Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 207 od 207

Tema: "... treba se držati dalje od liječenja neplodnosti..."

  1. #201
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Bbella a izjave
    hebate, ja bih joj valjda tu teglu bacila kroz prozor
    koja kokos
    Konfuzija, a tebi je sveki bas super...podsjeti je sto cesce mozes
    majko mila

  2. #202
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bbella... strašno.

    Ja bi joj odmah tu orhideju počupala, pa da vidi kako izgleda biokemijska.

  3. #203
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno mi je kad Luiza sere kvake, ali kad ti to u familiji rade onda mi dođe da im oči iskopam. I moja je svekrva u crkvi potpisivala protiv MPO-a, ali joj je unučica sada svejedno draga. Podsjetim ju ja na to kad zaboravi.

    Koja gadura. (

  4. #204
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Na zalost svekrve, šogorice, sestrične i ostale ne mozes birati, dobijes ih u paketu sa svojim odabranikom ili rodjenjem.
    Zato si prijatelje mozes birati i na kraju ti budu veća familija od vlastite koju nisi mogao birati.
    I to je ono sto je bitno, da te okružuje ne prevelik broj pravih prijatelja, ali to su oni pravi koji su uz tebe u svakom trenutku i teškom i lijepom.
    Evo jos jedan primjer moje familije, šogorice br. 2; na saznanje da idem ponovno u postupak veli mi: joj nemoj mi nista pricati, kad ces imati lijepe vijesti slavit cemo...
    hebes i njih i takve izjave.... ne budem ni lijepe vijesti podjelila s takvima.

  5. #205
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    O bbela, strasno!
    Ne znam sto reci na ovakve izjave obitelji, osim da bi ja reagirala vrlo burno. Sto je razlog zasto mi obitelji nismo direktno govorili. Tko je skuzio, skuzio je. Ocuh, s kojim nisam bas nesto nikad bila, me pred kraj trudnoce pokusao nekako suptilno pitati jel donorska sperma, da bi to nekako srocio na nacin da je pitao hoce mi dijete bit crnac i stvaram ujaku koji je zagovaratelj brune esih i zeljkica mu frendica kognitivnu disonancu time sto stalno naglasavam da beba ne bi bilo da ih se nije moglo zamrznut. Polako shvaca. Isto radim sa svima u okolini koji su jako sretni zbog mojih beba,a inace ko konfuzijina sveki hodaju po crkvama i potpisuju. Gledanje njihovih faca je jako zabavno.
    Ali zato sam nedavno ja obitelji spomenula kao neku mogućnost treceg, da bi sveki odvukla sastrane muza da mu kaze da "ne treba to nama".
    Zato govorim prijateljima i imam podrsku od njih. Trenutno dvije frendice razmatraju da odu po bebe van gdje postoji banka sperme. Jednoj od njih sam plakala na telefon kad se nisam mogla sama piknut bemfolom, zena izasla s posla i pol sata me smirivala i ohrabrivala. Moras si probrat ljude, nema druge.

    Ljude poput louise i ranije opisanih treba vanishem isprat iz života. Ili im ulit domestos u orhideju

  6. #206
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ma da, ne treba to nikome govoriti zapravo, nakon spontanih i biokemijskih se naučiš. Osim možda nekome pravome i bliskome prijatelju. Mi smo blesavo i naivno govorili svima jer to mi nismo doživljavali kao stigmu, više kao problem tehničke prirode kojeg ćemo riješiti. Idem na bolovanje zbog IVF-a, ti ideš zbog slomljene noge i tu nema neke razlike... Ali sam onda skužila da me nakon nekih 4 postupka i spontanog gledaju kao čudaka, pa zar opet ideš? Pa idem, da. Mislim da nitko, ali baš nitko nije vjerovao da ćemo dobiti dijete. Moji roditelji su mi savjetovali posvojenje, zašto se bacamo u toliki trošak? I najbolja frendica me pitala zašto se mučim. Iskreno, sve sam manje vjerovala i ja, ali nisam mogla pristati na poraz sve dok je bilo barem malo šanse.
    Hoću reći da je jezik često brži od pameti i to mnogima. Neki su jednostavno zli jer imaju probleme sa sobom. A neki osjećaju potrebu da nešto kažu, pa kažu glupost. I sve je to ljudski, i ne bi nas trebalo dirati, ali nas dira.
    A ovo za svekrivu mi je super za začepiti joj usta kad počne prosipati pamet što bi s djetetom trebali i kako.

  7. #207

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Ja na sreću nisam imala loših iskustava, svi oko mene su puni podrške. Ali jednostavno nakon spontanog sam odlučila da sljedeći put neću nikome govoriti da idem u postupak, jer sam skužila da me to sve skupa zamara. Moji bliži (obitelj i prijateljice) nemaju iskustva sa IVF-om, pa ih sve zanima, pa sam im sve detaljno opisivala i obavještavala ih o tijeku postupka. Nakon pozitivnog testa sam ipak bila malo opreznija pa sam rekla samo svojoj obitelji i 2 prijateljice. Nakon toga šok, missed u 8. tjednu, i onda vidiš kako te nitko ništa ne pita, a znam da ih zanima i da bi me rado utješili, a meni nije do ničega. Najgore mi je bilo radi mojih roditelja i roditelja od MM, koje je to baš pogodilo, ali pravili su se jaki. Tako da ako Bog da, sljedeći put ću obavijestit svih tek kad završi prvo tromjesječje (nadam se da ću izdržat)

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •