Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 285

Tema: Cijepljenje protiv HPV-a

  1. #151
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pa mislim da je tvoje nagađanje, Tangerina, moguće.

  2. #152
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sad sam provjerila u knjižici cijepljenja i lijepo piše na naljepnici rok trajanja cjepiva koje je primila moja kći u svibnju te drugu dozu u srpnju ove godine 08/2018.
    Dakle, cjepivo još vrijedi DVIJE godine.

  3. #153
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas je to sada aktualno, nismo još donijeli odluku.
    Mi smo se odlučili da nećemo. Tako smo se dogovorili bez puno rasprave. I*to je to. Neću sad nadugo i naširoko, jednostavno smo se u tri minute usuglasili, pa smo tako o odlučili.

  4. #154
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tanja, to je ok.
    Mi smo tako čekali kozice i nikako da dođu.
    Kći je navršila 13, a plan je bio cijepiti ju ako do tada ne preboli.
    Pitali smo ju što želi s tim da smo joj objesnili sve vezano uz to.
    Odlučila se za cijepljenje i obavili smo to.
    Isto tako HPV, dobila je sve informacije i odlučila da želi.
    I tako smo postupili.
    Sa 15-16 godina su djeca dovoljna odrasla da shvate i odluče. Barem moja jest.

  5. #155
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Slažem se, ja se ne uzrujavam puno oko HPV cijepljenja, jer to ionako neće biti moja odluka.
    No kako se moja kći jako boji igle i cijepljenja, mislim da već mogu pretpostaviti što će odlučiti - ali nema veze, može se cijepiti i kasnije u životu ako će htjeti.

    Mi smo ju cijepili protiv gripe kad je bila mala, ali zadnjih par godina kako je porasla, ona je sama odlučila da se više ne želi cijepiti, pa tako neka odluči i za ovo.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da ja svojoj prepustim odluku, ne bi se cijepila od ničega, jako teško podnosi sve vrste cijepljenja i vađenja krvi

  7. #157
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i moja, ali i to je njena stvar, zar ne.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nisam o tome tako razmišljala, još sam pod dojmom prekjučerašnjih psihičkih priprema za redovno cijepljenje u 8. razredu :znoj

    Ali dali ste mi još jednu varijablu u jednadžbu
    Posljednje uređivanje od larmama : 30.09.2016. at 10:19

  9. #159
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,409

    Početno

    nisam ju dala cijepiti

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sad gledam njenu iskaznicu cijepljenja, ovdje daju dvije doze, prva u dobi cca 11.5 godina, a druga otprilike 6 mjeseci nakon toga, znaci oko 12. rodjendana, i to je to.
    Ovdje nema trece doze.
    ako se cijepe prije 14. te godine ide u dvije doze, ako je poslije 14-te onda u tri doze
    nemam pojma zašto

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    A da li postoje novija istraživanja i statistike koliko je slučajeva hpv-a kod cijepljene populacije?
    Da li se smanjila incidencija HPVa kod cijepljenih, pogotovo mladih cura?

  12. #162
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Jel su to cjepivo u Japanu prestali preporucat..nesto mi to u glavi

    Sent from my LG-K350 using Tapatalk

  13. #163

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ja se nisam cijepila protiv hpv-a, ali bih svakako preporucila. A evo moje price:
    2004. god radila papa test, sve ok
    2006. god opet papa, CIN 3, radjens biopsija, dijagnoza CIS (rak grlica maternice), operirana, na moje pitanje kako je doslo do toga, receno mi "upala na upalu"
    2008. kad je doslo cjepivo protiv hpv-a htjela se cijepiti, radjen mi prije toga test na hpv, pozitivna na hpv visokog rizika, nista od cjepljenja
    Tako sam tek 2 god nakon operacije saznala da mi je hpv uzrokovao rak grlica. I onda sam opet dvije godine morala svaka 3 mj na kontrolu. Tek 2010. god prvi put mi test pokazao da sam neg. na hpv, a do tada sam svaki put strepila pred pregled.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    bmaric

    svatko bi se, kad bi znao da mu se bude dogodila bolest za koju postoji cjepivo, cijepio jer su negativne strane cijepljenja uvijek manje od bolesti

    ali, hoćeš se ti sad otić cijepit za sve što postoji cjepivo, a mogla bi oboljeti?!?
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 14.11.2016. at 13:41

  15. #165
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cjepivo protiv HPV virusa je jedino cjepivo protiv raka.
    A svi znamo što je rak.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #166

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    bmaric

    svatko bi se, kad bi znao da mu se bude dogodila bolest za koju postoji cjepivo, cijepio jer su negativne strane cijepljenja uvijek manje od bolesti

    ali, hoćeš se ti sad otić cijepit za sve što postoji cjepivo, a mogla bi oboljeti?!?
    Ja sam misljenja "bolje sprijeciti nego lijeciti". Ja sam se nazalost morala lijeciti, hvala Bogu uspjesno, jer sam na vrijeme otkrila.
    Koliko mi je poznato, uz rak dojke, rak grla maternice je jedan od najcescih kod zena. Pa ako postoji cjepivo protiv toga, zasto se ne cijepiti?! Tako se mozemo pitati zasto se cijepimo protiv tetanusa i sl.
    Ja sam sa 23 god morala prozivljavati tu dijagnozu i zivjeti u strahu 4 god, svaka 3 mj u te 4 god strahovati od nalaza. Vjerujem da niti jedan roditelj to ne zeli svom djetetu.

    Kad je netko pozitivan na hpv ne mora nuzno oboliti. Neke zene budu pozitivne na hpv, tijelo ga eliminira, a one to nisu ni znale. Ali eto ja iz svog iskustva samo mogu preporuciti cjepivo, jer nije lako zivjeti s dijagnozom "rak".

  17. #167
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Hop, aktualno nam je sad.

    Nisam pročitala sve od početka, al da si zabilježim temu.

    Alex, generacijo, kakva odluka je kod vas?

  18. #168
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam misljenja "bolje sprijeciti nego lijeciti". Ja sam se nazalost morala lijeciti, hvala Bogu uspjesno, jer sam na vrijeme otkrila.
    Koliko mi je poznato, uz rak dojke, rak grla maternice je jedan od najcescih kod zena. Pa ako postoji cjepivo protiv toga, zasto se ne cijepiti?! Tako se mozemo pitati zasto se cijepimo protiv tetanusa i sl.
    Ja sam sa 23 god morala prozivljavati tu dijagnozu i zivjeti u strahu 4 god, svaka 3 mj u te 4 god strahovati od nalaza. Vjerujem da niti jedan roditelj to ne zeli svom djetetu.

    Kad je netko pozitivan na hpv ne mora nuzno oboliti. Neke zene budu pozitivne na hpv, tijelo ga eliminira, a one to nisu ni znale. Ali eto ja iz svog iskustva samo mogu preporuciti cjepivo, jer nije lako zivjeti s dijagnozom "rak".
    Slična stvar i s mojom sestrom..visok rizik sa samo 32 godine. Kolposkopije, brisevi,čekanje nalaza - ubilo nas je to...bolje spriječiti nego liječiti.

  19. #169

  20. #170
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cjepivo protiv HPV virusa je jedino cjepivo protiv raka.
    Od raka se umire.
    Pametnom dosta.

  21. #171
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tko nam se ove godine cijepi? nano, aleks, ništa ne pišete, a nema ni mujice više.
    naime, u igri je, ako sam dobro shvatila gardasil 9 umjesto dosadašnjeg 4-valentnog i naša generacija djece je prva koja prima takvo cjepivo.

    ako ste voljne i ako ima koga tko se doista razumije u problematiku s medicinskog stajališta bila bih vrlo zahvalna da nam napiše kako su do sada žene (i muškarci) liječili HPV, recimo, ako spolno aktivna osoba jednom godišnje odlazi na ginekološki pregled i citološki bris i ako se štiti kondomom dok još uvijek nema stalnog seksualnog partnera s kojim će provesti dulje godine u tom smislu - zašto cijepiti?
    otvorena sam za razgovor i edukaciju, ne bih se svrstavala u "mujica" vs "davor" tabore. pobornik sam konvencionalne medicine, ali mišljenja sam da će još puno vode proteći prije nego što ćemo zaozbiljno moći pričati o reakcijama i nuspojavama ovog cjepiva danas.
    treba li rizikovati mali postotak eventualno ozbiljne reakcije na cjepivo da bismo djecu u velikom postotku zaštitili od nečega, dakle, ne od svega, s čim se velika većina organizama zna izboriti i sama?

  22. #172
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Ovak, nisam stručnjak a nisam ni previše proučavala al nekako u sebi osjećam da ju ne treba cijepiti. Sad. Rano mi je. Jos nema ni 14 godina. Mogu platiti i cijepiti kada bude nesto starija.
    Bas danas imamo roditeljski na tu temu a ja ne mogu ići jer sam bolesna. Mozda ode MM. Al tko zna sta ce on prenjeti.
    Pitala sam par frendica doktorica i neke su ta neke protiv.
    Mislim da cu ipak ovaj put napraviti po svom.
    Ne znam ni kada bi trebala biti prva doza ali nikad ne cijepim dijete kada je na terapiji (astma)

  23. #173
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    koliko sam shvatila, neka me se ispravi ako griješim, cjepivo je najdjelotvornije od 9. do 14. godine i cijepi se u dvije doze, jedna sad, jedna za 6 mjeseci.
    već iza 15 godina (to mi sad malo baca na dojenje do i iza godine, kao da se nešto nevjerojatno značajno događa mjesec prije, mjesec poslije) ide u tri doze i drugačije se tretira.
    zanima me zašto se to tretira drugačije? ako dijete nije spolno aktivno?

  24. #174
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ovak, nisam stručnjak a nisam ni previše proučavala al nekako u sebi osjećam da ju ne treba cijepiti. Sad. Rano mi je. Jos nema ni 14 godina. Mogu platiti i cijepiti kada bude nesto starija.
    Bas danas imamo roditeljski na tu temu a ja ne mogu ići jer sam bolesna. Mozda ode MM. Al tko zna sta ce on prenjeti.
    Pitala sam par frendica doktorica i neke su ta neke protiv.
    Mislim da cu ipak ovaj put napraviti po svom.
    Ne znam ni kada bi trebala biti prva doza ali nikad ne cijepim dijete kada je na terapiji (astma)
    Ja sam lani bila na tom roditeljskom u srednjoj školi mlađeg sina (on je isto astmatičar). Bila je školska liječnica i vrlo korektno je sve rekla, razloge za i protiv. Pitala sam ju poslije što misli o cijepljenju dječaka, kaže da se time štiti partnerica, ali kad smo načeli temu astme i alergija, te produljene rokove cijepljenja koje je moj sin imao još u dječjoj dobi, rekla je da cijepljenje nije nužno i nek sami odlučimo, ali da u njegovom slučaju možda bolje to preskočiti. Tako smo i učinili.

  25. #175
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome nisam to niti znala. Mislim na to da se sad preporučuje cijepljenje u dvije doze za 11-12 godišnjakinje.

    CDC eto kaže da su takvu preporuku donijeli na temelju istraživanja https://www.cdc.gov/media/releases/2...hpv-shots.html

    Mislila sam do sada da se to rano cijepljenje preporučuje zato da se cijepi prije nego što djevojka dođe u kontakt sa HPV virusom.

  26. #176
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    peterlin, kažu da nije oboljenje od HPV-a "ekskluziva" za partnerice nego od njega obolijevaju i muškarci. ca penisa, anusa, svašta nešto spomenuše. maleni postotak, ali ipak.

  27. #177
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, kažu da nije oboljenje od HPV-a "ekskluziva" za partnerice nego od njega obolijevaju i muškarci. ca penisa, anusa, svašta nešto spomenuše. maleni postotak, ali ipak.
    i grla, po ovom ovdje nije tako mali postotak: http://www.mojstomatolog.hr/hpv-kao-uzrocnik-karcinoma/
    Skoro 90% od analnih karcinoma, 40% vulvarnih, rodnice i karcinoma penisa , 25% usta, a 35% raka grla su uzrokovani HPV-om

  28. #178
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, kažu da nije oboljenje od HPV-a "ekskluziva" za partnerice nego od njega obolijevaju i muškarci. ca penisa, anusa, svašta nešto spomenuše. maleni postotak, ali ipak.
    Nisam to znala, a možda je dr i spomenula, a ja nisam zapamtila. Fokusirala sam se na sinovu astmu, pa sam možda ovo i preskočila. Idemo ovaj tjedan na Srebrnjak na kontrolu, ako se sjetim mogla bih tamo pitati što oni misle o cijepljenju.

  29. #179
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tang, nisam mislila na maleni postotak tipova karcinoma, nego oboljelih muških osoba od konkretno tih karcinoma - kojih, u tim postotcima koje si navela, uzrokuje HPV.

  30. #180
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    jako mi je manjkav doktoričin argument da je odaziv cijepljenju mali jer se ljudi boje noviteta. svake godine je sve manji broj cijepljenih od, iovako malenog broja djece koja se odazovu. prošle godine najmanji do sada.
    meni to više daje na informiranost nego na strah od nepoznatog. bar je naša nacija tabletomanska više nego manje.

  31. #181
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    kaže netko gore da su djeca sa 15 ili 16 godina dovoljno velika da razumiju i odluče i da će tu odluku prepustiti djetetu.
    svaka čast toj djeci, jer evo ja, starka, nisam.

  32. #182
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Taj netko sam pretpostavljam ja, i da, apsolutno namjeravam prepustiti djetetu odluku o cijepljenju protiv HPV-a, pri čemu ću joj ukratko objasniti o čemu se radi.

    Tu treba uzeti u obzir da se ja ne bojim (ozbiljnih) nuspojava cijepljenja i cijepljenje doživljavam pozitivno. Cijepim se bez razmišljanja i bez straha od posljedica.

    Tu se ne radi o tome da mislim ili ne mislim da dijete može donijeti savršeno dobru odluku o cijepljenju protiv HPV-a, nego o tome da dijete te dobi stvarno već ima pravo donositi odluke o svom vlastitom tijelu, pa mu ja nikako ne bih nametala jedno neobavezno cijepljenje ako ga ono ne želi.

    Kao što već rekoh, ne namećem djetetu više niti cijepljenje protiv gripe, sama se odlučila ne cijepiti.

  33. #183
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Kak je uopće došlo do toga da HZZO bas financira to cjepivo? Ono je neki prioritet?.
    Znamo i sami kako ba zdravstvo stoji. Evo mi godinama plaćamo lijek za gorespomenutu kroničnu bolest (astma). I onda hopsala - pojavi se "besplatno" cjepivo.

  34. #184
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nisi, mima, ti nego tanči, ali je nisam htjela zahvatiti citatom jer se bojim da će se obrušiti na mene pa radije ne talasam
    tanči

    mima, kužim. ja se, ipak, bojim da mi dijete primi konkretno to cjepivo, ostalo je sve cijepljena prema kalendaru.

  35. #185
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    jako mi je manjkav doktoričin argument da je odaziv cijepljenju mali jer se ljudi boje noviteta. svake godine je sve manji broj cijepljenih od, iovako malenog broja djece koja se odazovu. prošle godine najmanji do sada.
    meni to više daje na informiranost nego na strah od nepoznatog. bar je naša nacija tabletomanska više nego manje.
    Uskoro će mi valjda postati aktualno pa da se malo uključim. Kao majka astmatičarke koja se svake godine cijepi protiv gripe na savjet pulmologa, ima informiranosti i "informiranosti" (to je mujica vs. davor priča, ajmo reći). Znači, ljudi se informiraju sa svakakvih izvora, uključivo roda, gdje će pročitati kao je biorezonanca npr. djelotvorna, bioptron lampe, krastavci za sinuse i svašta. I misle da su se informirali. Zapravo... čak mi se čini da se manjina informira kod liječnika (nema konvencionalne i nekonvencionalne medicine, postoji djelotvorna i znanstveno-dokazana medicna i bajke tj. ekipa koja jednako kao i farma zarađuje na nedjelotvornim i nedokazanim tretmanima). Ako mogu paralelu s gripom - procijepljenost opet raste zbog medijskog osvješćivanja koje su poduzeli liječnici (ove godine je veća npr. zainteresiranost za cjepivo protiv gripe od prošle).

    Tableta se ljudi manje boje od cjepiva. Zašto - ko bi znao. Vjerojatno su razlozi iracionalni.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.11.2017. at 12:23

  36. #186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ni kada bi trebala biti prva doza ali nikad ne cijepim dijete kada je na terapiji (astma)
    znači li to da se tvoja može cijepiti samo u ljeto ako nije na bilo kakvoj terapiji ili na koju terapiju si mislila?

  37. #187
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    dajte mi recite ovako, to sam pitala sinoć i doktoricu, ali ništa mi nije odgovorila.
    ako se meni dokaže u brisu da sam najmoprimac HPV-a koji IPAK ne uzrokuje karcinom INSTANTNO nego mu treba neko vrijeme i to ne uvijek i ne kod svih, kako se on liječi?
    odnosno, liječi li se, prati li se ili se može samo čekati neki CIN 1 koji prelazi u CIN 2 ili 3 pa se onda pale te ranice?
    znači može li se djelovati na HPV u ranoj fazi prisutnosti dok još nije počeo štetno djelovati nego samo postoji ili se može djelovati isključivo kirurški na područje već zahvaćeno karcinomom?

  38. #188
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Svakako, ovo da ako se cijepi do 14. godine cjepivo ide u dvije doze, a kasnije u tri će mi biti dobar argument u pregovorima

  39. #189
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    jelena, odgovor je da. Cijpljena je svim obaveznim cjepivima, ali bi malo pomakli termin na onaj kada nije pod terapijom.
    Mene i dalje zanima (iako čujem da je HPV sve rasireniji) zaßto bas njega financiraju a gomilu ostalih stvari ne.
    Zvuči glupo ovo moje pitanje ali kad znam gdje živimo, mozda i nije.
    Mima, u 8 razredu djevojčice imaju 14 godina i osim par njih. Kako necu otici na roditeljski necu ni znati detalje ali mi se cini da su rekli 3 doze

  40. #190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa evo AM je napisala da je dvije, a takve su i preporuke https://www.cdc.gov/media/releases/2...hpv-shots.html

  41. #191
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    HZJZ, Ministarstvo zdravstva, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, HZZO i Agencija za odgoj i obrazovanje - je izdalo tiskani letak na kojem piše:
    Dječaci i djevojčice u dobi do uključujući 14 godina primaju dvije doze cjepiva u razmaku od 6 mjeseci. Nakon 15. rođendana cjepivo se prima u tri doze.

  42. #192
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tko želi, skenirat ću mu letak i poslati na mail.

  43. #193
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    također, prikazan nam je filmić od 10 minuta sa YouTube-a pod nazivom "bolest koja ne mora postojati" pa si možete pogledati.

  44. #194
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    AM, kaj si ti odlučila?

  45. #195
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nano, mene ovi odgovori zanimaju i mislim da ću potražiti mišljenje ginekologa, moramo odlučiti, pazi! - do petka.
    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    dajte mi recite ovako, to sam pitala sinoć i doktoricu, ali ništa mi nije odgovorila.
    ako se meni dokaže u brisu da sam najmoprimac HPV-a koji IPAK ne uzrokuje karcinom INSTANTNO nego mu treba neko vrijeme i to ne uvijek i ne kod svih, kako se on liječi?
    odnosno, liječi li se, prati li se ili se može samo čekati neki CIN 1 koji prelazi u CIN 2 ili 3 pa se onda pale te ranice?
    znači može li se djelovati na HPV u ranoj fazi prisutnosti dok još nije počeo štetno djelovati nego samo postoji ili se može djelovati isključivo kirurški na područje već zahvaćeno karcinomom?
    jedna majka ginekologinja sinoć je rekla da neće cijepiti kćer, a ja sam tu negdje isto.

  46. #196
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Tak i ja. Al ne idem danas na roditeljski pa ne znam do kad moram odlučiti.
    A sad mi frendica veli da ih cijepe tdk krajem šk. godine
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 29.11.2017. at 13:24

  47. #197

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    dajte mi recite ovako, to sam pitala sinoć i doktoricu, ali ništa mi nije odgovorila.
    ako se meni dokaže u brisu da sam najmoprimac HPV-a koji IPAK ne uzrokuje karcinom INSTANTNO nego mu treba neko vrijeme i to ne uvijek i ne kod svih, kako se on liječi?
    odnosno, liječi li se, prati li se ili se može samo čekati neki CIN 1 koji prelazi u CIN 2 ili 3 pa se onda pale te ranice?
    znači može li se djelovati na HPV u ranoj fazi prisutnosti dok još nije počeo štetno djelovati nego samo postoji ili se može djelovati isključivo kirurški na područje već zahvaćeno karcinomom?
    Koliko ja znam, HPV se ne lijeci. Bar ne efikasno. Sve se svodi na bildanje imuniteta kako bi se pomoglo organizmu da se sam izbori.

    Neki lijekovi se koriste, upitne ucinkovitosti, ali to se odnosi na uklanjanje kondiloma, ne samog virusa.

    Ako je potrebno, zenama se radi konizacija. Muskarci su tu u losijem polozaju od zena, njima se nema sto uklanjati.

    Ja cu svoju djecu.cijepiti, oboje, kad dodju do te dobi.

  48. #198
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, kažu da nije oboljenje od HPV-a "ekskluziva" za partnerice nego od njega obolijevaju i muškarci. ca penisa, anusa, svašta nešto spomenuše. maleni postotak, ali ipak.
    Tako je.
    Karcinom grla izazvan HPV virusom koji je zaradio oralnim seksom ima i Michal Douglas. Puno je pričao o tome i o svojoj borbi s bolešću.

  49. #199
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Nadam se da nije naivnosti pitanje za ne postoji vise interferon?

  50. #200
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nema imunološkog, nema interferona.

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •