Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: moze hitno pomoc,al hitno???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno moze hitno pomoc,al hitno???

    Imam 17 god,i bila sam s deckom par dana prije neg trebam imat menstrualni ciklus,trebala sam dobit 1 no vec je proslo 3 dana i jos nsm..imam male osjecaje da sam trudna..ako dode do spontanog pobacaja treba li se obavljat ciscenje il ce sve samo izac,ne znm dal da se obratim dr.jer tek mi je 17god i strah me sveg,i kad moze doc do spontanog pobacaja nakon kolko tjedana...hitnoo pomoc,molim vaaaas!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    morena,
    za pocetak, ako ti kasni- napravi test kako bi vidjela jesi li trudna. S obzirom da ste odnos imali par dana prije ocekivane menstruacije kada vise nisu plodni dani, mala je sansa za trudnocu.
    Sto se tice spontanog - ovisi u kojem tjednu je doslo do spontanog, a moze doci i jako rano, a i jako kasno, cesce u prvom tromjesecju.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 03.02.2015. at 19:58

  3. #3
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    1. Lijepo se smiri, paničarenje ne pomaže.
    2. Ne znam kako je kod tebe, ali meni su u tim godinama ciklusi bili prilično neredoviti. Možda nisi trudna, nego ti samo kasni.
    Ako želiš biti sigurnija, odi u apoteku i kupi test za trudnoću. Koštaju 30-ak kuna.
    3. spontani pobačaji se ne događaju tek tako i ne znam zašto misliš da bi mogla imati spontani. Jesi imala nekakvo krvarenje?
    4. Odi kod svog ginekologa, malo porazgovaraj s njim
    5. Počni koristiti neku vrstu kontracepcije. Kondomi se mogu kupiti posvuda.

  4. #4
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Draga morena, ovulacija se dogadja uglavnom na sredini ciklusa. To jajasce, ako nije oplodjeno u roku od cak nekoliko sati, propada. Ako si imala odnose svega nekoliko dana prije menstruacije, stvarno je jako mala sansa da zatrudnis. Naravno, sansa ipak postoji. Moje je misljenje da ti menga kasni radi stresa kojeg prozivljavas radi moguce nezeljene trudnoce. Ipak, da bi bila sigurna, najbolje je da napravis test za trudnocu, tada ces znati sa sigurnoscu.
    Ako si imala spontani, ne moras nuzno ici na kiretazu ukoliko krvarenje nije abnormalno jako. Ja sam imala 5 spontanih pobacaja i nisam isla na kiretazu niti ista tome slicno. Isto tako, spontani se pobacaj dogadja najcesce u prvih tri mjeseca trudnoce.
    Eto, nadam se da sam pokrila pitanja koja te trenutno muce. Ubuduce, bilo bi dobro da odes kod ginekologa i porazgovaras sa njime o mogucoj kontracepciji.

  5. #5
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    morena, ako ti je neugodno u ljekarni, imas vrlo jeftinih testova za kupiti u dm-u.

  6. #6
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Testovi se mogu kupiti i u bipe
    Sano se smiri,ne vjerujem da si trudna,meni je non stop menstruacija kasnila u tim godinama. Imas li ginekologa? Jesi li ikad bila? Preporucam ti da odes. I da razmisli o kontracepciji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •