Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 285

Tema: Cijepljenje protiv HPV-a

  1. #101
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moja je bila prva ili druga generacija koja se trebala cijepiti,
    iskreno premalo sam znala o tome, a i ono što sam znala nije mi baš izgledalo uvjerljivo,
    tipa da nisu pokriveni svi sojevi.
    koliko me sjećanje služi, cijepilo se samo par curica u razredu.

    čitajući mujicu, u kojeg imam puno povjerenje što se tiče cjepljenja,
    da je sad 7. razred, mislim da bih pristala na cjepljenje.
    eto kako me se brzo poljulja

  2. #102
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    mene u cijeloj raspravi malo smeta "predbacivanje" da oni koji bi možda cijepili dijete s 15 nužno moraju biti roditelji koji s djetetom nemaju odnos povjerenja ili su profulali u odgoju ili ce djetetu od 15g. reci - samo daj, tu je cjepivo.
    Nisam shvatila da je 12 g.neka gornja granica za cijepljenje? I zaista mislim da u onoj mojoj hipotet.situaciji idealnog provjerenog cjepiva ono nije dozvola za spolne odnose niti bi itko pametan to tako prezentirao djetetu. Mene jedino muči kratka upotreba i manjak istraživanja.

  3. #103
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    I ne očekujem nikakve garancije, život može sve nas demantirati sutra i ako procijenim da opasnost postoji za bilo koje rizično ponašanje ići ću po stručnu pomoć: neću im kupiti auto ako nemaju vozačku, puno sterilnih igala ili ih cijepiti protiv hpv-a
    Ta stručna pomoć bi bila koja? Cijepljenje? Ginekolog? Kondom?
    Da li misliš da želja za stupanjem u spolne odnose prije punoljetnosti ili braka predstavlja rizično ponašanje? Kakva bi tu stručna pomoć bila potrebna?

  4. #104
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mene jedino muči kratka upotreba i manjak istraživanja.
    i mene to jedino muči/mučilo me u onom trenutku.
    imanje ili ne imanje povjerenja uopće nisam uzimala u obzir u odlučivanju.

  5. #105
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    mene u cijeloj raspravi malo smeta "predbacivanje" da oni koji bi možda cijepili dijete s 15 nužno moraju biti roditelji koji s djetetom nemaju odnos povjerenja ili su profulali u odgoju ili ce djetetu od 15g. reci - samo daj, tu je cjepivo.
    Nisam shvatila da je 12 g.neka gornja granica za cijepljenje? I zaista mislim da u onoj mojoj hipotet.situaciji idealnog provjerenog cjepiva ono nije dozvola za spolne odnose niti bi itko pametan to tako prezentirao djetetu. Mene jedino muči kratka upotreba i manjak istraživanja.
    Evo, coksa je lijepo napisala ono sto ja nisam uspjela srociti

  6. #106
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    pa dobro ja sam tu već napisala knjigu. sve sam rekla i objasnila. nemam ništa za dodati na ovih sto postova.
    čokolada evo, ti reci, a kako bi to zapravo djetetu pojasnila?
    I da,velika je razlika, čisto biološki, između 15 i 12 godina, jako velika.

  7. #107
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    i nisam uopće imala namjeru predbacivati, zapravo sam imala osjećaj da smo svi tu negdje po stavovima
    u jednom postu sam se i na neki način ispričala ako sam malo zalaufala

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mene jedino muči kratka upotreba i manjak istraživanja.
    Mene ovo najviše muči u cijeloj priči oko cjepiva. Bojim se da zapravo od cjepiva može biti više štete nego koristi, mislim isključivo na zdravstveno stanje djeteta.

    S jedne strane relativno mali rizik od zaraze uz odgovorno ponašanje i redovite kontrole, a s druge strane...ne znam točno što bi se sve moglo zakomplicirati. Budući da je mujica ovdje najupućeniji, molim da napiše i postotak nuspojava. Koliko mi je poznato, bilo je i smrtnih slučajeva povezanih s cjepivom.

  9. #109
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Pa lijepo bih joj objasnila da cjepivo štiti od jedne teške bolesti (između više njih) koja se može dobiti spolnim odnosom ( i to ne samo penetracijom), ali u manjem postotku i na druge načine. Kao što već odavno kako nastaje trudnoća i čemu služi kondom, a daleko je još do prakse.

  10. #110
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Na tragu sam Mimine ideje da mi ne pada na pamet cijepiti s 11, ali kasnije da (govorim opet hipotetski u slučaju sigurnosti cjepiva) u dogovoru s njom

  11. #111
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da, meni taj dio sa objasnjavanjem nije problematican.
    Pa objasnjavala sam razlog cijepljenja protiv hepatitisa B sad u 6 razredu, ovo mi ide u isti koš.
    Mene druge stvari muce , i zbog toga u ovom trenutku ne bih cijepila.

  12. #112
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    koje te stvari muče sirius?
    meni bi, priznajem, isto malo bio bed kao i pikuli curici od 11 godina objašnjavati da se ide cjepiti radi bolesti koja se dobija spolnim odnosom

  13. #113
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas se cijepi u 7. razredu - odnosno, djevojčice u Zagrebu imaju mogućnost besplatnog cijepljenja u 7. razredu.

  14. #114
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    koje te stvari muče sirius?
    meni bi, priznajem, isto malo bio bed kao i pikuli curici od 11 godina objašnjavati da se ide cjepiti radi bolesti koja se dobija spolnim odnosom
    mene brine iskljucivo sigurnost i ucinkovitost, u odnosu na eventualne nuspojave.
    objasnjavanje me ne brine. Pa objasnjavala sam 12 - godisnjaku sto je Hep B i kako se prenosi.
    u nacine prijenosa je ukljucen i spolni odnos , pa sam i to morala spomenuti. I jos posebno naglasiti jer je pitao zasto mu je mlada sestra imunizirana u puno ranijoj dobi.
    ( to nema veze sa spolnim odnosom nego sa kalendarom. Objasnjava sam zasto je kalenadar ranije bio drugaciji .)
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.02.2015. at 19:42

  15. #115
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Budući da je mujica ovdje najupućeniji, molim da napiše i postotak nuspojava. Koliko mi je poznato, bilo je i smrtnih slučajeva povezanih s cjepivom.
    Da ne prepisujem, ovdje su linkovi na Sažetke opisa svojstava lijeka odobrenih od Europske agencije za lijekove, za oba registrirana cjepiva. Treba samo odabrati tab "Product information", zatim na padajućem izborniku odabrati hrvatski jezik i škljocnuti na "GO"....
    Tu se može vidjeti učestalst nuspojava jednog i drugog cjepiva protiv HPV-a.

    http://www.ema.europa.eu/ema/index.j...4#product-info

    http://www.ema.europa.eu/ema/index.j...med_000805.jsp

    Napominjem da to nisu dokumenti proizvođača, nego dokumenti nezavisnog regulatornog tijiela Europske unije.
    Posljednje uređivanje od mujica : 11.02.2015. at 20:10

  16. #116
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    cijepivo je testirano na djeci od 9 godina?!
    kaj nije to čudno "objektivno" proučavat spolni život devetogodišnje djece?
    možda sam ja čudna, ali čovjek se sažali kad gleda dokumentarac o životinjama, pa se pita nije li kamerman mogao ipak spasiti mladunče samo ovaj put.... tako da ja ne razumijem ovo. Meni je to sve nekako naopako. Aj otišli srednjoškolci u djetelinu, ali devet, deset godina- kaj to nije kriminal neke vrste

  17. #117
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ispričavam se mujici, stvarno, ne bih htjela nikog vrijedat, demantirajte me, molim vas.

  18. #118
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ovaj dio je meni dovoljan da ne cijepim djecu:
    FertilityAnimal studies do not indicate direct or indirect harmful effects with respect to reproductive toxicity (seesection 5.3). No effects on male fertility were observed in rats (see section 5.3).
    Ja to shvaćam kao "ograđivanje" sa strane proizvođača a bez stvarnih dokaza.

  19. #119
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ispričavam se mujici, stvarno, ne bih htjela nikog vrijedat, demantirajte me, molim vas.
    Zakaj? Zašto bih se ja našao uvrijeđen time što ti se ne sviđa što je odobrila Europska agencija za lijekove?

    Tak mi je svejedno.

    Ovaj dio je meni dovoljan da ne cijepim djecu:
    FertilityAnimal studies do not indicate direct or indirect harmful effects with respect to reproductive toxicity (seesection 5.3). No effects on male fertility were observed in rats (see section 5.3).
    Ja to shvaćam kao "ograđivanje" sa strane proizvođača a bez stvarnih dokaza.
    Supač
    Posljednje uređivanje od mujica : 11.02.2015. at 23:32

  20. #120
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Pikula, da si čitala pažjivije, vidjela bi da se kod djevojčica od 9 do 14 godina ispitivala samo imunogenost (određivanje razine protutijela iz uzorka krvi) i reaktogenost (praćenje nuspojava), a ne djelotvornost (koja bi uključivala ginekološke preglede).

    Cathy, bi li više voljela da su lagali, pa na temelju pokusa na štakorima zaključivali da cjepivo zasigurno nema utjecaja na fertilnost muških osoba? Za koje proizvode koje koristiš svakodnevno ili povremeno, ili po potrebi, su provedene studije utjecaja na fertilnost muškića?

    Ma, svejedno......
    Posljednje uređivanje od mujica : 11.02.2015. at 23:47

  21. #121
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    a ja se još uvijek nadam da ću od Forke, koja je otvorila temu, doznati koji su to argumenti protiv HPV cijepljenja kćeri.
    Mujice, ispričavam se, imala sam neku gužvu ovih dana, nisam stigla ni poviriti na Forum...
    A vidim da je ovdje poprilično "dinamično".

    Ne znam radi li se u mom slučaju baš o nečemu što bi se moglo nazvati 'argumentima', no, hajde, pokušat ću objasniti svoje teme i dileme.
    Naime, Mirakulica je rođena kao neurorizično dijete. Danas, kada je ona divna, krasna, pametna, talentirana i zeznuta tinejdžerica teško mi se i prisjetiti toga ranoga razdoblja njenog života, kad su nam vrli neonatolozi i pedijatri podastrijeli dosta loše prognoze za nju, na, malo je reći, neprimjeren način.
    Otada se svakog cjepiva bojim kao kuge. Međutim, dopustili smo sva cjepiva po kalendaru, osim pertusis komponente u DiTePer-u, toga sam se previše bojala, pa sam potpisala informirani pristanak (btw. kad smo kod toga njena najbolja prijateljica, uredno cijepljena protiv svega, "fasovala" je pertusis prije par godina :/ ).

    Kod ovog cjepiva mi jednostavno neka pitanja "vise u zraku" (no, moguće je to posljedica moje nedovoljne informiranosti) počevši od toga je li cjepivo koje "pokriva" dva, odnosno četiri tipa virusa, od njih valjda stotinu, uopće ima smisla, preko toga da kod nas iz neznanog mi razloga nije jasno definirana dob u kojoj se cjepivo primjenjuje, no definiran je spol (zašto samo ženski? sic!), kao niti opravdanost cijepljenja u određenoj dobi, preko već spomenute djelotvornosti cjepiva, odnosno trajanja zaštite, koja seže tek do nekoliko godina (možda samo zbog nedostatne duljine trajanja kliničkih studija)...
    Nadalje, iako mi je jasno da cjepivo ne eliminira rizik, voljela bih znati nešto više o samom mehanizmu njegova djelovanja, kao i neke objektivne podatke o eventualnim nuspojavama. Napokon, u ovom slučaju zanima me i ono što se naziva procijepljenost (koja je, btw. kod nekih bolesti vrlo efikasna), odnosno igra li ona ovdje ikakvu ulogu. Naime, statistika u Hrvata, odnosno konkretno u Zagrebu nije baš na strani cjepiva. Nedavno sam na radiju čula podatak, a ispravi me ako sam ga krivo "uhvatila", da je od ukupne populacije djevojčica koje su u dobi za cijepljenje, prošle godine cijepljeno tek njih 8%! Pa se onda pitam i što je tome razlog i je li to nešto što ja ne znam?
    Evo i još jedne moje dvojbe: navodno su steroidni hormoni sadržani u kontraceptivnim sredstvima nizom procesa povezani s povećanim rizikom nastanka raka cerviksa. Naučili smo da cjepivo protiv HPV-a na neki način štiti od istoga. Ne znam kakva je međusobna povezanost, odnosno uzročno-posljedični mehanizam između efikasnosti cjepiva i korištenja pilula, postoje li studije koje su se bavile time i je li to uopće oportuno dovoditi u ikakvu vezu?

    Kao što vidiš, imam više pitanja na koje ne znam odgovor, negoli argumenata.
    Razgovarala sam sa svojom djevuškom o tome posve otvoreno, jer tako uvijek činimo, i jer je ona jedna vrlo pametna, informirana djevojčica, ona mi veli da bi se svakako cijepila.

    I kaj sad ja tu lamentiram?

  22. #122
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Pikula, da si čitala pažjivije, vidjela bi da se kod djevojčica od 9 do 14 godina ispitivala samo imunogenost (određivanje razine protutijela iz uzorka krvi) i reaktogenost (praćenje nuspojava), a ne djelotvornost (koja bi uključivala ginekološke preglede).

    Cathy, bi li više voljela da su lagali, pa na temelju pokusa na štakorima zaključivali da cjepivo zasigurno nema utjecaja na fertilnost muških osoba? Za koje proizvode koje koristiš svakodnevno ili povremeno, ili po potrebi, su provedene studije utjecaja na fertilnost muškića?

    Ma, svejedno......
    Gle, pokušavam što manje kemije koristiti u životu svoje djece i sebe. Već me dovoljno brinu hormoni koje unosimo kroz hranu a na koje ne mogu imati utjecaj jer nemam preveliki pristup hrani bez istih.
    Jednostavno mi je sve ovo "prenovo" a da bi od svoje djece radila pokusne kuniće.

  23. #123
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Točno tako
    Koja je razlika između teorije i prakse?
    U teoriji nikakva, u praksi velika.

  24. #124
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Imali smo predavanje u školi i jedna od informacija je da se u Americi pojavilo 9-valentno cjepivo protiv HPV-a.
    http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsro.../ucm426485.htm

  25. #125
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

  26. #126
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Podižem! Jeste li cijepili djecu protiv HPV-a, kakva su iskustva? Inače, imam sina 8.razred, imali smo kratki sastanak sa doktoricom i sad bi trebali odlučiti. A ja ne znam...
    Bila je dosta nejasna, sve je bilo nekki na brzaka i neartikulirano, info napola...nisam pametna...
    Kaj mislite?

  27. #127
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Jesam.
    Dvije doze, slijedi još treća.
    Iskustvo je ok.
    Ništa ne boli. Nikakvih nuspojava.
    Na cijepljenje se odlučila moja kći sama.
    Da imam sina, svakako bih mu savjetovala da se cijepi.
    Jer iako neki omalovažavaju hpv infekcije do te mjere da ih uspiređuju s prehladama, smatram da je to veliki problem i može biti smrtonosan.
    Sve liječnice s kojima sam razgovarala o tome su cijepile svoju djecu i to mi puno govori.
    A dečki, oni prenose a da ni ne znaju. Kondom nije dovoljna zaštita.
    Tako da, kao što već rekoh, mi smo cijepili.
    Do kraja godine je još besplatno odlukom Milanovićeve vlade, a inače je cca 1000 kn svaka doza.

  28. #128
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Ja se moram konzultirati s obiteljskom liječnicom. Za starijega je odluka lakša, ali mlađi je alergičar i imao je kroz djetinjstvo uvijek odgode i poštede od cjepiva, pa mi je teško samostalno odlučiti što je najbolje za njega.

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    nije li peterlin za starijeg odluka i malo zastarija, napose ako si mislila proći badava, kolko sam čula iz tog fonda se mogu cjepiti samo osmaši i 1. razred srednje škole

  30. #130
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nije li peterlin za starijeg odluka i malo zastarija, napose ako si mislila proći badava, kolko sam čula iz tog fonda se mogu cjepiti samo osmaši i 1. razred srednje škole
    Nije mi plaćanje nikakva stavka. Problem mi je odluka cijepiti ili ne cijepiti onog mog alergičara.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.09.2016. at 09:14

  31. #131
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    i moja je alergičarka. zašto dvojiš, peterlin? nisam baš informirana zato pitam.

  32. #132
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi smo se konzultirali s našom neuropedijatricom i ona je rekla da nema apsolutno nikakvih kontraindikacija za cijepljenje.

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    i moja je alergičarka. zašto dvojiš, peterlin? nisam baš informirana zato pitam.
    Zato jer je kao dijete imao odgode, često i po više godina.

  34. #134
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    aha, misliš na konkretni slučaj. ja sam mislila da pričaš o alergičarima općenito.

  35. #135
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam.
    Dvije doze, slijedi još treća.
    Iskustvo je ok.
    Ništa ne boli. Nikakvih nuspojava.
    Na cijepljenje se odlučila moja kći sama.
    Da imam sina, svakako bih mu savjetovala da se cijepi.
    Jer iako neki omalovažavaju hpv infekcije do te mjere da ih uspiređuju s prehladama, smatram da je to veliki problem i može biti smrtonosan.
    Sve liječnice s kojima sam razgovarala o tome su cijepile svoju djecu i to mi puno govori.
    A dečki, oni prenose a da ni ne znaju. Kondom nije dovoljna zaštita.
    Tako da, kao što već rekoh, mi smo cijepili.
    Do kraja godine je još besplatno odlukom Milanovićeve vlade, a inače je cca 1000 kn svaka doza.
    Mi kao Tanci, dvije doze (kad ono ide treca?).
    Bez bolova i nuspojava, a E. se sama (nakon sto su i u skoli o tome imali predavanje u 6. razredu) odlucila da se zeli cijepiti, sto smo onda i dodatno potvrdili nakon konzultiranja sa pedijatricom i obiteljskim lijecnikom.
    Posljednje uređivanje od Elly : 29.09.2016. at 11:45

  36. #136
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Treća ide pet mjeseci nakon prve.

  37. #137
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Treća ide pet mjeseci nakon prve.
    Bas sad gledam njenu iskaznicu cijepljenja, ovdje daju dvije doze, prva u dobi cca 11.5 godina, a druga otprilike 6 mjeseci nakon toga, znaci oko 12. rodjendana, i to je to.
    Ovdje nema trece doze.

  38. #138
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne znam kakvo je cjepivo tvoja kći primila jer postoje dva.
    Ovo s kojim je moja cijepljena ide u tri doze: prva, druga za mjesec dana i treća pet mjeseci od prve.

  39. #139
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kakvo je cjepivo tvoja kći primila jer postoje dva.
    Ovo s kojim je moja cijepljena ide u tri doze: prva, druga za mjesec dana i treća pet mjeseci od prve.
    Pa ako postoje dvije vrste cjepiva, primila je to drugo.

  40. #140
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kakvo je cjepivo tvoja kći primila jer postoje dva.
    Ovo s kojim je moja cijepljena ide u tri doze: prva, druga za mjesec dana i treća pet mjeseci od prve.
    pa koje je tvoja primila od ta dva?

  41. #141
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a jeste li se i vi cijepile?

  42. #142
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    jer evo sad su se našli ljudi shareat po fejsu da je to besplatno i za odrasle do kraja 10. mjeseca
    Posljednje uređivanje od tangerina : 29.09.2016. at 16:11

  43. #143
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tko mi, ja? nisam.

  44. #144
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Evo, dakle besplatno je i za starije od 25, ako prvo cjepivo prime do kraja 10. mjeseca:
    Do kraja 2016. godine mogu se cijepiti besplatno protiv HPV-a sve žene i muškarci stariji od 25 godina dvovalentnim cjepivom (Cervarix). Napominjemo da osobe koje se počnu cijepiti do kraja listopada 2016. stignu primiti besplatnu treću dozu, a za osobe koje započnu cijepljenje nakon listopada neće biti na raspolaganju besplatnog cjepiva za treću dozu. Cijepiti i informirati se o mogućnosti i opravdanosti cijepljenja s obzirom na dob i druge okolnosti moguće je u službi za epidemiologiju nadležnog zavoda za javno zdravstvo te kod izabranog liječnika ginekologa ili opće/obiteljske medicine, a redoviti studenti kod nadležnog školskog liječnika.

    http://www.hzjz.hr/novosti/novo-cijepljenje-protiv-humanog-papilomavirusa-hpv-a/

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I kod nas je to sada aktualno, nismo još donijeli odluku.

  46. #146
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    [QUOTE=tangerina;2921777]Evo, dakle besplatno je i za starije od 25, ako prvo cjepivo prime do kraja 10. mjeseca:
    Do kraja 2016. godine mogu se cijepiti besplatno protiv HPV-a sve žene i muškarci stariji od 25 godina dvovalentnim cjepivom (Cervarix). Napominjemo da osobe koje se počnu cijepiti do kraja listopada 2016. stignu primiti besplatnu treću dozu, a za osobe koje započnu cijepljenje nakon listopada neće biti na raspolaganju besplatnog cjepiva za treću dozu. Cijepiti i informirati se o mogućnosti i opravdanosti cijepljenja s obzirom na dob i druge okolnosti moguće je u službi za epidemiologiju nadležnog zavoda za javno zdravstvo te kod izabranog liječnika ginekologa ili opće/obiteljske medicine, a redoviti studenti kod nadležnog školskog liječnika.

    Očigledno mu ističe rok pa ga se žele riješiti.

  47. #147
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A ti znaš da je to razlog?
    I možeš to argumentirati ili samo nagađaš?
    Ako je ovo drugo, onda je to jako neozbiljno.

  48. #148
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A ti znaš da je to razlog?
    I možeš to argumentirati ili samo nagađaš?
    Ako je ovo drugo, onda je to jako neozbiljno.
    A kaj misliš zakaj su stavili rok 10 mjesec?
    Mislim da je tako, jer kod nas ništa ne dijele badava ako ne moraju.

  49. #149
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Koliko ja znam sva druga cjepiva su besplatna i to desetljećima.
    Znači da nisu zbog roka trajanja besplatna, već je očito drugi razlog zašto je tome tako.
    Ti imaš pravo na svoje mišljenje, ali to je samo mišljenje, a ne činjenica.
    Dakle, bez argumenata insinuiraš nešto.

  50. #150
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Evo i ja cu nagadjat da npr su dobili nekakva sredstva od eu za besplatno cijepljenje i taj projekt traje do kraja godine
    Jer mozes se ti besplatno cijepit i u 11.mjesecu ali ona ti treca doza pada u 2017. I nju trebas platit

    Isto cisto.nagadjanje al nek budu dva nagadjanja

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •