Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 311

Tema: izlasci i granice - sedmaš, skoro 14-godišnjak

  1. #151
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ipak najviše izlazila na faksu
    ja sam najviše izlazila .. jedno 20 godina.
    Ja bi ovdje s Rehab tulumarila, već neko vrijeme njušim da ima utakmica u nogama

  2. #152
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    U moje vrijeme je ekipa iz glazbene škole imala najbolje tulume sa dobrom cugom, a i imao si kaj popasti ( što se tiče onoga kaj raste po travnjacima).
    moram na ovo

  3. #153
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ajme ja ne mogu vjerovati da se seve i rozga uspoređuju s pivom
    ma stoput bi volila da pjevaju o stiskanju uz toplo dupe negoli štiklu i ženu majku kraljicu
    i sad po ljeti sa 11 godina bude do 10 u kvartu a akd krene u izlazak što ja znam unaprijed koliko će ostajati
    vjerujem da neće do sitnih sati ipak, barem ne prije srednje škole..
    i uopće ne želim uspoređivati kako sam ja i kako će ona
    to su sasvim različite društvene okolnosti
    kod kuće sjediti neće, to znam...

    a da prepričavam svoje dogodovštine, e pa nisam luda...
    kad budu imale svoju djecu, mooožda

  4. #154
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    roditeljstvo je proces, rastu djeca, a rastu bome i roditelji.
    nisam došla do kraja topiĆa, ali ovo moram potpisati da ne zaboravim.

    najteži je prvi izlazak, ono probdiješ svaki sat,
    pogrizeš nokte ili zanoktice, ovisi čemu si skloniji,
    horori se vrte u glavi, od svega prijeti opasnost,
    ako si pušač, kutija ne gine,
    jedino se nisam alkoholizirala da mogu provjeriti drugu stranu
    drugi je mrvicu lakši.
    i tako jedan za drugim i dođeš do toga da stvarno zaspeš dok je dijete vani
    pa se probudiš u neku doba u šoku i s osjećajem krivnje -kako sam mogla zaspati?????
    a neprijatelj hrče kraj tebe bez brige.
    ono što mi je super je da moja nema naviku izlaska svaki vikend
    pa tu i tamo odspavam bez naglih buđenja.

    nezamislivo mi je da dijete od 16, 17 godina ima zabranu izlazaka,
    ne mislim na bančenje do jutra,
    ali njima je to potrebno, kao što je i nama nekada bilo.
    a i sada je.

  5. #155
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    a neprijatelj hrče kraj tebe bez brige.
    Hahaha, ma jel stvarno tako? Mada, mogla bih to zamisliti

  6. #156
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    I meni je nezamislivo da dijete od 16-17 ne smije izlaziti
    Naravno uz utvrđene dogovore i poštivanja granica koje je postavio roditelj
    To mi spada u normalnu razvojnu fazu i uopce ne nemogu dokuciti argument takvo što
    Ovo sve pretpostavlja relativno dobre ocjene u školi i redovito izvršavanje školskih i drugih obaveza...
    I ne drži mi vodu da svi koji izlaze od ranih dana poslije postanu lezilebovići koji ne umiju voditi neki normalan život
    To po meni ipak ovisi o mnoštvu faktora...

  7. #157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    I ja sam tulumarila sve u 16 i gle me danas.za pozelit na ponos matere i cace

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj je sedmaš, i zasad nema potrebu izlazit... Zapravo Novu godinu je bio vani, na pizzi u maloj mjesnoj pizzerii s njih desetak i svaki je popio dvije Cole. Smije ostat vani po mjestu petkom i subotom. Ne ide po kafićima. Čini mi se razumnim da kad krene u srednju krenui izlasci. Osobno mislim da je zdravo da se u toku srednje napije. I više puta. Meni se nekako čini da oni koji ne počnu dovoljno rano, imaju veće izglede da se kasnije zaborave. I sasvim mi se prihvatljivim čini da kad bude imao 16 i više godina da ljeti dolazi oko 6 doma i da prespava pola dana ako nema nekakvu obavezu. Naravno, dopuštam mogućnost da kad sinko napuni 16 radikalno promijenim mišljenje.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja nisam imala nikad vrijeme kad trebam doći doma, i zato sam se baš lijepo zabavljala. I iako sam tad znala bit isfrustrirana nebrigom svojih, zapravo sam jaako brzo shvatila da što kasnije dođem, teže ću ujutro obavljat stvari. I naravno, da što dalje odem, dulje ću hodat na povratku. Danas najozbiljnije vjerujem da me od samouništenja iliti ovisnostionečemu, sačuvao osjećaj da sam sama odgovorna za sebe. I taj osječaj je na mene djelovao više nego sve zabrane kojima su bili okruženi neki moji prijatelji kad je došlo vrijeme bombona.

  10. #160
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    U moje vrijeme je ekipa iz glazbene škole imala najbolje tulume sa dobrom cugom, a i imao si kaj popasti ( što se tiče onoga kaj raste po travnjacima).
    Paa, nije da ne znam za ovo još iz svojih vremena - i iz glazbene i iz kasnijih druženja s istom ekipom.

    A do sada su moji dečki već uspješno odradili dva ljetovanja s glazbenom ekipom. Vratili se u komadu, bez nekih cirkusa. Jest da su ispričali tko je derao po pivi iza leđa odgajatelja, tko po dimljivim stvarima, ali nekako nisam pomislila da bi se to moglo zalijepiti za moje dečke. Naprotiv - dobro je bilo što su vidjeli posljedice nečijeg pijanstva "iz prikrajka" dok ih još ne svrbi. A što se trave tiče - u "moje vrijeme" to je pripadalo u ljetovanja i nije me se baš nešto dojmilo. Isto kao i cuga - kako casa kaže - ne vidim ništa strašno u tome da tu i tamo osjete "blagodati" pijanstva. To je iskustvo bitno za kasnije, da im ne padne na pamet piti dok voze.

    Uostalom, i sama sam to prošla. Glede pašnjaka, u moje vrijeme se govorilo "alkohol je dobra droga, ZAKONITA !"

  11. #161
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Ja dam u srednjo skoli bila u đaćkom domu. Nikada necu djecu poslat tamo, nema sanse. Mi smo vise spavali po parkovima i podrumima nego u domu, jer, ne mozes se vratit u dom u 3 ujutro nakon koncerta, u ne bas idealnom stanju... Zato uvijek kazem, bilo je lijepo al se ne bi vratila u to doba. Nakon takve noci doci u skolu, normalno odradit obaveze, malo odspavat i jovo na novo... Al zivota sam naucila, o da... I ja imam srece sto nisam povodljiva pa mi je sva droga u to vrijeme bila alkohol, cak sam i cigarete ostavila na miru. Imala sam neku svoju furku i to je bilo to. Nadam se da ce tako i moji klinci, neka izlaze, neka se zabavljaju ali po pameti i do neke mjere jer kad ce ako je dok su mladi?!?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam najviše izlazila .. jedno 20 godina.
    Ja bi ovdje s Rehab tulumarila, već neko vrijeme njušim da ima utakmica u nogama
    Dobro njušiš
    Ako me put nanese do Istre... Samo me nemoj voditi na "ženu majku kraljicu" mjesta
    Iako, kad se cugne, sve su opcije otvorene

  13. #163
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dam u srednjo skoli bila u đaćkom domu. Nikada necu djecu poslat tamo, nema sanse. Mi smo vise spavali po parkovima i podrumima nego u domu, jer, ne mozes se vratit u dom u 3 ujutro nakon koncerta, u ne bas idealnom stanju... Zato uvijek kazem, bilo je lijepo al se ne bi vratila u to doba. Nakon takve noci doci u skolu, normalno odradit obaveze, malo odspavat i jovo na novo... Al zivota sam naucila, o da... I ja imam srece sto nisam povodljiva pa mi je sva droga u to vrijeme bila alkohol, cak sam i cigarete ostavila na miru. Imala sam neku svoju furku i to je bilo to. Nadam se da ce tako i moji klinci, neka izlaze, neka se zabavljaju ali po pameti i do neke mjere jer kad ce ako je dok su mladi?!?
    evo još jedne iz đačkog doma

    mi smo obježali kroz prozor na 2-3 katu nekim valjda protupožarnim stubama i istim smo se vraćali ujutro. Meni su to prekarsne uspomene pogotovo moj najnajdraži studentski dom Cvjetno naselje u kojem sam bila godinama, tamo sam mogla sve bez skrivanja

    I dan danas me uhvati sjeta kad prođem tamo, a evo i poslom sam se doselila u taj kvart.

    Ja bih svojoj djeci dala da ponove sve moje akcije al da budu nepovodljivi kakva sam bila i ja, svašta smo radili al mene alkohol i d... nisu nikad zanimali. Zanimljiviji su mi bili dečki i zabava, ples,..al sve s mjerom (mislim dio oko muških ).

  14. #164
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je super na ovom topicu, svi su radili sve s mjerom i nije ih droga zanimala, mnoge ni alkohol, a neke čak ni cigarete.

  15. #165
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i nitko nije bio povodljiv

  16. #166
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Apsolutno. Šta ta riječ uopće znači?

  17. #167
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    sve je to u oku promatraca, ja se nekih stvari zbilja ne sjecam, ali bit ce da nisam bila ni povodljiva ni ista drugo

  18. #168
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja se isto ne sjećam da sam bila povodljiva. Samo jako znatiželjna. Nije da me trebo netko negdje vodit.

  19. #169
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sve je to u oku promatraca, ja se nekih stvari zbilja ne sjecam, ali bit ce da nisam bila ni povodljiva ni ista drugo
    i ja se nekih stvari ne sjećam. doduše radi malo drugačijih razloga

  20. #170
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja sam jedna divna osoba, uvijek bila, naravno.
    Al da mi djeca rade petinu onog što sam ja, i da ja to znam, zadavila bih ih

  21. #171
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja ista kao cubana

  22. #172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super na ovom topicu, svi su radili sve s mjerom i nije ih droga zanimala, mnoge ni alkohol, a neke čak ni cigarete.
    Pa kad je to istina! Mene su zanimali dečki ... ali zapravo tek pred kraj srednje škole. Ostalo me se ništa nije dugoročno dojmilo. Iskreno.

  23. #173
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cubana, jesu li tvoji roditelji bili upoznati s petinom onoga što si ti radila? Vjerujem da nisu, niti ćeš ih upoznavat s tim. Ako se dobro sjećam, u seriji Zvonili ste milorde često su koristili poslovicu "least said, soonest mended"...
    Teško da ćemo biti upoznati s djelovanjem naše djece u tako velikom obimu ko što je 20%.

  24. #174
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Cubana, jesu li tvoji roditelji bili upoznati s petinom onoga što si ti radila?.
    Naravno da ne.

  25. #175
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ja kao i Peterlin-dečki a ove ostale ovisnosti jok.

    Nisam bila povodljiva majke mi moje. Svi pijani plešu ja trijezna s njima tancam al izgledam pijanija od njih (zbog svoje prirodne otkačenosti, još su mislili da sam se napila samo tako).

  26. #176

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    svako malo škicnem da se informiram o eventualnim novim običajima današnjih 14-godišnjaka,
    a kad ono ispovjesti iz 90-tih,
    i opet, i opet
    Posljednje uređivanje od orange80 : 18.02.2015. at 14:40

  27. #177
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa kad je danasnja mladez pristojna, nepovodljiva, bar u ocima roditeljskih promatraca

  28. #178
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    osim toga, više znamo o tome što smo mi radili nego o onome što oni sad rade

  29. #179
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    bojim se da sam ja bila jako povodljiva
    scena:
    neću ići s vama stopirati usred noći, a ljeto je, a rat je 10 km dalje, a mrčina, a sve puno ludih dragovoljaca netom došli s ratišta. neću ići s vama, neću, neću, neću. ajde, ajde, ajde. u slijedećem trenutku već sam u kombiju na putu za jedini disko koji je radio u krugu od valjda 100 km, u kombiju desetak napol pijanih naoružanih gardista, lamaće s kalašnjikovima il šta su već imali.
    bilo je to prilično duuuugiiih 9 kilometara.

  30. #180
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    To s povodljivošću je isto svojevrsni mit. Dr. Sakoman kaze cesto u svojim javnim nastupima da nije paranoja brinuti se i za dobro odgojenu i namirenu djecu, jer droga ima najbolje razrađen multilevel marketing na svijetu i djeca mogu biti žrtve toga i samo zbog svoje dobi tj nezrelosti u skladu s dobi.

  31. #181
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Nisam ni ja bila povodljiva. Nisam počela pušiti krajem osnovne, zato ne pušim ni dan-danas (lažem, naravno )

  32. #182
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super na ovom topicu, svi su radili sve s mjerom i nije ih droga zanimala, mnoge ni alkohol, a neke čak ni cigarete.
    i ničije dijete neće ni pušit ni pit, razumije se.
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 18.02.2015. at 17:03

  33. #183
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa evo ja sam baš kao što je casa napisala definitivno imala ugrađen osjećaj da sam sama odgovorna za sebe.
    I još k tome, imala sam ugrađen ogroman osjećaj odgovornosti prema školi.
    Premda sam imala silne zabrane, koje jako zamjeram roditeljima, i radi kojih mi je zlo kad pročitam da netko planira djeci braniti izlaske do mature, svejedno sam se, unatoč toj jako ograničenoj slobodi, puno puta nalazila u situacijama kad sam jednostavno odbijala sudjelovati, odbijala sam loše društvo i neke sulude ideje jer sam bila svjesna da je to za mene loše.
    Istina je da sam cigarete i alkohol stvarno prerano probala - ali nije to izašlo na ništa loše.
    Moj bratić i ja smo naprosto bili skloni porocima, pa nam je već kao malim klincima glavna zabava bila ukrasti cigarete, sakriti se i pušiti.
    Znači, mislim da bi djetetu nekako trebalo usaditi taj osjećaj ljubavi i odgovornosti prema sebi, da loše stvari odbija radi sebe a ne radi zabrana.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    i ničije dijete neće ni pušit ni pit, razumije se.
    Ja sam od samih početaka izlazaka pila, i pošteno sam pila.
    Pušiti sam počela tek kad sam rodila.
    Ne znam što bih prije zabranila svojoj djeci, da izlaze, ili da rađaju

  35. #185
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super na ovom topicu, svi su radili sve s mjerom i nije ih droga zanimala, mnoge ni alkohol, a neke čak ni cigarete.
    Al fakat, ja u zivotu nisam popusila cigaru. Ono drugo mozda dva, tri puta i nije mi bilo bas nesto... Zato sam cugala. I spavala po parkovima i podrumima. I stopirala ponoci. I dolazila kuci u policijskoj pratnji... I necu vise pisat da ne bi moji klinci jednog dana citali ...ili moja mama he he
    Posljednje uređivanje od In love : 18.02.2015. at 18:56

  36. #186
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja nisam ni pila ni pušila. Drogu nikad vidjela, a kamoli probala. Ni izlazila baš nisam. No, imala sam dečka, od polaska u gimnaziju. I sasvim sam normalna, iako ni do danas ne pušim ni ne pijem, a što se droga tiče , Persen mi je najteža koju sam probala.
    Ni muž ni sinovi ne puše ni ne piju, osim u razumnim količinama, na izlascima. Ali izlaze. Sinovi. Muž samo na nogomet ( i trenutno je na Jadranskom derbiju) I na posao, po par tjedana :D

    Djeca do 16. rođendana smiju samo do 11 sati biti vani. Kod mene je to apsolutno pravilo i nema pregovora, osim na ljetnim feštama i maškarama, kad je uvijek i netko od odraslih u blizini.
    Kad navrše 16 mogu do onih sati do kojih ja mogu po njih. Obično do 2, 2 i pol. Ne mogu ni nabrojati koliko puta sam sjedala u auto usred noći. No, i to je lakše nego čekati doma da začuješ ključ u vratima. Meni je to teže, neopisivo teže, nego gubiti noći kad malo dijete ne spava.
    Mrzim izlaske koji počinju u 11 navečer, mrzim taj običaj, a dijete ti punoljetno i ne možeš i ne trebaš zabraniti, jer samo su jednom mladi i moraju živjeti....
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 18.02.2015. at 19:02

  37. #187
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ista kao cubana

  38. #188
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nedavno kažem mojoj 17 godišnjoj bijesnoj tinejdžerki nećakinji: "jako se bojim da se moja djeca ne počnu drogirati jer nemam pojma o drogi. u moje vrijeme se pušila trava, nije bilo tih bombonkastih droga". ona mi se smije.
    onda joj kažem: "imaš li nekih dilema o seksu? hoćeš li da razgovaramo o kontracepciji?" ona se opet smije.
    kažem joj: "ne smiješ govoriti da su cure sa zabave kurve, samo podstičeš vladavinu patrijarhata" a ona vidno iznervirana donese dvije pive i dade mi jednu.
    bojim se da sa mojom djecom neće biti ništa bolje - ni oni me neće shvatiti ozbiljno.
    iako ja sam puno izlazila, redovno bila pijana bar tri puta tjedno, upuštala se u rizične seksualne odnose (bez kondoma hoću reći), pijana vozila, pijanu su me vozili, ne sjećam se dijelova večernjih izlazaka, napao me manijak dok sam se vraćala doma, ... ma svašta

  39. #189
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Jao, ovi bez poroka...

  40. #190
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam totalni trezvenjak, bila i ostala. To mi nije stav, nego priroda. Ali zato su mi se momci jako rano počeli motat po glavi. I drugdje.

  41. #191
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ajme kako ovo nije zakljucano i izbrisano s lica foruma. Mozda je prezivjelo noć, ali nisam sigurna da ce docekati kraj radnog vremena .

  42. #192
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zašto bi se brisalo? Poanta je u tome da je nemoguće reći "moja dijete neće nikad...".
    A također bi se trebalo zamisliti i na definiciji povodljivosti... cvijeta me je podsjetila svojim postom na moja stopiranja. Bilo je gorih od njenog, ali me nitko nije na to nagovarao. Meni se to podrazumijevalo. Hoću reći, bila povodljiva ili poduzetna (), rezultat može bit poražavajući, a posljedice velike. Zato ne znam ni sama što je rješenje. Da učimo djecu da ne budu povodljiva, al bogami ni poduzetna?

  43. #193
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Povodljivost -nda...

    Što da kažem? Moji roditelji su pušili. Tata je morao prestati zbog problema sa zdravljem, a mama je prestala tek kad se moj sin rodio. Moj brat i ja nismo se zalijepili. Ja sam eksperimentirala s cigaretama, nije da nisam, ali eto, nije me se zalijepilo. Moj brat je u dobi od 10 godina bacio cijelu nečiju kutiju cigara u šekret - to je njegov stav bio i ostao.

    Piće - tja, što reći? Imamo doma svoj orehovec, višnjevac, susjedovu rakiju i bijelo vino, kolega s posla se pobrine za crno. Ima i pive - to ljeti najčešće i popijemo. Ali uvijek više ima nego što se pije. Nismo baš od alkohola. Možda baš zato jer smo u mladosti probali i iskusili kako to izgleda kad si trešten pijan i gubiš kontrolu sam nad sobom. Nije da mi se baš jako svidio taj osjećaj, ni u mladosti ni kasnije. Zadnji put koji pamtim mučnine i glavobolju pripada u vrijeme mog pripravništva, a tome imaaaa.... paa, malo fali do 30 godina. Ufff....

    Ne vidim ništ loše u tome da djeca probaju pivo uz roštilj, u kontroliranoj okolini. Dali smo im. I što - ništa. Izjavili da im to nije fino. Mlađi se baš trudio i probao par puta, da vidi zašto je njegovim roditeljima pivo fino. (Možda je ključ u tome da je prvo dobio bezalkoholnu varijantu, he he he... nemam pojma.) Gemišti su prošli isto. Jedino je bambus s visokim udjelom cole prošao bolje, ali je ključna izjava mog mlađeg djeteta: nemoj mi colu kvariti s tim kiselišem od vina (u našoj kući cola je rijetko viđena, pa im je valjda dragocjena, he he he...) Eto kamo je krenulo!

    Ja mogu očekivati da će moja djeca na ljetovanju bez roditelja u birtiji s oduševljenjem naručiti colu i druga gazirana pića. Mlađi sin će naručiti kavu (to je i činio na ljetovanju, pio Frankov instant cappuccino u lokalnom kafiću). Alkohol - bumo vidli, ali za sada ih se baš nešto nije dojmilo. Vjerojatno to dođe s godinama.

    Ont. ne treba podcjenjivati zdravi razum vlastite djece. Oni žive u današnjem svijetu i nemaju mogućnost uspoređivati ga sa onim što je bilo prije 20 i više godina.... Možda je to i dobro.

  44. #194
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Vino i pivo počela sam voljeti tek debelo iza 30.-e. U mladosti je igrala samo žestica - prvo rum-kola, zatim votka-šveps, pa gin-tonik.... Ne smijem se ni sjetiti kako mi je zlo znalo biti

  45. #195
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Oni žive u današnjem svijetu i nemaju mogućnost uspoređivati ga sa onim što je bilo prije 20 i više godina.... Možda je to i dobro.
    iskreno, meni se čini da je to uvijek isto i da se niš nije promijenilo.
    gledam njih, ko da gledam nas u toj dobi. iste želje, iste dvojbe, ista znatiželja, iste mlade lude glave.
    ajd, nema više stopiranja, bar jedna opasnost manje. ne pamtim kad sam vidjela klince da po noći stopiraju

  46. #196
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vino i pivo počela sam voljeti tek debelo iza 30.-e. U mladosti je igrala samo žestica - prvo rum-kola, zatim votka-šveps, pa gin-tonik.... Ne smijem se ni sjetiti kako mi je zlo znalo biti
    da. što sam onda pila, sad ne bih ni mrtva. najjeftiniju votku. toplu, čistu, bez leda. madre mia.

  47. #197
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno, meni se čini da je to uvijek isto i da se niš nije promijenilo.
    gledam njih, ko da gledam nas u toj dobi. iste želje, iste dvojbe, ista znatiželja, iste mlade lude glave.
    ajd, nema više stopiranja, bar jedna opasnost manje. ne pamtim kad sam vidjela klince da po noći stopiraju
    Pa da - stopiranje se i meni motalo po glavi (bolje da se ne prisjećam, ufff....) i za vrijeme studija putovanja s ruksakom po Europi kojekuda. Moja mama nikad nije čula 70% priča iz tih mojih skitnji. A već sad mi se čini da bi mlađi sin mogao zapaliti tim stopama.... Tja, kad bolje razmislim - nikad mi se ništa zaista gadno nije dogodilo dok sam se tepla po svijetu i recimo spavala u vreći na kolodvoru u Cardiffu, he he he... Nisam imala lovu koju bi mi mogli ukrasti, nisam baš nešto bila atraktivnog izgleda u zmazanim trapericama i s ruksakom, a društvo se nekakvo uvijek našlo. Vrlo često iz ovih krajeva, he he he... na raznim kolodvorima i aerodromima i u podzemnoj željeznici obično nađeš nekakve Balkance vrsta raznih, kad ih treba i kad ih ne treba... Ali svejedno, moram priznati da imam puno gadnijih doživljaja iz centra Zagreba nego iz bilo kakve strane zemlje.

  48. #198
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno, meni se čini da je to uvijek isto i da se niš nije promijenilo.
    gledam njih, ko da gledam nas u toj dobi. iste želje, iste dvojbe, ista znatiželja, iste mlade lude glave.
    ajd, nema više stopiranja, bar jedna opasnost manje. ne pamtim kad sam vidjela klince da po noći stopiraju
    Bit će da ne šalabajzaš noću...

  49. #199

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    iako ja sam puno izlazila, redovno bila pijana bar tri puta tjedno, upuštala se u rizične seksualne odnose (bez kondoma hoću reći), pijana vozila, pijanu su me vozili, ne sjećam se dijelova večernjih izlazaka, ... ma svašta
    potpuno isto ovako

  50. #200
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a ne znam...u rijeci se definitivno promijenilo.
    taksi je jeftin, postoje noćni busevi i više se ne izlazi u opatiju.
    u našem kraju, nisam sigurna sto posto. par puta tijekom ljeta isto odemo negdje po noći . mi smo stopirali od mosta do rastovca, svaka 2 metra je netko stajao. za haciendu ili za pirovac, koji je jedno vrijeme bio centar noćnog života ili za kapelu, dok je bio disko na kapeli. sad ih ne vidim na cesti.
    sad je đir barbarela. a ne znam kako dođu do tamo.

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •