Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 285

Tema: Cijepljenje protiv HPV-a

  1. #201
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ja sam se lani (ili preklani, u kojem se ono razredu cijepe? ) puno mislila oko ovog cjepiva. tako nekako je uletio i sistematski pa sam pitala nasu doktoricu skolske medicine koja bi bila njena preporuka oko toga. sad se ne sjecam detalja (godine, jel ) ali ona mi je rekla da ona nebi cijepila pa nisam ni ja.

  2. #202
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Mene zanima za sto ti doktori ginici ne bi cijepili svoju djecu?

  3. #203
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Upitno je koliko na stavove o necijepljenju tih doktora utječe znanje, a koliko svjetonazor.

  4. #204
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ova moja je imala neko dobro objasnjenje (ako se sitim jednog dana... )

  5. #205
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    siti se!

  6. #206
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Što se tiče ginekologa, treba razgovarati s ginekologom- onkologom pa ćete čuti zastrašujuće podatke.
    Neki od njih su; da smo svi nekad u životu došli u kontakt s HPV virusom.
    HPV virusa ima poznatih preko 150 tipova i stalno se otkrivaju novi.
    Kondom nije dovoljna zaštita
    Nisu svi tipovi virusa izazivači raka.
    Rak izazivaju visokorizični tipovi: 16, 18, 31, 33 i za njih postoji cjepivo.
    Najgori je tip 16
    Više od 60% žena koje imaju HPV 16 razvije vremenom zločudne promjene na vratu maternice.
    Virusom ste se možda zarazili prije 10-15-20 pa i više godina i mirovao je sve do sada.
    Je li okidač stres, pad imuniteta... ne zna se pouzdano.
    Najugroženije su žene u perimenopauzi i menopauzi jer pod smanjenim utjecajem hormona, sluznica kojom je prekriven grlić maternice gubi svoju obrambenu sposobnost i postaje ranjivija i podložnija promjenama.
    HPV virus izaziva rak grla i rak debelog crijeva te rak vrata maternice.
    Zločudne promjene se obično razvijaju sporo no postoji i tzv. sprej metoda koja zahvati oko 5% oboljelih žena i tada promjene napreduju jako brzo te u roku par mjeseci dođe do Cin 3 i CIS promjena na vratu maternice.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    tko nam se ove godine cijepi? nano, aleks, ništa ne pišete, a nema ni mujice više.
    naime, u igri je, ako sam dobro shvatila gardasil 9 umjesto dosadašnjeg 4-valentnog i naša generacija djece je prva koja prima takvo cjepivo.

    ako ste voljne i ako ima koga tko se doista razumije u problematiku s medicinskog stajališta bila bih vrlo zahvalna da nam napiše kako su do sada žene (i muškarci) liječili HPV, recimo, ako spolno aktivna osoba jednom godišnje odlazi na ginekološki pregled i citološki bris i ako se štiti kondomom dok još uvijek nema stalnog seksualnog partnera s kojim će provesti dulje godine u tom smislu - zašto cijepiti?
    otvorena sam za razgovor i edukaciju, ne bih se svrstavala u "mujica" vs "davor" tabore. pobornik sam konvencionalne medicine, ali mišljenja sam da će još puno vode proteći prije nego što ćemo zaozbiljno moći pričati o reakcijama i nuspojavama ovog cjepiva danas.
    treba li rizikovati mali postotak eventualno ozbiljne reakcije na cjepivo da bismo djecu u velikom postotku zaštitili od nečega, dakle, ne od svega, s čim se velika većina organizama zna izboriti i sama?
    Ima jos nekoliko godina do dobi u kojoj ce biti vrijeme za cijepljenje moje kceri, ali vec duze vremena pratim polemiku oko tog pitanja i sa svakom novom provjerenom informacijom sve sam sigurnija u dobrobit tog cijepljenja.

    Tanci je vise puta na ovoj temi istaknula jednu vrlo kratku i jasnu cinjenicu. A to je da se radi cjepivu koje sprijecava oboljenje od karcinoma. Kada bi to svima doprlo do potpune svijesti dilema vise ne bi trebalo biti.

    Sto se tice odgovora na pitanje zasto cijepiti on lezi u razumijevanju bolesti protiv koje se cijepi. Stoga za razumijevanje bolesti vidjeti npr. ovdje: Rak vrata maternice

    U vezi svih mogucih pitanja, dilema, dezinformacija itd. na engleskom jeziku postoje brojni izvori koji daju odgovore i pojasnjenja, a moguce ih je naci sve skupljene i na jednom mjestu. Jedna od takvih stranica je npr. ova: HPV FAQ

    Na hrvatskom jeziku toga ima puno manje, ali tu i tamo moguce je pronaci nesto, recimo ovdje: Sve o cijepljenju protiv HPV-a i koliko je ucinkovito za mlade?

    Sto se tice sigurnosti cjepiva, do sada je dano preko 270 milijuna doza, napravljena su brojna istrazivanjima na milijunima osoba, cjepivo je dobro istrazeno u Australiji, Danskoj, Britaniji... i na temelju toga smatra se sigurnim, s iznimno rijetkim ozbiljnim nuspojavama. O tome, mozda vidjeti WHO izvjesce. STo se pak samih istrazivanja tice ona su takodjer dostupna, mnoga su navedena i u linkovima koje sadrzi onaj FAQ dokument kojeg sam navela.

    Nasuprot ovome stoji samo sijanje neutemeljenog straha i panike preko drustvenih mreza kroz poluinformacije, neistine i obmane od strane potpunih neznalica, kvazi strucnjaka i sarlatana.

  8. #208
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Danas dok sam čekala kod doktora sam vidjela plakat flamanskog ministarstva zdravstva i preporuku za cijepljenje između 12 i 18 godina.

    Inače, veliki potpis na Tanči.

  9. #209

  10. #210
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    a nema ni mujice više.
    Tko kaže da nema mujice?
    Ima me, samo nema potrebe za mnom (zapravo me nitko niti ne traži.... ). Nitko više ne postavlja pitanja na koja moram baš ja odgovarati. Jer koliko vidim na većinu pitanja netko drugi stigne odgovoriti prije nego što stignem vidjeti pitanje. A onda kad vidim, nemam ništa za dodati.

  11. #211
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Tko kaže da nema mujice?
    Ima me, samo nema potrebe za mnom (zapravo me nitko niti ne traži.... ). Nitko više ne postavlja pitanja na koja moram baš ja odgovarati. Jer koliko vidim na većinu pitanja netko drugi stigne odgovoriti prije nego što stignem vidjeti pitanje. A onda kad vidim, nemam ništa za dodati.
    Ajde da te ja povučem za jezik.
    Može komentar situacije "ospice", koliko je u Zagrebu velika opasnost da se dijete zarazi?

  12. #212
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Jako mala

  13. #213
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Tko kaže da nema mujice?
    Ima me, samo nema potrebe za mnom (zapravo me nitko niti ne traži.... ). Nitko više ne postavlja pitanja na koja moram baš ja odgovarati. Jer koliko vidim na većinu pitanja netko drugi stigne odgovoriti prije nego što stignem vidjeti pitanje. A onda kad vidim, nemam ništa za dodati.
    Neka si ti nama ziv i zdrav.

  14. #214
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Jako mala
    Hvala.

  15. #215
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    hvala. Mene veseli vidjeti vas žive i zdrave. I aktivne....

  16. #216
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cuj, bas sam aktivna na jednoj drugoj adresi , gdje pisu roditelji kronicno bolesne djece.
    I sad neka mama iz Srbije pita da li da imunizira protiv ospica , a ja odgovaram kao da si ti pisao. Kuda ide ovaj svijet ?!
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.01.2018. at 22:40

  17. #217
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    koliko sam shvatila, neka me se ispravi ako griješim, cjepivo je najdjelotvornije od 9. do 14. godine i cijepi se u dvije doze, jedna sad, jedna za 6 mjeseci.
    već iza 15 godina (to mi sad malo baca na dojenje do i iza godine, kao da se nešto nevjerojatno značajno događa mjesec prije, mjesec poslije) ide u tri doze i drugačije se tretira.
    zanima me zašto se to tretira drugačije? ako dijete nije spolno aktivno?
    Ma nije baš tako. Djelotvornost cjepiva je dokazana kod spolno aktivnih djevojaka i žena (16+ godina). Kod djevojčica i djevojaka (9-15 godina) je pokazano da je imunogenost (razvoj protutijela nakon cijepljenja) čak i bolja nego kod spolno aktivnih djevojaka i žena (16+), pa se ekstrapolacijom zaključuje da mora da je i jednako djelotvorno. Onda se daljnjim istraživanjima imunogenosti pokazalo da je kod djevojaka u dobi od 9-14 godina cjepivo primijenjeno u dvije doze jednako imunogeno (neinferiorno) kao kad se primijeni u tri doze u djevojaka od 16+ godina.
    Zato ta dobna granica za primjenu dvije ili tri doze. Jer se baš u tim dobnim skupinama ispitivala imunogenost. Nema to veze s time je li djevojka spolno aktivna ili ne. Što se spolne aktivnosti tiče, svakako se preporučuje cijepiti prije početka spolne aktivnosti, jer se zaražavanje onkogenim HPV tipovima može dogoditi već na početku spolne aktivnosti.

  18. #218
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    , a ja odgovaram kao da si ti pisao. Kuda ide ovaj svijet ?!
    u globalno zatopljenje....

  19. #219
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    ....Više od 60% žena koje imaju HPV 16 razvije vremenom zločudne promjene na vratu maternice.....
    hm... možda je ovo malo preuveličano....
    ali svejedno, čak i ako 0,1% ili 1% HPV 16 infekcija rezultira zločudnim promjenama, zašto ne smanjiti rizik....

  20. #220
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    HPV virus izaziva rak grla i rak debelog crijeva te rak vrata maternice.
    Svakako je dokazano da HPV uzrokuje skoro sve karcinome vrata maternice i u značajnom postotku rak grla, ali što se tiče raka debelog crijeva, to je nešto što se tek treba dokazati. Uglavnom postoje članci koji ukazuju na visok postotak nalaza HPV-a u tkivima oboljelih od raka debelog crijeva, npr. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23895733 ili https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1479314/ . Ali to ne dokazuje da je HPV uzrok raka debelog crijeva jer treba dokazati da je HPV infekcija debelog crijeva znatno češća kod osoba s rakom debelog crijeva nego u osoba koje nemaju rak debelog crijeva. Doduše, pronašao sam i jedno takvo istraživanje https://www.hindawi.com/journals/grp/2016/7896716/ , ali se radi o malom broju ispitanika i treba to potvrditi istraživanjima na većem broju ispitanika.... Za sada u službenim, općeprihvaćenim medicinskim stavovima, još uvijek nema dovoljno dokaza da HPV uzrokuje rak debelog crijeva. Naravno, to je tema koja se istražuje i možda će se s vremenom vidjeti da je i tu HPV ključan rizični faktor ili uzročnik. (ali već i to što je uzrok CIN 2/3 i raka vrata maternice je dovoljan razlog za cijepljenje. Da se smanji rizik od razvoja tih neugodnih bolesti)
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.01.2018. at 23:18

  21. #221
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ima li dosad podataka da su djevojke koje su cijepljene kad se cjepivo pojavilo dosad već bile trudne i rađale? Ima li kakvih novih podataka o povezanosti cjepiva s fertilitetom?

    Da li je sad nova preporuka da se cijepe i dečki?

  22. #222
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice sigurnosti cjepiva, do sada je dano preko 270 milijuna doza, napravljena su brojna istrazivanjima na milijunima osoba, cjepivo je dobro istrazeno u Australiji, Danskoj, Britaniji... i na temelju toga smatra se sigurnim, s iznimno rijetkim ozbiljnim nuspojavama. O tome, mozda vidjeti WHO izvjesce. ..............
    Nasuprot ovome stoji samo sijanje neutemeljenog straha i panike preko drustvenih mreza kroz poluinformacije, neistine i obmane od strane potpunih neznalica, kvazi strucnjaka i sarlatana.
    Mislim da je ovo najvažnije - dati istinite informacije o nuspojavama tog cjepiva. Jer oni koji se ustručavaju ili protive cijepljenju protiv HPV-a zapravo ne mogu negirati činjenicu da je HPV povezan s razvojem određenih karcinoma i premalignih displazija (mogu umanjivati njihov značaj, ali to im nije dovoljno za negativan stav prema cijepljenju). Glavni razlog za oklijevanje ili odbijanje je strah od nuspojava HPV cjepiva jer su u društvenim mrežama i medijima prenapuhane i cjepivu se pripisuju navodne nuspojave koje nisu povezane s cjepivom. A zapravo, koliko god neke baze podataka o nuspojavama (u koje svatko može napisati što god hoće) bile pune prijava teških "posljedica cijepljenja", opsežna i kvalitetna istraživanja pokazuju da cjepiva protiv HPV-a zapravo ne izazivaju nikakve grozne i strašne nuspojave. Cjepivo je jednako reaktogeno kao i svako drugo inaktivirano cjepivo. Ni više ni manje.

  23. #223
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    hm... možda je ovo malo preuveličano....
    ali svejedno, čak i ako 0,1% ili 1% HPV 16 infekcija rezultira zločudnim promjenama, zašto ne smanjiti rizik....
    Vjeruj mi da nije preuveličano.
    Tu informaciju sam čula od onkologa na Klinici za tumore i vjerujem da je točna. Nažalost
    Ta prokletinja HPV 16 je najgori od svih tipova HPV virusa.

  24. #224
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li dosad podataka da su djevojke koje su cijepljene kad se cjepivo pojavilo dosad već bile trudne i rađale? Ima li kakvih novih podataka o povezanosti cjepiva s fertilitetom?

    Da li je sad nova preporuka da se cijepe i dečki?
    Ima već iz kliničkih studija podataka o ženama koje su cijepljene ne znajući da su trudne i rezultati ne ukazuju na štetne učinke cijepljenja na trudnoću i zdravlje djece. Ne znam ima li velikih istraživanja o utjecaju cijepljenja na fertilitet, mada, ne mogu zamisliti mehanizam kojim bi cijepljenje djevojke utjecalo na njezin fertilitet u kanijoj dobi. Naravno, ima anegdotalnih opisa djevojaka koje imaju disfunkciju ovarija, a ranije su cijepljene, pa se pogrešno na temelju toga zaključuje da je cijepljenje uzrok disfunkciji ovarija (što je bezveze jer ima isto tako i djevojaka s disfunkcijom ovarija koje nisu cijepljene). Ovdje je jedno prospektivno istraživanje koje je ciljano tražilo povezanost HPV cijepljenja s plodnošću i nisu pronašli nikakvu povezanost (zapravo, našli su da cijepljenje povećava plodnost, ali rezultat nije statistički značajan) http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...12408/abstract

  25. #225
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ta prokletinja HPV 16 je najgori od svih tipova HPV virusa.
    Istina.

  26. #226

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Mujice, molim te još o cijepljenju dečkiju?!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #227
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mujice lijepo te vidjeti i ovdje, tj čitati

  28. #228
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    pa mujice dugo te nije bilo. i meni je drago da si tu.

  29. #229
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Svima nam je drago, očito...

  30. #230

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    A di nam je Davor?

  31. #231
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Mujice, molim te još o cijepljenju dečkiju?!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovisno o kojoj posljedici HPV infekcije se radi. Što se tiče karcinoma cerviksa, izgleda da je cijepljenje dečkiju korisno jer značajno smanjuje rizik da razviju perzistentnu infekciju visokorizičnim genotipovima, čime se smanjuje i rizik da prenesu te genotipove na svoje partnerice. A za rak anusa koji je prilično rijedak i za anogenitalne bradavice koje su prilično česte, korist od cijepljenja dečkiju je izravno usmjerena na njih (i smanjuje rizik od širenja na partnerice - i partnere ) jer cijepljenjem značajno smanjuju rizik od rijetkog raka anusa i skoro potpuno eliminiraju rizik od anogenitalnih bradavica. Za rijedak rak penisa nema puno dokaza, ali za očekivati je da se i rizik od tog raka značajno smanjuje cijepljejem. Za rak usne šupljine i grla još nema dokaza da cijepljenje smanjuje rizik, jer se u kliničkim istraživanjima taj ishod nije pratio, ali vjerojatno je da će se s vremenom pokazati i smanjenje rizika od tih malignoma cijepljenjem.

  32. #232
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    A di nam je Davor?
    i meni fali Dadica...

  33. #233
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Mujice, hvala!

  34. #234

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    i meni fali Dadica...
    I fale mi vaši verbalni okršaji.

  35. #235
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja kaskam godinu dana ko sa sadnjom graha...
    Dakle, tko je lani imao dijete u 8.r. i cijepio ga ovim cjepivom?
    Tko uopće vrši cijepljenje, školski ili obiteljski liječnik?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 12.09.2018. at 22:09

  36. #236
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Skolski. Bude neki roditeljski o tome, skolski narucuje doze, skolski to obavlja. Mozes ju nazvati da pitas , u pricipu im.bude drago obzirom da je interes slab.

  37. #237
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pročitala sam cijeli topic s pripadajućim linkovima, naginjem prema cijepljenju.

  38. #238
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    https://news.sky.com/story/cervical-...ccess-11683316

    U članku piše da su u Škotskoj cijepljenjem protiv HPV-a u zadnjih 10 godina smanjili pojavu raka vrata maternice za 89% u određenoj dobnoj skupini. Misle da bi za 30 godina mogli potpuno iskorijeniti ovu vrstu raka. Također da i necijepljene žene imaju koristi od cijepljenja mlađih generacija jer je općenito manje ovog virusa u populaciji.

    Moj se osmaš cijepio.

  39. #239
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj je dogodine osmas, i cijepit ce se

  40. #240
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    U razredu mog djeteta cijepile su se samo 2 cure.
    Interesantno je kako svijet desetljećima iščekuje čudotvorni lijek protiv karcinoma, a sad kad postoji cjepivo protiv 2. najučestalijeg ženskog karcinoma u HR, nitko ne trza.
    Australija cijepi i poziva na preventivne preglede već 13 g. , a za 20g. godina očekuju da će ga potpuno iskorijeniti.

  41. #241
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U razredu mog djeteta cijepile su se samo 2 cure.
    Interesantno je kako svijet desetljećima iščekuje čudotvorni lijek protiv karcinoma, a sad kad postoji cjepivo protiv 2. najučestalijeg ženskog karcinoma u HR, nitko ne trza.
    Australija cijepi i poziva na preventivne preglede već 13 g. , a za 20g. godina očekuju da će ga potpuno iskorijeniti.
    U razredu od moje kćeri prof filozofije otvori raspravu o tom cijepljenju i kaže ona da njoj nije jasno kako cjepivo može spriječiti rak, ali da zna da izaziva autizam?!?!?!
    Wtf?!?!?
    Moja kći mi to prepričava i nemre doći k sebi od tolike neupućenisti i gluposti.
    Troje ih je cijepljeno u razredu.
    Jedan dečko i jedna cura (oni su blizanci) i moja kći.
    Nemamo se čemu čuditi kad je edukacija nula, a profesorica na nastavi lupeta gluposti.
    Gdje da se ljudi educiraju?
    A djeca?
    Činjenica da imamo svake godine tristorinjak novooboljelih žena od kojih će sto umrijeti i dalje većini ne znači ništa.
    Žalosno.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #242
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    U razredu od moje kćeri prof filozofije otvori raspravu o tom cijepljenju i kaže ona da njoj nije jasno kako cjepivo može spriječiti rak, ali da zna da izaziva autizam?!?!?!
    Wtf?!?!?
    Moja kći mi to prepričava i nemre doći k sebi od tolike neupućenisti i gluposti.
    Troje ih je cijepljeno u razredu.
    Jedan dečko i jedna cura (oni su blizanci) i moja kći.
    Nemamo se čemu čuditi kad je edukacija nula, a profesorica na nastavi lupeta gluposti.
    Gdje da se ljudi educiraju?
    A djeca?
    Činjenica da imamo svake godine tristorinjak novooboljelih žena od kojih će sto umrijeti i dalje većini ne znači ništa.
    Žalosno.
    Ufff! Ona je, čini mi se, otišla korak dalje. Ona ZNA da SVAKO cjepivo čak i kad se uzima s 15 godina izaziva autizam. Pa to je čak i za antivakcinere previše. Koliko ima onda te djece koja su zbog cijepljenja protiv HPV-a u srednjoj školi postala autističnom?

  43. #243
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    New Scientist:

    https://www.newscientist.com/article...ot-just-girls/


    https://www.newscientist.com/article...box=1554412812


    Čoksa, i kod nas se poziva na cijepljenje u istoj dobi kad i drugdje, samo što je kod nas, na žalost, tako kako jest...

    (I u razredu moje kćeri cijepile su se onomad samo dvije-tri cure, ne moram ti reći čega sam se sve naslušala ).

  44. #244
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Čuj, prof filozofije. A da pitaju prof biologije o tome, tj da s njom raspravljaju o biološkoj temi. Ja sam prof biologije i to mi je kao da na satu s učenicima raspravljam o Sokratu.
    Mislim, znam da je bio grčki filozof i to je to. Što ja imam drvenit o antičkiž filozofima i što dotična ima uvjeravati učenike o štetnosti cijepljenja.

  45. #245
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    SkoroćeIsti aktualno
    U biti sastanak je trebaobitdqnas ali otkazan
    Naravno većina roditelja nije imala pojma

  46. #246
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    https://www.24sata.hr/lifestyle/svak...ima-hpv-672011
    Svaka treća žena u Hrvatskoj mlađa od 34 godine ima HPV

  47. #247
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.24sata.hr/lifestyle/svak...ima-hpv-672011
    Svaka treća žena u Hrvatskoj mlađa od 34 godine ima HPV
    Bojim se da je postotak veći.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  48. #248

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ostala sam neki dan ugodno iznenadjena u razgovoru s jednom majkom osmasice. U njihovom "selskom" razredu gotovo svi su pristali na cijepljenje, i cure i decki. Skolska lijecnica je objasnila korist cjepiva, i to je to. U nasoj skoli u gradu, taj postotak je znatno manji, prema rijecima nase skolske dr rijetko preko 50%.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 24.01.2020. at 10:48

  49. #249
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Ostala sam neki dan ugodno iznenadjena u razgovoru s jednom majkom osmasice. U njihovom "selskom" razredu gotovo svi su pristali na cijepljenje, i cure i decki. Skolska lijecnica je objasnila korist cjepiva, i to je to. U nasoj skoli u gradu, taj postotak je znatno manji, prema rijecima nase skolske dr rijetko preko 50%.
    Odlično.
    U Zg je taj postotak sramotno nizak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #250
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Prosle godine cijepio se moj sin. Manje od pola razreda se odlucilo na cjepljenje a na predavanju nekoliko roditelja je bilo vrlo neugodno. Neki od roditelja ne zele cijepiti djecu jer vjeruju da djeca nece poceti sa seksualnim zivotom u vrijeme dok cijepivo "vrijedi". Osjecala sam se cudno jer ja stvarno ne znam kad ce moj sin poceti i hoce li se u tom trenutku sjetiti mame kako govori STD

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •