Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: STRAH OD ČUDNIH BIĆA

  1. #1
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno STRAH OD ČUDNIH BIĆA

    Dragi roditelji, imam jednog skoro sedmogodišnjaka koji ne traži od mene da idem s njim spavati, ali se počeo bojati vještica i sličnih bića. Pomagajte....naravno, sva logična objašnjenja ne pomažu...

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nema tu logike.
    ja i sa svojih 30 godina moram spavati s upaljenim svjetlom u hodniku.

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ni ja nemrem ic piskit sama po noci jer se bojim da bu me 'nekaj' (nemam blage veze kaj) zaskocilo

    ne znam, stvarno, kaj da radis...

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    SA svojih 25 (i više godina) nisam se htjela maknuti (po noći) iz kreveta, a bilo me je strašno sila piškiti, jer sam si umislila da su mi gremlini ispod kreveta....

    Neću niti pričati da sam u srednjoj školi, zbog roštanja frižidera, dok sam bila sama doma, jednom umislila da mi je grizli doma, a drugi put da se king kong penje na nebkas (17 kat)...

    ima toga kolko hoćeš.....

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Iz iskustva: to je razvojna faza koju moraju proći, ima veze sa shvaćanjem da je svijet veći od roditeljskog doma, vrtića i ulice.
    Preporuka: nikako ne gledati "ratoborne" crtiće (one japanske), ali čitati priče gdje dobro pobjeđuje zlo - tipa Šuma Striborova.

  6. #6
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    DaDo, bilo bi dobro ustanoviti što ga je točno preplašilo: neki crtići, priče, neko od djece (doma, susjedi, vrtić), a možda i neko odrastao.
    Mi smo se iz sličog problema izvukli tako da smo ukinuli crtiće s televizije (mjesečeva ratnica, transformeri i ne sjećam se više šta),
    a jedan film koji je J. strašno uplašio pogledali smo kasnije skupa, i tokom gledanja do u detalje smo ga analizirali i objasnili joj kako se šta snima.

  7. #7
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    M. je ušao u takvu fazu s 5 godina. Mislim da to nije izravno povezano s gledanjem nekih crtića ili čitanjem nekih priča nego sa suočavanjem sa svijetom, s počecima samostalnog suočavanja sa svijetom. Dok je kao manji bio posve, čak iracionalno neustrašiv, nakon 5. godine se je počeo bojati mraka - moram ići s njim do WC-a da mu upalim svjetlo, ujutro neće doći u moj krevet nego me zove, jer se boji sam izaći iz kreveta, jer je još mrak. Moja sestra mu je kupila plavu noćnu lampicu - ja sam mislila da će mu to smetati u snu, no on je oduševljen i svaku noć je pali. Ja pokušavam razumjeti negov strah i pomažem mu. Ne prisiljavam ga da "savladava" strah nego čekam da ga to prođe.

  8. #8
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Ja pokušavam razumjeti negov strah i pomažem mu. Ne prisiljavam ga da "savladava" strah nego čekam da ga to prođe.
    Potpisujem...
    Meni Leona u zadnje vrijeme povremeno ima izljeve straha od nepoznatih ljudi ili stvari ili situacija i onda se grčevito drži za moju nogu i govori "mama, plaši me!"

    Iako je meni njen strah nekad doslovce sasvim nerazumljiv, uvijek je zagrlim i kažem da vidim kako ju je strah, ali da je mama tu i ne da da joj se išta dogodi!
    Onda se opusti i sve pet, kao da joj je samo to trebalo, da zna da joj ja čuvam leđa

  9. #9
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    nemam što reći nego hvala svima na trudu..mislim da ga nije preplašilo ništa konkretno, nego vjerovatno što neki kažu suočavanje sa svijetom, jer ga nikad nitko nije plašio s ničim...a crtane nastojim svesti na one relativno normalne. ali dajmo ljudi, pa osim u teletubbiesima (zvonku, bobu builderu ali njih nema na tv-u) u svim crtićima je neka frka, pa vještice, pa čarobna bića i slične stvari..
    večeras sam mu čitala priču crvena kraljica iz knjige o dobru i zlu, a on će meni na to sve sam ja razumio, ali me je svejedno strah. možda ću stvarno morati čekati da ga prođe i bez moje pomoći, ali mi ga je žao jer dok ne zaspi je sav u grču.. :/

  10. #10
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Pokušaj izbjeći priče u kojima se pojavljuju zločesti dok ga ne prođe takav strah. Mi smo u posljednje vrijeme započeli s Kušanovim knjigama - pročitali smo Lažeš, Melita i sad čitamo Koko i duhovi, a jako su mu interesantne sve one knjige u kojima su djeca detektivi - serija Detektivi, Mozaik knjiga. To bi i tvog šestogodišnjaka sigurno zanimalo. A sve je benigno, bez strašnih i zločestih likova.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •