Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 207

Tema: "... treba se držati dalje od liječenja neplodnosti..."

  1. #1
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno "... treba se držati dalje od liječenja neplodnosti..."

    Drage žene, vi koje ste u liječenja neplodnosti i vi koje ste te postupke prošle,

    kako biste reagirale da u ordinaciji svog odbranog ginekologa, ili u bolnici ili kod privatnog ginekologa, naiđete na ovkave tekstove?


    "Mnoge žene koje se bore s neplodnosti rade dvostruko radno vrijeme na tjedan, i iscrpljene su, i u ovom stanju pokušavaju ostvariti trudnoću - kao diplomski rad ili doktorsku disertaciju. Na isti način pretjerana usredotočenost na začeće kao cilj može imati za posljedicu prerano sazrijevanje jajašaca koja nisu spremna za oplodnju.
    Niz drugih svakodnevnih sukoba kao što su nemogućnost zadovoljenja vlastitih potreba, osjećaj nedostatka kontrole nad životom, nezadovoljstvo izazvano poslom ili onime što posao ili poslovna karijera predstavljaju mogu utjecati na plodnost."


    "Mnoge žene u životu neće nikada imati djecu. Nemojte da vam prodaju uvjerenja da je žena neispunjena bez djece. Ja uvijek vjerujem da postoji razlog za sve. Možda ste trebali učiniti druge stvari u životu. Ako čeznete za djecom i snažno osjećate njihov gubitak, prežalite to! A tada se pokrenite. Nastavite sa svojim životom. Nemojte zauvijek sjediti i žalovati.

    Izgovarajte:

    Znam da je sve što se događa u mom životu savršeno. Duboko sam ispunjena.


    Moje je osobno uvjerenje kako se treba držati podalje od liječenja neplodnosti. Da je vaše tijelo bilo određeno imati bebu, imalo bi. Ako vaše tijelo nije zatrudnjelo, tada za to ima dobar razlog. Prihvatite to. Nastavite sa svojim životom. Tretmani protiv sterilnosti su skupi, eksperimentalni i opasni.

    Nemojte dopustiti liječnicima da eksperimentiraju s vašim tijelom. Kada koristimo neprirodne metode kojima prisiljavamo tijelo učiniti nešto što u svojoj mudrosti ne želi učiniti, tražimo nevolje.

    Ima tako mnogo napuštene djece u ovom svijetu i ako zaista želimo ispuniti majčinski nagon, tada je usvojenje dobra alternativa. Možemo se također brinuti o drugim ženama. Zaštitite izgubljenu ženu svojim krilom i pomognite joj da poleti. Spasite napuštene, zlostavljane i druge neudomljene životinje.

    Dakle, tražim od vas da uđete u sebe i promijenite svoje razmišljanje. Povežite se sa svojim unutrašnjim bogatstvima- tada ćemo davati životu iz veličanstvenosti našeg bića."

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ako je to uz blagoslov ginekologa, promijenila bih ga.
    Ako nije (a i ako je) pokupila bih tekstove i bacila ih u smeće.

  3. #3
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je to uz blagoslov ginekologa, promijenila bih ga.
    Ako nije (a i ako je) pokupila bih tekstove i bacila ih u smeće.
    X

    Ali mislim da nebi izdrzala a da ne iznesem svoje misljenje prvom od osoblja na koje bi naletila.

    Boze ima li kraja ljudskoj gluposti....

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je to uz blagoslov ginekologa, promijenila bih ga.
    Ako nije (a i ako je) pokupila bih tekstove i bacila ih u smeće.
    Eto, ovako
    A onda bih tom lijecniku rekla sto mislim o tome
    A da ne zaradim ban, necu reci i sto tocno

    Inesz, di je to bilo?

  5. #5
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Mene to uopće ne dira.
    Svatko ima pravo na mišljenje.
    Znate onu: "Mišljenje je kao guzica, svi je imaju"

  6. #6
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ono - nemoj se lijeciti ni kad dobijes karcinom, jer da se tvoje tijelo trebalo boriti s tim, borilo bi se

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj s_iva prvotno napisa Vidi poruku
    Mene to uopće ne dira.
    Svatko ima pravo na mišljenje.
    Znate onu: "Mišljenje je kao guzica, svi je imaju"
    Imaju
    Ali nemaju to pravo staviti na takvo mjesto
    Mogu biti apsolutni protivnici mpo, ali za sebe, ne i za mene

  8. #8
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    hahahaha poliklinika harni
    inspiracija by Louisa hay

    ali kad isti ginekolog napiše ovo:

    IVF
    In Vitro Fertilisation - oplodnja u epruveti, aspiracija zrele jajne stanice se vrši transvaginalnim putem, bilo u prirodnom ciklusu ili nakon indukcije ovulacije (najčešće rFSH + GnRH agonisti). Inkubacija jajne stanice sa specijalno pripravljenim sjemenom je nešto dulja i traje 48 sati, a zametak se u stadiju od 4 do maksimalno 8 stanica vraća tankim kateterom u maternicu (embrio-transfer).

    Uspjeh metode je 15 - 45%, ukupni uspjeh iznosi 60 - 80%. Uspješnost postupka opada nakon 38. godine života, a nakon 40. godine je 3 - 4 puta niža. Ukoliko svi zametci nisu preneseni u maternicu, pohranjuju se u tekućem dušiku na -196 °C (krioprezervacija) i čuvaju do 5 godina. Zametci se po potrebi mogu odmrznuti i u fazi žutog tijela prenijeti u maternicu (krio-embriotransfer). Uspješnost ovog postupka je 8 - 15% u jednom ciklusu.

    bolje bi joj bilo da ne komentira humanu reprodukciju nego da valja ovakve bisere

    Posljednje uređivanje od BigBlue : 17.02.2015. at 15:57

  9. #9
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    'Da je vaše tijelo bilo određeno imati bebu, imalo bi'.

    Da je vaše tijelo bilo određeno imati zdravo srce, jetru, bubrege, (nastavi niz)... imalo bi. Po tome, neprirodno je uopće se protiv ičega liječiti. Neplodnost je bolest, i protiv nje se liječi. Ako liječnik sam određuje što po njemu vrijedi liječiti a što ne, mene sigurno ne bi liječio.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Ako bih to našla u socijalca ili u bolnici, ne bi me šokiralo, jer vjerojatno je to netko od nekih inicijativa, neka penzićka ili tako netko, tko obilazi te ordinacije i ostavlja takve letke, a osoblje nije stiglo reagirat da to baci, vjerojatno bih zafliknula ja. Ako je u privatnika, i on je ginekolog, a ne akupunkturist ili homeopat... ili, sori... psihijatar ili psiholog (jer neki su vrlo blizu tumačenja da to nešto tijelo poručuje ako se ima neka bolest), bila bih šokirana... i vjerojatno bih tražila odgovore - tko je to tu stavio i zašto - i možda ne bih na tome stalo. Ako bi bilo u psihijatra ili psihologa... onda ne bih ispravljala te Drine, nego bi u glavi napravila "delete".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.02.2015. at 16:04

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mislim da na to treba reagirati.
    Pa rijec je o ginekoloskoj poliklici, a ne blogu...

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    I to tumačenje nekako posebno vrijedi (to je moj dojam) za ovako "intangible" stvari kao što je neplodnost... a tipa ako imaš dioptriju.. onda nekako oči manje značenja emitiraju od npr. maternice ili jajnika, tipa miopija ne znači da odbijaš vidjeti ili tako nešto. Meni su to - gluposti. Ali, to je bila neka super fina gospođa, pa nisam kontrirala. U svakom slučaju, moj je laički dojam da je psihijatrija isto grana koja ostavlja još puno prostora za rast, da se tako izrazim (anđelčić).

  13. #13
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je to uz blagoslov ginekologa, promijenila bih ga.
    Ako nije (a i ako je) pokupila bih tekstove i bacila ih u smeće.
    Ovako.

  14. #14
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Da vidim kod svog socijalnog gin takvo sta ili da mi sta kaže isti momenat uzimam karton i nema me isto tako i kod izabranog mpo dr.
    Ja recimo vise sam neugodnosti i ponizenja dozivjela od rodbine i to blize rodbine

  15. #15
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nisu tekstovi na papiru da ih bacimo u smeće, radi se o portalu poznate ginekološke klinike. Vrlo posjećenom portalu tekla bih...

  16. #16
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Nu dobro...svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ali, brate mili, nema ga pravo nametati i gurati pod nos drugima, a naročito ne na ovakav način.
    Još ako je to na portalu poznate gin.poliklinike onda se zaista tu nema što za reći, osim što mi to smrdi na teško licemjerje.

    Mislim da bi trebalo reagirati.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    To je grozno bar da nam drze moral oni tak?ja odustat necu makar oni pisaju sto god.

  18. #18
    Zodijak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    44

    Početno

    Ja uopće ne razumijem to nametanje svoje volje. Tko ne zeli na mpo neka ne ide. Tko ne želi raditi Ab neka ga ne radi. Ali mi smo žene svoga tijela gospodari i nitko nema pravo odlučivati u naše ime.

  19. #19
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    pozvati na bojkot klinike

  20. #20
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Strasno!!!
    To mi je u rangu kao da npr. odnesem brosure o MPO u crkvu!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Ajde bar ne lijeci neplodnost. Ili nudi neku 'hagioterapeutsku' metodu za to? Nudi li meke opustajuce tretmane koje charga ili je to izraz njenog stava? Stav moze imat koji hoce, kao i mi svoj. Ako se ne zeli bavit mpo-om ne mora. A tvrdnje da je ivf eksperimentalan su znan neuteneljene....a to nek pobijaju kolege na kongresima . ko i svako lijecenje ivf je agresivan u smislu lijekova i postupaka. Svaki pravi lijek ima nuspojave i dr je tu da vaze cost benefit. Nuspojave free lijecenje postoji samo u homeo-bajkama.ako nudi neku psedo znamstv altermativu onda mi je eticki upitno.

  22. #22
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Na ovako nešto bi, po mom mišljenju, trebala reagirati struka. Jer ovo je iznošenje neistina i obmana javnosti. Znamo da masa njih čita taj blog. Ok, imaš svoje fucking mišljenje, ali ga iznosi privatno, a ne profesionalno uz to s iskrivljenim činjenicama.

    Mislim da bi se odmah hajka digla da recimo na dotičnom blogu osvane da je karcinom kronična bolest i da se ne treba uzrujavati, ići doktoru i tako nešto, nego nastaviti s normalnim životom....

    U svakom slučaju grozno

  23. #23
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Baš sam jutros naletjela na tekst spomenute poliklinike, istina, na drugu temu, ali u sličnom tonu L. Hay, Žena koje trče s vukovima i sličnima:

    http://www.poliklinika-harni.hr/Cista-na-jajniku.aspx

    Alternativni pristup

    Neke drevne kulture, taoistička kultura, kao i holistička medicina smatraju da jajnici predstavljaju izvor životne sile koja stalno proizvodi seksualnu energiju. Opisane su i posebne vježbe koje pomažu preobraziti seksualnu energiju jajnika u chi (životnu energiju) i shen (čistu duhovnu energiju). Ključ za razumijevanje energetske funkcije jajnika je sposobnost prepoznavanja vlastite kreativnosti, predavanje i priznavanje nemogućnosti kontrole ove kreativnosti putem intelekta. Otuda potječu stavovi holističke medicine da problemi s jajnicima nastaju onda kada žena ne obraća pozornost na svoju najdublju kreativnu mudrost zbog straha ili nesigurnosti u svijetu oko sebe.

    Problemi s jajnicima posljedica su predodžbe žene kako ljudi i okolnosti izvan nje same onemogućuju ostvarenje njene vlastite kreativnosti. Negativni emocionalni obrasci koji se dovode u vezu s nastankom cista na jajniku su: iznenadni odlazak ili napuštanje partnera, izraziti stres na poslu, osvetoljubivost i ogorčenost, kao i želja da se s nekim obračuna. Bilo da vjerujete ili ne vjerujete u holistički pristup, kratki uvid u vlastite obrasce ponašanja koristiti će sigurno i vama i vašoj okolini.
    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Povežite se sa svojim unutrašnjim bogatstvima- tada ćemo davati životu iz veličanstvenosti našeg bića." [/SIZE][/FONT]
    Evo, povezujem se sa svojim unutrašnjim bogatstvom - cistom na jajniku, samo sumnjam da će se život osjećati kao dobitnik na lotu
    Posljednje uređivanje od Optimist : 17.02.2015. at 19:56

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Doktorica Harni jako voli citirati knjigu Žensko tijelo, ženska mudrost, pa vjerujem da su mnoge mudrosti ​koje ovdje navodite zapravo citati iz te knjige.

  25. #25
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Ja sam se davno liječila kod njih, kod dr Gudelj i sada sam si razmišljala otići kod nje, no na njihovom webu nema više te dokice kod njih, samo 2 ...pitala sam se kaj se desilo??? vjerojatno neki raskol kada ovakve stvari objavljuju


    grozno, nejdem tamo i nikada neću nikome preporučiti

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Za MPO ne znam, ali ovakve stvari objavljuju oduvijek.

  27. #27
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Užas!!!! Najžalosnije od svega je da će netko tko se prvi put sreće sa neplodnosti naletiti na ovako nešto, a znamo da ima ljudi koji su u stanju povjerovati štošta

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se davno liječila kod njih, kod dr Gudelj i sada sam si razmišljala otići kod nje, no na njihovom webu nema više te dokice kod njih, samo 2 ...pitala sam se kaj se desilo??? vjerojatno neki raskol kada ovakve stvari objavljuju


    grozno, nejdem tamo i nikada neću nikome preporučiti
    Uh neznam odakle bi pocela...dr. gudelj je vec davno otisla a dr. Semnicki ako sam dobro napisala je u beti sada.
    Stalno im doktori odlaze i dolaze i ocigledno je da nesto ne stima.

    Bila sam njihov pacijent i otisla od njih.....
    nebi sada iznosila razloge i zato me uopce necudi ovaj tekst..

  29. #29
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    pozvati na bojkot klinike
    I zvati Anonimuse u pomoć!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    I naravno, uvijek je zena kriva, ona je ta nesretnica kojoj nije sudjeno imati djecu, isto tako treba zbrinuti i udomiti opet neku posrnulu zenu, u recenici se spominje skupa sa udomljavanjem zivotinja....hahahahaha dobro da imamo pravo glasanja, moglo bi nam i to ukinit ovako posrnulima i neukima i jos trebamo biti sretne... Koje seljacine uzas uzas uzas, pa ja ne bi u tu polikliniku dovela ni psa na pregled...
    Ma skuzajte, isto mi je smisan tekst, hahahaha

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Doktorica Harni jako voli citirati knjigu Žensko tijelo, ženska mudrost, pa vjerujem da su mnoge mudrosti ​koje ovdje navodite zapravo citati iz te knjige.
    Ne sjećam se takvih gluposti iz knjige, a nije mi pri ruci da provjerim.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kao što sam rekla, to se ne odnosi na tekst o MPO, nego recimo na ovo što je Optimist citirala o cistama na jajnicima.
    Ili na npr. tekst o miomima http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1075 gdje citira C. Northurp
    Meni osobno je doktorica Harni osobno rekla da imam miome jer imam konflikt sa majkom.

  33. #33
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    "treba se držati dalje od liječenja neplodnost" = "treba se držati dalje od liječenja bilo čega"



    Nekako bi se to dalo zaključiti iz te tvrdnje...
    Posljednje uređivanje od Optimist : 17.02.2015. at 21:16

  34. #34
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni osobno je doktorica Harni osobno rekla da imam miome jer imam konflikt sa majkom.
    I, kaj, kad riješiš konflikt s majkom, riješiš i miome? Ili se povežeš s njima, jer su oni tvoje unutrašnje bogatstvo?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 17.02.2015. at 21:20

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa da, kad sam par mjeseci kasnije došla trudna rekla mi je da sam sad riješila konflikt.

  36. #36
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Dakle, pozvati na bojkot klinike, a mogla bi malo i struka reagirati zar, ne?

    Mislim, sigurno u dotičnu kliniku neću kročiti, a bogami ju nikome ne bih preporučila. Sve ovo što navodite mi izgleda kao da je riječ o nekome tko provodi ideje neke sekte,a ne školovanom liječniku.

    Svašta.
    Posljednje uređivanje od amazonka : 17.02.2015. at 21:28

  37. #37

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Potpisujem amazonku!

    Mima, jesi imala konflikt s majkom?

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I da jesam i da nisam tvrditi da je to uzrok što sam imala miome je - pseudoznanost.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Vazno da si ostala trudna !
    Jos sam u soku i ne mogu vjerovati da 'javna osoba' koja ima svoju kliniku moze tako nesto napisati.

  40. #40
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Jaka je potreba ljudi drzat se drevnih mudrosti. Bizi, bizi, po meni je to psedoznanost i ona danas vise nego ikad ima svoju trzisnu nisu koja vapi za prirodnim, holisticlim i zapravo neucinkovitim. Gdje kod se okrenete to vreba. A spoznaje da je nesto falicno u vama i da mozes jednostavnim trikom bit gospodar svog zdravlja su ceste. I, sori, sad cu upast u rodne predrasude, al vise im nasjedaju zene jer vise briju na svoju rolu stvarateljice zivota. Mos mislit kako bi neki muski bez slanja dra nekamo slusao tipa da su mi polipi na crijevima izraz tipa unutarnjeg sukoba..

  41. #41
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni osobno je doktorica Harni osobno rekla da imam miome jer imam konflikt sa majkom.

  42. #42
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I zvati Anonimuse u pomoć!
    E, ovo je i meni palo na pamet

  43. #43
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Hocu reci zene romantiziraju i glorificiraju jedno...pa onda lakse mozda kupe i kad se ta neracionalnost izvitoperi u konfliktne miome i subverzivne polipe ili jajnike u unutarnjem sukobu. Dostojno neke sprdnje u stilu ante tomica zapravo.

  44. #44
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    da ja sam imala (i imam) konflikt s mamom, zato sam i operirala miom kakav je i ona imala (samo što sam ja moj operirala sa 36 a ona sa 52), pa je i ona imala konflikt sa svojom mamom, a ova je imala .......
    ne bi nas bilo da je tako povezano

  45. #45
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa ono...genetika....

  46. #46
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Hm, onda sam ja cijelo vrijeme u unutarnjem sukobu sa samom sobom, ne ne s majkom!?. Fala, bogu imam cijelu noć za razmišljanje...
    Posljednje uređivanje od amazonka : 17.02.2015. at 22:20

  47. #47
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    A u nick ukazuje na mozebitno neprihvacanje zenske kreativnosti...salim se, naravski. Btw, u mekoj od fundamentalistickih zemalja vjeruju da voznja automobila lose djeluje na jajnike i plodnost a mozda bi se tamo nasao ginic koji bi tvrdio da je to stvarno tako. Ovo mi je u istom djiru.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.02.2015. at 22:44

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Nemojte dopustiti liječnicima da eksperimentiraju s vašim tijelom. Kada koristimo neprirodne metode kojima prisiljavamo tijelo učiniti nešto što u svojoj mudrosti ne želi učiniti, tražimo nevolje.


    Dakle, tražim od vas da uđete u sebe i promijenite svoje razmišljanje. Povežite se sa svojim unutrašnjim bogatstvima- tada ćemo davati životu iz veličanstvenosti našeg bića."
    nije li dotična liječnica nedavno dala intervju u poznatom ženskom tjedniku i usput sebi napravila besplatnu reklamu za svoju uslugu "pomlađivanja onog dolje"?
    ako jest onda se prvi dio citata protivi tom zahvatu koji nudi

    drugi dio citata shvaćam kao potrebu da se poistovjetim sa filozofsko logičnim slijedom...

    ili se moram pomiriti sa idiopatskom dijagnozom i onda ću tek otkriti prosvjetljenje

    ili antireklama gore navedenog

  49. #49
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno "Začeće djeteta je čin primanja, a ne maraton...

    Izgleda je da spomenuti portal ginekološke poliklinike u Zagrebu krcat stvarima koji možda jesu odraz osobnog stava liječnice koja ih potpisuje, ali takvi tekstovi su u neskladu sa suvremenim spoznajama o liječenju neplodnosti i kao što se vidi iz naših postova-radi se o tekstovima koji su u najmanju ruku vrlo neugodni za parove koji se liječe (ili su se liječili) od neplodnosti i prolaze postupke liječenja medicinski pomognutom oplodnjom. Doktorica koja objavljuje takve tekstove trebala bi znati da je broj takvih parova u Hrvatskoj velik, prevelik na žalost. Mnogi od njih čitaju ovaj forum.

    Nadam se da će liječnica za koji dan napraviti pametan potez i povući tekstove o neplodnosti koji nisu znanstveno ni stručno utemeljeni.





    "Psihički uzroci

    Nije dokazan niti jedan izravni psihički uzrok koji bi se mogao okriviti za neplodnost, no dokazano je da psihička stabilnost i vjera u uspjeh liječenja neplodnosti dovode do cilja. Ipak, na osobnoj razini mnoge žene ne ostanu u drugom stanju iz straha od svega onoga što će dijete zahtijevati od njih.

    Mnoge žene koje se bore s neplodnosti rade dvostruko radno vrijeme na tjedan, i iscrpljene su, i u ovom stanju pokušavaju ostvariti trudnoću - kao diplomski rad ili doktorsku disertaciju. Na isti način pretjerana usredotočenost na začeće kao cilj može imati za posljedicu prerano sazrijevanje jajašaca koja nisu spremna za oplodnju.

    Niz drugih svakodnevnih sukoba kao što su nemogućnost zadovoljenja vlastitih potreba, osjećaj nedostatka kontrole nad životom, nezadovoljstvo izazvano poslom ili onime što posao ili poslovna karijera predstavljaju mogu utjecati na plodnost.

    Dr.Christiane Northrup u svojoj knjizi Žensko tijelo, ženska mudrost (Women's bodies, women's wisdom) piše: "Začeće djeteta je čin primanja, a ne maraton koji se može uprogramirati u vaš dnevni raspored". Unutarnji sukob vezan uz trudnoću, porođaj, brigu oko djece ili ograničenja koja bi djeca mogla nametnuti kada se pojave može imati za posljedicu neplodnost.

    U svim ovim slučajevima prije nego se odlučite za metode umjetne oplodnje, svakako potražite savjet psihoterapeuta ili psihoanalitičara. Razrješenje unutrašnje napetosti često će biti dostatno za uspostavljenje prirodne ravnoteže koja može omogućiti začeće, a ukoliko do njega uz psihoterapijsku podršku i ne dođe, sagledavanje i oslobađanje unutarnjih sukoba igrati će značajnu ulogu u konačnoj uspješnosti liječenja neplodnosti."
    Posljednje uređivanje od Inesz : 18.02.2015. at 07:44

  50. #50
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ajme strasno da jedna obrazovana zena i ginekolog objavljuje takve tekstove. Bila sam dva puta kod njih u zadnjoj trudnoci na kombinirani i 3d uzv i to kod dr Dedeic i bila mi je ok. No nakon ovoga sigurno vise necu tamo ici.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •