Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: BABY TAKE HOME RATE u HR- zovu li iz bolnica/klinika nakon MPO postupka?

  1. #1
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno BABY TAKE HOME RATE u HR- zovu li iz bolnica/klinika nakon MPO postupka?

    ne znam jesmo li imali ovakvu temu, ali da li vas zovu iz hrvatskih poliklinika ili bolnica da provjere jeste li rodili dijete nakon MPO postupka i pozitivne bete ili čak uzv dokazane trudnoće?

    Zanima me da li naše privatne klinike u HR ali više državne bolnice uopće provjeravaju činjenicu da li je rođeno živo dijete nakon MPO postupka i na koji način?

    MOLIM NE CHATATI OVDJE I NE UPISIVATI STRANE KLINIKE - JER ONE UGLAVNOM TO RADE!
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 19.02.2015. at 09:45

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Po mom iskustvu od prije dosta godina, to ne rade i pozitivno bih se šokirala se da je nekog njegov MPO zvao ili slao upitnike radi takve evidencije i da je tako ozbiljno vodi. Na žalost. Ali, možda se svijet i promijenio za par godina i možda sad vode statistike tog tipa.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    ne znam da li bi dr. zvao jer do te faze nisam došla,
    ali je baš lijepo i višekratno zamolio
    da mu obavezno javimo rezultat.
    toliko je to naglasio da mislim da ne bih mogla zaboraviti javiti...
    Posljednje uređivanje od orange80 : 19.02.2015. at 09:53

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Samo da objasnim... svi (nema tog doktora koji to neće reći) pozdravno kažu "javite rezultat" (IVF trudnoća se odmah mora kontrolirati, da nije blizanačka, VM itd.), ali... to nije vođenje statistike. Vođenje statistike izgleda da nakon termina poroda dobiješ upitnik kako je porod prošao, jel' bilo sve OK. To je 2-3 stranice koje ispuniš i vratiš klinici. Kadauna je napisala "baby take home rate", to ne znači pozitivnu betu (na žalost, imala sam 4 puta pozitivnu betu, jedno dijete).

  5. #5
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    slažem se s inom33 to nije vođenje statistike ali ajmo NE chatati ovdje pls. zanimaju me iskustva od pacijentica! Orange80 ti čekaš betu sad pa ti je Luči rekao taj rezultat da javiš?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Poliklinika Cito, dr. Poljak napomenuo da se nakon poroda obavezno javim zbog evidencije, nakon poroda sam ih zvala, sestra uzela osnovne podatke...da li je dijete rodjeno u terminu, visina, tezina, vrsta poroda...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Naravno, obavezno sam morala svaki put javiti i ishod bete nakon postupka, te sam kod njih obavila i prvi uzv nakon pozitivne bete, ali trudnocu nisam vodila kod njih nego kod svoje soc. gin.

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Iz Cita me zvali kad je porod bio blizu... više puta od 39 tt do 41 tt kad sam i rodila.
    2011 godine.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 19.02.2015. at 11:21

  9. #9
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Mene je zvala glavna sestra početkom ove godine (rodila sam u 8. mjesecu prošle godine). Pitala me kako je prošao porod, da li je bio vaginalni ili CR, koliko je beba bila teška i duga, da li je curica ili dečko, da li je bilo kakvih problema, kad sam rodila i pitala me ako smije znati ime. Poželjela nam je sve najbolje i to je bilo to. Radi se o KBC Rijeka.

  10. #10
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Petrova u 12. mjesecu sestra Irena uzela osnovne podatke...da li je dijete rodjeno u terminu, visina, tezina, vrsta poroda...

  11. #11
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Ja kad sam isla nakon svoga prvog dijeteta po svoje js na SD sestra me je pitala zašto nam se niste javili,sada kad sam rodila svoje drugo dijete isto im se nisam javila.Možda da sam rodila na SD i tamo se kontrolirala bih,ali ovako nje mi baš palo napamet.Da su me nazvali nekako bi mi bilo drago i toplo oko srca bez obzira što bi ih to interesiralo zbog statistike.

  12. #12
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Postupak Petrova 01/2013. Samo javljena beta, da je blizanacka trudnoca i daljnje komplikacije. Nitko nije sluzbeno zvao iz Petrove vezano za porod, visinu/tezinu, zdravlje.
    Ja sam svojevoljno poslala dr mail i fotke kad sam rodila.

  13. #13
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    SD 2010 službeno nikakva evidencija, neslužbeno- znali sve od bete do poroda i evo opet se družimo.Dakle mislim da bolnica ne vodi nikakvu statistiku, bar nije tada.

  14. #14
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Kbc Ri - javila pozitivnu betu, napravili mi 1 uzv i Mpo-liječnica mi vodila trudnoću. Na dan poroda sestre s humane me došle pozdraviti u rađaoni, a kad je dijete rođeno došle su nas i vidjeti u sobi. Odjel humane reprodukcije Rijeka skuplja sličice "svojih" beba pa smo im odnijeli jednu. Telefonski poziv u mom slučaju nije bio potreban, a kako čujem ni kod većine riječkih trudnica.

  15. #15
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Isla sam iskljucivo privatno i uvijek sam svom lijecniku javila da sam rodila
    Zadnja dva puta iz radjaone - dr.Radoncic
    Naknadno me i zvao za neke podatke, tt u kojem sam rodila, tocan datum i jos nesto, al se ne sjecam

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Trudnocu vodila sporadicno privatno i u petrovoj zbog secera. S dr.Radoncicem se cula na dan poroda i nakon za ostale podatke oko poroda i bebe. Petrova nije zvala ni pitala.

  17. #17
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mene nitko nije zvao da pita jesam li rodila ni obilazio, isto KBC Ri, pa nekako mislim da to njihovo obilaženje nije radi statistike jer inače bi valjda svih zvali

  18. #18
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    postupci i porod u KBC 2008 i 2011. Mene nitko nije kontaktirao ali moja MPO je sve znala. Pretpostavljam da im jave kad vide da je riječ o MPO trudnoći.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    54

    Početno

    mi smo bili u postupku u betaplusu. ostala sam trudna, ali sam nažalost imala spontani. par dana prije termina, zvali su me iz klinike i pitali da li sam rodila.. moja mpo je sve znala, nije valjda sestra išla provjeravat. ispričavala mi se, sve ok, iako ostala sam iznenađena da me zovu. vjerojatno vode svoje dodatne statistike. inače, super mi je što su podaci o uspjesima dostupni na netu (govorim o betaplusu), iako se, čini mi se da su dostupni podaci, manje više od privatnika (barem sam ja za sebe tražila dostupne podatke od privatnika, u državnu bolnicu nismo išli..).

  20. #20
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    mene nisu zvali - ja sam svojevoljno prvi put zvala osobno VV i rekla podatke docu, a drugi put u Vg mailom poslala biologu podatke (pitao preko frendice na pregledu onako usput)
    Posljednje uređivanje od andream : 20.02.2015. at 13:21

  21. #21
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Mene je zvala osobno dr.Jukić s VV prije cca mjesec dana. Tražila je sve podatke o porodu (iako sam se ja javila mailom nakon poroda). Također je tražila da joj javim ishod nakon naše duge bolesti.

  22. #22
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam sama u betaplus javila kad sam rodila (dan nakon sam poslala mail) i osnovne podatke o bebi. Nista me drugo nisu naknadno pitali.

    Ocito oni vode tu evidenciju buduci da su objavili koliki im je baby take home rate

  23. #23
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    na VV sam bila pacijent dr. Alebića koji je nakon zadnjeg uzv samo rekao da se javim kad rodim, no nije bilo konkretnog upita nakon poroda. Ja sam sama otišla gore pa smo onda u kartonu uveli i sve podatke o porodu, apgaru i slično...

  24. #24
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Ja sam trudnoću ostvarila na VV kod dr.Lučingera i rodila svoga sina i nije iz bolnice nitko zvao niti tražio ikakve podatke.Trudnoću sam vodila u Splitu i baš sam jedanput pitala svoju gin.da li od nje itko traži neke podatke o ivf tudnoćama,rekla mi je da nije.Pitala sam čak i pedijatra da li od njega netko traži neke INFO o djeci rođenoj iz mpo rekao je NE,to me zanimalo radi nekih dezinformacija da su djeca rođena iz mpo boležljiva,ne napredna.....Uglavnom nije mi jasno otkud onda podaci ako se službeno ne prijavi porod zdravog djeteta.

  25. #25
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    sretna - to su podaci možda iz vana, u HRvatskoj se nikad nije radila nikakva statistika poštena, niti se sad radi. Ovo što klinike zovu je ofrlje ali ipak zovu, što je već nešto. Ono što naši često vole naglasiti jeste da su MPO višeplodne trudnoće ipak rizične kao što su i spontane višeplodne trudnoće rizičnije od jednoplodnih. A zlobnici koji inače ne podržavaju MPO često tako argumentiraju da su sva djeca iz MPO-a bolesna, ja čak na jednom okruglom stolu čula da je jedan od razloga što ta djeca osjete i znaju da su rođena u postupku nakon masturbacije a ne spontano u krevetu, da to djeca pamte - i još jedan biser, da djeca osjete da su bila zamrznuta, sama, bez svoje braće i sestara!!!!! koji su ostali u zamrzivaču ili što već, ja čula na svoje uši. Neću ovdje o tome, tražila sam sama da se ne chata.


    da rezimiram, mislim da to sad radi:

    Rijeka: + (možda od 2014.)
    Petrova: + (možda od 2014)
    Vuk Vrhovec: + (možda od 2014)


    Sveti Duh: - NE

    Split: ne znamo (po običaju ništa)
    Osijek: ne znamo (po običaju ništa)

    Cito: DA
    Betaplus: DA

    Ali isto tako ako mogu primjetiti - nitko nema neki uhodani upitnik, pismeno nešto što trebate ispuniti i poslati natrag nakon poroda (ukoliko je do njega došlo).

    znam da državnog registra nema, ali da ovako ofrlje skupljaju podatke je ravno standardu Bugarske iz 1984. godine.

  26. #26
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Isto kao i Vrci - javila sam u Betaplus po porodu... kasnije sam išla k njima i na redovite ginekološke preglede;
    unatoč tome neki dan sam primila poziv iz Betaplusa, uzeli sve podatke - datum, spol, težinu, visinu, sekcija il vaginalno...

  27. #27
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    zar je tako teško napraviti takvu statistiku i javno je objaviti? ja nisam javljala, tko zan možda znaju s obzirom da sam rodila u istoj bolnici gdje sam i zatrudnila... vjerujem da bi se rado pohvalili uspjehom u dijelu trudnoća 41+

  28. #28
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Moj socijalac nije vidio potrebu da mi u knjižicu napiše da je IVF trudnoća, pa sam ja tako sve prošla "inkognito" i nikad me nitko iz KBC Rijeka nije nazvao u ove 4 godine.

  29. #29
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    KBC Rijeka. MPO doktor i sestra dosli u posjet u sobu nakon poroda. 2014.

  30. #30
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kad sam rodila sam javila u polikliniku Cito a dok sam čekala betu 12 dan me dr Poljak nazvao šta mi je bilo ugodno iznenađenje da pita ima li kakvih novosti jesam li radila test!

  31. #31
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    Ja sam se javila na VV nakon poroda, uzeli neke osnovne podatke (način poroda, težina, duljina, Apgar, i te neke stvari). Kasnije su mi cure koje su rodile par mjeseci prije mene (dakle 2012.) pričale kako su ih zvali s VV-a krajem godine i pitali ih o porodu radi statistike.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Mene su sa vv zvali prekjučer uveli su osnovne podatke čestitali i to je to,a 2010 kad sam bila na sv.duhu i sto su me zvali iako cijeli postupak je bio sfulan nisam imala ni transfer a zvali su da pitaju koliko sam terapije trošila i kakav je ishod bio.

  33. #33
    nov@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    164

    Početno

    VV- zvali me 11mj nakon poroda, uzeli podatke o spolu, porodajnoj tezini, apgar, dal je beba zdrava isl.
    Nisu mi rekli da ih zovem nakon poroda pa stoga ni nisam (javila sam se samo MPO doktoru al ne da mu dam te podatke)
    Al eto oni su zvali mene

  34. #34
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    nov@ e to me je zanimalo, super dakle VV zove )

    kako s bebačem?

  35. #35
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo iz betaplusa me zvali za informacije o porodu i bebi, sluzbeno (iako sam se ja javila i nakon poroda,sad si pitali i za to u kojem tt sam rodila,apgar,kakav je bio porod...)

  36. #36
    matto avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Monn river
    Postovi
    352

    Početno

    Cito, doc.Poljak me zvao dok sam čekala carski rez u bolnici jer je mislio da sam već rodila, nakon poroda slala sam i fotke, čuli smo se još nekoliko puta, a također sam ih obavijestila i o trudnoći iz kućne radinosti

  37. #37
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    http://www.betaplus.hr/arhiva-vijest...baby-rate.html

    Podaci o broju zivorodjenih beba.

  38. #38
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Pohvala za objavu broja rodjene djece.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 11.03.2015. at 19:44

  39. #39
    Lua avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    474

    Početno

    Cito 2012. zvala sestra par dana nakon poroda

  40. #40
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd razjasni meni tuki
    Jesu tu svi postupci zapoceti u tim godinama koji su rezultirali zivorodjenim bebama ili se racuna samo ako je i beba rodjena u toj godini?
    Recimo, postupak sam imala u 2013., a rodila sam pocetkom 2014

  41. #41
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim da gledaju godinu kad je zapocet postupak, nije bitno jel beba rodena te il iduce godine.
    Znaci i ti i ja se racunamo po tome pod 2013.godinu,jer je iz tog postupka rodeno dijete

  42. #42
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Da, to je i meni logicno
    Al provjeravam

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    35

    Početno

    Naravno,dr.Škvorc je zvao više puta kroz trudnoću i nakon poroda čestitao. A kad god bi imala neke dileme,pitanja ili strahove ja sam njega zvala i nikada ali baš nikada me nije odbio ili rekao da nema vremena za mene iako trudnoću nisam vodila kod njega.

  44. #44
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    podižem

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam jesmo li imali ovakvu temu, ali da li vas zovu iz hrvatskih poliklinika ili bolnica da provjere jeste li rodili dijete nakon MPO postupka i pozitivne bete ili čak uzv dokazane trudnoće?

    Zanima me da li naše privatne klinike u HR ali više državne bolnice uopće provjeravaju činjenicu da li je rođeno živo dijete nakon MPO postupka i na koji način?

    MOLIM NE CHATATI OVDJE I NE UPISIVATI STRANE KLINIKE - JER ONE UGLAVNOM TO RADE!

  45. #45
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Podizem
    i odgovaram KBC Rijeka zove..

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  46. #46
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jejja sve vidim u potpisu čestitam! !!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •