Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 214 od 214

Tema: Najgori učenik u razredu

  1. #201
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Eh, zaboravih gore napisati kako moj stariji završava sastavak ako ga piše na računalu: "Sad imam 150 riječi i mogu završiti sastavak!"

  2. #202
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Svaka čast Peterlin na voli i trudu sve to pisati i prenjeti nam iskustva.
    Kad je sve ovo krenulo sa malim u školi, mislila sam da ću poludjeti. Puno su mi pomogla vaša iskustva koja ste podjelile ovdje.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Peterlin hvala puno, to si moram sacuvati, bit ce nam dragocijeno dogodine

  4. #204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj dodagoda prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast Peterlin na voli i trudu sve to pisati i prenjeti nam iskustva.
    Kad je sve ovo krenulo sa malim u školi, mislila sam da ću poludjeti. Puno su mi pomogla vaša iskustva koja ste podjelile ovdje.
    Iz ovog cirkusa ćeš izaći jača i bolja, a dijete isto tako.

    Napisala si da je ljevak. To objašnjava puno. Moj E. je isto ljevak. Za njih je učenje čitanja i pisanja puuuno teže nego za dešnjake jer to nije obično zrcaljenje. Njima je to totalno kontra orijentacija, kao što bi tebi bilo da recimo odeš u London i bez priprema moraš voziti po lijevoj sreani ceste, a godinama si vozila po desnoj i mozak ti je naviknut na drugi smjer. Tako se oni osjećaju.

    Nabavi mu olovke i bojice za ljevake, škare i kemijsku, to je odlična motivacija, a djeci pomaže. Toga sad ima svuda, to je pribor trokutastog presjeka da bolje sjeda u ruku.

    Ako imaš logopeda u školi, nek ga provjeri, jer ako je jako aktivan, možda ima problema s kratkotrajnim pamćenjem. Ako je bilježnica iz matematike ok, gotovo sam sigurna da će sve biti u redu, ali takvoj djeci često treba puuuno dulje da naučečitati i pisati kako treba. Bit će to sve ok, ali ako ti učiteljica nije dala upute o ljevacima, moguće je da to sama ne zna. Prati dobro što će biti dalje i bjež akobude trebalo. Nebih htjela biti nepoštena jer ju nepoznajem, ali po opisu nije zaslužila previše kredita.

  5. #205
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ufff, prethodni post pisan s tableta izgleda potpuno nepismeno

    Da se vratim priboru za ljevake:

    Mi smo kupovali Faber-castell Grip 2000 ili 2001 olovke trokutastog presjeka, B ili HB (treba probati): http://uredski-materijal.net/Pisaci-...stell-280185-s - te olovke imaju protuklizne bradavice.

    Narodne novine imaju taj pribor, a isto i Tisak Media kao i većina velikih knjižara. Dobre su i Staedtlerice, ali nisu badava. Većina ima i drvene bojice od iste sorte.

    Maped (francuska firma) isto ima dobar pribor. Moj mlađi obožava ove njihove bojice: http://unicom.hr/hr_HR/ponuda/pisaci...183212-blister

    Imaju čak i ljevačko šiljilo - to nisam ni znala da postoji: https://e-trgovina.nn.hr/skola/skols...siljila/926032

    Ljevačke škare isto imaš u ponudi - mom sinu su zakon.

    Osim školskog pribora, on koristi i ljevačke noževe za guljenje krumpira (oštrica mora biti vodoravno): http://www.davidmellordesign.com/aca...1140_large.jpg

    Rado bih mu nabavila i ljevačke vrtne škare jer mi je baš nedavno upropastio dešnjačke - pritisne u krivom smjeru i frk, ode opruga... (Nema veze, sretna sam da ga zanimaju radovi u vrtu, zelena rezidba i sl. - fućkaš škare, koštaju 50 kn ili manje)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.07.2015. at 09:32

  6. #206
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Hvala Peterlin. Ja mu nisam kupovala ništa posebno za ljevake čisto zato jer je on nekako htio korititi sav pribor kao i seka(čitaj ostali) za dešnjake. Malo ga je valjda to nerviralo jer se dosta djece u razredu čudilo njima ljevacima(ima ih dvoje) pa mu nisam htjela dodatno raditi neku"posebnost" tim drugačijim priborom. Od olovki smo koristili "staedlerice", baš te sa onom protukliznom folijom jer sam skužila da sa njima najbolje piše. Fakat nisu jeftine u usporedbi sa ostalim olovkama...npr one hlapićeve-set od 10 komada je 12 kuna a jedna ova je 5-6 kuna ovisi o knjižari . Drvene bojice smo na kraju kupovali one najjeftijije jer smo maltene svaki tjedan morali kupovat nove(sve pogubi podjeli...). Doma koristi one debele od staedlera i jako ih voli-sad vidim da izgleda taj trokutasti presjek njima nešto znači, a te su baš takve.
    Što se tiče kratkoročnog pamćenja-tu se pokazao slabiji ali opet mislim(a i prema onome šta mi je psihologica pokazala od testa) slabiji je u verbalom dijelu npr. diktiranje riječi ili brojeva jer u kognitivnom dijelu(recimo memory) me rasturi.
    meni učiteljica nije dala apsolutno nikakve upute šta se tiče ljevaka-niti sam da budem iskrena ni znala da bi to trebalo. Sad jaj osjećam grižnju savjest jer se ja nisam više angažirala oko toga... Doduše, on je dosta dugo koristio obje ruke-tek pred početak škole se ta lijeva ruka postavila kao "glavna" za pisanje. U svemu ostalme dosta je koristio obje ruke ali vidim da sve više prevladava lijeva.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 09.07.2015. at 09:57

  7. #207
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Zaboravih reći da sa čitanjem i pisanjem nismo imali nekih problema. Znao je ponekad krivo napisati d , tj. zrcaliti ali to je bilo minimalno. Jedino što zna biti malo neuredan u pisanju ali to je uzela u obzir da je ljevak.

  8. #208
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Slobodno mu reci da je poseban zato jer je ljevak. Moj E. uvijek govori "mi smo kreativniji i pametniji od dešnjaka" i to je istina, jer su prisiljeni snalaziti se kako znaju u svijetu koji je prilagođen dešnjacima, ali takvu je djecu teško strpati u kalup kakav se očekuje u osnovnoj školi.

    Učiteljica mu pojma nema. Da ima - rekla bi. Ja nisam sve te informacije našla na stablu - rekla mi ih je pametna i sposobna psihologinja u vrtiću, a i učiteljica starijeg sina je to govorila na roditeljskom sastanku za prvašiće. Ako vaša učiteljica to ne govori, znači da joj je to marginalno, ali baš te briga - ti slobodno svom djetetu objasni da je poseban i nek mu to bude prednost. Već je drugačiji ako piše lijevom rukom kao manjina, pa onda to treba istaknuti, a ne sakriti.

    Nađi neku aktivnost da mu omogući korištenje obje ruke. Moj E. svira harmoniku i to mu je super uravnotežilo lijevu i desnu ruku. Ne znam što tvoje dijete voli, ali većina sportova (osim tenisa i sličnih gdje se koristi jedna ruka) je dobra za to - plivanje je recimo super, atletika i gimnastika - sve bi to dobro došlo tvom djetetu koje voli kretanje. Sin mog kolege je godinama plesao u folkloru. Ima raznih aktivnosti... Nisi zakasnila - obično se u prvom razredu pusti dijete da se adaptira na školu, a sad ti je pravi trenutak da mu nađeš neku zanimaciju koja će ga rastresti od škole i fizički uravnotežiti. Još ako tamo postigne dobre rezultate, nitko sretniji od njega! Tada će ga manje nervirati učiteljica koja nema razumijevanja ni znanja za ovakvu djecu.

  9. #209
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Nije on skrivao da je ljevak, poznat mu je bio i taj pojam-stric mu je ljevak ali nerviralo ga je valjda to od strane klinaca šta su se čudili pa ja nisam posebno to naglašavala-onako, prihvatili smo to kao potpuno normalno.
    Od sporta ide on na taekwondo i obožava ga-za kraj školske godine kao nagradu smo mu kupili vreću za boks jer na njoj može trenirati sve te udarce nogom i pokrete-to je bila sreća najveća. Treninzi su 3x tjedno i od slijedeće godine bi trebao krenuti i na natjecanja.
    Također, obožava nogomet i puno nas je forsirao da ga upišemo baš na to ali mi smo inzistirali na individualnom sportu. Nogomet tako igra u slobodno vrijeme

    Svakako ću sa učiteljicom odmah na početku popričati i staviti stvari na mjesto. Sada ću uz sebe imati i mišljenje stručne osobe i upute kako u razredu postupati sa njime.

  10. #210
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sve to ide u dobrom smjeru - jedino treba pripitomiti učiteljicu...

    Još mi je nešto palo na pamet - za poboljšanje pamćenja možeš dijete učiti recitacije. Ne da ga učiš napamet, nego da nađeš nešto što mu se sviđa pa poželi zapamtiti. Humor je odličan za to. Moji su obožavali smiješne i blentave stihove Zvonimira Baloga, pa neke od tih i danas znaju napamet:

    ŠTO SE OD VODE PRAVI

    Od VODE se prave trave,
    VODEne zatim glave,
    VODnici, VODOzemci,
    VODENkonjic, VODEnjaci,
    VODOvodi, vinoVODI,
    doVODI, sproVODI,
    zaVODI, vojVODE,
    nadvojVODE, VODOmari
    još i mnoge druge stvari.
    Razumije se,
    to nije uvijek samo VODA,
    još se VODI nešto doda.



    ŠTO SE PRAVI OD VINA

    Od VINA se pravi djedoVINA
    domoVINA, jugoVINA,
    ivoVINA, MoslaVINA,
    PodraVINA, LepaVINA,
    siroVINA, osoVINA,
    poloVINA, rušeVINA,
    piloVINA, paljeVINA,
    koVINA, miroVINA,
    mahoVINA, cedroVINA,
    ušteđeVINA, svetkoVINA,
    slaVINA, padaVINA,
    a najčešće se pravi od VINA
    žiVINA
    volovi, jarci i magarci.

    (iz zbirke Nevidljiva Iva)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 09.07.2015. at 10:50

  11. #211
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Unatoč svim mojim frustracijama oko tog završetka godine, mislim da ona ipak nije takva da "ima nešto protiv njega" nego su se stvari poklopile tako da nije znala šta i kako sa njime i da se tu pogubila. Strogost koju bi trebala primjenjivati verbalno i postupcima preslikala je na ocjene a najveća greška joj je bila ovo rušenje ocjena zbog ponašanja. Imali su oni cijelo vrijeme vrlo strogo ocjenjivanje, npr. test iz lektire 20 i1/2 bodova od 22 je 4; diktat iz hrvatskog -samo bez greške je za 5 i tako... Imam osjećaj da će ona pozitivno odreagirati na jasne upute psihologinje kako na najbolji način iz njega izvući čim veću suradnju, a sad ću joj i ja stalno biti za vratom. Neću sad kukati i prebacivati sve živo i neživo na učiteljicu nego ću se primiti posla sa djetetom jer njegov boljitak je na prvom mjestu. Nju ću kontrolirati i pratiti sve skupa ali svakako neću slegnuti sa ramenima i ostaviti ga kod nje do kraja 4. razreda ako to ipak ne bude išlo.

    @
    peterlin, dobra ideja-jako voli takve pjesmice. Inače je veliki šaljivdžija i voli viceve pa ćemo i neke kratke viceve učiti na pamet...
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 09.07.2015. at 11:08

  12. #212
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    dodagoda, kako je krenulo u novoj školskoj godini ?

  13. #213
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    dodagoda, kako je krenulo u novoj školskoj godini ?

    na početku se pokušao malo švercat i nije mu se dalo pisat. Onda smo ga malo pritisnuli mi doma, malo je učiteljica promjenila pristup i sad je sve ok. .Zadaće i sve ostalo oko škole obavlja sa lakoćom, uredno si zapisuje i pamti šta imaju za zadaću-znači da ne zuji nego prati.
    Moguće je da mu je taj boravak bio prenaporan, jer oni sad više nemaju boravak.

    Uglavnom, hvala na brizi . Kad je to sve kulminiralo stvarno sam mislila da ću poludjet, puno su mi pomogla vaša iskustva.

  14. #214
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Baš mi je drago!

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •