Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 207

Tema: "... treba se držati dalje od liječenja neplodnosti..."

  1. #151
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Optimist

  2. #152
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist
    Samo nemojte na onom travnjaku što ga je Inesz spomenula…da se ne prehladite...

  3. #153
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Prvo dijete začeto postupkom izvantjelesne oplodnje rođeno je 1978. godine. U razvijenim zemljama oko 3-5% od ukupno rođene djece su djeca koja su začeta metodama potpomognute oplodnje i koja se bez takve vrste liječenja ne bi nikad rodila.

    Prije godinu i pol u Hrvatskoj je obilježeno 30 godina IVF-a u Hrvatskoj.
    Izvantjelesna oplodnja (IVF) među najvećim je postignućima hrvatske medicine u posljednjih 30 godina.

    Svake godine u Hrvatskoj se prema procjenama rodi oko 800-1000 djece. (procjene jer unatoč zakonskoj obvezi još ne postoji registar mpo-a).


    Oko 100 000 parova u fertilnoj dobi u Hrvatskoj suočava se sa neplodnšću ili smanjenom plodnošću. Na sreću, velik broj neplodnih parova koji potraži medicinsku pomoć uspjet će ostvariti roditeljstvo.

    Niti jedan zdravstveni portal čija je primarna mislja zdravstveno prosvjećivanje ne bi smio isticati tekstove koji su citirani na ovoj temi.



    http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1074

  4. #154
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Na žalost, tekstovi o uzrocima i liječenju neplodnosti o kojima smo prethodno pisale a koji su znanstveno neutemeljeni, medicinski nestručni i uvredljivi za velik broj neplodnih parova i dalje se nalaze na zdravstvenom portalu Poliklinike Harni.


    Ali, na portalu Poliklinike Harni može se naći i ovakvih tekstova:

    http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1496

    "Nakon burne noći ..

    pogotovo ako ste tijelo i um dodatno opteretili legalnim ili ilegalnim drogama, slijedi spuštanje. Povratak u svakodnevnicu i mogući osjećaj depresije, mučnine i iscrpljenosti znaju biti najlošiji dio partya.


    Da bi oporavak od burne noći bio brži i ugodniji, a posljedice manje:
    Ne uzimajte droge, a ako ih već uzimate, uzimajte što manje količine i ne miješajte ih - tako će i spuštanje biti lakše.
    ..."

    http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...raStranica=171

    "Nemojte se truditi "ići u korak" sa svojim muškim prijateljima u tome kako i i koliko oni uzimaju droge. Žene i muškarci mogu uzeti iste količine droge i osjećati se potpuno drugačije. Razlog je u tome što su ženska tijela manja i lakša, pa se djelovanje droge može osjetiti jače.

    Ako uzimate drogu u grupi, nemojte osjećati da morate uzeti isto što i svi drugi. Imajte svoj ritam i mjeru. Koristite drogu da bi ste se osjećali dobro, pa je zbog toga važno imati kontrolu nad time - zašto uzimati drogu i osjećati se loše?"



    Kao osoba pri zdravoj pameti, ne mogu se ne zapitati:
    -Koja je svrha ovakvih tekstova i na koji način tekstovi citirani na ovoj temi pridonose ostvarivanju ostvarivanju ciljeva portala ove zdravstvene ustanove?


    http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...raStranica=101

    "Ginekološki portal www.poliklinika-harni.hr besplatan je i neovisan portal zdravstvene ustanove “Ginekološka poliklinika Dr. Vesna Harni“. Namijenjen je zdravstvenom prosvjećivanju, prije svega ženskog dijela čitateljstva. Portal sadrži informacije o najvažnijim bolestima i stanjima u ginekologiji i porodništvu, dnevne i/ili tjedne vijesti iz medicinske stručne literature i drugih medicinskih izvora i popularne članke iz područja medicine i farmacije."

  5. #155

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Malo sam preletjela ovu temu, i mogu reći da me uopće ne dira.
    Recimo da je to stajalište onih koji bez problema mogu imati djecu, i to je obrazac tipičnih razmišljanja bilo koje većine spram manjine.
    To nastojanje da se dobi dijete, i nepomirenje s nemogućnošću imanja djeteta mogu shvatiti samo oni koji su i suočeni s tim.
    Sigurna sam da bih i ja razmišljala sasvim drugačije da mogu imati dijete, a tko zna da bi tako "ratoborne" bile i većina vas tu...
    Onda, što da to nađem kod svog ginica, čak i službeno istaknuto? - baš ništa. Po zakonu ne može mi onemogućiti izdavanje uputnice za mpo, a to što on misli o tome- njegov problem.
    I, da, uz sva zivciranja koja ionako prolazimo vezano uz te postupke, mislim da je zaista ovo suludo bacanje energije i dodavanje ulja na vatru negativnim strujama u nama kojih smo ionako pune.
    Nema teorije da se sad još i zbog nekih tamo pamfleta idem uzbudivati.... Taman posla.

  6. #156
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Dr. Harni ima iza sebe diplomu medicinskog fakulteta i specijalizaciju iz ginekologije.

  7. #157
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Harni ima iza sebe diplomu medicinskog fakulteta i specijalizaciju iz ginekologije.

    ona je liječnica, urednica i vlasnica zdravstvenog portala koji je namijenjen zdravstvenom prosvjećivanju. kao takva ona ima javnu odgovornost. ovakvi tekstovi ne služe prosvjećivanju već utvrđuju neznanje i predrasude o neplodnosti i mpo-u koje su raširene u hrvatskoj javnosti.

    njeni osobni stavovi i životni put su jedno, javno djelovanje na pdoručju zdravstvenog prosvjećivanja je drugo.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.04.2015. at 13:24

  8. #158
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Ne znam bas, ona je privatnica . Moze staviti na svom portalu sto zeli.
    Nije zavod za javno zdravstvo.

  9. #159
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    LaraLana, to nije islo tebi

    htjela sam reci da privatni zivot i stavovi lijecnika nemaju ili ne bi trebali imati veze s pristupom pacijentima, priznavanjem znanstvenih cinjenica i prakticiranjem lijecenja po pravilima struke. na to polazu i zakletvu, zar ne?

    inace bismo mogli pricati i o nekom kirurgu koji eto voli popiti, pa mu se zalomi nespretnija operacija srca
    privatni zivot ne bi trebao utjecati na lijecenje i pacijenti bi za svoje dobro trebali inzistirati na tome.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Sve ok. Naravno da polazu zakletvu.
    A o ovima drugima nezelim niti komentirati.

  11. #161
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Obrisala sam zadnjih par postova zbog iznošenja osobnih podataka o dr. Harni. Neću sankcionirati jer mislim da ih se već (i to na ovom forumu) spominjalo pa moguće da i jesu javni ali ipak...molim vas da u nastavku rasprave zaobiđete izbrisane informacije. Tnx

  12. #162
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam bas, ona je privatnica . Moze staviti na svom portalu sto zeli.
    Nije zavod za javno zdravstvo.
    Ne slažem se da zdravstvena ustanova, bila u javnom sustavu zdravstva ili privatnom, može na svoje stranice stavljati bilo što. Svaka zdravstvena ustanova ima odgovornost prema čitateljima svojih web portala.


    http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1074

    -o endometriozi:

    "Psihosomatsko istraživanje provedeno na Sveučilištu u Kielu, pri usporedbi 30 pacijentica s endometriozom i 20 ispitanica iz kontrolne skupine, pokazalo je veću učestalost konflikta s roditeljima, smanjeno zanimanje očeva za kćeri i problematični odnos prema seksualnosti u obitelji pacijentica s endometriozom, što sveukupno može tvoriti temelj osjećaja nesigurnosti u smislu spolnog identiteta i uloge spolova, kao i ambivalentnog stava prema menstruaciji.

    Nesvjesno odbijanje "postati ženom" i neprihvaćanje menstruacije kao temeljne razlike spolova osnov je unutarnjeg konflikta koji time nastaje čije posljedice mogu biti bolne mjesečnice, te nepravilne i neregularne kontrakcije maternice s retrogradnom menstruacijom i transportom bazalnih dijelova endometrija u trbušnu šupljinu.
    ..."

    Je li ovakvim i sličnim teskstovima mjesto na portalu koji je:

    "Namijenjen je zdravstvenom prosvjećivanju, prije svega ženskog dijela čitateljstva. Portal sadrži informacije o najvažnijim bolestima i stanjima u ginekologiji i porodništvu, dnevne i/ili tjedne vijesti iz medicinske stručne literature i drugih medicinskih izvora i popularne članke iz područja medicine i farmacije. "

  13. #163
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    InesZ , zena ne krsi nikakav zakon.
    Sto se tice nekakve moralne odgovornosti...cak niti to ne krsi , ako su clanci koje bira njezin osobni stav ( iako alternativan i iz populane psihologije).

    znam da nije tema , ali samo da pojacam dojam o odgovornosti u sustavu.
    U javnoj bolnici je potpuno prepusteno ravnatelju da odlucuje da li ce i koliko roditelj biti uz bolesno dijete . On propisuje kucni red , u nekim okvirima , i on moze odluciti kako ce tumaciti smjestajne kapacitete. Isto tako moze NE dopustiti da roditelj boravi uz dijete jer nema mjesta ( makar na stolcu) , a u isto vrijeme uvjetovat jedini 24 satni smjestaj placanjem apartmana za 500 kn noc.
    I on NE krsi nikakav zakon. To mu zakon omogucava, osobno tumacanje.
    Da su stvari jednostavne tako sto ti prikazujes , tada bi bilo jednostavno i u drugim podrucjima.

  14. #164
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Inesz zasto ne uputite dopis hrvatskoj liječničkoj komori, čisto da vidite što će oni reć?
    ja se slažem da ovakvi tekstovi rade puno više štete nego koristi

  15. #165
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    U teoriji bi mogla , ali mislim da vec znam odgovor ( jer smo imali upite vezane uz prepisivanje kontracepcije u ugovornim ustanovama).
    ali ono sto bi mozda moglo imati ucinka je da korisnice usluga pisu doticnoj doktorici i obajasne doktorici kako se osjecaju citajuci tekstove na njezinim stranicama.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Tekstovi su joj srednjevjekovni,sramotni.
    Nemam lijepo mišljenje o Harnici. Kad sam krenula u mpo umjesto informacija rekla mi je da im još vremena imat dijete a i da to nije važno ako nebudem imala dijete jer " djeca su svuda oko nas"

    Nakon toga me više nije vidjela
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 28.06.2015. at 15:42

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Al glavno da me zavlačila pretragama koje mi je debelo naplaćivala

  18. #168
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Prije skoro 4 mjeseca Ginekološkoj poliklinici Dr. Vesna Harni i Uredništvu Ginekološkog portala www.poliklinika-harni.hr upućen je dopis povodom teksta u okviru sadržaja o Humanoj reprodukciji – liječenje neplodnosti: http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1414

    "Mnoge žene u životu neće nikada imati djecu. Nemojte da vam prodaju uvjerenja da je žena neispunjena bez djece. Ja uvijek vjerujem da postoji razlog za sve. Možda ste trebali učiniti druge stvari u životu. Ako čeznete za djecom i snažno osjećate njihov gubitak, prežalite to! A tada se pokrenite. Nastavite sa svojim životom. Nemojte zauvijek sjediti i žalovati.

    Izgovarajte:

    Znam da je sve što se događa u mom životu savršeno. Duboko sam ispunjena.

    Moje je osobno uvjerenje kako se treba držati podalje od liječenja neplodnosti. Da je vaše tijelo bilo određeno imati bebu, imalo bi. Ako vaše tijelo nije zatrudnjelo, tada za to ima dobar razlog. Prihvatite to. Nastavite sa svojim životom. Tretmani protiv sterilnosti su skupi, eksperimentalni i opasni.

    Nemojte dopustiti liječnicima da eksperimentiraju s vašim tijelom. Kada koristimo neprirodne metode kojima prisiljavamo tijelo učiniti nešto što u svojoj mudrosti ne želi učiniti, tražimo nevolje.

    Ima tako mnogo napuštene djece u ovom svijetu i ako zaista želimo ispuniti majčinski nagon, tada je usvojenje dobra alternativa. Možemo se također brinuti o drugim ženama. Zaštitite izgubljenu ženu svojim krilom i pomognite joj da poleti. Spasite napuštene, zlostavljane i druge neudomljene životinje.

    Dakle, tražim od vas da uđete u sebe i promijenite svoje razmišljanje. Povežite se sa svojim unutrašnjim bogatstvima- tada ćemo davati životu iz veličanstvenosti našeg bića.

    Povezujte se sa svojim bogatstvima svaki dan.

    Louise Hay"



    U dopisu je zamoljeno da Poliklinika Harni i Uredništvo njihovog portala razmotritre pridonosi li ovaj neznanstven, nestručan, komercijalan i laički tekst autorice Louise Hay zdravstvenom prosvjećivanju, informiranju i edukaciji korisnika portala www.poliklinika-harni, odnosno je li spomenuti tekst u skladu s namjenom zdravstvenog portala.

    Odgovor od Poliklinike Harni i uredništva portala ni dan danas, gotovo 4 mjeseca od slanja dopisa, nije stigao.

    Forumašicama hvala na svojim iskustvima i prijedlozima za daljnje djelovanje.

    Budući da je zdravstveni portal Poliklinike Harni prepun sličnih, nestručnih i neznanstvenih tekstova i da kao takvi tekstovi imaju negativan utjecaj na informiranje i zdravstveno prosvjećivanje čitatelja, posve je razuman prijedlog da se pritužba na sadržaj ovog zdravstvenog portala uputi Hrvatskoj liječničkoj komori i drugim strukovnim organizacijama.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    InesZ , zena ne krsi nikakav zakon.
    Sto se tice nekakve moralne odgovornosti...cak niti to ne krsi , ako su clanci koje bira njezin osobni stav ( iako alternativan i iz populane psihologije).

    znam da nije tema , ali samo da pojacam dojam o odgovornosti u sustavu.
    U javnoj bolnici je potpuno prepusteno ravnatelju da odlucuje da li ce i koliko roditelj biti uz bolesno dijete . On propisuje kucni red , u nekim okvirima , i on moze odluciti kako ce tumaciti smjestajne kapacitete. Isto tako moze NE dopustiti da roditelj boravi uz dijete jer nema mjesta ( makar na stolcu) , a u isto vrijeme uvjetovat jedini 24 satni smjestaj placanjem apartmana za 500 kn noc.
    I on NE krsi nikakav zakon. To mu zakon omogucava, osobno tumacanje.
    Da su stvari jednostavne tako sto ti prikazujes , tada bi bilo jednostavno i u drugim podrucjima.
    slažem se.

    i predlažem da pustimo već jednom dr. Harni na miru.

    ona je privatnica i uspješnost njenog poslovanja diktira tržište, ne plaća je nitko od nas iz svog džepa,
    ako to ne želi.

    i još jednom ponavljam što sam već negdje gore bila napisala: ovi tekstovi su samo mali dio onoga što dr. Harni
    na svojim stranicama piše i prenosi.
    dakle osim ovoga iznosi i dosta znanstveno utemeljenih činjenica.

    pustimo se lova na vještice, u ovoj demokratskoj zemlji.
    doktorici je dovoljna i ova reklama/kontra reklama ovdje

  20. #170
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Prije skoro 4 mjeseca Ginekološkoj poliklinici Dr. Vesna Harni i Uredništvu Ginekološkog portala www.poliklinika-harni.hr upućen je dopis povodom teksta u okviru sadržaja o Humanoj reprodukciji – liječenje neplodnosti: http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1414

    "Mnoge žene u životu neće nikada imati djecu. Nemojte da vam prodaju uvjerenja da je žena neispunjena bez djece. Ja uvijek vjerujem da postoji razlog za sve. Možda ste trebali učiniti druge stvari u životu. Ako čeznete za djecom i snažno osjećate njihov gubitak, prežalite to! A tada se pokrenite. Nastavite sa svojim životom. Nemojte zauvijek sjediti i žalovati.

    Izgovarajte:

    Znam da je sve što se događa u mom životu savršeno. Duboko sam ispunjena.

    Moje je osobno uvjerenje kako se treba držati podalje od liječenja neplodnosti. Da je vaše tijelo bilo određeno imati bebu, imalo bi. Ako vaše tijelo nije zatrudnjelo, tada za to ima dobar razlog. Prihvatite to. Nastavite sa svojim životom. Tretmani protiv sterilnosti su skupi, eksperimentalni i opasni.

    Nemojte dopustiti liječnicima da eksperimentiraju s vašim tijelom. Kada koristimo neprirodne metode kojima prisiljavamo tijelo učiniti nešto što u svojoj mudrosti ne želi učiniti, tražimo nevolje.

    Ima tako mnogo napuštene djece u ovom svijetu i ako zaista želimo ispuniti majčinski nagon, tada je usvojenje dobra alternativa. Možemo se također brinuti o drugim ženama. Zaštitite izgubljenu ženu svojim krilom i pomognite joj da poleti. Spasite napuštene, zlostavljane i druge neudomljene životinje.

    Dakle, tražim od vas da uđete u sebe i promijenite svoje razmišljanje. Povežite se sa svojim unutrašnjim bogatstvima- tada ćemo davati životu iz veličanstvenosti našeg bića.

    Povezujte se sa svojim bogatstvima svaki dan.

    Louise Hay"



    U dopisu je zamoljeno da Poliklinika Harni i Uredništvo njihovog portala razmotritre pridonosi li ovaj neznanstven, nestručan, komercijalan i laički tekst autorice Louise Hay zdravstvenom prosvjećivanju, informiranju i edukaciji korisnika portala www.poliklinika-harni, odnosno je li spomenuti tekst u skladu s namjenom zdravstvenog portala.

    Odgovor od Poliklinike Harni i uredništva portala ni dan danas, gotovo 4 mjeseca od slanja dopisa, nije stigao.

    Forumašicama hvala na svojim iskustvima i prijedlozima za daljnje djelovanje.

    Budući da je zdravstveni portal Poliklinike Harni prepun sličnih, nestručnih i neznanstvenih tekstova i da kao takvi tekstovi imaju negativan utjecaj na informiranje i zdravstveno prosvjećivanje čitatelja, posve je razuman prijedlog da se pritužba na sadržaj ovog zdravstvenog portala uputi Hrvatskoj liječničkoj komori i drugim strukovnim organizacijama.
    i kažeš Inesz nikakvog odgovora...

    a poruke ljubavi, zdravlja, pozitivnih misli i afirmacija krase portal

    još fale motivi leptira, živih, nježnih boja pa da se osjećam kao da pijem ’vodu s porukom’

  21. #171
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa... možda je vrijeme da ih se podsjeti da nisu odgovorili.

  22. #172
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Tekstovi su joj srednjevjekovni,sramotni.
    Nemam lijepo mišljenje o Harnici. Kad sam krenula u mpo umjesto informacija rekla mi je da im još vremena imat dijete a i da to nije važno ako nebudem imala dijete jer " djeca su svuda oko nas"

    Nakon toga me više nije vidjela
    ajme ti ga - ne mogu ovo vjerovati..... ali iskreno ne vidim razloga zašto ne bismo ovdje pisali o Harnici kao što orange80 predlaže.

  23. #173
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    neki dan sam prolazila ulicom u kojoj se nalazi ova privatna klinika i vidjela oglas kojim nude lasersko podmlađivanje vagine.


    kad imamo problema s plodošću, onda nam ova klinika savjetuje da to prihvatimo kao vlastitu zadatost i ograničenje, da ne idemo na "opasna i štetna" liječenja. trebamo prihvatiti vlastita tjela i njihova ograničenja jer sve, kažu na stranicama ove klinike, u životu ima svoj dublji razlog, pa i naša smanjena plodost ili neplodost.

    ali kad je u pitanju prirodan proces starenja i utjecaj starenja na naše vagine, onda je poruka ove klinike da dođemo u na lasersko podmlađivanje istih.


    e, pa zbilja...

  24. #174

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    kad imamo problema s plodošću, onda nam ova klinika savjetuje da to prihvatimo kao vlastitu zadatost i ograničenje, da ne idemo na "opasna i štetna" liječenja. trebamo prihvatiti vlastita tjela i njihova ograničenja jer sve, kažu na stranicama ove klinike, u životu ima svoj dublji razlog, pa i naša smanjena plodost ili neplodost.

    Tome tko je to napisao treba nadopisati da je šteta što njegova/njezina majka nije imala takvih "ograničenja" u mladosti, pa možda nebi imao tko pisati ovakve tekstove...

  25. #175
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    neki dan sam prolazila ulicom u kojoj se nalazi ova privatna klinika i vidjela oglas kojim nude lasersko podmlađivanje vagine.


    kad imamo problema s plodošću, onda nam ova klinika savjetuje da to prihvatimo kao vlastitu zadatost i ograničenje, da ne idemo na "opasna i štetna" liječenja. trebamo prihvatiti vlastita tjela i njihova ograničenja jer sve, kažu na stranicama ove klinike, u životu ima svoj dublji razlog, pa i naša smanjena plodost ili neplodost.

    ali kad je u pitanju prirodan proces starenja i utjecaj starenja na naše vagine, onda je poruka ove klinike da dođemo u na lasersko podmlađivanje istih.


    e, pa zbilja...
    Ne uzrujavaj se draga...
    Pa lasersko pomlađivanje može naplatiti. Mpo ne može jer ga ne radi.
    Čista je računica što će podržavati i promovirati a što ne.

  26. #176
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    X!

  27. #177
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    neki dan sam prolazila ulicom u kojoj se nalazi ova privatna klinika i vidjela oglas kojim nude lasersko podmlađivanje vagine.


    kad imamo problema s plodošću, onda nam ova klinika savjetuje da to prihvatimo kao vlastitu zadatost i ograničenje, da ne idemo na "opasna i štetna" liječenja. trebamo prihvatiti vlastita tjela i njihova ograničenja jer sve, kažu na stranicama ove klinike, u životu ima svoj dublji razlog, pa i naša smanjena plodost ili neplodost.

    ali kad je u pitanju prirodan proces starenja i utjecaj starenja na naše vagine, onda je poruka ove klinike da dođemo u na lasersko podmlađivanje istih.


    e, pa zbilja...
    Ljudska bića su kontradiktorna, i mene je ova ironija nasmijala, ali... s druge strane, puna sam i ja sama kontradiktornosti. S treće strane, apsolutno nije liječenje neplodnosti za sve i ono nosi i svoju cijenu (ne mislim samo na lovu ili na vrijeme, nego je i psihološki teško). S četvrte strane, mislim da bi se, slobodnom tržištu unatoč, trebalo regulirati tko što (privatnik ili ne) može, uz legitimitet bijelog mantila i diplome, pričati i pisati.. na sličan način kao što je skinulo s trona onog američkog svepopularnog dr-a koji je powered by Oprah "samo svoja mišljenja na vjerojatno privatnoj televiziji"... a što , u konačnici, rezultirala glavinjanjem pacijenata i primjerom jadnog dječaka iz Krka. Dakle, i ovaj primjer je znak vremena za to i drago mi je da je pismo otišlo jer netko treba reći "hej, stani malo" .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.09.2015. at 15:32

  28. #178

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    5

    Početno Apsurdi na sve strane

    Citiraj amazonka prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, onda sam ja cijelo vrijeme u unutarnjem sukobu sa samom sobom, ne ne s majkom!?. Fala, bogu imam cijelu noć za razmišljanje...
    Nisam vas dugo čitala, čak sam danas bila u dubiozi- napisati ikakav komentar ili ne i na koju temu... Za ove najnovije, presmiješne poruke od, vi kažete, poznate ginićke- nemam komentara... Radije se vežem na ovaj unutarnji sukob s miomom . Ajme meni i ja imam jedan mali, ništa opasno, a s majkom sam na ti. Svakakvih li čudnih teorija ima! Vjerujte mi, unutarnji sukobi, osobito nakon neostvarene trudnoće i u fazi pauze, daju se nekako rješavati na razne pametne načine... Do tada, brinem o svom malom miomčiću i noću mirno spavam u nadi da će nas neko prosvijetliti nekom pametnom znanstvenom teorijom koja će se moći provoditi i u praksi... Za sada, u znak podrške svima jedan veeliki

  29. #179
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    "Moje je osobno uvjerenje kako se treba držati podalje od liječenja neplodnosti. Da je vaše tijelo bilo određeno imati bebu, imalo bi. Ako vaše tijelo nije zatrudnjelo, tada za to ima dobar razlog. Prihvatite to. Nastavite sa svojim životom. Tretmani protiv sterilnosti su skupi, eksperimentalni i opasni.
    Nemojte dopustiti liječnicima da eksperimentiraju s vašim tijelom. Kada koristimo neprirodne metode kojima prisiljavamo tijelo učiniti nešto što u svojoj mudrosti ne želi učiniti, tražimo nevolje. "


    Dvije godine su prošle od kad smo kao udruga ukazali vodstvu ovog portala i klinike kako su poruke odvraćanja neplodnih osoba od liječenja i javno izneseni stavovi protiv liječenja neplodosti oprečani stavovima suvremene medicine.

    Odgovora od od privatne klinike i njihovog web portala nije bilo.

    Na žalost, citati poput gore navedenih, ali i drugi komercijalni i laički tekstovi koji svojom porukom odvraćaju od liječenja neplodnosti i dalje stoje na web stranicama ove klinike...

  30. #180
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Sad procitam post i malo je reci ne vjerujem , iako vidim vlastitim ocima .cak sam jednom bila u navedenoj klinici doduse davno .suvisno je komentirati , sve je receno ali nesuvisli i nadasve usudila bi se reci krajnje kontradiktorni i izneseni stavovi jedne poliklinike( ili jedne osobe) da bolest ne treba lijeciti je malo reći opasno!

  31. #181

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Suvisno je uopce komentirat

  32. #182
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ajme, to još uvijek stoji!
    Užas. Najgore mi je što počinje s "Moje uvjerenje", a nastavlja s "Prihvatite to!". Prihvatite MOJE uvjerenje
    A tek ovo:
    "Kada koristimo neprirodne metode kojima prisiljavamo tijelo učiniti nešto što u svojoj mudrosti ne želi učiniti, tražimo nevolje."

    Pa kompletna medicina se bori protiv "mudrosti tijela". Je l to isto piše i šećerašima i bubrežnim bolesnicima?!

  33. #183
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ovo je sramota !

  34. #184

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    O boze! I ja sad tek ovo vidim! Prestrasno!

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    "Moje je osobno uvjerenje kako se treba držati podalje od liječenja neplodnosti. Da je vaše tijelo bilo određeno imati bebu, imalo bi. Ako vaše tijelo nije zatrudnjelo, tada za to ima dobar razlog. Prihvatite to. Nastavite sa svojim životom. Tretmani protiv sterilnosti su skupi, eksperimentalni i opasni.
    Nemojte dopustiti liječnicima da eksperimentiraju s vašim tijelom. Kada koristimo neprirodne metode kojima prisiljavamo tijelo učiniti nešto što u svojoj mudrosti ne želi učiniti, tražimo nevolje. "


    Dvije godine su prošle od kad smo kao udruga ukazali vodstvu ovog portala i klinike kako su poruke odvraćanja neplodnih osoba od liječenja i javno izneseni stavovi protiv liječenja neplodosti oprečani stavovima suvremene medicine.

    Odgovora od od privatne klinike i njihovog web portala nije bilo.

    Na žalost, citati poput gore navedenih, ali i drugi komercijalni i laički tekstovi koji svojom porukom odvraćaju od liječenja neplodnosti i dalje stoje na web stranicama ove klinike...
    Malo sam prolistala temu, i nemogu da ne komentiram ovo...

    Nisam imala problema da zatrudnim.. citam ovo i najezim se i naljuti me! Kako li je tek onim zenama kojima to ne ide tako lako. Po ovome oni se moraju osjecat "nenormalno" i u fazonu "nevaljas, bolje da se ne mnozis". Sorry sto se ovako izrazavam, ali u biti tako ispada. Strasno je ovo, da zivimo u 2017 godini i da jedna doktorica koja je studirala medicinu..znanstvenost, tako primitivno razmislja! Dno dna.

    Ako tako razmislja nije ni trebala ici za gynekologa.

    to je kao ono...idem na faks, zelim biti uciteljica osnovne, ali inace mrzim dijecu.

    Mozda bih joj neko jednostavno trebao reci da promjeni struku. Manje se ljudi nerviraju a i ona se manje bruka.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bas! Jako si to dobro srocila.. strasno!

  37. #187
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Portal ginekološke klinike:
    http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1414

    "Mnoge žene u životu neće nikada imati djecu. Nemojte da vam prodaju uvjerenja da je žena neispunjena bez djece. Ja uvijek vjerujem da postoji razlog za sve. Možda ste trebali učiniti druge stvari u životu. Ako čeznete za djecom i snažno osjećate njihov gubitak, prežalite to! A tada se pokrenite. Nastavite sa svojim životom. Nemojte zauvijek sjediti i žalovati.

    Izgovarajte:

    Znam da je sve što se događa u mom životu savršeno. Duboko sam ispunjena.


    Moje je osobno uvjerenje kako se treba držati podalje od liječenja neplodnosti. Da je vaše tijelo bilo određeno imati bebu, imalo bi. Ako vaše tijelo nije zatrudnjelo, tada za to ima dobar razlog. Prihvatite to. Nastavite sa svojim životom. Tretmani protiv sterilnosti su skupi, eksperimentalni i opasni.

    Nemojte dopustiti liječnicima da eksperimentiraju s vašim tijelom. Kada koristimo neprirodne metode kojima prisiljavamo tijelo učiniti nešto što u svojoj mudrosti ne želi učiniti, tražimo nevolje.

    Ima tako mnogo napuštene djece u ovom svijetu i ako zaista želimo ispuniti majčinski nagon, tada je usvojenje dobra alternativa. Možemo se također brinuti o drugim ženama. Zaštitite izgubljenu ženu svojim krilom i pomognite joj da poleti. Spasite napuštene, zlostavljane i druge neudomljene životinje.

    Dakle, tražim od vas da uđete u sebe i promijenite svoje razmišljanje. Povežite se sa svojim unutrašnjim bogatstvima- tada ćemo davati životu iz veličanstvenosti našeg bića.

    Povezujte se sa svojim bogatstvima svaki dan.



    Louise Hay"

  38. #188
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    O joj! Nikako se ne slažem s njezinim osobnim uvjerenjem. Prvo mislim da uspoređuje kruške i jabuke. Jedno je realizirati obitelj, a drugo je volontirati i pomagati svemiru. A u svemiru treba svima pomagati osim muškarcima, po njezinom. Drugo, danas kad sam prošla kroz oboje, u oba svemira čuješ ponavljane fraze, plitke i neinformirane. Ovdje konkretno mi je diglo živac da ima toliko napuštene djece. Ima djece o kojoj se ne vodi adekvatna briga, ali ona većinom nisu napuštena i spremna za posvajanje. Posvojenje je za mene ravno dobitku sedmice na lotu, dok mi se IVF ne čini takvim. Većina mojih IVF prijateljica je rodilo predivnu djecu, s posvojenjem nije baš tako idilična priča.

    Moje osobno iskustvo (a ne uvjerenje) je da je teža borba pri posvajanju, nego s neplodnošću, iako je u mom slučaju posvojenje uspješno, a IVF bezuspješan. Ne kažem da je svima tako, ali stresovi kroz koje smo mi prošli prilikom posvajanja ostavljaju teške ožiljke. Tako da kako god okreneš zdravlje ti je ugroženo. Ali to je život. Ima nas više i manje osjetljivih. Par godina sam aktivno pomagala napuštenim životinjama (ali ne kao nadoknadu vlastite obitelji) pa za to isto treba imati želudac. Kad sam prvi put prošla kroz azil za pse, jedva sam susprezala suze. Onda slušaš gluposti od ljubitelja pasa da oni to ne bi mogli gledati. Pa si mislim - onda gurni glavu u pijesak i uživaj, problem nije riješen. A na kraju ni ne može biti riješen i to prihvatiš i djeluješ u svom svemiru koliko možeš.

    Hoću reći, da - treba pomagati, svima. Al to nema veze s obitelji. A posvojenje je velika sreća, ali također utječe na psihičko zdravlje. Treba imati strpljenja, strpljenja, upornosti, upornosti, strpljenja, strpljenja, upornosti... Koliko? Je li to lako?

    I tako - prema mom iskustvu je taj tekst hrpa plitkih fraza.

  39. #189
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Taj savjet je super. To "prihvati i pronadji svoj smisao drukcije". Ako si npr slijep. Gluh. Ili nesto "banalno" tipa ne upises faks koji zelis ili se razvedes. Jer te stvari i nisu nesto popravljive, moras promijeniti svoje vidjenje sebe i svijeta.
    Zivimo u 21.stoljecu. Neplodnost je s jedne strane sve prisutnija, a s druge sve izljecivija. Kao da ostanes bez noge pa odbijes protezu.
    Pretpostavljam da teta louise ima djecu, i to kak pomisli tak zatrudni... teta louise je tele. A ni teta od poliklinike harni nije daleko.

  40. #190
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Sybila
    tak nekak

  41. #191
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni su i inace te njene spikice
    a ovo je vrh...

  42. #192
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    al lijepo je vidit da je gingerin M riješio sve konflikte s ocem u međuvremenu

  43. #193
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno



    Ali ipak pored Upsicke nije upisan kao dr. Suprug (ili dr. MM), ccccccc
    Posljednje uređivanje od Optimist : 26.09.2017. at 17:37

  44. #194
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj coolerica prvotno napisa Vidi poruku
    al lijepo je vidit da je gingerin M riješio sve konflikte s ocem u međuvremenu


    Optimist vec smo na nekoj temi imali tu raspravu, lol
    al pise "hm" iliti "home made"
    a tu radi samo jedan dr, lol

  45. #195
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Ovo sa poliklinike Harni tek sad vidim... ne znam sto bi uopce komentirala.

    Meni je moja sogorica (koja zna da sam u mpo vodama) prije par mjeseci rekla kako joj je napokon procvjetala orhideja i kak je bila sretna zbog toga kao zena koja je nakon umjetne oplodnje vidjela plus na testu!

    Ne znam vise kako uopce komentirati takve izjave, članke ... i to od ljudi za koje očekuješ da su educirani (tipa Harni-ce) ili ljudi od kojih očekuješ neku podršku.

  46. #196
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku

    Optimist vec smo na nekoj temi imali tu raspravu, lol
    al pise "hm" iliti "home made"
    a tu radi samo jedan dr, lol


    Daj covjeku titulu, zasluzio je

  47. #197
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sa poliklinike Harni tek sad vidim... ne znam sto bi uopce komentirala.

    Meni je moja sogorica (koja zna da sam u mpo vodama) prije par mjeseci rekla kako joj je napokon procvjetala orhideja i kak je bila sretna zbog toga kao zena koja je nakon umjetne oplodnje vidjela plus na testu!

    Ne znam vise kako uopce komentirati takve izjave, članke ... i to od ljudi za koje očekuješ da su educirani (tipa Harni-ce) ili ljudi od kojih očekuješ neku podršku.
    Tako da je steraš u neku stvar, tako bih ja barem.

  48. #198
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da je steraš u neku stvar, tako bih ja barem.
    I jesam, za zakasnjenjem... nisam se odmah snašla.

  49. #199
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Jedno mi je kad Luiza sere kvake, ali kad ti to u familiji rade onda mi dođe da im oči iskopam. I moja je svekrva u crkvi potpisivala protiv MPO-a, ali joj je unučica sada svejedno draga. Podsjetim ju ja na to kad zaboravi.

  50. #200
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno mi je kad Luiza sere kvake, ali kad ti to u familiji rade onda mi dođe da im oči iskopam. I moja je svekrva u crkvi potpisivala protiv MPO-a, ali joj je unučica sada svejedno draga. Podsjetim ju ja na to kad zaboravi.
    Slažem se... pogotovo kad mislis da netko s tobom sve prolazi, pa onda dobijes ovakvu izjavu.
    Za ovaj postupak sad u toku, nisam nikom govorila, umorih se od svakakvih izjava. Mozda ispocetka imas razumijevanja jer eto ne znaju svi kak je nama, al s vremenom vidis da ih zapravo nije nikad ni zanimalo... pa vjerojatno tako ni dragu Luizu ili Harnicu...

    A izjave o posvajanju djeteta kao da ides u ducan po žvake su mi posebna kategorija.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •