Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 285

Tema: Cijepljenje protiv HPV-a

  1. #1
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno Cijepljenje protiv HPV-a

    Ispričavam se unaprijed ako tema već postoji, u tom slučaju me prebacite...
    Nisam pretraživanjem uspjela pronaći ništa.

    Dakle, molim poglavito majke starijih djevojčica i zdravstvene djelatnike da napišu što misle o cijepljenju protiv HPV-a.
    Naime, moja kći ima 14 godina i upravo se nudi mogućnost cijepljenja (besplatno).
    Sljedeći tjedan je sastanak u školi vezan uz to, a ja još uvijek nisam odvagnula sve "za" i "protiv".

    Iskreno me zanima vaše mišljenje i stav o ovome, ako ste već cijepili, zašto ste to učinili, ako još niste ili niti ne namjeravate, zašto ne želite.
    Naravno, i majke dječaka pozvane su razmišljati i pisati o ovoj temi, kao i svi ostali, ukoliko osjetite potrebu...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Ja imam dečke, pa me se konkretno to ne tiće, ali da imam cure, ja bi ih cijepila.

    Kako bi rekla naša dokt, što više znaš to ih više cijepiš.
    Negdje sam pročitala da je jedna majka rekla da će razgovarati s dijetetom , meni je razgovor ok, ali je ovo ipak neka sigurnost. Puno roditelja razgovara s djecom oko zaštite, pa ju ponovo ne koriste.
    Moja prijateljica je dobila HPV, dugo se je liječila (svakome je rekla drugi razlog kako je dobila (voda na bazenu, javni zahodi...)). Danas nema dijecu, već psa.

  3. #3
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Mi imamo malu curicu i svakako cemo je cijepiti kad dode vrijeme.

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja svoje ne bum cijepila. Mislim da je to cjepivo za premalo sojeva ili što već i pre neistraženo.
    Rađe bum im objasnila situaciju i pripremila ih kada vrijeme dođe na predostrožnosti.
    I ako bude netko sada skočio, ja nisam protiv cijepljenja nego protiv neinformiranog cijepljenja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Mi imamo još par godina za razmisliti, pa se nadam da će u međuvremenu biti i više dostupnih informacija i iskustava. Da moram sada odlučiti nisam sigurna što bih učinila, nekako mi se čini vjerojatnijim da bih bila za. Ali eto, za pet godina ću, nadam se, biti pametnija i informiranija.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih (i budem) prepustila djetetu da donese tu odluku; tko kaže da se mora cijepiti sa 14 godina.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam dečke, pa me se konkretno to ne tiće, ali da imam cure, ja bi ih cijepila.

    Kako bi rekla naša dokt, što više znaš to ih više cijepiš.
    Negdje sam pročitala da je jedna majka rekla da će razgovarati s dijetetom , meni je razgovor ok, ali je ovo ipak neka sigurnost. Puno roditelja razgovara s djecom oko zaštite, pa ju ponovo ne koriste.
    Moja prijateljica je dobila HPV, dugo se je liječila (svakome je rekla drugi razlog kako je dobila (voda na bazenu, javni zahodi...)). Danas nema dijecu, već psa.
    Pa i decki se mogu cijepiti, da zastite djevojke sa kojima ulaze u odnos.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.02.2015. at 11:32

  8. #8
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    mi imamo još par godina do toga, ali definitivno ću je dati cijepiti kad dođe vrijeme za to. Ja sam prošla tu kalvariju sa hpv-om i nebi htjela da slučajno nekad i moje dijete mora to prolazit jer, neznam kako bi se osječala tada ako sam imala priliku zaštititi je a ja to nisam

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih (i budem) prepustila djetetu da donese tu odluku; tko kaže da se mora cijepiti sa 14 godina.
    Takoder.

  10. #10
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to cjepivo za premalo sojeva ili što već i pre neistraženo.
    baš zbog ovoga nisam dala cijepiti kćer.
    čitala sam neki dan da u japanu (i još jednoj zemlji, ne sjećam se kojoj)
    više ne preporučuju cjepljenje zbog velikog broja nuspojava i neistraženosti.

  11. #11
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Hvala svima koje ste se javile... nisam baš puno pametnija...

    Naime, to cjepivo, navodno, "drži" samo nekoliko godina. Što onda? Trebalo bi se stalno docjepljivati ili kaj?

    Nadam se da će se javiti netko iz medicinskih krugova, sa znanstvenim pristupom i eventualnim savjetom...

  12. #12
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Znala sam da sam već čitala: http://forum.roda.hr/threads/81442-L...ess-and-deadly
    To bi bilo to, ako se ne varam

  13. #13
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Nisam protiv cijepljenja i cijepila sam kcer svim cijepivima do sad, cak i onim protiv gripe. Ipak, kad je u pitanju bas ovo cijepivo, ne znam. Citala sam toliko losih stvari i nuspojava veznog uz njega kao i to da ne pokriva sve oblike HPV-a. Kcer mi ima 3 godine. MOzda za 10 godina to cijepivo postane sigurnije i provjerenije. Ako bude, budem i cijepila. Moje misljenje za sad je da ne bum.

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja se uvijek sjetim ovoga: http://matrixworldhr.com/2012/12/14/...iranje-lijeka/
    I smatram da posljedice sadašnjeg cijepljenja neće biti poznate još desetak godina, dok cijepljena djeca ne počnu rađati vlastitu djecu.

  15. #15
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Imam uskoro 14-godišnju djevojčicu i nećemo je cijepiti.
    Kad bude starija, bit će slobodna sama odlučiti, a do tada, ja ću drviti o važnosti zaštite prilikom spolnih odnosa i odgovornosti prema sebi i partneru.

    Imam i sina, premalen je da razmišljam o ovome.
    Ali, kad bi se odlučili da je ok cijepiti žensko dijete, onda bi i njega cijepili jer je odgovornost za zaštitu sebe i partnerice/a nešto što bi trebalo biti podijeljeno između partnera i tako ću ga i učiti.

  16. #16
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    imam uskoro 19godišnjakinju. inače je cijepljena uredno po kalendaru, ali protiv hpv-a se nije cijepila. nekako me previše bilo strah.

    ukoliko se sama poželi cijepiti slobodno može, punoljetna je. razgovarali smo već odavno o tome. inače, sad je skoro godinu dana u vezi s dečkom i nadam se da se odgovorno ponašaju. koliko znam, prije toga nije imala spolnih iskustava. a za ovo prenošenje preko nečistih zahoda i bazena me stvarno zanima kolika je mogućnost zaraze. ja na sreću nisam imala iskustva s hpv-om.

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nemam definitivno mišljenje o tome, imam još 2 godine za razmišljanje
    ali Talidomid stvarno nema nikakve veze s ovim
    ono su trudne žene uzimale lijek koji je bio teratogen
    nisam još čula da je neki lijek, cjepivo, izazvalo posljedice na djetetu 5-10 i više godina nakon što ga je majka popila/primila

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nemam definitivno mišljenje o tome, imam još 2 godine za razmišljanje
    ali Talidomid stvarno nema nikakve veze s ovim
    ono su trudne žene uzimale lijek koji je bio teratogen
    nisam još čula da je neki lijek, cjepivo, izazvalo posljedice na djetetu 5-10 i više godina nakon što ga je majka popila/primila
    Ja nisam rekla da će ostavljati posljedice na djeci, nego moguće posljedice na ženi koja tu djecu treba roditi.

  19. #19
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Sljedeći tjedan je sastanak u školi vezan uz to, a ja još uvijek nisam odvagnula sve "za" i "protiv".
    Smije li znati koji su argumenti protiv cijepljenja?

    Rađe bum im objasnila situaciju i pripremila ih kada vrijeme dođe na predostrožnosti....
    ...i nadam se da se odgovorno ponašaju.
    Ova su razmišljanja na tragu stava da se HPV infekcija može spriječiti odgovornim spolnim ponašanjem. Nažalost, to nije točno. HIV infekcija se može spriječiti odgovornim spolnim ponašanjem ali HPV infekcija ne može.
    Preko 90% žena se nekad u životu zarazi HPV-om. I kod djevojaka/žena bez spolnog iskukstva je uočena HPV infekcija.

    Naime, to cjepivo, navodno, "drži" samo nekoliko godina. Što onda? Trebalo bi se stalno docjepljivati ili kaj?
    Ovo nije točno. Ne zna se koliko dugo cjepivo "drži", ali se zna da "drži" onoliko dugo koliko je u primjeni - oko osam godina se koristi u svijetu. Kroz cijelo to vrijeme nije se pokazalo da je potrebno docjepljivati. Ako se i pokaže s vremenom da je potrebno docjepljivati, to može biti samo nakon više od osam godina.

    čitala sam neki dan da u japanu (i još jednoj zemlji, ne sjećam se kojoj)
    više ne preporučuju cjepljenje zbog velikog broja nuspojava i neistraženosti.
    Ta je epizoda s Japanom vrlo neobična. Prvo je neobično da nidje drugdje osim u Japanu nije uočen porast tog stanja (kompleksni bolni regionalni sindrom), zatim je neobično da to još uvijek, nakon puno mjeseci od tog signala, nije temeljito istraženo i da nema odgovora je li to povezano s cijepljenjem ili nije.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mujica da li bi ti cijepio svoju ženu i djecu?

  21. #21
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Djecu jesam.
    Ženu nisam.

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Djecu jesam.
    Ženu nisam.
    Zakaj nisi ženu?

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam za sada neodlučna, iako nemam neki poseban razlog, ali moja kći bi.
    Nama cjepivo nije besplatno, već užasno skupo i mislim da ću na kraju poslušati dijete i kupiti to cjepivo te cijepiti ju.
    Isto sam napravila s cjepivom protiv kozica, iako su me mnogi plašili i odgovarali od toga.
    Danas sam zadovoljna što sam cijepila dijete i spriječila da oboli.

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zakaj nisi ženu?
    Mislim da sam negdje čitala da nema svrhe cijepiti spolno aktivnu ženu ili tako nekako.

  25. #25
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zakaj nisi ženu?
    Neobično pitanje. A zašto ne pitaš zakaj jesam djecu?

    Već sam ti odgovorom na prvo pitanje dao previše osobnih informacija i ne pada mi na pamet udovoljavati tvojoj znatiželji daljnjim iznošenjem privatnih podataka.

  26. #26
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zakaj nisi ženu?
    Ako su monogamni, ne vidim nikakvog razloga cijepljenju. Hpv se ne dobiva udisanjem zraka.
    I uostalom, ovo pitanje je visestruko cudno. Djeca su maloljetna i ovakve odluke za njih donose roditelji. Zasto bi ON cijepio zenu, nije malodobna ili maloumna ili u srednjem vijeku pa da je muz vodi za ruku i oducuje za nju.
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 08.02.2015. at 19:53

  27. #27
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Ako su monogamni, ne vidim nikakvog razloga cijepljenju. Hpv se ne dobiva udisanjem zraka.
    I uostalom, ovo pitanje je visestruko cudno. Djeca su maloljetna i ovakve odluke za njih donose roditelji. Zasto bi ON cijepio zenu, nije malodobna ili maloumna ili u srednjem vijeku pa da je muz vodi za ruku i oducuje za nju.
    Ovo je Mujica napisao u postu malo više:
    "Ova su razmišljanja na tragu stava da se HPV infekcija može spriječiti odgovornim spolnim ponašanjem. Nažalost, to nije točno. HIV infekcija se može spriječiti odgovornim spolnim ponašanjem ali HPV infekcija ne može.
    Preko 90% žena se nekad u životu zarazi HPV-om. I kod djevojaka/žena bez spolnog iskukstva je uočena HPV infekcija."
    Tako da mi je logično pitanje zašto nije i ženi savjetovao.
    I nisam tražila nikakve osobne podatke, samo mišljenje i stav osobe koja tvrdi da puno zna o tom području zdrastvene zaštite.
    Isto sam tako znala svojega pedijatra pitati da li bi on na svoju djecu primijenio nešto što je meni predlagao i obično sam ga poslušala.

  28. #28
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Pod "odgovorno ponasanje" mislio je na uporabu kondoma, pretpostavljam, koja je kod hpv-a skoro beskorisna, jer se prenosi i putem doticaja koza na kozu (osobito u skucaju kondiloma). Ukoliko su parnteri monogamni, nema nacina da jedno drugome prenesu hpv, ukoliko ga nisu vec ranije dobili.

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    HPV je nađen i kod djevojčica koje su bile virgo intacta, tako da prijenos isključivo spolnim odnosom otpada.
    Bazeni, ručnici, wc daske...su mjesta gdje se eventualno može pokupit HPV. Teško, ali je moguće.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moje su još male, ali ne bih ih cijepila s 14 godina. Isto kao što im ne bih dala da piju kontracepcijske, da ja mogu mirno spavati ako se seksaju negdje.

    Ako je osoba dovoljno zrela da stupa u spolne odnose onda se mora pobrinuti i za zaštitu. To ne mora biti s 14 godina, može s 16, 18 itd, ali kad dođe to toga to će biti njihova odluka.

    Budući da sam ja preboljela GBS i imam još uvijek teške posljedice (nije zbog cjepiva), a to je jedna od nus pojava cjepiva, mislim da će biti teška odluka.

  31. #31
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Zakaj nisi ženu?

    Valjda zato jer oboje pretpostavljaju da u braku ne šaraju okolo.

  32. #32
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sirius, kužim tvoje strahove, ali ne kužim kako misliš da se osoba zaštiti od HPV-a?
    Ja mislim da je to jedino moguće s cijepljenjem.
    Konkretno, ja mojoj kćerki stalno ponavljam da ne sijeda nigdje na wc osim doma, da ne dira tuđe ručnike, zna sve o prezervativima itd, ali garancije nema da neće negdje, ne daj Bože pokupiti virus.
    Ne znam, ali iako sam i ja još neodlučna, čini mi se da je cijepljenje jedina konkretna zaštita.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, kužim tvoje strahove, ali ne kužim kako misliš da se osoba zaštiti od HPV-a?
    Ja mislim da je to jedino moguće s cijepljenjem.
    Konkretno, ja mojoj kćerki stalno ponavljam da ne sijeda nigdje na wc osim doma, da ne dira tuđe ručnike, zna sve o prezervativima itd, ali garancije nema da neće negdje, ne daj Bože pokupiti virus.
    Ne znam, ali iako sam i ja još neodlučna, čini mi se da je cijepljenje jedina konkretna zaštita.
    KOPIRAM S PLIVAZDRAVLJE
    Postoji li lijek za HPV?


    Ne postoji "lijek" za HPV-infekciju, iako kod većine žena infekcija prođe sama od sebe. Liječenje je usmjereno prema promjenama na koži ili sluznici koje nastaju ako posljedica HPV-infekcije.
    Koja je veza HPV-a i karcinoma vrata maternice?

    Koliko je važan redoviti papa-test kazuje i činjenica da velika većina žena s karcinomom vrata maternice nije redovito testirana.
    Svi tipovi HPV-a mogu izazvati blage promjene u papa-testu bez ozbiljnih posljedica, ali neki od njih mogu, u rijetkim slučajevima dovesti i do karcinoma vrata maternice. Međutim u većine, tj. u oko 90% žena, nalaz kojim identificiramo prisutnost HPV-a postane negativan. S druge strane u određenog, manjeg broja žena, HPV-infekcija duže traje i kao takva je glavni faktor rizika za razvoj karcinoma vrata maternice. Redovitim ginekološkim pregledima s papa-testom će se na vrijeme uočiti početne promjene na vratu maternice i provesti adekvatno liječenje. Koliko je važan redoviti papa-test kazuje i činjenica da velika većina žena s karcinomom vrata maternice nije redovito testirana.

    Rizik od zaraze HPVom mi prema tome izgleda kao "bolji izbor" u odnosu na moguće posljedice cjepiva

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda zato jer oboje pretpostavljaju da u braku ne šaraju okolo.
    Ajde pročitaj topic kaj sam pisala pa onda komentiraj.
    I ne stavljaj mi riječi u usta.

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde pročitaj topic kaj sam pisala pa onda komentiraj.
    I ne stavljaj mi riječi u usta.

    Znam šta si pisala, ali mi je pitanje totalno neumjesno.

  36. #36
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Znam šta si pisala, ali mi je pitanje totalno neumjesno.
    Oprosti ali zašto?
    Da ja planiram cijepiti djecu, sigurno bih se raspitala kod ginekologa da li ima smisla da se i ja cijepim. Ne zato jer sam promiskuitetna nego zato jer koristim javne wc-e, bazene...
    To što sam do sada imala sreću da nisam pokupila HPV ne znači da ne mogu u budućnosti.
    E sada, voljela bi znati gdje je logika da djeluje na curama od 14-18 a ne na onima od 30-40?
    Zato sam pitala.

  37. #37
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Cathy, Sve do nedavno su ta cjepiva bila registrirana samo do dobi od 25 (26) godina.
    Tek prije oko godinu dana je Europska agencija za liujekove odobrila oba cjepiva i za starije žene, a američka FDA još uvijek nije jer smatraju da nema dovoljno dokaza o djelotvornosti u starijoj dobi.

  38. #38
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, Sve do nedavno su ta cjepiva bila registrirana samo do dobi od 25 (26) godina.
    Tek prije oko godinu dana je Europska agencija za liujekove odobrila oba cjepiva i za starije žene, a američka FDA još uvijek nije jer smatraju da nema dovoljno dokaza o djelotvornosti u starijoj dobi.
    Hvala.

  39. #39
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ako je stvar u bazenima, onda zašto ne prije 12 godine? I zašto samo cure?

  40. #40
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kakvi bazeni?

  41. #41
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    I mene zanima otkud tolika opasnost od bazena. Nije da se kupamo baš u njima, ali to mi je malo u rangu ovoga http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/tinejdzerica-ostala-trudna-nakon-kupanja-u-bazenu-125265

    Ako sam zabrijala prosvijetlite me.

  42. #42
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Da, ne znam, MM kaze da je dobio klamidiju u bazenu ili na wc-u, ne bih mu povjerovala.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne znam, MM kaze da je dobio klamidiju u bazenu ili na wc-u, ne bih mu povjerovala.
    Ja sam dobila klamidiju na bazenu, znam i kad i na kojem.

  44. #44
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja nisam, ali znam žene koje jesu.
    Nemamo svi isti imunitet.

  45. #45
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne znam, MM kaze da je dobio klamidiju u bazenu ili na wc-u, ne bih mu povjerovala.
    tako nešto su nama rekli na fax-u
    ne može od bazena, ali može u bazenu
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 09.02.2015. at 21:04

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    tako nešto su nama rekli na fax-u
    ne može od bazena, ali može u bazenu

  47. #47
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    tako nešto su nama rekli na fax-u
    ne može od bazena, ali može u bazenu
    Hahaha, najbolji post. Konacno zrnce razuma.
    Jos malo pa cemo po nadri-spikama doci do bezgresnog zaceca.

  48. #48
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    tako nešto su nama rekli na fax-u
    ne može od bazena, ali može u bazenu

  49. #49
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da se razumijemo, samo sam citirala profesora sa jednog daaaavnooog predavanja
    danas je medicina ipak išla naprijed
    mogućnost zaraze vodom u bazenu postoji (ako je preniska koncentracija klora), ali srećom je to rijedak način zaraze
    jer da je čest način prijenosa, s obzirom koliko je ljudi zaraženo spolno prenosivim bolestima, svako kupanje u bazenu bi za posljedicu imalo zarazu

  50. #50
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Pratim, moja kći je 13 i pol.
    Razumijem cure koje su imale problema s HPV-om i pušu i na hladno. Ali osobno nisam imala problema, ako sam imala HPV ni ne znam da sam ga imala, od mojih prijateljica svega jedna je imala loš papa test radi HPV-a, prošla je terapiju interferonom i konizaciju, ali nakon toga je zatrudnila i uspješno iznijela trudnoću, tako da...
    Ne znam, previše mi je tu otvorenih pitanja.

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •