varijantu!

  13. #13
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    1 casa tekuceg ljepila (samo ne UHU), 4 case vode. To dvoje dobro izmijesati. U pl. casu dodati malo vode i zlicicu boraksa. Uliti u prethodnu smjesu, odmah ce doci do reakcije. Ja sam stavljala i prehrambene boje, sljokice unutra. Boraks sam dobila.

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo, nije samo pitanje novaca, radije razvijam istraživački i kreativni duh umjesto konzumerističkog kod potomstva.

    Ima i neki recept kako napraviti liquid starch, i izgleda da to još neki entuzijasti koriste pri peglanju http://pinkyhasabrain.com/homemade-l...starch-recipe/

    Mojca, ako se sjetiš, pitaj tetu. Ja ću javiti iskustva ako bude što za javiti
    Krivo si me shvatila pomikaki meni je to super sto si tako kreativna.samo se meni ne bi dalo.

    Inace bas fora ideja.
    uzivajte!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.01.2015. at 23:08

  15. #15
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Sve ok Lili.
    Do sad sam pokušala nešto sa sastojcima koje sam našla u kući ali ništa.
    matahari, je li taj boraks otrovan?
    http://forum.roda.hr/threads/51969-%C5%A1to-je-boraks ima i tema na rodi. Peterlin kaže da je opasan, ali meni se čini samo ako se baš proguta, inače ga ima i u deterđentu koji se koristi u drugim receptima.

  16. #16
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

  17. #17
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    pomikaki, nisam zaboravila, pitala sam tetu... ali tek u srijedu sam ju vidjela od četvrtka nismo u vrtiću.. pa još nemam recept, ali rekla je da ga ima doma i da će mi ga prepisati.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Imam istu situaciju doma. Dijete se zainteresiralo za pokuse i stalno želi nešto raditi doma.
    Probali smo jučer napraviti ljigavca s tekućim ljepilom i deterdžentom za rublje, nije uspio, bio je prerijedak i nikako se nije htio zgusnuti. Našla sam ovaj recept pa probaj:

    Ljigavac
    · 1 šalica kukuruznog škroba ("Gustin" ili "Gussnel")
    · 1/2 šalice vode
    · jestiva boja


    Izrada:

    1. U posudu uspite kukuruzni škrob. Ulijte vodu i miješajte dok smjesa ne bude jednolična, bez grudica. Ako je smjesa preljepljiva, dodajte još malo kukuruznog škroba, a ako je presuha, dodajte još malo vode.

    * Lakše je miješati rukama. Da biste dobili odgovarajuću smjesu, potrebno je miješati 10-tak minuta.

    U smjesu dodajte par kapi jestive boje i dobro promiješajte.

    Ljigavca čuvajte nekoliko dana u plastičnoj vrećici, u hladnjaku, kako se ne bi osušio.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa Vidi poruku
    Imam istu situaciju doma. Dijete se zainteresiralo za pokuse i stalno želi nešto raditi doma.
    Probali smo jučer napraviti ljigavca s tekućim ljepilom i deterdžentom za rublje, nije uspio, bio je prerijedak i nikako se nije htio zgusnuti. Našla sam ovaj recept pa probaj:

    Ljigavac
    · 1 šalica kukuruznog škroba ("Gustin" ili "Gussnel")
    · 1/2 šalice vode
    · jestiva boja


    Izrada:

    1. U posudu uspite kukuruzni škrob. Ulijte vodu i miješajte dok smjesa ne bude jednolična, bez grudica. Ako je smjesa preljepljiva, dodajte još malo kukuruznog škroba, a ako je presuha, dodajte još malo vode.

    * Lakše je miješati rukama. Da biste dobili odgovarajuću smjesu, potrebno je miješati 10-tak minuta.

    U smjesu dodajte par kapi jestive boje i dobro promiješajte.

    Ljigavca čuvajte nekoliko dana u plastičnoj vrećici, u hladnjaku, kako se ne bi osušio.
    Ovo je super!

    Ono s tekućim deterdžentom treba zaobilaziti u velikom luku, pogotovo ako su mala djeca u pitanju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Peterlin, je super je, ali mi jučer probali, točno kako piše, ni lj nisam dobila od ljigavca.
    Neki dan probali s onim Šegrt Hlapić ljepilom (nešto kao uhu, ali jeftinije), tekuće ljepilo i malo tekućeg deterdženta za suđe, pogušili se skoro od mirisa i opet ništa od ljigavca, prerijetko je ispalo, zgušnjavala sam, ali opet ništa. Već smo polako frustrirani i ja i malac.

  21. #21
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma budem ja nabavila recept, ali sad ne idemo u vrtić, bolesna je.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo ja našla uputu - miješa se tekuća štirka i tekuće ljepilo u omjeru 1:1, sa eventualnim dodatkom prehrambene boje (ni to mi se baš ne dopada jer je unutra tekuće ljepilo, ali ne piše kakvo je): https://hr-hr.facebook.com/moj.meden...89066144527717

    Vjerojatno treba paziti kakvo ljepilo se bira, ne bih ja baš stavila neko od kojeg se cijela kuća može otrovati.

  23. #23
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ima za kupiti non toxic ljepilo.
    Ja kupujem ovakvo https://www.papirnica-knjigarna.si/l...-les-115g.html

    tekuče je ali nisam radila ljigavca s njim pa neznam kako bi ispalo, ljepilo je bijele boje ali postane prozirno kad se osuši

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete me terorizira da joj napravim ljigavca (prvo je tražila da joj kupim, pa sam rekla da odbijam trošiti lovu na to i da ga možemo napraviti doma, što me dovelo u ovu nevolju).
    Tražim tutoriale po netu, već sam ih viđala i ranije ali nisam čitala pozorno - sad vidim da su tu sastojci koji se zovu liquid starch - tekući škrob, ima li toga kod nas? ili što umjesto toga? te elmers ljepilo - je li to nešto kao naš Drvofix?
    Je li tko to radio doma?
    evo par linkova s tutorialima koji mi ne pomažu dovoljno:
    http://littlebinsforlittlehands.com/...-slime-recipe/
    http://www.funathomewithkids.com/201...detergent.html ili ovdje gdje se umjesto liquid starch koristi tekući deterđent - ali su mjere u ozima, pa mi je lakše otvoriti temu ovdje nego da to preračunavam.

    Ako bi mi netko napisao jednostavan recept na hrvatskom, s našim mjerama i dostupnim sastojcima, bila bih zahvalna
    Pogledajte video od MCPetra MC rado bih poslala link ali nemogu preko mobitela inace ce vam pomoci ima video kako napraviti ljigu

  25. #25
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Nabavio neko valjan recept do sad ?

  26. #26
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I mi smo jednom probali napravit ljigavca od detergenta i ljepila... i bas nista nismo dobili

  27. #27
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja sam uspjela dobiti nešto prema Mojcinom receptu. Ne baš onako senzacionalno kao na youtubeu, ali djeci je bilo zanimljivo. Malo je teže pogoditi omjere jer sam radila s puno manjom količinom - po receptu bih mislim dobila kantu tog ljigavca, a ja sam htjela eventualno jednu čašu pa nam je jedan bio pretvrd, drugi premekan, pa kaos po kući... ali pretpostavit ću da su djeca imala sasvim drugačiji doživljaj da smo samo ušetali u trgovinu i kupili.

    Dakle Mojcin recept:

    1. posuda:
    čaša ljepila + čaša vode + prehrambena boja
    2. posuda
    čaša vode + žličica boraksa da se otopi.

    plastičnom žlicom miješati da se sve spoji.

    Nažalost, ne spominje se deterđent, ja sam bila sigurna da ga ima, jer je super mirisao taj ljigavac. I još mi je druga teta koja mi ga je pokazala rekla da ga ima unutra.
    Boraks mi je isto poslala Mojca (ili netko drugi? više nisam sigurna), nije ga baš lako nabaviti.

  28. #28
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Umjesto čaše ja sam stavljala po 1/4 čaše i onda otprilike 1/4 žličice... pa je onda to variralo

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uspjela dobiti nešto prema Mojcinom receptu. Ne baš onako senzacionalno kao na youtubeu, ali djeci je bilo zanimljivo. Malo je teže pogoditi omjere jer sam radila s puno manjom količinom - po receptu bih mislim dobila kantu tog ljigavca, a ja sam htjela eventualno jednu čašu pa nam je jedan bio pretvrd, drugi premekan, pa kaos po kući... ali pretpostavit ću da su djeca imala sasvim drugačiji doživljaj da smo samo ušetali u trgovinu i kupili.

    Dakle Mojcin recept:



    Boraks mi je isto poslala Mojca (ili netko drugi? više nisam sigurna), nije ga baš lako nabaviti.
    Je, ja sam bila.
    Kupila sam ga u Kemigu. Pred 4-5 godina.

  30. #30
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    A po ovom receptu što je spomenula ne uspeva?

    Znači ipak bez boraksa ništa

  31. #31
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj lovely___love prvotno napisa Vidi poruku
    A po ovom receptu što je spomenula ne uspeva?

    Znači ipak bez boraksa ništa
    Ovo nisam probala. Eksperimentirala sam s tekućim deterđentom i nije baš bilo dobro zgusnuto, pretpostavila sam da bi trebalo naći baš taj deterđent i baš to ljepilo s američkog tutorijala po kojem sam radila pa sam odustala.
    Mogla bih pokušati ovo. Ovdje na snimku mi rezultat izgleda bolje konzistencije nego moj s boraksom. A opet se pitam da li će upaliti s bilo kojim deterđentom i ljepilom. Dodala bih u vodu malo prehrambene boje na početku. Ako probam javit ću (ali možda pričekam dok mi poraste manje dijete, u ovoj fazi je malo rizično)

  32. #32
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Galakticki ljigavac
    http://www.two-daloo.com/night-sky-a...me-borax-free/
    Sad se i meni to radi!

  33. #33
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Galakticki ljigavac
    http://www.two-daloo.com/night-sky-a...me-borax-free/
    Sad se i meni to radi!
    Super izgleda ali dok nemam baš te sastojke koji su navedeni, mislim da bih samo potrošila puno ljepila
    Bila sam čak u iskušenju da naručim od barbe iz amerike da mi donese to nesretno Elmers ljepilo i liquid starch kad dođe ovamo. Ali ima čovjek i svojih briga.
    Ili kad bi se moglo kupiti preko interneta a da nije preskupa poštarina

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Odlična vježba za motoriku, a dobra je i za senzoriku!

  35. #35
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Odlična vježba za motoriku, a dobra je i za senzoriku!
    Ja sam počela razmišljati o kinetičkom pijesku kućne izrade. To bi moralo biti jednostavnije a isto mi se čini zgodno. Kupovni kinetički pijesak je zbilja preskup.

  36. #36
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    imaš na facebooku grupu "razvojne igre za djecu" i čini mi se tamo hrpu recepata za napravit kinetički pijesak i play doh. I još puno ideja.

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Galakticki ljigavac
    http://www.two-daloo.com/night-sky-a...me-borax-free/
    Sad se i meni to radi!
    Opako dobro izgleda.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    imaš na facebooku grupu "razvojne igre za djecu" i čini mi se tamo hrpu recepata za napravit kinetički pijesak i play doh. I još puno ideja.
    Izbjegavam fb godinama, ali mislim da ću se ipak morati učipiti, hehehe... Imam svašta za ponuditi, a moja djeca su to prerasla.

  39. #39
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A ova neka tekuca stirka sto ima za kupit? Jel bi to moglo? Pikiram i jedno ljepilo iz knjizare sto je u slicnon pakiranju ko ovo s Amazona :D

  40. #40
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Izbjegavam fb godinama, ali mislim da ću se ipak morati učipiti, hehehe... Imam svašta za ponuditi, a moja djeca su to prerasla.
    Ja sam jucer otkrila pinterest. Super je! Gomila ideja za svasta

    A mogla bi se i na fb vratit - dosadno mi na porodiljnom

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A ova neka tekuca stirka sto ima za kupit? Jel bi to moglo? Pikiram i jedno ljepilo iz knjizare sto je u slicnon pakiranju ko ovo s Amazona :D
    Ima.

  42. #42
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jucer otkrila pinterest. Super je! Gomila ideja za svasta

    A mogla bi se i na fb vratit - dosadno mi na porodiljnom
    ajme, pinterest! čuvaj se, u prvih nekoliko dana nakon otkrića pinteresta zagoreni ručak je česta nuspojava

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ima.
    Evo - moja svekrva to koristi, baš sam jučer vidjela da ima u ormaru:
    https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...500-ml-automat

  44. #44
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    imaš na facebooku grupu "razvojne igre za djecu" i čini mi se tamo hrpu recepata za napravit kinetički pijesak i play doh. I još puno ideja.
    vidim da sam već odavno poslala zahtjev a nitko me ne šljivi. Sad sam poslala opet.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo - moja svekrva to koristi, baš sam jučer vidjela da ima u ormaru:
    https://www.konzum.hr/klik/#!/produc...500-ml-automat
    Ako netko proba, nek mi javi da li funkcionira!

  45. #45
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mene su odmah uključili, ali ko za vraga, baš taj fajl sa kinetičkim pijeskom mi se ne otvara
    našla sam nekoliko recepata googlanjem, jedan je pijesak+kukuruzno brašno+deterdžent za suđe (a ja doma imam građevinske nule, misliš da bi se moglo s tim napravit? ona je pinku krupnija od onog za pješčanike)
    drugi je od sode bikarbone, praška za pecivo i deterdženta

  46. #46
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    https://www.youtube.com/watch?v=h98byoeo-YY a ovo ludnica
    ako netko proba neka javi

  47. #47
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno



    a možeš li se ikad dokopat novaca koje ti je progutao?

  48. #48
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Koliko ja vidim to su magneti a ne novci. Piše da su umiješali iron oxid - dakle sam ljigavac nije magnetni nego ga navlače (provociraju ) magnetom.

  49. #49
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Opet treba f*n liquid starch i ljepilo, te željezni oksid.

  50. #50
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi kupili tekucu stirku i neko ljepilo i boju i sljokice i dobili sjajno sljokicasto tekuce ljepilo :D Ni lj od ljigavca!

    Mislim da je bio problem u ljepilu. Sad pikiram na neko novo! :D A koliko sam skuzila i tu stirku treba dodavat kap po kap.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •