Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kupovina bočica za blizance

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno Kupovina bočica za blizance

    Pozdrav mame i one koje ce tek postati..dvoumim se oko necega i prva mi je trudnoca pa cete vi znati vise..koliko bočica kupiti za početak...znam da mi mozda nece ni trebati ali me strah ostati doma bez icega u slucaju ako se nesto desi..i dali uzeti staklene ili plasticne? puno pozdrava..

  2. #2
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    ja ih kupila, evo ih stoje u ormaru... uzalud bačen novac kod nas...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    plastične, bez BFA

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    16

    Početno

    Kupila sam 2 staklene. Stoje nekoristene... Ukucani i pomagaci su se osjecali sigurnije jer ih imamo.

  5. #5
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Najbolje je ne kupiti nikakve.... ako stvarno nikako ne ide, uvijek se lako skokne naknadno do ducana...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    A izdajalica..? Ni nju da ne kupujem prije? Vidjela sam povoljne na e bayu pa bi mi se vise isplatilo..ali ako cekam do kraja morat cu kesirati duplo vecu cijenu..

  7. #7
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ne znam, ja osobno ju ne bi. Kupila ju jesam kad sam bila trudna sa prvom kceri, u slucaju da ne zatreba. Izdajala sam se svaki dan kad se rodila, u slucaju da zaglavim u bolnici ili tako nesto slicno. Na kraju je svom tom mlijeku u zamrzivacu istekao rok trajanja, pa sam ga koristila za kupanje kceri, samo da se ne baci. Osim toga, ako planiras dojiti nije preporucljivo dati bebi bocicu u prvih 4-6 tjedana, jer jos uvijek tad svladavaju vjestinu dojenja, i samo ce ih bocica zbuniti. Iskreno, pocetak dojenja je tezak, necu ti lagati, bebe ce zeljeti cicu od 0-24 dok se ne nauce posteno potegnuti. Imam dvije frendice koje imaju blizance. Obje su dojile i uglavnom su imale previse, a ne premalo mlijeka. Mslim da je to uglavnom pravilo kod blizanaca.
    Mislim da ti je bitnije od izdajalica i bocica, organizirati rodbinu, prijatelje, susjede da ti donose u pocetku papicu, operu i popeglaju ves i tome slicno. To ce ti biti od najbolje pomoci. Cestitam na blizancima i sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    55

    Početno

    Ok poslusat cu vas,znate sigurno vise nego ja.. Hvala puno..

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mozda da na ovoj temi pitas sto te zanima?
    http://forum.roda.hr/threads/16286-D...90#post2725890

  10. #10
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Bočice su ti samo demotivirajući element. Ako imaš namjeru dojiti, onda ti ustvari i ne trebaju uopće.
    Ja sam u bolnicu otišla a da doma nije bilo ni jedne jedine bočice(i zabranila sam svima u obitelji da ih kupuju).
    U bolnici, tijekom dva tjedna po njihovom rođenju uspostavilo se da će nam ipak trebati (bili su premali za cicanje i preslabi..). Kupio ih je suprug i koristili smo ih prva dva mjeseca, dok nisu ojačali i u potpunosti se vratili cicanju.

  11. #11
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Bocice sam kupila i staklene i plasticne, iako nisu trebale, a izdajalicu sam imala namjeru kupit, bila sam uvjerene da ce mi trebati ali na kraju nisam, i bolje. Super smo se nasle,u drugoj trudnoci necu nista kupiti prije nego vidim da treba, jer jako je puno bacenog novca


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    ja sam kupila i staklene dvije i plasticne dvije , davali i dan danas piju iz staklenih . od prvog dana izdajala i hranila na flasicu a i dojila jednog povremeno kasnije i oboicu , e sad moji nisu izbiraci nikad bili pa im bilo svejedno hoceli li sisati ili popiti na flasicu , jedino sto na flasicu sam znala koliko pojedu i bila sigurna da su siti.

  13. #13
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    [QUOTE=Petticoat;2732984]Bocice sam kupila i staklene i plasticne, iako nisu trebale, a izdajalicu sam imala namjeru kupit, bila sam uvjerene da ce mi trebati ali na kraju nisam, i bolje. Super smo se nasle,u drugoj trudnoci necu nista kupiti prije nego vidim da treba, jer jako je puno bacenog novca

    Krivo procitala, ovo je za blizance moja je jedinica, isprike

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja sam kupila bočicu, i to staklenu, na nagovor šogorice (koja je dojila samo mjesec dana i onda prešla na AD) Nikad je nisam koristila. Izdajalicu sam kupila kasnije, jer je mala dobila upalu uha i nije htjela cicu, nego sam se morala izdajati i hraniti je na bočicu (koju sam dobila uz izdajalicu)
    u drugoj trudnoći nije mi trebalo ništa od toga i sve sam prodala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •