Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 320

Tema: Kako doživljavate nedojilje?

  1. #1
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno Kako doživljavate nedojilje?

    Vi, žene, majke, koje se uspjele dojiti i otkrile sve čari dojenja? Kako doživljavate nedojilje? Često, sve češće se srećem s komentarima koji kažu da su nedojilje sebične i lijene? Molim vas jedan osvrt (za koji se nadam da će to opovrgnuti). Ja sam uspjela u dojenju. Dojila sam pune tri godine, odnosno, točno toliko koliko je dijete htjelo. I danas (moje dijete ima sedam godina) sam sretna zbog toga. Ja sam imala sve informacije, ja sam imala svu podršku okoline, ja sam imala čak i pedijatra i poslije neuropedijatra koji je rekao 'bravo mama'. I žao mi je što druge mame nisu imale te uvjete. A osuđuju ih da su bile sebične.
    Posljednje uređivanje od Ms. Mar : 12.02.2015. at 01:29

  2. #2
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ne doživljavam žene kao dojilje ili nedojilje

    doživljavam ih kao meni simpatične ili ne i ovisno o kontekstu mog poznavanja njih, tako se i ponašam - prisnije ili manje prisno

    boli me đon jel netko doji/ne doji, vozi mercedes ili ide biciklom, kupuje u Parizu ili second handu...

  3. #3
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    nemam neko posebno mišljenje o nedojiljama, ponekad im i zavidim jer imam osjećaj da više spavaju Ali,to je druga priča.

    Ne mislim da su sebične i lijene, ne mislim da su loše majke zbog toga niti bih ikad ženi tako nešto rekla. Dojenje je i odnos između majke i djeteta stoga ga i tako treba doživaljavati- samim time ako jednoj majci nije ugodno dojiti ili nije u stanju,mogućnosti ili jednostavno ne želi nema mjesta osudama nego podršci kako da uspostavi odnos s djetetom koje je hranjeno formulom.

  4. #4
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    kad sam ja bila dijete jedna moja rođakinja je bila dugodojilica i svi su je zbog toga proglašavali lijenom

  5. #5
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim da su neinformirane.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Pomislim da su plave

  7. #7
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Uopće ne mogu generalizirati o nedojiljama niti mi se sviđa takvo uopćeno pitanje.
    Ne poznajem ih kao kategoriju ljudi. Poznajem nekoliko žena iz bliže okoline koje nisu dojile, svaka iz nekog drugog razloga i nemam jedinstveno mišljenje o njima, nego o svakoj općenito, bilo ono dobro ili ne tako dobro.

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    samo cu reci e svasta.
    dozivljavam ih isto kao i dojilice. sta vi idete cestom i gledate i procijenjujete evo ova je dojilja. ova ima super cice sigurno nije dojila.
    i jos jednom cu si dopustiti e stvarno svasta.

  9. #9
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ne doživljavam žene kao dojilje ili nedojilje

    doživljavam ih kao meni simpatične ili ne i ovisno o kontekstu mog poznavanja njih, tako se i ponašam - prisnije ili manje prisno

    boli me đon jel netko doji/ne doji, vozi mercedes ili ide biciklom, kupuje u Parizu ili second handu...
    Iksam

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Kako ih dozivljavam?
    Pa ne dozivljavam ih.
    ne razumijem zasto bi meni bilo vazano da li neka zena doji ili ne doji svoje dijete?

    Kako dozivljavate zene koje su jedno dijete dojilie , a drugo nisu?
    Kao podvojenu licnost?

  11. #11
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako dozivljavate zene koje su jedno dijete dojilie , a drugo nisu?
    Kao podvojenu licnost?

  12. #12
    Sarfila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zagreb - Rudeš
    Postovi
    73

    Početno

    Zašto takvo pitanje? Tko smo mi da nekog osuđujemo ili hvalimo ako doji ili ne? Isto tako se može postaviti pitanje, kako doživljavam dojilje koje doje do treće godine. Meni je to besmisleno. Ali to je samo moje mišljenje koje nikada ne izražavam, ali sad je tema pa ajd... Svoje prvo dijete sam dojila 1,5 mj i izdajala se do trećeg i više nije išlo... Imala sam dosta zeznut porod i u drugoj trudnoći sam bila zabrinuta ne zbog poroda nego da opet neću uspjeti dojiti. Dojila sam ga do 13 mj. Mislim da nije uredu majke doživljavati na taj način. One su prvenstveno majke, ne dojilje.

  13. #13
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    ja nemam pojma tko u mojoj okolini doji, a tko ne. U životu nisam takvo pitanje nikome postavila. A i trenutno nema baš žena u parkićima, pa da gledam koja će vaditi bočicu, a koja sisu.

    Po pitanju dojenja, mene smeta samo jedna vrsta žena, a to su one koje su prepune pogrešnih informacija i vole ih podijeliti. Kako često šetam vani s bebom, pa me svako toliko neka baba pita jel dojim i hoće sa mnom podijeliti svoje znanje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kako dozivljavate zene koje su jedno dijete dojilie , a drugo nisu?
    Kao podvojenu licnost?

    tema me podsjetila na jednu formušicu koje već dugo nema..sl kao "što mislite kakve ćete vi biti svekrve.."

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Sarfila prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto takvo pitanje? Tko smo mi da nekog osuđujemo ili hvalimo ako doji ili ne? Isto tako se može postaviti pitanje, kako doživljavam dojilje koje doje do treće godine.
    Pa je... ali žene se doživljavaju po raznim kriterijima (i vezano za majčinstvo), samo se ključ doživljaja mijenja ovisno o vremenskoj udaljenosti od poroda, poslije su neke druge stvari bitnije u doživljaju. Lijepo mojca zakamuflira... kao neinformirane . Ajde, ajde, nisu baš tajna ti doživljaji nedojilja... nothing can suprise me, bring it on, neće to bit ništa što već nisam pročitala (na ovom forumu - anđeoski smajlić). Iako, predviđam da će topic zamrijeti, tako da ništa od chick fighta na ovoj temi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.02.2015. at 09:06

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Al da pomognem Ms. Mar prije nego tema umre - kao komotne. Komocija je omiljena riječ za nabacivanje u fajtu Majka-Nemajka za neisknusne u majčinstvu/ove s malom djecom. Ove s više utakmica u nogama kažu bez podrške/neinformirane .

  17. #17
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ina33 ima svakakvih komentara i o dojiljama, kao i o ostalim aspektima majcinstva
    al ono, zaboli me sto si netko misli...

    a ovo sto si napisala komocija - to mislis kao komotnije je ne dojiti?
    ne znam, meni se cini puno komotnije izbacit sisu po noci, nego ici raditi bocicu (za pocetak, trebala bih ustati iz kreveta...)
    tak da se meni ne cini da je mamama koje ne doje nesto komotnije

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    od kad nisam u toj priči, uopće ih ne doživljavam.
    ali, moram priznati, kad sam prije 8 godina došla na forum, nakon početnog forumiranja, a kako smo vidjeli na drugoj temi, u to doba je atmosfera na forumu bila nekako radikalnija vezano...pa uz sve teme. tako da sam ja svugdje primjećivala bočice i dude, ono kao da su "on the dark side".
    ne žene, nego baš bočice i dude. svugdje. na televiziji, u kinu, na korzu, di god. svugdje. nekako mi bilo neugodno gledati u njih uopće
    no, taj dojam nije dugo trajao.
    a sad...jedva bebe primijetim, nisam neki beba-fun uopće, a kamoli način njihova hranjenja

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Takvima djeca spavaju po noći pa se ni ne bude
    A komotnije su za otići negdje, kako ne..

  20. #20
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Bome, ove koje ja znam, bude se djeca i te kako...
    A idu uglavnom ko i ja - s bebom

  21. #21
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Takvima djeca spavaju po noći pa se ni ne bude
    ovo uopće nije točno
    ima dojene djece koja spavaju po noći
    i nedojene koja ne spavaju
    i obratno

    da odgovorim na pitanje iz prvog posta: ne doživljavam nikako
    ne razmišljam o tome niti mi je važno

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ina33 ima svakakvih komentara i o dojiljama, kao i o ostalim aspektima majcinstva
    al ono, zaboli me sto si netko misli...

    a ovo sto si napisala komocija - to mislis kao komotnije je ne dojiti?
    ne znam, meni se cini puno komotnije izbacit sisu po noci, nego ici raditi bocicu (za pocetak, trebala bih ustati iz kreveta...)
    tak da se meni ne cini da je mamama koje ne doje nesto komotnije
    MM je bio u "depresiji" jer drugo dijete nije dojeno. Dva argumenta za njegovo stanje su bila 600 kn manje u novcaniku mjesecno, i budenje po noci koje on osjeti na vlatitoj kozi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.02.2015. at 09:41

  23. #23
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sirius

  24. #24
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ina33 ima svakakvih komentara i o dojiljama, kao i o ostalim aspektima majcinstva
    al ono, zaboli me sto si netko misli...

    a ovo sto si napisala komocija - to mislis kao komotnije je ne dojiti?
    ne znam, meni se cini puno komotnije izbacit sisu po noci, nego ici raditi bocicu (za pocetak, trebala bih ustati iz kreveta...)
    tak da se meni ne cini da je mamama koje ne doje nesto komotnije
    sad ja xam tebe

    definitivno je meni komotnije dojiti, nego ne dojiti
    lijena sam razmišljati o bočicama, pranju istih, kupovanju ad-a, nositi svaki put svu opremu kad idem igdje iz kuće
    prvih 6 mjeseci sam ionako uglavnom non - stop s djetetom (iako sam se i šišala i farbala i bila na depilaciji... - sve prije djetetovog 4. mjeseca i nije mu trebala nikakva nadohrana dok me nije bilo)

  25. #25
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Bila je jednom i ona tema o savršeno sređenim majkama, sa dugim, nalakiranim noktima, vazda svježim pramenovima i perfektnom šminkom. Bilo je i tema o zaposlenim majkama. Bilo je svašta. I uvijek se moglo zaključiti po nečemu da smo, eto baš mi, koje se nismo pronašle u objektu forumske ekspertize, ipak malo više mame od njih. Moš' mislit što jesmo...

    Sorry, ja ne vidim drugu svrhu ovakvog pitanja. Možebit' griješim.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa Vidi poruku
    Vi, žene, majke, koje se uspjele dojiti i otkrile sve čari dojenja? Kako doživljavate nedojilje? Često, sve češće se srećem s komentarima koji kažu da su nedojilje sebične i lijene? Molim vas jedan osvrt (za koji se nadam da će to opovrgnuti). Ja sam uspjela u dojenju. Dojila sam pune tri godine, odnosno, točno toliko koliko je dijete htjelo. I danas (moje dijete ima sedam godina) sam sretna zbog toga. Ja sam imala sve informacije, ja sam imala svu podršku okoline, ja sam imala čak i pedijatra i poslije neuropedijatra koji je rekao 'bravo mama'. I žao mi je što druge mame nisu imale te uvjete. A osuđuju ih da su bile sebične.
    Mislim da svatko ima svoje razloge i trudim se ne suditi previše o tome zašto netko doji ili ne doji i koliko dugo doji. Imala sam velikih problema sa starijim djetetom u samom početku - silom prilika bio je na kombinaciji ad i dojenja, skidali smo ga s toga kao s droge, ali smo uspjeli. A da nas je netko vidio u prvim danima - tko zna što bi pomislio (ako nije znao moje razloge).

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ajde budimo realni dok smo u djiru trudnoća-porod-porodiljni primjećujemo te neke stvari kako reče ina33.
    i ja sam pod dojmom i utjecajem (čak ovog foruma) kao cvijeta počela primjećivat bočice (dude ne jer mi je starije dijete imalo dudu- dvostruka mjerila), a sta's govorim kako je bilo, bilo jače od mene, totalno nerazborito al eto nije mi na ponos

    Tipa sjednemo nas 7 mama na kavu, od toga 6 doji a jedna priprema bočicu a ono nesvjesno svi obrate pažnju ili još gore nešto pametuju, bezvezno, stupidno al eto. Ovo je bilo onako iskreno najsikrenije od mene.

    Poslije sam primjećivala bicikliće s pomoćnim kotačima,stariju djecu od 4 god. nadalje s dudom u ustima, držanje dječice za ruke (a ruke prema nebu im vuku) da ih se nauči hodati i sl.

    Mislim ne bi mi palo na pamet komentirati i postavljat blesava pitanja,al bo0me je bilo puno onih koji su pod normalno pitali majke: "Jel dojite?" a onda žena pokušava kroz opravdavajući odgovor odmah pojasnit i svoje razloge.

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    ja sam previše štrepsa pa tako slušajući savjete s foruma sve primjećujem oko sebe...eto ti ga na, sad će forum ispast kriv a ne ja

    I da vrlo često ljudi znaju reći da su nedojilje komotne, drugi im mogu nahranit djecu danju i noću, mogu otići negdje same i na duže,....
    Meni je puno praktičnije bilo dojit al stvarno sam to čula nebrojeno puta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.02.2015. at 11:26

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Joj da, ta pitanja
    Ja sam skoro svoju staru zatukla kad mi je frendicu pitala jel doji
    Mislim, otkud ti ideja da ikoga to pitas i sta te boli dupe?
    Bome sam joj ocitala lekciju
    Cura je inace dojila pa joj nije bio bed, al mislim, nebitno, ah...

  30. #30
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Slazem se sa Inom, tesko da ce netko otvoreno na ovoj temi reci dozivljavam ih ovako ili onako, nego kao nitko ne razmislja o tome, ali neki stavovi iscure slucajno kad se ne pazi
    Priznajem da je meni cesto u glavi bio frowny face kad sam vidila da neke moje frendice ne doje, ali nadam se bar da sam bila dovoljno pristojna da im to ne pokazem, sad neverbalno tko zna sta je kad izaslo
    Ista stvar i za davanje npr pudinga i cokolade malim bebama
    Jedino mi je genijalno kako uspijete ne znat da li netko doji, ja za sve oko sebe znam, a majkemi nikog nisam pitala. Nedavno sam bila kod bakine susjede, njen necak, moj poznanik je nedavno dobio bebu, zena mi je rekla da je beba curica, pokazala sliku u mobitelu i ispricala da je mama dojila toliko i toliko i onda joj je nestalo mlika nisam ni napolitanku do kraja pojela. Doduse, jedna osoba iz moje obitelji bavi se profesionalno i temom dojenja, i ljudi to znaju, pa mozda zato posvuda izvjestaji

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Moram priznati da sam s prvim djetetom puno vise toga primjecivala
    Al recimo, i sad mi se digne kosa na glavi kad vidim da dijete voze bez autosjedalice, ili guraju slatkise bebi od 6 mjeseci

  32. #32
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja primjecujem sve i svasta iz svoje okoline i podsjecam se cesto da nije na meni da donosim sudove o tudim zivotima i izborima

    nekad se unesem u analizu, pa se osvijestim, jedostavno mi se to cini neposteno. ne znas nista o necijem zivotu, zasto bi trebala imati nekakvo misljenje. tu ulaze i teme kao sto je abortus, brakovi/razvodi, plasticne operacije (evo zadnje uma thurman ) i sve tako..

  33. #33
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Bio je jedan chick fight gdje se jedna forumasica zgrazala nad susjedom koja nije dojila vec je davala bocicu da bi isla vjezbati itd...zapamtila sam jednu recenicu koju joj je jedna iskusnija uputila: dojenje nije najbolja stvar koju ces uciniti za svoje dijete kroz zivot. Kaj se lakoce tice...da se petljam ili da me briga jel tko doji ili ne, meni je isto kao da budem ljuta na zenu kojoj baka cuva djecu jer eto njoj je lakse. Mi smo kombinirano pa mi je mala vise na sisi nego sto bi bila nekoj koja samo doji a i jos se sa bocicama zahebavam...beat that Ako bi imala misljenje o nedojilji...bilo bi to iz ciste zlobe

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Upravo tako. Slažem se sa Kris.
    I ja isto znam neke koje ne doje zato jer su eto zaključile da to njima ne bi išlo i da one to ne mogu ni pod razno, pa su odmah u rodilištu počele sa bocom. I fućka mi se, to je njihovo dijete i one su za njega odgovorne, pa tko sam ja da im prigovaram zašto ne doje.
    Velika sam protivnica i pušenja, pogotovo u trudnoći, ali što ja mogu napraviti da bi neka prestala pušiti dok je trudna ili dok na rukama drži dijete? Mogu joj reći da s time šteti djetetu i to je sve, a na njoj je da odluči.

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja primjecujem sve i svasta iz svoje okoline i podsjecam se cesto da nije na meni da donosim sudove o tudim zivotima i izborima

    nekad se unesem u analizu, pa se osvijestim, jedostavno mi se to cini neposteno. ne znas nista o necijem zivotu, zasto bi trebala imati nekakvo misljenje. tu ulaze i teme kao sto je abortus, brakovi/razvodi, plasticne operacije (evo zadnje uma thurman ) i sve tako..
    ajme ovo moram prokomentirat, grozno mi izgleda, neko čudno zategnuto lice bez ijedne facijalne grimase...

    nije mi ni prije bila lijepa al sad....kuku lele, sorry na OT.

  36. #36
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne osuđujem, ali me nekako tuga uhvati kad vidim bočicu, bude mi nekako žao djeteta. Valjda je to u mojoj glavi. Znam koliko sam ja bila sretna dojeći, koliko je M. bio sretan i tih trenutaka kad bih došla s posla i kad bi se priljubio uz mene i sisao, sisao... Žao mi je što ne mogu doživjeti taj osjećaj.
    Znam da imaju i oni svojih trenutaka bliskosti, ali eto, budem tužna svejedno...

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni je ovo isto kao pitanje: kako doživljavate žene koje nisu rodile?

    Neke apsolutno ne žele djecu, neke žele ali ih ne mogu imati zbog zdravstvenih problema, neke idu na MPO, neke žele i zatrudne prirodno iz prvog pokušaja, neke ih rode 10-ak pa ne brinu o njima itd.


    Kaj se tiče komocije, iz iskustva mogu reći da je puno komotnije ne dojiti.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ne osuđujem, ali me nekako tuga uhvati kad vidim bočicu, bude mi nekako žao djeteta. Valjda je to u mojoj glavi. Znam koliko sam ja bila sretna dojeći, koliko je M. bio sretan i tih trenutaka kad bih došla s posla i kad bi se priljubio uz mene i sisao, sisao... Žao mi je što ne mogu doživjeti taj osjećaj.
    Znam da imaju i oni svojih trenutaka bliskosti, ali eto, budem tužna svejedno...
    A odakle znaš da i te majke nisu tužne ako zbog nekog razloga ne smiju dojiti?

  39. #39
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Od svih tih dozivljaja ovaj malo gore 'pity thy neighbor's non-breast fed baby' mi je 'omiljen'. Znam... put u pakao poplocan je itd. I znam da taj osjecaj prodje cim zena sama izadje iz te faze. A kljuceva za bit tuzan zbog tudje djece napretek. I tako..
    Samo postavljanje pitanja (meni) vise govori o (fazi) postavljacice alako se stalno nesto pita onda bogme i o karakteru

  40. #40
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ne kuzim bas kako je komotnije ne dojiti?
    Ako govorimo o tome da se dijete moze ostaviti bilo kome na cuvanje, pa ce taj dati bocicu, onda prvo moramo imati nekoga kome mozemo dijete ostaviti. Ako nemamo kome, otpade i friziranje i depiliranje, bez obzira na dojenje.
    Mozda neki drugi aspekt komocije?

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim bas kako je komotnije ne dojiti?
    Ako govorimo o tome da se dijete moze ostaviti bilo kome na cuvanje, pa ce taj dati bocicu, onda prvo moramo imati nekoga kome mozemo dijete ostaviti. Ako nemamo kome, otpade i friziranje i depiliranje, bez obzira na dojenje.
    Mozda neki drugi aspekt komocije?
    Eh, draga, nedajbog nikome, ali da si bila na njezinom mjestu (gadno se razboljela), bome bi i tebi bilo komotnije ne dojiti. Ima negdje starih postova o tome.

  42. #42
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Mene i moje nedojeno dijete ne treba niti sekunde zaliti zbog toga sto nije dojila.
    Zaista.
    Nije dojila zbog zdravstvenih okolnosti, ali bliskosti i blizine joj nikad nije falilo.
    I ja sam bila tuzna mozda dva dana kada sam shvatila da necu uspostaviti laktaciju, ali nakon toga vise mi nije bilo vazno. Preboljela sam to.
    Odlucila sam uzivati u majcinstvu ( i bez dojenja) , bez opterecivanja detaljima.
    Dojenje je ( ili nije) samo jedan aspekt majcinstva, samo jedno maleno ( ili malo vece ) razdoblje u ( nadamo se) jako dugom zivotu. Ono moze biti ( ili ne mora) dio naseg i djecjeg zivota. Ali nas ne odreduje kao osobe ili kao roditelje.

  43. #43
    Mariachi2906 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    136

    Početno

    Komocija je isto jedna relativna stvar, npr. neke žene komocijom smatraju kad mogu ostaviti dijete baki i izići u dućan, frizeru i sl. a neke komocijom smatraju po noći tutnut cicu u usta i ne moraš se dizati. Lijepo je i jedno i drugo, kaj ne?

    Naime, ja sam i nedojilja i dojilja! Kako to?
    Pa evo, prvo dijete nisam dojila. Duga priča kako i zašto. Između ostalog, tad to još nije bilo toliko moderno u rodilištima i nitko me nije uputio, a bliskih iskusnih dojilja nisam imala i nisam naučila dojiti. Drugo, ostao mi je komad posteljice i hormoni se nisu posložili... pa je mlijeka nešto došlo ali ne u dovoljnoj količini. Treće, onda kad sam trebala najintenzivnije dojiti da potaknem proizvodnju, moja mala je bila na fototerapiji a ja sam u sobi sama tulila i raspadala se u baby bluesu. Itd.
    Da ne duljim, odrasla je na bočici. Jest prtljanje i sve, ali sam točno znala u koliko je sati koliko ml pojela i to mi je bilo orijentir i olakšavajuća okolnost. Dizanje po noći zbog flašice nije dugo trajalo jer je već s 3 mjeseca spavala do 5h ujutro.

    Onda sam rodila drugu, a u trudnoći, nekim čudom sam nabasala na internetu na Rodu i progutala svu dostupnu teoriju o dojenju! Bila sam totalni freak! Išla sam svojoj tada sedamdesetogodišnjoj svekrvi objašnjavati zašto ona nije dojila mm-a i zašto joj nije došlo mlijeko I zarekla se ja da ću dojiti dokle god bude išlo... međutim, pljus, moja ljenčinica je spavala i spavala i tako je završila na Rebru s 15 dana na infuziji koja je trebala oprati žuticu... a ja nisam noću mogla ostati s njom! I opet AD, i opet pola pola doma, i tako sam ja nju uspjela zadržati na cici do 5 mjeseci, kad je gdična okrenula glavu od cice. Kasnije sam saznala i azšto - ostala sam trudna, mlijeko je promijenilo okus i nju više nije zanimalo.
    Ali zato je treća bila cicoljupka, do 14 mjeseci, četvrta do 21 mjesec a peti još nateže, sad mu je 15 i pol mj. i taj ne bu skoro odustao.
    Tako da, koliko sam se po noći dizala za pravljenje bočice, toliko sam se "naspavala" s ostalih četvero s cicom u njihovim čubama, i iskrivila kičmeni stup do početka artroze.

    Summa summarum, svaka mama se daje svom djetetu, dojila ili ne. I ono dizanje po bočicu je žrtva za dijete. I financijski je to izdatak. Pa dok naciljaš koje mu nabolje odgovara, od kojeg nema grčeve...
    Ista je stvar s dojenjem, kad ima grčeve pa vrtiš film što si jela... a kad izađeš nekud sa sisavcem, moraš dobro promisliti gdje i kako ćeš ga podojiti, da ne slušaš razna dobacivanja.
    Mama je mama, svaka radi za dijete ono što misli da je najbolje.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Sve se može gledati s obje strane, ima i pluseva i minusa..
    al meni je komotnije napraviti bočicu i tata, seka, xy joj može dat jest, a ja ako trebam mogu s drugim djetetom rješavat zadaću npr.. (ne hvatajte se sad primjera pa govorit ja rješavam zadaću dok dojim..)
    kad se navečer budi tata isto može ustatit i spremit jelo i dati..mama je u tom slučaju zamjenjiva.
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 12.02.2015. at 14:40

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim bas kako je komotnije ne dojiti?
    Ako govorimo o tome da se dijete moze ostaviti bilo kome na cuvanje, pa ce taj dati bocicu, onda prvo moramo imati nekoga kome mozemo dijete ostaviti. Ako nemamo kome, otpade i friziranje i depiliranje, bez obzira na dojenje.
    Mozda neki drugi aspekt komocije?
    Možda to što po noći i muž od nedojilje može smućkati bočicu i nahraniti bebu?
    Meni to jedino pada na pamet, za drugu komociju ne znam. Ja sam svoje dojila i meni je to bilo najkomotnije, bez obzira na noćno dežurstvo. Zato je mm mijenjao pelene, pa mogu reći da smo oboje bili angažirani oko bebe.

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Nedojenje je meni bilo komotnije , ali nije bilo MM.
    :D

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Eto, još malo i zaključit ćemo da su te žene sebične i lijene
    a muževi im vrijedni

    Šala ante šala
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 12.02.2015. at 14:48

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ne mogu uspoređivati što je komotnije jer nisam dojila i bed mi je "reklamirati" nedojenje - ali, meni nije bila teška muka to s bočicama, da se tako izrazim. Komotnije koristim kao pejorativan termin...,evo, čisto iskreno, ja "posebno" doživljavam žene koje se razbacuju terminom "komocije" (stila ona je "komotna" pa radi to i to, itd.). Evo.. to je moj ključ za moje doživljaje npr. . Dakle, ja razvrstavam ljude po tome koliko su brzo skloni zalijepit "komociju" (ili bilo koji drugi pridjev) na nečije čelo. I ti su mi, sasvim iskreno, na crnoj listi . Utoliko mi je ta Komocija korisna.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.02.2015. at 14:50

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim bas kako je komotnije ne dojiti?
    Ako govorimo o tome da se dijete moze ostaviti bilo kome na cuvanje, pa ce taj dati bocicu, onda prvo moramo imati nekoga kome mozemo dijete ostaviti. Ako nemamo kome, otpade i friziranje i depiliranje, bez obzira na dojenje.
    Mozda neki drugi aspekt komocije?
    Evo usporedbe...Prvo dijete: 6 mjeseci isključivo dojeno, poslije na zahtjev i sve u tom stilu.

    Drugo dijete: 2 mjeseca isključivo dojeno, onda sam ja oboljela i vratila se iz bolnice kad je imala 9 mjeseci i naravno bila hranjena na bočicu. Išla je spavati oko 8 i budila se oko 2 ujutro. Budući da nije htjela ostati sama sa mnom u sobi i urlala je a meni je to bilo preteško, onda je muž bio s njom a ja sam išla pripremiti hranu. To je izgledalo tak da sam morala obuti visoke tenisice jer nisam mogla hodati bosa, uzeti hodalicu i korak po korak dovući se do kuhinje. Kad sam napravila mlijeko, zataknula sam bočicu u donji dio pidžame, ili sam stavila u majicu pa donji dio u usta. Kad je pojela, spavala je do jutra.

    Sve to skupa mi se činilo lakše nego kad sam dojila 3-4 put kroz noć, pa nisam mogla zaspati kraj djeteta, prebacivala ju u kinderbet itd. A i lakše je kad nisi doma pa znaš da se dijete najelo i da sad tri sata neće jesti, tj. ako plače da nije glad problem.

  50. #50
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A odakle znaš da i te majke nisu tužne ako zbog nekog razloga ne smiju dojiti?
    Ja govorim o svojim osjecajima, a ne o tudjim niti ulazim i razloge zasto ne doje...

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •