Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 311

Tema: izlasci i granice - sedmaš, skoro 14-godišnjak

  1. #101
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku

    Gora si od mene

  2. #102
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mene je bilo posvuda 15.-25.godine, od koncerata i izložbi do ekstreminih sportova, danju i noću. Djeca mi se čude kako mama pozna nekog u svakoj drugoj tv emisiji, oš dokumentarni oš zabavni program lol Da to ne komentira MM mislili bi da sam luda. Nisam imala problema s onim čega se mi svi roditelji bojimo uvijek mi je bio bitan sadržaj druženja, a povodljiva nikad nisam bila, ali ipak sam potpuno protiv noćnih izlazaka prije mature.
    Ok par ljetnih večeri na plaži, Nove Godine kod prijateljice i tako neke iznimke u srednjoj skoli, ali nacelno ne.
    Stvaraju se lose navike, iskrivljuje pojam zabave, omjera rada i odmora. To se polako uvuče i to neko cirkusko življenje je poslije jako teško ukinuti i svesti na normalnu mjeru ako se čovijek tako formira od najranije mladosti.

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno


    sve nas voli "žena, majka, predsjednik"

  4. #104
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pikula, bome si ekstremna. ništa do 18-te. sretno ti bilo i da klinci dijele tvoje stavove. inače, jaoj si ga vama
    al valjda to ide od rođenja, takav neki...pa i asketski odgoj, moglo bi se reći. ne možeš im samo braniti, moraš nešto i nuditi. da niti ne dođeš u situaciju da oni traže odnosno da ti moraš braniti. ne?

  5. #105
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku

    sve nas voli "žena, majka, predsjednik"

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ajde Rozgu se može bar gledat
    Tako moj muž komentira Sevku i njen repertoar a kad je ispred njega na ekranu ne skida pogled
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.02.2015. at 16:30

  7. #107
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    B ne bi išao gledati Rozgu, ali F...uf

    ne mislim da izlasci prije 18. nužno kvare bilo što, dapače...meni je samo važno da ne budu prepovodljivi. Do jedne mjere je to normalno, valjda će si u glavi znati posložiti granice.

  8. #108
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pikula, bome si ekstremna. ništa do 18-te. sretno ti bilo i da klinci dijele tvoje stavove. inače, jaoj si ga vama
    al valjda to ide od rođenja, takav neki...pa i asketski odgoj, moglo bi se reći. ne možeš im samo braniti, moraš nešto i nuditi. da niti ne dođeš u situaciju da oni traže odnosno da ti moraš braniti. ne?
    slažem se...

    btw, izlaske u 17-oj i 18-oj godini smatram najboljim i najkvalitetnijim dijelom svojega odrastanja... <3

  9. #109
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ajme pikula, ja sam smjela van rano u srednjoj do jutra, a da me vidis vrijedne, radisne odgovorne i moralne . Zabrane nis ne pomazu, sve sto se moze krivo napraviti po noci, moze i po danu.

    Meni je iz tog perioda bad jedino zbog nocnih hodanja po cesti, tramvaj nije isao do mog kvarta, taxi je tad bio ko suho zlato, mi svi balavci bez auta, a i vozacke. Ako nista, valjda ce moji klinci moci podijeliti taxi.

    Nego, Cathy i Ginger, kako vam je uspjelo zaobici infirmaciju tko je zena, majka i kraljica?

  10. #110
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme pikula, ja sam smjela van rano u srednjoj do jutra, a da me vidis vrijedne, radisne odgovorne i moralne . Zabrane nis ne pomazu, sve sto se moze krivo napraviti po noci, moze i po danu.

    Meni je iz tog perioda bad jedino zbog nocnih hodanja po cesti, tramvaj nije isao do mog kvarta, taxi je tad bio ko suho zlato, mi svi balavci bez auta, a i vozacke. Ako nista, valjda ce moji klinci moci podijeliti taxi.

    Nego, Cathy i Ginger, kako vam je uspjelo zaobici infirmaciju tko je zena, majka i kraljica?
    Antena i B-net programi.

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    blago vam se, zaista.
    ali dobro, sad barem razumijem o čemu to https://www.youtube.com/watch?v=IYUJHc1rzKk

  12. #112
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Antena i B-net programi.
    Slicno
    Ja sam to zapravo cula na nekom djecjem rodjendanu
    Sva djeca pjevaju, a moje cure sute
    Njima se vise svidja hladno pivo i parni valjak, samo bojim se da ce ih masa povuci
    Neki dan mi dosla starija iz vrtica i kaze: mama, J me naucila pjevati severinu
    I pocne, al ne znam sto
    Tako da, cini mi se sa cu i ja znati kroz koju godinu

  13. #113
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Kad kazem noćni izlasci mislim baš na noć i redovne izlaske. Mogu i u 8.rz na piće prije predstave pa dođemo po njih, u srednjoj ako hoće na piće poslije predstave isto dođemo po njih- jednom u mjesec, dva. Ne kao neko ljudsko pravo da se banči svaki vikend i cijelo ferije. Noćni tramvaji, pješačenje po noći pa i razvažanje od strane početnika vozača jok.
    Bas to i kazem, nije stvar u glupostima koje se moze napraviti kad god, nego u nekom redu u glavi, cemu sluzi dan, cemu noć.
    I sad klinci ljetuju kod frendova i skaču po rivi do ponoći povremeno i prespavaju kod obiteljskih prijatelja nije to u pitanju, ali to je sve samo ne pravilo.
    Začas to krene od sto rođendana do slavljenja majmunova u utorak na afterpartyu

  14. #114
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Pa i oni koji kazu da zabrane nicemu ne sluze nesto zabranjuju
    Svatko ima granicu negdje i nesto mu je nezamislivo.
    Ali evo gledam djecu oko sebe neki već u petom, sestom imaju prave mini tulume, a netko ode na kuglanje s tri frenda/ice. Nisu svi isti, ni klinci, ni roditelji.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Slicno
    Ja sam to zapravo cula na nekom djecjem rodjendanu
    Sva djeca pjevaju, a moje cure sute
    Njima se vise svidja hladno pivo i parni valjak, samo bojim se da ce ih masa povuci
    Neki dan mi dosla starija iz vrtica i kaze: mama, J me naucila pjevati severinu
    I pocne, al ne znam sto
    Tako da, cini mi se sa cu i ja znati kroz koju godinu
    ovako potpuno isto i kod nas!!

    MM im stalno puštao Hladno pivo, a ja Parni Valjak - i super im se svidjelo, stalno pjevale. još su slušale i onaj dječji almum od Novih Fosila.

    i onda meni Klara jednom dođe iz vrtića i pjeva Severinu - pitam od kud ti to, kaže naučila me prijateljica!!! pa reko, što ti nisi nju naučila HP ili PV???

    srećom, nije ih dugo držalo, pogotovo kaj smo MM i ja cijelo vrijeme tupili kak Severina ima užasno loše pjesme.

    ali kaj će biti za par godina, kad ih društvo ponese, sve se bojim.

    iako, ja više manje nikad nisam slušala trenutno modernu glazbu - mama me zarazila 70'S i 80'S glazbom i od toga se nikad nisam maknula. bez obzira na trendove.
    nadam se da budu i cure po tome na mene. duboko se nadam.

  16. #116
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    no dobro, nije da volim Severinu i Rozgu (naprotiv, zgražam se ), ali bome i Hladno pivo - kao da su oni mjerilo dobrog ukusa- malo pretjerujete - bila sam na par njihovih koncerata - žali bože - ozvučenje nikakvo, jedva da kužiš što pjevaju.
    Na žalost, današnja scena i nije nešto - kada se sjetim svojih 80tih, patim, baš patim. I nije čudo kada neko od njih nastupa, koncerti budu puni

  17. #117
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nano, meni je samo malo smiješno da jedan 13-godišnjak, u prvom redu, s rukama u zraku pjeva - žena, majka, žena, majka, žena, majka kraljica

  18. #118
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je super što mi klinci obožavaju the Voice. tamo bar čuješ dobre glazbe nitko se ne želi predstaviti pjevajući rozgu ili sevku.
    I sad non stop preslušavaju Another one bites the dust i Don't stop me now

  19. #119
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nano, meni je samo malo smiješno da jedan 13-godišnjak, u prvom redu, s rukama u zraku pjeva - žena, majka, žena, majka, žena, majka kraljica
    ih sto si cudna, decko 13 godina a ispred njega ona, di nece dizati ruke

    moji su jos daleko od ovih godina, pa nemam neki pametni savjet. sem da mi balerina jako voli tu zenu majku kraljicu. MM smatra da joj treba dopustiti da to slusa, pa u ljetnom CD uvijek imamo jednu rozgu, sverinu, koji stoicki odslusamo. a da im se divimo, nas troje i ne bas. zato smo BC i ja ponekad zlocesti stavimo mix na pleyeru, a on nikad ne izabere pjesmu

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Kad kazem noćni izlasci mislim baš na noć i redovne izlaske. Mogu i u 8.rz na piće prije predstave pa dođemo po njih, u srednjoj ako hoće na piće poslije predstave isto dođemo po njih- jednom u mjesec, dva. Ne kao neko ljudsko pravo da se banči svaki vikend i cijelo ferije. Noćni tramvaji, pješačenje po noći pa i razvažanje od strane početnika vozača jok.
    Bas to i kazem, nije stvar u glupostima koje se moze napraviti kad god, nego u nekom redu u glavi, cemu sluzi dan, cemu noć.
    I sad klinci ljetuju kod frendova i skaču po rivi do ponoći povremeno i prespavaju kod obiteljskih prijatelja nije to u pitanju, ali to je sve samo ne pravilo.
    Začas to krene od sto rođendana do slavljenja majmunova u utorak na afterpartyu
    Ajme Pikula... Pa čemu i služi noć vikendom kod tinejdžera, nego diskačima i izlascima. Ja se nadam da ćeš se predomisliti kad dođe taj trenutak

  21. #121
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    cvijeta, ti bi rađe da pjeva da mu je super kad se stisne uz njeno toplo dupe? MM taj stih smatra pogođenim u sridu!

  22. #122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nano, meni je samo malo smiješno da jedan 13-godišnjak, u prvom redu, s rukama u zraku pjeva - žena, majka, žena, majka, žena, majka kraljica
    misliš da meni nije.

  23. #123
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeta, ti bi rađe da pjeva da mu je super kad se stisne uz njeno toplo dupe?
    Ja bih

    A ono, meni je pivo/valjak i rozga neusporedivo, al eto, o ukusima se ne raspravlja

  24. #124
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nano, meni je samo malo smiješno da jedan 13-godišnjak, u prvom redu, s rukama u zraku pjeva - žena, majka, žena, majka, žena, majka kraljica
    Propitaj radije (ako već i ne znaš) tko je u toj ekipi koja je išla ili kanila ići na koncert.

    U ovoj dobi važniji je vlastiti čopor u publici nego ono što je na pozornici. Može biti bilo kaj. Uostalom, nama je u srednjoj školi bila glavna fora ići na vatrogasne zabave po okolnim selima. Sad je to vjerojatno ovakva vrsta koncerata. Ali možda je slučajno jer se ukazala prilika. Da je štajaznam Belan imao koncert, išli bi slušati njega. Uopće nema veze to što je on muško i star (kao ja, he he he). Bitno je da se nekamo ide. I diže ruke.

    Ali taj lobi starijih klinaca je koji put jako pozitivna stvar, jer ne bave se oni samo koncertima - mog starijeg sina (on je sad skoro 15) dečki iz glazbene škole su odgovorili od strukovne škole i nagovorili da razmisli o upisu u matematičku gimnaziju. To je super! I da se ti dečki ponude da ga uzmu sa sobom na nekakav, bilo kakav koncert, bome nisam sigurna da bih išta zabranila. To je dio odrastanja. Uostalom, moraju i to vidjeti, da bi znali prepoznati ono što valja.

    Bit će još prilika.

  25. #125
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja ne znam kaj je toj djeci. KAd sam ja imala 13 godina bilo je sramotno slušati npr. Nove fosile.

  26. #126
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam kaj je toj djeci. KAd sam ja imala 13 godina bilo je sramotno slušati npr. Nove fosile.
    Ja se uopce ne mogu sjetiti sta je tad bilo popularno :stricekalchajmer:

  27. #127
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nena i boy george u mom slučaju
    99 balona

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A opet, s druge strane se često sjetim male od naših susjeda na moru koja je već u 7. razredu švercala dečke kroz prozor u sobu pa mi se kosa digne na glavi i mislim si da je ipak bolje da je moja kći uz mene sa 14, nego da bježi, laže, mulja i završi u lošem društvu.
    sjetila si me na more, i na tu neku "posebnu" atmosferu i kriterije koji po ljeti vladaju.
    kod nas na otoku ima djece koja lunjaju okolo sa društvom po selu do 2-3 u noći već sa 9 godina,
    na feštama već na veliko puše i opijaju se sa 11, 12 godina.

    sa 13, 14 + to već budu cjelonoćna lumpanja (nema se kud izaći, nego je to party u nečijoj
    konobi uz galone alkohola), pa se prespava idući dan...

    roditelji obično puno rade u turizmu ili su pak na odmoru (i od djece)
    i đir je: mjesto je malo, svi se znaju, nema nikakve opasnosti...
    sve nekako jedno vuče drugo, i sve je to normalno, "po otočki"...

    u to vrijeme već počinju i odlasci na fešte u susjedna mjesta: brodom ili autom, uglavnom
    voze roditelji, međutim s vremenom i tu pažnja olabavi pa voze mladi koji su tek dobili vozačku...
    ...na žalost nedavno smo imali jedan gadan sprovod koji je sve naučio pameti, ali bojim se privremeno...

    društva uglavnom čine svi mladi iz sela, dakle od cca 14 do 30 (tj. dok se ne ožene), tako da
    mnogi roditelji imaju i onu neku lažnu uzdanicu: "sa starijima je, paze na njega" (moš mislit: pijani ko letva u 5 u jutro), s tim da su
    ti stariji najčešće i rođaci, možda braća
    dapače, prvi odlasci sa tim "velikim društvom" su neka vrsta inicijacije.

    što se roditelja tiče, kao da nakon onog početnog popuštanja: nek ostane do ponoći, umjesto do 9
    koliko bi dopustili doma, sve izmakne kontroli i kriteriji skroz, skroz odu u "kupus"...

    ne znam jel tako svugdje, po malim mjestima, ljeti, na moru?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 17.02.2015. at 11:45

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Uostalom, kad smo već počeli spominjati izlaske iz "naših vremena", ja sam prvi put otišla u "pravi" disko negdje isto u toj dobi (7. ili 8 razred osnovne), nakon školskog plesnjaka. Moji doma su znali za taj plesnjak, ali pojma nisu imali da ćemo mi uteći u 200m udaljeni gradski diskač. Nisam ostala dugo - koje je to bilo razočaranje (podrumski mračni i smrdljivi prostor) ali ne bih ni za živu glavu priznala da me se nije dojmilo. Bilo je bitno otići u tu rupu i biti viđen ondje.

    Offt. ja baš nisam bila ljubitelj lumpanja, pa sam puno puta u društvu znala reći da me mama ne pusti ili da me ne pusti dulje od 10 navečer, iako me doma nisu baš gnjavili.

  30. #130
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Posaljem i ja sms, al svako malo pogledam di su

    cvijeto

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    i kao epilog ovome bi rekla da se slažem sa pikulom.

    ima djece, mladih koji nakon takvog provođenja vremena završe školu, faks, srede se u glavi,
    ali ima i puno više onih kojima karijera konobara (ne želim vrijeđati nikoga) bude vrh vrhova životne
    ambicije, odnosno život se svede na čekanje "lita", provođenja "lita" i prisječanja na "lito",
    a "lito" = cjenolonoćno ispijanje galona alkohola + jedan skok u more u odjeći u 5 u jutro.

  32. #132
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa dobro ima valjda neka siva varijanta između te dvije? mislim, ja bome svoje neću puštati da od 13.lumpaju cijele noći i spavaju cijele dane, ali im isto tako neću oduzeti svu čaroliju pripitog ljubakanja na plaži uz gitare, ili rozgu, a da bi shvatili da je dan dan, a noć noć.

  33. #133
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja se sjećam - 7 i 8 razred - slušali smo Azru i Bijelo Dugme - nešto ranije su bila popularna Srebrna krila (ali znam da meni nisu bili nešto). To dobro pamtim jer je Dugme bilo hit kada smo bili na malom maturalcu, u osnovnoj, a Azru pak s druge strane pamtim jer sam se u to vrijeme bavila sportom pa znam što smo slušali na turnirima i pripremama.

    Ovo što slušaju danas, je meni prestrašno, ali me malo pripremila prijateljica koja ima nešto stariju djecu od moje. To ne znači da mi je lakše, ali me nije toliko šokiralo.

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nano, meni je samo malo smiješno da jedan 13-godišnjak, u prvom redu, s rukama u zraku pjeva - žena, majka, žena, majka, žena, majka kraljica
    meni je smiješno kad to radi 31 godišnjak, ovi od 13 su djeca i sve je to dio odrastanja, a bome bolje i to nego da s rukama u zraku pjeva na konceru VIP persone Thompsona.

  35. #135
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja ću samo reći nešto što je davno rekao springsteen: svi mi najviše volimo muziku uz koju smo se prvi put...jel...khm... zabavljali.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    i kao epilog ovome bi rekla da se slažem sa pikulom.

    ima djece, mladih koji nakon takvog provođenja vremena završe školu, faks, srede se u glavi,
    ali ima i puno više onih kojima karijera konobara (ne želim vrijeđati nikoga) bude vrh vrhova životne
    ambicije, odnosno život se svede na čekanje "lita", provođenja "lita" i prisječanja na "lito",
    a "lito" = cjenolonoćno ispijanje galona alkohola + jedan skok u more u odjeći u 5 u jutro.
    Mislim da je navedeno ipak posljedica karaktera i kućnog odgoja..
    Ako mi djeca budu pristojna, dobro odgojena, ako uredno izvršavaju svoje obaveze, što ih ne bi pustila da lumpaju kad požele ? Meni su to ostale najljepše uspomene iz mladenačkih dana.

  37. #137
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se sjećam - 7 i 8 razred - slušali smo Azru i Bijelo Dugme - nešto ranije su bila popularna Srebrna krila (ali znam da meni nisu bili nešto). To dobro pamtim jer je Dugme bilo hit kada smo bili na malom maturalcu, u osnovnoj, a Azru pak s druge strane pamtim jer sam se u to vrijeme bavila sportom pa znam što smo slušali na turnirima i pripremama.

    Ovo što slušaju danas, je meni prestrašno, ali me malo pripremila prijateljica koja ima nešto stariju djecu od moje. To ne znači da mi je lakše, ali me nije toliko šokiralo.
    Dobro si još i slušala bilo što domaće. Kod mene je sve što je bilo na hrvatskom bilo sramota. U našem disku slušala se klasika: The Doors, Pink Floyd, Deep Purple i te stvari, ponekad The Beatles. Zapravo, to je vjerojatno razlog što smo se u određenoj dobi okrenuli vatrogasnim zabavama - tam se slušalo domaće pjesme "Srce ti je kamen" ili "Di si bila Micika..." i čovjek se mogao dobro proveseliti.

  38. #138
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja bih htjela naci ovu sivu zonu o kojoj sasa prica
    Al me strah da, kad za to dodje vrijeme, necu je znati naci

    A post prije sam fulala temu

  39. #139
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ja ću samo reći nešto što je davno rekao springsteen: svi mi najviše volimo muziku uz koju smo se prvi put...jel...khm... zabavljali.
    dooobra mu je ova! i ima istine u njoj.
    ginger, ja mislim da je 90% tinejđera ipak u sasinoj sivoj varijanti.
    pa kud će baš naši zaglavit u crnoj onda

  40. #140
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    dooobra mu je ova! i ima istine u njoj.
    ginger, ja mislim da je 90% tinejđera ipak u sasinoj sivoj varijanti.
    pa kud će baš naši zaglavit u crnoj onda

    u bijeloj nece sigurno

  41. #141
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja, kad se sjetim teenagerke sebe, koma...Ma, bilo mi je super, roditeljima vjerojatno manje ali eto - u to vrijeme sam naučila o životu više nego ikad prije i kasnije. Najviše smo izlazili oko 17,18-te, nakon toga je već išlo prema zatonu, a nakon 20 smirivanje (upoznala mm)...

    Ja ću svoje pustit, sve dok su sve obaveze izvršene mogu ić ali da znam od prilike gdje i s kim su (barem do 18).

  42. #142
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam ipak najviše izlazila na faksu

  43. #143
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ipak najviše izlazila na faksu
    Paaa, kad bolje razmislim, ja sam kao In Love više izlazila u srednjoj školi. Kasnije sam imala više prilike i manje želje. Na faksu su mi bolji bili višednevni izleti i ljetovanja, a subotnji izlasci su mi bili bolji (i daleko važniji) u doba srednje škole.

    Na faksu - znali su mi prijatelji iz Zagreba reći "blago tebi, tebe nitko ne pita kad dođeš doma", što je bila istina. Moji su roditelji ostali u provincijskom gradiću, a ja s 18 godina u Zagreb, kao i hrpa drugih. I nitko me nije pitao kad se vraćam u podstanarsku sobu. Ali nitko me nije pitao ni jesam li gladna, jesam li umorna, da li išta trebam, da li me boli glava.... ništa. Pa čovjek brzo prestane razmišljati u relacijama do kad bi trebao doći doma. Više mi je na faksu značilo negdje zaraditi kakvu kintu nego dangubiti navečer vani. Voljela sam tu i tamo izaći u kino i na kojekakve izložbe, ali drmusanje u klubovima mi je bilo ... I moj provincijski ukus mi se činio boljim od onoga što se nudilo u metropoli (šok mi je bio kad je moj prvi dečko obožavao Groznicu subotnje večeri, što smo mi "provincijalci" smatrali komercijanim smećem. (Uostalom, i danas tak mislim, ali to je možda stvar generacijske pripadnosti, a ne dobrog ukusa.)

    Ali srednja škola.... majkobožja, kad se nacuga ekipa na zabavi pa se pomlate... a prije toga se časte kojekakvim izrazima "Ti buš moju curu petal.... MrtVEC! " Jedino čega sam se bojala bili su pijani vozači. Ako odeš nekam vrit na zabavu, nije se lako vratiti s nekim trijeznim. Uostalom, dobar prijatelj mi je tako nastradao, ali srećom, sve je dobro završilo. Ufff, bilo je svega. Ne usudim se svojoj djeci to ni pričati - zabave, klijeti, vikendice... uglavnom potoci alkohola (nisam baš bila ljubitelj, ali to sam doznala eksperimentalno, he he he ).

    Ne mislim svojoj djeci ništa braniti, ali kao i In LOve, pazim već sada u kakvom se društvu kreću. Ekipa iz glazbene škole je stvarno za poželjeti, bar za sada. A što ih čeka u srednjoj - bumo vidli...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.02.2015. at 13:46

  44. #144
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pa dobro ima valjda neka siva varijanta između te dvije? mislim, ja bome svoje neću puštati da od 13.lumpaju cijele noći i spavaju cijele dane, ali im isto tako neću oduzeti svu čaroliju pripitog ljubakanja na plaži uz gitare, ili rozgu, a da bi shvatili da je dan dan, a noć noć.
    X.

  45. #145
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Joj, ja isto svojima ne pričam.

    Ali se sjećam kada sam već bila "veliko" dijete tata mi je jedno ljeto ičao (a i on je vjerojatno puno prešutio) dogodovštine iz svoje mladosti. I tam je bilo svega, a mogu si misliti šta mi sve nije ispričaoje sve prešutio

  46. #146
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih htjela naci ovu sivu zonu o kojoj sasa prica
    Al me strah da, kad za to dodje vrijeme, necu je znati naci

    A post prije sam fulala temu
    budi bez brige. naci ces je. a djeca ce ti pomoci u trazenju.
    siva zona je dovoljno velika i ona je standard.
    roditeljstvo je proces, rastu djeca, a rastu bome i roditelji.

    jest da nekad cupas kosu, nekada ti kao i cvijeti pomogne sudbina, no u principu nismo mi ni prvi ni zadnji roditelji koji su u fazi da prate djecu dok polako ili manje polako iskusavaju svoja krila...
    kako se ono lijepo kaze dajemo djeci i korijenje i krila. e pa, ukorijenili ih jesmo, a sad polako pocinju i letjeti...

  47. #147
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Joj, cvijeto, divna ti je ova tema, evocira uspomene...

    7. razred, 1990. 13,5 godina, prvi koncert u zivotu, Motorhead u Zetri, predgrupa Partibrejkersi... mislila sam da ce starci biti izricito protiv, ali su me zacudjujuce lako pustili da idem sa ekipom 2-3 godine starijom od mene i komsinicinom kcerkom odlikasicom i djetetom za primjer. Haha, da su znali koliko ta ekipa moze popiti prop'o bi mi koncert... Ne znam ni kako smo se vratili kuci, Kosevo je na dijametralno suprotnom kraju od dijela Sarajeva u kom sam zivjela. Srecom, pilo se pivo koje ja ne volEm, pa nisam pod gasom dosla kuci... Pa u decembru iste godine, Scorpions, ma super, sad bih opet u teen godine da mogu kako.

    Standardni izlaz u 7. i 8. razredu mi je bio do 9.30. Mislim da ce i mojima otprilike tako. Slusalo se Pusenje, Azra, Corba, Atomsko, Metallica, Aerosmith, Clash, Ramones, a posebno pomno su se presnimavale kasete koje je frendici donosio tata iz inostranstva sa sluzbenih putovanja. A originalno izdanje "Appetite for Destruction" ta frendica je premotavala rucno, pomocu posebne spravice, da kasetofon ne bi slucajno istrgao ili istegao traku... I ucili se klasici, nedajbog da na kakvom derneku ne znas Smoke on the Water ili Stairways to Heaven, od sramote ne bi mogao izaci na ulicu.

    Lijepe, lijepe uspomene...

  48. #148
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Nego, da prestanem oftopicariti, vec rekoh da mi je za taj uzrast tokom zimskih mjeseci prihvatljiv izlazak do 9 ili 9.30 , a ljeto je svakako druga prica. Za prvi i drugi srednje prihvatljivo mi je da izlaze do 11, sto je sasvim ok vrijeme i za starije, s tim da bih djetetu od treceg srednje dopustila prave nocne izlaske petkom ili subotom.
    Ali kakva sam, nije iskljuceno da necu slagat i zavezati ih za radijator kad za takve izlaske dodje vrijeme

  49. #149
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ekipa iz glazbene škole je stvarno za poželjeti, bar za sada. A što ih čeka u srednjoj - bumo vidli...
    U moje vrijeme je ekipa iz glazbene škole imala najbolje tulume sa dobrom cugom, a i imao si kaj popasti ( što se tiče onoga kaj raste po travnjacima).

  50. #150
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam kaj je toj djeci. KAd sam ja imala 13 godina bilo je sramotno slušati npr. Nove fosile.
    haha, potpis! A najveće dno je bio Mišo, na to smo se zgražavali.

    Ako moji ne budu pankeri barem koju godinu, shvatit ću to kao propust u odgoju

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •