Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 320

Tema: Što napraviti kad dijete gurne ili udari drugo dijete?

  1. #101
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nikad nisam imala problema s discipliniranjem svoje i tuđe djece po parku.

    Smatram da su mi dopuštenje za to dali roditelji koji sjede na klupi i ne gledaju dvogodišnjaka koji harači.

    Ja imam dva ratoborna. I nisu mrdali od mene dok je postojala opasnost da ozlijede drugu djecu.
    Doslovno sam im dahćala za vratom-oni na tobogan, ja uz tobogan; oni na ljulju, eto i mene.

    Smatram da je moja odgovornost osigurati drugoj djeci da ih moji ne tlače.

    A na ovo da će naučiti nakon tri puta što ga odvedem iz parka mogu se samo rasplakati, na žalost nemam dijete koje bi nešto naučilo kaznom. Uzrok-posljedica nula bodova, sve tamo do pete ili šeste godine. Ni ne pamtim koliko smo puta išli kući kad bi s..nje počelo.

    Skoro pa zavidim roditeljima cvjetića, iako znam da je to isto grozna situacija. Da mi netko ponudi obje varijante nisam sigurna što bih izabrala.

  2. #102
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Skoro pa zavidim roditeljima cvjetića, iako znam da je to isto grozna situacija. Da mi netko ponudi obje varijante nisam sigurna što bih izabrala.
    X-čina!

  3. #103
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja na to uvijek kažem Ne gurati, bez obrzira da l moje dijete gura ili je bilo gurano.. i dok to govorim dignem prst u zrak

    Svoje dijete uvijek učim da jasno i glasno kaže Ne raditi to i to..i da se izmake.
    Tuđe dijete ne tražim da kaže oprosti..samo nek prestane ..za početak.
    X
    ovako i ja. A nije da i moje dijete nece gurnuti drugo, koliko god krasno odgajan bio

    Ima ponesto i o ucenju iz okoline - prvi dan u vrticu je bio gurnut i napadnut, ocito je brzo naucio da tko je jaci, taj tlaci.

    Bitno je da mu ukazujem da je takvo ponasanje neprihvatljivo, i ova metoda mi je zasad najprimjerenija njegovom uzrastu.

  4. #104
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a koliko cesto budete moderatori/animatori u parkicu?

    mi smo danas po dolasku u parkic zatekli jos samo jednu curicu,mama joj je u tih sat vremena cijelo vrijeme samo sjedala na klupi,vecinom pipkala na mob...

    ova je trcala za mojom,pokusavala joj istrgnuti stap iz ruku (ja gledam primjecuje li joj mama ista,ma kakvi), pa moja krene prema ljulji a ova joj uleti i sjedne i tako za svaku spravu....izgledalo je ko' da ce moja uskoro oplakat pa sam skuzila da moram nesto napravit,ova ocito hoce drustvo samo je naopako krenulo....

    kad su se zaletile na klackalicu ja sam uletila ali tako da sam ih obe posjela na jednu stranu a ja na drugu i udri...
    mama i dalje ne dozivljava nista,(dosle joj prijateljice) pa je nakon 5min povikala: L, nemoj bit dosadna....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 17.02.2015. at 00:01

  5. #105
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Što napraviti kad dijete gurne ili udari drugo dijete?

    Ako sam nesto uvijek mrzila, to su parkici!

    Karikiram, no stvarno ih nikad nisam voljela. Pa ta neka prisilna druzenja, bas me nerviralo.
    Ja se volim igrati s djecom, ali ne u parku. Kad smo u parku (a to bas vise nije tako cesto) ja sam od onih koja sjedi i cita.
    Ili ako cujete da neka luda mama preskace vijacu pored parka, ta sam :D

    No malu djecu treba paziti, ja zaboravim koliko su moje cure velike.
    Mladja je kad je bila mladja bila harambasa ovako kako sasa opisuje i za njom si stlano morao ici i paziti da ne napravi s*****.
    Posljednje uređivanje od Anci : 17.02.2015. at 00:07

  6. #106
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mm mrzi parkice
    Zbog druge djece
    I nikad ih ne vodi tamo
    Sto raznih aktivnosti radi s njima, nema di ih ne vodi, ali u park nikada

  7. #107

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa moderiram kad se djeca tuku ili verbalno zlostavljaju. Ja za tvoj primjer stvarno ne mislim da je itko išta trebao napravit. I vjerojatno bih se ponašala kao ta grooozna mama koja sjedi na klupi dok njezino dijete pokušava ostvariti kontakt na način primjeren vlastitoj dobi. Ono mala troipogodišnjakinja se želi igrati, pa dira tuđe stvari, ide za djetetom s kojim se želi igrati i sjeda na ljulju kad i to dijete misli isto.... Skandalozno... Da je mama prava, naučila bi dijete da prvo ostvari ajkontakt, a onda da priđe pruži desnu ruku i predstavi se imenom i prezimenom, uz pronalazak pokojeg startera komunikacije ( ima li djevojčica možda iste marke tenisice ili vozi li bicikl) te pripremljenu šalu na vlastiti račun.

  8. #108
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja za tvoj primjer stvarno ne mislim da je itko išta trebao napravit.
    Kako ne, pišeš da dijete treba naučiti ostvariti kontakt. Idealna prilika je bila ova u parku s djetetom skulirane.

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    JOno mala troipogodišnjakinja se želi igrati, pa dira tuđe stvari, ide za djetetom s kojim se želi igrati i sjeda na ljulju kad i to dijete misli isto....
    I što kad se maloj od zasad skulirane digne tlak jer joj ova pokvari svaku igru, na rubu je suza, pa umjesto da zaplače opali joj šamar? (dogodilo se u real life, zato i pitam)

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mama u parkiću je dobila besplatno čuvanje i animaciju od zasad skulirane

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa moderiram kad se djeca tuku ili verbalno zlostavljaju. Ja za tvoj primjer stvarno ne mislim da je itko išta trebao napravit. I vjerojatno bih se ponašala kao ta grooozna mama koja sjedi na klupi dok njezino dijete pokušava ostvariti kontakt na način primjeren vlastitoj dobi. Ono mala troipogodišnjakinja se želi igrati, pa dira tuđe stvari, ide za djetetom s kojim se želi igrati i sjeda na ljulju kad i to dijete misli isto.... Skandalozno... Da je mama prava, naučila bi dijete da prvo ostvari ajkontakt, a onda da priđe pruži desnu ruku i predstavi se imenom i prezimenom, uz pronalazak pokojeg startera komunikacije ( ima li djevojčica možda iste marke tenisice ili vozi li bicikl) te pripremljenu šalu na vlastiti račun.


    Čovječe, casa, ovo je genijalno!

    Trebala bi otvoriti privatnu firmu koja održava tečajeve za djecu koja se igraju u parkiću. I poslije izdavati certifikat....

    Ali možda bi i roditelji tamo mogli nešto naučiti, he he he....

  11. #111
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Za koju mamu pričaš casa da je prava ova šta čita novine ili koja se ipak trudi da nešto napravi? Po ovom što iščitavam ova mama koja čita cijelo vrijeme novine i ne radi apsolutno ništa bi trebala to i nastaviti a ova druga se trebala malo bolje potruditi

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A kad mala, pitao je netkogore, opali šamar, onda se lijepo kaže: Ne možeš tući sve koji ti smetaju. I gotovo, nema ispričavanja na silu ni dubokog propitivanja je li kriva ona što je udarila ili ova što ju je izazivala. Govorimo o trogodišnjacima, a nekako prevladava stav da oni trebaju znati onošto većina odraslih ne zna i da roditelji trebaju izmoderirati svaki tren boravka u parku koji se ne odvija u skladu s bon tonom. Meni je to jaaaako umjetno, isforsirano i bezveze. Djeca nisu mali ljudi, oni drugačije vide svijet od odraslih.

  13. #113
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne možeš tući sve koji ti smetaju.
    Ne možeš sve, ali možeš neke?

    Meni nije ok da ta mama sjedi i prčka po mobitelu dok joj dijete pokušava ostvariti kontakt, tj. gnjavi drugu curicu. Ne treba biti kao kobac nad djecom, ali bi bilo u redu da je došla i pokušala izanimirati svoju da se nekako skupa poigraju, npr. da je stavi na ljuljačku pored pa da se curice skupa ljuljaju. Ako je jedno dijete na rubu suza jer drugo dijete tlači ili kako je mama sama lijepo rekla, dosadna je, onda roditelj treba reagirati. Doduše, ovoj mami se isplatilo, zasad skulirana je zabavila i njezino dijete u parku .

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, a kad onda dijete treba samo naučit reć: Dosadna si, pusti me... Mislim trogodišnjaci s tim obično nemaju problema, osim ako se odgojem ne nauči da je to protivno bon tonu. Mislim da činjenica da je dijete na rubu suzu, ne govori da treba nešto moderirat. U redu je da dijete plače ako mu netko dosađuje, jer tako uči da je bolje dosadnjakoviću reći: Pusti me na miru, nego šutke podnosit dosađivanje. Da je zasad skulirana sjela na klupu, vjerojatno bi njena malena došla i rekla: Ona me gnjaaavi, pa bi skulirana rekla:
    Možda se samo hoće igrat...pa bi njezina djevojčica ili privatila igru ili zaključila da ju druga mala gnjavi pa bi se u skladu s tim postavila za dalje. Mislim da u toj situaciji nema žrtve ni zlostavljača već dvije trogodišnjakinje. I ne mislim da je skulirana bolja, brižnija i socijalno kompetentnija mama od ove na klupi.
    Iako, vjerujem da je skulirana krasna osoba, i stvarno se nadam da se ovo neće protumačit kao napad na nju osobno, jer to stvarno nije namjera.

  15. #115
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, a kad onda dijete treba samo naučit reć: Dosadna si, pusti me... Mislim trogodišnjaci s tim obično nemaju problema, osim ako se odgojem ne nauči da je to protivno bon tonu.
    Želiš reći da je ok da 3-godišnjak kaže drugom da je dosadan?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, normalno. Jednako kao što je u redu i da ja to kažem tebi ili i meni. Mislim nije to ništa prosto...

  17. #117
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Stvarno? Ja ne znam kad sam zadnji put čula da je netko nekom rekao da je dosadan, a nije da fali dosadnih .
    Posljednje uređivanje od phiphy : 17.02.2015. at 10:18

  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A gle,puno mi stvari ne govorimo jedni drugima u ime one da se ne povrijedimo, a onda o tim istim stvarima raspredamo na forumu ili s nekim prijateljicama. Pa i ova žena iz skuliranine priče, je sad na forumu. Možda bi bilo bolje da je skulirana u parku prišla i rekla: Vaše dijete gnjavi moje, molim vas, možete li nešto učinit? Meni se čini da pola problema koje imamo sami stvaramo ovakvim nepovrijeđivanjem drugih, pa kažem Dosadan si mi sad. Tako i onaj koji je dosadan ima priliku naučit ne bit dosadan, a ja imam priliku za malo mira. I obrnuto. Neki se, istina,uvrijede, ali jako malo njih. Svi valjda prihvaćaju da sam luda, ali, kako to kažu ovdje gdje živim, nema u njoj zla.

  19. #119
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja još nisam čula da jedan trogodišnjak kaže drugom da je dosadan, oni će prije udariti ili gurnuti nego reći "Dosadan si mi, daj se makni". I sve to što djeca rade je jedan proces učenja socijalnih vještina koji traje i meni nije uopće skandalozno to kako se djevojčica u parku ponašala, ali me nerviraju takve mame koje mogu po pola sate niti ne pogledati što im dijete radi i kojima je zanimljiviji njihov mobitel ili novine od vlastita djeteta.

  20. #120
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    i kojima je zanimljiviji njihov mobitel ili novine od vlastita djeteta.
    e, biće da je tako.
    parkovska policija trenira strogoću. pa ti voli parkove. madre mia, fala bogu to je iza mene.
    a najnajdraže su mi bile one mame koje stanuju tri metra od parka, al za ne falit, nose u park tonu hrane. ako su pobornici zdrave hrane, onda su tu vreće jabuka, banana i mandarina, badema i lješnjaka. ako nisu, onda je tu smoki, štapići, bomboni. ima i onih koji cijeli ručak nose u park pa trče za djecom s polpetama. a svi zajedno ko da su tri dana u pustinji pa imaju nepregledne zalihe vode.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Ja volim ići u parkove sa sinom, jer vidim koliko on to voli. No neki roditelji mi stvarno dignu živac. Pogotovo oni koji odlazak u park vide kao trenutak da pošalju 100-200 smsova ili da non stop pričaju na mobitel. A djeca nek rade što žele. To je možda ok kad je dijete malo starije (4+ godina) no čak i tad treba okom pratiti što rade i uključiti se kad je potrebno.
    Ne bi mi palo na pamet da ja tuđem djetetu držim bukvicu ili da ga spriječim da nešto radi, jer ne bi htio da to netko radi mom sinu. No naravno da ću zaštititi sina ako to smatram potrebnim.

    Eto par primjera. Jednom prilikom su u parku tri curice zauzele jednu od kučica sa stolom i klupicom i tu izvadile svoje igračke i igrale se kuhinje or samtink. Moj sin je trčkarao parkom i svidjelo mu se kako se one tamo igraju. Došao je blizu kućice i jedna od curica (cca 3 godine) je izletila iz kučice i spriječila ga da se približi, pokušavajući ga odgurati dalje. Ja sam bio u blizini i prišao tamo i objasnio sinu da se one žele igrati same i pokušao ga odvesti do tobogana. No on je htio vidjeti što one rade pa se nije dao. Curici se to nije svidjelo i htjela ga je gurnuti nogom, što sam spriječio. Nakon toga je ta curica počela jako lupati nogom po klupici kako bi nas bukom otjerala (jer joj udaranje nogom nije uspjelo). Mame niti u jednom trenutku nije bilo na vidiku.

    U drugoj situaciji došli smo do jednog pješčanika u kojem se igrao dječak od 3-4 godine. Pješčanik je bio veliki, barem 20 m2. No on nije htio da se bilo tko drugi tamo igra. Imao je šibu u ruci, i čim se netko približio došao bi sa šibom i počeo lupati po rubu pješčanika. Srećom pješčanici su nam omiljene igraonice i imamo puno igračaka koje nosimo, pa sam to riješio vađenjem tih igračaka što je odmah smirilo tog dječaka jer se i on htio s njima igrati. Mama je za to vrijeme tipkala po mobitelu na klupici 10-tak metara dalje. Dok smo se mi igrali još je par dječaka pokušalo ući ali ih je taj dječak sve otjerao.

    Ne kažem da roditelji trebaju biti helikopteri oko svoje djece, ali ako su već u parku s njima mogu i baciti oko na djete svakih par minuta.
    Posljednje uređivanje od shlede : 17.02.2015. at 11:19

  22. #122
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni su svi ovi vaši primjeri naprosto utjerali strah u kosti! :D

    Šalu na stranu, ima svega među roditeljima, sasvim sigurno ima dovoljan broj ne baš brižnih, ali ono...nije loše malo se opustit.
    Recimo, to pravilo da se ni slučajno tuđoj djeci ne smije ništa reći je meni potpuno izopačeno. Da se malo tu popusti, znate kako bi parkovski život postao lakši.
    Mislim, svi ti roditelji za koje priželjkujete da bolje brinu o svojoj djeci...hoće li se to ostvariti? Neće.
    Posljednje uređivanje od vertex : 17.02.2015. at 11:26

  23. #123
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    baš to, vertex.
    ko da sam ja pisala
    dakle, kad ideš u park sa malom djecom, i paziš na njih, jer moraš. naime, u teoriji se sto posto slažem sa casom, al u praksi nisam imala živaca pustiti te svađe, suze, tučnjave, otimanja igračaka, durenja, da se riješe same od sebe. nisam.
    kad već paziš na njih, najlakši način ti je, bar te sasvim male, malo i animiraš. skupiš njih par i, štajaznam, bacaš im loptu u krug.
    dosta je jedan odrasli, pustiš ove druge iz solidarnosti da šalju sms-ove
    svi znamo što znači 10 minuta mira kad su djeca tako mala.
    a onda drugi put se nadaš da će netko drugi uletit.
    a ako ne uleti, bože moj, ufuraš se da je vrijeme provedeno u parku baš to kvalitetno zajedničko vrijeme s djecom pa opet glumiš klauna.

  24. #124
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa normalno, jedni glume klaune i zabavljaju djecu, drugi šalju sms-ove i imaju besplatnu animaciju.
    Ne znam samo kako se prebaciti u ovu drugu grupu, nekako me uvijek zapadne glumljenje klauna, premda mi dijete ima već 10 godina, završim sa nekakvim malim nećacima za vratom.
    A uopće ne volim zabavljati tuđu djecu!

  25. #125
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa nije lose malo se opustiti, i ja se opustim, al svako malo pogledavam di su moje cure
    Al svejedno mi jako idu na zivce roditelji/bake koje uopce ne paze na svoju djecu
    A takvih ima jako puno, za ne povjerovati

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Tako to ide. Gledaš svoju djecu. Ako je njima u parkiću lijepo i zabavno, onda ideš. Ako im je ružno, ako ih gnjave i slično, treba pitati "da nađemo neku drugu zabavu?" i kraj priče.

    Djeca s vremenom sebi izbore odgovarajući stupanj autonomije.

    A lopatica pijeska za vrat i slično - to mi ne spada u drame, to je sastavni dio te zabave. Ja sam svoje puštala u pješčanik samo ako bi svečano obećali da će se okupati PRIJE večere (jer to je bilo pesje pišalište i gore od toga) ali im nisam to uskraćivala. Drugi klinci me nisu previše brinuli, a roditelji još i manje. Bit će da sam stara i da je to bilo daaaaavno, ali više su me nervirali vlasnici preprekobrojnih cucki koji su svjesno ignorirali znak da četveronošci tamo nemaju pristup.

    Rezultat - moj mlađi mi je dao do znanja u ranoj dobi da su tuđi cucki njemu NAJBOLJI dio izlaska u parkić. Pa sam odustala i od toga. I danas je takav - sinoć dođem s njim doma s vježbi disanja (zbog njegove astme nemamo svog ljubimca, ali tko zna je li to baš pametna odluka) i prvo što je napravio po izlasku iz auta - morao je podragati dvije debele mačke iz susjedstva.

    Ali natrag na topic - dobro je da se uzrujavate oko trica iz parkića, to samo znači da nemate većih briga. Istina, ima u tim parkovima ljudi (i klinaca i roditelja) koji idu u različite krajnosti, ali dobra vijest je da ta faza traje jako kratko. Klinci rastu brrrrrzo i začas nas više ne trebaju.

  27. #127
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa normalno, jedni glume klaune i zabavljaju djecu, drugi šalju sms-ove i imaju besplatnu animaciju.
    Ne znam samo kako se prebaciti u ovu drugu grupu, nekako me uvijek zapadne glumljenje klauna, premda mi dijete ima već 10 godina, završim sa nekakvim malim nećacima za vratom.
    A uopće ne volim zabavljati tuđu djecu!

    joj, baš sam se nasmijala.
    mima, ajd, to ti je antistresna terapija, bolja od ne znam, nekog geštalda. povratak u djetinjstvo, bezbrižnu dječju igru i te spike

  28. #128
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    A gle,puno mi stvari ne govorimo jedni drugima u ime one da se ne povrijedimo, a onda o tim istim stvarima raspredamo na forumu ili s nekim prijateljicama. Pa i ova žena iz skuliranine priče, je sad na forumu. Možda bi bilo bolje da je skulirana u parku prišla i rekla: Vaše dijete gnjavi moje, molim vas, možete li nešto učinit? Meni se čini da pola problema koje imamo sami stvaramo ovakvim nepovrijeđivanjem drugih, pa kažem Dosadan si mi sad. Tako i onaj koji je dosadan ima priliku naučit ne bit dosadan, a ja imam priliku za malo mira. I obrnuto. Neki se, istina,uvrijede, ali jako malo njih. Svi valjda prihvaćaju da sam luda, ali, kako to kažu ovdje gdje živim, nema u njoj zla.
    ma daaaj,stvarno ti je to bolje? ja sam dosta dugo samo sjedala i promatrala,u startu skuzila sto se dogadja ali sam eto namjerno pustila da vidim kako ce se stvari odvijat....da je bilo druge djece,ova bi odustala i preusmjerila se na nekog drugog,no bile su same pa je to potrajalo..na prvu mi nije bilo svejedno kad su se natezale oko stapa,da ga jos netko ne dobije u oko....po meni je jedina alternativa bila reci mojoj N da idemo doma....radije sam onda uletila i pokusala da se skupa zabave...ok i ja s njima....

  29. #129
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pisem tamo po krivim temama

    Rekoh, posaljem i ja sms, al uvijek gledam di su moje cure
    Moram se prebaciti u ovaj drugi mod...

    Mima

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma, gle, skulirana, naravno da ako smatraš da si ti čuvala tuđe dijete u parku koje nisi željela čuvat da si došla mami i to joj rekla. S tim da bi ti žena najvjerojatnije rekla: Jel' ju udarila? Vrijeđala? Ako nije, problema nema. To što ide za vašom malo po parku, a to je poanta parka. Ako se to vašoj maloj ne sviđa, a zakupite park u neko vrijemepa će se vaša djevojčica moći neometano igrat.
    Stvarno ne kužim ove primjere... Tri djevojčice se igraju u parku i sprečavaju dječaka da im se pridruži dok njihove mame sa strane šalju sms-ove umjesto da promoviraju toleranciju i rodnu ravnopravnost po parku. Ili dječak šibom lupa po rubu pješčanika i tako tjera djecu... Meni se čini da vi stvarno imate prevelika očekivanja od djece. Ili bolje rečeno od roditelja, naime nisu svi koji nemaju jednak sustav vrijednost kao vi, nebrižne budale. Nekima je sasvim moralno prihvatljivo da se ne igraju sva djeca zajedno, da ponekad djeca budu dosadna ili da ponekad žele nešto samo za sebe. Takvi nemaju potrebu to modelirati niti finije upakirati. To će djeca naučiti, samo možda nije baš nužno da to nauče s 3 godine.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I skulirana, zašto nisi jednostavno svoju pitala: Jel' ti dosadna ova curica? Pa na njeno da joj rekla: Pa reci joj, da ti je dosadna i da se makne.

  32. #132
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ili dječak šibom lupa po rubu pješčanika i tako tjera djecu... Meni se čini da vi stvarno imate prevelika očekivanja od djece. Ili bolje rečeno od roditelja, naime nisu svi koji nemaju jednak sustav vrijednost kao vi, nebrižne budale. Nekima je sasvim moralno prihvatljivo da se ne igraju sva djeca zajedno, da ponekad djeca budu dosadna ili da ponekad žele nešto samo za sebe. Takvi nemaju potrebu to modelirati niti finije upakirati. To će djeca naučiti, samo možda nije baš nužno da to nauče s 3 godine.
    dobro si rekla, nemamo očekivanja od djece, nego od roditelja. da, naime, trebaju reagirati ako njihovo dijete šibom tjera drugu djecu iz pješčanika. i njima bi trebalo reći da zakupe park ako se žele na taj način igrati, a ne obratno. bože, stvarno svašta.

  33. #133
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    naime nisu svi koji nemaju jednak sustav vrijednost kao vi, nebrižne budale.
    meni je ovo bitno. a bože moj, da me neki iživciraju, iživciraju me. osim što nose iće i piće u park, nisu ništa krivi. a živciraju me

  34. #134
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa jen radi se samo o tome da nema ništa konstruktivno u zgražanju nad drugim roditeljima. recimo meni bi taj mali sa šibom bio neprihvatljivog ponašanja. rekla bi mu da prestane. recimo 3 puta. ako neb prestajao uzela bi mu šibu i bok.

  35. #135
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    dobro si rekla, nemamo očekivanja od djece, nego od roditelja. da, naime, trebaju reagirati ako njihovo dijete šibom tjera drugu djecu iz pješčanika. i njima bi trebalo reći da zakupe park ako se žele na taj način igrati, a ne obratno. bože, stvarno svašta.
    Slažem se. I meni je ovo too much. Ispada da je park samo za neodgojance, a vi cvjetići budite doma. Možda da naprave parkiće za cvjetiće kao što je moderno da postoje parkići za pse?

  36. #136
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pa jen radi se samo o tome da nema ništa konstruktivno u zgražanju nad drugim roditeljima. recimo meni bi taj mali sa šibom bio neprihvatljivog ponašanja. rekla bi mu da prestane. recimo 3 puta. ako neb prestajao uzela bi mu šibu i bok.
    pa ne, slažem se da je konstruktivnije da drugi roditelji npr. ja odrade posao tog roditelja koji ne pazi na svoje dijete. ali smijem valjda reći da mi je to tlaka i bezveze?

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    bili smo u parkiću, mama od curice je sjedila na klupi i pričala s prijateljicama. Bio je sumrak i uopće nije gledala šta radi mala. Mala se je penjala po toboganu, ali po dijelu gdje se spušta (i moji to rade ALI kad nema nikoga na toboganu). Kad nije uspijela 1 put, jer se moje dijete htijelo spustiti, a mm ju je povukao za ruku, probala je 2 put sa zaletom. MM ju je opet primio za ruku da nam ne zgazi drugo dijete. Mala je otrčala plačući k mami, koja je došla k nama, dobro se izderala na nas i pozvala policiju da joj maltretiramo dijete. Policija je došla napravila očevid, uzela podatke. Policajac je pitao malu neka pokaže kako jako ju je primio za ruku, kad je ona pokazala, policajac je rekao da to uopće nije tako jako, na što bi njena majka da joj je zavrnuo ruku. Najgore od svega je to što je neki čovjek (koji je s njom razgovarao na klupi), pred policajcima rekao da smo to napravili njegovom djetetu da bi nas s nogom u glavu.
    Došli smo doma, zvao nas je njen muž i prijetio. Mi smo prijetnju odmah prijavili policiji.

    Od tada ćim se stvori malo veća gužva, ja izlazim iz parka. Takav stres nam više ne treba.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, gle, skulirana, naravno da ako smatraš da si ti čuvala tuđe dijete u parku koje nisi željela čuvat da si došla mami i to joj rekla. S tim da bi ti žena najvjerojatnije rekla: Jel' ju udarila? Vrijeđala? Ako nije, problema nema. To što ide za vašom malo po parku, a to je poanta parka. Ako se to vašoj maloj ne sviđa, a zakupite park u neko vrijemepa će se vaša djevojčica moći neometano igrat.
    Stvarno ne kužim ove primjere... Tri djevojčice se igraju u parku i sprečavaju dječaka da im se pridruži dok njihove mame sa strane šalju sms-ove umjesto da promoviraju toleranciju i rodnu ravnopravnost po parku. Ili dječak šibom lupa po rubu pješčanika i tako tjera djecu... Meni se čini da vi stvarno imate prevelika očekivanja od djece. Ili bolje rečeno od roditelja, naime nisu svi koji nemaju jednak sustav vrijednost kao vi, nebrižne budale. Nekima je sasvim moralno prihvatljivo da se ne igraju sva djeca zajedno, da ponekad djeca budu dosadna ili da ponekad žele nešto samo za sebe. Takvi nemaju potrebu to modelirati niti finije upakirati. To će djeca naučiti, samo možda nije baš nužno da to nauče s 3 godine.
    mislim da si ti totalno fulala poantu mojih primjera.
    Nije problem što se tri curice igraju same i ne žele da im se nitko pridruži. Tako je u 90% slučajeva. No problem je ako jedna od njih agresivno krene prema mom sinu i pokuša ga nogom udariti.
    Na to mora njena mama/tata reagirati. Jer ja neću to samo mirno gledati. Što bi bilo da recimo ja spriječim njen udarac, ona izgubi ravnotežu (jer je išla udarati nogom) i padne i ozljedi se.
    Siguran sam da bi mama doletila do mene u par sekundi i krenula vikati da sam joj tukao kćer.

    A onaj dječak koji šibom tjera drugu djecu iz pješčanika. To nije njegov pješčanik. Svi se imaju pravo tamo igrati. Ako krene šibom na moje dijete ja ću mu je oduzeti. Ajde u toj situaciji je postojala i druga opcija, ali mama/tata su to trebali spriječiti.

    Jedna je stvar ne želiti se igrati s drugom djecom, a drugo je to rješavati agresivnim (opasnim) ponašanjem. Ili ti misliš da recimo to što 3 godišnjaci žele udariti od 1,5 godine šibom/nogom nije nikakav problem. Ovdje ne govorimo o guranju i otimanju igračaka.

  39. #139
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    vlatka stvarno mi je žao radi tvog groznog iskustva, ali iz ovog što si navela čini se da se radi o bolesnim ljudima i toj maloj je najmanji problem što ju mama ne gleda u parku. ja samo imam drukciji pogled na parkić i kao casa ne mislim da je takva drama ako roditelji ne gledaju cijelo vrijeme svoje dijete. jer ako već jesam u pješčaniku sa svojom kćeri onda mi je stvarno svejedno ocul moram nekom malom tvrdoglavku uzet šibu.

  40. #140
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali da ti netko pozove policiju ne bi ti vjerojatno više bilo svejedno.

  41. #141
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. I meni je ovo too much. Ispada da je park samo za neodgojance, a vi cvjetići budite doma. Možda da naprave parkiće za cvjetiće kao što je moderno da postoje parkići za pse?
    Dodatak, termine neodgojanac i cvjetić koristim da se lakše izrazim, a nadodala bih 'Ispada da je park samo za neodgojance čiji roditelji sjede na klupici i ništa ne poduzimaju'...

  42. #142
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim, ovo vlatkino je zaista drastičan primjer, samo bilo je i kod nas u parku primjera djece koja su jako divljala a kad bi ih netko odrasli pokušao spriječiti, onda bi se odrasli sa kojima su ta djeca bila derali i prijetili.
    Tako da, baš fizički stupati u kontakt sa tuđim djetetom nisam sigurna da je poželjno.

  43. #143
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Da se bojim tuđe dijete koje divlja uhvatit za ruku da se netko ne bi derao na mene? E jbg, pa mora čovjek malo i hrabar bit u životu.

  44. #144
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    pa nije takva drama ako ne gledaju, ali što bi onda bila drama što nekima to smeta?

    na stranu to što ja mislim da se dvogodišnjake u parku mora cijelo vrijeme paziti.

  45. #145
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nije drama. Pitanje je samo jesmo li u rubrici "treba mi da se malo požalim" ili u rubrici "kako pomoći svom djetetu".
    Posljednje uređivanje od vertex : 17.02.2015. at 14:21

  46. #146
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam, kod nas je u parku bilo dijete kojem se nitko nije ništa usudio reći jer su mnogi doživjeli okršaj sa njegovim strikom. Valjda smo takav kukavički kvart.

  47. #147
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ajde, Mima, šta se duriš? Naravno da ima i nasilnika i divljaka. Jeste li ga prijavili policiji?

  48. #148
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Nije drama. Pitanje je samo jesmo li u rubrici "treba mi da se malo požalim" ili u rubrici "kako pomoći svom djetetu".
    pa zašto bi to bile 2 različite rubrike? prvo se moraš požaliti na problem, detektirati razloge, pa tek onda krenuti u rješavanje.

  49. #149
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    bili smo u parkiću, mama od curice je sjedila na klupi i pričala s prijateljicama. Bio je sumrak i uopće nije gledala šta radi mala. Mala se je penjala po toboganu, ali po dijelu gdje se spušta (i moji to rade ALI kad nema nikoga na toboganu). Kad nije uspijela 1 put, jer se moje dijete htijelo spustiti, a mm ju je povukao za ruku, probala je 2 put sa zaletom. MM ju je opet primio za ruku da nam ne zgazi drugo dijete. Mala je otrčala plačući k mami, koja je došla k nama, dobro se izderala na nas i pozvala policiju da joj maltretiramo dijete. Policija je došla napravila očevid, uzela podatke. Policajac je pitao malu neka pokaže kako jako ju je primio za ruku, kad je ona pokazala, policajac je rekao da to uopće nije tako jako, na što bi njena majka da joj je zavrnuo ruku. Najgore od svega je to što je neki čovjek (koji je s njom razgovarao na klupi), pred policajcima rekao da smo to napravili njegovom djetetu da bi nas s nogom u glavu.
    Došli smo doma, zvao nas je njen muž i prijetio. Mi smo prijetnju odmah prijavili policiji.

    Od tada ćim se stvori malo veća gužva, ja izlazim iz parka. Takav stres nam više ne treba.

    Užas.

    I u našem parku su 2 takve mame, koje uopće ne paze na svoju djecu, cijelo vrijeme sjede na klupi, okrenute leđima parku, puše i kokodaču.

    U situacijama sa toboganom, 2x upozorim dijete da se makne, treći put spuštam svoje dijete, pa makar odalamilo nogama penjača.

  50. #150
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    pa zašto bi to bile 2 različite rubrike? prvo se moraš požaliti na problem, detektirati razloge, pa tek onda krenuti u rješavanje.
    Slažem se.
    Činilo mi se da ti ide na živce što se predlažu neke mogućnosti djelovanja :D

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •