Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Posljednji oprostaj od mog voljenog djeteta...

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ajme yummy hrabra ženice i majko držite se svi troje.

    Jesi bila na heparinu, on je dobar i za imunološke probleme?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi mi drago da se to dogodi u Hrvatskoj. Vjerujem da bi mnogim majkama to puno znacilo. Meni znaci sama cinjenica da ce biti dostojanstveno ukopana, da ce imati grob na kojem cu se moci isplakati.
    Yummy, jako mi je žao.

    A bebe umrle u trudnoći se pokapaju i u Hrvatskoj.
    To nije ništa novo samo što vjerojatno dosta ljudi za to ne zna.

    Sve moje prijateljice koje su tako izgubile djecu su ih pokopale, uz sprovod, ispraćaj i sve
    kao da su djeca bila na ovom svijetu.
    Djeca imaju imena i grob i zauvijek su dio obitelji.

  3. #53
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ajme yummy hrabra ženice i majko držite se svi troje.

    Jesi bila na heparinu, on je dobar i za imunološke probleme?
    Nisam bila na heparinu. Lijecnik za neplodnost kaze da u mom slucaju on ne moze pomoc.

  4. #54
    Mariachi2906 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, jako mi je žao.

    A bebe umrle u trudnoći se pokapaju i u Hrvatskoj.
    To nije ništa novo samo što vjerojatno dosta ljudi za to ne zna.

    Sve moje prijateljice koje su tako izgubile djecu su ih pokopale, uz sprovod, ispraćaj i sve
    kao da su djeca bila na ovom svijetu.
    Djeca imaju imena i grob i zauvijek su dio obitelji.
    Nisam za to znala!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    Žao mi je...drži se!!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    orange,
    i bebe 7tt? Jesi sigurna?

  7. #57
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, jako mi je žao.

    A bebe umrle u trudnoći se pokapaju i u Hrvatskoj.
    To nije ništa novo samo što vjerojatno dosta ljudi za to ne zna.

    Sve moje prijateljice koje su tako izgubile djecu su ih pokopale, uz sprovod, ispraćaj i sve
    kao da su djeca bila na ovom svijetu.
    Djeca imaju imena i grob i zauvijek su dio obitelji.
    Ocito onda ova informacija bas nije dostupna cak niti mnogim bolnicama. Naime, na rodi je jedna korisnica kojoj je beba umrla u 27. tjednu. Nisu joj dali niti da vidi bebu i oprosti se od nje, nego je nakon patologije zavrsila na medicinskom otpadu.

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Yummy, jako mi je žao.

    A bebe umrle u trudnoći se pokapaju i u Hrvatskoj.
    To nije ništa novo samo što vjerojatno dosta ljudi za to ne zna.

    Sve moje prijateljice koje su tako izgubile djecu su ih pokopale, uz sprovod, ispraćaj i sve
    kao da su djeca bila na ovom svijetu.
    Djeca imaju imena i grob i zauvijek su dio obitelji.
    Tek i jedino ako se gubitak dogodio kasnije u trudnoci cc 22 tj, i ako se gubitak trudnoce vodi kao prijevremeni porod.
    iako zaista ne znam gdje se polazu tijela kada u takvom slucaju kada ga obitelj ne zeli preuzeti. Vjerojatno u neku zajednicku grobnicu . U slucaju pobacaja ( ranijeg gubitka) pretpostavljam da tijelo fetusa u pravilu zavrsava kao medicinski otpad.

  9. #59
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Granica između spontano pobačaja i prijevremenog rođenja ne tako davno bila je 28 tt i masa ploda veća od 1000 g.

    Zahvaljujući napretku medicine, sve više prijevremeno rodjendan djece može preživjeti, tako da je danas granica između spontano i prijevremenog rođenja spuštena na 22 tt ili čak 20 tt ako plod ima vise od 500 g. Takva je medicinska praksa, ne znam kako je to regulirano pravnim propisima. Uz te pravne propise vezana je i mogućnost pokopa prijevremeno rodjene bebe.
    Sigurno je praksa u našim bolnicama različita u tim situacijama, sigurno ima i neprofesionalnog ponašanja prema roditeljima umrlih prijevremeno rodjene i umrlih beba. Popise o postupanju sa tijelom beba rođenih u i oko gestacijskih tjedana koja je granica mogućnosti preživljavanja, trebalo bi uskladiti sa današnjim mogućnostima medicine.
    Ali zasigurno nije izgledno da bi se u Hrvatskoj sahranjivali embriji (npr iz trudnoće završene u 6., 7., 8... tjednu).

  10. #60
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Mummy, moja sućut!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    Mummy i ja sam duhovno krstila svoju djecu. Kažu svećenici da za to ne trebaš znati spol, u trenutku krštenja jednostavno te Duh Sveti vodi i znat ćeš...
    Inače, 2 krasne patologice, 2 anđela iz Vinogradske, čuvaju dugo fetuse i mlađe od 22tt, ukoliko ih netko poželi preuzeti. Ne znam baš za 6-7tt, ali meni su sa 16 nudili i nisam htjela. Imam osjećaj da bih se još duže raspadala da posjećujem svoje mrtvo dijete. Znam da je njegovo zemaljsko tijelo završilo u medicinskom otpadu, ali njegova besmrtna dušica je na neusporedivo ljepšem mjestu.

  12. #62
    Mariachi2906 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    136

    Početno

    strok, tako nekako sam i ja sebe utješila, da on nije više tu nego u Nebu. I poslao mi je malo čudo - na njegov predviđeni (nesuđeni) termin poroda, tri godine kasnije, rodio se mali braco. Na isti datum! U međuvremenu je stigla i seka. Sad su 4 seke i braco na zemlji i braco u Nebu
    Meni nitko nije nudio niti spominjao preuzimanje tijela, da je, uzeli bi ga!

  13. #63
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Porod djeteta koji tezi manje od 500 grama po njima nije porod i kao takav se niti ne prijavljuje. Nitko me ne moze uvjeriti u suprotno jer sam bas ja ta o kojoj Yummy prica.
    Iako je moja t izgubljena u 27 tt djete je bilo mrtvo u meni tjedan dana a doktori to nisu vidjeli, s obzirom da se u meni vec do pola raspao samim time je izgubio na tezini. I ne nisu mi dali da ga vidim. O ostalim detaljima necu i ne zelim. Vec sam previse puta pisala o tome svemu. A kod nas se djete izgubljeno u 7 ili 12 tt ne pokapa. Pa cak niti u zajednicke grobnice. Na zalost.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Drage moje svi nepreuzeti fetusi se spaljuju. Tako je meni rečeno da se tako uništavaju.. Ja to nisam mogla dozvoliti. Moj A. je rođen s 21 tt mrtav. Preuzeli smo ga i pokopali u naš obiteljski grob. Neka njegovo malo tjelešce počiva gdje i svi drugi ljudi To mi na neki način pruža utjehu i mir.

  15. #65
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Zašto bog uzima djecu?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Zutaminuta Valjda zato što su čista srca i duše pa su mu dragi zato. A i mislim da nam Bog nešto poručuje ali treba otkriti što.. Valjda je sve s nekim razlogom. Sebi zadnje vrijeme postavljam svaki dan pitanje zašto meni i zašto je tako moralo biti...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •