Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Ljubavna dilema buduće samohrane mame

  1. #51
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Potpisujem i ovo i Mariu.
    Ali tvrdim da nikada ne treba odustati od života, nikada se ne treba prestati nadati.
    Sve je moguće, apsolutno sve.
    Moj dragi je imao 42 i brak i dvoje djece iza sebe kad smo se upoznali i zavoljeli, a ja samo 21.
    I evo nas danas nakon 25 godina zajedno, a nitko nije vjerovao u nas.
    I prošli smo svašta zajedno. I otkaze i bolesti i smrti i imali i puno i malo, ali danas mogu reći da se sve isplatilo i da smo sretni zajedno.
    Život je borba, ali i samo jedan i nema reprize.
    Predivno!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ajme Tanči koja priča!
    Sad sam se zamislila.. Kad tako nešto čujem, dobijem neki poticaj da ovome dam neku priliku, ali svejedno sam sva ustrašena.
    Ti si u taj odnos ušla instinktivno ili si se isto premišljala i vagala?

  3. #53
    Mariachi2906 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    136

    Početno

    Mm je 17 god. stariji od mene i isto je bio razveden kad smo se upoznali. Nema djece iz prvog braka. Sad smo već 13 godina zajedno, od toga 12 god.u braku i... vidi mi potpis...

    Da se razumijemo, ne guram te ni u što. Još je i rano za bilo kakve zaključke. Najprije ga što bolje upoznaj. I vrline i mane. Za to treba vremena, provedenog ne samo na kavama. Real life je nešto više od kave. Pogotovo onaj "real life" kad rodiš i od neispavanosti ne znaš za sebe. Hodaš po kući u majici flekavoj od bljuckice i kakice. Ako te bude volio i TAKVU, onda se, stara moja, nemaš kaj mislit!
    Do tad, uživaj u trudnoći, upoznavanju... i daj si vremena.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Mariachi2906, napisala sam ovdje što me muči baš zbog ovog perioda koji slijedi.. Termin mi je u 7.mjesecu, dakle 5 mjeseci punih je do tad. I premišljam se da li nastaviti s upoznavanjem ili to prekinuti, pa mu se javiti za godinu, dvije, kad god vec dodem k sebi nakon poroda. Ako bi bio slobodan super, ako ne nista. Strah me slusati samu sebe jer sam dovoljno pogresnih odluka donijela do sad. Kad rodim lako ću vidjeti hoće li pobjeći ili će biti tu, ali sad mi je teško uopće procjeniti išta. Očito si trebam dati vremena. Samo me živcira moja sumnja u svaku njegovu rečenicu i pitam se da li je ta sumnja opravdana ili sam paranoicna.

  5. #55
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme Tanči koja priča!
    Sad sam se zamislila.. Kad tako nešto čujem, dobijem neki poticaj da ovome dam neku priliku, ali svejedno sam sva ustrašena.
    Ti si u taj odnos ušla instinktivno ili si se isto premišljala i vagala?
    Niš nisam vagala. Zaljubila sam se i on isto.
    Ali su zato svi oko mene vagali, a moja mama to dan-danas nije prožvakala, ali to je njen problem, ne moj.
    Mnogi su me strašili sa pričama kako će se on razboljeti ili umrijeti, a ja ostati sama.
    I niš ni od toga. Dapače, upravo suprotno; on se bolje drži od mene.
    Star si onoliko koliko ti je srce mlado, to je jedina spoznaja koju sam tokom godina otkrila.
    I da, imamo dijete. Koje je došlo u njegovoj 52. Bilo bi još koje da je išlo, ali nije. A od mpo sam brzo odustala.
    I on je najbolji tata na svijetu. Savršen.
    Ja bih na tvom mjestu pokušala s tim čovjekom ako osjećaš nešto prema njemu.
    Polako, kavice itd pa ćeš vidjeti.
    Pusti propali brak i razloge razvoda. On će ti to već ispričati kad osjeti potrebu, ali se ti svejedno ne zamaraj s tim.
    To je prošlost i neka tamo i ostane.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    I ne previše pit kave, nije preporučljivo u trudnoći

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Tanči, za sad mogu samo reci da mi se svida. Kako izgleda i kako razmislja i kako se ponasa. Za ostalo mi treba vremena
    Diana72, pijem samo bijelu kavu. Valjda to mogu svakih par dana Ako ne, onda ću početi piti zdrave sokove :D

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči, za sad mogu samo reci da mi se svida. Kako izgleda i kako razmislja i kako se ponasa. Za ostalo mi treba vremena
    Diana72, pijem samo bijelu kavu. Valjda to mogu svakih par dana Ako ne, onda ću početi piti zdrave sokove :D
    ma nema problema samo sam se šalila.
    Pola šalice kave na dan nije štetno.

  9. #59
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam baba od uskoro 44 godine
    klinka...


    btw - zašto odbaciti dobro zbog straha od lošeg?
    možda će biti super. a možda i neće. dok traje - traje.

    loše dođe kad odluči doći.
    ali kad/ako dođe loše - postoji i sjećanje na dobro. koje nije propušteno zbog straha.

  10. #60
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Sviđa mi se ovaj post od Mariachi s "kakicom" - to sam i htjela napisati. Ako bude zaista s tobom u tome, onako do kraja, ma ne puštaj ga Do tada, pijte i cole i kave. Karikiram, naravno, ali znaš na što mislim... a ako vam se sve bude događalo štogod i prije, ne stišći kočnicu, zašto? Ma uostalom, mislim da će se stvari same od sebe dalje razvijati, ako su "prave".... Sretno kako god!
    Posljednje uređivanje od andream : 08.02.2015. at 20:27

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    sorciere, do sad sam u životu imala taj stav i uvijek sam probala, pa dok traje traje. Tako je bilo i sa zadnjom vezom, pa ću eto postati samohrana mama. Jednostavno nisam više hrabra kao prije
    andream, vidjet ću kako će se stvari odvijati sljedećih tjedana i mjeseci. A pritisnula bih kočnicu samo zato jer mislim da se ne mogu nositi s tim da me netko povrijedi sljedećih mjeseci. Umorna sam od toga. Taman sam stala na noge od ovog prekida.

  12. #62
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma ne možeš te stvari planirati i da nisi trudna. Veza se ne moe ni forsirati ni planirati, ili će se dogoditi ili neće. Ja mislim da nemaš ti tu što kalkulirati, a i nemoj dozvoliti sebi ići u nekakve maštarije, prerano je. Pusti nek sve ide svojim tokom. Ako se treba desiti, desit će se, ako ne, neće

  13. #63
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    sorciere, do sad sam u životu imala taj stav i uvijek sam probala, pa dok traje traje. Tako je bilo i sa zadnjom vezom, pa ću eto postati samohrana mama. Jednostavno nisam više hrabra kao prije
    draga sanja_s, naravno da nisi hrabra kao PRIJE. mislim da si sad puno HRABRIJA.
    možda se to tebi ne čini tako, no biti samohrana majka je ogromna hrabrost. prihvaćanje odgovornosti.
    nije da nas život uvijek nagrađuje zbog naših dobrih namjera i otvorenog srca onim što mi želimo, ili smatramo da nam je potrebno. dobijemo i ono što nismo planirali, npr. kmečavi smotuljak .

    i ja sam prošla svašta. i preživjela. a kad te jednom te rukice zagrle, kad glasić kaže "daaaaaaga mamaaaaa" - sve drugo nestane.
    imaš drukčije prioritete, dovoljno si hrabra za "probati - dok traje", i lakše "režeš" ono što ne valja.

    ne odustaj od sebe. puno si hrabrija nego što si toga svjesna .

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    sorciere, mislim da mi nijedna žena nije rekla nešto ovako ohrabrujuće i lijepo Hvala ti na tome. Kad pogledaš stvari iz drugačije perspektive stvarno logično zvuči ovo što si rekla.

  15. #65
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    sorciere, mislim da mi nijedna žena nije rekla nešto ovako ohrabrujuće i lijepo Hvala ti na tome. Kad pogledaš stvari iz drugačije perspektive stvarno logično zvuči ovo što si rekla.
    eh, skoro 23 godine samohranog iskustva .

    drži se, znam da možeš .

  16. #66
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ne škodi biti oprezna, al nema smisla ne uživati u kavicama. Ja sam optimistična i romantičarka. Uvijek životu dam priliku. Ne valja grepsti po prošlosti, treba se okrenuti budućnosti. Kad bude spreman, svakako će se otvoriti i ispričati detalje. Do tad, uživajte u ćakuli, svakom novom danu i svojoj bebici! Meni ni jedna trudnica nije ružna. Sve su mi divne! Koliko je god loših stvari u trudnoći, meni one lijepe prevladaju. Ja naprosto uživam u trudnoći, bebama, dojenju... dici... A nije lako, al sve ovisi kak se na to gleda. Svaka siva može biti i bijela i crna, ovisi koje naočale nosimo. Ja nataknem ružičaste.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    sorciere, hvala ti još jednom. S toliko iskustva koliko imaš stvarno se mogu osloniti na tvoj savjet
    Nera, definitivno bih trebala uživati u samoj činjenici da mogu s nekim popiti kavu i biti u ugodnom društvu u ovim trenucima. Sad se u drugom tromjesečju osjećam poprilično dobro naspram početnih mučnina i tegoba, tako da ću pokušati uživati u svakom novom danu. Naravno, neka nesigurnost oko svega i strah od neke nove osobe u mom životu su prisutni jer se toga teško riješiti. Nadam se da ću biti hrabrija sa svakim novim danom..

  18. #68
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Sad ti je najljepše razdoblje trudnoće. Mučnine prošle, a još se nisi puno zaokružila pa si pokretna. Ja sam pred kraj 3. jedva čekala da se porodim. A svi moji kužili mi želje pa se požurili.
    Uživaj!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    možda razmišljam ko curica ili ženski petar pan, ali ja sam uvijek u životu sa muškarcima
    nastojala razvijati prije svega prijateljstvo, a tek onda romantiku.
    da sam na tvom mjestu, mislim da bih se najbolje osjećala da razvijam takav nekakav film u glavi:
    upoznala si čovjeka s kojim se kužiš i s kojim imaš šanse razviti prijateljski odnos, a ako se tu još
    nakalemi zaljubljenost, kud ćeš bolje.

    a što se tiče propitivanja da li mu kao trudna možeš biti privlačna ili ne,
    tu nemoj biti u dilemi,
    ja mogu reći da sam najžešća upucavanja doživjela baš u vrijeme kad sam bila trudna
    (neću pisati o detaljima jer me je strah neanomimnosti ovog foruma),
    reći ću samo - nije neuobičajeno da ti se netko upucava kad si T.

    to ti sve spada u onu kategoriju: kad želiš naći frajera - ne nađeš ga, kad imaš super frajera - onda ti se
    upucavaju još 2 super tipa,
    kad si trudna i ne padaju ti na pamet novi frajeri - onda ti se baš počnu upucavati

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    orange80, imas pravo. Mislim da je najbolje dati si vremena za razvoj prijateljskog odnosa. Ipak je ovo turbulentan dio mog zivota gdje upostavljanje nekog stabilnog odnosa i nije moguce jer sam i ja nestabilna.
    Skroz mi je neobicno uopce da imam u zivotu situaciju oko koje se moram tako razmisljati. Otkad sam zatrudnila i otkad sam prekinula s deckom, jednostavno sam mislila da je s mojim ljubavnim zivotom gotovo na neko vrijeme u potpunosti.

  21. #71
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Daj si priliku.ako ne pobjegne kad rodis onda je to to.
    Sretno i samo opusteno.dan po dan.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Sanja S želim ti da uživaš u majčinstvu i da pronađeš i ljubav i da ti se sve posloži kako treba. Život nas često iznenadi kad se najmanje nadamo, treba biti promišljen, ali otvoren i ne bojati se ni grešaka, ni krivih prosudbi. Sve je to život.
    Jako mi se sviđa kako si se postavila u svojoj situaciji i preuzela odgovornost za sebe i svoju bebu i svoj život i sigurna sam da ćeš ako zadržiš taka stav dobiti od život puno toga dobroga.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Joj ivanas, hvala ti puno na lijepim riječima. Evo sad sam u drugom tromjesečju, pa uživam sa svojom bebicom s obzirom da se dobro osjećam, a evo s ovim planiram trecu kavu ovaj tjedan i idem korak po korak

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Joj ivanas, hvala ti puno na lijepim riječima. Evo sad sam u drugom tromjesečju, pa uživam sa svojom bebicom s obzirom da se dobro osjećam, a evo s ovim planiram trecu kavu ovaj tjedan i idem korak po korak
    Joj, tak mi se svidja ovaj post!! Atmosfera je tak topla! Budes nam javila update poslije kave?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Treca kava ovaj tjedan, a tek je utorak Lijepo

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Nije nije treca kava ovaj tjedan, nego treca kava. Recenicu sam ocito formulirala malo krivo

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    a ja kao pravi romanticar sam si odmah zamislila da ste jucer odradili jednu jutarnju i jednu popodnevnu
    uzivaj!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Previse posla imamo da bi nasli toliko vremena

  29. #79
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    A jeste u kontaktu između kava, pozivi, poruke i to?

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    joj kak si ti znatiželjna

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Cujemo se, da tu i tamo porukama.. Evo sto da kazem osim da je na kavi bilo super. Skroz mi digne raspolozenje. Uzivam

  32. #82
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Sanjo rekla sam ti ako ga nećeš ti pošalji ga meni

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    smjer je zasad ocito dobar: sretno

  34. #84
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sanja_S,

    jel ima kakvih novosti i dalje se čujete, povremeno vidite?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Lili75,tek sam sad vidjela da je netko nesto tu napisao. A evo u zadnjih nekoliko tjedana je zatisje. Rijetko se cujemo, a nismo se vidjeli tih par tjedana. Rekao da ima posla preko glave i da ga je uhvatila neka kriza u zivotu. Nisam pitala nikakve detalje. Tako da je nas odnos na pauzi. Ali ne brinem. Kako bude, bit ce

  36. #86
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Baš tako Sanja_s uživaj u trudnoći, pripremi se za majčinstvo to je stvarno nešto posebno a za frajere imaš vremena i kasnije
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 18.04.2015. at 14:44

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Hej Sanja

    Ja sam u trudnoci upoznala svojeg sadasnjeg decka i vec dvije godine nam je super ! Imamo svakakvih trzavica i zna biti bas tesko. Ali za sada nekako ok funkcioniramo. Moja curica ga zove tata i ja sam zapravo u dilemi kako ce to sada biti kada nastupe viđanja sa pravim tatom. Ali sve u svemu jako je voljena a on je savrsen sa njom ! Zbilja savrsen ! Samnom je kao i svaki drugi muskarac :ppp haha !

    On nema djece i nije dugo bio u vezi. Nekako mi nema bas veze dal ima ili nema djece iako ophodjenje prema djetetu ,ako je sa hrpetinom ljubavi nikada nije pogresno

    Mi ne zivimo skupa ali vidimo se kad god mozemo, a nekad nam se zalomi da nekoliko vikenda za redom prespavamo kod njega

    Uglavnom imam prijedlog za tebe


    Nikada nemoj ulaziti u vezu iz dosade ili zato jer ti treba netko da ti bude oslonac. Kao samohrani roditelj najpotrebnije je fizicka podrska roditelja i prijatelja ,znaci za otusirati se na miru ,ili otic u nabavku ili recimo pospremiti na miru bez bebija.
    Najbolji oslonac trenas bitinsama sebi !

    Mene je majcinstvo izrazito promjenilo !

    Ne znam sto nosis i u kakvoj si financijskoj situaciji ali mogu ti ja pomoci sa stvarcicama ako ti nesto treba ? Recimo krevetic i madrac ? Ili robice , ovisi sto nosis jer smo mi sve u rozom ali imamo i dosta plavih i smeđih ,cipeleica i svasta nesto bi se naslo.

    Javi se u inbox ako ti nesto bude trebalo! Puno poljubaca i pozitivnih vibri da trudnoca prođe u redu i pozdrav !

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    cleaning-lady, otkad sam trudna dovoljna sam sama sebi. I prije trudnoce sam bila, ali sad kad imam mrvicu ne treba mi nitko u ljubavnom smislu. Podrsku obitelji i prijatelja imam ogromnu i ne osjecam potrebu da imam i nekog tipa pored sebe da bi me to ispunilo. Ako ikad dode s vremenom, odlicno. Ako ne, bome se ne opterecujem
    Ne mogu ti nazalost poslati poruku u inbox jer imas premalo postova na forumu. Pisi jos malo, pa cemo se moci cuti.
    Hvala ti puno na ohrabrenju. Bas me zanima tvoja prica

  39. #89

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Joj pa da stvarno , nemam jos inbox haha ! Evo pisem pisem samo mi se dugo odobravaju postovi

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •