Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Traheotomija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    1

    Početno Traheotomija

    Novi sam član ovog foruma iako ga godinama čitam, tražim vaša mišljenja i iskustva.

    Zovem se Lenka i imam bebicu, malog A. koji je rođen u 35. tjednu, sada ima nekorigirano 1,5 mjeseci, korigirano 2 tjedna. Rođen je sa facijalnim deformacijama ( niže položene uške, mala doljnja vilica, sedlast nos...) sumnja se na neku vrstu sindroma, ali čekamo termin kod genetičara.

    No trenutno nije problem sindrom, nego njegovo disanje. Hospitaliziran je već tri tjedna prvo zbog prehlade i prevelike količine sekreta koja se sakuplja na dišnim organima. Upala je prošla, ali on i dalje ima obilje sekreta koji se stalno nanovo stvara. Tri puta je završio na respiratoru jer je otežano disao. Inače s plučima je sve u redu, problem je u gornjim dišnim organima.
    Ako ne uspije slijedeće skidanje s respiratora tj. ako bude ponovno otežano disao slijedi TRAHEOTOMIJA.

    Tražila sam po raznim forumima da li ću nać nešto o iskustvima s traheotomijom, ali nigdje nisam ništa pronašla.
    Drage mame ako imate iskustva s traheotomijom molim vas da mi malo napišete o tome, jer ja sam trenutno užasno prestrašena.
    Vaša iskustva, kako ustvari izgleda ta kanila na malenom vratu, kako se održava. Znam da će mi liječnici objasnit nešto, ali iskustva mama mi puno više znače!!!
    Hvala!!!

  2. #2

    Početno

    Pozdrav, vidim da je ovo davno napisano pa me zanima kako je prošla Vaša situacija? Mi smo dobili kanilu prije tjedan dana i odmah je drugi dan prodisao bez respiratora. Još ima dosta toga sekreta, iako se s ima čini da ga ima manje. Svjesna sam da idemo doma sa kanilom i da ću morati posvetiti veliku pažnju njoj. Pa me zanima kako ste se Vi snašli, koliko dugo je morao imati kanilu, kako ste prošli sa hranjenje i ako imate neki savjet? Hvala Vam unaprijed na odgovoru

  3. #3
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Draga Martina, nadam se da će ti se netko javiti sa više iskustva, ali mislim da ćeš možda prije naći na Facebooku možda neku grupu roditelja djece sa kanilom. Super je da ste se skinuli s respiratora, a prije nego budete išli doma, medicinsko osoblje će vam pokazati kako čistiti kanilu i kako aspirirati sekret. Dobit će te i svu potrebnu opremu. Mislim da je individualno koliko koje dijete ima kanilu, ali treba biti strpljiv. Hrani li se trenutno na sondu? Ne boj se, vrlo brzo ćeš naučiti hendlati to sve, treba malo vježbe i strpljenja. Sretno i brz oporavak mališani želim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •