Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 311

Tema: izlasci i granice - sedmaš, skoro 14-godišnjak

  1. #51
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moraju biti u drustvu roditelja ili odrasle osobe, ovi izmedju 16 i 18 pujpik ne vaze.

  2. #52
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa logično, jel.
    U Zg je dosta često legitimiranje klinaca nakon 11 pa zatim kupljenje u policijsku stanicu, znam po situacijama svojih kolega na poslu i njihove djece. To mi je argument zašto prije 16-te ni nema govora o dužem izlazu.
    Za neke posebne prilike tipa koncerti i slično uvijek mogu doći po njega kad završi.

  3. #53
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Za neke posebne prilike tipa koncerti i slično uvijek mogu doći po njega kad završi.
    da, došli bi mi po njega, i jesmo prije tjedan-dva, al je opet tamo sam, do recimo, ponoć. a ako će ih legitimirati, prije će na koncertu nego na izlazu.
    priznajem da nisam baš ozbiljno shvaćala tu zakonsku zabranu, al sad ste me osvijestile...baš mi se i neda ić u policiju po dijete.
    sad me baš zvao, pohvalio se da je prošao na županijsko natjecanje iz matematike i odmah podsjetio za subotu.
    kažem mu za zakon, koji, naravno, zna, pa da ako baš moramo, idemo i mi. na drugu stranu dvorane.

    iako, možda bolje riskirat razgovor u policiji, ha?

  4. #54
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Cvijeto, kako sam ja shvatila to se odnosi baš na biti vani, na cesti, u parku i slično.
    Konkretno frendicin sin je bio u nekom klubu s prijateljem i prijateljevim tatom, nisu bili sami vani, ali su otišli van kupiti sendvič iza 11 u sendvič bar odmah pored pa ih je tamo pokupila policija i sprovela u stanicu.

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    da, došli bi mi po njega, i jesmo prije tjedan-dva, al je opet tamo
    sam, do recimo, ponoć. a ako će ih legitimirati, prije će na koncertu nego na izlazu.
    priznajem da nisam baš ozbiljno shvaćala tu zakonsku zabranu, al sad ste me osvijestile...baš mi se i neda ić u policiju po dijete.
    sad me baš zvao, pohvalio se da je prošao na županijsko natjecanje iz matematike i odmah podsjetio za subotu.
    kažem mu za zakon, koji, naravno, zna, pa da ako baš moramo, idemo i mi. na drugu stranu dvorane.

    iako, možda bolje riskirat razgovor u policiji, ha?
    a misa mu ako je prosao na zupanijsko iz matematike ja bih ga nagradila

    I bas mi se svidja kako je snalazljiv i odmah uz zupanijsko napomene i taj koncert.
    simpa mi je tvoj svoj sinko.pametno dite.

    Cvijeto men'se cini bit ce cura vec u srednjoj na sve strane.drz se!

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    meni se i ne čini tolikom tlakom razgovor na policiji, koliko poziv u CZSR. mislim da treniraju strogoću na liberalnim roditeljima što klince puste malo kasnije van, srećom pa nemamo u društvu drugih ozbiljnih problema koje bi trebali rješavati.
    cvijeto, kako je tek danas to saznao, moj već dugo zna da ide?

  7. #57
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    moja je skoro 15, prvi razred gimnazije. jos ne izlazi pravo, takav joj je (na srecu ) razred. zasada.
    pod tim ne brojim izlazak u kino. mi zivimo u centru grada, a posto to nisu kasni sati, nije problem. ne brojim ni to ako, sto je jako rijetko imaju slobodno popodne, pa se secu po gradu, idu na pizzu ili sladoled ili na caj/kavu. ni to da vikendom popodne odu u setnju, ili jedna kod druge, ni slavljenje rodendana koje je obicno povezano sa prespavljivanjem.
    ovo ljeto nas je navukla na to da do 12, ili pola 1, moze biti vani u naselju. nisu jos isli u grad.

    no vidim da to dolazi, neminovno i dumam vec poduze po glavi sto i kako. jer sljedece godine ce vjerojatno htjeti ici tu i tamo navecer u neki klub, na koncert, tulum....
    prvo ja sam imala prestroge roditelje... i sve to skupa nista dobra nije donijelo. dakle na zabrane tipa, tako ja kazem i gotovo ne igram, ne cine mi se ni malo smislene.

    smisleno mi se cini: stalni razgovori, "otvorena" linija izmedu nje i nas, ukratko proces, proces,proces, dakle ne nesto sto jednom kazes i sad je to rijeseno.
    nego jedna stalna budnost i komunikacija. dakle nema odmora dok traje obnova..., ali to mi se cini jedino sto donosi plodove.
    vec je dva ljeta bila, i ovo ce ici vani na ucenje jezika, dakle ako hoce ciniti budalastine, moci ce ih napraviti. i mogla ih je vec napraviti.
    sto znaci, cilj mene i mm-a, je da joj usadimo (a nadam se da smo veci dio posla vec odradili) samoodgovornost, vrijednosni sustav po kojem se ravna, te hrabrost i vjeru u svoju pamet da zna kad je vrijeme za kocnice.
    nemam pojma kako ce se sve jos odvijati, ali pokusavam jos izjacati nas bonding, pokusavam razumijeti sto nju dubinski dira....
    kako ti izlasci zapravo izgledaju...
    "cijepiti" je protiv pusenja, alkohola i droge...
    neke sva sile svemira budu uz nas

  8. #58
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeto, kako sam ja shvatila to se odnosi baš na biti vani, na cesti, u parku i slično.
    odnosi se na bilo koje javno mjesto.

    izlazak:
    U članku 95. Obiteljskog zakona (NN 116/03, 17/04, 136/04, 107/07 i 61/11) propisano je da radi dobrobiti djeteta, a u skladu s njegovom dobi i zrelosti, roditelji imaju pravo i dužnost nadzirati ga u njegovu druženju s drugim osobama. S tim u vezi, roditelji imaju pravo i dužnost djetetu mlađem od 16 godina života zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje. Noćnim se izlaskom smatra vrijeme od 23 do 5 sati.

    Posljednje uređivanje od Tashunica : 09.02.2015. at 19:29

  9. #59
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    osoba od povjerenja - baka

  10. #60
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ovdje je ovako: do 14 godina do 22.00 sata.
    od 14 - 16 godina do 1 u noci.
    poslije neograniceno.

  11. #61
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sve u svemu vama je lakse. mozete se pozvati na zakon.

  12. #62
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    ovdje je ovako: do 14 godina do 22.00 sata.
    od 14 - 16 godina do 1 u noci.
    od 14 do 1
    čovječe,
    jesam li ja konzerva ili je to stvarno previše?!

  13. #63
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nisi konzerva. zakon je takav. no to nikako ne znaci da vecina djece to "pravo" koristi.
    odnosno da se pozivaju na zakon. mislim da uopce ne.
    no zakon je takav, nisam sasvim upratila zasto - koji je to razlog.

  14. #64
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    majketi, sad sam osvjestila da B moze zavrsiti na policiji kada se vraca sa ZKM-a: ima probe do deset i u pravilu idemo po njega, ali ako je MM na putuvraca se doma sam, a to znaci i koju minutu iza 11...

    meni je zanimljivo kako je MM, koji je u to doba ili malo kasnije vodio puno burniji zivot od mene - puno strozi, on ga nigdje ne bi pustio. Bit ce to zanimljivi razgovori i dogovori kada B jednom krene izlazit

  15. #65
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    meni se i ne čini tolikom tlakom razgovor na policiji, koliko poziv u CZSR.
    s njima sam već imala razgovore
    kad sam zaboravila 2 put ići na informacije u polugodištu.
    i baš mene našli zvat, a mali sve petice u imeniku.
    al dobro, posula sam se pepelom i ajd dalje

    rijecanka, nije bio u čet i pet u školi, danas mu je rekao prof iz matematike.

  16. #66
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    moja je skoro 15, prvi razred gimnazije. jos ne izlazi pravo, takav joj je (na srecu ) razred. zasada.
    pod tim ne brojim izlazak u kino. mi zivimo u centru grada, a posto to nisu kasni sati, nije problem. ne brojim ni to ako, sto je jako rijetko imaju slobodno popodne, pa se secu po gradu, idu na pizzu ili sladoled ili na caj/kavu. ni to da vikendom popodne odu u setnju, ili jedna kod druge, ni slavljenje rodendana koje je obicno povezano sa prespavljivanjem.
    ovo ljeto nas je navukla na to da do 12, ili pola 1, moze biti vani u naselju. nisu jos isli u grad.

    no vidim da to dolazi, neminovno i dumam vec poduze po glavi sto i kako. jer sljedece godine ce vjerojatno htjeti ici tu i tamo navecer u neki klub, na koncert, tulum....
    prvo ja sam imala prestroge roditelje... i sve to skupa nista dobra nije donijelo. dakle na zabrane tipa, tako ja kazem i gotovo ne igram, ne cine mi se ni malo smislene.

    smisleno mi se cini: stalni razgovori, "otvorena" linija izmedu nje i nas, ukratko proces, proces,proces, dakle ne nesto sto jednom kazes i sad je to rijeseno.
    nego jedna stalna budnost i komunikacija. dakle nema odmora dok traje obnova..., ali to mi se cini jedino sto donosi plodove.
    vec je dva ljeta bila, i ovo ce ici vani na ucenje jezika, dakle ako hoce ciniti budalastine, moci ce ih napraviti. i mogla ih je vec napraviti.
    sto znaci, cilj mene i mm-a, je da joj usadimo (a nadam se da smo veci dio posla vec odradili) samoodgovornost, vrijednosni sustav po kojem se ravna, te hrabrost i vjeru u svoju pamet da zna kad je vrijeme za kocnice.
    nemam pojma kako ce se sve jos odvijati, ali pokusavam jos izjacati nas bonding, pokusavam razumijeti sto nju dubinski dira....
    kako ti izlasci zapravo izgledaju...
    "cijepiti" je protiv pusenja, alkohola i droge...
    neke sva sile svemira budu uz nas
    evo, ovako i ja nekako razmišljam

  17. #67
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    s njima sam već imala razgovore
    kad sam zaboravila 2 put ići na informacije u polugodištu.
    i baš mene našli zvat, a mali sve petice u imeniku.
    al dobro, posula sam se pepelom i ajd dalje
    hahaha, znala sam za to "pravilo", al' nisam znala da si baš ti, Cvijeto draga, završila u CZSS

  18. #68
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je zanimljivo kako je MM, koji je u to doba ili malo kasnije vodio puno burniji zivot od mene - puno strozi, on ga nigdje ne bi pustio. Bit ce to zanimljivi razgovori i dogovori kada B jednom krene izlazit
    Ja sam u prvom srednje smjela u disko do 2-3h, ali su starci dolazili po nas. U 3. srednje sam isla pjeske iz Kulusica u sred noci, po istocnom ZG kvartu. Moji nece smjeti van do 30.te

    Inace, mislim da neke teske zabrane nisu garancija za nista. Mi smo u razredu imali cura koje su i pusile i spavale s deckima u prvom srednje, a nisu smjele van poslije 20h. Svasta se moze i po danu . Ne znam kako cu i sto cu za 10 godina (ne zelim o tome razmisljat sljedecih 20 godina), ali kad razmisljam o sebi i svojim starcima i sto su govorili, a sto smo ja i brat radili i nismo radili, ajme .

    Hocu reci, to sto pricas treba pasti na neko plodno tlo, a te male velike glavice mogu biti svakakve... Hocu reci, necu vise nista govoriti .

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Mene dijeli maltene desetljeće od ovih problema, ali iz vlastitog iskustva (praktički sam do prije nekoliko godina izlazila i tulumarila), zabrane nisu rješenje. Potpuno se slažem sa Seni, samo razgovor, razgovor i razgovor. Neću sebi laskati da sam tako dobar roditelj da mi djeca neće niti pomisliti na alkohol i cigarete, ali želim da znaju da mogu imati povjerenje u mene, da o svemu možemo razgovarati, bez obzira na to što su napravili.
    A Cvijeta, meni je tvoj J genijalan, mislim da nećeš imati puno frke s njim

  20. #70
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    7 razred, 13,5 godina.
    ne izlazi jos, nit itko od njegovih frendova.
    takva su ekipa, svi imaju hrpe obaveza i nemaju kad.
    ali obaveze polakao otpadaju, pa ce i to doc na red.
    kad se sjetim sebe, ne bi ga pustila nikud do penzije.
    ali on je nicim izazvan cjepljen od poroka i vec sad ljude bolje cita nego ja, tako da mislim da nemam nekog razloga za strah. vidjet cemo. u skoli je super, ide na dva zupanijska, sve 5 u imeniku...

    zato ja vec sad strahujem za ovog srednjeg koji je vragu iz torbe ispao i povodljiv je do bola. srecom , imam jos par godina fore za njega, bar sto se izlazaka tice. sa dramaticnim ljubavima se vec borim

    cvijeto, meni je tvoj J bas super. ja bi ga pustila na koncert.

  21. #71
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    s njima sam već imala razgovore
    kad sam zaboravila 2 put ići na informacije u polugodištu.
    i baš mene našli zvat, a mali sve petice u imeniku.
    al dobro, posula sam se pepelom i ajd dalje
    Pa to te razrednik prijavio u CZSR, strašno...
    Zar ne bi prije prijave razrednik trebao nazvati doma...svašta

  22. #72
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nije razrednik nego ravnateljica. nisam bila tamo nego su me zvali doma. ništa tako dramatično i strašno, više, onako - smiješno malo.

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kad sam zaboravila 2 put ići na informacije u polugodištu.
    što nije obavezno najmanje jedne informacije po polugodištu

  24. #74
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sreca moja, ovdje nisu tako revni po tom pitanju.

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nije razrednik nego ravnateljica. nisam bila tamo nego su me zvali doma. ništa tako dramatično i strašno, više, onako - smiješno malo.
    Nda, ovo je samo jedan od broooojnih primjera kako rade stručne službe - za tvoje dijete zovu czss jer odlikašu (zamisli) nitko nije došao na informacije, a mog odlikaša s hrpom super rezultata s natjecanja iz informatike i matematike poslali su na profesionalnu orijentaciju u hzz...

    Ali nedajbog da im čovjek ukaže na neki pravi problem - to se ne rješava.

    A sada ont - ja ću imati većih problema s mlađim sinom kad jednom dođe u fazu da to poželi. On ima toliko loš osjećaj za vrijeme da se jednostavno zanese i zaboravi na vrijeme, svuda i u svakoj prilici. Blaženi mobiteli i satovi s alarmom. Za sada su nam trebali samo kad je predugo znao ostati kod nekoga (ali rijetko, nema baš puno slobodnog vremena). Nema veze - naučit će, isto kao što je naučio i ustajati na vrijeme da krene u školu.

    Osim toga, kad se sjetim sebe - nisam bila puno bolja ...

  26. #76
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nije razrednik nego ravnateljica. nisam bila tamo nego su me zvali doma. ništa tako dramatično i strašno, više, onako - smiješno malo.
    Što su stvarno obavezne informacije? Uz roditeljske koje imamo svaki čas, uz E dnevnik u kojem sve piše, uz poruke koje dobivam na mobitel, uz mail i SMS komunikaciju s učiteljicom,...???

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Što su stvarno obavezne informacije? Uz roditeljske koje imamo svaki čas, uz E dnevnik u kojem sve piše, uz poruke koje dobivam na mobitel, uz mail i SMS komunikaciju s učiteljicom,...???
    mi nemamo ništa od toga, osim klasičnih informacija i roditeljskog. Ove školske godine je bio jedan roditeljski u 9. mjesecu i još sam jednom u 11. mjesecu bila na informacija i to je to .

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Što su stvarno obavezne informacije? Uz roditeljske koje imamo svaki čas, uz E dnevnik u kojem sve piše, uz poruke koje dobivam na mobitel, uz mail i SMS komunikaciju s učiteljicom,...???
    Ma to je za više razrede, ili barem nakon što djeca izađu iz boravka.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ja se sječam da je bilo riječ da jedanput u polugodištu se mora doć, što i napravim,

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja se sječam da je bilo riječ da jedanput u polugodištu se mora doć, što i napravim,
    Pa mislim da tako nešto piše i u statutu škole ili nekom pravilniku - nemam pojma. Ima neki dokument za koji se škola onda uhvati ko pijan plota, tj. pošalju u czss popis roditelja koji ne dolaze na informacije, uopće ne gledajući imaju li ta djeca ikakvih problema ili ne. A neki roditelji vise na informacijama svaki božji tjedan, pa ni to ne pomaže da se problemi riješe - uzalud... I što? Ništa! Forma prije sadržaja!

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Što su stvarno obavezne informacije? Uz roditeljske koje imamo svaki čas, uz E dnevnik u kojem sve piše, uz poruke koje dobivam na mobitel, uz mail i SMS komunikaciju s učiteljicom,...???
    Ni mi nemamo ništa od toga. Roditeljski je jedan u polugodištu, e-dnevnika nema, mobitel, mail - nula bodova. A informacije su svaka dva tjedna. Tako da kod nas nema problema s nedolaženjem na informacije - roditelji su uglavnom prilično redovni jer im je to jedini način da vide učiteljicu i komuniciraju s njom
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 10.02.2015. at 12:58

  32. #82

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ni mi nemamo ništa od toga. Roditeljski je jedan u polugodištu, e-dnevnika nema, mobitel, mail - nula bodova. A informacije su svaka dva tjedna. Tako da kod nas nema problema s nedolaženjem na informacije - roditelji su uglavnom prilično redovni jer im je to jedini način da vide učiteljicu i komuniciraju s njom
    Kak nema e-dnenvika? Pa kaj to nije u cijeloj Hrvatskoj?

  33. #83
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ni mi nemamo ništa od toga. Roditeljski je jedan u polugodištu, e-dnevnika nema, mobitel, mail - nula bodova. A informacije su svaka dva tjedna. Tako da kod nas nema problema s nedolaženjem na informacije - roditelji su uglavnom prilično redovni jer im je to jedini način da vide učiteljicu i komuniciraju s njom
    mi isto ovako. al ima i onih koji baš nisu prilično redovni. bili.

  34. #84
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Kak nema e-dnenvika? Pa kaj to nije u cijeloj Hrvatskoj?
    Nije. Ovisi o školi.

  35. #85
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Kak nema e-dnenvika? Pa kaj to nije u cijeloj Hrvatskoj?
    Nije. U planu je, ali uvode svake godine određeni broj škola.
    Ni škola mojeg djeteta nema.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Kak nema e-dnenvika? Pa kaj to nije u cijeloj Hrvatskoj?
    Nije. Zapravo, mislim da e-dnevnik ima manji broj škola u Hrvatskoj, u odnosu na njihov ukupni broj.
    Za e-mail komunikaciju s učiteljicom sam nekad čula da je moguća u nekim školama, ali mislim da to ovisi o samoj učiteljici, da nije pravilo. Bilo kako bilo, kod nas to ne postoji.

  37. #87
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mi isto ovako. al ima i onih koji baš nisu prilično redovni. bili.
    mi imamo jednom u polugodistu cijelo popodne, za cijelu skolu, upisujes se na liste pojedinih profesora i imas pet minuta po nastavniku.
    ja mislim da nisam bila oko 3 godine ni na jednom od tih sastanaka. no da je trebalo, zvali bi me. i to mi je skroz ok.

    inace po potrebi te zovu, ili sam mozes ugovoriti termin sa odredenim profesorom, ako zelis o necemu porazgovarati.

  38. #88
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    u osnovnoj skoli je bilo puno drugacije, kontak je bio puno intenzivniji, ali isto po potrebi.

  39. #89
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    kod nas je uvijek bilo obavezno dva puta po polugodištu, pa i sad kad imamo e dnevnik
    no, nisam čula da su nekog prijavljivali ako ne bi došli....

  40. #90
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Što su stvarno obavezne informacije? Uz roditeljske koje imamo svaki čas, uz E dnevnik u kojem sve piše, uz poruke koje dobivam na mobitel, uz mail i SMS komunikaciju s učiteljicom,...???
    Ni kod nas nema ništa od navedenog.
    Roditeljski po potrebi (par puta tijekom godine), informacije svaki tjedan.

    A obaveza dolaska na informacije se odnosi i na niže razrede.

  41. #91
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    meni se i ne čini tolikom tlakom razgovor na policiji, koliko poziv u CZSR. mislim da treniraju strogoću na liberalnim roditeljima što klince puste malo kasnije van, srećom pa nemamo u društvu drugih ozbiljnih problema koje bi trebali rješavati.
    cvijeto, kako je tek danas to saznao, moj već dugo zna da ide?
    menis e čini da oni treniraju strogoću samo na djeci koja nemaju neku debelu zaleđinu
    barem što sam dosad ima prilike čuti i vidjeti
    Posljednje uređivanje od flopica : 11.02.2015. at 13:42

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cvijeto dokad je sin bio na koncertu?

  43. #93
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    eno ga leži u temperaturi od petka. viroza me riješila muke
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 16.02.2015. at 08:12

  44. #94
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa super, bit će lakše kad zatopli, manja vjerojatnost da se negdje prehladi....

  45. #95

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    hajde nam samo još reci koji je to bio koncert, pliiiizzzz, da znamo čega te viroza spasila

  46. #96
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    žena, majka, kraljica

  47. #97
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    žena, majka, kraljica
    A za nas neinformirane?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A za nas neinformirane?
    Rozga

  49. #99
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A za nas neinformirane?

    Gora si od mene

  50. #100
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Imam tri cure
    Nece van dok se ne zaposle
    Salim se....ali i uzasavam toga...pratim temu

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •